Z o t r a l - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-10-28, 20:26   #1
wioletap
Raczkowanie
 
Avatar wioletap
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: szczecin
Wiadomości: 104
Unhappy

Z o t r a l


witam, mam pytanie do osób, które chorują na bulimię. ja do tego mam stwierdzoną depresję. jestem po połowie leku Zotral [50mg sertraliny] i tylko przez 4 - 5 dni czułam, że powraca u mnie dawno nie odczuwane uczucie sytości po niewielkim posiłku [przed odchudzaniem jadłam malutkie porcje, po uległo to zmianie...]. jednak minęło i teraz znowu czuję, że mogę wręcz pochłaniać, nawet intensywniej - jedzenie ciągnie mnie jak nic innego na świecie. wyrzuty są codziennie, coraz częstsze chęci wymiotowania [coraz częściej też znów praktykowane] - efekt odwrotny od zamierzonego!

teraz pytanie: dokończyć opakowanie [1 tabletka rano] i dopiero pójść do psychiatry, czy już w najbliższym czasie go odwiedzić? pierwszy raz byłam u psychiatry i pierwszy raz łykam takie leki [w sensie antydepresanty] i się nie orientuję jak postąpić.
wioletap jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-28, 21:34   #2
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Z o t r a l

W kwestii bulimii i leku który przyjmujesz nie mogę się wypowiedzieć, ale myślę że zasada jest taka sama jak w przypadku wszystkich innych leków - jeśli uważasz że lek działa zbyt słabo lub zbyt silnie (a zwłaszcza odwrotnie niż to było zamierzone) to powinnaś pójść do lekarza który przepisał Ci dany lek i powiedzieć mu jak ten lek działa. Nie ma sensu ryzykować i narażać zdrowia, może ten lek akurat dla Ciebie się nie nadaje i lekarz przepisze Ci jakiś inny, na który Twój organizm lepiej zareaguje.
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-31, 12:03   #3
vanilla_blossom
Raczkowanie
 
Avatar vanilla_blossom
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 214
Dot.: Z o t r a l

zjadłaś pół opaowania czyli ile tbl??? tzn od ilu dni się leczysz?? jeśli masz opakowanie zotralu 30tbl, tak podejrzewam, to znaczy że jesz leki dopiero 2tygodnie,
na prawdziwe działanie leku p/depresyjnego trzeba poczekać 2-4tygodni, to co czułaś na początku (spadek apetytu) to nie tyle efet leczniczy, co skutek uboczny substancji chemicznej na twój przewód poarmowy

na Twoim miejscu poczekałabym jeszcze tydzień, a potem ewentualnie do lekarza
swoją drogą dziwie się że nikt Cię nie poinformował że na działanie tego leku trzeba trochę poczekać
ps. w leczeniu bulimii b. dobre wyniki przynosi fluoksetyna, więc może zasugeruj ją lekarzowi, jak zdecydujecie że jednak warto zmienić ten zotral na coś innego??
powodzenia
__________________

vanilla_blossom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-31, 17:49   #4
wioletap
Raczkowanie
 
Avatar wioletap
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: szczecin
Wiadomości: 104
Dot.: Z o t r a l

byłam wczoraj u psychiatry i przepisała mi kolejne dwa opakowania, przy czym mam jeść dwie tabletki dziennie. i za 3 - 4 tygodnie do kontroli. no nie uświadomiono mnie w działaniu takich leków.
ah - opakowanie zawiera 28 tabletek, wczoraj zjadłam 17 i 18, dziś 19 i 20. wczoraj i dziś nie wymiotowałam. i już nawet nie mam tego poczucia winy, choć ciągle muszę liczyć te piep***** kalorie! to jest silniejsze ode mnie.
wioletap jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:28.