alergicy- łączcie się;] - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-11-11, 15:18   #31
k-n
Wtajemniczenie
 
Avatar k-n
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 496
Dot.: alergicy- łączcie się;]

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Żel do kąpieli używam też rossmanowski z babydermu, zapach nie powala, wiec chetnie wyprobuję ten z Isanamed- może mimo wszytsko zapach bardziej powalający.
Też czasami używam Babydream Jednak uczciwie muszę przyznać, że dla mnie B. mimo wszystko ładniej pachnie niż ten olejek Isana Med No ale moja skóra go kocha, więc nie mam wyjścia i muszę go używać
__________________
Życie jest takie, jakie widzisz je we własnej głowie.
k-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-11, 16:02   #32
izka36
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 52
Dot.: alergicy- łączcie się;]

to dziwne, ale te najtańsze kosmetyki bywają o niebo lepsze od drogich, "testowanych dermatologicznie" marek...
izka36 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-11, 16:35   #33
k-n
Wtajemniczenie
 
Avatar k-n
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 496
Dot.: alergicy- łączcie się;]

Cytat:
Napisane przez izka36 Pokaż wiadomość
to dziwne, ale te najtańsze kosmetyki bywają o niebo lepsze od drogich, "testowanych dermatologicznie" marek...
...bo producenci nie muszą wydawać milionów na kampanie reklamowe, opłacenie gwiazd reklamujących dany produkt czy też po prostu na "piękne opakowanie", które przyciąga wzrok. Jak wiadomo - im coś ładniej wygląda, tym lepsze robi na nas wrażenie, podnosi swój prestiż itp. Poza tym jeśli jest sprzedawane w aptece, to dodatkowo wzbudza nasze większe zaufanie.
Porównajmy chociażby dwóch producentów, którzy w swoich kosmetykach stosują te same składniki - Ziaja i Olay. Ta pierwsza ma tanie produkty, proste opakowania, nie reklamuje się w tv, nie zatrudnia "gwiazd", a ta druga - reklamy w tv, prasie, gwiazdy zachwalające i zachwycające się kosmetykami, a do tego ciekawsze opakowanie, słoiczki itd. itp. Przez to ceny produktów Olay są wyższe niż Ziai, mimo ze ta pierwsza firma nie stosuje lepszych składników od tej drugiej.

Cena nie zawsze jest wyznacznikiem jakości, dlatego ważne jest by przy wyborze kosmetyków sugerować się przede wszystkim składem!
__________________
Życie jest takie, jakie widzisz je we własnej głowie.
k-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-13, 15:44   #34
fajny nick
Przyczajenie
 
Avatar fajny nick
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 12
Dot.: alergicy- łączcie się;]

Cytat:
Napisane przez loss_lauri Pokaż wiadomość
rady ode mnie- mam AZS i nie ma dla mnie lepszych kremów niż lipobaza i nanaobaza - są supertłuste i mają przyjazny skład. poza tym uzywam kremu linoeparol pod krem avene spf 50+ na dzień
W takim razie kupię nanobazę i krem z filtrami avene. Myślicie że nanobaza będzie odpowiednia i na dzień i na noc? Zastanawiam się też czy te kremy mają jakieś działanie przeciwzmarszczkowe. Nie chodzi mi tutaj o super regenerację i likwidowania zmarszczek ale o zapobieganie. Bo po dwudziestym roku życia trzeba trochę o tym myśleć.... No i jaki krem pod oczy? k-n proponuje krem z serii oeparol ale to krem dla cery dojrzałej..... Gubię się
fajny nick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-13, 18:16   #35
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: alergicy- łączcie się;]

Z avene popros najpierw próbkę w aptece. Zawsze lepiej sprawdzic zanim sie wyda kase.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-14, 20:02   #36
k-n
Wtajemniczenie
 
Avatar k-n
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 496
Dot.: alergicy- łączcie się;]

