Osoba towarzysząca a prezent - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-06-11, 14:42   #1
SchwarzOhneZucker
Raczkowanie
 
Avatar SchwarzOhneZucker
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 116

Osoba towarzysząca a prezent


Witam Wizażanki,
powiedzcie mi proszę, jak podchodzicie do dawania prezentu przez osobę towarzyszącą? Albo składanie się na prezent?
Pytam, ponieważ niebawem będę na weselu ze swoim chłopakiem u jego kuzynki, która nawet nie wiem jak wygląda... Niby widziałam ją kiedyś na jakieś rodzinnej imprezie, ale było wtedy tak dużo osób, że zwyczajnie jej nie pamiętam. Spytałam chłopaka, co chce dać w formie prezentu, powiedział, że pieniądze... No i pytanie - powinniśmy złożyć się pół na pół?
SchwarzOhneZucker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-11, 18:23   #2
Cytokina
Interleukina Druga
 
Avatar Cytokina
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 811
Dot.: Osoba towarzysząca a prezent

Najlepiej jeśli porozmawiasz ze swoim partnerem i zapytasz się go wprost czy chce żebyś się dołożyła do prezentu. A kwota nie musi być równa. W zależności od własnego uznania i sytuacji finansowej możesz dołożyć mniej lub więcej.
Możliwe, że twój partner w ogóle nie oczekuje od Ciebie, że do prezentu się dołożysz. I nie będzie w tym niczego dziwnego.



Ostatnio byłam na weselu bliskich znajomych, TŻ był moją osobą towarzyszącą. Nawet nie pomyślałam żeby wymagać od niego dołożenia się do prezentu, bo to ja go zapraszałam na zabawę. Akurat prezent był składkowy z większa grupą, wysłałam jakieś 1,5 kwoty standardowej - trochę więcej niż gdybym szła sama, trochę mniej niż gdyby dwie osoby płaciły osobno. Gdyby prezent ograniczał się do koperty też bym tak zrobiła i włożyła do środka większą kwotę niż za samą siebie.

Partnerowi po prostu powiedziałam, że wysłałam przelew za naszą dwójkę, a jak zaczął mówić o tym, że przecież mi się dołoży kazałam mu być cicho
Cytokina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-11, 20:07   #3
meggie94
Zakorzenienie
 
Avatar meggie94
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 150
Dot.: Osoba towarzysząca a prezent

Każdy wie najlepiej jak jest u niego w związku...

Jakbym nie była w związku i dostałabym zaproszenie z os. towarzyszącą to oczywiste by było, że ta osoba nie będzie dorzucała mi się do prezentu. Ale będąc w związku z Tż zawsze składamy się po równo na prezenty, niezależnie od tego czy idziemy z jego strony czy z mojej, bo jako para czujemy się, że po prostu to oczywiste że idziemy razem i prezent jest od obojga

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
24.11.2014
26.01.2018
29.06.2019

Avatar by mylengrave
meggie94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-11, 20:34   #4
makiwedding
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 33
Dot.: Osoba towarzysząca a prezent

To zależy od ustsleń w związku. Porozmawiajcie o tym. Np. U nas jest tak, że każdy płaci za ,,swoją" stronę, czyli jak jest wesele po mojej stronie, ja płacę za wszystko. Dotyczy to też komunii, imienin, urodzin, chrzcin itp. Mniej wiecej wychodzi po rowno, u narzeczonego jest wiecej wesel, ale za to u mnie innych rodzinnych uroczystości.
makiwedding jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-12, 06:30   #5
SchwarzOhneZucker
Raczkowanie
 
Avatar SchwarzOhneZucker
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 116
Dot.: Osoba towarzysząca a prezent

Problem w tym, że wiem,że On ode mnie oczekuje tego, natomiast nasza sytuacja finansowa wygląda tak,że moja jest dużo gorsza od niego....
Ale błagam, nie piszcie nic w stylu "to zastanów się nad tym związkiem",bo to nie o tym wątek.
Po prostu nie chciałabym zachować się nie w porządku.
SchwarzOhneZucker jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-12, 06:42   #6
meggie94
Zakorzenienie
 
Avatar meggie94
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 150
Dot.: Osoba towarzysząca a prezent

Cytat:
Napisane przez SchwarzOhneZucker Pokaż wiadomość
Problem w tym, że wiem,że On ode mnie oczekuje tego, natomiast nasza sytuacja finansowa wygląda tak,że moja jest dużo gorsza od niego....
Ale błagam, nie piszcie nic w stylu "to zastanów się nad tym związkiem",bo to nie o tym wątek.
Po prostu nie chciałabym zachować się nie w porządku.
Nie chce pisać Ci żebyś zastanowiła się nad tym związkiem, ale nie rozumiem dlaczego nie możesz z nim szczerze o tym porozmawiać? W prawdziwym związku powinniście przede wszystkim ze sobą rozmawiać, rozumieć się wzajemnie i razem na pewno dojdziecie do jakiegoś kompromisu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
24.11.2014
26.01.2018
29.06.2019

Avatar by mylengrave
meggie94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-13, 08:45   #7
_Ariel_
Raczkowanie
 
Avatar _Ariel_
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 452
Dot.: Osoba towarzysząca a prezent

Porozmawiajcie, zapytaj go czy oczekuje od Ciebie dorzucenia się do prezentu. Myślę że jeśli Twoja sytuacja jest kiepska to on doskonale o tym wie i raczej nie powinien wymagać od Ciebie gotówki. Po za tym to on jest głównym zaproszonym, ty masz mu towarzyszyć.

Ja ze swoim też właśnie wychodziliśmy z takiego założenia. Jeśli wesele było u mnie to ja dawałam prezent. Bo Tż był tak jakby moim gościem. Jeśli wesele było u niego wtedy on dbał o prezent dla PM.
__________________
31.12.2014
25.12.2017
11.08.2018
_Ariel_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-06-13, 08:52   #8
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: Osoba towarzysząca a prezent

Cytat:
Napisane przez SchwarzOhneZucker Pokaż wiadomość
Po prostu nie chciałabym zachować się nie w porządku.
Nie w porządku to on się zachowa, jeśli będzie od Ciebie wymagał konkretnej kwoty wiedząc, że Cię na to nie stać. Chyba, że nie wie, może trzeba mu to powiedzieć?
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-14, 13:06   #9
turkusowapoziomka
ż o n a i d e a l n a
 
Avatar turkusowapoziomka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: z nad Wisły.
Wiadomości: 7 703
Dot.: Osoba towarzysząca a prezent

Najlepiej to powiedz ze jesteś w stanie dać xxx zł(tu podaj kwote na jaką możesz sobie pozwolić) a on niech da tyle samo albo więcej jeśli ma taką ochotę.
__________________
Nie czekaj na specjalną okazję - wystarczającą okazją jest dzisiejszy dzień.
turkusowapoziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-25, 15:07   #10
WeddingLover
Raczkowanie
 
Avatar WeddingLover
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 266
Dot.: Osoba towarzysząca a prezent

a może po prostu zapytaj czy Twój towarzysz oczekuje od ciebie, że dołożysz się do prezentu?
WeddingLover jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-06-25 16:07:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:24.