Pielęgnacja i ochrona skóry zimą - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-02-15, 08:57   #61
rhian
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 34
Dot.: Narty a retin

Dziekuje Ci dobra duszo
rhian jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-15, 08:58   #62
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Narty a retin

Cytat:
Napisane przez rhian Pokaż wiadomość
Dziekuje Ci dobra duszo

Prosze bardzo
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-27, 12:25   #63
maja79
Wtajemniczenie
 
Avatar maja79
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 065
Filtry wspomagane kremem - pielęgnacja zimą

Dziewczyny, mam pytanie...

Mam cerę naczynkową i - tu niestety nie wiem - odwodnioną lub suchą.
Stosowałam Iwostin Solecrin SPF40. Jak się zrobiło chłodniej, to skóra się już przesuszała, więc przerzuciłam się na Solecrin krem SPF50. Fajnie nawilża - ale bądźmy szczere - temperatury ok 10 stopni, to jeszcze nie zima.

Obawiam się, że jak zrobi się na prawdę zimno, to krem SPF50 mi nie wystarczy. No i tu nie wiem czym go wspomóc.

Czy stosować pod filtr krem nawilżający czy może jakiś półtłusty zimowy? Tylko z kolei czy to już nie będzie za dużo dla skóry dwa tłuste bądź co bądź kremy - a nawilżających podobno nie powinno się stosować zimą ...

Faktem jest, że moja skóra jak marznie, robi się szara, skłonna do podrażnień i zmarszczek.

Macie taki problem? Jakieś patenty?
Pomóżcie!
maja79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-27, 12:47   #64
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Filtry wspomagane kremem - pielęgnacja zimą

Maja, mi wystarczy zmiana filtru z emulsji na krem do cery suchej. jeżlei dla Ciebie to jest nadal za mało, sięgaj smiało po dodoatkowy krme ochronny. Musisz sama zdecydowac jaką dawkę kosmetyków skóra jest w stanei przyjąć - pewnie czeka Cię sporo testów zanim zgrasz duet filtr + krem.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-27, 14:13   #65
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Filtry wspomagane kremem - pielęgnacja zimą

dla mnie ten Iwostin jest zbyt tępy, zresztą jak wszystkie mineralne - mam suchą cerę - stosuję Avene, zwykle na serum olejowe z HA a zimą na olej z avocado lub jakiś bardzo treściwy krem ochronny kiedy mam spędzić dłuższy czas na zewnątrz, nie zauważyłam by moja skóra czuła się zbuntowana
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-27, 14:23   #66
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Filtry wspomagane kremem - pielęgnacja zimą

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
dla mnie ten Iwostin jest zbyt tępy, zresztą jak wszystkie mineralne - mam suchą cerę - stosuję Avene, zwykle na serum olejowe z HA a zimą na olej z avocado lub jakiś bardzo treściwy krem ochronny kiedy mam spędzić dłuższy czas na zewnątrz, nie zauważyłam by moja skóra czuła się zbuntowana

to fakt- ja też nei jestem w stanie przebolec konsystencji Iwostinu. Mam wrazęnie że za mocno naciągam skórę próbując rozprowadzić ich kremy.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-27, 15:43   #67
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Filtry wspomagane kremem - pielęgnacja zimą

Ale Iwostin to nie sa filtry mineralne. one zawieraja tez filtry chemiczne.

