Golenie nóg. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-27, 12:35   #1
adusiamg
Przyczajenie
 
Avatar adusiamg
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2

Golenie nóg.


Podczas golenia nóg ciągle się zacinam pomimo tego że robię to na mokro przy użyciu żelu do golenia, maszynkę trzymam odpowiednio i delikatnie jadę nią po nogach. Mimo tego, za każdym razem po kończeniu golenia jednej nogi, wyskakuje mi nagle na niej 10 lub więcej skaleczonych miejsc. Już na prawdę nie wiem co robić. Zwłaszcza że rany potem niemiłosiernie szczypią i pieką. Próbowałam już depilować je depilatorem ale to również na nic bo nie wyłapuje wszystkich włosków, boli jak cholera i zanim znikną czerwone krostki pojawiają się już nowe włosy. Pomóżcie mi bo już na prawdę nie wiem co robić.

Ps. Dołączę zdjęcie moich nóg już po zatamowaniu ran i nałożeniu kremu. Po prostu koszmar. A i tak na żywo wygląda to gorzej.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg sds.jpg (72,3 KB, 74 załadowań)
adusiamg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 15:53   #2
lucrais
Raczkowanie
 
Avatar lucrais
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 291
Send a message via Skype™ to lucrais
Dot.: Golenie nóg.

Nawet mi po "latach praktyki" tak się zdarza. Zacznij używać pianki do golenia. Ja natomiast używam zwykłej odżywki do włosów, smaruje nią nogi pod prysznicem i golę. Dzięki temu wszystko idzie gładko )
__________________
When you play the game of thrones, you win or you die. There is no middle ground.

Lingwistyka dla biznesu UŁ
lucrais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 19:51   #3
A_Nulek
Raczkowanie
 
Avatar A_Nulek
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 37
Dot.: Golenie nóg.

A nie łatwiej zaopatrzyć się w krem depilujący i usuwać po 5 minutach włosy szpatułką ?? Następnego dnia nóżki wyglądają super, no i nie ma podrażnień.
A_Nulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 20:47   #4
lucrais
Raczkowanie
 
Avatar lucrais
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 291
Send a message via Skype™ to lucrais
Dot.: Golenie nóg.

Gorzej jak ma się za twardy włos na krem
__________________
When you play the game of thrones, you win or you die. There is no middle ground.

Lingwistyka dla biznesu UŁ
lucrais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 22:02   #5
himym
Zadomowienie
 
Avatar himym
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 178
Dot.: Golenie nóg.

Przede wszystkim zmieniaj jak najczęściej maszynki. Dobra pianka/szampon i krem/oliwka po.
__________________
The only way to get rid of a temptation is to yield to it
Problem niektórych kobiet polega na tym,że ekscytują się byle czym,a potem biorą z tym ślub.



Nie subskrybuję wątków.
himym jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 19:18   #6
Alienika_
Raczkowanie
 
Avatar Alienika_
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 102
Dot.: Golenie nóg.

Cytat:
Napisane przez adusiamg Pokaż wiadomość
Podczas golenia nóg ciągle się zacinam pomimo tego że robię to na mokro przy użyciu żelu do golenia, maszynkę trzymam odpowiednio i delikatnie jadę nią po nogach. Mimo tego, za każdym razem po kończeniu golenia jednej nogi, wyskakuje mi nagle na niej 10 lub więcej skaleczonych miejsc. Już na prawdę nie wiem co robić. Zwłaszcza że rany potem niemiłosiernie szczypią i pieką. Próbowałam już depilować je depilatorem ale to również na nic bo nie wyłapuje wszystkich włosków, boli jak cholera i zanim znikną czerwone krostki pojawiają się już nowe włosy. Pomóżcie mi bo już na prawdę nie wiem co robić.

Ps. Dołączę zdjęcie moich nóg już po zatamowaniu ran i nałożeniu kremu. Po prostu koszmar. A i tak na żywo wygląda to gorzej.
Moim zdaniem nie warte to jest takiej męki. Nie lepiej depilować pastą cukrową? Zero podrażnień, a efekt na o wiele dłuższy czas
__________________
' W ścisłym kręgu ciekawość naszą trzeba mieścić: wie niebo, co nam taić; wie, co nam obwieścić. '
Alienika_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:00.