Właśnie się rozstaliśmy- seks... nie wiem, czy słusznie. - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-06, 09:03   #31
NinaPetrova
Raczkowanie
 
Avatar NinaPetrova
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 319
Dot.: Wlasnie sie rozstalismy- seks... nie wiem, czy slusznie.

Nie o to mi chodziło. Tylko o sam fakt, że jeśli ktoś ma swoje wartości i w coś wierzy i się tego trzyma to dla mnie taka osoba jest wartościowa.




Cytat:
Napisane przez Sherminka Pokaż wiadomość
Jeśli wartość człowieka ocenia się po seksie przedmałżeńskim to dobrze wiedzieć

__________________
Trzeba dokonywać wyborów. Człowiek może mieć rację i może się mylić, ale musi decydować, wiedząc, że dobro i zło bywają wcale nieoczywiste, a czasem nawet że wybiera między dwoma rodzajami zła, że nie ma żadnej gwarancji. I zawsze, zawsze wybiera sam.
NinaPetrova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 09:09   #32
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Wlasnie sie rozstalismy- seks... nie wiem, czy slusznie.

W wieku 19 lat nie do pomyślenia było dla mnie kochać się po 10 miesiącach. Tak więc rozumiem Cię w 100%. Każdy ma swoje granice. I jestem raczej skłonna wyrazic oburzenie, co do nastolatka, który zrywa z dziewczyna z powodu jej [ograniczonej czasowo] niechęci do seksu.
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 09:12   #33
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Wlasnie sie rozstalismy- seks... nie wiem, czy slusznie.

Cytat:
Napisane przez NinaPetrova Pokaż wiadomość
Nie o to mi chodziło. Tylko o sam fakt, że jeśli ktoś ma swoje wartości i w coś wierzy i się tego trzyma to dla mnie taka osoba jest wartościowa.
Jak najbardziej, tylko łatwo jednak zatracić się w tym "trzymaniu się zasad" i przesadzić. Jednak na przyszłość wchodząc w związek autorka wątku powinna się zastanowić WCZEŚNIEJ z kim ten związek ma tworzyć, ustalić pewne rzeczy przed, a nie po, bo związek tworzą dwie osoby i suma ich poglądów, zasad, a nie tylko, że "moje ważniejsze". Plus pewnych sytuacji warto jest uniknąć (szczególnie jeżeli nie ma się do faceta zaufania) np. nie jadąc z facetem do hotelu, aby mieszkać w jednym pokoju i spać w jednym łóżku. Tu pani już wcześniej miała sporo niepokojących sygnałów, łącznie z jakimiś pokątnym spotkaniem faceta z inną, a brnęła w to dalej. Trochę to dziwne.

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2014-08-06 o 13:47 Powód: Nie "łatwo", a "warto" - przejęzyczenie
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 09:35   #34
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Wlasnie sie rozstalismy- seks... nie wiem, czy slusznie.

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Jak najbardziej, tylko łatwo jednak zatracić się w tym "trzymaniu się zasad" i przesadzić. Jednak na przyszłość wchodząc w związek autorka wątku powinna się zastanowić WCZEŚNIEJ z kim ten związek ma tworzyć, ustalić pewne rzeczy przed, a nie po, bo związek tworzą dwie osoby i suma ich poglądów, zasad, a nie tylko, że "moje ważniejsze". Plus pewnych sytuacji łatwo jest uniknąć (szczególnie jeżeli nie ma się do faceta zaufania) np. nie jadąc z facetem do hotelu, aby mieszkać w jednym pokoju i spać w jednym łóżku. Tu pani już wcześniej miała sporo niepokojących sygnałów, łącznie z jakimiś pokątnym spotkaniem faceta z inną, a brnęła w to dalej. Trochę to dziwne.
Tu też racja. Autorka przecież może poszukać kogoś, kto dzieli jej poglądy. Nie wątpię, że w środowiskach katolickich są faceci wyznający podobne zasady. Niestety, nie ma co liczyć, że ktoś, dla kogo seks może być przelotną przygodą, nagle zmieni swoje poglądy. Owszem, ze względu na uczucie może się powstrzymywać, jednak nie jest wykluczone, że poza plecami partnerki będzie szukać takich przelotnych związków na jedną noc.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 09:57   #35
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Wlasnie sie rozstalismy- seks... nie wiem, czy slusznie.

