Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-01-17, 12:55   #481
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez matcha Pokaż wiadomość
Twierdzę, że aktualna władza miała okazję zareagować na mowę nienawiści. Skąd ci się taki nasunàł wniosek, to aż strach pytać
Bo nie widzę związku między działaniami Stefana W. aktami zgonu wysłanymi przez MW.
Co więcej Stefan W. słynął z porywczości a jego działania nie wiadomo by były motywowane politycznie w szczególności hejterstwem w sieci. Zwłaszcza, ze co dopiero wyszedł z pudła, a nie sadze by miał tam własny komputer.
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-17, 12:59   #482
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Mnie chyba najbardziej w tym wszystkim przeraziła informacja, że matka tego faceta zgłaszała policji swoje obawy, a Służba Więzienna nie zauważyła nic złego. Że znajomi i rodzina byli świadomi, że on coś potwornego planował, a nikt nic z tym nie zrobił.

Strach pomyśleć ilu ludzi z takimi planami, o których wszyscy dookoła wiedzą i nic z nimi nie robią/robią, ale nic to nie daje, chodzi po ulicach.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-17, 13:01   #483
matcha
Zadomowienie
 
Avatar matcha
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 1 042
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Bo nie widzę związku między działaniami Stefana W. aktami zgonu wysłanymi przez MW.
Ale kto tu mówi o jakimkolwiek związku? Cały czas mam na myśli mowę nienawiści i przekroczenie granic wolności słowa. Przecież pisałam o tym w ostatnim poście.
__________________
Nic tak nie rozpala człowieka, jak gorąca herbata.

Edytowane przez matcha
Czas edycji: 2019-01-17 o 13:39
matcha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-17, 13:02   #484
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Jak dobrze, że moderacja tu zagląda. Edan próbował wczoraj, zarzucając mi niewiedzę i ignorancję, promować fałszywe fakty historyczne na temat marca 1968, przy czym wypowiadał się także o walce z homofobią i antysemityzmem jako o "problemach pierwszego świata". Nie jestem wyczulona na swoim punkcie, ale przepisywanie na nowo historii, bagatelizowanie jednych problemów i wyolbrzymianie innych, negowanie haniebnych postaw Polaków, a przy tym dezawuowanie wiedzy interlokutorów, to są wszystko znane metody i w ramach wizażowej netykiety będę się im zawsze ostro przeciwstawiała.
1. Udowodnij fałszywość postów związanych z marcem 68.
2. Czy pisanie o walce z homofobia oraz antysemityzmie jako o tych problemach, które są liczebnie mniejsze niż inne problemy społeczne to hejterstwo?
3. Haniebne postawy Polaków wobec wydarzeń marca 68 w kontekście walk frakcyjnych o stołki w partii PZPR jest niezłym nadużyciem
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-17, 13:21   #485
1b006c1cc4b33fb32b0a741c96d131cb0dc83f78_5f5d531644303
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 688
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość

---------- Dopisano o 13:35 ---------- Poprzedni post napisano o 13:33 ----------

Aha, czyli kto w jaki sposób umiera, mimo ze tu i tu nikt na to nie miał wpływu, jest kluczowy i jakże doniosły

Edan, Słonko nie udawaj głupiego, bo głupi nie jesteś.


Odkrycie roku. Sposób śmierci ma wpływ na odbiór śmierci. ŁAŁ.

Bo w takim tsunami np. dziesiątki ludzi giną i cały świat o nich mówi, a przecież w dowolnym przykładowym kraju w tym samym czasie podobna, albo i większa ilość ludzi śmiercią naturalną umiera, albo na raki i ICH SIĘ JAKOŚ NIE WSPOMINA W WIADOMOŚCIACH!!111!! No jak to tak? Nie rozumie. Totalnie nie rozumie dlaczego? Przcież tu i tu nikt nie miał na to wpływu!
1b006c1cc4b33fb32b0a741c96d131cb0dc83f78_5f5d531644303 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-17, 13:37   #486
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

[1=1b006c1cc4b33fb32b0a741 c96d131cb0dc83f78_5f5d531 644303;86382898]Edan, Słonko nie udawaj głupiego, bo głupi nie jesteś.


Odkrycie roku. Sposób śmierci ma wpływ na odbiór śmierci. ŁAŁ.

Bo w takim tsunami np. dziesiątki ludzi giną i cały świat o nich mówi, a przecież w dowolnym przykładowym kraju w tym samym czasie podobna, albo i większa ilość ludzi śmiercią naturalną umiera, albo na raki i ICH SIĘ JAKOŚ NIE WSPOMINA W WIADOMOŚCIACH!!111!! No jak to tak? Nie rozumie. Totalnie nie rozumie dlaczego? Przcież tu i tu nikt nie miał na to wpływu![/QUOTE]

Wiedzminka, Słonko. Zły przykład. Ale poprawię za Ciebie. W kontrze do tsunami powinnaś dac np masakry w Syrii, albo w Sudanie. Stosunkowo mało się o tym pisze i mówi. Bo temat mało medialny, a tam cały czas są masakry, wiec internauta nie bardzo w to kliknie.
A na dodatek trzebaby takiemu tumanowi przestawić zarys konfliktu i tło historyczne. NUDA. A sam dziennikarz nie raz i nie dwa nie ma pojęcia o co tam chodzi.
Ale internauta w tsunami na turystycznej wyspie kliknie, bo może kiedyś tam był, wybierał się tam, albo jego znajomi.

---------- Dopisano o 15:37 ---------- Poprzedni post napisano o 15:28 ----------

[1=1b006c1cc4b33fb32b0a741 c96d131cb0dc83f78_5f5d531 644303;86382898]
Odkrycie roku. Sposób śmierci ma wpływ na odbiór śmierci. ŁAŁ.[/QUOTE]


Alez to oczywiste. Ale nie fair jest co innego:
Ze sposób śmierci ma wpływ na odbior człowieka, który zmarł właśnie w taki a nie inny sposob.

Edytowane przez edan84
Czas edycji: 2019-01-17 o 13:32
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-17, 13:39   #487
matcha
Zadomowienie
 
Avatar matcha
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 1 042
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez matcha Pokaż wiadomość
Ale kto tu mówi o jakimkolwiek związku? Cały czas mam na myśli mowę nienawiści i przekroczenie granic wolności słowa. Przecież pisałam o tym w ostatnim poście.
I odpowiedzi brak, oj edan, edan...
__________________
Nic tak nie rozpala człowieka, jak gorąca herbata.
matcha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-01-17, 13:40   #488
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez matcha Pokaż wiadomość
I odpowiedzi brak, oj edan, edan...


