Sierpnióweczki 2016! Część V. - Strona 83 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-05-31, 12:07   #2461
iweczka
Zakorzenienie
 
Avatar iweczka
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: @ home
Wiadomości: 3 984
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część V.

Cytat:
Napisane przez zonamojegomeza Pokaż wiadomość
Pięknie podsumowane.
Zresztą mąż słyszał, ze taki nadmierny wysiłek zaraz po moze wplywac na nietrzymanie moczu no on chyba zakłada juz teraz moje lezakowanie.

Jedna z dziewczyn co byla za mna w szpitaku urodziła. Podobno 7 miesiąc, 1.5kg. I zamiast przepowiadanej corku...syna.
O proszę

Odnośnie płci, W weekend rozmawiałam z sąsiadką o ciąży, dzieciach itp. Ma 3 synów.
Drugi miałbyc córką-jeszcze 3h przed porodem gin twierdził że córka, urodził się syn . Lekarz był ponoć bardzo zaskoczony

---------- Dopisano o 13:07 ---------- Poprzedni post napisano o 13:06 ----------

Cytat:
Napisane przez kasia_ruda Pokaż wiadomość
Zwolnienie na opiekę nad kobietą w połogu może dać szpital, nasz gin, ale też zwykły internista w przychodni. Do dwóch tygodni. Teoretycznie po porodzie sn tydzień, po cc dwa, ale my po sn dostaliśmy na dwa, bo wpisali mi poród powikłany (łyżeczkowanie). Trzeba tylko zagadać


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Po cc biorą na potegę, po sn nie spotkałam się.
iweczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-31, 12:07   #2462
Fantasmagori
Zakorzenienie
 
Avatar Fantasmagori
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 6 687
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część V.

Cytat:
Napisane przez iweczka Pokaż wiadomość
Nieźle sobie załatwiłaś, 6 tygodni
Masz znajomego lekarza co wypisze l4 na Ciebie ??
Cytat:
Napisane przez Origa Pokaż wiadomość
O co chodzi z tym L4 na Ciebie? na jakiej to zasadzie działa Ja też chcę
Cytat:
Napisane przez Orange_tree1 Pokaż wiadomość
2 tyg L4 na Ciebie?
To takie coś się należy poza ojcowskim?
Ja się w ogóle na tym nie znam
Niestety znajomego lekarza nie mam, ale lekarze nie robią z tym raczej problemu TŻ podpyta kolegów którzy z tego korzystali do której przychodni iść Mogą też wystawić w szpitalu po porodzie podobno również lekarz prowadzący ciążę może wystawić
Działa to tak że jest to czas opieki na żonę/partnerkę po porodzie jako że może nie mieć siły na samodzielną opiekę nad sobą i dzieckiem Niestety jest to oczywiście 80% płatne no ale trudno nie należy się z przydziału jak ojcowski ale można skorzystać
Można o tym poczytać np. tu http://lovi.pl/pl/forum/22/4801
__________________
Żona 2013
Mama 2015 [*]
Mama 2016



Edytowane przez Fantasmagori
Czas edycji: 2016-05-31 o 12:09
Fantasmagori jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-31, 12:08   #2463
iweczka
Zakorzenienie
 
Avatar iweczka
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: @ home
Wiadomości: 3 984
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część V.

Cytat:
Napisane przez Origa Pokaż wiadomość

Mi jakoś bardzo nie przeszkadza, jak nie jest perfekcyjnie posprzątane, niestety nie jestem pedantką w tym zakresie Ale licze, że na powrót ze szpitala Tz chałupę ogarnie
Perfekcyjnie nie musi być, ale mój tż to bałaganiarz
Córka jeszcze większy
iweczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-31, 12:08   #2464
kasia_ruda
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_ruda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4 669
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część V.

Cytat:
Napisane przez iweczka Pokaż wiadomość
O proszę



Odnośnie płci, W weekend rozmawiałam z sąsiadką o ciąży, dzieciach itp. Ma 3 synów.

Drugi miałbyc córką-jeszcze 3h przed porodem gin twierdził że córka, urodził się syn . Lekarz był ponoć bardzo zaskoczony

---------- Dopisano o 13:07 ---------- Poprzedni post napisano o 13:06 ----------





Po cc biorą na potegę, po sn nie spotkałam się.
No jak widać po mnie można, nawet na dwa tygodnie. Trzeba się tylko zainteresować tematem.




Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
kasia_ruda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-31, 12:12   #2465
Piernik Torunski
Zakorzenienie
 
Avatar Piernik Torunski
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 090
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część V.

