Bardzo delikatna miesiączka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-30, 17:53   #1
zaczarowana28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 25

Bardzo delikatna miesiączka


Od dwóch miesięcy mam bardzo delikatną miesiączkę. Zawsze miałam ją bardzo obfitą przez pierwsze dwa dni, następne dwa były średnio obfite a w ostatni piąty dzień było już jedynie plamienie. Miesiąc temu i w tym miesiącu miesiączkę mam dwa dni później (wiem że niby to niewiele ale od kilku lat mam regularnie co 30 dni), w pierwszym dniu jest to raczej plamienie a w drugi i trzecim dniu miesiączka jest bardzo delikatna.
Nie byłam u lekarza bo miesiąc temu myślałam że to wyjątkowo tylko jeden raz ale gdy i tym razem zaczęła się tak samo wystraszyła się. Pójdę do lekarza jednak muszę poczekać aż się skończy. Czy tak może czasem się zdarzać? Zaczęła się denerwować bo nie wiem czy to oznaka czegoś poważnego.
zaczarowana28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-30, 17:54   #2
OliviaLivia
Przyczajenie
 
Avatar OliviaLivia
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 29
Dot.: Bardzo delikatna miesiączka

Może ciąża?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
fiancee
OliviaLivia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-30, 18:00   #3
zaczarowana28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 25
Dot.: Bardzo delikatna miesiączka

W sumie w tamtym miesiącu też o tym pomyślałam jednak zrobiłam dwa testy gdy miesiączka mi się skończyła i oba wyszły negatywne.
zaczarowana28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-30, 18:02   #4
OliviaLivia
Przyczajenie
 
Avatar OliviaLivia
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 29
Dot.: Bardzo delikatna miesiączka

Być może zapalenie? Lepiej udaj się do lekarza, mogą to też być sprawy hormonalne

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
fiancee
OliviaLivia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-30, 18:37   #5
Carollyn
Raczkowanie
 
Avatar Carollyn
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 35
Dot.: Bardzo delikatna miesiączka

Bardzo możliwe że to zmiany hormonalne... aczkolwiek to może być też skutek innych rzeczy (wysiłek, stres, leki - możliwości jest wiele) , jednak nie sądzę żeby to było coś poważnego... Kiedyś nie miałam okresu ok 2 miesięcy , jak dostałam to miałam 2 tygodnie - potem wszystko wrociło do normy , a przyczyną był właśnie stres i duży wysiłek fizyczny także spokojnie ... ale do lekarza iść warto
__________________
naiwność zawsze kosztuje najwięcej...
Carollyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-31, 06:30   #6
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: Bardzo delikatna miesiączka

Zrób jeszcze jeden test, jeśli współżyłaś. Udaj się do lekarza. To może być np. torbiel albo jakieś zaburzenia hormonalne. Warto to sprawdzić.
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-31, 06:40   #7
FashandRoll
Raczkowanie
 
Avatar FashandRoll
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 203
Dot.: Bardzo delikatna miesiączka

A nie bierzesz czasem tabletek anty? Ja biorę i zdarza mi się mieć okres pół dnia, albo jeden dzień. Raz zdarzyło się, że okresu nie dostałam wcale, ale mój endokrynolog stwierdził, że czasami tak bywa i nie ma się czym martwić.
FashandRoll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-31, 16:11   #8
Lysanelle
Raczkowanie
 
Avatar Lysanelle
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 191
Dot.: Bardzo delikatna miesiączka

A idźcie wszyscy z tymi testami ciążowymi. W ogóle nie wiem skąd ta panika. Oczywiście, że czasami zdarzają się mniej obfite miesiączki, a przy tych temperaturach to wręcz normalne. Dla pocieszenia, ja także mam tego typu "problemy" w ostatnich miesiącach. Proponowała bym po prostu lepiej się odżywiać, ograniczać stres, a dla pewności zrobić sobie prowizoryczne badania krwi, jak na przykład zwykła morfologia, sprawdzenie poziomu poszczególnych minerałów, bądź hormonów. Może czegoś Ci brakuje, masz za dużo na głowie, albo najzwyczajniej w świecie masz drobne wahania hormonów. Szczerze wątpię by to była ciąża
Lysanelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-01, 08:15   #9
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: Bardzo delikatna miesiączka

Cytat:
Napisane przez Lysanelle Pokaż wiadomość
A idźcie wszyscy z tymi testami ciążowymi. W ogóle nie wiem skąd ta panika. Oczywiście, że czasami zdarzają się mniej obfite miesiączki, a przy tych temperaturach to wręcz normalne. Dla pocieszenia, ja także mam tego typu "problemy" w ostatnich miesiącach. Proponowała bym po prostu lepiej się odżywiać, ograniczać stres, a dla pewności zrobić sobie prowizoryczne badania krwi, jak na przykład zwykła morfologia, sprawdzenie poziomu poszczególnych minerałów, bądź hormonów. Może czegoś Ci brakuje, masz za dużo na głowie, albo najzwyczajniej w świecie masz drobne wahania hormonów. Szczerze wątpię by to była ciąża
Powinnam teraz napisać: "Idź sobie z Twoimi radami" , ale nie zrobię tego. Na forum obowiązuje kultura, nie obrażamy się nawzajem Poczytaj regulamin, jeśli tego jeszcze nie zrobiłaś.

Wyobraź sobie, że jak się współżyje nawet z zabezpieczeniem, to czasem zachodzi się w ciążę Delikatne plamienia są niepokojące. I pierwsze co to robi się test ciążowy- tani, łatwo dostępny. Jak wychodzi negatywny to później szuka się przyczyn u lekarza i robi badania krwi
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-01 09:15:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:08.