No ale co Ci mam odpowiedzieć? Już odpowiedziałem wcześniej.
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-17, 13:41   #489
matcha
Zadomowienie
 
Avatar matcha
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 1 042
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
No ale co Ci mam odpowiedzieć? Już odpowiedziałem wcześniej.
Taa, na pewno.
__________________
Nic tak nie rozpala człowieka, jak gorąca herbata.

Edytowane przez matcha
Czas edycji: 2019-01-17 o 13:43
matcha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-17, 13:55   #490
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Uwaga, będzie długo.
Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
1. Udowodnij fałszywość postów związanych z marcem 68.
Przypomnę najpierw wyimki z postów (żeby nie było, nie pisałam nic o mordowaniu w 1968, tylko przenośnie o "dorżnięciu watah", a miałam na myśli takie rozumowanie: co się nie udało podczas czy zaraz po wojnie, dokończymy teraz - już bezkrwawo):
Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Ludzi w małych społecznościach nie obchodzą problemy pierwszego świata typu: ślub homoseksualistów, czy aby takie pary mogły adoptować dzieci. Nie obchodzą ich sprawy parad równości, praw czarnoskórych, Żydów.
Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Ma dokładnie to samo do rzeczy co 1968 rok. Czyli nic. Taki sam sens.
Raz, że coś kiedyś usłyszałaś na ten temat, a dwa było to ponad pol wieku temu i nijak ma się do czasów obecnych.
Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
A w 1968 nikt nikogo nie mordował i nie wieszał jeśli chodzi o Żydów - coś Ci się pomerdalo. Co więcej to nie miało nic wspólnego z ogółem społeczeństwa tylko z rozgrywkami frakcyjnymi w PZPR i pewnymi naciskami ze strony Moskwy. Znowu to były problemy tylko i wyłącznie pierwszego świata.
Dziwie się, ze ludzie zabierają głos i sie mądrzą na tematy o których pierwszy raz słyszą.
Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Ad szerzącego się antysemityzmu w Polsce - jakoś społeczeństwo w Polsce sympatyzowało ze strona izraelską w wojnie 6-dniowej. Oczywiscie na ogół wbrew instrukcjom narzuconym przez ZSRR, które stało po przeciwnej stronie i wbrew chamskiej partyjnej pzprowskiej nagonce.
Źródeł nie podam, bo dawno temu o wydarzeniach 1968 czytałem.
Tu podałam dokładną analizę problemu, zresztą autorstwa profesora historii:
Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
Jakie panstwo? Przeciez istnieje tylko teoretycznie, a tereny parafialne traktuje jak eksterytorialne ambasady.Nie, w 1968 nie mordowali, Polacy ostatnio mordowali Zydow z zaangazowaniem jakos tak 20 lat wczesniej. Pisalam przeciez o "dorzynaniu watah" w sensie przenosnym. Ja sie madrze, ale Ty za to manipulujesz jak po najlepszych szkolach z tych czasow. Ogol spoleczenstwa bardzo zywo rezonowal wtedy na kazda antysemicka represje wladzy. Jak to celnie okreslil prof. Andrzej Paczkowski: Zainteresowane podsycaniem nastrojów antyżydowskich były bardzo różne środowiska, które zdawały sobie sprawę, że w Polsce cały czas istnieje na to gotowość, tzn. że można stosunkowo łatwo znaleźć w tej sprawie porozumienie z narodem. Poczytaj sobie tu:
http://krytykapolityczna.pl/kultura/...ki-marzec-1968
Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
To znaczy, ze sie nimi nie zajmowac? Moze rzadszych chorob tez nie warto leczyc, bo "mniej liczne"?Dlaczego tak bylo - tu dobra analiza: http://publica.pl/teksty/kersten-rok...ski-63986.html

"Na oczach zdezorientowanego przeważnie społeczeństwa przeciw podnoszącemu się ruchowi wolnościowo-demokratycznemu został uruchomiony bogaty arsenał nacjonalistyczno-populistycznych sloganów. Posługując się insynuacjami, odwołując się do zadawnionych resentymentów, ożywiano w społecznej świadomości stare klisze: Żydzi – Internacjonał, Komintern, żydokomuna, w odnowionym kostiumie Żydów – nieprawdziwych Polaków, kosmopolitów bez ojczyzny, albo odwrotnie – syjonistów. „Syjoniści” pojawili się w 1967 roku, kiedy nieoczekiwanie sukces Izraela w wojnie sześciodniowej wywołał dość żywe sympatie u części Polaków, i to niekoniecznie pochodzenia żydowskiego.
Antysemickie slogany, przykryte różnymi maskami, a powiązane z hasłami populistycznymi i antyinteligenckimi, nie zawiodły. Trafiały do społecznej świadomości, bo towarzyszyły im treści patriotyczne, niekiedy połączone z aluzjami antykomunistycznymi i antyradzieckimi."

Polacy nie sympatyzowali z Izraelem, cieszyli sie, ze ktos dowali "Ruskim". Gdyby dowalili Maorysi, reakcja bylaby taka sama. Wiec wladze sprytnie wykorzystaly polskie bogactwo narodowe w postaci zasobnych pokladow antysemityzmu.

A teraz mamy "zydowski banknocik" w platusiach. Nie ma to jak swojski, narodowy evergreen.
Podkreślenia moje, dalsze komentarze moim zdaniem zbyteczne.

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
2. Czy pisanie o walce z homofobia oraz antysemityzmie jako o tych problemach, które są liczebnie mniejsze niż inne problemy społeczne to hejterstwo?
Nie, to zwykły brak wrażliwości i empatii. Powtórzę, miej odwagę powiedzieć ludziom cierpiącym na rzadkie schorzenia i ich rodzinom, że ich problemy są "liczebnie mniejsze" od chorych na tzw. choroby cywilizacyjne.
Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
3. Haniebne postawy Polaków wobec wydarzeń marca 68 w kontekście walk frakcyjnych o stołki w partii PZPR jest niezłym nadużyciem
Walki frakcyjne sobie, radosny antysemityzm narodu sobie. Gomułka w pewnym momencie przestraszył się tego co rozpętał. Funkcjonowało aż za dobrze.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-17, 14:05   #491
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez patiasym Pokaż wiadomość
A jak się skończyła sprawa ze zdjęciami europosłów na szubienicach podczas demonstracji narodowców w Katowicach?

A to nie tam "powiesili" też Adamowicza?


Uznano to za pokojową demonstrację.

---------- Dopisano o 15:05 ---------- Poprzedni post napisano o 15:01 ----------

A ja nie rozumiem wieszania psów na kimkolwiek, bo nie był na czyimś pogrzebie.


No i co? Pogrzeb to nie jest oficjalna uroczystość państwowa.


