Mój narzeczony jest alkoholikiem - co robić? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-03-27, 21:31   #31
gramwzielone
Wtajemniczenie
 
Avatar gramwzielone
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 275
Dot.: Mój narzeczony jest alkoholikiem - co robić?

Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
Są 2 podejścia. W Polsce ponoć głównie takie, jak napisałaś. Na zachodzie - także leczenie w duchu 'kontrolowanego picia'. http://blog.krolartur.com/byli-alkoh...-sobie-drinka/

Tak czy siak, picie codziennie "bo zmęczony po pracy" nie jest piciem kontrolowanym, raz na ruski rok, tylko regularnym spożywaniem alkoholu - i tu już z góry wiadomo do czego doprowadzi.
Nie kwestionuję. Aczkolwiek wydaje mi się ze dużo zależy od charakteru.

W przypadku mojego ojca chociażby powrót do picia po okresie abstynencji w postaci "jednego piwka dla ochłody/"po robocie"/dla towarzystwa itp kończyło się regularnym chlaniem. Bo inaczej tego nazwać tego nie można było.
gramwzielone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-27, 21:35   #32
Cherry Blossom Girl
nyan nyan ^^
 
Avatar Cherry Blossom Girl
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 956
Dot.: Mój narzeczony jest alkoholikiem - co robić?

Nadal nie przyznaje się do problemu i wypiera uzależnienie. Nic z tego nie będzie.
Cherry Blossom Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-27, 22:09   #33
201706081317
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 982
Dot.: Mój narzeczony jest alkoholikiem - co robić?

Cytat:
Napisane przez night prowler Pokaż wiadomość
Też mnie rozłożył ten fragment.

Wiązanie się z niepijącym alkoholikiem to duże wyzwanie.

Wiązanie się z pijącym alkoholikiem to głupota.

Wiązanie się z pijącym alkoholikiem, który po terapii uzależnień dalej uznaje, że piwko mu się należy po pracy jest poza skalą głupoty. W moim odczuciu nie ma bardziej patowej sytuacji, niż pijak, który wie lepiej.

Wiej, uciekaj, zadbaj o swoją przyszłość póki czas.
Najlepsza odpowiedź w wątku.

Ja jako dziecko niby dwójki alkoholików, matka pijąca na umór i ojciec do momentu gdy nie musiał zacząć sztorcować się lekami, powiem tyle, że jestem osobą która emocjonalnie jest w lesie. Moje dzieciństwo skończyło się na nerwicy, wielu lękach, do dziś mam zjedzone wszystkie paznokcie w domu i wszystko mi się z rąk wysypuje.
Mama też zaczynała od jednego, dziś chodzi pijana na pogrzeby. Oczywiście po pracy. Bo w pracy odpicowana za biurkiem siedzi.
A jak mnie wyzywa od szmat to ojciec nigdy nie reaguje, bo co on może zrobić?
Uzależnienie i współuzależnienie.
Nie polecam chyba że musisz koniecznie.
201706081317 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-27, 22:19   #34
lilka_vanilka
Zakorzenienie
 
Avatar lilka_vanilka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 905
Dot.: Mój narzeczony jest alkoholikiem - co robić?

Pije, ale kocha zwierzęta ;-) cudowny facet! Życzę Wam szczęscia ;-)
__________________
_/\"/\_
(=^.^=)(")
(,("')("')
lilka_vanilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-27, 22:19   #35
Minna
Zielona Driada
 
Avatar Minna
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 3 514
Dot.: Mój narzeczony jest alkoholikiem - co robić?

Wydaje mi się, że autorka i tak już za daleko zabrnęła. Siedem lat z tym facetem, powroty, teraz chce go ratować, tłumaczy go. Nie odejdzie od niego. Jest już daleko w lesie. Chce go ratować, więc ma wszystkie symptomy. Poza tym zamilkła po lawinie jednogłośnych opinii.
__________________



"To fakt. A fakty to najbardziej uparta rzecz pod słońcem."
Minna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-27, 22:23   #36
letik
Zadomowienie
 
Avatar letik
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Oczko górnego śląska:)
Wiadomości: 1 182
Dot.: Mój narzeczony jest alkoholikiem - co robić?