Ja mam podobny problem. Juz dwie zimy cera bardzo mi sie sciagala. Doszlam do wniosku ze nie o natluszczanie chodzi, a o nawilzanie, bo gdy uzylam bardzo tlustego kremu to pod spodem tej tlustej niewchlonietej warstwy, nadal mialam sciagnieta skore.
W tym roku zaczelo sie juz cos dziac, ale narazie daje sobie race.
Zaczelam uzywac filtra w spraju bez alkoholu z drogerii Dm( wczesniej uzywalam filtra babydream z Rossmanna i gesciejszej konsystencji) i bardzo mi on sluzy, cera wkoncuu sie nie rumieni, ale jak byl chlodniejszy dzien to szulam znajome mi sciaganie cery zwlaszcza w okolicach oczu.
Narazie poradzilam sobie i nakladam ten sam krem co uzywam na noc, a jest to krem od YR na zaczerwienienia. Uzywam tego kremu tez pod filtr.
Mam spora probke kremu ochronnego inetensywnie nawilzajacego Ziaja Sopot Spa i tez raz go uzylam i bylo ok, mam tez probke kremu nawilzajacego od YR z tej rozowej serii i tez bylo ok,ale ze nie chce cudowac bo potem cera zaczyna mi szalec, wiec narazie zuzyje do konca krem YR i dopiero wezme sie na Ziaje jako krem pod filtry, a jak skoncze Ziaje to przetestujje porzadnie krem nawilzajacy YR z tej samej serii co krem na zaczerwienienia( ma dwie probki)
U mnie zdecydowanie lepiej sprawdza sie krem nawilzajacy, czyli moja cera jest bardziej odwodniona niz sucha, ale tez potrzebuje kremu ktory lekko natluszcza , bo co mi po kremie ktory tylko nawilza jak dalej woda ucieka z naskorka?
Probuj sama co u ciebie sie lepiej sprawdzi. Jesli tlusty krem nic nie da bo nadal bedziesz miala sciagnieta cere to znaczy ze jest ona odwodniona i trzeba ja nawilzyc.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-27, 19:12   #68
beso
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 150
Dot.: Filtry wspomagane kremem - pielęgnacja zimą

doskonale znam ten problem, bo sama mam tak przesuszoną skórę jesienią i zimą, a filtrów używam całkiem sporo.

ja kładę pod filtr krem biolipidowy Calma HLC Ziaja, czekam aż się wchłonie i dopiero potem nakładam sobie filtr, zazwyczaj Iwostinu. u mnie się sprawdza, ale muszę regularnie się tak smarować.
beso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-27, 19:50   #69
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Filtry wspomagane kremem - pielęgnacja zimą

Monika dobrze pisze - chodzi oto żeby ten pierwszy krem maksymalnie nawilżył naskórek (musi się dobrze wchłonąć) - ja lubię bogatsza wersję Vichy Aqualia. Na to nakładamy treściwy filtr. Filtr zostawi an skórze warstwę okluzyjną ,która zapobiegnie parowaniu wody przez naskórek.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-27, 20:01   #70
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Filtry wspomagane kremem - pielęgnacja zimą

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Ale Iwostin to nie sa filtry mineralne. one zawieraja tez filtry chemiczne.
ach, te moje skróty myślowe - chodziło mi o to, że wszelkie filtry czy to mineralne czy mieszane są dla mnie zbyt tępe
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-28, 06:20   #71
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Filtry wspomagane kremem - pielęgnacja zimą

Maju,sproboj kremu p/zaczerwienieniom YR-jest naprawde swietny i wspomaga pielegnacje cer naczynkowych przy czym idealnie nadaje sie pod filtr przynajmniej u mnie i takie polaczenie daje mi max potrzebnego nawilzenia

Aqualia Rich jest niezla ale u mnie w zimie sie nie sprawdza,zbyt slaba-tak jak na teraz w sam raz takze warto poprobowac by znalezc cos dla siebie.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-28, 08:47   #72
maja79
Wtajemniczenie
 
Avatar maja79
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 065
Dot.: Filtry wspomagane kremem - pielęgnacja zimą

Dziewczyny, dzięki za wszystkie odpowiedzi
Mi Iwostin odpowiada - rozsmarowuje się bez problemów .

