Czy obejrzany film, skłania was do przeczytania książki?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-05, 22:40   #1
kasienka2903
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1
Smile

Czy obejrzany film, skłania was do przeczytania książki??


Pytanie kieruję głownie do nastolatków, aczkolwiek opinie innych ludzie takież będą cenne
Jeśli odpowiedź jest twierdząca, proszę o podanie tytuły filmu i książki, oraz uzasadnienie odpowiedzi. Gdy odpowiedź jest negatywna, to proszę powiedzieć, czy miała miejsce odwrotna sytuacja, o jakie książki chodziło.
Bardzo dziękuję za odpowiedz - pisze pracę mgr na ten temat.
kasienka2903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-05, 23:39   #2
ZAQOCHANA
Rozeznanie
 
Avatar ZAQOCHANA
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań pełen doznań ;)
Wiadomości: 816
GG do ZAQOCHANA
Dot.: czy obejrzany film, skłania was do przeczytania książki??

Cytat:
Napisane przez kasienka2903 Pokaż wiadomość
Pytanie kieruję głownie do nastolatków, aczkolwiek opinie innych ludzie takież będą cenne
Jeśli odpowiedź jest twierdząca, proszę o podanie tytuły filmu i książki, oraz uzasadnienie odpowiedzi. Gdy odpowiedź jest negatywna, to proszę powiedzieć, czy miała miejsce odwrotna sytuacja, o jakie książki chodziło.
Bardzo dziękuję za odpowiedz - pisze pracę mgr na ten temat.


Tak. Zanim przeczytalam HP najpierw widzialam film Uwazam ,ze ksiazka jest 100 razy lepsza niz film. Tak samo bylo z wieloma innymì ksiazkami...
__________________

"A bad woman is the sort of woman a man never gets tired of "...


"Lubie ta aurę ciemności, która go otacza. Lubie jego twarz, smutne oczy. Jest dziwnie ponury, niczym noc bez gwiazd".
ZAQOCHANA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-06, 11:11   #3
ghana
Zakorzenienie
 
Avatar ghana
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 14 736
GG do ghana Send a message via Skype™ to ghana
Dot.: czy obejrzany film, skłania was do przeczytania książki??

Zależy od tego jak spodoba mi się film i historia w nim opowiedziana. Aczkolwiek w większości rpzypadkówwidziałam film, a potem książkę lub odwrotnie
ghana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-08, 21:36   #4
Sconosciuta
Przyczajenie
 
Avatar Sconosciuta
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 13
Dot.: czy obejrzany film, skłania was do przeczytania książki??

Ja mam tak,że najpierw jest ksiązka,potem film.
Bylo kilka wyjątków np. najpierw film ''Kochanice Króla'' potem książka.
Ale najczęściej jest odwrotnie-i tak powinno być moim zdaniem
Sconosciuta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-08, 22:20   #5
seduction
Zakorzenienie
 
Avatar seduction
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 15 793
Dot.: Czy obejrzany film, skłania was do przeczytania książki??

U mnie też (w większości) tak, jak u poprzedniczki. Czyli w pierwszej kolejności książka, później film. Wyjątkiem są sytuacje, gdy nie wiem, że istnieje książka i dopiero dowiaduję się po fakcie, lub sytuacja jak dziś - po obejrzeniu filmu decyduję się na książkę. Tak dokładniej to chodzi o 'Władcę pierścienia', przed którym wzbraniałam się już tyle lat, ponieważ fantastyka to nie moja liga.
__________________


Daj dwójaka i nakarm zwierzaka

Lepiej żyć jeden dzień jak tygrys, niż sto dni jak owca.

seduction jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-08, 22:24   #6
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Czy obejrzany film, skłania was do przeczytania książki??

Odwrotnie. Czytam właśnie książkę i chętnie bym obejrzała film (zresztą co za ironia losu, bo co jakiś czas jest powtórka tego filmu w telewizji i nie obejrzałam go ani razu, bo jakoś zajawki mnie bardziej zniechęcały niż zachęcały do jego obejrzenia - a książka tak mnie wciągnęła, że już czekam na kolejną powtórkę i tym razem ją obejrzę )
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-10, 19:39   #7
Ringwraith
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9
Dot.: Czy obejrzany film, skłania was do przeczytania książki??

Owszem, ja najpierw obejrzałam 'Drużynę pierścienia' Petera Jacksona i tak mi się spodobało, poprosiłam o książkowy oryginał na urodziny. Wiadomo, film różni się co do opuszczonych wątków i dodanych. Książka jest pełniejsza i ma specyficzny 'smak', jak każde inne dzieło Tolkiena z którym sie spotkałam. Ale uważam, że pan Jackson swietnie się spisał. Film wg. mnie porządnie zrobiony. Reżyser uważał na szczegóły ( np. każdy elf ma szpiczaste uszy, jak należy, a nie tak jak w filmie Eragon. Ten film, swoją drogą widziałam po przeczytaniu książki i uważam że jest spartaczony, po prostu. Co do szczegółów we 'Władcy Pierścieni' to użyto takich samych map jakie J.R.R. Tolkien wyrysował. Aktorzy uczyli się języka elfów, który sam autory wymyslił a niektóre dialogi były identycze jak w książce, chociażby słynne słowa Froda, po zniszczeniu pierścienia<<'I'm glad to be with you, Samwise Gamgee, here at the end of all things'>>).Nie trudno zauważyć, że od tej pory jestem fanką LOTR'a.
Ogólnie rzecz biorąc, jeśli się ma dużo wyobraźni można po obejrzeniu filmu wykreować własnych bohaterów, jakich poznaliśmy później w książce. Ja jej nie mam, bo zawsze jak myślę 'Aragorn' widzę twarz Viggo Mortensena, ale nie przeszkadza mi to, bo całkiem fajnie grał.
Sorry, że walnęłam taki długi esej. I tak się powstrzymałam, bo by się bardziej dostało twórcom filmu 'Eragon'.
Ringwraith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:58.