Uwielbiam jak alkoholicy twierdza ze piwo po pracy im sie należy...nigdy nie bylabym z taka osoba i Tobie radzę wiać jak najdalej od pijaka.
__________________
Będę walczyć tak długo, aż pewnego dnia powiem skromnie - wszystko czego chciałam, dzisiaj już należy do mnie !
letik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-27, 22:27   #37
lubiekielbase
Zadomowienie
 
Avatar lubiekielbase
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 576
Dot.: Mój narzeczony jest alkoholikiem - co robić?

Cytat:
Napisane przez JoleneJolene Pokaż wiadomość
Hej hej, moja sytuacja (w dużym skrócie) przedstawia się następująco, jestem z facetem od ok 7 lat, przez pierwsze 3/4 lata wiadomo sielanka, od razu zamieszkaliśmy razem, w trakcie zaczął pić codziennie, ja to potępiałam więc zaczął sie z tym ukrywać, a w trakcie remontu mieszkania poznajdowałam pochowane w różnych zakamarkach butelki po wódce/piwach. Odeszłam z wielkim bólem bo myślałam że to ten jedyny.
Zeszliśmy się z powrotem po jakiś 2/3 miesiącach, obiecał poprawę i faktycznie - nie pił ( tak mi się wydawało), i tak żyliśmy znów razem przez kolejne 2 lata, do czasu aż nie przyłapałam go na piciu... Znów burzliwe rozstanie, no i znów po jakimś czasie sie zaczęliśmy spotykać, teraz starał się 2x bardziej, zapisał sie na terapie, brał leki, i ogólnie nosił mnie na rekach, zabierał gdzie chciałam,ogólnie cód miód i orzeszki, ja znów się wprowadziłam, a po jakiś 5 miesiącach sie oświadczył.
I tak jest do teraz, od niedawna, znów pije codziennie piwka, po jednym, ale jednak, mówi ze nie ma problemu bo jego koledzy tez pija codziennie, i że mu sie po pracy należy.
I że kocha mnie i nie chce juz mi robić krzywdy ani oszukiwać.

Ogólnie jest to dobry człowiek, pomocny, kocha zwierzęta (pomagamy zwierzakom w potrzebie, jako wolontariusze, sami mamy w domu 3 psy, i wiem że je bardzo kocha, poprzednim razem psy zabrałam ze sobą, i wiem jak bardzo to przeżył), ale jest trochę pogubiony, taki Piotruś Pan, a wiadomo ja robię się coraz starsza, zbliżam się do 30 i moje wymagania się zmieniają, nie mam ochoty pilnować swojego faceta, bo potrzebuje własnie faceta nie dziecka które musze pilnowac i zastanawiać się czy czasem mnie nie oszukuje...
Co mam robić? Walczyć o ten związek?

Pije = krzywdzi Cię.
__________________
Wszystkie nicki zajęte.
lubiekielbase jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-03-28, 08:21   #38
JoleneJolene
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 9
Dot.: Mój narzeczony jest alkoholikiem - co robić?

hej dziewczyny! Nie zamilkłam, przepraszam, ale nie siedzę przed lapkiem non stop, większość czasu spędzam aktywnie, zwłaszcza w takie piękne pogody
Już odpisuję
Wiele z was pisało o dzieciach, mój ojcie też był alkoholikiem, wiem z 'czym to się je', ogólnie własne dzieci nie wchodzą grę - nie mogę ich mieć.
Po drugie, któraś z was napisała o terapii dla współuzależnionych, wiem że problem może być też we mnie - trafnie spostrzegłyście, wiem też że moze podświadomie szukam faceta takiego jak mój ojciec, dlatego na taką terapię chcę się zapisać, znalazłam coś w moim mieście, ale może najpierw jakiś psycholog?
Nie wiem od czego zacząć, naprawdę chcę normalnie żyć!
JoleneJolene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-28, 08:47   #39
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Mój narzeczony jest alkoholikiem - co robić?

Cytat:
naprawdę chcę normalnie żyć!
Ale jest to niemożliwe z opisanym człowiekiem, JUŻ zmarnowałaś 7 lat życia (tak, wiem, bywają "piękne chwile")- robisz powtórkę z domu, gdzie Twój ojciec chlał i jakoś to niefajny, ale znjaomy schemat, który chcesz powtórzyć, tyle że z normalnym i udanym życiem nie ma i nie będzie miało nic wspólnego.
I jak zawsze- tylko tych "przyszłych" dzieci żal bardzo, gdy "z miłości" kobieta wchodzi z związek z kimś, kogo tu opisałaś.
I jeszcze jedno: nawet gdy dzieci nie chce się mieć, nie planuje , nie może, to zwyczajnie szkoda WŁASNEGO życia, które ma się kręcić wokół chlania, popijania, życia z cuchnącym % chłopem.

