Combo-odwarstwianie sie wartwy żelowej od akrylowej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-19, 22:38   #1
jovitka21
Raczkowanie
 
Avatar jovitka21
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 108

Combo-odwarstwianie sie wartwy żelowej od akrylowej


Hej dziewczyny... przeszukałam wątki o combo i duzo z was jest naprawde zadowlone... mi tez by to pasowało, ale... jesli zrobie klientce paznokcie akrylowe a ona na uzupełnienie przyjdzie i chce zelowe( miałam ostanio taka sytuacje) moge dopełnic żelem zamiast akrylem?..
szczerze mowiąc ostanio tak zrobiłam i po dwoch tygodniach Pani przyszła i pokazała ze zel od akrylu sie odwartwia...:| hmm pewnie cos źle zrobiłam...:| ...hmmm

Edytowane przez jovitka21
Czas edycji: 2011-03-19 o 22:41
jovitka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-20, 12:06   #2
sunniva2007
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 806
Dot.: Combo-odwarstwianie sie wartwy żelowej od akrylowej

Cytat:
Napisane przez jovitka21 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny... przeszukałam wątki o combo i duzo z was jest naprawde zadowlone... mi tez by to pasowało, ale... jesli zrobie klientce paznokcie akrylowe a ona na uzupełnienie przyjdzie i chce zelowe( miałam ostanio taka sytuacje) moge dopełnic żelem zamiast akrylem?..
szczerze mowiąc ostanio tak zrobiłam i po dwoch tygodniach Pani przyszła i pokazała ze zel od akrylu sie odwartwia...:| hmm pewnie cos źle zrobiłam...:| ...hmmm
hej generalnie nie powinno byc problemu -jesli zmatowisz dobrze akryl (chociaz on po wyschnieciu i tak ma porowata powierzchnie, a przy uzupelnianiu i tak pilujesz) to zel sie bez problemu powinien trzymac. Ja dosyc czesto pracuja ta technika i jak do tej pory niczego niepokojacego nie zauwazylam. Moze akryl byl jeszcze wilgotny, albo kiepsko zalany brzeg \ja bym na to zwracala uwage, ale moze ktoras z dziewczyn bardziej akrylowych cos innego podpowie
sunniva2007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-20, 12:44   #3
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: Combo-odwarstwianie sie wartwy żelowej od akrylowej

Nie strzeba matowić akrylu przednałożeniem żelu, warunkiem powodzenia całego zabiegu jest dobre wyschnięcie masy akrylowej. Jeśli bedzie chociaż minimalnie wilgotna- żel pewnie odzieli się od akrylu.
Ale odpowiadając na Twoje pytanie, powiem szczerze że nie mam pojęcia dlaczego się tak mogło stać, ponieważ akryl sam w sobie dobrze łączy się z żelami.
A możesz powiedzieć na jakich żelach pracujesz?
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-20, 13:59   #4
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Combo-odwarstwianie sie wartwy żelowej od akrylowej

.......
mi się raz tylko zdarzyło,że żel cały odwarstwił się od warstwy akrylu pod nim,na jednym pazurku.Myślę,ze to wina akrylu był jakis taki''postarały'' kładziony tydzien wcześniej,nie wiem jakiej firmy.
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-20, 17:27   #5
jovitka21
Raczkowanie
 
Avatar jovitka21
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 108
Dot.: Combo-odwarstwianie sie wartwy żelowej od akrylowej

Cytat:
Napisane przez byliczka Pokaż wiadomość
Nie strzeba matowić akrylu przednałożeniem żelu, warunkiem powodzenia całego zabiegu jest dobre wyschnięcie masy akrylowej. Jeśli bedzie chociaż minimalnie wilgotna- żel pewnie odzieli się od akrylu.
Ale odpowiadając na Twoje pytanie, powiem szczerze że nie mam pojęcia dlaczego się tak mogło stać, ponieważ akryl sam w sobie dobrze łączy się z żelami.
A możesz powiedzieć na jakich żelach pracujesz?
hej pracuje na żelach SPN, ale jak czytam to dziewczyny Mnie chyba źle zrozumiały... bo nigdy nie probowałam combo za jednym razem...czyli np. biały frencz i reszta zel...
tylko klientak nosiła akryl i na dopełnienie jak przyszła stwierdziła ze by chciałą zele wiec wypiłowałam wszytsko pieknie i połozylam żel i wtedy po tygodniu zaczeło sie rozwartwiac... czy to ze zel połozyłam dopiero za drugim razem to moze byc przyczyna i wtedy juz to nie jest metoda combo tylko jakies moje wymyslone cuda?
jovitka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-20, 18:35   #6
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Combo-odwarstwianie sie wartwy żelowej od akrylowej

