ten produkt juz zostal wycofany z rynku - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Techniczne forum

Notka

Techniczne forum Forum techniczne - obszar całe forum. Tutaj można zgłaszać uwagi techniczne, problemy dotyczące całego forum, problemy z hasłem i dostępem i inne…

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-07-11, 22:06   #1
kb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 276

ten produkt juz zostal wycofany z rynku


http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...07&username=kb
kb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-11, 22:13   #2
admin
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: ten produkt juz zostal wycofany z rynku

Basieńko
Dziękuję za info, już to przesunąłem
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-11, 22:23   #3
kb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 276
Re: ten produkt juz zostal wycofany z rynku

Proszę bardzo
Przy okazji mam prośbę dotyczącą stworzenia w dziale NEWS kategorii "Produkty bezzapachowe"
Dziękuję
kb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-11, 22:29   #4
admin
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: ten produkt juz zostal wycofany z rynku

Basiu

A istniejące kategorie nie "pasują" w żaden sposób do idei Twojego newsa?
Pytam, ponieważ system newsów ma coraz więcej użytkowników i każdorazowe dodawanie kategorii "w pobliżu" bardzo ogólnych opisów takich jak "pielęgnacyjne" albo "kolorówka" oznacza jednak trochę pracy i przyswojenia dla mnie i kilkunastu innych użytkowników.

pozdrawiam
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-11, 22:42   #5
kb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 276
kategorie news

Moja prośba wynika z próśb i uwag czytelniczek wizażu, które dostaję w listach, ma na celu pomóc osobom, które z przymusu lub wyboru szukają produktów delikatnych, o prostym składzie, bezzapachowych, o małej ilości konserwantów, nie jest łatwo znaleźć takie na rynku, stąd propozycja kategorii, która mogłaby ułatwić takie poszukiwania.
W listach do Agnieszki na temat naszej współpracy w kwestii Newsów, zapytałam czy będzie możliwość tworzenia nowych podkategorii w razie potrzeby czy sugestii czytelników, poza tą kwestią nie miałam innych uwag dotyczących tego działu, z odpowiedzi zrozumiałam, że tak, dlatego pozowoliłam sobie zapronować nową kategorię.
Powiedz mi więc proszę czy istnieje taka możliwość czy nie, bym wiedziała na przyszłość.
kb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-12, 00:57   #6
Mgiełka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 782
GG do Mgiełka
Re: kategorie news

Zło, ja myślę, że naprawdę należy oddzielić kosmetyki bezzapachowe (i nawet bym tak zrobiła w KW). Coraz więcej jest osób, które po prostu MUSZĄ takich kosmetyków używać. Wychodzi to często na naszym forum, ale też i na innych, które czasem czytuję (nie bój się, to nie zdrada , tylko na wizażu czytam KAŻDĄ wypowiedź ). Nie dotyczy to zazwyczaj nastolatek, ale z wiekiem okazuje się, że nasza cera robi się nadwrażliwa, coraz bardziej podatna na uczulenia. Jak to ktoś napisał "jak byłam nastolatką, musiałam walczyć z trądzikiem, potem były lata 20-ste i było fajnie, a teraz muszę walczyć z wszelkimi alergiami i prawie niczego nie mogę używać" - trochę sparafrazowałam, ale sens ten sam . Myślę, że taka kategoria w KW byłaby bardzo przydatna (bo przeszukiwanie wszystkich kategorii pod kątem - "bezzapachowy", gdy nie wszyscy to umieszczali w zgłoszeniu, to dopiero wyzwanie!). A że coraz więcej takich nowości się pojawia (co chyba świadczy o tym, że rzeczywiście jest na te kosmetyki zapotrzebowanie) - taka zakładka w newsach jest jak najbardziej OK.
No i właściwie - co to dla Ciebie? Takie wodotryski nam tu robisz, jedna zakładeczka to chyba tyle co splunąć, nie?
Pozdrawiam
Mgiełka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-12, 08:29   #7
admin
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: kategorie news

Chciałbym zaznaczyć, że dodawanie nowych kategorii w newsach i KW nie jest problemem technicznym. W obu przypadkach zajmuje mi to kilka minut, razem z włączeniem komputera.

