Przerwa między opakowaniami w braniu minipigułek? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-19, 13:17   #1
morelka1987
Zadomowienie
 
Avatar morelka1987
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 213

Przerwa między opakowaniami w braniu minipigułek?


Byłam dzisiaj u ginekologa, poprosiłam o tabletki jednoskładnikowe. Nie moge brac dwuskładnikowych ze względu na ryzyko zakrzepicy. Zostałam zbadana, dostałam receptę i pani dr powiedziała że mam wziąć te 28 tabletek pozniej przerwe 7 -dniową i nastepne opakowanie. Zdziwiłam sie trochę bo jak czytałam o tego typu tabletkach to wszędzie bylo napisane że nie robi się przerwy, dlatego żeby sie upewnić, zapytałam sie czy mam zrobic ta przerwe żeby pojawił sie okres. Nie chciałam podwarzac jej autorytetu i mówic co wyczytałam w necie. Ale może orientujecie się czy w tym czasie nie brania tebletek jestem chroniona przed ciażą ? Bo przecież kilka godzin opoznienia w zażyciu tabletki powoduje że nie jestem dobrze zabezpieczona. czy po prostu brac caly czas bez robienia przerwy?

---------- Dopisano o 14:17 ---------- Poprzedni post napisano o 13:39 ----------

Zadzwonila do mnie pani dr, że pomyliła się i nie mam robic przerwy między opakowaniami więc wątek uważam za zamknięty
morelka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-19, 18:11   #2
smv
Zakorzenienie
 
Avatar smv
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 494
Dot.: Przerwa między opakowaniami w braniu minipigułek?

tyle dobrego ze zadzownila i przyznala sie do błedu...a moge spytac jakie te jednoskladnikowe dostalas? Ja bralam AZALIE przez 4 miesiace...4 miesiace plamilam jak w 1 lub 2 dniu okresu...tragedia. A ponoc to normalne..Odstawilam.
__________________
38/40 Szymuś- mój skarbek <3
smv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-20, 16:50   #3
morelka1987
Zadomowienie
 
Avatar morelka1987
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 213
Dot.: Przerwa między opakowaniami w braniu minipigułek?

No właśnie Azalie dostałam i też ginekolog powiedziała że mam sie liczyć z krwawieniami. No zobaczymy jak to będzie u mnie. A zaufałaś tym tabletkom ? Tzn nie stosowałaś innej metody dodatkowo? Bo ja troche sie jednak boje. A jaką metodę teraz stosujesz? Tez nie możesz brac dwuskładnikowych?
morelka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:41.