Cytat:
Napisane przez jovitka21 Pokaż wiadomość
hej pracuje na żelach SPN, ale jak czytam to dziewczyny Mnie chyba źle zrozumiały... bo nigdy nie probowałam combo za jednym razem...czyli np. biały frencz i reszta zel...
tylko klientak nosiła akryl i na dopełnienie jak przyszła stwierdziła ze by chciałą zele wiec wypiłowałam wszytsko pieknie i połozylam żel i wtedy po tygodniu zaczeło sie rozwartwiac... czy to ze zel połozyłam dopiero za drugim razem to moze byc przyczyna i wtedy juz to nie jest metoda combo tylko jakies moje wymyslone cuda?
......
to jest combo..ja tak zazwyczaj robię i jest wszystko ok...może faktycznie było tam troszkę wilgoci..nieodparowany primer może?
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-20, 20:02   #7
jovitka21
Raczkowanie
 
Avatar jovitka21
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 108
Dot.: Combo-odwarstwianie sie wartwy żelowej od akrylowej

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
......
to jest combo..ja tak zazwyczaj robię i jest wszystko ok...może faktycznie było tam troszkę wilgoci..nieodparowany primer może?
hmmm... zazwyczaj rozdwaja mi sie na wolnym brzegu paznokcia... a przciez jak mam baze akrylowa opiłowana i odtłuszczona to na akryl nie kładzie sie primera... wiec nie mam mowy o wilgosci... jak wypiłuje paznokcie akrylowe przed dopełnieniem to tylko odtłuszczam... a primer na naturalna plytke tylko...
wiec ja niewiem..ahhh
jovitka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-20, 21:01   #8
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Combo-odwarstwianie sie wartwy żelowej od akrylowej

Cytat:
Napisane przez jovitka21 Pokaż wiadomość
hmmm... zazwyczaj rozdwaja mi sie na wolnym brzegu paznokcia... a przciez jak mam baze akrylowa opiłowana i odtłuszczona to na akryl nie kładzie sie primera... wiec nie mam mowy o wilgosci... jak wypiłuje paznokcie akrylowe przed dopełnieniem to tylko odtłuszczam... a primer na naturalna plytke tylko...
wiec ja niewiem..ahhh
........
skoro odwarstwiają ci się na wolnym brzegu,może to oznaczać,ze niedostatecznie go zabezpieczasz żelem<wolny brzeg trzeba otulić żelem,podobnie jak przy żelowanu naturalnych paznokci>
__________________
DO ZApamiętania : Dry skin is a lack of oil, dehydrated skin is a lack of water.

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-21, 02:01   #9
MonikaPe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 15
Dot.: Combo-odwarstwianie sie wartwy żelowej od akrylowej

hej, ja na przykład pracowałam na żelach SPN i nie było problemu z łączeniem z akrylem... jak stosuję "tańsze" lub silikonowe to się rozwarstwiają... Jestem prawie pewna, że trzeba mocniej zmatowić akryl max. pilnik 180, robiłam sporo akrylowych frenchy, opiłowałam z grubsza a potem żelik i bez problemu się trzymało. A jak poleruję blokiem 4stronnym to się rozwarstwiają. Powodzenia
MonikaPe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-21, 06:46   #10
misiu235
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 511
GG do misiu235
Dot.: Combo-odwarstwianie sie wartwy żelowej od akrylowej

Jovitka, a czym odtłuszczasz, bo jeżeli lecisz c&p po całym pazurku, to chciałam zaznaczyć, że jest on na bazie acetonu, więc może stąc problem...
Też kiedyś pracowałam na spn i nic takiego mi się nie działo...
misiu235 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-21, 07:15   #11
jagódeczka
Zadomowienie
 
Avatar jagódeczka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 932
Dot.: Combo-odwarstwianie sie wartwy żelowej od akrylowej

wlasnie chcialam to napisac.
i bym jeszcze przeleciala grubszym pilnikiem. tak na wszelki wypadek. aha. i jeszcze jedno. na akrylu lepiej sie trzymaja twarde zele. silikony lubia oblazic. duze uzupelnienie zelem jest mniaj bezpieczne.a jak granica akrylu zrosnie juz na linie stresu to zaczynaja sie problemy bo oba materialy roznia sie twardoscia i sie lubi rozejsc taki paznokiec. a czasem nawet zlamac... gloss z spn tez mi oblazil. ale do dzis nie wiem czemu.
jagódeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-21, 10:55   #12
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: Combo-odwarstwianie sie wartwy żelowej od akrylowej