Moniko, Hexxanno - myślę, że zacznę swoje testy od kremu p/zaczerwienieniom YR . Już kiedyś zwróciłam uwagę na ten kremik, ale nigdy go nie kupiłam. Przypomniałyście mi o nim - bardzo chętnie go spróbuję, tym bardziej, że macie taką cerę jak ja i że ogólnie lubię kosmetyki YR .
maja79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-23, 21:51   #73
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry wspomagane kremem - pielęgnacja zimą

Dziewczyny czy możecie polecic jakieś stabilne filtry ale nieapteczne na zimę (apteczne mają tę cechę, że są dośc drogie)? Uzywam w tej chwili Avon spf30 do twarzy, ale niestety jak się zaczęły zimne dni czuję, że twarz mi bardzo marznie i boję się, że to niedostateczna ochrona przed pekaniem naczynek. Opcja najpierw krem, potem filtr odpada - bo nie mam rano tyle czasu aby czekac na wchlanianie się poszczegolnych warstw. Skłonności do zapychania nie mam, więc może to by coś tłustego. Nie znalazłam nigdzie informacji czy np. krem zimowy z Kolastyny spf20 jest stabilny, ale pewnie nie Znalazłam tez niedrogi apteczny kremik dla dzieci - Skarb matki, ale nie wiem czy stabilny?
Skład: Aqua, Paraffinum Liquidum, Polydecene, Titanium Dioxide, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerine, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Isostearyl Neopentanoate, Microcrystalline Wax, Magnesium Sulfate, Hydrogenated Castor Oil, Polyglicery-4 Isostearate, Trimethoxycaprylysilane, Tocopheryl Aceate, DMDM Hydantoin, Parfum.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 11:22   #74
maja79
Wtajemniczenie
 
Avatar maja79
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 065
Dot.: Filtry wspomagane kremem - pielęgnacja zimą

Ineso, zajrzyj tutaj:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...light=stabilne

Tak na marginesie - kupowałam ostatnio na Allegro Iwostin 50+ za 15,50zl + przesyłką. To chyba nie jest zbyt wygórowana cena za 100%-owo stabilny i wysoki filtr? .


A w temacie: dziewczyny dziękuję za radę. Krem YR przeciw zaczerwienieniom + filtr Iwostin 50+ w 100% spełnia wymagania nawilżeniowe mojej skóry

Edytowane przez maja79
Czas edycji: 2008-11-24 o 11:25
maja79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-01, 22:49   #75
madziamaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 322
Dot.: Filtry wspomagane kremem - pielęgnacja zimą

a ja z "odwrotnej beczki"...jeśli można
cera płytko unaczyniona, na dzień zamiennie serum C i B3. na to filtr Bioderma Spot. czy ten filtr ochroni skutecznie przed mrozem i jazdą na nartach? wczesną jesienią pomyślałam że nie i kupiłam filtr Avene mleczko. zapycha mnie niemiłosiernie. tydzien leczyłam gule na twarzy których na co dzień po poprzedniej pielęgnacji wcale nie mam(drobne zaskórniki bez zmian)
Z drugiej strony miałam wrażenie że Avenka lepiej chroni...twarz jakby "pod kołderką" i teraz nie wiem...z jednej strony chcialabym chronić naczynka, z drugiej gule mnie nie interesują....zasugerował am się czytając na forum że właśnie filtry z Avene są bardziej treściwe i nadają się na mróz i teraz to sama nie wiem...czy "wydawało mi się ze Spot nie chroni dostatecznie przed mrozem czy to tylko moja fanabaria"???

wiem ze jest mnóstwo kremów dla narciarzy ale większość ma filtry 10 lub 15 to równie dobrze mogę nic nie kłaść...

ps. problemów z przesuszeniem cery nie mam proszę o pomoc
madziamaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-02, 16:02   #76
asix86
Wtajemniczenie
 
Avatar asix86
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 101
Dot.: Filtry wspomagane kremem - pielęgnacja zimą

Cześć dziewczyny!
Właśnie zastanawiam się jaki kupić filtr (mój pierwszy) i wybrałam:
La Roche Posay, Anthelios XL Fluide Extreme SPF 50+ dla cery mieszanej i tłustej,
ale jak zaczęłam czytać ten wątek to zwątpiłam czy taki filtr będzie dobry na zimę

Mam cerę mieszaną i aktualnie wielkie problemy z wypryskami Ale to się zmieni bo od 3 dni nie jem słodyczy ale ogólnie to obawiam się, że po tłustszych kremach coś mi powyskakuje..

