Samolotem czy autokarem? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-05-12, 11:24   #1
diaphragma
Raczkowanie
 
Avatar diaphragma
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: miasto stolarzy ;)
Wiadomości: 313

Samolotem czy autokarem?


Czy macie jakieś doświadczenia z tanimi liniami lotniczymi? Szukam sposobu na dostanie się do Paryża... Ile mogą wynieść opłaty lotniskowe? Proszę pomóżcie
diaphragma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-12, 12:57   #2
koko
Zakorzenienie
 
Avatar koko
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 3 637
GG do koko
Smile Dot.: Samolotem czy autokarem?

Oczywiście, że samolotem! Lot trwa pewnie ok. 2 godzin,a taka podróż autokarem to nie muszę Ci mówic ile.Ceny porównywalne.Zależy jeszcze, kiedy chcesz się tam dostać. Im wcześniej kupisz bilet, tym taniej.Opłaty lotniskowe są różne ,w zależności od lotniska, ale tanie linie wybierają takie lotniska, na których te opłaty są najniższe, na ogół to ok. 100 zł.Ja leciałam do Rzymu tanimi liniami i moje wrażenia są bardzo pozytywne.Przede wszystkim dlatego, że bilet kosztował jedyne 300 parę złotych- już z opłatami lotniskowymi(kupiłam 2 miesiące wcześniej).Myślę, że nie masz się nad czym zastanawiać.Sprawdź oferty kilku przewoźników, np. www.skyeurope.com , albo www.wizzair.com
koko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-12, 17:38   #3
maciek_k
Zadomowienie
 
Avatar maciek_k
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 1 056
GG do maciek_k
Dot.: Samolotem czy autokarem?

bardzo ważne jest, żebyś wczesniej się dowiedziała na które dokładnie lotnisko leci dany przewoźnik, bo nieraz cena dojazdu do centrum miasta stanowi bardzo dużą część samego biletu. to nie są nigdy jakieś straszne kwoty, ale warto się na nie przygotować.
ja leciałem trzy razy z Niki'm, gdy jeszcze fruwał z wawy do wiednia. wrażenia mam wspaniałe, bo nie dość że wyszło mnie bajecznie tanio (za każdy bilet płaciłem 29 euro razem z podatkami i olatami), to jeszcze był poczęstunek na pokładzie, przepyszne kanapki no, poza tym w wawie odprawiali mnie na terminalu 1, więc standard o niebo wyższy niż inni przewoźnicy na Etiudzie. z tanich linii tylko centralwings chyba lata do terminalu 1, reszta na etiudzie, a o tym tez warto pamiętać, bo znajomy by się spóźnił na swój samolot przez zwykłą nieuwagę.
co jest BARDZO ważne, sprawdź w regulaminie danego przewoźnika, na ile przed odlotem jest zamykana odprawa. pamiętaj, że low costy praktycznie bezwarunkowo ją zamykają i wtedy nie dość że kasa za bilet przepada, to są nerwy i zepsuty wyjazd (niektórzy, by ratować pobyt za granicą, płacą wtedy normalne ceny).
jeśli lubisz latać lub opiero zaczynasz i chcesz poznać co to za frajda, to bądź na odprawie naprawdę wczesnie. jesteś wizażanką, więc chętnie pospacerujesz sobie po strefie bezcłowej (na etiudzie nie ma, albo jest szczątkowa - nie znam terminalu, ale na zagranicznych lotniskach zawsze jest co oglądać). wex miejsce przy okni i się rozkoszuj
wysokich lotó

p.s. aha, pamiętaj, że opłata za zmianę rezerwacji jest z reguły dosyć spora, a skyeurope to chyba nawet nie dopuszcza możliwośći anulowania wyjazdu, tylko proponuje coś w zamian. tego szczegółowo dowiedz się u przewoźnika, z którym będziesz chciała lecieć.
p.s.2. dziś autokarem praktycznie nie opłaca się podróżować, jeśli możesz wcześniej zaplanować wyjazd.
powodzenia!
__________________
Nie próbuj dyskutować z kretynem, bo najpierw sprowadzi Cię do swego poziomu, a potem wykończy doświadczeniem...
maciek_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-12, 21:59   #4
diaphragma
Raczkowanie
 
Avatar diaphragma
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: miasto stolarzy ;)
Wiadomości: 313
Dot.: Samolotem czy autokarem?

