wyrudziałe włoski, proszę o poradę :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-04-03, 13:33   #1
Edytka20...
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 19

wyrudziałe włoski, proszę o poradę :(


Witam panią Grażynkę i Was drogie wizażanki. Co jakiś czas zaglądam na wizaż i forum na którym się wypowiadacie, po raz pierwszy postanowilam i ja napisać z prośbą o pomoc. Może akurat będziecie potrafiły mi pomóc. Mam problem z kolorem moich włosków. Od około 3 lat średnio 2 razy w roku farbowałam włosy. szczerze powiem że różnymi farbami i różnymi kolorami, jednak żadna farba na moich włosach sie nietrzyma. Ostatnio używałam farb L'oreal (podobno świetnych) jednak i po tej farbie kolor mi się nietrzymał. Problemem jednak nie jest to że kolory sie nietrzymały ale to w jakim stanie teraz są moje włosy ... kondycyjnie fatalne, ale jakoś sobie z tym radzę ... jednak nieradzę sobie ze świadomością posiadania rozjasnionych włosów, są RUDE więc proszę o ratunek ... najbardziej teraz to chciałabym wrócić do mojego poprzedniego koloru. Czy są może jakiś płukanki do ciemnych włosów żeby pozbyć się tego rudego pobłysku? PROSZĘ O RATUNEK i porady Was drogie wizażanki i Panią Grażynkę jesli to możliwe. Z góry serdecznie dziękuję!
Edytka20... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-03, 15:45   #2
Akwarela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 70
Re: wyrudziałe włoski, proszę o poradę :(

zaraz zaraz Edyta, to jaki kolor mają teraz twoje włosy, są brązowe z rudym odcieniem czy to klasyczny rudy? a twoje naturalne kłaczki jaki mają kolor?
Akwarela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-04, 07:45   #3
Edytka20...
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 19
Re: wyrudziałe włoski, proszę o poradę :(

na wstępie dziękuję za zainteresowanie myślałam że w tak beznadziejnym przypadku nikt się nieodezwie ... naturalnie jestem brunetką ... niegdyś miałam włosy koloru ciemny braz ale z połyskiem popielatym czyli poprostu ciemne, w tej chwili mam 3cm odrosty tego koloru a reszta włosów jest ruda tylko że tak dziwnie ruda. Poprostu rozjaśniły mi sie dość mocno włosy po tych farbach a farby nietrzymały się dłużej niż 2 tygodnie. Ten koor jest dość jasny i mocno odbiega od mojego naturalnego no i ten rudy połysk Może wie ktoś jak sie go pozbyć bez farbowania?
Edytka20... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-04, 11:54   #4
Akwarela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 70
Re: wyrudziałe włoski, proszę o poradę :(

włosy zjaśniały od wody utlenionej zawartej nawet w ciemnych farbach. bez farbowania, to ci się nie uda, jeżeli ten kolor znacznie odbiega od tego co masz na czubku głowy ale i farbować w takiej sytuacji nie radzę, farba dawała taki krótkotrwały efekt, bo pewnie włosy są podniszczone i łuska wł. niedomknięta. pomóc mógłby ewentualnie szampon kolor. do 20 myć.lepiej się trzyma na włosach zniszczonych niż farba, sprawdziłam! ( sama na głowie miałam wszystko). ale póki co najlepiej zainwestuj w dobrą odżywkę...lepiej pomęczyć się trochę, aby potem cieszyć się przez długi czas ładnymi włosami! powodzenia
Akwarela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-04, 12:00   #5
Edytka20...
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 19
Re: wyrudziałe włoski, proszę o poradę :(

jeśli chodzi o odżywianie i utrzymywanie w miarę możliwości moich włosków w zdrowiu to niemam z tym jako tako problemu ... sporo już w nie zainwestowałam ... właśnie wiem że to od wody utlenionej ... ale dziwne bo za każdym razem miałam zdrowe włosy jak farbowałam zreszta jak wspominałam farbowalam raz na jakiś czas średnio 2 razy w roku. Może są jakieś płukanki do ciemnych włosów przywracające im naturalną ciemną barwę? jeśli znacie coś takiego drogie wizażanki to bardzo proszę o poradę buziaczki
Edytka20... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-05, 21:41   #6
Edytka20...
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 19
Pani Grażynko a może Pani mi coś poradzi??