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Tu też racja. Autorka przecież może poszukać kogoś, kto dzieli jej poglądy. Nie wątpię, że w środowiskach katolickich są faceci wyznający podobne zasady. Niestety, nie ma co liczyć, że ktoś, dla kogo seks może być przelotną przygodą, nagle zmieni swoje poglądy. Owszem, ze względu na uczucie może się powstrzymywać, jednak nie jest wykluczone, że poza plecami partnerki będzie szukać takich przelotnych związków na jedną noc.
Ale nie popadajmy ze skrajności w skrajność. Nie tylko w przypadku traktowania seksu lekko, można nie chcieć czekać z tym seksem ileś tam miesięcy. Jednak w pewnym wieku (tym bardziej gdy ma się już za sobą kontakty seksualne) nie chce się robić za ascetę / mniszkę, tylko dzielić z partnerką / partnerem również intymność.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 10:01   #36
FashandRoll
Raczkowanie
 
Avatar FashandRoll
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 203
Dot.: Wlasnie sie rozstalismy- seks... nie wiem, czy slusznie.

Cytat:
Napisane przez Leszy Pokaż wiadomość
Gadasz okropne głupoty. Nie masz kompletnie żadnej wiedzy na temat tej religii (poza tą usłyszaną w telewizji, gdzie pokazują oszołomów) i prawisz kazania. Gdzie jest tyene, gdy jest potrzebna?
I wywnioskowałeś to tylko dlatego, że pomyliłam się odnośnie orgazmu? Proszę Cię.
FashandRoll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 10:04   #37
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Wlasnie sie rozstalismy- seks... nie wiem, czy slusznie.

Tak, słusznie.
On potrzebuje czegoś innego i ty również. Akurat seks jest taką sprawą, że... no po prostu trzeba się zgadzać w tej kwestii i mieć na nią to samo spojrzenie, inaczej związek będzie katastrofą.
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-06, 10:12   #38
Leszy
Zakorzenienie
 
Avatar Leszy
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Szczecin/Poznań
Wiadomości: 3 791
Dot.: Wlasnie sie rozstalismy- seks... nie wiem, czy slusznie.

Cytat:
Napisane przez FashandRoll Pokaż wiadomość
I wywnioskowałeś to tylko dlatego, że pomyliłam się odnośnie orgazmu? Proszę Cię.
Nie tylko dlatego. Ogólnie chodzi mi o twoje podejście do seksu widzianego okiem katolika. Że jakieś straszenie seksem przedmałżeńskim, że potem stres w łóżku i inne takie dziwności.
__________________
Widziane okiem faceta.

Drukuję w czy de! Projekt: FoldaRap.
http://szczecin.tvp.pl/23874420/030216 24:20
http://szczecin.tvp.pl/23995784/120216 29:30
Leszy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 10:51   #39
Fleur_D
Zakorzenienie
 
Avatar Fleur_D
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 4 266
Dot.: Wlasnie sie rozstalismy- seks... nie wiem, czy slusznie.

Cytat:
Napisane przez FashandRoll Pokaż wiadomość
Pewnie że ma prawo mieć swoje zdanie, ale skoro pyta na forum, to ja mam prawo wyrazić swoje.

Moim zdaniem co całe straszenie seksem przedmałżeńskim jest bez sensu. Później dziewczyna ma dwadzieścia kilka lat, bierze ślub i tylko się mega stresuje w łóżku. A później problemy, bo nie mam orgazmu, bo się wstydzę itd.
A, przepraszam, mieć orgazm to nie po chrześcijańsku chyba.
Też nie jestem zwolenniczką czekania z seksem do ślubu, to dla mnie zbyt ważny element związku, żeby pozostawić go przypadkowi.
Jednak tutaj chodzi o coś zupełnie innego.
Udany seks zaczyna się w głowie. Jeśli ktoś nie jest przekonany do rozpoczęcia współżycia, nie ufa partnerowi i zrobi to na siłę, to nie będzie to dla niego przyjemne doświadczenie i żadna religia nie ma tu nic do rzeczy.

Naprawdę biegałaś do łóżka z każdym, kto tego chciał, nawet, gdy sama nie chciałaś?
Zachęcanie do seksu wbrew sobie jest oznaką poważnych problemów ze sobą,weź to pod uwagę.


Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
To samo chciałam napisać. Nie zaufała przez kilka miesięcy związku, to już raczej nie zaufa, a bez zaufania fajnego seksu nie ma, ani związku również.
Dokładnie.
Fleur_D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 10:58   #40
maryanna3
Zakorzenienie
 
Avatar maryanna3
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 911
Dot.: Wlasnie sie rozstalismy- seks... nie wiem, czy slusznie.

.

Edytowane przez maryanna3
Czas edycji: 2014-08-13 o 09:26
maryanna3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 11:31   #41
madzia0007
Zadomowienie
 
Avatar madzia0007
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 1 736
Dot.: Wlasnie sie rozstalismy- seks... nie wiem, czy slusznie.

Cytat:
Napisane przez Sherminka Pokaż wiadomość
Jeśli wartość człowieka ocenia się po seksie przedmałżeńskim to dobrze wiedzieć


Autorko, dobrze, że się rozstaliście- niestety nie dobraliście się.
Tez na to zwróciłam uwage za dziewice pewnie byłby w stanie dac 3 krowy a za nie-dziewice tylko jedna
madzia0007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-06, 11:35   #42
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Wlasnie sie rozstalismy- seks... nie wiem, czy slusznie.

Cytat:
Napisane przez madzia0007 Pokaż wiadomość
Tez na to zwróciłam uwage za dziewice pewnie byłby w stanie dac 3 krowy a za nie-dziewice tylko jedna
Za nie-dziewicę krowa? Żarcisz. Co najwyżej mały, cherlawy cielak, ale to i tak w przypływie łaski.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 11:36   #43
emma8
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 451
Dot.: Wlasnie sie rozstalismy- seks... nie wiem, czy slusznie.

Autorko, jeżeli jesteś naprawdę wierząca, to trzymaj się swoich poglądów i nie daj się złamać byle komu. Z jakichś powodów postanowiłaś, że w takim związku będziesz się czuła najlepiej i nie po to całe życie w coś wierzyłaś i starałaś się postępować zgodnie ze swoimi zasadami, żeby później to wszystko zniszczyć przez kąpiel w wannie z jakimś burakiem który nie rozumie co do niego mówisz.
To co dla nas europejczyków, większości pseudo chrześcijan jest normalne, na innym kontynencie jest nie do pomyślenia. I tam społeczeństwo wspierałoby Cię w Twoim postanowieniu, a facet, przyszły mąż, nie namawiał do kąpieli w wannie przed ślubem. I sam też byłby prawiczkiem. Niestety społeczeństwo w jakim żyjemy traktuje teraz takie osoby jak trędowate i dziwolągi. Faceci są przyzwyczajeni do łatwego seksu, a nawet jak im oświadczysz że masz inne poglądy na seks przedmałżeński, będzie stawał na głowie żeby Cię złamać, bo bardziej go interesuje to co go swędzi między nogami, niż poglądy kobiety z którą się związał. Szukaj dla siebie osoby która Cię będzie w tym wspierała, z podobnymi wartościami.
emma8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 11:38   #44
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Wlasnie sie rozstalismy- seks... nie wiem, czy slusznie.

Cytat:
Napisane przez emma8 Pokaż wiadomość
(...)
To co dla nas europejczyków, większości pseudo chrześcijan jest normalne, na innym kontynencie jest nie do pomyślenia.
(...)
A dokładniej na jakim?
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 11:47   #45
emma8
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 451
Dot.: Wlasnie sie rozstalismy- seks... nie wiem, czy slusznie.

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
A dokładniej na jakim?

Np. chrześcijanie żyjący w krajach muzułmańskich, którzy chyba tworzą jedyną chrześcijańską społeczność na tym świecie, która przestrzega zasad swojej religii.
emma8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 11:52   #46
201607050913
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 561
Dot.: Wlasnie sie rozstalismy- seks... nie wiem, czy slusznie.

Powinnas sprobowac seksu bo jest fajny, ale nie z nim, bo bez zaufania bedzie kiepsko i zrazisz sie do tego. Dobrze sie stalo, a teraz daj sobie czas i zastanow sie nad tym wszystkim, zeby nastepny zwiazek budowac inaczej.
201607050913 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 11:56   #47
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Wlasnie sie rozstalismy- seks... nie wiem, czy slusznie.

