Ciągłą zmora z brodą :C POMOCY !!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-24, 10:49   #1
Thaav
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6
Unhappy

Ciągła zmora z brodą ;c pomocy !!!


Witam wszystkich . Piszę tu , gdyż wszystko inne już wypróbowałem i jedynie w Was widzę nadzieję na pomoc .

Jestem 17 letnim chłopcem który boryka się z problemem ciągłych wyprysków ropnych na brodzie . Na początku były to sporadyczne pryszcze , które za bardzo mi nie przeszkadzały , w raz z upływem czasu to wszystko zaczęło przekształcać się w bolące ropne gulki , chodziłem po dermatologach wydałem krocie na leki : Zineryt , Locacid 500 , brałem przez 3 mc tetrasyl , stosowałem żyworódkę pierzastą i to wszystko działało jedynie , w trakcie stosowania a nawet nie zawsze , bo wszystko się "przyzwyczaiło" . Gdy nastało apogeum bólu , postanowiłem zrobić wymaz , który wykazał 2 bakterie pierwsza (nie mogłem w to uwierzyć ) escherichia coli , a druga to typowo trądzikowa bakteria , której nazwy niestety zapomniałem , a nie wiem gdzie mam kartkę z laboratorium . je Jednocześnie zrobiłem antybiotykogram , więc od razu zacząłem zażywać Cipronex (antybiotyk na który najbardziej są wrażliwe te 2 bakterie ) zażywałem go przez tydzień , i wszystko ładnie się wyleczyło . Niestety na jakieś 2 tygodnie , bo potem powróciło do dawnego stanu . Po kilku tygodniach przerwy , zacząłem smarować Tridermem (również zawiera gentamycyne , na które bakterie są bardzo wrażliwe ) I to samo co z Cipronexem , do czasu stosowania wszystko znikło potem wielki powrót .

Proszę o pomoc ,bo moje pomysły jak to zaleczyć już praktycznie się wyczerpały , może jest coś co przeoczyłem , jakiś czynnik , czynność cokolwiek , co może mi pomóc . Bo z tym się nie da normalnie funkcjonować . Z góry dziękuję <3

Edytowane przez Thaav
Czas edycji: 2014-03-24 o 10:54
Thaav jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 13:09   #2
akusia1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 108
Dot.: Ciągłą zmora z brodą :C POMOCY !!!

A czy ty czasem nie brałeś za krótko tego antybiotyku? bo czasem leczenie musi trochę potrwać, wydaje mi się, że jeśli chodzi o takie bakterie to nie są one na tyle słabe żeby w tydzień je wytępić. Powinieneś pójść jeszcze do lekarza żeby powiedział ile brać antybiotyk, bo nawet jak objawy ustępują to antybiotyku nie odstawia się od razu. Może tu tkwi błąd?
akusia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 13:46   #3
Thaav
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6
Dot.: Ciągłą zmora z brodą :C POMOCY !!!

Moja mama jest pielęgniarką i ma na co dzień styczność z lekarzami , branie takiego antybiotyku jest przewidywane na 7 dni , gdyż jest to jeden z silniejszych . Prawdę mówiąc nie wydaje mi się , aby w tym tkwił problem , ale i tak dziękuję za rady .
Thaav jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 20:33   #4
Figula94
Zadomowienie
 
Avatar Figula94
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 146
Dot.: Ciągłą zmora z brodą :C POMOCY !!!

A nadal masz którąś z bakterii? Może warto się upewnić, że to nie inny problem. Ja na E.Coli nie znam niestety żadnych naturalnych sposobów, bo o takim przypadku słyszę dosłownie po raz pierwszy. I jestem w dość sporym szoku.
Dla Ciebie zapytam na facebooku w jednej grupie, czy coś poradzą.
Figula94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 20:58   #5
robertnowak
Raczkowanie
 
Avatar robertnowak
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 31
Dot.: Ciągłą zmora z brodą :C POMOCY !!!