Dodam, że jeszcze jakiś czas temu żyłam w przekonaniu, że moja cera jest sucha i kupowałam takie kosmettyki (ale tylko nawilżające), ale kosmetyczka powiedziała mi, że mam skórę mieszaną (sfera T).
__________________
asix86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-04, 21:08   #77
Filix
Przyczajenie
 
Avatar Filix
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Warszawka
Wiadomości: 6
Dot.: Filtry wspomagane kremem - pielęgnacja zimą

Podbijam, bo to mój typ cery (choć w życiu mi nie przyszło do głowy, jakoby moja była sucha...) i mój filtr. Przy takiej temperaturze jak teraz czuję się z Antheliosem na buzi rewelacyjnie - nigdy nie czułam, żebym miała tak super "chronioną" cerę. Ale co na mrozy? Czy któraś z "mieszanych" wizażanek używała tej emulsji w poprzednich sezonach?
Filix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-09, 10:31   #78
tenarr
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 409
Dot.: Filtry wspomagane kremem - pielęgnacja zimą

jak dotąd kremem który najlepiej przysłużył się mojej cerze był Hydrance Optimele Uv z filtrem 15. Słyszałam jednak że zimą powinno się stosować kremy tłuste, a nawilżające są dla niej o tej porze roku bardzo szkodliwe. Kupiłam wiec Oiltaum Soft. Mam cerę mieszaną, bardzo wrazliwą równocześnie przetłuszczającą się i przesuszoną. oliatum jest bardzo delikatny i nie szczypie...ale mam wrażenie że skóra nie oddycha.

I jeszcze jedno pytanieStosuję na noc Effaclar K, delikatny krem z kwasem. Czy można go stosować zimą, gdy niskie temperatury i zimny wiatr "chłoszczą" naszą skórę?

pozdrawiam


ps - co do wysokich filtrów - w ciągu tygodnia wychodzę wyłącznie po godzinie 15, kiedy robi się już ciemno.

Edytowane przez tenarr
Czas edycji: 2008-12-09 o 10:33
tenarr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-13, 15:07   #79
DiamondMe
Raczkowanie
 
Avatar DiamondMe
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 133
Dot.: Filtry wspomagane kremem - pielęgnacja zimą

Hej chciałabym prosić o radę.
Chciałabym kupić krem na zimę, bo strasznie na mrozie się robię czerwona i potrzebuję ochrony.
Używałam samego filtru SVR 50+ ale może na zimę zmienię to na jakiś krem z filtrem 15 i o właściwościach ochronnych.
Co sądzicie o tym?

Neutrogena, Formuła Norweska, Optymalne Nawilżenie, Krem na dzień z aktywną soją SPF15

na pudełku zaznaczono niby że to krem na zimę ale może to tylko taki pic na wodę

Skład: Aqua, Ehtylhexyl Methocinnamate, Glycerin, C12-15 Alkyl Benzoate, Cetearyl Alcohol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Mica, Ethylhexyl Salicylate, Dimethicone, Arachidyl Alcohol, Glycine Soya, Phenyl Trimethicone, Lactoferrin, Panthenol, Magnessium Aspartate, Zinc Gluconate, Copper Gluconate, Silica, Behenyl Alcohol, Arachidyl Glucoside, Cetearyl Glucoside, p-Anisic Acid, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Steareth-2, Steareth-21, Disodium EDTA, Sodium Hydroxide, BHT, Phenoxyethanol, Chloroxylenol, Sodium Benzoate, Methylparaben, Propylparaben, Ethylparaben, Chlorexidine Digluconate, Chlorphenesin, Parfum, CI 7789

Czy może lepiej używać jakiegos innego kremu
Czytałam artykuł o pielęgnacji zimą z wizażu ale nie wiem nadal co wybrać ;/
Myślałam może o Xerial ale nie wiem czy on ma właściwości chroniace przed zimnem? Filtr w tej neutrogenie jest cos wart??
DiamondMe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-07, 21:51   #80
madziamaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 322
Dot.: Filtry wspomagane kremem - pielęgnacja zimą

podbijam
co to nikt się zimy nie boi? pewnie wszystko wiecie dziewczyny, a może jakiś osobny wątek jest o pielęgnacji podczas mrozów? Jeśli tak bardzo proszę o linka bo niestety ja nic nie znalazłam.
madziamaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-07, 22:45   #81
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Filtry wspomagane kremem - pielęgnacja zimą

Cytat:
Napisane przez madziamaria Pokaż wiadomość
podbijam
co to nikt się zimy nie boi? pewnie wszystko wiecie dziewczyny, a może jakiś osobny wątek jest o pielęgnacji podczas mrozów? Jeśli tak bardzo proszę o linka bo niestety ja nic nie znalazłam.

