Jak to możliwe? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-12-22, 22:17   #1
mamproblem123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 6

Jak to możliwe?


Proszę nie zwracać uwagi na mój nick. Kiedyś potrzebowałam wizażu do rozwiązania jednego problemu, a nie chciało mi się nowego konta zakładać



Moje pytanie dotyczy powieszenia. Nie chce się zabić jeśli o to chodzi. Ale ciekawość mnie po prostu nurtuje. Chyba jak mam wolne to nie mam co robić ze swoim życiem



Otóż sa powieszenia nietypowe, np osoba może być w pozycji leżącej bądź kleczacej. Śmierć nastąpi przez uduszenie. I trochę nie rozumiem tego, tej osobie nie włącza się "mechanizm obronny"? Wiadomo przy typowym wieszaniu ta osoba nie ma już wyboru, bo się nie uwolni. Ale przecież kleczac czy lezac może się podnieść i uratować. Zanim straci przytomność ma kilka sekund i sądzę, że zdazyloby się zrezygnować . No tak samo jak człowiek się topi odruchowo szuka wyjścia z tej sytuacji. Dlaczego więc wisielec nie podniesie się z kolan?
mamproblem123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-23, 11:55   #2
elfik_
Rozeznanie
 
Avatar elfik_
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 593
Dot.: Jak to możliwe?

Moja babcia mówi, że jak już się pętlę zaciągnie na szyję, to szatan ją już pociągnie
Jak wspomniałaś śmierć nastąpi przez uduszenie, a zanim człowiek się udusi to traci się przytomność. I nie, wtedy już nie ma tych kilku sekund, jeśli człowiek jest zdeterminowany to sprzeciwi się 'mechanizmowi obronnemu', powisi kilkanaście sekund i zemdleje. Ta da.

Edytowane przez elfik_
Czas edycji: 2017-12-23 o 12:01
elfik_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-23, 12:25   #3
lisnov
Zakorzenienie
 
Avatar lisnov
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 3 240
Dot.: Jak to możliwe?

edit - źle zrozumiałam post elfika
__________________
Uprzejmie informuję, iż w awatarze są Hatifnaty z Muminków. Nie duszki, nie białe parówki z oczami ani też inne rzeczy, jakie mogą Wam przyjść do głowy zbereźnicy jedni
lisnov jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-12-23 13:25:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:33.