Pomijam, że chłop typu Piotruś Pan to etap przejściowy w życiu na zasadzie "wiem już, jaki chłop do dobrego życia się nie nadaje"- nie znam żadnego Piotrusia Pana , który poza chwilami , umiałby żyć w dobrym związku, funduje górę-dół jako sposób życia.

Edytowane przez madana
Czas edycji: 2016-03-28 o 08:58
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-28, 09:16   #40
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Mój narzeczony jest alkoholikiem - co robić?

Przez ostatnie 7 lat robisz co chcesz, a nas pytasz o zdanie i mamy w jednym watku zmienic Twoje zycie?
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-28, 09:21   #41
Minna
Zielona Driada
 
Avatar Minna
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 3 514
Dot.: Mój narzeczony jest alkoholikiem - co robić?

Jest tylko jedna droga, zerwać z nim raz na zawsze całkowicie i iść na terapię z prawdziwego zdarzenia. Tylko wtedy zrozumiesz i nigdy do niego już nie wrócisz. W takiej sytuacji jak Twoja, nie ma półśrodków. Z nim NIGDY nie będziesz żyć normalnie.
__________________



"To fakt. A fakty to najbardziej uparta rzecz pod słońcem."
Minna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-28, 10:11   #42
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Mój narzeczony jest alkoholikiem - co robić?

Autorko. Możesz zacząć od poszukania grupy AlAnon w Twojej okolicy, to jest grupa wsparcia dla rodzin alkoholików. Poza tym poszukaj MOZU, to Miejski Ośrodek Leczenia Uzależnien albo poszukaj poradni leczenia uzależnień. Możesz też iść do psychiatry i poprosić o skierowanie na psychoterapię, wszystko na NFZ. Możesz też poszukać terapeuty i chodzić prywatnie. I jeśli jeszcze tego nie zrobiłaś, to poczytaj o DDA. Lektura obowiązkowa dla ciebie.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-28, 11:35   #43
allmode
Wtajemniczenie
 
Avatar allmode
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 736
Dot.: Mój narzeczony jest alkoholikiem - co robić?

Jeśli chcesz normalnie żyć, to od razu jutro z samego rana weź się za szukanie ośrodka pomocy dla DDA i współuzależnionych. Tam znajdziesz pomoc psychologiczną. Pokieruje Cię też psychiatra - przy wielu przychodniach, nawet tych prywatnych, są poradnie zdrowia psychicznego w ramach NFZ, nie potrzebujesz skierowania.
I zakończ definitywnie ten związek.
Póki nie przejdziesz terapii, nie zrozumiesz, co robisz źle. Nie marnuj życia, masz tylko jedno.
allmode jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-28, 16:58   #44
HealthOne
Zadomowienie
 
Avatar HealthOne
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 165
Dot.: Mój narzeczony jest alkoholikiem - co robić?

krótka odpowiedź na pytanie zawarte w tytule- zostawić go.

Tyle dobrze że nie jesteście po ślubie i nie musisz się użerać z pijakiem.
__________________
''Bóg ustanowił granice ludzkiej mądrości, nie zakreślił jedynie granic jej głupocie - a to nie jest uczciwe'' - Konrad Adenauer
HealthOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-28, 20:20   #45
bluebluesky
Zakorzenienie
 
Avatar bluebluesky
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 3 573
Dot.: Mój narzeczony jest alkoholikiem - co robić?