Cytat:
Napisane przez fajny nick Pokaż wiadomość
W takim razie kupię nanobazę i krem z filtrami avene. Myślicie że nanobaza będzie odpowiednia i na dzień i na noc? Zastanawiam się też czy te kremy mają jakieś działanie przeciwzmarszczkowe. Nie chodzi mi tutaj o super regenerację i likwidowania zmarszczek ale o zapobieganie. Bo po dwudziestym roku życia trzeba trochę o tym myśleć.... No i jaki krem pod oczy? k-n proponuje krem z serii oeparol ale to krem dla cery dojrzałej..... Gubię się
A gdzie ja napisałam, że ten krem jest przeznaczony do cery dojrzałej Seria Oeparol ma kilka kosmetyków pod oczy i nie wszystkie są przeznaczone do cer dojrzałych.
Poza tym ja wychodzę z założenia, że należy używać takich kosmetyków, jakich potrzebuje nasza skóra. Metryka odgrywa niewielką rolę, bo nastolatka może mieć już pierwsze zmarszczki, a kobieta 40-letnia nie mieć żadnych, ale za to może zmagać się z pryszczami. Co wtedy? Ta młodsza ma nie zapobiegac ich pogłębianu i nie stosować kremów przeciwzmarszczkowych, bo "są do cery dojrzałej" a ta starsza nie używać kosmetyków antytrądzikowych?

Krem, na którym jest napisane "krem przeciw zmarszczkom" ma zapobiegać ich powstawaniu lub spłycaniu pierwszych oznak, a nie "likwidować" już istniejące, wyraźne "krechy", więc wcale nie jest dla cer dojrzałych.

Nanobaza moim zdaniem nie nadaje się na dzień, chyba że masz bardzo wysuszoną skórę, która blyskawicznie wchłania wszelkie kosmetyki.
__________________
Życie jest takie, jakie widzisz je we własnej głowie.
k-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-15, 09:27   #37
fajny nick
Przyczajenie
 
Avatar fajny nick
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 12
Dot.: alergicy- łączcie się;]

[quote=k-n;9719823]A gdzie ja napisałam, że ten krem jest przeznaczony do cery dojrzałej

Nie twierdzę, że tak napisałaś. Szukałam tej serii na KWC i znalazłam tylko jeden krem pod oczy i to przeznaczony do cery dojrzałej. Niestety nie ma tam chyba wszystkich kosmetyków Oeparol, więc poszukam gdzie indziej.
Jeśli ktoś może mi coś jeszcze poradzić w związku z kremem na dzień na zimę to będę bardzo wdzięczna Pozdrawiam.
fajny nick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-16, 15:39   #38
k-n
Wtajemniczenie
 
Avatar k-n
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 496
Dot.: alergicy- łączcie się;]

Oeparol pod oczy:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=21067 (lubię)
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=12078 (świetny skład)

Chcesz, żebyśmy poleciły Ci jakiś krem na zimę, napisz w takim razie coś więcej o swojej cerze - jak wchłania tłuste kremy, czy masz skłonność do zapychania, jaką preferujesz konsystencję itd. itp.
__________________
Życie jest takie, jakie widzisz je we własnej głowie.

Edytowane przez k-n
Czas edycji: 2008-11-16 o 15:40
k-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-16, 20:04   #39
fajny nick
Przyczajenie
 
Avatar fajny nick
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 12
Dot.: alergicy- łączcie się;]

Mam cerę bardzo wrażliwą i suchą ale też skłonną do świecenia się w ciągu dnia. Na noc używam kremu odżywczego, a na dzień intensywnie nawilżającego z filtrami (oba Iwostin). Uwielbiam kremy o gęstej konsystencji. Niestety teraz, gdy grzeją kaloryfery i powietrze jest bardzo suche moje kremy niedostatecznie nawilżają mi cerę. Szczególnie ten na dzień. Buzia piecze i jest ściągnięta. Moja skóra dość szybko wchłania w siebie wszystkie substancje. Nie bardzo wiem co oznacza owe "zapychanie". Jeśli to dotyczy powstawania zaskurników, to owszem, mam skłonność do ich powstawania.
fajny nick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-21, 18:08   #40
noname12345TPa
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: alergicy- łączcie się;]