Nie czuł potrzeby, dobrze, że nie przyszedł.


Bardziej gardzę tymi, którzy wyraźnie nie lubili człowieka, a teraz ronią tak wielkie łzy, że słuchać się nie da.


Umarł człowiek. Bardzo niefortunnie. Ale to oznacza, że cały kraj ma go teraz lubić i czcić po śmierci? Ja bym nie poszła na pogrzeb, bo zwyczajnie nie znam człowieka. Wcale nie znaczy, że go nienawidzę, czy że uważam, że dostał to, na co zasłużył.



Uważam, że pogrzeb powinien być prywatną żałobą bliskich, a nie rządowym wydarzeniem w kalendarzu, gdzie jeszcze będą posłanki opowiadać, czy mają na sobie dzisiaj Diora czy Gucciego może...
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-17, 14:06   #492
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

https://wiadomosci.dziennik.pl/wydar...zynskiego.html
Portrety to też nic nowego.
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-17, 14:14   #493
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Patiasym, Edan, robaczki.


Aktualne wydarzenia.


Za całe zło tego świata przez rokiem 2000 idźcie się kłócić na innym wątku. "Rozbijanie gówna na atomy i dawna dyskryminacja mniejszości" czy coś.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-17, 15:52   #494
1b006c1cc4b33fb32b0a741c96d131cb0dc83f78_5f5d531644303
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 688
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Wiedzminka, Słonko. Zły przykład. Ale poprawię za Ciebie. W kontrze do tsunami powinnaś dac np masakry w Syrii, albo w Sudanie. Stosunkowo mało się o tym pisze i mówi. Bo temat mało medialny, a tam cały czas są masakry, wiec internauta nie bardzo w to kliknie.
A na dodatek trzebaby takiemu tumanowi przestawić zarys konfliktu i tło historyczne. NUDA. A sam dziennikarz nie raz i nie dwa nie ma pojęcia o co tam chodzi.
Ale internauta w tsunami na turystycznej wyspie kliknie, bo może kiedyś tam był, wybierał się tam, albo jego znajomi.

---------- Dopisano o 15:37 ---------- Poprzedni post napisano o 15:28 ----------




Alez to oczywiste. Ale nie fair jest co innego:
Ze sposób śmierci ma wpływ na odbior człowieka, który zmarł właśnie w taki a nie inny sposob.

No właśnie dlatego to jest zły przykład. Bo masakry na bliskim wschodzi nie są jak atak nożownika one są jak ten rak. Są nie od wczoraj, raz atakuje trzustke, raz płuca, każdy wie, że coś takiego się dzieje, ale w świadomości ludzi to jest jakiegoś rodzaju norma. Jakby media się miały tym zajmować, a ludzie przejmować, to codziennie by się te ofiary musiało opłakiwać.

A takie ataki nożownika na polskich polityków, w świetle reflektorów, podczas jednego z najbardziej rozpoznawalnych wydarzeń w kraju; kataklizmy; ataki terrorystyczne w metrze... to się nie dzieje codziennie, to są szczególe eventy, więc szokują, uderzają w poczucie bezpieczeństwa i wzbudzają emocje, nawet jak dotyczą obcych ludzi. Rak wzrusza dopiero jak jest gdzieś blisko.



Co do ostatniego zdania pełna zgoda.
1b006c1cc4b33fb32b0a741c96d131cb0dc83f78_5f5d531644303 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-17, 16:15   #495
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Tego rapera od siedmiu boleści ponoć zatrzymali.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-17, 16:26   #496
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Treść usunięta

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2019-01-17 o 18:03
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-17, 18:22   #497
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość


Umarł człowiek. Bardzo niefortunnie. Ale to oznacza, że cały kraj ma go teraz lubić i czcić po śmierci? Ja bym nie poszła na pogrzeb, bo zwyczajnie nie znam człowieka. Wcale nie znaczy, że go nienawidzę, czy że uważam, że dostał to, na co zasłużył.



Uważam, że pogrzeb powinien być prywatną żałobą bliskich, a nie rządowym wydarzeniem w kalendarzu, gdzie jeszcze będą posłanki opowiadać, czy mają na sobie dzisiaj Diora czy Gucciego może...
Nie chcę okazać się człowiekiem tak małym, jak nasz prezydent (sic!) Duda i nie chcę zaczynać postu od słów, że wiele razy nie zgadzalismy się z Panem Prezydentem Adamowiczem [...]

Jednak powiem tak: nie był to kandydat, na którego głosowałam. Niemniej jednak był to zasłużony Gdańszczanin, który moje miasto uczynił miastem rozpoznawalnym na całym świecie. Za to choćby należy mu się ogromny szacunek, który ja (i tysiące innych Gdańszczan i nie tylko) okazuję mu po śmierci. To był człowiek wielkiego formatu i ogromnych zasług dla mojego miasta. Nie trzeba go lubić, ale trzeba uszanować to, co dla Gdańska zrobił. I właśnie dlatego uważam, że i żałoba i pogrzeb śp. Pawła Adamowicza powinny mieć rangę państwową. Nie interesuje mnie, co jedna posłanka z drugą będzie miała na sobie i nikogo, kto na ten pogrzeb pójdzie z potrzeby serca interesować to nie będzie. Gdańsk płacze. Jestem z Gdańska.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-17, 18:30   #498
7719e1289fd8f2cabe4d2763ed6d1b81d4eb2186
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 410
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Po prostu sa tragedie, w obliczu ktorych polityk powinien byc ponad podzialami politycznymi.
Smierc polityka przez nozownika na imprezie masowej to jest tragedia i kazdy polityk, ktory sie pojawi na pogrzebie (a najwazniejszym osobom w panstwie popristu wypada) powinien po prostu soba wyrazac, ze szkoda, ze czlowiek umarl, a nie nawiazywac do jakichs niesnasek.

Z tego samego powodu tekst Owsiaka krotko po tym incydencie tez nie byl w porzadku.

---------- Dopisano o 19:30 ---------- Poprzedni post napisano o 19:27 ----------

Miljanou, ale cala wypowiedz Dudy na pogrzebie byla bardzo OK.
7719e1289fd8f2cabe4d2763ed6d1b81d4eb2186 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-17, 18:35   #499
MiamiGlow
Zakorzenienie
 
Avatar MiamiGlow
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 4 020
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Umarł człowiek. Bardzo niefortunnie. Ale to oznacza, że cały kraj ma go teraz lubić i czcić po śmierci? Ja bym nie poszła na pogrzeb, bo zwyczajnie nie znam człowieka. Wcale nie znaczy, że go nienawidzę, czy że uważam, że dostał to, na co zasłużył.