Problem polega na logice struktury. Nie jest on związany z tym, czy nowa kategoria jest potrzebna, bo to zostawiam zawsze Wam.

W tej chwili mamy następujące kategorie newsów:

Wszystkie
Kolorówka
Ochrona przeciwsłoneczna
Ogólne
Perfumy
Pielęgnacyjne
Targi
Zabiegi

Jeśli Twoim, Basiu, zdaniem kosmetyki bezzapachowe czy ultradelikatne pasują do takiej struktury, to zaraz dodam taką kategorię do newsów.

W kwestii dodania takiej kategorii do KW: tutaj muszę z przykrością powiedzieć, że jest to niemożliwe, ponieważ musielibyśmy zdublować ilość wszystkich kategorii - jedno "drzewko" dla normalnych, a drugie dla delikatnych.

Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-07-12, 09:45   #8
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: kategorie news

zlosliwiec napisał(a):
> Jeśli Twoim, Basiu, zdaniem kosmetyki bezzapachowe czy ultradelikatne pasują do takiej struktury, to zaraz dodam taką kategorię do newsów.

Hehehhee, no chyba jej zdaniem tak, skoro poprosiła Też uważam, ze to dobry pomysł, bo w KW nie sposób znaleźć takich kosmetyków ani po nazwach, ani po zawartosci (nie każdy pisze o braku zapachu, nie każdy podaje skład)
>
> W kwestii dodania takiej kategorii do KW: tutaj muszę z przykrością powiedzieć, że jest to niemożliwe, ponieważ musielibyśmy zdublować ilość wszystkich kategorii - jedno "drzewko" dla normalnych, a drugie dla delikatnych.

Kwestii dodania kategorii do KW Basia nie postawiła, wiec się nie tłumacz na zapas, lepiej bokserki załóż - dziś Agencior na forum, możesz czarować


>
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-12, 09:48   #9
admin
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: kategorie news

BabciaWeatherwax napisał(a):
> Hehehhee, no chyba jej zdaniem tak, skoro poprosiła Też uważam, ze to dobry pomysł, bo w KW nie sposób znaleźć takich kosmetyków ani po nazwach, ani po zawartosci (nie każdy pisze o braku zapachu, nie każdy podaje skład)

Nie pisałem tego, bo mi się tak przymaniło, chciałbym tylko zwrócić uwagę na kwestię logiki i porządku w kategoriach. Jeśli Basia uzna, że to pasuje rozpatrując to również pod tym kątem - dodam bez szemrania...



> Kwestii dodania kategorii do KW Basia nie postawiła

Ale postawiła Mgiełka...


Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-12, 10:15   #10
palomino
Zakorzenienie
 
Avatar palomino
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: spod kamienia
Wiadomości: 3 163
Re: kategorie news

zlosliwiec napisał(a):
> Nie pisałem tego, bo mi się tak przymaniło, chciałbym tylko zwrócić uwagę na kwestię logiki i porządku w kategoriach. Jeśli Basia uzna, że to pasuje rozpatrując to również pod tym kątem - dodam bez szemrania...
>
Sorry ze się wcinam
Ale jezeli chodzi tylko o kompozycje zapachowe to (nie mam od razu mowie pojecia jak to od strony technicznej wygląda) Moznaby dodac przy wkladaniu newsow cos takiego jak w np poradniku (czy np potrawa jest wegetarianska czy nie) i z tego utworzyc raport pod oddzielnym linkiem z tekstem - kosmetyki bezzapachowe czy cuś
O ile wkladanie newsow ma formularz ktory to umożliwia - wtedy bylby wilk syty i owca cala

pozdrawiam
__________________
Nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku.
palomino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-12, 10:36   #11
admin
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: kategorie news

Pal
Na razie nie jest to możliwe.
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-07-12, 10:39   #12
Mgiełka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 782
GG do Mgiełka
Re: Kategoria "bezzapachowa" :-) w KW

