Czy dimethicone moze uczulac? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-10, 17:03   #1
koteknaplotek
Zadomowienie
 
Avatar koteknaplotek
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 888

Czy dimethicone moze uczulac?


Tak mi sie wydaje, ze kiedys nie widywalam tego skladnika tak czesto w kosmetykach jak teraz. I kiedys rowniez nie zdarzaly mi sie zadne uczulenia, szcypanie oczu, smarkanie. Uzywalam normaderm na noc- dimethicone byl, active c- dimethicone byl i do tego lancome idole ultra- tez z dimethiconem w skladzie i stan skory pogorszyl mi sie bardzo. Zrobila sie wrazliwa. Odstawilam wszystkie te rzeczy na jakis czas i bylo lepiej.
Dzis kupilam krem Perfeta Cera Cera Mieszana, na kwc mial dobre opinie- i oczy znowu szczypia i smarkam - dimethicone na 10 miejscu w skladzie.
W tabelach komedogennosci nie widzialam zeby to byl mocno zapychajacy i drazniacy skladnik. Czy on jednak jest zapychaczem i uczula?
Czy cyclomethicone dziala podobnie?
koteknaplotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 21:21   #2
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Dot.: Czy dimethicone moze uczulac?

Jak wpisałam sobie w słownik hasło dimethicone to pokazało mi się aż 15 wpisów: http://www.wizaz.pl/chemia/search.php
nie wiem o który z nich Ci chodzi.

Zaś jak wpisałam cyclomethicone to pokazał się jeden wpis: http://www.wizaz.pl/chemia/view.php?id=319

Pozdrawiam serdecznie
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 21:25   #3
Alchemiczka :D
Zadomowienie
 
Avatar Alchemiczka :D
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Biochemia kosmetyczna :)
Wiadomości: 1 276
Dot.: Czy dimethicone moze uczulac?

Tutaj zaś: http://www.cosmeticscop.com/learn/di...submit1=search od dimethicone jest odsyłacz do silikonu: http://www.cosmeticscop.com/learn/di...&ID=S#silicone
__________________
"Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora"

Edytowane przez Alchemiczka :D
Czas edycji: 2006-05-11 o 10:01 Powód: literówka
Alchemiczka :D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-10, 22:57   #4
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Czy dimethicone moze uczulac?

Koteknapłotek akurat pisałam ostatnio kilka razy na ten temat. Tak to jest, że przez lata używa się silikonów w podkładach czy bazach pod makijaż i wszystko ok, a nagle cera zaczyna źle reagować.
Silikony są podrażniające, coraz więcej osób się na nie skarży. Postaraj się odstawić wszystkie rzeczy, które masz z dimethicone i skupić się na prostszych składach. Krem Cera Mieszana ma kilka potencjalnych zapychaczy, ale to nie reagowałabyś raczej w ten sposób, tu widać wyraźne podrażnienie i uczulenie.
Wyraźnie dimethicone Ci nie służy. Nie używaj go i tyle.
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-11, 09:28   #5
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Czy dimethicone moze uczulac?

Na plastrach i rękawicach chirurgicznych są ostrzeżenia, żeby nie używały ich osoby uczulone na silikon, ale to trochę coś innego. Ogólnie silikony określa się jako nietoksyczne, a w kosmetykach występują w naprawdę nieznaczych ilościach. Nie tylko w kremach, zresztą - w mleczkach, dezodorantach, antyperspirantach. Jego właściwości komedogenne, pomimo tego, że pomijane w tabelach, są chyba bezdyskusyjne i mogą się ujawnić po długim czasie, ale to chodzi o zapchanie porów - nie alergię. Choć ono podobno także jest możliwe w jednostkowych przypadkach i objawia się pokrzywką i podrażnieniem.
Trudno mi uwierzyć, żeby katar, o którym piszesz był spowodowany uczuleniem na dimethicone.

Nie używałam Daxa, ale skład wydaje się podejrzany, jeśli chodzi o możliwość zapchania (paraffin oil, butylene glycol, propylene glycol, isopropyl myristate, parabeny...)

Edytowane przez mentha
Czas edycji: 2006-05-11 o 10:13
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-11, 09:31   #6
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Czy dimethicone moze uczulac?