Uważam, że pogrzeb powinien być prywatną żałobą bliskich, a nie rządowym wydarzeniem w kalendarzu, gdzie jeszcze będą posłanki opowiadać, czy mają na sobie dzisiaj Diora czy Gucciego może...
Zgadzam się. Pożegnanie kogoś bliskiego to bardzo prywatna sprawa. Myślę, że obecność polityków, mediów, komentatorów i wszelkich innych ludzi, którzy przyczynią się do "szopkowania zdarzenia" może być uciążliwa. A tego "szopkowania" jest niestety sporo.
MiamiGlow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-01-17, 18:40   #500
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

[1=7719e1289fd8f2cabe4d276 3ed6d1b81d4eb2186;8638424 3]
[/COLOR]Miljanou, ale cala wypowiedz Dudy na pogrzebie byla bardzo OK.[/QUOTE]

Pogrzeb jest w sobotę. Mam na myśli pirwszy wpis Dudy, bezpośrednio po ataku.

Jednak nie chcę udowadniać, że moja racja jest najmojsza. Naprawdę, nie jest to czas na dywagacje nad podziałami politycznymi. Chcę czas żałoby poświęcić zmarłemu a na spory zawsze znajdzie się czas. Później. Nie teraz.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-17, 18:45   #501
7719e1289fd8f2cabe4d2763ed6d1b81d4eb2186
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 410
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Pogrzeb jest w sobotę. Mam na myśli pirwszy wpis Dudy, bezpośrednio po ataku.

Jednak nie chcę udowadniać, że moja racja jest najmojsza. Naprawdę, nie jest to czas na dywagacje nad podziałami politycznymi. Chcę czas żałoby poświęcić zmarłemu a na spory zawsze znajdzie się czas. Później. Nie teraz.
Tfu, chodzi mi o wypowiedz z konferencji prasowej.
No dobrze, ale to jest watek-dyskusja.
7719e1289fd8f2cabe4d2763ed6d1b81d4eb2186 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-17, 18:51   #502
MiamiGlow
Zakorzenienie
 
Avatar MiamiGlow
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 4 020
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Jednak nie chcę udowadniać, że moja racja jest najmojsza. Naprawdę, nie jest to czas na dywagacje nad podziałami politycznymi. Chcę czas żałoby poświęcić zmarłemu a na spory zawsze znajdzie się czas. Później. Nie teraz.
Ja się tak zastanawiam, co pozytywnego wydarzyło się w tym roku w naszym kraju. Jak dotąd najgłośniej mówiło się o tragediach, awanturach itd. Może są gdzieś też rzeczy, o których nikt nie mówi, a które są dobre.
MiamiGlow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-17, 19:18   #503
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Nie chcę okazać się człowiekiem tak małym, jak nasz prezydent (sic!) Duda i nie chcę zaczynać postu od słów, że wiele razy nie zgadzalismy się z Panem Prezydentem Adamowiczem [...]
To był, moim zdaniem jeden z lepszych Tweetów.

No nie zgadzali się, ale to wciąż tragedia. Bardzo dobrze i zgrabnie powiedziane.

Masz wszelkie prawo czuć się jak czujesz. Nikt ci tego prawa nie zabiera.

Ale chcesz innym nakazać, jak oni mają przeżywać tą śmierć. I tu jest problem. Kto chciał przyjść na pogrzeb, ten przyszedł i super. Tak to powinno wyglądać.

Nie przyjście na czyjś pogrzeb nie znaczy, że się kogoś nie lubiło czy życzyło mu śmierci.

Każdy ma prawo przeżywać śmierć na swój sposób, a ty komuś to prawo odbierasz, bo nie chciał pojawić się na pogrzebie. To nie chciał.

I jeszcze opozycję nazywasz małymi ludźmi, bo nie zachowują się tak jak ty byś chciała.

No nie jest to w porządku.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-17, 19:47   #504
patiasym
Zakorzenienie
 
Avatar patiasym
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 11 558
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

[1=7719e1289fd8f2cabe4d276 3ed6d1b81d4eb2186;8638424 3]Z tego samego powodu tekst Owsiaka krotko po tym incydencie tez nie byl w porzadku.[/QUOTE]Wypowiedz Jurka o dzikim kraju byla jednym z najlepszych komentarzy o sytuacji w Polsce od dluzszego czasu. Wreszcie ktos umial powiedziec, ze krol jest nagi. Ostatnio chyba tak szczery byl minister Sienkiewicz na tasmach z Sowy; nie zgadzam sie z nim politycznie, ale jego obserwacje byly bardzo celne. Mozna je zastosaowac zreszta zarowno do rzadow PO jak i PiS.
patiasym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-17, 20:04   #505
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość

I jeszcze opozycję nazywasz małymi ludźmi, bo nie zachowują się tak jak ty byś chciała.

No nie jest to w porządku.
To akurat z zupełnie innych względów.
Powrócę, jeśli pozwolisz, do tej sprawy za jakiś czas.

Nie, absolutnie nikomu niczego nie narzucam. Npisałam: "dlatego uważam, że". Potraktuj więc mój wpis jako opinię, nic wiecej.

https://www.youtube.com/watch?v=_Fu2NySfFlE
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!

Edytowane przez Mijanou
Czas edycji: 2019-01-17 o 20:11
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-17, 20:53   #506
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

A propos obecności na pogrzebie, poruszył mnie dzisiaj wpis Szymona Hołowni, w którym uzasadnia dlaczego nie będzie go na pogrzebie Adamowicza. Cytuję, bo bardzo ciekawe:


Pawłowi Adamowiczowi na pogrzeb i pożegnanie.

Moje związki z Gdańskiem nie są wielkie. Na gdańskiej politechnice studiował mój ojciec, we Wrzeszczu mieszkała chrzestna mojej mamy, do której jeździliśmy w latach 80. na "nadmorskie" wakacje. Przez pewien czas mieszkał tu mój dziadek. Urodziłem się w Białymstoku, od ćwierćwiecza jestem emigrantem zarobkowym w Warszawie, i to ona stała się już moim miastem. Ale teraz - pozwólcie mi na to proszę ziomale znad Motławy - chcę czuć się, i jestem gdańszczaninem.

"Nec temere, nec timide", "Bez zuchwałości, ale i bez lęku" - to genialne zdanie z herbu Gdańska biorę sobie za motto, nie tylko na te dni.