Cytat:
Napisane przez Orange_tree1 Pokaż wiadomość


Dziękuje za kciuki !!

Szyjka długa, twarda i zamknięta. Podobno wzorowa
Choć nie wiem jaka dokładnie długość.

Jasio 1,25 kg
Niestety nadal ułożony pośladkowo, siedzi sobie na pęcherzu.
Z racji, że łożysko mam na przedniej ścianie + maluch siedzi i kopie w dół mogę odczuwać te ruchy jako ból. Taka diagnoza.
Lekarz mówi, że nic nie widzi, aby się źle działo w środku ale zapobiegawczo mam przez 2 tyg znów odstawić ćwiczenia i przyjmować luteinę -bo nie zaszkodzi a ostatnio przeszły mi te dolegliwości właśnie po stosowaniu.

Ogólnie nie jest źle ale mam się oszczędzać i odpoczywać jak najwięcej więc nic odkrywczego się nie dowiedziałam.
ależ klusek z tego Jana
świetne wieści Kochana.. dobrze,że tak słuchasz swojego organizmu..lekkie zwolnienie widocznie Ci służy raz na jakiś czas
Piernik Torunski jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-31, 12:15   #2466
iweczka
Zakorzenienie
 
Avatar iweczka
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: @ home
Wiadomości: 3 984
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część V.

Cytat:
Napisane przez tija93 Pokaż wiadomość
No to super Jakby co pewnie Ci będą mogli podać oksy.

.
Na najbliższej wizycie podpytam

Cytat:
Napisane przez Orange_tree1 Pokaż wiadomość

Jasio 1,25 kg
Niestety nadal ułożony pośladkowo, siedzi sobie na pęcherzu.
Z racji, że łożysko mam na przedniej ścianie + maluch siedzi i kopie w dół mogę odczuwać te ruchy jako ból. Taka diagnoza.
Lekarz mówi, że nic nie widzi, aby się źle działo w środku ale zapobiegawczo mam przez 2 tyg znów odstawić ćwiczenia i przyjmować luteinę -bo nie zaszkodzi a ostatnio przeszły mi te dolegliwości właśnie po stosowaniu.

Ogólnie nie jest źle ale mam się oszczędzać i odpoczywać jak najwięcej więc nic odkrywczego się nie dowiedziałam.
Super chłopak

Cytat:
Napisane przez kasia_ruda Pokaż wiadomość
No jak widać po mnie można, nawet na dwa tygodnie. Trzeba się tylko zainteresować tematem.




Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Pewnie
Akurat pracuje w HR w dużym korpo i wszyscy tatusiowie biorą 2 tyg L4 na żony po cc, w razie gdybym po sn czuła się kiepsko może skorzystamy temat do przemyślenia...
iweczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-31, 12:15   #2467
tija93
Zakorzenienie
 
Avatar tija93
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Bydgoszcz/Wschowa
Wiadomości: 8 042
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część V.

TŻ będzie musiał się dowiedzieć co mu przysługuje na niemieckiej umowie o pracę. Raczej tatusiowie mają jakieś przywileje
__________________
02.08.2016
tija93 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-05-31, 12:18   #2468
Piernik Torunski
Zakorzenienie
 
Avatar Piernik Torunski
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 090
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część V.

Cytat:
Napisane przez tija93 Pokaż wiadomość
TŻ będzie musiał się dowiedzieć co mu przysługuje na niemieckiej umowie o pracę. Raczej tatusiowie mają jakieś przywileje
jutro zaczyna nową pracę..rozumiem,że stawiasz z tej okazji?
Piernik Torunski jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-31, 12:20   #2469
tija93
Zakorzenienie
 
Avatar tija93
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Bydgoszcz/Wschowa
Wiadomości: 8 042
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część V.

Cytat:
Napisane przez Piernik Torunski Pokaż wiadomość
jutro zaczyna nową pracę..rozumiem,że stawiasz z tej okazji?
W zasadzie to od poniedziałku jest w pracy, a umowę będzie miał podpisaną od 1.06 No coś tam postawię
__________________
02.08.2016
tija93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-31, 12:21   #2470
iweczka
Zakorzenienie
 
Avatar iweczka
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: @ home
Wiadomości: 3 984
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część V.

Cytat:
Napisane przez tija93 Pokaż wiadomość
TŻ będzie musiał się dowiedzieć co mu przysługuje na niemieckiej umowie o pracę. Raczej tatusiowie mają jakieś przywileje
Koniecznie niech się dowie
iweczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-31, 13:01   #2471
natalia_23
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 136
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część V.