Droga Pani Grażynko bardzo prosiłabym o jakąś poradę ... a może da sie w salonie fryzjerskim zafarbować włosy tak żeby niefarbować odrostów? i czy da się dobrać kolor mniejwięcej pasujący do naturalnego koloru? proszę o odpowiedź bardzo mi zależy żeby pozbyć się tego rudego odcienia i blasku.
Edytka20... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-08, 21:27   #7
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Re: Pani Grażynko a może Pani mi coś poradzi??

no niestety Twoje wloski trzeba zafarbowac aby wyrownac kolor , dobry fryzjer powinien dobrac kolor , nire musi to byc farba , moze byc byc slabszy srodek , ktory wyrowna kolor
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-04-08, 21:51   #8
Edytka20...
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 19
Re: Pani Grażynko a może Pani mi coś poradzi??

Dziekuję pani Grażynko za odpowiedź. Jednak w związku z nią mam jeszcze pytanka ... co to za delikatniejszy środek zamiast farby i w salonie z kosmetykami jakiej firmy miałabym szukać? czy włosy można zafarbować bądź potraktować tym słabszym środkiem tak zeby nienaruszać tych zdrowych odrostów? ile taki zabieg przy użyciu tego środka może kosztować? dodam że mam długie włosy do połowy pleców. I jeszcze jedno pytanko odbiegające od pani propozycji ... co sądzi pani o płukankach (np. niebieska) które są do wlosów rozjaśnionych co prawda ale czy nie zmieniłyby odcienia moich ciemnych dość włosków nabardziej zimny? Z gory dziękuję za odpowiedź!
Edytka20... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-08, 21:59   #9
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Re: Pani Grażynko a może Pani mi coś poradzi??

takie srodki jak :niebeski" nie czynia cudów!
musisz polozyc kolor na odrost bo inaczej nie wyrownasz koloru
te slabe srodki to np., balsamy, koloryzujace , szampony koloryzujace, itp, kazda firma ma swoje linie i nie moge ci doradzic , bo kazdy salon ma swoj taki produkt
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-10, 19:23   #10
Edytka20...
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 19
Re: Pani Grażynko a może Pani mi coś poradzi??

pani Grażynko bardzo dziekuje za odpowiedź myślę że taka mi wystarczy żeby zacząć dzialać bo słońce coraz większe a włoski w słoneczne dni coraz bardziejk złote Pozdrawiam serdecznie napewno jeszcze sie odezwę z prośbą o poradę
Edytka20... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-14, 22:29   #11
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Re: Pani Grażynko a może Pani mi coś poradzi??

polecam sie !!
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-04-15, 01:46   #12
Edytka20...
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 19
Re: Pani Grażynko a może Pani mi coś poradzi??

skoro Pani się poleca to koniecznie muszę skorzystac, chociażby ze względu na to że znalazlam na wizażu cosik nowego dla mnie ... chodzi o zabieg pigmentacji. Z tego co pani pisala jest to zabieg wypełnienia włosa barwnikiem, a ja mam pytanko czy pigmentacje stosuje się tylko jeśli włosy mają być farboiwane farbą? czy taka pigmentacja pomaga wrócić do naturalnego koloru włosow? czy skoro na moich włoskach kompletnie nietrzymają się farby, byłoby wskazane zrobić pigmentację przed nalożeniem tego "slabszego środka" który pokoloruje moje rude włoski? no i ostatnie Pani Grażynko moje włosy po każdym farbowaniu przybierają i przybierały rudawego odcienia (nawet kiedy je farbowałam na czarno), a ja bym tak bardzo chciała mieć zimny odcień co ja mam zrobić, bo jeśli te "słabsze środki" w salonie fryzjerskim niedadzą mi zimnego odcienia to chyba niepotrzebnie będę się fatygowała. Z góry dziękuję za wszelkie wyjaśnienia!
Edytka20... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-15, 02:11   #13
Edytka20...
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 19
Re: Pani Grażynko a może Pani mi coś poradzi??

Pani Grazynko jeszcze jedna sprawa mi się przypomniała ... co mi moze pani powiedzieć na temat szamponu Matrix So Silver? Czytalam gdzieś na wizażu niedawno że likwiduje on niepożadane miedziane odcienie, ale czy tylko w przypadku siwych włosów? czy może pomóc on w moim przypadku? jesli tak to gdzie taki specyfik moge zakupić i ile może on kosztować? jeśli się pani oczywiście orientuje to bylabym wdzieczna za odpowiedź i na to pytanie .
Edytka20... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-15, 20:50   #14
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Re: Pani Grażynko a może Pani mi coś poradzi??