Bez zuchwałości i bez lęku, fundamentalnie nie zgadzam się więc z tymi, którzy pospiesznie próbują zamieść cały ten wstrząs, jaki przeżywamy od paru dni, pod dywan. Udzielając nieproszonych przez nikogo korepetycji z funeralnego savoir vivre'u ("ciszej nad tą trumną"), z kompulsywnego symetryzmu ("a gdzie żeście byli, jak zabijali tych z PiS-u"). Sami do niedawna dzieląc na potęgę, teraz łkają by "nie pogłębiać podziałów", albo nerwowo przepisują od kalki "przekazy dnia", że przecież niezrównoważeni są wszędzie, że to czysty zbieg okoliczności, iż - powtórzę - zabito najbardziej znienawidzonego przez pewne środowisko samorządowca w kraju na imprezie najbardziej znienawidzonego przez tych samych ludzi działacza społecznego.

Paweł Adamowicz nie był mnichem, człowiekiem kontemplacji. Był politykiem, człowiekiem akcji. Nie pytam dziś więc siebie, jak mam kontemplować jego trumnę, ale co zrobić, gdy on - leżąc w niej - nic już zrobić nie może. Czy jego marzeniem byłoby teraz, bym zasypywał mu wieko chryzantemami, czy żebym próbował jakoś pociągnąć na swojej działce to, co on na swojej zaczął? Odpowiedź jest jasna, skoro nawet jego najbliżsi proszą, by zamiast kwiatów, dać teraz datki na WOŚP i hospicjum, które zrobià konkretną robotę, realnie zmniejszą cierpienie wielu ludziom. Od paru dni zastanawiam się więc, co jeszcze mógłbym zrobić, jak przeżyć tego tygodnia nie rozpuścić zaraz w tysiącu innych trudnych newsów.

Po pierwsze - chciałbym więc być Gdańszczaninem. To miasto naprawdę ma w sobie jakiś genius loci. Córka prezydenta Adamowicza, Tosia, w przejmujący sposób mówiła wczoraj, że spełnieniem testamentu jej Ojca będzie, jeśli Gdańsk nadal będzie miastem kochającym i otwartym. To w Gdańsku mieliśmy Westerplatte, to w Gdańsku zaczęła się Solidarność, ale przecież Gdańsk - jak każde nadmorskie miasto (ale i za sprawą choćby migracji z Kresów) - był też zawsze tyglem, w którym warzyły się skrawki świata, kultury, języki, interesy, wrażliwości, tworząc mieszankę nie do podrobienia. To miasto już dawno runęłoby bez otwartości, bez szacunku. Nie chodzi o to, by budować Republikę Dziewic Świętszych od Papieża, również Gdańsk ma swoje szwarccharaktery. Myślę o idei wspólnoty, w której każdy jest skądś, i to nie jest złe, a dobre. O wspólnocie otwartej bramy, gościnności, ciekawości. Takiej, która zanim powie o sobie - wysłucha, z czym i skąd przychodzisz. Nie lata z pałą wbijając wszystkim swoje dogmaty do głów, i nie trzęsie też portkami przed dogmatami innych. Taki Gdańsk miał w głowie Paweł Adamowicz, taki chciał tworzyć, a ci, którzy chcieliby go dziś uczcić, niech po prostu sprawią by takim Gdańskiem stała się dziś cała Polska. Nie da się uczcić go bardziej.

Po drugie - zobaczcie, co się w tym Gdańsku w ostatnich dniach dzieje. Arcybiskup Głódź. Postać och jakże nie z mojej bajki, który jeszcze parę miesięcy temu odznacza w katedrze szefa medium, które szczuło na Adamowicza bez opamiętania - dziś w środku nocy jedzie modlić się nad rannym prezydentem do szpitala. Bez żadnych ceregieli, gasząc natychmiast krytyki świętych smędzących, że przecież Adamowicz był "tęczofilem", czy był za in vitro, zgadza się, by pochować go w kościelnym sercu Gdańska, w Bazylice Mariackiej. Przestaje być politykiem, znów staje się dobrym księdzem, a ja - często na niego oburzony - dziś chcę oddać mu za to szacunek. Inny Gdańszczanin, Lech Wałęsa daje nam korki z eschatologii, z całą swoją wałęsowatą bezobciachowością jasno, po prorocku przypominając, gdzie zaraz skończą się te nasze wszystkie wojenki - wpisuje Adamowiczowi do księgi kondolencyjnej: "Do zobaczenia za chwilę". Wiceprezydent miasta, przez nikogo nie proszony, robi czystą Ewangelię: jedzie do matki zabójcy, która też jest dziś jego ofiarą, oferuje pomoc miasta, rozbraja nienawiść, która mogłaby powiększyć liczbę niewinnych ofiar. Wieczorem załatwiałem telefon do wiceprezydenta Kowalczuka, do którego chciał zadzwonić kardynał Krajewski. Zadzwonił też do mamy i żony prezydenta Adamowicza. Obaj byliśmy przejęci ilością zła i nienawiści, jakiej ten człowiek ostatnio doświadczył. Zobaczcie jednak klasę, jaką reprezentują teraz tymczasowe władze Gdańska, zastępcy Pawła Adamowicza, pani Aleksandra Dulkiewicz. Żadnych rozliczeń, przepychanek, wojen - robota robiona dla przyjaciela, za przyjaciela. Znów - bez zuchwałości i bez lęku.

Po trzecie - to mi znowu pokazuje, jak bardzo trzeba doceniać polskich samorządowców. Fiksujemy się na żałosnym programie kuglarskich teatrzyków z Traktu Królewskiego i Wiejskiej, nie doceniając czasem, jakiej klasy ludzi mamy tuż obok siebie. Jasne, nie wszyscy z nich to postaci warte, ale nie pomylę się chyba twierdząc, że wspólnotowe dobro o niebo łatwiej dziś znaleźć tam, niż tutaj. Popatrzcie na tych radnych, burmistrzów, prezydentów, który - bez zuchwałości i bez lęku - po prostu robią to, co Adamowicz, który samorządowcem był z krwi i kości. Robią swoje.