Wiesz,duzo zalezy od cery i uzywanego filtru lub roznorakiej kombinacji.

Przy okazji napisze o moim ostatnim odkryciu jakim jest krem SVR Hydratante-pod filtr bedzie za ciezki ale jak wymieszamy go z zelem hialuronowym to zyskamy swietne podloze pod filtr i skora poczuje sie jak pod "kolderka"
Nalozony solo na noc swietnie nawilza i sprawia,ze rano buzia jest wypoczeta,gladka i promienna.Tresciwa konsystencja moze nie kazdemu pasowac ale sucharki na pewno beda zadowolone

U mnie pielegnacja w trakcie mrozow niewiele sie rozni,na pewno nakladam spora warstwe filtra i czekam az sie wchlonie-pod filtr uzywam roznych kremow ale tutaj akurat mam juz sprawdzona pielegnacje o czym tez pisalam powyzej
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-08, 07:05   #82
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Filtry wspomagane kremem - pielęgnacja zimą

Dziewczyny, oprócz doboru odpowiedniego kremu polecam bardzo zakładać kaptur Sama czapka nie ochroni twarzy, a kaptur jest jakimś zabezpieczeniem przed wiatrem. Moja skóra nieźle znosi mrozy - o ile nie ma wiatru. Przy wietrze nawet jak jest +4 to zaliczam buraka i przesusz
Wiem źe to nie jest dobry pomysł na narty, ale w mieście jak najbardziej zdaje egzamin
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-08, 08:01   #83
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Filtry wspomagane kremem - pielęgnacja zimą

Z nieaptecznych fittrów polecam lirene - fotostabilne i niska cena w relacji do pojemności.
Ja mam ten:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=25001

niestety jest chyba zbyt lekki na zimę no i chyba niedostępny w sklepach o tej porze roku. swoją drogą to ciekawe, ze filtry nieapteczne dostępne są tylko latem..
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-08, 11:31   #84
madziamaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 322
Dot.: Filtry wspomagane kremem - pielęgnacja zimą

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Wiesz,duzo zalezy od cery i uzywanego filtru lub roznorakiej kombinacji.

Przy okazji napisze o moim ostatnim odkryciu jakim jest krem SVR Hydratante-pod filtr bedzie za ciezki ale jak wymieszamy go z zelem hialuronowym to zyskamy swietne podloze pod filtr i skora poczuje sie jak pod "kolderka"
Nalozony solo na noc swietnie nawilza i sprawia,ze rano buzia jest wypoczeta,gladka i promienna.Tresciwa konsystencja moze nie kazdemu pasowac ale sucharki na pewno beda zadowolone

U mnie pielegnacja w trakcie mrozow niewiele sie rozni,na pewno nakladam spora warstwe filtra i czekam az sie wchlonie-pod filtr uzywam roznych kremow ale tutaj akurat mam juz sprawdzona pielegnacje o czym tez pisalam powyzej
dziękuje za pomoc
mam akurat żel hialuronowy to spróbuje dokupić ten kremik SVR, normalnie byłby pewnie za tłusty ale teraz jak znalazł, może akurat mi spasuje bo moje wodne sera pod filtr się nie spisują przy takiej pogodzie.

co do wiatru zgadzam się całkowicie, mieszkam nad samym morzem więc co wyjdę na spacer wracam jak burak, za dwa tygodnie narty to już masakra będzie. Avenka mnie wypryszcza ale jak wiem że długo będę na dworze to smaruje bo jednek lepiej mnie chroni niz Bioderma, do tego retin wysusza, kwas podrażnia, wiatr wieje a mróz czycha chyba
madziamaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-09, 16:52   #85
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry wspomagane kremem - pielęgnacja zimą

