Stephen King - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-02-27, 09:34   #1
cheer
Zakorzenienie
 
Avatar cheer
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 525

Stephen King


Tak jak w tytule...
__________________
Wymienię
cheer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-27, 09:41   #2
siss
Rozeznanie
 
Avatar siss
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: LandsHut :P
Wiadomości: 649
Dot.: Stephen King

Cytat:
Tak jak w tytule...
Ale o co konkretnie chodzi? Chcesz pogadać o Kingu, jego książkach czy wszystkim na raz?
siss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-27, 09:48   #3
cheer
Zakorzenienie
 
Avatar cheer
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 525
Dot.: Stephen King

Cytat:
Napisane przez siss
Ale o co konkretnie chodzi? Chcesz pogadać o Kingu, jego książkach czy wszystkim na raz?
Dokładnie o Kingu i jego książkach
Ale oczywiście chyba żadna z nas nie zna go osobiście, więc pozostaje dyskusja o jego książkach
__________________
Wymienię
cheer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-27, 09:54   #4
Kiya
Zakorzenienie
 
Avatar Kiya
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 706
Dot.: Stephen King

bardzo lubie jego twórczość,od "Smentarza dla zwierzaków " nie mogłam sie oderwać.
Kiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-27, 10:09   #5
anka_bzzz
Wtajemniczenie
 
Avatar anka_bzzz
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kremówkolandia
Wiadomości: 2 917
Dot.: Stephen King

Po Stukostrachach się zniechęciłam, ale moja kumpela mówi, że to mu akurat nie wyszło. Zabieram się za Salem lot.

Cytat:
Napisane przez cheer
Ale oczywiście chyba żadna z nas nie zna go osobiście, więc pozostaje dyskusja o jego książkach
a może o jego twórczości pozaliterackiej? np o jego karierze jako muzyk?
anka_bzzz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-27, 10:14   #6
cheer
Zakorzenienie
 
Avatar cheer
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 525
Dot.: Stephen King

Cytat:
Napisane przez Kiya
bardzo lubie jego twórczość,od "Smentarza dla zwierzaków " nie mogłam sie oderwać.
Ja również! W ogóle jak czytam Kinga to kiedy jestem na lewej stronie kartki na górze, to nie mogę się powstrzymać od popatrzenia na prawą stronę na dół! Ze "Smętarzem" to się jakoś tak złożyło, że po przeczytaniu, w dość krótkim czasie zmarły dwie osoby z mojego najbliższego otoczenia i jakoś tak zaczęły przychodzić mi do głowy głupie myśli, że może niepotrzebnie to przeczytałam, że to jakoś wpłynęło na to, co się wydarzyło...
Teraz oczywiście tak nie sądzę, byłoby to nierozważne, ale to książka skłaniająca do przemyśleń o śmierci, a tytułowy cmentarz dla zwierząt jest tutaj tylko przykrywką...
__________________
Wymienię
cheer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-27, 10:16   #7
cheer
Zakorzenienie
 
Avatar cheer
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 525
Dot.: Stephen King

Cytat:
Napisane przez anka_bzzz
Zabieram się za Salem lot.
Bardzo fajna książka, ale nic więcej nie powiem, musisz przeczytać!

Cytat:
a może o jego twórczości pozaliterackiej? np o jego karierze jako muzyk?
JASNE! Wiedziałam, że jest/był właścicielem dwóch rozgłośni radiowych, ale że sam się muzyką zajmuje - nie wiedziałam! Dzięki za info
__________________
Wymienię
cheer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-02-27, 10:20   #8
ka_ma
Zakorzenienie
 
Avatar ka_ma
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 115
Dot.: Stephen King

przeczytalam dwie jego ksiazki: "Chudszy" i "Bezsennosc"
szczerze mowiac jego styl literacki srednio mi odpowiada, aczkolwiek obie ksiazki mnie wciagnely mimo ze do polowy tak naprawde byly o wszystkim i o niczym, S.King zdecydowanie finish ma lepszy
ka_ma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-27, 10:22   #9
koKOro
Zakorzenienie
 
Avatar koKOro
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 159
Dot.: Stephen King

Ja zachwycam się, ale ekranizacją dwóch książek: Skazani na Shawshank i Zielona Mila
__________________
narysuj mi baranka...

zakorzenienie
koKOro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-27, 10:22   #10
joasiunial
Zadomowienie
 