Cytat:
Napisane przez JoleneJolene Pokaż wiadomość
hej dziewczyny! Nie zamilkłam, przepraszam, ale nie siedzę przed lapkiem non stop, większość czasu spędzam aktywnie, zwłaszcza w takie piękne pogody
Już odpisuję
Wiele z was pisało o dzieciach, mój ojcie też był alkoholikiem, wiem z 'czym to się je', ogólnie własne dzieci nie wchodzą grę - nie mogę ich mieć.
Po drugie, któraś z was napisała o terapii dla współuzależnionych, wiem że problem może być też we mnie - trafnie spostrzegłyście, wiem też że moze podświadomie szukam faceta takiego jak mój ojciec, dlatego na taką terapię chcę się zapisać, znalazłam coś w moim mieście, ale może najpierw jakiś psycholog?
Nie wiem od czego zacząć, naprawdę chcę normalnie żyć!
Terapia swoja droga, ale nie skazuj sie na zycie u boku alkoholika.
__________________
Ktoś nie śpi, aby spać mógł ktoś.
bluebluesky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-28, 20:27   #46
Koteu
Raczkowanie
 
Avatar Koteu
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 469
Dot.: Mój narzeczony jest alkoholikiem - co robić?

jak to w filmie powiedzieli "Bo każdy pijak to złodziej" może teraz wydaje się dobrym człowiekiem no ale wiadomo co alkohol robi z ludźmi
__________________

Ain't nobody loves me better
makes me happy
makes me feel this way
ain't nobody loves me better than
YOU <3
Koteu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-29, 12:08   #47
2016070953
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 8 603
Dot.: Mój narzeczony jest alkoholikiem - co robić?

Autorko wątku ratuj się póki możesz i uciekaj gdzie pieprz rośnie, szkoda marnowac życie z kimś takim.
2016070953 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-01, 12:39   #48
Anette30
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 58
Dot.: Mój narzeczony jest alkoholikiem - co robić?

30 latka z charakteru już nie zmienisz...
Z alkoholizmem można wygrać są terapie, z tym akurat można sobie poradzić, chociaż jest ciężko.
Ostatnio widziałam filmik na youtubie, który właśnie dobrze wyjaśnia sprawę wychodzenia z uzależnienia:
https://www.youtube.com/watch?v=VczJFqMj-OQ
Anette30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-01, 12:53   #49
2016070953
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 8 603
Dot.: Mój narzeczony jest alkoholikiem - co robić?

Można wygrać, ale nie wyobrażam sobie życia z osobą która wygrała z nałogiem bo gdybym była z kimś takim to musiałabym zrezygnować całkowicie z alko, z czekoladek z alko, płynu do płukania ust z alko itp. bo to są pokusy dla osoby która wyszła z nałogu itp. A ja aż tak nie zamierzam się poświęcać.
2016070953 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-04-01, 12:55   #50
Nyalee
Half-dragon
 
Avatar Nyalee
 
Zarejestrowany: 2016-03
Lokalizacja: Radzymin
Wiadomości: 1 226
Dot.: Mój narzeczony jest alkoholikiem - co robić?

Cytat:
Napisane przez JoleneJolene Pokaż wiadomość
Hej hej, moja sytuacja (w dużym skrócie) przedstawia się następująco, jestem z facetem od ok 7 lat, przez pierwsze 3/4 lata wiadomo sielanka, od razu zamieszkaliśmy razem, w trakcie zaczął pić codziennie, ja to potępiałam więc zaczął sie z tym ukrywać, a w trakcie remontu mieszkania poznajdowałam pochowane w różnych zakamarkach butelki po wódce/piwach. Odeszłam z wielkim bólem bo myślałam że to ten jedyny.
Zeszliśmy się z powrotem po jakiś 2/3 miesiącach, obiecał poprawę i faktycznie - nie pił ( tak mi się wydawało), i tak żyliśmy znów razem przez kolejne 2 lata, do czasu aż nie przyłapałam go na piciu... Znów burzliwe rozstanie, no i znów po jakimś czasie sie zaczęliśmy spotykać, teraz starał się 2x bardziej, zapisał sie na terapie, brał leki, i ogólnie nosił mnie na rekach, zabierał gdzie chciałam,ogólnie cód miód i orzeszki, ja znów się wprowadziłam, a po jakiś 5 miesiącach sie oświadczył.
I tak jest do teraz, od niedawna, znów pije codziennie piwka, po jednym, ale jednak, mówi ze nie ma problemu bo jego koledzy tez pija codziennie, i że mu sie po pracy należy.
I że kocha mnie i nie chce juz mi robić krzywdy ani oszukiwać.
Ogólnie jest to dobry człowiek, pomocny, kocha zwierzęta (pomagamy zwierzakom w potrzebie, jako wolontariusze, sami mamy w domu 3 psy, i wiem że je bardzo kocha, poprzednim razem psy zabrałam ze sobą, i wiem jak bardzo to przeżył), ale jest trochę pogubiony, taki Piotruś Pan, a wiadomo ja robię się coraz starsza, zbliżam się do 30 i moje wymagania się zmieniają, nie mam ochoty pilnować swojego faceta, bo potrzebuje własnie faceta nie dziecka które musze pilnowac i zastanawiać się czy czasem mnie nie oszukuje...
Co mam robić? Walczyć o ten związek?
Sama sobie odpowiedziałaś.
Niestety uzależnień nie da się wyleczyć do końca, zawsze jest ryzyko nawrotów. Jeśli on nie chce z tym nic zrobić, nie chce walczyć o swoje zdrowie i także o Ciebie, to to nie ma sensu. Być może przydałaby mu się terapia na oddziale całodobowym i to nie taka trwająca 2 tygodnie. Tylko to trzeba chcieć.
Postaw mu sprawę jasno, jeśli się nie zmieni, to wiej, póki możesz. Mąż alkoholik to straszna sprawa, a im dłużej jesteś w tym związku, tym bardziej jesteś współuzależniona.
__________________
Wzrost: 162 cm
Było: 63 kg
Jest: 62,7 kg
Będzie: 55 kg