Ależ Zło-tko , jakie dublowanie? Kremów bezzapachowych na naszym rynku jest jak na lekarstwo, drugiego drzewka nie da się z tego zrobić (no, może wyjątkowo kaprawe ). Ostatnio próbowałam znaleźć krem bezzapachowy w KW. Straciłam chyba z godzinę (połączenie modemowe, wrrrr...) i się poddałam. Stwierdziłam, że po prostu pójdę do apteki i się popytam (kiepski pomysł, panie farmaceutki nie zawsze są kompetentne ). I skończyło się na braniu wszystkiego do ręki i piorunach trzaskających na wszystkie strony, bo SKŁADY BYŁY ZAKLEJONE (polskim tłumaczeniem), nie wszystkie, rzecz jasna. Ja wiem, zła karma - nawet komórka mi się zawiesiła trzy razy (normalnie zawiesza się gdzieś raz dziennie ) - ale od razu zdolność do empatii wzrosła mi kilkakrotnie. Jak każdy "wrażliwiec" ma się tak męczyć, to ja dziękuję. A tym bardziej współczuję osobie, która nie mieszka w dużym mieście i o kosmetykach dowiaduje się z KW.
I dlatego pomyślałam o takiej sugestii. Skoro mamy "ochronę przeciwsłoneczną", to może też i być chyba kolejna podkategoria?
Miło by było, gdyby ktoś się jeszcze wypowiedział . Chociaż przyznam, że czuję w kościach, iż to nie przejdzie . Jak to zwykle z moimi pomysłami bywa - mówię to bez obrazy , acz z malutkim smuteczkiem.
A teraz trzymajcie kciuki z mój tusz, bo idę na ślub i pewnie się wzruszę. Zobaczymy, czy tusz przetrwa (i czy ja się nie spóźnię ).

Aaa. I jeszcze jedno - Zło, toż to portal dla kobiet, o jakiej Ty logice piszesz???
Mgiełka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-12, 10:48   #13
admin
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: Kategoria "bezzapachowa" :-) w KW

Mgiełka napisał(a):
> Ależ Zło-tko , jakie dublowanie? Kremów bezzapachowych na naszym rynku jest jak na lekarstwo, drugiego drzewka nie da się z tego zrobić (no, może wyjątkowo kaprawe ). Ostatnio próbowałam znaleźć krem bezzapachowy w KW. Straciłam chyba z godzinę (połączenie modemowe, wrrrr...) i się poddałam. Stwierdziłam, że po prostu pójdę do apteki i się popytam (kiepski pomysł, panie farmaceutki nie zawsze są kompetentne ). I skończyło się na braniu wszystkiego do ręki i piorunach trzaskających na wszystkie strony, bo SKŁADY BYŁY ZAKLEJONE (polskim tłumaczeniem), nie wszystkie, rzecz jasna. Ja wiem, zła karma - nawet komórka mi się zawiesiła trzy razy (normalnie zawiesza się gdzieś raz dziennie ) - ale od razu zdolność do empatii wzrosła mi kilkakrotnie. Jak każdy "wrażliwiec" ma się tak męczyć, to ja dziękuję. A tym bardziej współczuję osobie, która nie mieszka w dużym mieście i o kosmetykach dowiaduje się z KW.

Cóż, na rynku jest znacznie więcej takich produktów, niż w pobliskiej aptece. Stąd też mówimy tutaj o dodaniu kolejnej kategorii bazowej i kilkunastu nowych gałęziach drzewka. Aż cierpnę, jak słyszę komentarze "nieuczuleniowców".
Wiem, że nie dogodzi się trzem kobietom jednocześnie - dowód: ostatnia zmiana w kremach do twarzy. Najpierw był krzyk, że w kategorii jest ponad 250 kremów i coś znaleźć to tragedia, po rozbiciu na podkategorie i zamordowaniu mrówki, która to zrobiła komentarz: eeee... ale to do dupy.
Dlatego teraz wolę wziąć tabletkę na wstrzymanie...

> I dlatego pomyślałam o takiej sugestii. Skoro mamy "ochronę przeciwsłoneczną", to może też i być chyba kolejna podkategoria?

Dobrze wiesz, że ochrona przeciwsłoneczna jest kategorią końcową, w której lądują produkty. A bezzapachowe w KW byłyby kategorią matką, do której musielibyśmy podpiąć kategorie końcowe (bezzapachowe - twarz: kremy pod oczy)...