Avatar joasiunial
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: tu i tam....
Wiadomości: 1 387
Dot.: Stephen King

Przez jakiś czas namiętnie czytałam książki Kinga teraz jakoś mi przeszło, choć w letni czas nachodzi mnie ochota na kolejną (przeczytaną lub jeszcze nie) pozycję tego autora najchętniej jednak wracam do "Worka kości" albo "Rose Madder" (jedna z pierwszych ksiązek S.Kinga,jaką przeczytałam) - jest dla mnie niezwykle klimatyczna .
A jakie są tytuły Waszych ulubionych ksiązek tego autora?
joasiunial jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-27, 10:38   #11
cheer
Zakorzenienie
 
Avatar cheer
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 525
Dot.: Stephen King

Nie czytałam wielu jego książek, co wynika trochę z ostrożności, za bardzo bym się wciągnęła...
Najbardziej podobał mi się "Smętarz zwieżąt", ale "Desperacja" też była niezła.
Z opowiadań, których czytałam sporo, największe wrażenie wywarły na mnie: "Mgła", "Małpa", "Szkoła przetrwania", "Jaunting", "Drogowy wirus zmierza na północ", "Człowiek w czarnym garniturze"...może jeszcze coś sobie przypomnę ale jesli nie pamiętam, to znaczy, że te najbardziej utkwiły mi w pamięci.
__________________
Wymienię
cheer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-27, 11:08   #12
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: Stephen King

uwielbiam jego książki
na www.grono.net jest o nim założone grono tematyczne
moje ulubione ksiązki to "worek Kosci" "wielki marsz"
na filmie "zielona mila" sie popłakałam
wyczytałam wszystkie jego ksiązki u mnie w bibliotekach
naprawde dla mnie bardzo ciekawie pisze i średnio 500str przeczytam w ciągu dnia góra dwóch, wciąga i to bardzo, ładne rozbudowane opisy, świetne
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-27, 11:30   #13
koKOro
Zakorzenienie
 
Avatar koKOro
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 159
Dot.: Stephen King

Cytat:
Napisane przez bluegirl
na filmie "zielona mila" sie popłakałam
ja do tego stopnia przeżywałam ten film, że nie mam odwagi obejrzeć go drugi raz
A mam książke zielona mila - warta przeczytania Drogie Wizażanki?
__________________
narysuj mi baranka...

zakorzenienie
koKOro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-27, 11:33   #14
AnielicaS
Rozeznanie
 
Avatar AnielicaS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 772
GG do AnielicaS
Dot.: Stephen King

Też ubóstwiam Kinga Narazie mało jego książek przeczytałam Niestety biblioteki są skąpo zaopatrzone. Bardzo mi się podobało "Miasteczko salem" i "Firestarter" (jeśli to się tak pisze ). Narazie się przerzuciłam na twórczość Dean R. Koontz Polecam jeśli chcecie sobie poczytać. Dzisiaj idę do biblioteki to może dorwę jakiś książki Kinga
__________________
"Nadzieja to słup wspierający świat.
Nadzieja to marzenie budzącego się człowieka."
AnielicaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-27, 11:39   #15
irkax
Zakorzenienie
 
Avatar irkax
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 717
Dot.: Stephen King

Zawsze się zastanawiałam nad tym, dlaczego twórczość Kinga jest taka popularna. Ja się do niego nie mogę przekonać.
Przeczytałam: " Sklepik z marzeniami", "Stukostrachy", "Carrie", "Buick 8", "Bezsenność".

sama nie wiem dlaczego siegam po kolejne książki Kinga, zwłaszcza, że prawie żadna z przeze mnie przeczytanych nie była wg mnie godna polecenia..
To chyba ten magiczny krąg zdarzeń i postaci, które King potrafi stworzyć.
Zawsze dużo obiecuje sobie otwierając kolejną jego powieść..zawsze "pierwsze 100" wciągających stron..i prawie zawsze rozwleczony koniec pozostawiający wrażenie, że autorowi wyczerpały się pomysły.
W buicku, stukostrachach, sklepiku jest tyle równorzędnych postaci, że po pewnym czasie trudno się połapać "kto jest kto". Przy każdej z tych 3 wymienionych modliłam się, żeby książka się już skończyła
Aż trudno mi uwierzyć, że starannie budowaną akcję można tak zmarnować przywidywalnym i dłużącym się zakończeniem.