tego szamponu juz nie ma w Polsce, bo jak juz pisalam nie ma tego Matrixa , ktory jest orginalny amerykanski, ale byl on przeznaczony do włsow rozjasnianych i pasemek, oraz do wlosow siwych, w Twoim przypadku nie bylby skuteczny
natiomiast jezeli chodzi o farbe ktora farbowalas sama wlosy to ona daje taki efekt, zreszta taki efekt zazwyczaj daja farby sklepowe bo nie zawieraja takich komponentow jak profesjonalne, i my mamay mozliosci dobierania oxydantu do kazdego rodzaju wlosa bo mamy to szczescie ze mozemy porozmawiac z klientem , dotknac jego włosw, i zdecydowac co jest dla nich najlepsze
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-17, 22:41   #15
Edytka20...
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 19
Re: Pani Grażynko a może Pani mi coś poradzi??

Pani Grażynko dziękuje za odpowiedź ... chociaż nie na wszystkie nurtujące mnie pytania ! Tak właśnie myślałam że ten szampon raczej by nic niedał ale zawsze warto zapytać . Pytałam jeszcze o pigmentację (skopiuję) : "Z tego co pani pisala jest to zabieg wypełnienia włosa barwnikiem, a ja mam pytanko czy pigmentacje stosuje się tylko jeśli włosy mają być farboiwane farbą? czy taka pigmentacja pomaga wrócić do naturalnego koloru włosow? czy skoro na moich włoskach kompletnie nietrzymają się farby, byłoby wskazane zrobić pigmentację przed nalożeniem tego "slabszego środka" który pokoloruje moje rude włoski? no i ostatnie Pani Grażynko moje włosy po każdym farbowaniu przybierają i przybierały rudawego odcienia (nawet kiedy je farbowałam na czarno), a ja bym tak bardzo chciała mieć zimny odcień co ja mam zrobić, bo jeśli te "słabsze środki" w salonie fryzjerskim niedadzą mi zimnego odcienia to chyba niepotrzebnie będę się fatygowała" (i gotowe) bardzo zalezy mi na odpowiedzi
PS. przepraszam że tak Pania męczę ale naprawdę jestem przewrażliwiona już na punkcie moich wlosków
Edytka20... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-20, 21:45   #16
Edytka20...
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 19
Re: Pani Grażynko liczę na odpowiedź

bardzo przepraszam że tak do znudzenia pytam ale to dla mnie naprawde istotna sprawa Pani Grażynko. Prosilabym o odpowiedź na pytanie w powyższej wiadomości.
Edytka20... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-20, 23:03   #17
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Re: Pani Grażynko liczę na odpowiedź

zabieg pigmentacji wykonuje sie na wlosach rozjaśnionych, lub bardzo przetrawionych, farby sklepowe zazwyczaj zachowuja sie na wlosach jak w twoim ptzypadku, profesjonalne raczej nie, ale ja moge wypowiadac sie tylko na temat kilku firm, za to napewno te trzymaja kolory , oczywiscie sa takie wlosy , ze kolory sie nie trzymaja, ale jak ja mam okrelic Twoje?
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-22, 21:40   #18
Edytka20...
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 19
Re: Serdecznie dziękuję za odpowiedź

Dziękuję za Odpowiedź Pani Grażynko!
hmm ... jeszcze trochę sie pozastanawiam i może wpadnę na jakiś dobry pomysł co z tymi moimi kłaczkami zrobić
Pozdrawiam serdecznie
Edytka20... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-01, 00:27   #19
Edytka20...
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 19
Re: Pani Grażynko liczę na odpowiedź

To znów ja Pani Grazynko Dawno niezaglądalam na wizaż, ale zastanowiłam się ... chyba ... chcialabym jednak wiedzieć co oznacza że włosy są "przetrawione"? czy to właśnie takie jakie opisałam? czy zabieg pigmentacji byłby jakimś wyjściem w mojej sytuacj? a jesli tak to co on mi wogóle da? tzn. jakie będą efekty albo jakie być powinny?no i ostatnie pytanie ... kochana Pani Grażynko czy zechciałaby Pani zająć się moimi włoskami? mieszkam stosunkowo niedaleko więc chcialabym oddać moje włoski w Pani ręcę. Czy da się to zrobić?
Edytka20... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-05-01, 17:47   #20
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Re: Pani Grażynko liczę na odpowiedź

Edytko chyba najlepiej bedzie rzeczywiscie jak sie do mnie wybierzesz, bo nie mam co zgadywac ,jakie masz wlosy, co im najlepiej slozy itp, zparaszam napisz tylko kiedy lub zadzwon sie umowic
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:07.