Tu się musze zgodzić z Menthą - mi też się wydaję dziwne, mimo wszystko, żeby uczulenie na dimethicone objawiało się kichaniem.
Podrażnienie skóry, jakieś uczulonko - pokrzywka, prosze bardzo, ale katar?
Może masz alergię na pyłki, teraz trawy zaczynanją szaleć, i się zbiega?
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-11, 09:40   #7
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Czy dimethicone moze uczulac?

A swoją drogą, ten Dax to jakiś ewenement - pełno zapychaczy w składzie, a takie znakomite recenzje. Może zostały napisane zanim to kremiszcze objawiło swoje długofalowe działanie? Albo wiązówka ma takie cudowne właściwości. :|

No nie rozumiem tego...
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-11, 09:42   #8
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Czy dimethicone moze uczulac?

Ja też się nad tym zastanawiałam.
I myślę,że wyjdzie po dłuższym czasie stosowania - ale wtedy, to cera może wyglądać nie za bardzo.
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-11, 09:50   #9
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Czy dimethicone moze uczulac?

Cytat:
Napisane przez koteknaplotek
Dzis kupilam krem Perfeta Cera Cera Mieszana, na kwc mial dobre opinie- i oczy znowu szczypia i smarkam - dimethicone na 10 miejscu w skladzie.
Alergię generalnie można mieć na wszystko, nawet na własną ślinę, ale nie wydaje mi się, żebyś katar był objawem alergii na silikon. Z kosmetycznych rzeczy, to już prędzej na perfumy. Przy kontaktowej alergii na -methicony spodziewałabym się taczej pokrzywki. Katarem, szczypaniem oczu i łzawieniem zwykle objawia się alergia wziewna. Teraz pylą drzewa (trawy trochę później), może nasz alegię na buk, albo dąb (olcha powinna już skończyć, chociaż w tym roku?...brzoza pewnie jeszcze jest w trakcie, jak nie brodawkowata, to omszona).
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-11, 10:06   #10
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Czy dimethicone moze uczulac?

Cytat:
Napisane przez Sandija
Ja też się nad tym zastanawiałam.
I myślę,że wyjdzie po dłuższym czasie stosowania - ale wtedy, to cera może wyglądać nie za bardzo.
Z wiązówki błotnej pozyskiwano kiedyś salicylinę. Czyżby ten kompleks Sebocontrol, który w znaczący sposób ogranicza wydzielanie łoju, zwęża średnicę porów oraz działa antybakteryjnie, to po prostu kwas?

Wiem, pytanie jest głupie...
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-11, 12:51   #11
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Czy dimethicone moze uczulac?

A wiecie, że kupiłam ten krem No bo właśnie się zastanawiałam, jak to jest możliwe, że się wszyscy nim tak zachwycają W składzie rzeczywiście trochę naśmiecone, jakiś isopropylik, parafina itp., ale krem qrcze naprawdę nie jest zły Co prawda używam go raczej sporadycznie i na noc, bo on ma "jakieś" filtry UV , więc nie chcę bruździć prawdziwym filtrom - a zatem nie wiem, czy to nie jest jakaś "bomba z opóźnionym zapłonem" (zapychem ). No, niemniej jednak położony na noc rano daje buźkę gładką, nie przetłuszczoną, z wyrównanym kolorytem, lekko zwężonymi porami.
Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-11, 12:51   #12
koteknaplotek
Zadomowienie
 
Avatar koteknaplotek
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 888
Dot.: Czy dimethicone moze uczulac?

Nie wiem jak to jest, kichac nie kichalam ale z nosa lecialo troche. Podobne uczucie mialam przy stosowaniu active-c. Pieczenie oczu i pzy tym katar. U mnie wszystko co podraznia oczy laczy sie z lekkim smarkaniem. Alergii wziewnej nigdy nie mialam.
Problem tylko jest taki ze potezna wiekszosc kosmetykow zawiera dimethicone czy inne silikony. Mam tlusta skore ale potrzebuje nawilzania. Cieszylam sie z tego active -c jak male dziecko, bo i rozjasniac mial i nawilzac i w ogole...
Nie wiem czego uzywac. Potrzebuje czegos nawilzajacego bezsilikonowego i podkladu. A w podkladach silkony to juz podstawa :/
Ma ktoras z was moze sklad Guerlain Silky-smooth semi mat?

Dodam , ze Teint Idole Ultra nie szczypal mnie nic ale skora sprawiala wrazenie zaklejonej, jakby sie dusila i mimo, ze mam tlusta cere, swiecilam sie niemilosiernie tak bardzo niezdrowo, inaczej niz normalnie.
koteknaplotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:20.