Cytat:
Napisane przez emma8 Pokaż wiadomość
Np. chrześcijanie żyjący w krajach muzułmańskich, którzy chyba tworzą jedyną chrześcijańską społeczność na tym świecie, która przestrzega zasad swojej religii.
Ale ja czekam na tą listę kontynentów , a nie jakichś krajów, gdzie chrześcijanie podobno przestrzegają zasad swojej religii. Jedni przestrzegają, inni nie - jak wszędzie. Muzułmanie też często nie przestrzegają zasad swojej religii, pomimo realnych (a nie tylko "zgrzeszyłeś") konsekwencji, jakie mogą ich spotkać (np. sąd).
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 12:02   #48
NinaPetrova
Raczkowanie
 
Avatar NinaPetrova
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 319
Dot.: Wlasnie sie rozstalismy- seks... nie wiem, czy slusznie.

Doris

Masz rację. Zwłaszcza jeśli chodzi o wyjazd i wspólne nocowanie.
Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Jak najbardziej, tylko łatwo jednak zatracić się w tym "trzymaniu się zasad" i przesadzić. Jednak na przyszłość wchodząc w związek autorka wątku powinna się zastanowić WCZEŚNIEJ z kim ten związek ma tworzyć, ustalić pewne rzeczy przed, a nie po, bo związek tworzą dwie osoby i suma ich poglądów, zasad, a nie tylko, że "moje ważniejsze". Plus pewnych sytuacji łatwo jest uniknąć (szczególnie jeżeli nie ma się do faceta zaufania) np. nie jadąc z facetem do hotelu, aby mieszkać w jednym pokoju i spać w jednym łóżku. Tu pani już wcześniej miała sporo niepokojących sygnałów, łącznie z jakimiś pokątnym spotkaniem faceta z inną, a brnęła w to dalej. Trochę to dziwne.
__________________
Trzeba dokonywać wyborów. Człowiek może mieć rację i może się mylić, ale musi decydować, wiedząc, że dobro i zło bywają wcale nieoczywiste, a czasem nawet że wybiera między dwoma rodzajami zła, że nie ma żadnej gwarancji. I zawsze, zawsze wybiera sam.
NinaPetrova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 22:15   #49
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Wlasnie sie rozstalismy- seks... nie wiem, czy slusznie.

Wg mnie to co pisal 4 lata temu nie ma znaczenia, pewnie byl wtedy jakims dzieciakiem niedojrzalym. Skoro wiesz, ze Cie kocha i szanuje, to nie masz powodu do obaw.
Rozumiem Twoj strach, ale wspolny prysznic nie musi prowadzic od razu do seksu. Jesli chcesz stracic dziewictwo po slubie to pogadaj z nim. Jesli sie naprawde kochacie to wroccie do siebie...

Czy spotkal sie z ta dziewczyna jak juz byliscie razem, czy jeszcze przed?
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-07, 07:50   #50
tyene
Zakorzenienie
 
Avatar tyene
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 4 182
Dot.: Wlasnie sie rozstalismy- seks... nie wiem, czy slusznie.

Tyene byczy się w Stanach

Autorko, dobrze zrobiłaś, że się rozstałaś. To nie był dobry związek.

Po pierwsze, ewidentnie nie ufasz chłopakowi. Twoja intuicja podpowiada Ci, że te wulgarne teksty na fb i tak dalej to nie jest tylko kwestia przeszłości etc, ale w nich odzwierciedla się również jakaś część poglądów Twojego TŻ, postaw, które najpewniej zaczęłyby wyłazić w którymś momencie. Niestety, dużo takich facetów szczególnie lubi pewien typ niedoświadczonych dziewcząt, bo oni sami miotają się pomiędzy idealizowaniem pewnego typu kobiet "czysta lilija", a określonymi oczekiwaniami i seksistowskimi poglądami. Ufaj sobie. Przy osobie, którą naprawdę kochasz i która naprawdę kocha Ciebie masz się czuć komfortowo i dobrze z tym, kim Ty sama jesteś. Masz nie być dzikim kociakiem czy innym zwierzątkiem, masz być sobą, a on ma Cię znać i akceptować taką, jaką jesteś. Musisz poznać siebie i dać się poznać drugiej osoby. To jest podstawa intymności, to jest sedno intymności - bycie prawdziwym w relacji z drugim człowiekiem. A tej prawdziwości u Ciebie nie ma nie dlatego, że oszukujesz czy kłamiesz, ale dlatego, że nie poznałaś ani siebie, ani tego człowieka dobrze, na tyle dobrze, by czuć tę intymność, na tyle dobrze, by rozumieć, jakiej relacji potrzebujesz etc.