Witam dziewczyny!
K-n, dobrze, że na ciebie trafiłam... Moja skóra prawdopodobnie choruje na coś bardzo podobnego do AZS + ŁZS (na pewno jest bardzo wrażliwa, alergiczna). Niestety trafiłam na dermatologa, który był do niczego - laska miała chyba coś od Blau - Pharma, bo na każdym miejscu mi wciskała to, a seria Atopra dla mnie okazała się być do niczego. I uznała, że nie mam łupieżu (mam pernamentny + łuszcząca się skóra za uszami i łojotok). A delikatnością cery wcale się nie przejeła wciskając mi bardzo mocny płyn na spirycie, którego moja skóra nieznosi. Wrócę też do Pharmacerisu, marki, którą serdecznie polecam - Seria A i AT jest bardzo dobra. Ziaja była pierwszą marką, która całościowo mnie uczuliła, tak samo mam z AA. Jeśli chodzi o makijaż to z całego serca polecam tusz z La- Roche Posay - nie uczula. Moja skóra należy do wymagających - półka niska nie jest dla niej - jeśli chodzi o kolorówkę to lubi luksusową bądź apteczną (z tańszych marek akceptuje tylko Bourjois i Inglot). A i jest bardzo wymagająca w stosunku do tuszy - nigdy więcej maybeline i niskiej półki. Nie znosi kosmetyków wprost dla przetłuszczającej się skóry. Lubi Diacenal i Efaclar K, ale z filtami jest wymagająca (dobry jest filtr z Biodermy dla tłustej skóry i chcę spróbować minerałów. Bardzo lubi (w szczegolności na ciele) emolienty). Obecnie oddam w dobre ręce zestaw z Mazideł - nie mam czasu na takie zabawy. Zobaczę te, które ty stosujesz, może pójdą zamiennie z Pharmacerisem. I jeśli znajdę wreszcie dobrego dermatologa, to osiągnę Nirwanę kosmetyczną (za słowami mojego Guru - CzarnegoElfa). A i co ciekawe nieznosi wcale kosmetyków mineralnych - a są podobno dla wrażliwowców.
Pozdrawiam wszystkie alergiczki - Werka

Edytowane przez noname12345TPa
Czas edycji: 2008-11-21 o 18:10
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-22, 15:06   #41
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: alergicy- łączcie się;]

Cytat:
Napisane przez fajny nick Pokaż wiadomość
W takim razie kupię nanobazę i krem z filtrami avene. Myślicie że nanobaza będzie odpowiednia i na dzień i na noc? Zastanawiam się też czy te kremy mają jakieś działanie przeciwzmarszczkowe. Nie chodzi mi tutaj o super regenerację i likwidowania zmarszczek ale o zapobieganie. Bo po dwudziestym roku życia trzeba trochę o tym myśleć.... No i jaki krem pod oczy? k-n proponuje krem z serii oeparol ale to krem dla cery dojrzałej..... Gubię się
dla mnie nanobaza jest dobra takze na dzien (jesli sie nie filtruje), ale glownie uzywam jej jako kremu pod oczy i maski, na co dzien smaruje sie lipobaza. co do dzialania przeciwzmarszczkowego - zdecydowanie maja, poniewaz w przypadku suchej skory zmarszczki powstaja w wyniku zbyt malego natluszczenia skory, a co za tym idzie - spadku elastycznosci. skora robi sie tak podatna na 'zgniecenia' jak papier - wiem to po sobie oeparol ma w swojej ofercie kremy zarowno z dopiskiem 'przeciwzmarszczkowy', jak i bez takich napisow. ja nie sugerowalabym sie tym jednak bo jak pisalam - such skora zaczyna sie starzec duzo wczesniej i szybciej a te 'skladniki przeciwzmarszczkowe' to glownie substancje odzywcze czy wzmacniajace bariere lipidowa w skorze
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-07, 20:33   #42
fajny nick
Przyczajenie
 
Avatar fajny nick
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 12
Dot.: alergicy- łączcie się;]

Szkoda, że nikt się już tutaj nie odzywa, bo zapowiadał się fajny wątek...:-/
fajny nick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-04, 13:41   #43
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: alergicy- łączcie się;]

Jak się czujecie po świętach? ja unikałam wszystkich 'niebezpiecznych' potraw a i tak znowu jestem w cętki. mam nadzieję, że testy to wyjaśnią...
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-04, 21:06   #44
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: alergicy- łączcie się;]

Osobiscie sie przekonalam, ze nie ma co generalizowac, nie ma marki, ktora by wypuscila serie kosmetykow, w ktorej kazdy produkt jest objawieniem, np. krem do twarzy moze byc swietny ale ten pod oczy juz nie, itd.