Dlatego moja odpowiedź (psikro mi) brzmi bezustannie tak samo.

> Aaa. I jeszcze jedno - Zło, toż to portal dla kobiet, o jakiej Ty logice piszesz???

O mojej Ktoś musi w końcu tu Was pilnować

i miłej zabawy oraz stalowego tuszu!
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-12, 11:02   #14
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: Kategoria "bezzapachowa" :-) w KW

zlosliwiec napisał(a):
> Cóż, na rynku jest znacznie więcej takich produktów, niż w pobliskiej aptece. Stąd też mówimy tutaj o dodaniu kolejnej kategorii bazowej i kilkunastu nowych gałęziach drzewka.

Toteż tym bardziej uzasadniona jest prośba o stworzenia JAKIEGOŚ miejsca, gdzie takie informacje możnaby znaleźć bez przekopywania całego KW i forum.

> Najpierw był krzyk, że w kategorii jest ponad 250 kremów i coś znaleźć to tragedia, po rozbiciu na podkategorie i zamordowaniu mrówki, która to zrobiła komentarz: eeee... ale to do dupy.

Eeeeee, były jakieś konsultacje przed podziałem, bo przegapiłam chyba? Kodeks współtworzyło n-osób - moze warto byłoby te n-osób poprosić o opinię przed wprowadzeniem istotnych zmian w KW?

Zło, nie masz się co na nas obrażać - bardzo doceniamy twoją mrówczą pracę, bardzo Cie lubimy i podziwiamy - ale możemy chyba wyrazić opinię, jak coś się jednak nie podoba i wg naszej opinii wymaga zmiany? Chyba wszystkim nam chodzi o jedno - o to, zeby wizaż był jak najlepszy

__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-12, 23:14   #15
kb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 276
Re: Kategoria "bezzapachowa" :-) w KW

Co do logiki i praktyczności kategorii Newsów czy w katalogu KW nie będę się wypowiadać, jeśli chodzi o KW to zresztą już wyraziłam swe zdanie, a na kategorie w dziale News nie miałam wpływu, dlatego proponując nową kategorię kierowałam się głównie względami praktycznymi i funkcjonalnością. Nadal uważam, że zaproponowana przeze mnie kategoria jest potrzebna, a bynajmniej nie jest to moje wymyślanie, ale wszelkie tego typu uwagi sygnalizuję, by Wizaż wiedział jakie jest zdanie i potrzeby czytelniczek. Jeśli chodzi o samą nazwę to sprawa jest otwarta i jeśli ktoś ma propozycje to bardzo proszę. Tak jak napisałam nie chodzi tylko o produkty bezzapachowe, ale ogólnie o produkty delikatne, o małej ilości konserwantów, prostym składzie i m.in. bez substancji zapachowych. Nie chciałam tytułować tej kategorii jako Dermokosmetyki czy Kosmetyki apteczne, bo dopóki ten termin nie zostanie uregulowany to tylko wprowadza w błąd, wiele tzw dermokosmetyków nie spełnia wymienionych powyżej warunków. Stworzenie artykułu na ten temat nie jest wyjściem, gdyż chodzi o miejsce gdzie będzie można aktualizować dane i podawać konkretne nazwy, opisy i składy produktów. Uznałam, że dział News jest jedynym miejscem na który mam wpływ i mogłabym umieszczać takie informacje.
Zgadzam się, że większa ilość kategorii wprowadza tylko zamieszanie, a nie ułatwienie, zresztą wypowiedziałam się już na ten temat, dlatego nie proponuje co krok nowej kategorii, ale jak narazie jest to moja druga sugestia, pierwszą była ochrona przeciwsłoneczna.
kb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-12, 23:33   #16
admin
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: Kategoria "bezzapachowa" :-) w KW

Już założyłem w newsach
Miłego dzionka
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-12, 23:35   #17
kb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 276
Re: Kategoria "bezzapachowa" :-) w KW

Dziękuję
Dobrej nocy
kb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Techniczne forum


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:18.