Seksualność to jest ważna sprawa i jeżeli jesteś wierzącą osobą, nie staraj się grzeszyć i łamać swoich zasad za wszelką cenę. Grzechy seksualne są chyba jednymi z najczęstszych i trudno się z nich wygrzebać, zwłaszcza jak człowiek uzna, że "nagnie swoje zasady dla faceta". Niestety, widziałam parę takich związków i praktycznie zawsze kończyły się oddaleniem danej osoby od Boga albo potwornym, okropnym rozdarciem. Jak jesteś wierzącą osobą, to wiesz sama, ile Bóg dla Ciebie znaczy i co znaczy dla Ciebie np. możliwość uczestniczenia w sakramentach. Ja straciłam dziewictwo zanim zostałam katoliczką i chociaż sam seks był fajny, naprawdę żałuję tego. Obecnie o tym nawet nie myślę, to działo się dobrych parę lat temu i od praktycznie więcej niż 5 lat żyje w celibacie i czekam do ślubu, ale żałuję, że tak pochopnie zdecydowałam się na utratę dziewictwa. Zwłaszcza, że byłam bardzo młoda, a facet był totalnym burakiem. I chociaż moje doświadczenie pierwszego seksu nie było ani bolesne, ani traumatyczne, nie było również piękne i nigdy do niego nie wracam myślami. Zwłaszcza, że, ponownie, tamtego faceta właściwie wyrzuciłam z pamięci.

Masz 19 lat. Masa osób jest w tym wieku aktywna seksualnie, ale Ty nie musisz być. Daj sobie czas na poznanie siebie, rozeznanie, czego pragniesz, na rozeznanie swojej wiary, na ugruntowanie się w swoich poglądach. Czekanie z seksem do ślubu nie oznacza, że jesteś oziębła, że seks będzie nudny etc, etc - oznacza to tylko to, że czekasz do ślubu i że religia jest dla Ciebie ważna i jej zasady również. Od ponad 1,5 roku jestem w związku z mężczyzną, z którym nie uprawiałam seksu, którego nigdy nie widziałam nago, który również nigdy nie widział mnie nago i obecnie jesteśmy na etapie planowania zaręczyn i dalej snucia planów ślubnych. A ja czuję się szczęśliwa jak nigdy w życiu, czuję się spokojna, czuję się dobrze, bo on podziela moją wiarę, poglądy i mnie w nich umacnia. I to przekłada się na nasz związek. Nieskromnie powiem, ale jesteśmy super parą i ludzie wokół nas to widzą. Ale jesteśmy super parą, bo mamy prawdziwą intymność w związku, nie fizyczną (jeszcze!), ale emocjonalną, oboje jesteśmy w tej relacji prawdziwi i otwarci.

Jako osoba z doświadczeniem seksualnym (dość bogatym) i jednocześnie z wiarą (dość rozwiniętą) mogę jeszcze dodać, że nie wierzyłabym w wiele zapewnień na temat tego, że nie da się czekać, że czekanie oznacza, że jesteś naiwna, głupia, zahukana i nieświadoma siebie. Ja czekam z seksem do ślubu, PONIEWAŻ jestem świadoma siebie, swoich potrzeb oraz swojej seksualności. Wiem, czego pragnę, o czym marzę i czego potrzebuję i nie naginam swoich zasad, potrzeb i pragnień. Mam kogoś, kto je podziela i dzięki temu mój związek jest naprawdę dobry.

Btw. katolicki seks naprawdę nie mówi, że orgazm jest grzechem, a seks ma być w łóżku i w pozycji misjonarskiej i przy zgaszonym świetle wieczorem. Nie sądziłam, że to jeszcze trzeba tłumaczyć.
__________________
27.08.2016
tyene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-07, 08:10   #51
Niebieskooka arystokratka
Marszałkini II RP
 
Avatar Niebieskooka arystokratka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 547
Dot.: Wlasnie sie rozstalismy- seks... nie wiem, czy slusznie.

Cytat:
Napisane przez NinaPetrova Pokaż wiadomość
Niejedna na Twoim miejscu odrzuciłaby swoje zasady na bok byleby tylko nie stracić faceta.
Masz swoje wartości i zasady. Nieczęsto się zdarza taka postawa.