Może źle trafiam? Może wśród ogromu napisanych przez niego książek są zarówno perełki, jak i takie, których przeczytać nie warto?
Może za dużo od Kinga wymagam, ale zawsze mi się wydawało, że albo jest się dobrym pisarzem, albo nie ;-)
__________________

irkax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-27, 11:56   #16
Nisinen
Raczkowanie
 
Avatar Nisinen
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 316
Dot.: Stephen King

Cytat:
Napisane przez bluegirl
na filmie "zielona mila" sie popłakałam
Ja również... super film prócz tego 'Zieloną milę' przeczytałam...
Mam w domu kilka książek Kinga i już od dłuższego czasu mam zamier je przeczytać, ale niestety ciągle coś mi wypada i King schodzi na dalszy plan.
Nisinen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-27, 12:10   #17
bonifaczka
Raczkowanie
 
Avatar bonifaczka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 240
Dot.: Stephen King

Ja preczytałam narazie "MIasteczko Salem", "Cmętaż zwieżąt" i "Lśnienie". Bardzo podoba mi się styl Kinga. Do gustu szczególnie przypadło mi "Lśnienie"- moim zdaniem świrna i straszna książka
__________________

bonifaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-27, 12:27   #18
manolita
Zakorzenienie
 
Avatar manolita
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: skądkolwiek
Wiadomości: 6 613
Dot.: Stephen King

Lubię Kinga , kiedyś czytałam jego ksiązki, ale pózniej bardziej sposbały mi się powieści Mastertona.

Muszę się kiedyś wziąć za Koontza, słyszałam dużo pchlebnych opini o jego ksiązkach.
__________________
będzie tak jak chcę
Matusio
Tomcio


mój blog http://umanolity.blogspot.com/
manolita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-27, 12:49   #19
spray
KWC
 
Avatar spray
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 990
Dot.: Stephen King

Uwielbiam książki Kinga!
spray jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-27, 13:18   #20
cyn@monk@
Zadomowienie
 
Avatar cyn@monk@
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 164
Dot.: Stephen King

Przeczytałam kilka książek Kinga, ale najbardziej utkwiła mi w pamięci "Zielona mila" i "Lśnienie". Przyznam szczerze, że widziałam też film "Lśnienie" z Jack`iem Nicolsonem i bardzo mi się nie podobał Zdecydowanie polecam książkę, bo jest rewelacyjna i trzyma mocno w napięciu Swego czasu zaczytywałam się w książkach Koonza, przeczytałam ich mase, chyba wszystkie z kilku bibliotek, które mam u siebie. Czytałam jedną po drugiej, świetne są Już tak dawno nie czytałam nic z jego twórczości, więc chyba będę musiała niedługo wybrać się do biblioteki
cyn@monk@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-27, 13:20   #21
N4TI
Zakorzenienie
 
Avatar N4TI
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 10 145
Send a message via Skype™ to N4TI
Dot.: Stephen King

a ja czytalam raz ksiazke Kinga "Carrie" super wczesniej ogladalam film na podstawie ksiazki, wywolal na mnie ogromne wrazenie!
__________________
N4TI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-27, 13:54   #22
kvinna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 69
Dot.: Stephen King

Cytat:
Napisane przez irkax
sama nie wiem dlaczego siegam po kolejne książki Kinga, zwłaszcza, że prawie żadna z przeze mnie przeczytanych nie była wg mnie godna polecenia..
To chyba ten magiczny krąg zdarzeń i postaci, które King potrafi stworzyć.
Zawsze dużo obiecuje sobie otwierając kolejną jego powieść..zawsze "pierwsze 100" wciągających stron..i prawie zawsze rozwleczony koniec pozostawiający wrażenie, że autorowi wyczerpały się pomysły.
W buicku, stukostrachach, sklepiku jest tyle równorzędnych postaci, że po pewnym czasie trudno się połapać "kto jest kto". Przy każdej z tych 3 wymienionych modliłam się, żeby książka się już skończyła
Aż trudno mi uwierzyć, że starannie budowaną akcję można tak zmarnować przywidywalnym i dłużącym się zakończeniem.

Może źle trafiam? Może wśród ogromu napisanych przez niego książek są zarówno perełki, jak i takie, których przeczytać nie warto?
Może za dużo od Kinga wymagam, ale zawsze mi się wydawało, że albo jest się dobrym pisarzem, albo nie ;-)
Dobrze, że ktoś jeszcze ma takie odczucia jak ja Bo wśród moich zafascynowanych panem K. znajomych jestem w wyraźnej mniejszości...

