Smaczne, proste kaloryczne - co polecacie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-13, 16:38   #1
kuki21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 2

Smaczne, proste kaloryczne - co polecacie


Cześć dziewczyny,
mam 179cm wzrostu i ważę o 25kg za mało. Nie będę opisywać czemu, byłam u lekarza, obecnie mam zalecenie nabrania właściwej dla mnie wagi.
W ciągu ostatnich 5 tygodni moja waga bardzo minimalnie się zwiększyła, ale to naprawdę mało, o jakieś 0,2kg. Potrzebuję dawkę wysokokalorycznych dań, tanich i prostych. Wypiszę tutaj kilka dań które często robię
1 - budyń cytrynowy na mleku 3,2% w proszku , co 2 dni staram się jeść chociaż jedną miskę. Miska budyniu ma podobno 400 kcal, czy jest sposób na zwiększenie jej kaloryczności ?
2 - miska spagetti z 1 jabłkiem keczupem i różnymi przyprawami, jem prawie co dzień, niewiem ile ma kalorii, podobno dużo. Chętnie danie zrobiła bym bardziej kaloryczne.
3 - minimum jedna szklanka mleka 3,2% z kakaem, mleko w proszku bo lekarz mówił że takie ma dużo kalorii, i koniecznie z kakaem dla przyswojenia jakichś witamin. jedna szklanka 100 kcal
4 - placki/racuchy - robię je na różne sposoby ale czy odpowiednio kalorycznie - niewiem. Chciałabym wiedzieć jak zrobić "bombę". obecnie najczęściej robię z jabłkiem i dużą łyżką dżemu, jem 2 - 3 na dzień ale nie zawsze. czy znacie przepis na placek który by miał 700 kcal , jeden ? nie obawiam się nadmiaru kg bo sporo się ruszam.
5 - kisiele ze śnieżką - nie lubię ich, są u mnie raz na tydzień, podobno kaloryczne
6 - orzechy z miodem - robię ich niedużo, około 1/3 albo 1\4 szklanki, bardzo smaczne, proste, niewiem ile ma takie danie kalorii jednak jest tak syte, że jem raz na 2-3 dni
7 - jajka na twardo z majonezem - dziennie mogę zjeść 4 , z 5 dużymi łyżkami majonezu podobno to 500 kcal. Moje pytanie jest o omlety - czy to jest najbardziej kaloryczne danie z jajek? czy lepiej jeść jakąś bardzo kaloryczną jajecznicę (z czym by miała z 700 kcal)
8 - groszek z marchewką - lubię, tylko podobno to taki zapychacz bez kalorii
9 - kanapki z serem żółtym, masłem , szynką - raczej mało kaloryczne, ale szybkie i proste. Co dzień jem 5 kromek
10 - zupy - tutaj nic nie wymyśliłam kalorycznego, chyba niema prostych , szybkich, kalorycznych. Nie mogę jeść rosołów ani z paczki - wcześniej jadłam.

Jem dosyć regularnie, na ile mogę. Trochę kg muszę nabrać, nie mam stałego dostępu do internetu. Będę wdzięczna za pomoc , lubię zwykłą kuchnię, te dania które wymieniałam nie są idealne, ale z Waszą pomocą będą dużo bardziej kaloryczne. Nie pisałam o płatkach owsianych na mleku i kaszach, ponieważ szukam nadal smacznego a jednocześnie pełnego kalorii dania. Mój żołądek ma ograniczoną pojemność. Lekarz zalecił na teraz 3200-3500 kcal, to dużo , chciałabym je upchać w paru daniach.
Pozdrawiam Was, Kamila

Edytowane przez kuki21
Czas edycji: 2012-05-13 o 16:43
kuki21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 17:52   #2
siostraelwa
Zadomowienie
 
Avatar siostraelwa
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: woj. dolnośląskie
Wiadomości: 1 685
Dot.: Smaczne, proste kaloryczne - co polecacie

maślanka stracietella czekoladowa- jedna szklanka ma 230 kcal.
Zrób sobie z niej pancakesy:

1 szklanki mąki (446kcal)
1 szklanki maślanki straciatella (230kcal)
1 jajo (139 kcal)
wymieszać i usmażyć
(jeśli smazysz na oleju,3 łyżki mają ok. 265kcal)


Z tej porcji wychodzi 8 średniej wielkości placków. Nie wiem ile jesteś w stanie zmieścić, ale to jest mniej więcej proporcja na dwie osoby.

Kaloryczność: 830kcal + 265kcal(olej) = 1086kcal.

Cóż jeszcze ze zdrowych rzeczy: Owsianka na śniadanie. Płatki owsiane, suszone owoce, orzechy, wiórki kokosowe, banan, nutella, można jajko dodać- milion opcji i duzo kalorii

Edytowane przez siostraelwa
Czas edycji: 2012-05-13 o 20:53
siostraelwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 19:47   #3
dance makabre
Wtajemniczenie
 
Avatar dance makabre
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 493
Dot.: Smaczne, proste kaloryczne - co polecacie

Do budyniu często polecają na opakowaniu dodać łyżkę masła- podobno poprawia smak i konsystencję, a kaloryczność rośnie.