Bardzo dobrze zrobiłaś.
Niebieskooka arystokratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-07, 09:18   #52
TancerzTango
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 476
Dot.: Właśnie się rozstaliśmy- seks... nie wiem, czy słusznie.

Doris1981 bardzo mądrze napisała odnośnie wyjazdu do hotelu i spania w jednym łóżku. Waszą frustrację dało się przewidzieć. Bo facet jak planował ten wyjazd i zarezerwował pokój z łóżkiem małżeńskim to liczył, że do czegoś dojdzie. Nakręcił się a Ty dopiero na miejscu mu powiedziałaś, że nie. Na przyszłość od razu przed wyjazdem musisz mu takie rzeczy mówić i np. brać pokój typu twin.

Nie przejmuj się też tymi podpowiedziami, że nie warto czekać do ślubu. Nie znam żadnego przypadku, w którym ktoś poczekał a po ślubie żałował, że czekał.
TancerzTango jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-07, 09:23   #53
Sherminka
Zadomowienie
 
Avatar Sherminka
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 1 164
Dot.: Właśnie się rozstaliśmy- seks... nie wiem, czy słusznie.

Cytat:
Napisane przez TancerzTango Pokaż wiadomość
Doris1981 bardzo mądrze napisała odnośnie wyjazdu do hotelu i spania w jednym łóżku. Waszą frustrację dało się przewidzieć. Bo facet jak planował ten wyjazd i zarezerwował pokój z łóżkiem małżeńskim to liczył, że do czegoś dojdzie. Nakręcił się a Ty dopiero na miejscu mu powiedziałaś, że nie. Na przyszłość od razu przed wyjazdem musisz mu takie rzeczy mówić i np. brać pokój typu twin.

Nie przejmuj się też tymi podpowiedziami, że nie warto czekać do ślubu. Nie znam żadnego przypadku, w którym ktoś poczekał a po ślubie żałował, że czekał.
A ja niestety znam mnóstwo przypadków, w których seks i niedobranie pod tym względem spowodowało rozwód. Może nie był to jedyny powód, ale jeden z kilku. Nie uprawiając seksu przed ślubem jest jednak to ryzyko, że nasz partner ma lekko inne oczekiwania niż my i po ślubie czar pryska
Sherminka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-07, 09:42   #54
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Wlasnie sie rozstalismy- seks... nie wiem, czy slusznie.

Cytat:
Napisane przez poiuzt Pokaż wiadomość
To samo mowi moj chlopak- ze po prostu chcialby pokazac mi fajna rzecz. I ze jest pewny, ze sama sie przekonam i przyznam mu racje. I ze to wcale nie taka wielka sprawa, jak sobie wyobrazam.
Skoro tak mówił, to wcale nie jest taki cudowny i kochany, tylko zwyczajnie w pewien sposób wywierał na Tobie presję i wcale tego nie akceptował. On wcale nie był gotowy poczekać do ślubu, przecież to od razu widać.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-07, 09:47   #55
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Wlasnie sie rozstalismy- seks... nie wiem, czy slusznie.

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
On wcale nie był gotowy poczekać do ślubu, przecież to od razu widać.
Tyle że autorka wcale nie napisała, że chce czekać do ślubu, tak dla jasności
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-07, 10:10   #56
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Wlasnie sie rozstalismy- seks... nie wiem, czy slusznie.

Cytat:
Napisane przez TancerzTango Pokaż wiadomość
poiuzt jesteś bardzo wartościową dziewczyną, skoro udało Ci się wytrwać tyle czasu. Skoro nie chcesz uprawiać seksu przed ślubem to najprostszym rozwiązaniem byłoby pobranie się a nie zrywanie.
Taa brac slub zeby zaspokoic potrzeby. Genialne
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-08, 22:37   #57
poiuzt
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 3
Dot.: Właśnie się rozstaliśmy- seks... nie wiem, czy słusznie.

Witajcie, przez kilka dni nie mialam dostepu do komputera, ale czytalam Wasze odpowiedzi na telefonie.

Aktualizacja i wyjasnienia:

Wrocilismy do siebie po dobie. Stwierdzilam, ze ten zwiazek jest wartosciowy i warto jeszcze sprobowac.

Naszych dyskusji nie bede prztaczac, bo sa dosyc typowe. Nie jestem jeszcze gotowa na seks- ok, obupolna zgoda.