Zgadzam się, że King potrafi tworzyć bardzo dopracowane psychologicznie postaci Jego bohaterowie są ludźmi z krwi i kości, ze wszystkimi swoimi słabościami i ograniczeniami - i jak dla mnie to stanowi mocny punkt jego książek. Dlatego za najciekawsze uważam właśnie te z jego utworów, w których na pierwszym planie jest "mroczna strona ludzkiej duszy", a nie wszelkiej maści "potwory i spółka"

Zauważyłam też pewną regułę (pasującą niekoniecznie do ogółu jego twórczości, bo tego nie wiem, ale przynajmniej do książek przeze mnie przeczytanych, a było ich naście): im dłuższa książka, tym nudniejsze i bardziej naciągane zakończenie - pod tym względem "To" bije jak dla mnie inne powieści na głowę... Natomiast w opowiadaniach, tudzież mini-powieściach King stopniuje napięcie, ale nie pozwala akcji "siąść" (może dlatego, że ma za mało stron do dyspozycji... ) Polecam zbiór opowiadań "Cztery pory roku", a zwłaszcza opowiadania "Zdolny uczeń" i wspomniane już "Skazani na Shawshank".

Moim absolutnym nr 1 jeśli chodzi o twórczość Kinga jest natomiast powieść "Wielki marsz", napisana pod pseudonimem Richard Bachman, trzymająca w napięciu do ostatniej strony i naprawdę robiąca takie wrażenie, że nie da się o niej zapomnieć...
kvinna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-27, 14:06   #23
irkax
Zakorzenienie
 
Avatar irkax
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 717
Dot.: Stephen King

Cytat:
Napisane przez kvinna
Dobrze, że ktoś jeszcze ma takie odczucia jak ja Bo wśród moich zafascynowanych panem K. znajomych jestem w wyraźnej mniejszości...

Zgadzam się, że King potrafi tworzyć bardzo dopracowane psychologicznie postaci Jego bohaterowie są ludźmi z krwi i kości, ze wszystkimi swoimi słabościami i ograniczeniami - i jak dla mnie to stanowi mocny punkt jego książek. Dlatego za najciekawsze uważam właśnie te z jego utworów, w których na pierwszym planie jest "mroczna strona ludzkiej duszy", a nie wszelkiej maści "potwory i spółka"

Zauważyłam też pewną regułę (pasującą niekoniecznie do ogółu jego twórczości, bo tego nie wiem, ale przynajmniej do książek przeze mnie przeczytanych, a było ich naście): im dłuższa książka, tym nudniejsze i bardziej naciągane zakończenie - pod tym względem "To" bije jak dla mnie inne powieści na głowę... Natomiast w opowiadaniach, tudzież mini-powieściach King stopniuje napięcie, ale nie pozwala akcji "siąść" (może dlatego, że ma za mało stron do dyspozycji... ) Polecam zbiór opowiadań "Cztery pory roku", a zwłaszcza opowiadania "Zdolny uczeń" i wspomniane już "Skazani na Shawshank".

Moim absolutnym nr 1 jeśli chodzi o twórczość Kinga jest natomiast powieść "Wielki marsz", napisana pod pseudonimem Richard Bachman, trzymająca w napięciu do ostatniej strony i naprawdę robiąca takie wrażenie, że nie da się o niej zapomnieć...
uff ja też odetchnęłam teraz z ulgą , bo jak widzę przeważają jednak bardzo pozytywne zdania nt jego książek.
Zaobserwowałam dokładnie to samo, jeśli chodzi o opowiadania, te jako jedyne mnie nie rozczarowały zakończniem, a opowiadanie "Skazani na Shawshank" uważam za rewelacyjne
__________________

irkax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-27, 14:09   #24
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: Stephen King

ja czytałam tylko jedną jego książkę, "cujo" pożyczył mi kiedyś TŻ. nie skończyłam jej, i dziwię się, że dał mi taką książkę do czytania.
nie spodobała mi się. ani trochę.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-27, 14:15   #25
kvinna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 69
Dot.: Stephen King

Ja przymierzam się właśnie do "Uciekiniera", bo z tego co czytałam wynika, że ta książka ma podobny klimat do "Wielkiego marszu", z opisu też ciekawie się zapowiada... Czy któraś z Was miała już przyjemność?
kvinna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-27, 14:20   #26
Gabi2
Zakorzenienie
 