Do spaghetti dorzucaj dużo sera, placki smaż na tłuszczu, kanapki rób warstwowe (po kilka plastrów sera, szynki).

Jedz dużo bananów, awokado, suszonych owoców (rodzynki, żurawina, banany, kokos, morele), fasoli... Może spróbuj zrobić masło orzechowe, jest przepyszne i mega kaloryczne, a można je wrzucić do wszystkiego: serka, owsianki, na kanapkę, ja lubię nawet prosto ze słoika

Nie wiem, co jeszcze, nie chcę Ci polecać słodyczy, bo wiadomo, przytyć na tym można mocno i szybko, ale niezbyt zdrowo Ja bym się przede wszystkim skupiła na tym, żeby jeść często- nie 3 posiłki dziennie, a np. 5 + przekąski. Ustaw sobie na biurku miseczkę bakalii i podjadaj.

A 3000kcal to naprawdę nie tak dużo, statystycznie na utrzymaniu organizm potrzebuje około 2500
__________________
"Przebacz mi i zapomnij o mnie jak najszybciej. Opuszczam cię na zawsze. Nie szukaj mnie, to się na nic nie zda. Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą. Czas na mnie. Żegnaj."
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata

Edytowane przez dance makabre
Czas edycji: 2012-05-13 o 19:50
dance makabre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-14, 08:20   #4
kuki21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 2
Dot.: Smaczne, proste kaloryczne - co polecacie

Ślicznie dziękuję dziewczyny Pankeksa będę robić często, 1000kcal, Czy dodawanie oleju rzepakowego zwiększy kaloryczność i będzie to dla mnie przyswajalne ? http://www.poradnikzielarski.pl/diet...sow-omega.html - tutaj piszą że jest zdrowy.
Dodaję go na razie w bardzo małych ilościach , 1,5 dużej łyżki, do bułki z masłem i dżemem - jedna powinna mieć teraz 400kcal. Tylko czy te składniki przyswoję. Oleju nie czuć w takiej ilości wcale, ponieważ bułka go wciąga. Jak bym na dzień dodawała 10 dużych łyżek oleju do różnych dań, byłby efekt ? i chyba bym sobie kuku nie zrobiła jedząc go tyle co dzień ?
Posiłki mam 4, dosyć regularne. Zbyt często jeść nie mogę. Najchętniej bym widziała zestaw szybkiej przekąski- 2 bułki, kanapka plus kubek napoju - wszystko tanie i proste, i by ten zestaw miał z 1200kcal ale by się nie nazywał "fastfood".
kuki21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-14, 12:56   #5
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: śląskie/Kraków
Wiadomości: 6 337
Dot.: Smaczne, proste kaloryczne - co polecacie

Budyń możesz też polać sporą ilością syropu malinowego, lub o innym smaku
__________________

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o włosy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-14, 14:20   #6
dance makabre
Wtajemniczenie
 
Avatar dance makabre
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 493
Dot.: Smaczne, proste kaloryczne - co polecacie

A może jakieś koktajle? Zmiksowane owoce z pełnotłustym mlekiem? Nie zapychają, bo to picie przecież, a taka szklanka mleka + duży banan + łyżka miodu ma duuużo kalorii
__________________
"Przebacz mi i zapomnij o mnie jak najszybciej. Opuszczam cię na zawsze. Nie szukaj mnie, to się na nic nie zda. Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą. Czas na mnie. Żegnaj."
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata
dance makabre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-14, 19:32   #7
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Smaczne, proste kaloryczne - co polecacie

Mascarpone!
mascarpone ser mają 394 kcal
lub 430 kcal zależy jaki trafisz i to AŻ TYLE w 100g. To pyszne serki pasujące to wszystkiego, do lodów, kremów, ciast, deserów, albo same z owocami... Jedno opakowanie to koło 250 gram więc bomba kaloryczna
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-14, 21:27   #8
agakok
Raczkowanie
 
Avatar agakok
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 165
Dot.: Smaczne, proste kaloryczne - co polecacie

jedz dużo ciast domowych - jakieś drożdżowe, serniki, babki etc. ja tak robię bo również muszę przytyć z parę kilo. Kolejnym sposobem u mnie są kaloryczne omlety z dodatkiem sezamu, płatków owsianych, tuńczyka w oleju oraz plasterka sera topionego i zwykłego żółtego (razem ok. 500 kcal) + kromka chleba, smakuje jak pizza jeszcze tylko ketchup i gotowe aczkolwiek jest to sycące i trochę zapycha, ale nie wiem ile ty jestes w stanie zjesc, u mnie klopot w tym ze mam niewielki zoladek i wrazliwy bardzo czesto czuje pelność i mam brzuch jak balon, ale przechodzi mi tak po godzinie, dwóch.. ech niestety zbieranie kg nie jest cudowna rzeczą, tak jak to inni widzią..
agakok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:06.