Troche tylko teraz sie stresuje, bo on wydaje sie chlodniejszy i zdystansowany. Mozliwosci jest kilka:
- jest zmeczony i zawiedziony moimi ciaglymi dramatami
- postanowil sie zdystansowac, zeby nie przezywac tak bardzo kolejnego mojego zerwania
- nie chce mi sie w to wierzyc, ale moze skoro nie bedzie seksu to nie ma co sie starac
- jest po prostu zmeczony
- znudzil sie mna po dwoch tygodniach bycia razem non-stop
- tylko mi sie wydaje


Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Czy on w ogóle wie dlaczego uciekasz przed bliskością? Czy zdaje sobie sprawę, że to nie Twój "dziki" charakter, tylko po prostu brak zaufania? Czy wie że się boisz, że seks jest dla niego tak ważny, że Cię zdradzi? Że przez ten strach się dystansujesz? Czy wie, że powinien pracować nad tym, zamiast skupiać się na fizyczności związku? Że boisz się, że jego podejście do kobiet sprzed lat się nie zmieniło? Jeśli tak i nic z tym nie zrobił - fakt, tylko zerwanie tu pozostało. Jeśli nie wie, to cóż. Nie dałaś mu szansy.
Zerwanie - ok, jeśli nie chcesz go, to w porządku. Ale dobrze by było żeby wiedział dlaczego, a nie "bo nie pasujemy do siebie".
Tak, wie to wszystko. Tylko- im bardziej go w tym utwierdzam, tym bardziej go to frustruje (w sumie logiczne...). Nie mam zadnego dowodu, ze mnie zdradzil, lub moze to zrobic w przyszlosci. Ale mysl o tym mnie meczy i paralizuje (mocno, zastanawiam sie, czy to normalne).

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Ale tu nie chodzi o "nasłuchanie się w kościele", tylko o to, że dziewczyna chłopakowi kompletnie nie ufa i tyle.
Troche to, troche to. Jestem wierzaca, ale staram sie na wiare patrzec przez pryzmat mojego rozumu i sumienia.

Cytat:
Napisane przez szukajac Pokaż wiadomość
Facet dla ciebie powinien zrobić to z miłości, gdyż jest to dopełnieniem miłości, po czasie i czynach, które sugerują, że będziecie już zawsze razem (ale nie takie pitu-pitu po kilku miesiącach; pamiętaj, że mężczyźni mówią wszystko, szczególnie ci, którzy chcą zaruchać). A nie by pokazać coś fajnego.
Jeden kumpel powiedział mi, że faceci, którzy chcą tylko seksu mogą udawać 3 miesiace a nawet pół roku kogoś kim nie są.
Mój eks udawał cały rok. Poglądy się nie zmieniają, mogą zostać stłumione, ale prędzej czy później i tak coś zacznie wypływać...
On z milosci (mam nadzieje) robil przez te 10 miesiecy wiele rzeczy- szalonych, wymagajacych zaangazowania, pieniedzy, czasu. Nie moge powiedziec zlego slowa na temat jego postawy w zwiazku.
Mam pewna nadzieje, ze teraz to bedzie jak taki indykator- kiedy wiadomo, ze na razie seksu nie bedzie, przestanie sie starac czy nie?

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
A tak nawiasem mówiąc:
Autorko wątku, pamiętaj, że sposób myślenia, a nawet doboru słów wpływa na rzeczywistość. Nie przywiązuj za dużej wagi do samego faktu posiadania, czy nie posiadania kawałka błony, bo to nie określa Twojej wartości, czy "czystości". Jesteś czymś więcej, dużo dużo więcej, niż to. Życie się różnie układa. Tak jak niektóre dziewczyny budują swoją wartość tylko w oparciu o posiadanie faceta, Ty jej nie buduj w oparciu o "bycie dziewicą", bo pogubisz się w tym i byle g... będzie mogło zniszczyć tą pewność siebie (np. rozstanie z facetem, z którym przeżyjesz pierwszy seks). Nie tędy droga. Zasady miej, jak najbardziej, tylko bądź świadoma pewnych rzeczy, nie trzymaj się ślepo pewnych założeń poczynionych np. gdy miałaś naście lat.
Bardzo madre slowa i bardzo Ci za nie dziekuje. Musze je pamietac, bo niestety mam sklonnosci, przed ktorymi przestrzegasz.