Cytat:
Napisane przez TinkerrBell Pokaż wiadomość
Jestem tego przykładem
Choć przy ostatnim ataku rwy kulszowej lekarz powiedział, że bardziej nerwy mi źle uciskają, bo po sprawdzeniu podwozia wsio wygląda ok.
Szkoda, że lekarz nic nie zaradził bo praktycznie wszystkie nietrzymania moczu można wyprowadzić terapią albo ćwiczeniami.

Cytat:
Napisane przez zonamojegomeza Pokaż wiadomość
Wiem, że 10 dni leżenia to abstrakcja. Ja tu spacer mam w głowie itp a nie łóżko. Ale może teraz wiedząc to co wiem ograniczę sie do opieki nad Bobo. I jeszcze bardziej będę prosic o pomoc, a nie sama walczyć z wozkiem na schodach. Może zamiast karmić na siedząco uda nam sie na lezaco. Może uda mi się odpuścić (co przez charakter nie bedzie łatwe) jakąś pracę domową. Zreszta nie będziemy sami. Nawet jakby miała nas mama karmić przez ten tydzień - dwa to będzie dużą ulgą
Dla mnie leżenie 10 dni to też abstrakcja bo po 2h po porodzie już miałam dość łóżka, ale warto zadbać w czasie połogu o siebie. Nie nosić cieżkich rzeczy, ograniczyć chodzenie po schodach itp wszytsko dla naszego lepszego życia, tu nie chodzi tylko o nietrzymanie moczu, ale także o współżycie po porodzie, wypadanie narządów rodnych.

Cytat:
Napisane przez zonamojegomeza Pokaż wiadomość
Pięknie podsumowane.
Zresztą mąż słyszał, ze taki nadmierny wysiłek zaraz po moze wplywac na nietrzymanie moczu no on chyba zakłada juz teraz moje lezakowanie.

Jedna z dziewczyn co byla za mna w szpitaku urodziła. Podobno 7 miesiąc, 1.5kg. I zamiast przepowiadanej corku...syna.
niezła niespodzianka....

Cytat:
Napisane przez TinkerrBell Pokaż wiadomość
No i super Ja czekam na moją wizytę za tydzień

Myślę, że na tym etapie już nic odkrywczego nas nie czeka Tylko poród

Tak sobie myślę, że mija czerwiec i w lipcu pewnie i u nas zaczną się pierwsze rozpakowania

---------- Dopisano o 11:59 ---------- Poprzedni post napisano o 11:57 ----------



Dlatego kiedy widzę na FB opisy "100% córka/syn" to sobie myślę, jaki lekarz daje swoją głowę za to....

---------- Dopisano o 12:00 ---------- Poprzedni post napisano o 11:59 ----------



Mam tak samo! Na początku byłam trochę zawiedziona, że będzie chłopak a teraz już Michasia nie oddam nikomu!
czerwiec przeleci a potem będziemy tylko odliczać ile rozpakowanych





Cytat:
Napisane przez tija93 Pokaż wiadomość
W zasadzie to od poniedziałku jest w pracy, a umowę będzie miał podpisaną od 1.06 No coś tam postawię
to czekamy na wielkie świętowanie
__________________
5.01.2011[*]
08.03.2015[*]

Mikołaj 19.11.2011
natalia_23 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-31, 13:08   #2472
Origa
Rozeznanie
 
Avatar Origa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 703
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część V.

Cytat:
Napisane przez Orange_tree1 Pokaż wiadomość

Jasio 1,25 kg
Niestety nadal ułożony pośladkowo, siedzi sobie na pęcherzu.
Z racji, że łożysko mam na przedniej ścianie + maluch siedzi i kopie w dół mogę odczuwać te ruchy jako ból. Taka diagnoza.
Lekarz mówi, że nic nie widzi, aby się źle działo w środku ale zapobiegawczo mam przez 2 tyg znów odstawić ćwiczenia i przyjmować luteinę -bo nie zaszkodzi a ostatnio przeszły mi te dolegliwości właśnie po stosowaniu.

Ogólnie nie jest źle ale mam się oszczędzać i odpoczywać jak najwięcej więc nic odkrywczego się nie dowiedziałam.
Super, że wszystko dobrze A Jasio ma jeszcze czas, żeby sie odwrócić

Cytat:
Napisane przez TinkerrBell Pokaż wiadomość
No właśnie zmieniałam....dwie kliniki i szpital....ten wet mi dziś powiedział, że to może być alergia na wszystko i najlepiej wyeliminować wszelkie alergeny. Ja się zastanawiam czy jej swojego zyrteku nie podawać:P Tylko poszperam w internecie. Skoro koty mogą brać tabletki anty to może inne leki w mniejszych dawkach też.
Hmmmm....może to jest jakieś wyjście

Cytat:
Napisane przez zonamojegomeza Pokaż wiadomość
Pięknie podsumowane.
Zresztą mąż słyszał, ze taki nadmierny wysiłek zaraz po moze wplywac na nietrzymanie moczu no on chyba zakłada juz teraz moje lezakowanie.