"Jeżeli nie przyznajesz się do błędu, to popełniasz błąd drugi."
Nyalee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-01, 13:03   #51
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Mój narzeczony jest alkoholikiem - co robić?

Cytat:
Napisane przez hardgirl123 Pokaż wiadomość
Można wygrać, ale nie wyobrażam sobie życia z osobą która wygrała z nałogiem bo gdybym była z kimś takim to musiałabym zrezygnować całkowicie z alko, z czekoladek z alko, płynu do płukania ust z alko itp. bo to są pokusy dla osoby która wyszła z nałogu itp. A ja aż tak nie zamierzam się poświęcać.
normalnie największe poświęcenie z tym płynem do płukania ust.
jak ja byłam z niepijącym alkoholikiem to nie miał problemu z tym, że wypiłam przy nim alko. nie ciągnęło go i tyle.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-01, 16:11   #52
xenon88
Przepompownia Ścieków
 
Avatar xenon88
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: z (pod)Ziemi
Wiadomości: 1 159
Dot.: Mój narzeczony jest alkoholikiem - co robić?

Cytat:
Napisane przez hardgirl123 Pokaż wiadomość
Można wygrać, ale nie wyobrażam sobie życia z osobą która wygrała z nałogiem bo gdybym była z kimś takim to musiałabym zrezygnować całkowicie z alko, z czekoladek z alko, płynu do płukania ust z alko itp. bo to są pokusy dla osoby która wyszła z nałogu itp. A ja aż tak nie zamierzam się poświęcać.
What?
xenon88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-02, 10:42   #53
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Mój narzeczony jest alkoholikiem - co robić?

Jeśli bardzo Ci zależy na nim możesz porozmawiać z nim o tym że jego picie niszczy jego życie, twoje życie i wasz związek, i postawić ultimatum, terapia albo koniec. Zarówno on musiałby iść na terapię jak i ty.
Moj TZ ma problemy a alkoholem, aktualnie niepijacy. Jego rodzicom po kilkunastu latach picia (matka się wspoluzaleznila) udało się wyjść z tego. Nie piją już od jakichś dziesięciu lat. I nigdy nie uwierzę w to, że jest coś takiego jak kontrolowane picie. Tylko że to wymaga wielu lat terapii i wsparcia bliskich osób.

Alkoholika nawet niepijacego zawsze będzie ciągnęło do alkoholu. To jest choroba psychiczna... Osoba, która decyduje się być z alkoholikiem podejmuje naprawdę duże wyzwanie. Wiąże się to z tym, że trzeba unikać miejsc gdzie się pije, zwłaszcza w piątki i w soboty, gdyż wtedy przychodzi największa chęć. Osoba która decyduje się na związek z alkoholikiem musi do końca życia zrezygnować z picia i wszystkiego co z alkoholem powiązane.

Jeśli nie masz na to siły to zerwij z nim. Jeśli chcesz walczyć to on też musi chcieć i chociażby znowu zacząć terapię.

Powodzenia!
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-02, 21:09   #54
wild_horse
Zakorzenienie
 
Avatar wild_horse
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 855
Dot.: Mój narzeczony jest alkoholikiem - co robić?