Polece kilka swoich ulubiencow, w wiekszosci od dawna, zuzytych wiele opakowan
- Clinique DDMG - zel nawilzajacy do twarzy, 7 opakowan zuzytych
- Clinique cienie do powiek - nie osypuja sie, nie sa perfumowane, nie powoduja lzawienia i szczypania (a wiem cos na ten temat, bo mam zespol suchego oka i uszkodzone rogowki), duzo palet
- Helena Rubinstain Magic Concealer - nie robi krzywdy, nawet uspokaja niespodzianki, dobijam do konca pierwszego opakowania
- AA Therapy Dla Diabetykow zel pod prysznic - absolutnie genialny, pierwszy zel do mycia ciala, ktory rzeczywiscie nawilza, wygladza i uspokaja skore, 5 opakowan
- AA Therapy Tradzik maseczka antybakteryjna z glinka - delikatna ale skuteczna, 2 opakowania
- Bioderma Sensibio H2O plyn micelarny - nie szcypie podczas zmywania makijazu oka, 8 opakowan duzych
- Avene woda termalna - wszechstronne zastosowanie, 2 opakowania
- hydrolat z glogu z Mazidel - swietny jako tonik, nie podraznia, wygladza cere, ponad pol litra
- zel hialuronowy - must have dla wszystkich przesuszonych, najlepiej dodawac do wszystkiego, lacznie z szamponem do wlosow, 1 opakowanie
- Flos Lek zel ze swielikiem pod oczy - nie podraznia ale jednak slabo nawilza, niestety tylko on i DDMG nie podrazniaja mi oczu, 4 opakowania
- Lilien Lavander mydlo w plynie do rak - jedyne, ktore mi nie wysusza dloni, nie jestem w stanie powiedziec ile zuzylam, 20-30
- Oeparol balsam do ciala - skuteczny, trzeba tylko polubic zapach wiesiolka, 4 opakowania
- Oeparol pomadka ochronna bez filtra (truskawkowa) - dziala, 3 opakowania
- Tisane balsam do ust - regeneruje usta, 6 opakowan

Jak cos jeszcze mnie zachwyci swoja nieagresywnoscia na skore to dopisze

Edytowane przez vril
Czas edycji: 2009-01-04 o 21:08
vril jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-08, 15:08   #45
fajny nick
Przyczajenie
 
Avatar fajny nick
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 12
Dot.: alergicy- łączcie się;]

Ze swojej strony mogę polecić serię kremów Iwostin. Bardzo fajny jest krem odżywczy na noc z witaminami C+E. Na zimowe mrozy dobrze sprawdza się krem tłusty tej firmy. Lipidowy ma dość lekką konsystencję ale mimo to dobrze nawilża moją suchą skórę Także żel pod oczy nieźle się sprawdza i nie uczula
fajny nick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-08, 16:39   #46
izka36
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 52
Dot.: alergicy- łączcie się;]

a ja muszę powiedzieć że nasze uczulenia (a przynajmniej ich nasilenie) to m.in. wina stresu i przemęczenia. Podczas pobytu w domku przez całe dwa tygodnie plamy i krostki zmniejszyły sie, a nawet zaczęły znikać
izka36 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 12:10   #47
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: alergicy- łączcie się;]

Cytat:
Napisane przez izka36 Pokaż wiadomość
a ja muszę powiedzieć że nasze uczulenia (a przynajmniej ich nasilenie) to m.in. wina stresu i przemęczenia. Podczas pobytu w domku przez całe dwa tygodnie plamy i krostki zmniejszyły sie, a nawet zaczęły znikać
zgadzam się w 100%. u mnie też AZS nasila się pod wpływem stresu
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:38.