Po czwarte - jeśli coś naprawdę ma się zmienić w naszym życiu, a nie wrócić, po otarciu łezek, w stare koleiny, trzeba naprawdę zmienić coś w sposobie w jakim się ze sobą komunikujemy. Napisałem już wcześniej, jak będę się teraz jeszcze bardziej gryźć w język, by - nie zgadzając się z czyimiś poglądami - nie przekroczyć granicy POGARDY dla niego samego. To oznacza również jeszcze bardziej zdecydowane blokowanie hejterów. Od razu, bez ostrzeżenia. Dość już wziętej z końca pleców tezy, że każdy ma święte prawo uczestniczyć w debacie, nawet jeśli potrafi w niej tylko puszczać bąki. Jego wolność kończy się tam, gdzie zaczyna moja. Hejt to nie jest opinia, pomówienie czy insynuacja (z gatunku: "no, ja nie wiem jak jest, ale różnie o nim mówią") to nie jest żadna prawda, hejtowi i trollingowi trzeba po prostu odciąć tlen, którym jest dawanie mu pola do wypowiedzi. A że to kogoś wykluczy? To co? To wykluczy. Ja też jestem wykluczony od udziału w operacjach kardiochirurgicznych oraz lotach kosmicznych, bo nie mam kompetencji, nie umiem, nie wiem, nie znam się, to proste. Nie wiem, kto nam wmówił, że uczestnictwo w publicznej debacie to jest coś, co się każdemu z racji posiadania dostępu do netu domyślnie należy. I że dogmatem jest "prawdopośrodkizm", intelektualne kołtuństwo w myśl którego równe prawa do wyrażenia swoich poglądów ma sprawca i ofiara. A z takiego właśnie myślenia bierze się później taki jak widzimy internet i takie właśnie "dziennikarstwo", które obrzygiwało latami Pawła Adamowicza, a niezrównoważonemu człowiekowi dało impuls, by ze słów o tym, że "z Adamowiczem trzeba zrobić porządek" i "politycznych aktów zgonu", wyciągnął praktyczne wnioski. Bez zuchwałości i bez lęku - mowie nienawiści mówimy więc: spadaj stąd.

Po piąte - środowisko PiS (trzeba to mówić wyraźnie, bez zuchwałości, ale i bez lęku) ciężko pracowało, by z osoby prezydenta Lecha Kaczyńskiego (którego miałem za kiepskiego prezydenta, choć przesympatycznego człowieka, byłem też zapamiętałym fanem jego żony; to BTW w ogóle może jest pomysł: żeby w Polsce wybierać na prezydentów facetów, ale żeby było zapisane w konstytucji, że funkcję sprawują ich żony, chciałbym), który zginął w katastrofie lotniczej, uczynić świętego męczennika - założyciela ich wizji "nowej Polski". W mojej ocenie przekroczyli w tym wielokrotnie i obcesowo granice upolityczniania niewątpilwej tragedii, raniąc przy tym wielu ludzi (patrz choćby przymusowe ekshumacje wspóltowarzyszy tragicznej podróży). Środowisko to nie ma więc teraz żadnego mandatu do zarzucania komukolwiek upolityczniania śmierci Pawła Adamowicza, zaś usilne próby zrobienia z zamachu wypadku (tak usilne, jak wcześniej robienie z wypadku zamachu - to trafne zestawienie zawdzięczam jednej z czytelniczek), te małe, wredne gesty (spóźnianie się na minutę ciszy na Wiejskiej, czy w Łodzi) to wyraz niepokoju, że teraz swojego męczennika, swój symbol, może mieć ta druga strona.

Rzecz tylko w tym, że Polska jest już tak wymęczona tą plemienną wojną na górze, że nie potrzebuje dziś walki na plemienne pomniki. Potrzebuje aliansu gdańszczan. A w tej kategorii - czy to nie bez znaczenia - mieszczą się przecież obaj prezydenci, i Adamowicz i Kaczyński! Doskonale wiemy, już, do wyrzygania to wiemy, co nas różni. Różni nas państwo. Więc niech połączy nas miasto, coś bliższego ciału, codzienności, zwykłe życie. Krajowe spory przeniesione na poziom miasta - sparaliżują je natychmiast, odwróćmy więc proces: zacznijmy myśleć o państwie, jak o mieście. W którym wszyscy musimy jakoś razem żyć. W którym jeśli smarujesz g...nem drzwi sąsiadowi, to sam będziesz musiał żyć ze smrodem rozchodzącym się po klatce. W którym możesz ad mortem defecatam możesz toczyć wojnę o pomniki, ale w końcu i tak będziesz musiał zadbać o park, bo i PiS-owcy i PO-wcy muszą gdzieś chodzić z dziećmi na spacery. Polska musi więc dziś stać się - i tu wracamy do punktu pierwszego - Białymstokiem, Krakowem, Olsztynem, Rzeszowem, a nawet Tomaszowem Mazowieckim, jeśli ma nadal być Polską, jeśli w ogóle ma nadal być. Wymiar makro uratujemy przerabiając go znów na mikro, uświadamiając napuchły z dumy „naród”, że wciąż składa się z sąsiadów z osiedla, nie ma innej drogi.

Pawłowi Adamowiczowi dziękuję, że mi o tym przypomniał. Współstworzył, jak umiał, miasto, od którego może uczyć się dziś Rzeczpospolita i za to należą mu się od niej najwyższe ordery (mam nadzieję, że je w sobotę dostanie). Ja mogę dać mu tylko to, o czym napisałem wyżej.

Po szóste więc - Panie Pawle, na Pański pogrzeb pchał się nie będę, nie jestem nikim, kogo by tam oczekiwano, na WOŚP - zgodnie z prośbą Pana Żony - wpłaciłem. Na trumnie chcę położyć dziś Panu to jedno: przez Pana, dzięki Panu, chcę dziś być gdańszczaninem. #jestemzgdańska. To mój hołd dla Pana, nie umiem złożyć większego.
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-17, 21:07   #507
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

[1=a240a5cdc9601fd61cd3ffc 006c0fc885123340f_657b970 2b0d25;86385156]A propos obecności na pogrzebie, poruszył mnie dzisiaj wpis Szymona Hołowni, w którym uzasadnia dlaczego nie będzie go na pogrzebie Adamowicza. Cytuję, bo bardzo ciekawe:


Pawłowi Adamowiczowi na pogrzeb i pożegnanie.

Moje związki z Gdańskiem nie są wielkie. Na gdańskiej politechnice studiował mój ojciec, we Wrzeszczu mieszkała chrzestna mojej mamy, do której jeździliśmy w latach 80. na "nadmorskie" wakacje. Przez pewien czas mieszkał tu mój dziadek. Urodziłem się w Białymstoku, od ćwierćwiecza jestem emigrantem zarobkowym w Warszawie, i to ona stała się już moim miastem. Ale teraz - pozwólcie mi na to proszę ziomale znad Motławy - chcę czuć się, i jestem gdańszczaninem.

"Nec temere, nec timide", "Bez zuchwałości, ale i bez lęku" - to genialne zdanie z herbu Gdańska biorę sobie za motto, nie tylko na te dni.

Bez zuchwałości i bez lęku, fundamentalnie nie zgadzam się więc z tymi, którzy pospiesznie próbują zamieść cały ten wstrząs, jaki przeżywamy od paru dni, pod dywan. Udzielając nieproszonych przez nikogo korepetycji z funeralnego savoir vivre'u ("ciszej nad tą trumną"), z kompulsywnego symetryzmu ("a gdzie żeście byli, jak zabijali tych z PiS-u"). Sami do niedawna dzieląc na potęgę, teraz łkają by "nie pogłębiać podziałów", albo nerwowo przepisują od kalki "przekazy dnia", że przecież niezrównoważeni są wszędzie, że to czysty zbieg okoliczności, iż - powtórzę - zabito najbardziej znienawidzonego przez pewne środowisko samorządowca w kraju na imprezie najbardziej znienawidzonego przez tych samych ludzi działacza społecznego.