Dziękuję za cenne informacje! Samolotem leciałam - tylko, że był to tzw. Antek dla skoczków spadochronowych... Mam o czym myśleć, chętnie zdobyłabym nowe doświadczenia
diaphragma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-12, 22:10   #5
papryczka
Wtajemniczenie
 
Avatar papryczka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 590
Dot.: Samolotem czy autokarem?

zdecydowanie samolotem! tylko raz wybralam sie na wycieczke w tak daleka podroz autokarem - byl to wyjazd do wloch z przystankami w niemczech i austrii. pomimo, ze sam wyjazd byl super, to jednak taka pozdroz jest koszmarnie meczaca w porownaniu z lotem! ja akurat uwielbiam latac samolotami, nie czuje zadnego leku (nie rozmumiem jak mozna sie tego bac) i nie wyobrazam sobie innego srodku transportu podczas wyjazdow za granice... no, moze oprocz podrozy do naszych sasiadow, hehe.
papryczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-12, 23:01   #6
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Smile Dot.: Samolotem czy autokarem?

Jeśli chodzi o tanie i dobre linie lotnicze obstawiam w/w skyeurope. Znajoma leciala nimi w lutym tego roku do Hiszpani do Malagii, wprawdzie przez Londyn ale wszystko oki i duzo taniej niz u innych przewoźników.
Pozdrawiam
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-12, 23:21   #7
svenja
Wtajemniczenie
 
Avatar svenja
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Deutschland/Slovenija
Wiadomości: 2 802
Dot.: Samolotem czy autokarem?

Cytat:
Napisane przez maciek_k
p.s.2. dziś autokarem praktycznie nie opłaca się podróżować, jeśli możesz wcześniej zaplanować wyjazd.
powodzenia!
Oj, nie powiedzialabym. Tanie linie sa fajne do momentu, gdy trzeba sie przesiadac, rzadko kiedy loty sa tak zgrane, zeby uniknac czekania kilkunastu godzin na lotnisku. Juz nie wspomne o tym, ze trzeba robic checkin przed kazda przesiadka.
Ja w miare mozliwosci latam Lufthansa do Polski i z powrotem, bo na przyklad nie mam ZADNYCH fajnych tanich polaczen bezposrednich z Monachium do Polski, choc wizzair na poczatku planowal, ale na planach sie skonczylo To samo jak jezdze pociagiem ze Slowenii do Polski (bo o tanich lotach mozna zapomniec), naprawde nie oplaca mi sie przesiadac sie np. w Wiedniu z pociagu na samolot, bo z dworca trzeba tez na to lotnisko dojechac, tluc sie z calym kramem. Nie, dziekuje. Juz wole dojechac pociagiem bezposrednio do Polski.

Do Paryza pewnie i sa tanie polaczenia bezposrednie, ale moje miasto chyba sie nie doczeka...
__________________
Potłuczydło.
svenja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-05-12, 23:46   #8
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Smile Dot.: Samolotem czy autokarem?

Oj Svenja widzę, że zatraciłas ducha przygody ja tam lubie przesiadki moja koleżanka, o której wspominała miała w Londynie spędzić kilka godzin i bardzo sobie to miło wspomina i chwali Wiadomo to jak z wakacjami pod namiotem trzeba mieć i chęci i nastrój Zalezy, co kto lubi i na co ma ochotę i kasę mimo chęci a jak sie nie ma co sie lubi ...
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-13, 14:45   #9
diaphragma
Raczkowanie
 
Avatar diaphragma
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: miasto stolarzy ;)
Wiadomości: 313
Dot.: Samolotem czy autokarem?

Szczerze, to ja się obawiam, że sama na tym lotnisku to bym zginęła! A Francuzi jakoś niechętnie mówią po angielsku a ja francuskiego nie znam :-(Ale kurcze kusi- 2 godziny a 18...
diaphragma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-13, 15:47   #10
Fiestka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 35
GG do Fiestka
Smile Dot.: Samolotem czy autokarem?

ja w ten wtorek kupiłam lot do Paryża-Beauvais bilet i będę leciała Wizzair... zobaczymy co to warte zaplacilam 480 zlotych w dwie strony. wydaje mi się że to niewiele
Fiestka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:04.