Jedna z dziewczyn co byla za mna w szpitaku urodziła. Podobno 7 miesiąc, 1.5kg. I zamiast przepowiadanej corku...syna.
Ja sie juz przywiązałam do helenki i wolałabym jej nie zamieniać na...no właśnie, nawet nie wybieralismy imienia dla chłopca Choć Tz by pewnie nie płakał bardzo z powodu takiej zmiany

Cytat:
Napisane przez Orange_tree1 Pokaż wiadomość
U nas jest 5 szpitali w odległości 20-30km od mojego miejsca zamieszkania.

W 3 nie ma mowy o ZZO.
w 1 jest ale jeśli jest akurat wolny anestezjolog czyli jak powiedziała położna średnio jakieś 25% szans że akurat będzie wolny
W 1 jest ZZO ale tam można rodzić tylko prywatnie cena 2200 chyba i nie ma oddziału ratunkowego

Więc standard to na bank nie jest


Cytat:
Napisane przez kasia_ruda Pokaż wiadomość
Zwolnienie na opiekę nad kobietą w połogu może dać szpital, nasz gin, ale też zwykły internista w przychodni. Do dwóch tygodni. Teoretycznie po porodzie sn tydzień, po cc dwa, ale my po sn dostaliśmy na dwa, bo wpisali mi poród powikłany (łyżeczkowanie). Trzeba tylko zagadać


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Co ja bym bez Was zrobiła - idę się zainteresowac tematem
Origa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-31, 13:10   #2473
zonamojegomeza
Zakorzenienie
 
Avatar zonamojegomeza
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 11 728
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część V.

Ja nie widzę innej możliwości jak 2tyg opieki męża nad żoną. Byłam pewna ze "z urzędu" dostanie zwolnienie w szpitalu.
zonamojegomeza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-31, 13:12   #2474
Niezapominajka 89
Raczkowanie
 
Avatar Niezapominajka 89
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 245
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część V.

Witam, ale dzisiaj upał, aż nic się nie chce, ale trzeba zaraz ogarnąć mieszkanie i jakiś obiad zrobić. Dobrze, że z mieszkania nie muszę wychodzić

Cytat:
Napisane przez tija93 Pokaż wiadomość
Ślicznie wyglądasz!



Wzięłam XL, bo z wymiarów pasowało. W nogach i tyłku są ok, trochę nadal luźne w brzuchu przy tym zapięciu na górze. Nic nie prześwituje Mam nadzieję, że do sierpnia starczą
Byłam wczoraj w pobliskiej biedronce, ale niestety nie było tylko same rajstopy ciążowe.

Cytat:
Napisane przez Świniaczek Pokaż wiadomość
Z moją ciotką się jej teściowa bodajże kłóciła, że ja na pewno będę miała bliźniaki i że mi się lekarz pomylił
A wczoraj była debata u mojego brachola i bratowej, że za miesiąc mam rodzić Znajomi się troszkę zdziwili, jak ich sprowadzono na ziemię, że jeszcze 2,5 miesiąca

Brzuch mam ogólnie porównywalny do Ciebie, tylko Twój fajniej widać , bo jesteś ode mnie szczuplejsza. A ja to cała taka okrągła jestem i w efekcie wyglądam jak taka ulana klucha



Ło matko, jak Ty xl to ja bym chyba musiała wziąć z 4xl Aż się cieszę, że ostatnio zrobiłam na targu zapas leginsów idealnie nadających się na ciążowe , bo w te biedronkowe bym pewnie nie wlazła

Agnieszkaruta1, śliczny brzusio
natalia_23, wszystkiego naj


Łóżeczko już stoi, przemeblowanie TŻ zrobił w półtora godzinki Przewijak pewnie też dzisiaj złoży i się go ustawi, a jak dojedzie szafa to będzie koniec rewolty w sypialni Ależ mi się podoba to łóżeczko ustawione Jakaś taka spokojniejsza się zrobiłam