Avatar Gabi2
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 818
GG do Gabi2
Dot.: Stephen King

ja czytałam "Sklepik z marzeniami" - świetna ksiązka, czytałam też Stukostrachy ale szczerze mówiąć troche męczyłam sie przy tej lekturze
Gabi2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-27, 14:26   #27
anakonda
Zadomowienie
 
Avatar anakonda
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 075
Dot.: Stephen King

O tak, bardzo fajnym pisarzem jest Stephen King. Przeczytałam sporo jego książek, ale najbardziej przypadła mi do gustu "Carrie", który przeczytałam w jeden dzień. Bardzo krwisty, i ciekawy horror. Obecnie czytam "Bezsenność" jestem na 426 stronie i mam wrażenie, ze ta książka się nigdy nie skonczy. Książka taka sobie. Jego filmu nie obejrzałam jeszcze ani jednego, ale mam chętkę sobie ściagnąć cos z internetu. Najbardziej w jego książkach nie podoba mi się to, że jest tak dużo bohaterów trudnych do zapamiętania... A - i dlatego, ze akcja rozkręca się dopiero pod samym końcu książki. Ale ogólnie bardzo pisze ciekawe książki.

A jaką jego książke polecacie najbardziej???
__________________

anakonda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-27, 14:32   #28
kvinna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 69
Dot.: Stephen King

Jeżeli lubisz "krwiste, ciekawe horrory" , to powinna Ci się spodobać "Misery" i "Christine" - mało bohaterów, akcja też się w miarę szybko rozkręca...
kvinna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-27, 14:33   #29
cheer
Zakorzenienie
 
Avatar cheer
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 525
Dot.: Stephen King

Cytat:
Napisane przez kvinna
Dobrze, że ktoś jeszcze ma takie odczucia jak ja Bo wśród moich zafascynowanych panem K. znajomych jestem w wyraźnej mniejszości...

Zauważyłam też pewną regułę (pasującą niekoniecznie do ogółu jego twórczości, bo tego nie wiem, ale przynajmniej do książek przeze mnie przeczytanych, a było ich naście): im dłuższa książka, tym nudniejsze i bardziej naciągane zakończenie - pod tym względem "To" bije jak dla mnie inne powieści na głowę... Natomiast w opowiadaniach, tudzież mini-powieściach King stopniuje napięcie, ale nie pozwala akcji "siąść" (może dlatego, że ma za mało stron do dyspozycji... ) Polecam zbiór opowiadań "Cztery pory roku", a zwłaszcza opowiadania "Zdolny uczeń" i wspomniane już "Skazani na Shawshank".
Ja też nie jestem całkowicie bezkrytyczna Czasami faktycznie ma się wrażenie, że już niewiadomo co autor miał na myśli w tym sensie, że odczuwa się jakby mu już brakło pomysłów, jakby się już znudził tym, co napisał i nie wiedział co dalej.
Ja natomiast zauważyłam w jego książkach jakieś dziwne podejście do kobiet. Zauważyłyście? Choć z drugiej strony, skoro tak ciągle wspomina o swojej żonie w przedmowach/komentarzach do książek/opowiadań, to chyba jednak nie traktuje kobiet jako jakchś upośledzonych stworzeń, w każdym razie gorszych od mężczyzn...

Cytat:
Moim absolutnym nr 1 jeśli chodzi o twórczość Kinga jest natomiast powieść "Wielki marsz", napisana pod pseudonimem Richard Bachman, trzymająca w napięciu do ostatniej strony i naprawdę robiąca takie wrażenie, że nie da się o niej zapomnieć...
Oj, to już wypożyczam
__________________
Wymienię
cheer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-27, 14:50   #30
kvinna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 69
Dot.: Stephen King

Cheer: mam nadzieję, że się nie zawiedziesz - książka jest dość "nie-kingowa", bo nie kończy się krwawą jatką...

Pomysł na książkę miał natomiast nowatorski, zważywszy, że napisał ją w 1979 roku - nie będę wplatać tu spoilerów, bo to trzeba przeczytać samemu - więc tylko ogólnie powiem, że akcja dotyczy czegoś w rodzaju reality show, o których przecież nikt wtedy nawet nie śnił...
kvinna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-08 18:09:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:06.