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
W wieku 19 lat nie do pomyślenia było dla mnie kochać się po 10 miesiącach. Tak więc rozumiem Cię w 100%. Każdy ma swoje granice. I jestem raczej skłonna wyrazic oburzenie, co do nastolatka, który zrywa z dziewczyna z powodu jej [ograniczonej czasowo] niechęci do seksu.
To ja zaczelam dyskusje o seksie i ja stwierdzilam ze rozstanie to najlepsze wyjscie.

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Plus pewnych sytuacji warto jest uniknąć (szczególnie jeżeli nie ma się do faceta zaufania) np. nie jadąc z facetem do hotelu, aby mieszkać w jednym pokoju i spać w jednym łóżku.
Niestety jestesmy w zwiazku na odleglosc (chociaz widzimy sie dosyc czesto). Spedzilismy juz mnostwo nocy w jednym lozku, wiem, troche to nierozsadne, ale byloby dziwnie na sile sie rozdzielac. Staram sie go niepotrzebnie nie 'kusic', zazwyczaj po prostu idziemy spac.

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Ale nie popadajmy ze skrajności w skrajność. Nie tylko w przypadku traktowania seksu lekko, można nie chcieć czekać z tym seksem ileś tam miesięcy. Jednak w pewnym wieku (tym bardziej gdy ma się już za sobą kontakty seksualne) nie chce się robić za ascetę / mniszkę, tylko dzielić z partnerką / partnerem również intymność.
Takie przemyslenia byly wlasnie powodem moich rozterek- mam do niego szacunek i nie jest on typem ruchacza pospolitego, ale jest starszy, doswiadczony i niewierzacy, a ja nie jestem w stanie okreslic, czy bede gotowa za miesiac czy za dwa lata.

Cytat:
Napisane przez Fleur_D Pokaż wiadomość
Udany seks zaczyna się w głowie.
Na to wlasnie planuje poczekac.
poiuzt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-09, 07:32   #58
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Właśnie się rozstaliśmy- seks... nie wiem, czy słusznie.

Cytat:
Napisane przez poiuzt Pokaż wiadomość
Tak, wie to wszystko. Tylko- im bardziej go w tym utwierdzam, tym bardziej go to frustruje (w sumie logiczne...). Nie mam zadnego dowodu, ze mnie zdradzil, lub moze to zrobic w przyszlosci. Ale mysl o tym mnie meczy i paralizuje (mocno, zastanawiam sie, czy to normalne).
Wie to wszystko i dalej robi podchody okołoseksualne? To ja nie wiem po co do niego wróciłaś...
Cytat:
Napisane przez poiuzt Pokaż wiadomość
Takie przemyslenia byly wlasnie powodem moich rozterek- mam do niego szacunek i nie jest on typem ruchacza pospolitego, ale jest starszy, doswiadczony i niewierzacy, a ja nie jestem w stanie okreslic, czy bede gotowa za miesiac czy za dwa lata.
Ciężko jest stworzyć związek z osobą o skrajnie odmiennych poglądach, zwłaszcza jeśli nie szanuje Twoich - dobrze to przemyślałaś?
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-09, 08:04   #59
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Właśnie się rozstaliśmy- seks... nie wiem, czy słusznie.

Wg mnie dobrze zdecydowałaś. Mam nadzieję, że zrozumiał to co mu powiedziałaś, że nie jesteś gotowa. Jeśli mu zależy to poczeka. Także głowa do góry
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-09, 08:38   #60
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Właśnie się rozstaliśmy- seks... nie wiem, czy słusznie.

Cytat:
Napisane przez poiuzt Pokaż wiadomość
Witajcie, przez kilka dni nie mialam dostepu do komputera, ale czytalam Wasze odpowiedzi na telefonie.

Aktualizacja i wyjasnienia:

Wrocilismy do siebie po dobie. Stwierdzilam, ze ten zwiazek jest wartosciowy i warto jeszcze sprobowac.

Naszych dyskusji nie bede prztaczac, bo sa dosyc typowe. Nie jestem jeszcze gotowa na seks- ok, obupolna zgoda.

Troche tylko teraz sie stresuje, bo on wydaje sie chlodniejszy i zdystansowany.
(...)
Obyś w z wiekiem zmądrzała. I jak najszybciej zrozumiała, że to nie facet dla Ciebie (tak, jak Ty nie jesteś dziewczyną dla niego).
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-10 07:49:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:41.