Cytat:
Napisane przez Świniaczek Pokaż wiadomość
Dzięki
Kącik dopiero zaczyna się robić, ale cieszę się, że jest już chociaż tyle Łóżeczko kosztowało całe 50 zł z materacem już, ale materacyk dostał piesio łóżeczko niech sobie używane będzie, ale materac choćbym miała kupić najtańszy, to będzie nowy A zamiast baldachimu wybraliśmy moskitierę z ikei, mało który baldachim przykrywa całe łóżeczko, żeby robactwo się nie dostawało, a moskitiera jest tak długa, że 3 łóżeczka by się tam zmieściły To akurat znajoma mi poleciła, odradzając jednocześnie zwykły baldachim i wydaje mi się, że to się sprawdzi.
Śliczny masz brzuszek i wcale nie duży jak mówisz taki w sam raz. Nie ma co słuchać innych bo można w kompleksy popaść, mi też mama mówi, że gruba jestem bardzo, ale ja to olewam zajmę się swoją figurą po połogu, teraz dzidziuś najważniejszy.
Super kącik dla maluszka.

Cytat:
Napisane przez zonamojegomeza Pokaż wiadomość
Najlepszy był jak kobieta ktora widziałam chyba 3 raz w życiu powitala mnie 2,5 tyg temu tekstem ale ty gruba jestes!

Miałam w nosie że moglaby byc moją matką. Powiedziałam jej, ze glupi tekst na dzień dobry, albo cos w tyn stylu.
Chyba zrobiło jej sie głupio, bo zaraz zaczęła zebym sie nie przyjmowała, bo ona tez jest gruba.
To jej powiedziałam, że ja sie nie przejmuję, bo mi w sierpniu zniknie a jej zostanie. Więcej sie nie odezwała.
bardzo dobrze jej powiedziałaś.

Cytat:
Napisane przez Orange_tree1 Pokaż wiadomość
Podobno w biedrze smoczni chicco physio comfort po 9,99zł jakby którąś z Was interesowało

W mojej pewnie nie ma (ani leginsów ani koszul nie było) ale uprzejmie donoszę
Właśnie byłam wczoraj wieczorem po leginsy i smoczki, ale nie było. Mam tu jeszcze dwie biedronki niedaleko to może tam będą.

Cytat:
Napisane przez gosiaczkam Pokaż wiadomość
Dzieki. Mam nadzieje ze zrobi nam mila niespodzianke i sie obroci nigdy nie mialam operacji baaa ja nigdy w szpitalu nie lezalam i przeraza mnie to wszystko :/

A tak przedstawia się kącik w naszej sypialni
Fajna komoda dużo ma szuflad.

Cytat:
Napisane przez slo_nk_o Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny.

Muszę się Wam wyżalić. Z moja psiną nie jest najlepiej. Byliśmy dzisiaj z Tż u weta i zapytałam się ile jeszcze pożyje, powiedziałam tylko żeby był szczery. Odpowiedział, że przy takiej pogodzie jak jest to z miesiąc czasu... Płakałam jak dziecko u weterynarza. Jestem bardzo przywiązana do niej, niedługo skończy 15 lat a 5lat minie jak będzie z nami bo przygarnęliśmy ją ze schroniska. Wczoraj jak nigdy przyszła do nas spać. A podobno pies gdy czuje, że będzie odchodzić chce być jak najbliżej właścicieli. Najgorsze, że nie wyobrażam sobie tego gdy jej zabraknie....;(
Przykro mi z powodu psiaka

Cytat:
Napisane przez iweczka Pokaż wiadomość

Ja w sobotę szukałam jednej krótkiej sukienki z ubiegłego roku, znalazłam po przekopaniu calej szafy
Jeszcze w Nią wchodzę, ale bardziej po domu

Kupiłam sobie taką granatową, wzięłam L, jest OK
http://allegro.pl/sukienka-tunika-bo...065692918.html
Fajna sukienka też chyba sobie zamówię.

Cytat:
Napisane przez TinkerrBell Pokaż wiadomość
Moi rodzice wymienili wannę na prysznic z wysokim brodzikiem. Dodam, że mama ma ogromne problemy z plecami i spokojnie sobie radzi z wchodzeniem i wychodzeniem. Tata jej zamontował dodatkową rączkę - coś jak dla inwalidów Co by się nie wykopyrtkowała
Nie wiem jaki rozmiar ma kabina, ale gdy u mamy mieszkałam, to faktycznie Oliwia mogła w tym brodziku się kąpać i to było mega wygodne, bo prysznic dla niej to był koszmar.

Mi się taki brodzik bardzo podobał i gdybym miała u siebie wybierać to również skusiłabym się na taką opcję.
Ja mam prysznic z głębokim brodzikiem, fajny jest i właśnie jak maluch będzie większy to dobra sprawa do kąpieli będzie.