Cytat:
Napisane przez JoleneJolene Pokaż wiadomość
W sumie nie wiem, wiem jednak że mnie kocha ale nałóg jest silniejszy, jakby nie patrząc przeżyłam z nim kawał życia, chciałabym mu jakoś pomóc, ale nie wiem jak, i czy jest sens?
Ja też wiem, że mój eks mnie bardzo kochał i nadal kocha ale co z tego, skoro nie potrafił uszanować fundamentalnych dla mnie spraw, kłamał itd (no, nie będę się rozpisywać bo to nie miejsce).

W każdym razie: skoro już tyle razy odchodziłaś i wracałaś, a on tyle razy zmieniał się na chwilę a potem znów było to samo, to - tak, jak dziewczyny pisały - zostaw go, teraz już na dobre, i nie oglądaj się za siebie. Widać, że Ci na nim zależy i widać też, że nie jesteś jakaś silna psychicznie skoro cały czas masz nadzieję, ale naprawdę - najlepiej będzie zamknąć w końcu ten etap i poszukać PRAWDZIWEGO mężczyzny zwłaszcza, że sama piszesz, że nie chcesz wiecznie niańczyć faceta.

Piszesz, że nałóg jest od niego silniejszy - bzdura. Skoro tak mówi albo to pokazuje to znaczy, że woli piwo od Ciebie i to jest smutne.

---------- Dopisano o 22:09 ---------- Poprzedni post napisano o 21:36 ----------

Cytat:
Napisane przez Fortuna1 Pokaż wiadomość
Alkoholika nawet niepijacego zawsze będzie ciągnęło do alkoholu. To jest choroba psychiczna... Osoba, która decyduje się być z alkoholikiem podejmuje naprawdę duże wyzwanie. Wiąże się to z tym, że trzeba unikać miejsc gdzie się pije, zwłaszcza w piątki i w soboty, gdyż wtedy przychodzi największa chęć. Osoba która decyduje się na związek z alkoholikiem musi do końca życia zrezygnować z picia i wszystkiego co z alkoholem powiązane.
Otóż to Wszystko wygląda pięknie: miłość, poświęcenie, wzajemne wspieranie się... Pytanie tylko, czy Autorka ma na to wszystko siłę. Choć z drugiej strony nie wiem, czy z nastawieniem faceta "Moi kumple piją i jest ok, to jak też mogę wypić piwo i guzik mnie obchodzi Twoje zdanie" jest jakikolwiek sens cokolwiek robić.
__________________
love
wild_horse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-03, 08:06   #55
JoleneJolene
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 9
Dot.: Mój narzeczony jest alkoholikiem - co robić?

hej dziewczyny, odeszłam od niego, a raczej on ode mnie wczoraj, obiecał mi wspólny spacer o 18, ale najpierw musiał jechac cos załatwić z praca, i tak zeszło mu do 19, oczywiscie to ja zadzwoniłam, on przepraszał, ze dluzej mu zejdzie, pomyślałam - no ok,zdarza się, o 21 dzownie, jeszcze tam siedzi i juz mi sie cisnienie podnioslo, napisalam ze mu za☠☠☠iscie mu sie udało udawac ze mnie kocha, ze nawet uwierzyłam, dlaczego mnie tak olewa, ze nie rozumiem co mu zrobiłam i przez co jest taki dla mnie, i ze jade do siostry i nie wiem kiedy bede bo nie chce siedziec sama, o 23 znow do niego zadzwoniłam, on ciagle z kolegami, nawqet nie zamierzał sie zbierać, i do mnie ze jak mu powiedziałam ze mam go w dupie to co sobie wyobrazam, ze teraz bedzie za mna leciec? o 24 tłumaczył mi ze mnie kocha, i zrobiłam niepotrzebna histerie i ze wroci jak sie uspokoje, o 1 w nocy odebrał jego kumpel z tekstem ze mam sie od☠☠☠☠☠☠☠ić, i bedzie lepiej jak on bedzie sam bo mu niszcze zycie, ze on jest juz niedysponowany i nie bedzie ze mna gadał....
Teraz musze wrocic do mieszkania po rzeczy i bardzo sie boje bo nie wiem jak zareaguje....
JoleneJolene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-03, 08:16   #56
ellen72
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 483
Dot.: Mój narzeczony jest alkoholikiem - co robić?