Ja polecam bardzo krem z filtrem na zimę z serii Skarb Matki (w aptece ok. 19 zł za 75 ml). Ma stabilne filtry, dobrze się wchłania, zostaje aksamitna warstewka i bez problemu wklepuje niego podkład.
Pod ten filtr wklepuję troche wczesniej lekki krem - albo Sopot Spa Ziaji albo Phytoactiv Ziaji.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-09, 17:32   #86
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Filtry wspomagane kremem - pielęgnacja zimą

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Ja polecam bardzo krem z filtrem na zimę z serii Skarb Matki (w aptece ok. 19 zł za 75 ml). Ma stabilne filtry, dobrze się wchłania, zostaje aksamitna warstewka i bez problemu wklepuje niego podkład.
Pod ten filtr wklepuję troche wczesniej lekki krem - albo Sopot Spa Ziaji albo Phytoactiv Ziaji.

Mozesz podac link i sklad INCI?
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-09, 17:52   #87
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry wspomagane kremem - pielęgnacja zimą

Proszę:

Skład: Aqua, Paraffinum Liquidum, Polydecene, Titanium Dioxide, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerine, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Isostearyl Neopentanoate, Microcrystalline Wax, Magnesium Sulfate, Hydrogenated Castor Oil, Polyglicery-4 Isostearate, Trimethoxycaprylysilane, Tocopheryl Aceate, DMDM Hydantoin, Parfum.

Edytowane przez Ineso
Czas edycji: 2009-01-09 o 17:56
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-09, 18:24   #88
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Filtry wspomagane kremem - pielęgnacja zimą

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Proszę:

Skład: Aqua, Paraffinum Liquidum, Polydecene, Titanium Dioxide, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerine, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Isostearyl Neopentanoate, Microcrystalline Wax, Magnesium Sulfate, Hydrogenated Castor Oil, Polyglicery-4 Isostearate, Trimethoxycaprylysilane, Tocopheryl Aceate, DMDM Hydantoin, Parfum.

Ale ten preparat nie jest fotostabilny i SPF 20 to tez bardzo malo biorac pod uwage ze z filtrow wystepuja te,ktore wyboldowalam.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-09, 18:34   #89
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry wspomagane kremem - pielęgnacja zimą

??? prosiłam kiedyś o jego analizę w wątku o fotostabilnych filtrach i uzyskałam odpowiedź, że to są filtry stabilne!
Teraz mnie załamałaś kompletnie - dopiero go kupiłam, byłam z niego super zadowolona, a teraz sama nie wiem co robic, bo stosuje czasem maseczkę aspirynową i effaclar na noc, więc chciałam filtry.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-09, 18:50   #90
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Filtry wspomagane kremem - pielęgnacja zimą

Zerknęłam do artykułu, który podany jest w kompendium filtromaniaczki i tam o Titanium Dioxide jest napisane:
,,dwutlenek tytanu (INCI: titanium dioxide). Oba uważane są za filtry tzw. szerokospektralne, tzn. chroniące zarówno przed UVA, jak i przed UVB. Badania wykazują jednak, że tlenek cynku jest skuteczniejszy w zakresie długopasmowym (czyli UVA), dwutlenek tytanu zaś lepiej chroni przed UVB i krótkofalowym UVA. Stąd wniosek, że skuteczne mogą być tylko preperaty zawierające (przynajmniej) oba wymienione pigmenty jednocześnie.

Kremy ochronne oparte na tych substancjach mają szereg zalet, główną z nich jest to, że są świetnie tolerowane, więc nadają się nawet dla najwrażliwszych cer oraz dla małych dzieci. Ponadto są stabilne, tzn. nie tracą swoich właściwości wraz z upływem czasu ani pod wpływem promieniowania czy tlenu. W praktyce oznacza to, że w idealnych warunkach – czyli gdy produkt nie został starty lub zmyty z powierzchni skóry – nie ma potrzeby ponownej aplikacji preparatu ochronnego bazującego na filtrach fizycznych".

nic juz nie rozumiem
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:13.