Cytat:
Napisane przez Orange_tree1 Pokaż wiadomość
jak słysze taki tekst to się mi nóż otwiera, idąc tym tropem moja prapabcia radziła sobie bez podpasek, ludzie ileś lat temu bez kąpieli, środków przeciwbólowych i narkozy w czasie operacji ...





2 tyg L4 na Ciebie?
To takie coś się należy poza ojcowskim?
Ja się w ogóle na tym nie znam


Dziękuje za kciuki !!

Szyjka długa, twarda i zamknięta. Podobno wzorowa
Choć nie wiem jaka dokładnie długość.

Jasio 1,25 kg
Niestety nadal ułożony pośladkowo, siedzi sobie na pęcherzu.
Z racji, że łożysko mam na przedniej ścianie + maluch siedzi i kopie w dół mogę odczuwać te ruchy jako ból. Taka diagnoza.
Lekarz mówi, że nic nie widzi, aby się źle działo w środku ale zapobiegawczo mam przez 2 tyg znów odstawić ćwiczenia i przyjmować luteinę -bo nie zaszkodzi a ostatnio przeszły mi te dolegliwości właśnie po stosowaniu.

Ogólnie nie jest źle ale mam się oszczędzać i odpoczywać jak najwięcej więc nic odkrywczego się nie dowiedziałam.
Dobrze, że po wizycie wszystko w porządku
Niezapominajka 89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-31, 13:27   #2475
Świniaczek
Zakorzenienie
 
Avatar Świniaczek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdzieś tam na końcu świata :)
Wiadomości: 3 048
GG do Świniaczek
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część V.

Cytat:
Napisane przez zonamojegomeza Pokaż wiadomość
Ja nie widzę innej możliwości jak 2tyg opieki męża nad żoną. Byłam pewna ze "z urzędu" dostanie zwolnienie w szpitalu.


Tez tak zawsze sadzilam, wrecz sie jeszcze nie spotkalam, zeby ktorys tatus nie wzial tego l4. Nie wyobrazam sobie, ze mialabym zostac od razu sama w domu po powrocie ze szpitala
__________________
W świni siła! W świni moc!


Świniaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-31, 13:28   #2476
zonamojegomeza
Zakorzenienie
 
Avatar zonamojegomeza
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 11 728
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część V.

Cytat:
Napisane przez Świniaczek Pokaż wiadomość
Tez tak zawsze sadzilam, wrecz sie jeszcze nie spotkalam, zeby ktorys tatus nie wzial tego l4. Nie wyobrazam sobie, ze mialabym zostac od razu sama w domu po powrocie ze szpitala
Chyba jedna mama z maja pisała, ze mąż nie chciał i została sama. Ale miał możliwość.
zonamojegomeza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-31, 13:32   #2477
tija93
Zakorzenienie
 
Avatar tija93
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Bydgoszcz/Wschowa
Wiadomości: 8 042
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część V.

Cytat:
Napisane przez zonamojegomeza Pokaż wiadomość
Chyba jedna mama z maja pisała, ze mąż nie chciał i została sama. Ale miał możliwość.
Według mnie bardzo niefajnie świadczy to o takim ojcu. Jak można mając możliwość wziąć opiekę nad matką z dzieckiem i jej nie wziąć?
__________________
02.08.2016
tija93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-31, 13:34   #2478
zonamojegomeza
Zakorzenienie
 
Avatar zonamojegomeza
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 11 728
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część V.

Nie wiem. Jednej mial opiekę i gral w gry cale dnie. Drugi nie wziął choć mógł.
Az zasialo to we mnie pewne obawy, bo ja z mężem (wspólnie obgadane) mamy inny planna pierwsze wspólne dni.
zonamojegomeza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-31, 13:38   #2479
tija93
Zakorzenienie
 
Avatar tija93
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Bydgoszcz/Wschowa
Wiadomości: 8 042
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część V.

Cytat:
Napisane przez zonamojegomeza Pokaż wiadomość
Nie wiem. Jednej mial opiekę i gral w gry cale dnie. Drugi nie wziął choć mógł.
Az zasialo to we mnie pewne obawy, bo ja z mężem (wspólnie obgadane) mamy inny planna pierwsze wspólne dni.
To nieźle My też mamy plany i mam nadzieję, że TŻ będzie mógł być z nami
__________________
02.08.2016
tija93 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-31, 13:57   #2480
florencee
Zadomowienie
 
Avatar florencee
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 531
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część V.