Paweł Adamowicz nie był mnichem, człowiekiem kontemplacji. Był politykiem, człowiekiem akcji. Nie pytam dziś więc siebie, jak mam kontemplować jego trumnę, ale co zrobić, gdy on - leżąc w niej - nic już zrobić nie może. Czy jego marzeniem byłoby teraz, bym zasypywał mu wieko chryzantemami, czy żebym próbował jakoś pociągnąć na swojej działce to, co on na swojej zaczął? Odpowiedź jest jasna, skoro nawet jego najbliżsi proszą, by zamiast kwiatów, dać teraz datki na WOŚP i hospicjum, które zrobià konkretną robotę, realnie zmniejszą cierpienie wielu ludziom. Od paru dni zastanawiam się więc, co jeszcze mógłbym zrobić, jak przeżyć tego tygodnia nie rozpuścić zaraz w tysiącu innych trudnych newsów.

Po pierwsze - chciałbym więc być Gdańszczaninem. To miasto naprawdę ma w sobie jakiś genius loci. Córka prezydenta Adamowicza, Tosia, w przejmujący sposób mówiła wczoraj, że spełnieniem testamentu jej Ojca będzie, jeśli Gdańsk nadal będzie miastem kochającym i otwartym. To w Gdańsku mieliśmy Westerplatte, to w Gdańsku zaczęła się Solidarność, ale przecież Gdańsk - jak każde nadmorskie miasto (ale i za sprawą choćby migracji z Kresów) - był też zawsze tyglem, w którym warzyły się skrawki świata, kultury, języki, interesy, wrażliwości, tworząc mieszankę nie do podrobienia. To miasto już dawno runęłoby bez otwartości, bez szacunku. Nie chodzi o to, by budować Republikę Dziewic Świętszych od Papieża, również Gdańsk ma swoje szwarccharaktery. Myślę o idei wspólnoty, w której każdy jest skądś, i to nie jest złe, a dobre. O wspólnocie otwartej bramy, gościnności, ciekawości. Takiej, która zanim powie o sobie - wysłucha, z czym i skąd przychodzisz. Nie lata z pałą wbijając wszystkim swoje dogmaty do głów, i nie trzęsie też portkami przed dogmatami innych. Taki Gdańsk miał w głowie Paweł Adamowicz, taki chciał tworzyć, a ci, którzy chcieliby go dziś uczcić, niech po prostu sprawią by takim Gdańskiem stała się dziś cała Polska. Nie da się uczcić go bardziej.

Po drugie - zobaczcie, co się w tym Gdańsku w ostatnich dniach dzieje. Arcybiskup Głódź. Postać och jakże nie z mojej bajki, który jeszcze parę miesięcy temu odznacza w katedrze szefa medium, które szczuło na Adamowicza bez opamiętania - dziś w środku nocy jedzie modlić się nad rannym prezydentem do szpitala. Bez żadnych ceregieli, gasząc natychmiast krytyki świętych smędzących, że przecież Adamowicz był "tęczofilem", czy był za in vitro, zgadza się, by pochować go w kościelnym sercu Gdańska, w Bazylice Mariackiej. Przestaje być politykiem, znów staje się dobrym księdzem, a ja - często na niego oburzony - dziś chcę oddać mu za to szacunek. Inny Gdańszczanin, Lech Wałęsa daje nam korki z eschatologii, z całą swoją wałęsowatą bezobciachowością jasno, po prorocku przypominając, gdzie zaraz skończą się te nasze wszystkie wojenki - wpisuje Adamowiczowi do księgi kondolencyjnej: "Do zobaczenia za chwilę". Wiceprezydent miasta, przez nikogo nie proszony, robi czystą Ewangelię: jedzie do matki zabójcy, która też jest dziś jego ofiarą, oferuje pomoc miasta, rozbraja nienawiść, która mogłaby powiększyć liczbę niewinnych ofiar. Wieczorem załatwiałem telefon do wiceprezydenta Kowalczuka, do którego chciał zadzwonić kardynał Krajewski. Zadzwonił też do mamy i żony prezydenta Adamowicza. Obaj byliśmy przejęci ilością zła i nienawiści, jakiej ten człowiek ostatnio doświadczył. Zobaczcie jednak klasę, jaką reprezentują teraz tymczasowe władze Gdańska, zastępcy Pawła Adamowicza, pani Aleksandra Dulkiewicz. Żadnych rozliczeń, przepychanek, wojen - robota robiona dla przyjaciela, za przyjaciela. Znów - bez zuchwałości i bez lęku.

Po trzecie - to mi znowu pokazuje, jak bardzo trzeba doceniać polskich samorządowców. Fiksujemy się na żałosnym programie kuglarskich teatrzyków z Traktu Królewskiego i Wiejskiej, nie doceniając czasem, jakiej klasy ludzi mamy tuż obok siebie. Jasne, nie wszyscy z nich to postaci warte, ale nie pomylę się chyba twierdząc, że wspólnotowe dobro o niebo łatwiej dziś znaleźć tam, niż tutaj. Popatrzcie na tych radnych, burmistrzów, prezydentów, który - bez zuchwałości i bez lęku - po prostu robią to, co Adamowicz, który samorządowcem był z krwi i kości. Robią swoje.

