3,5 roku terapii - sick! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-20, 22:08   #1
mylittlepony
Przyczajenie
 
Avatar mylittlepony
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19
GG do mylittlepony

3,5 roku terapii - sick!


Na początku chciałabym się przywitać, ponieważ piszę na KZ pierwszy raz ( wcześniej długo was obserwowałam ). Piszę z bezsilności, może z rozczarowania, a może z całkiem innych powodów o których sama nie wiem. Choruję na bulimię ( z okresami przypominającymi anoreksję )
6 lat, od 3,5 roku jestem w terapii psychoanalitycznej ( notabene u świetnego specjalisty). Terapia, terapią, emocje emocjami, a moje objawy nie przechodzą ( owszem staram się jeść 5 posiłków dziennie, stosować pełnowartościową dietę, etc - wszystko to przerabiałam, wszystko o kant dupy potłuc) . Leków było mnóstwo, praktycznie nic nie działa. Aktualnie ( jakieś 2 tygodnie temu ) znowu wpadłam w okres niejedzenia i pewnie gdybym nie wiedziała, jak to się skończy, to skakałabym z radości widząc kolejne ubywające kilogramy. Próbowałam nie wymiotować ( udawało się jako tako przez pół roku, bardzo żałuję, ponieważ w efekcie przybyło mi 12 kg). Czy któraś z was sobie z tym poradziła? Pytam, bo nie mam już siły :<
__________________
zapuszczamy włoski
26 cm -29 cm -36 cm - 40 cm- ... ale to za jakiś czas.

11.06.2011 - pierwsze keratynowe prostowanie
29.06. 2011 - popijam pokrzywę <3
1.07.2011 - odstawiam silikony, włosy myję zgodnie z metodą OMO, chowam suszarkę i prostownicę
18.07.2011 - olej kokosowy
mylittlepony jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 09:23   #2
iza_wiosenna
Zakorzenienie
 
Avatar iza_wiosenna
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 11 917
GG do iza_wiosenna
Dot.: 3,5 roku terapii - sick!

terapia psychoanalityczna obecnie jest dosyć podważana, przy bulimii bardziej poleca się terapię poznawczo-behawioralną.

niestety, przy bulimii i BED praca nad objawami jest bardzo ważna a przy tym bardzo trudna, czy dostałaś od terapeuty jakieś wskazówki, jak zapobiegać napadom objadania się?

hmm, polecam Ci książkę "Bulimia-program terapii", jest w niej opisane dosłownie krok po kroku jak radzić sobie w sytuacjach napięcia, w których ma się ochotę na 'zapchanie' emocji jedzeniem.

powiedz, masz jakieś wsparcie? rodzina, przyjaciele, osoby, do których możesz się przytulić, kiedy jest źle i z którymi jesteś całkowicie szczera? czy równolegle z terapią, zmieniasz coś w swoim życiu?

pamiętaj, że terapia nie działa jak czarodziejska różdżka, niestety większość pracy należy do Ciebie.

pozdrawiam ciepło.
__________________
uśmiech pięknie zagrany.



sometimes i feel like screaming
iza_wiosenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 11:23   #3
mylittlepony
Przyczajenie
 
Avatar mylittlepony
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19
GG do mylittlepony
Dot.: 3,5 roku terapii - sick!

Dziękuję za polecenie książki, na pewno sprawdzę.

Co do zmian w życiu - w zasadzie od kiedy zachorowałam, moje życie obróciło się o 180 stopni. Zaczęłam mieć znajomych, chodzić na imprezy, itd. Jakiś miesiąc temu coś się zepsuło, zaczęłam się izolować ( bynajmniej nie ze względu na to, iż we własnym mniemaniu jestem gruba - po prostu obrzydzają mnie ludzie). Zamknęłam się całkowicie na świat zewnętrzny ( nic, tylko książki, książki, książki...). Ostatnio na siłę poszłam z koleżanką na zakupy, czułam się strasznie. Co do rodziny - w okresach kiedy się objadam jest wieczna awantura, że marnuję jedzenie, że przecież wystarczy tylko chcieć. Aktualnie kiedy raczej nie jem niż jem, są bardzo zadowoleni ( dziwna sprawa, im nigdy nie przeszkadzało moje odchudzanie, nawet kiedy miałam bmi poniżej normy )
__________________
zapuszczamy włoski
26 cm -29 cm -36 cm - 40 cm- ... ale to za jakiś czas.

11.06.2011 - pierwsze keratynowe prostowanie
29.06. 2011 - popijam pokrzywę <3
1.07.2011 - odstawiam silikony, włosy myję zgodnie z metodą OMO, chowam suszarkę i prostownicę
18.07.2011 - olej kokosowy
mylittlepony jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-02, 15:21   #4
201801022117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 755
Dot.: 3,5 roku terapii - sick!

Cytat:
Napisane przez mylittlepony Pokaż wiadomość
Dziękuję za polecenie książki, na pewno sprawdzę.

Co do zmian w życiu - w zasadzie od kiedy zachorowałam, moje życie obróciło się o 180 stopni. Zaczęłam mieć znajomych, chodzić na imprezy, itd. Jakiś miesiąc temu coś się zepsuło, zaczęłam się izolować ( bynajmniej nie ze względu na to, iż we własnym mniemaniu jestem gruba - po prostu obrzydzają mnie ludzie). Zamknęłam się całkowicie na świat zewnętrzny ( nic, tylko książki, książki, książki...). Ostatnio na siłę poszłam z koleżanką na zakupy, czułam się strasznie. Co do rodziny - w okresach kiedy się objadam jest wieczna awantura, że marnuję jedzenie, że przecież wystarczy tylko chcieć. Aktualnie kiedy raczej nie jem niż jem, są bardzo zadowoleni ( dziwna sprawa, im nigdy nie przeszkadzało moje odchudzanie, nawet kiedy miałam bmi poniżej normy )
Czy Twoi bliscy w ogóle zdają sobie sprawę, że Ty chorujesz? Zachowują się niepoważnie. Jak wyglądały z nimi Twoje relacje w dzieciństwie?
201801022117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:12.