Miałem podobną sytuację do Ciebie, pomogła 3cia kuracja antybiotykowa i dieta, polegająca na przeczyszczeniu jelit, bardzo duże ilości błonnika codziennie.
__________________
<ciach_reklama>
robertnowak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-26, 15:51   #6
Thaav
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6
Dot.: Ciągłą zmora z brodą :C POMOCY !!!

Okej , mam zamiar zrobić jeszcze raz wymaz i zobaczyć co za paskudztwo w mojej brodzie siedzi , jeżeli dalej będą te okropne bakterie , wezme po raz kolejny antybiotyk i tak jak radziłeś będę jadł dużo błonnika . Z tego co zauważyłem jakość i rodzaj spożywanych potraw nie wplywu na moją cerę .
Thaav jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-26, 16:16   #7
withi_as
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Rzeszów->Warszawa->Białystok
Wiadomości: 3 812
Dot.: Ciągłą zmora z brodą :C POMOCY !!!

Jesteś pod kontrolą lekarza? Trzeba zbadać raz jeszcze wymaz i zobaczyć czy antybiotyk pomógł.
withi_as jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-26, 21:15   #8
Thaav
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6
Dot.: Ciągłą zmora z brodą :C POMOCY !!!

Nie , nie jestem pod kontrolą lekarza , muszę jak najszybciej zrobić wymaz , bo ból jest okropny i strasznie utrudnia jakiekolwiek funkcjonowanie przy jedzeniu , i przy ogólnym bytowaniu . A ropne gulki pojawiają się 2 razy dziennie , muszę się ich pozbywać rano i wieczorem , próbowałem nie wyciskać, ale jest jeszcze gorzej , po prostu ta ropa musi wyjść , bo innego wyjścia nie widzę , zastanawiam mnie tylko , jaka jest tego przyczyna , gdyż u mnie w rodzinie , problemu z trądzikiem nie miał nikt . Muszę coś przeoczyć , czy ilość spożywanego mleka może mieć na to wpływ ?
Thaav jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-27, 20:27   #9
Figula94
Zadomowienie
 
Avatar Figula94
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 146
Dot.: Ciągłą zmora z brodą :C POMOCY !!!

Cytat:
Napisane przez Thaav Pokaż wiadomość
Nie , nie jestem pod kontrolą lekarza , muszę jak najszybciej zrobić wymaz , bo ból jest okropny i strasznie utrudnia jakiekolwiek funkcjonowanie przy jedzeniu , i przy ogólnym bytowaniu . A ropne gulki pojawiają się 2 razy dziennie , muszę się ich pozbywać rano i wieczorem , próbowałem nie wyciskać, ale jest jeszcze gorzej , po prostu ta ropa musi wyjść , bo innego wyjścia nie widzę , zastanawiam mnie tylko , jaka jest tego przyczyna , gdyż u mnie w rodzinie , problemu z trądzikiem nie miał nikt . Muszę coś przeoczyć , czy ilość spożywanego mleka może mieć na to wpływ ?
A co robisz z tymi gulami? Lepiej ich nie wyciskaj, bo to najgorszy do wyciskania rodzaj syfów. Poza tym możliwe, że sam robisz sobie krzywdę.
Jeśli chodzi o mleko to może mieć wpływ i nie wiem, jak u Ciebie mogłoby to zadziałać, jednak ja radziłabym odstawić całkiem na jakiś czas, bo zmniejszenie jego ilości mogłoby nie dać żadnych efektów. Zresztą... Moim zdaniem z nabiału najgorszy jest ser żółty.

O naturalnych sposobach na E.Coli nic nie wiem, niestety. Nie udało mi się dowiedzieć. Ale możesz spróbować też olejek z drzewa herbacianego. Rozcieńczony w wodzie do mycia. Ewentualnie to mogą być hormony, wynik podrażnień, albo suchej skóry.
Figula94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-27 21:27:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:50.