Cytat:
Napisane przez Piernik Torunski Pokaż wiadomość
może ta ciężka nocka jednak Cię naładowała w jakiś cudowny sposób..
na naszym etapie to w sumie nie jest najistotniejsze, bo dzieci jeszcze się kręcą w sumie..ale nawet z ciekawości dobrze wiedzieć..
Może, czasem tak miewałam, że po nieprzespanej nocy miałam dużo energii. :P Ale skończyło się, zasnęłam nad książką.
Właśnie z ciekawości muszę się dowiedzieć tego faktu o Arturze.

Cytat:
Napisane przez Orange_tree1 Pokaż wiadomość
Dziękuje za kciuki !!

Szyjka długa, twarda i zamknięta. Podobno wzorowa
Choć nie wiem jaka dokładnie długość.

Jasio 1,25 kg
Niestety nadal ułożony pośladkowo, siedzi sobie na pęcherzu.
Z racji, że łożysko mam na przedniej ścianie + maluch siedzi i kopie w dół mogę odczuwać te ruchy jako ból. Taka diagnoza.
Lekarz mówi, że nic nie widzi, aby się źle działo w środku ale zapobiegawczo mam przez 2 tyg znów odstawić ćwiczenia i przyjmować luteinę -bo nie zaszkodzi a ostatnio przeszły mi te dolegliwości właśnie po stosowaniu.

Ogólnie nie jest źle ale mam się oszczędzać i odpoczywać jak najwięcej więc nic odkrywczego się nie dowiedziałam.
Super, że wszystko ok z szyjką i ogólna sytuacja wygląda dobrze, a Jasio pięknie rośnie.
Odpoczywaj więc.

Cytat:
Napisane przez kasia_ruda Pokaż wiadomość
Zwolnienie na opiekę nad kobietą w połogu może dać szpital, nasz gin, ale też zwykły internista w przychodni. Do dwóch tygodni. Teoretycznie po porodzie sn tydzień, po cc dwa, ale my po sn dostaliśmy na dwa, bo wpisali mi poród powikłany (łyżeczkowanie). Trzeba tylko zagadać
Zamierzam tak zagadać, bardzo bym chciała żeby mój mąż dostał zwolnienie na mnie.
Do tego może urlop ojcowski i nie wiem czy jeszcze normalny urlop. Mąż musi koniecznie zdążyć się wykazać w pracy do końca tego roku, ale zobaczymy jak nam pójdzie.

Edytowane przez florencee
Czas edycji: 2016-05-31 o 13:58
florencee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-31, 14:07   #2481
Fantasmagori
Zakorzenienie
 
Avatar Fantasmagori
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 6 687
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część V.

Dziewczyny olej migdałowy i olej ze słodkich migdałów to to samo?
__________________
Żona 2013
Mama 2015 [*]
Mama 2016


Fantasmagori jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-31, 14:11   #2482
tija93
Zakorzenienie
 
Avatar tija93
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Bydgoszcz/Wschowa
Wiadomości: 8 042
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część V.

Cytat:
Napisane przez Fantasmagori Pokaż wiadomość
Dziewczyny olej migdałowy i olej ze słodkich migdałów to to samo?
Nie wiem, ale ja kupiłam ze słodkich migdałów
__________________
02.08.2016
tija93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-31, 14:13   #2483
Fantasmagori
Zakorzenienie
 
Avatar Fantasmagori
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 6 687
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część V.

Cytat:
Napisane przez tija93 Pokaż wiadomość
Nie wiem, ale ja kupiłam ze słodkich migdałów
OK właśnie taki widzę na stronie apteki to taki zamówię
A smaruje się tym dziecko tak jak oliwką?
Chciałam zamiast oliwki kupić ale na stronie mojego szpitala jest podana lista co trzeba zabrać i tam wpisane jest oliwka. A może położnym nie zrobi to problemu jak myślisz?
__________________
Żona 2013
Mama 2015 [*]
Mama 2016


Fantasmagori jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-31, 14:14   #2484
scoiatael86
Rozeznanie
 
Avatar scoiatael86
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 958
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część V.