Dośc często uzupełniałam swoje akrylowe paznokcie robione SPN żelami SPN. Mi samej wygodniej jest zrobić sobie akrylew, ale juz u siebie- wygodniej uzupełnić żelem, zatem takie nosiłam i problemu nie było. Z resztą klientko, gdy sobie tego zazyczą też tak wielkrotnie robiłam.
Poza tym- namiętnie wybłyszczam akryle glossami SPN (wszystkimi z oferty, bo lubię poexperymentować, a poza tym- musze je znać, gdy nimi handluję).
Żel zawsze kładę na opiłowany akryl. Oczywiście starannie odpylony! Nie przemywam niczym masy, a odtłuszczacz i primer też tylko na naturalną płytkę- jak zawsze

Jezeli odwarstwiają się na wolnym brzegu,. to raczej nie ma to wiekszego związku z tym czym uzupełniasz, bowiem na wolnym brzegu masz głownie tę mase, którą masz pod spodem, a nowej -minimalnie.

Odwarstwia Cię się masa od paznokcia, czy jedna masa od drugiej.
Jezeli to pierwsze- to nie ma to związku z metodą kombo, a z technika pracy, jezeli jedna masa od drugiej- please- wrzuć fotki i napisz jak to robisz, zobaczę co może być nie tak
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-21, 20:24   #13
jovitka21
Raczkowanie
 
Avatar jovitka21
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 108
Dot.: Combo-odwarstwianie sie wartwy żelowej od akrylowej

Cytat:
Napisane przez Albertyna Pokaż wiadomość
Dośc często uzupełniałam swoje akrylowe paznokcie robione SPN żelami SPN. Mi samej wygodniej jest zrobić sobie akrylew, ale juz u siebie- wygodniej uzupełnić żelem, zatem takie nosiłam i problemu nie było. Z resztą klientko, gdy sobie tego zazyczą też tak wielkrotnie robiłam.
Poza tym- namiętnie wybłyszczam akryle glossami SPN (wszystkimi z oferty, bo lubię poexperymentować, a poza tym- musze je znać, gdy nimi handluję).
Żel zawsze kładę na opiłowany akryl. Oczywiście starannie odpylony! Nie przemywam niczym masy, a odtłuszczacz i primer też tylko na naturalną płytkę- jak zawsze

Jezeli odwarstwiają się na wolnym brzegu,. to raczej nie ma to wiekszego związku z tym czym uzupełniasz, bowiem na wolnym brzegu masz głownie tę mase, którą masz pod spodem, a nowej -minimalnie.

Odwarstwia Cię się masa od paznokcia, czy jedna masa od drugiej.
Jezeli to pierwsze- to nie ma to związku z metodą kombo, a z technika pracy, jezeli jedna masa od drugiej- please- wrzuć fotki i napisz jak to robisz, zobaczę co może być nie tak
..mysle ze to nie wina produktów a własnie jakis moj bład... czytałam powyzej i moze faktycznie nie zakonczyłam ładnie wolnego brzegu paznokcia...hmmm bo rozwastwił mi sie akryl od zelu a nie od paznokcia:| hmmm... dzis zrobiłam dziewczynie pazuki.. zobaczymy jak wroci do Mnie... i jak beda wygladały pazuraki wtedy wrzuce fotki bo poki co nie mam zadnych...
odpylam starannie i przemywam Skinseptem a primer tylko na naturalna płytke...
mysle ze to moj bład... dzis starałam sie bardzo i zobaczymy co z tego wyjadzie
dziekuje bardzo za wszystkie opinie i porady...
dam znac jak sprawa wyglada
jovitka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-22, 12:50   #14
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: Combo-odwarstwianie sie wartwy żelowej od akrylowej

Ja osobiscie nie przemywam masy przed nalożeniem kolejnej. Wystarczy staranie odpylić. Pryskając skinseptem "moczysz akryl", no może nie dokładnie, ale staje się wilgotny, może nie do końca odparuje, a Ty na to położysz żel. Może dlatego odpryskuje?
Wiem, że wiele dziewczyn tak robi, włacznie z myciem rak z pyłów, ale do mnie to nie przemawia- ręce sa myte PRZED zabiegiem, potem zaraz dezynfekowane, później nie ma potrzeby, chyba, że klientka wstanie od stołu, albo po coś sięgnie.
Takie metody, ja stosuję.
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:36.