Idz z kims, jak sie boisz.

Z tego co piszesz, to on wcale Cie nie zostawil, tylko jego kumpel Cie dosadnie splawil. Watpie, ze on bedzie chcial sie rozstac.

Pomoz sobie, nie jemu. Ty tez potrzebujesz miec udane zycie. Jesli chcesz zalozyc rodzine, to masz mniej czasu niz on. Nie martw sie juz o niego.
ellen72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-03, 08:21   #57
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Mój narzeczony jest alkoholikiem - co robić?

To nie jedź po te rzeczy sama, tylko z kimś bliskim.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-03, 08:45   #58
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Mój narzeczony jest alkoholikiem - co robić?

Cytat:
Napisane przez JoleneJolene Pokaż wiadomość
hej dziewczyny, odeszłam od niego, a raczej on ode mnie wczoraj, obiecał mi wspólny spacer o 18, ale najpierw musiał jechac cos załatwić z praca, i tak zeszło mu do 19, oczywiscie to ja zadzwoniłam, on przepraszał, ze dluzej mu zejdzie, pomyślałam - no ok,zdarza się, o 21 dzownie, jeszcze tam siedzi i juz mi sie cisnienie podnioslo, napisalam ze mu za☠☠☠iscie mu sie udało udawac ze mnie kocha, ze nawet uwierzyłam, dlaczego mnie tak olewa, ze nie rozumiem co mu zrobiłam i przez co jest taki dla mnie, i ze jade do siostry i nie wiem kiedy bede bo nie chce siedziec sama, o 23 znow do niego zadzwoniłam, on ciagle z kolegami, nawqet nie zamierzał sie zbierać, i do mnie ze jak mu powiedziałam ze mam go w dupie to co sobie wyobrazam, ze teraz bedzie za mna leciec? o 24 tłumaczył mi ze mnie kocha, i zrobiłam niepotrzebna histerie i ze wroci jak sie uspokoje, o 1 w nocy odebrał jego kumpel z tekstem ze mam sie od☠☠☠☠☠☠☠ić, i bedzie lepiej jak on bedzie sam bo mu niszcze zycie, ze on jest juz niedysponowany i nie bedzie ze mna gadał....
Teraz musze wrocic do mieszkania po rzeczy i bardzo sie boje bo nie wiem jak zareaguje....
No to przynajmniej tylko potwierdził, że nie zasługuje na Twoją miłość. Jak wytrzeźwieje będzie pewnie chciał do Ciebie wrócić, ale nie leć na to. Ułóż sobie życie na nowo bo na to zasługujesz, i koniecznie skorzystaj z pomocy psychologa. To naprawdę pomaga. Trzymaj się ciepło, życzę dużo siły!
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-03, 09:10   #59
JoleneJolene
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 9
Dot.: Mój narzeczony jest alkoholikiem - co robić?

serce bije mi jak oszalałe, boje sie że zostane sama, nie jestem jakaś piękna, super szczupła, ot zwykła kobieta, na dodatek nie mogąca dać rodziny, przeszywa mnie taki strach, nie potrafie wam nawet tego opisać, jego kolega napisał mi na fb 'i co głupio ci ze woli moje towarzystwo?" , odpisałam 'szkoda, bo go kocham, ale na sile jego wyborów zmienić nie mogę", mam gule w gardle, płakać mi się chce, dosłownie boli mnie serce, zastanawiam się czy mogłam to jakos inaczej rozegrać, mam ochote sobie coś zrobic, miec spokój, ja tego ☠☠☠☠a nie wytrzymam psychicznie, całe zycie podporządkowałam pod niego, a on sie na mnie wypiął, on dla mnie całym światem a ja kim dla niego byłam??
JoleneJolene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-03, 09:16   #60
201605301111
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 9 885
Dot.: Mój narzeczony jest alkoholikiem - co robić?

Cytat:
Napisane przez JoleneJolene Pokaż wiadomość
serce bije mi jak oszalałe, boje sie że zostane sama,
Fakt, lepiej byc z alkoholikiem, ktory cie nie szanuje
Nasyla na ciebie kolegow, awanturuje sie po pijaku, ma w dupie twoje zdanie i ciebie
Ale rzeczywiscie, bycie singlem w tym przypadku to koszmar
201605301111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-09 11:52:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:19.