Po czwarte - jeśli coś naprawdę ma się zmienić w naszym życiu, a nie wrócić, po otarciu łezek, w stare koleiny, trzeba naprawdę zmienić coś w sposobie w jakim się ze sobą komunikujemy. Napisałem już wcześniej, jak będę się teraz jeszcze bardziej gryźć w język, by - nie zgadzając się z czyimiś poglądami - nie przekroczyć granicy POGARDY dla niego samego. To oznacza również jeszcze bardziej zdecydowane blokowanie hejterów. Od razu, bez ostrzeżenia. Dość już wziętej z końca pleców tezy, że każdy ma święte prawo uczestniczyć w debacie, nawet jeśli potrafi w niej tylko puszczać bąki. Jego wolność kończy się tam, gdzie zaczyna moja. Hejt to nie jest opinia, pomówienie czy insynuacja (z gatunku: "no, ja nie wiem jak jest, ale różnie o nim mówią") to nie jest żadna prawda, hejtowi i trollingowi trzeba po prostu odciąć tlen, którym jest dawanie mu pola do wypowiedzi. A że to kogoś wykluczy? To co? To wykluczy. Ja też jestem wykluczony od udziału w operacjach kardiochirurgicznych oraz lotach kosmicznych, bo nie mam kompetencji, nie umiem, nie wiem, nie znam się, to proste. Nie wiem, kto nam wmówił, że uczestnictwo w publicznej debacie to jest coś, co się każdemu z racji posiadania dostępu do netu domyślnie należy. I że dogmatem jest "prawdopośrodkizm", intelektualne kołtuństwo w myśl którego równe prawa do wyrażenia swoich poglądów ma sprawca i ofiara. A z takiego właśnie myślenia bierze się później taki jak widzimy internet i takie właśnie "dziennikarstwo", które obrzygiwało latami Pawła Adamowicza, a niezrównoważonemu człowiekowi dało impuls, by ze słów o tym, że "z Adamowiczem trzeba zrobić porządek" i "politycznych aktów zgonu", wyciągnął praktyczne wnioski. Bez zuchwałości i bez lęku - mowie nienawiści mówimy więc: spadaj stąd.

Po piąte - środowisko PiS (trzeba to mówić wyraźnie, bez zuchwałości, ale i bez lęku) ciężko pracowało, by z osoby prezydenta Lecha Kaczyńskiego (którego miałem za kiepskiego prezydenta, choć przesympatycznego człowieka, byłem też zapamiętałym fanem jego żony; to BTW w ogóle może jest pomysł: żeby w Polsce wybierać na prezydentów facetów, ale żeby było zapisane w konstytucji, że funkcję sprawują ich żony, chciałbym), który zginął w katastrofie lotniczej, uczynić świętego męczennika - założyciela ich wizji "nowej Polski". W mojej ocenie przekroczyli w tym wielokrotnie i obcesowo granice upolityczniania niewątpilwej tragedii, raniąc przy tym wielu ludzi (patrz choćby przymusowe ekshumacje wspóltowarzyszy tragicznej podróży). Środowisko to nie ma więc teraz żadnego mandatu do zarzucania komukolwiek upolityczniania śmierci Pawła Adamowicza, zaś usilne próby zrobienia z zamachu wypadku (tak usilne, jak wcześniej robienie z wypadku zamachu - to trafne zestawienie zawdzięczam jednej z czytelniczek), te małe, wredne gesty (spóźnianie się na minutę ciszy na Wiejskiej, czy w Łodzi) to wyraz niepokoju, że teraz swojego męczennika, swój symbol, może mieć ta druga strona.

Rzecz tylko w tym, że Polska jest już tak wymęczona tą plemienną wojną na górze, że nie potrzebuje dziś walki na plemienne pomniki. Potrzebuje aliansu gdańszczan. A w tej kategorii - czy to nie bez znaczenia - mieszczą się przecież obaj prezydenci, i Adamowicz i Kaczyński! Doskonale wiemy, już, do wyrzygania to wiemy, co nas różni. Różni nas państwo. Więc niech połączy nas miasto, coś bliższego ciału, codzienności, zwykłe życie. Krajowe spory przeniesione na poziom miasta - sparaliżują je natychmiast, odwróćmy więc proces: zacznijmy myśleć o państwie, jak o mieście. W którym wszyscy musimy jakoś razem żyć. W którym jeśli smarujesz g...nem drzwi sąsiadowi, to sam będziesz musiał żyć ze smrodem rozchodzącym się po klatce. W którym możesz ad mortem defecatam możesz toczyć wojnę o pomniki, ale w końcu i tak będziesz musiał zadbać o park, bo i PiS-owcy i PO-wcy muszą gdzieś chodzić z dziećmi na spacery. Polska musi więc dziś stać się - i tu wracamy do punktu pierwszego - Białymstokiem, Krakowem, Olsztynem, Rzeszowem, a nawet Tomaszowem Mazowieckim, jeśli ma nadal być Polską, jeśli w ogóle ma nadal być. Wymiar makro uratujemy przerabiając go znów na mikro, uświadamiając napuchły z dumy „naród”, że wciąż składa się z sąsiadów z osiedla, nie ma innej drogi.

Pawłowi Adamowiczowi dziękuję, że mi o tym przypomniał. Współstworzył, jak umiał, miasto, od którego może uczyć się dziś Rzeczpospolita i za to należą mu się od niej najwyższe ordery (mam nadzieję, że je w sobotę dostanie). Ja mogę dać mu tylko to, o czym napisałem wyżej.

Po szóste więc - Panie Pawle, na Pański pogrzeb pchał się nie będę, nie jestem nikim, kogo by tam oczekiwano, na WOŚP - zgodnie z prośbą Pana Żony - wpłaciłem. Na trumnie chcę położyć dziś Panu to jedno: przez Pana, dzięki Panu, chcę dziś być gdańszczaninem. #jestemzgdańska. To mój hołd dla Pana, nie umiem złożyć większego.
[/QUOTE]Nie chce być wredna, ale brzmi jak jechanie na popularności sytuacji.

*To moja prywatna opinia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-17, 21:18   #508
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 730
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Kolejna agresorka https://uwaga.tvn.pl/reportaze,2671,...vn,282708.html
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-17, 21:24   #509
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Nie chce być wredna, ale brzmi jak jechanie na popularności sytuacji.

*To moja prywatna opinia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Zaczynam się zastanawiać czy nie kupić porszaka

Bo że będę się w gruncie rzeczy zgadzał z Limonką w paru sprawach w ciągu ostatnich dni, to nie sądziłem.

W każdym razie - podpisuję się pod opinią pani Spock
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-17, 21:25   #510
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - dyskusje, komentarze, luźne wnioski

[1=61a08125505a341f1365cc6 27294330b05bf0ff7_5eb5e47 234ae2;86385272]Kolejna agresorka https://uwaga.tvn.pl/reportaze,2671,...vn,282708.html[/QUOTE]Dowodem mają być fotografie. Zdjęcia, które pokazała nam pani Patrycja, to ogłoszenia z portali erotycznych. Jednak anonse pochodzą z różnych miast i są zamieszczane, przez różne pary. Na żadnym z nich nie widać twarzy osób, które się ogłaszają.
Pani Ewelina uważa, że zarzuty sąsiadki są absurdalne.
- Jestem czysta, nie mam sobie nic do zarzucenia. Jak można kogoś napadać, oskarżać nie mając dowodu?


Bardzo zabawne.

Nawet żeby miała dowody na ta prostytucję, to co z tego?

Tej części w ogóle nie rozumiem.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:25 ---------- Poprzedni post napisano o 22:25 ----------

To nie są oskarżenia tylko pomówienia co najwyzej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-19 21:34:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:11.