Cytat:
Napisane przez TinkerrBell Pokaż wiadomość
Niech mi ktoś powie jak odświeżać powietrze kiedy w domu 2 koty i pies i kuweta(( Przecież wiadomo, że przy takim inwentarzu fiołkami nie pachnie
a kominki zapachowe z naturalnymi olejkami eterycznymi? ja w zasadzie tylko tego stosuje, wszystkie swieczki juz dawno poszly do kosza. Można też ustawić pojemniki z sodą oczyszczoną - ona też wchłania brzydkie zapachy.. No i dodać do niej też można kilka kropli olejku. Możesz też takim roztworem wody i olejku pryskać mieszkanie

Cytat:
Napisane przez zonamojegomeza Pokaż wiadomość
Jedna z dziewczyn co byla za mna w szpitaku urodziła. Podobno 7 miesiąc, 1.5kg. I zamiast przepowiadanej corku...syna.
Co za niespodzianka! Oby szybko nabrał wagi

Cytat:
Napisane przez kasia_ruda Pokaż wiadomość
Zwolnienie na opiekę nad kobietą w połogu może dać szpital, nasz gin, ale też zwykły internista w przychodni. Do dwóch tygodni. Teoretycznie po porodzie sn tydzień, po cc dwa, ale my po sn dostaliśmy na dwa, bo wpisali mi poród powikłany (łyżeczkowanie). Trzeba tylko zagadać
Ale ciekawa opcja, nie miałam pojęcia że coś takiego przysługuje tyle się człowiek od Was nauczy!
__________________
...no day but today...
scoiatael86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-31, 14:15   #2485
tija93
Zakorzenienie
 
Avatar tija93
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Bydgoszcz/Wschowa
Wiadomości: 8 042
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część V.

Cytat:
Napisane przez Fantasmagori Pokaż wiadomość
OK właśnie taki widzę na stronie apteki to taki zamówię
A smaruje się tym dziecko tak jak oliwką?
Chciałam zamiast oliwki kupić ale na stronie mojego szpitala jest podana lista co trzeba zabrać i tam wpisane jest oliwka. A może położnym nie zrobi to problemu jak myślisz?
W sumie tak Ja akurat do szpitala nie zabieram, ale myślę, że położnym to bez większej różnicy
__________________
02.08.2016
tija93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-31, 14:24   #2486
Origa
Rozeznanie
 
Avatar Origa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 703
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część V.

Jesli jest opcja 2 tyg. opieki nade mna po porodzie, to sobie nie wyobrażam, żeby Tz jej nie wziął. Do tej pory myslelismy, że mu tylko ojcowski 2 tyg. przysługuje i ten własnie miał wykorzystac. Poczytałam w międzczasie o tym i to faktycznie popularna opcja jest
Origa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-31, 14:27   #2487
Fantasmagori
Zakorzenienie
 
Avatar Fantasmagori
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 6 687
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część V.

Cytat:
Napisane przez tija93 Pokaż wiadomość
W sumie tak Ja akurat do szpitala nie zabieram, ale myślę, że położnym to bez większej różnicy
Hm to może dla świętego spokoju do szpitala wezmę oliwkę

Cytat:
Napisane przez Origa Pokaż wiadomość
Jesli jest opcja 2 tyg. opieki nade mna po porodzie, to sobie nie wyobrażam, żeby Tz jej nie wziął. Do tej pory myslelismy, że mu tylko ojcowski 2 tyg. przysługuje i ten własnie miał wykorzystac. Poczytałam w międzczasie o tym i to faktycznie popularna opcja jest
hihi dobrze że napisałam o naszym planie to i Wy skorzystacie mało co o tym słychać i nie wszyscy wiedzą
__________________
Żona 2013
Mama 2015 [*]
Mama 2016


Fantasmagori jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-31, 14:45   #2488
zonamojegomeza
Zakorzenienie
 
Avatar zonamojegomeza
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 11 728
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część V.

Położna mówiła, ze teraz sie odchodzi od oliwek. Ze mimo iz tyle ludzo wychowane na oliwce to ona musi podawac najnowsze zalecenia czyli zeby oliwek nie stosować. Ale dziecko jest NASZE i to my decydujemy czym je bedziemy smarować. Ze czesto mamy pytają czy mogą dziecko po kapieli czyms posmarować. A to NASZE dziecko i nasza decyzja.
zonamojegomeza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-31, 14:53   #2489
Fantasmagori
Zakorzenienie
 
Avatar Fantasmagori
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 6 687
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część V.

Tylko żebym się nie bała odezwać w razie czego chyba że poród wyzwoli we mnie lwicę
__________________
Żona 2013
Mama 2015 [*]
Mama 2016


Fantasmagori jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-05-31, 15:05   #2490
kasia_ruda
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_ruda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4 669
Dot.: Sierpnióweczki 2016! Część V.

Olej ze słodkich migdałów moim zdaniem średnio nadaje się do ciala dziecka, jest bardzo tłusty i wolno się wchłania. Ja polecałabym kokosowy, a ten z migdałów na ciemieniuchę. Poprobujcie na sobie.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
kasia_ruda jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-20 02:01:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:03.