Dotyk to mi³o¶æ, czu³o¶æ, zaufanie i wzajemny szcunek. - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyj±tkowe miejsce, w którym podzielisz siê emocjami, uczuciami, zwi±zkami oraz uzyskasz wsparcie i porady spo³eczno¶ci.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2006-12-10, 17:16   #1
0myszka0
Raczkowanie
 
Avatar 0myszka0
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomo¶ci: 323
Post

Dotyk to mi³o¶æ, czu³o¶æ, zaufanie i wzajemny szcunek.


Umiemy mówiæ o uczuciach, pragnieniach potrzebach. W wielu jêzykach potrafimy nazwaæ mi³o¶æ, wyraziæ s³owami swój gniew. Jednak ¿yj±c w po¶piechu zapominamy, jak wa¿ne s± najprostsze gesty i dotyk.Dotyk bêd±cy wyrazem mi³o¶ci, przywi±zania, poczucia bezpieczeñstwa i blisko¶ci jest nasz± podstawow± potrzeb±, byæ mo¿e nawet silniejsz± ni¿ g³ód.Czu³a d³oñ kogo¶ bliskiego jest najlepszym lekarstwem na zmêczenie, bywa ¿e mu¶niêcie d³oni ukochanego jest bardziej erotyczne ni¿ pe³ne zbli¿enie.


A dla Was drogie wiza¿anki jak wa¿ny jest dotyk w waszych zwi±zkach? Brakuje Wam dotyku ukochanej osoby?
0myszka0 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-12-10, 17:23   #2
wenedka
Zakorzenienie
 
Avatar wenedka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ZAGRANICO
Wiadomo¶ci: 10 609
Dot.: Dotyk to mi³o¶æ, czu³o¶æ, zaufanie i wzajemny szcunek.

Cytat:
Napisane przez 0myszka0 Poka¿ wiadomo¶æ
Umiemy mówiæ o uczuciach, pragnieniach potrzebach. W wielu jêzykach potrafimy nazwaæ mi³o¶æ, wyraziæ s³owami swój gniew. Jednak ¿yj±c w po¶piechu zapominamy, jak wa¿ne s± najprostsze gesty i dotyk.Dotyk bêd±cy wyrazem mi³o¶ci, przywi±zania, poczucia bezpieczeñstwa i blisko¶ci jest nasz± podstawow± potrzeb±, byæ mo¿e nawet silniejsz± ni¿ g³ód.Czu³a d³oñ kogo¶ bliskiego jest najlepszym lekarstwem na zmêczenie, bywa ¿e mu¶niêcie d³oni ukochanego jest bardziej erotyczne ni¿ pe³ne zbli¿enie.


A dla Was drogie wiza¿anki jak wa¿ny jest dotyk w waszych zwi±zkach? Brakuje Wam dotyku ukochanej osoby?
O tak, i to bardzo On 2500km ode mnie, wiêc na pewno brakuje. Ale ju¿ nied³ugo, tylko 16 dni
wenedka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-12-10, 17:43   #3
et-ka
Zakorzenienie
 
Avatar et-ka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomo¶ci: 6 202
GG do et-ka
Dot.: Dotyk to mi³o¶æ, czu³o¶æ, zaufanie i wzajemny szcunek.

mi nie brakuje, bo mam go pod dostatkiem. i powiem, ¿e taki w³a¶nie dotyk jest dla mnie strasznie du¿o warty. chyba wiêcej niz s³owa..
__________________

Dyskretnej troski trzeba mi..
et-ka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-12-10, 18:08   #4
Lucyy
Zadomowienie
 
Avatar Lucyy
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomo¶ci: 1 244
Dot.: Dotyk to mi³o¶æ, czu³o¶æ, zaufanie i wzajemny szcunek.

Dla mnie dotyk jest bardzo wazny:przytualnie siê, trzyamnie za rêce - super Teraz brakuje mi dotyku ch³opaka, bo wyjecha³ i muszê czekaæ do ¶wi±t na jego powrót.
__________________
"Najlepsze s± prezenty po¿yteczne. Na przyk³ad: ja jemu chusteczki do nosa, on mi futro"
B. Bardot

Edytowane przez Lucyy
Czas edycji: 2006-12-10 o 20:57
Lucyy jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-12-10, 20:44   #5
gabka9
Zadomowienie
 
Avatar gabka9
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: ¯ywiec / Warszawa
Wiadomo¶ci: 1 662
GG do gabka9
Dot.: Dotyk to mi³o¶æ, czu³o¶æ, zaufanie i wzajemny szcunek.

Cytat:
Napisane przez 0myszka0 Poka¿ wiadomo¶æ


A dla Was drogie wiza¿anki jak wa¿ny jest dotyk w waszych zwi±zkach? Brakuje Wam dotyku ukochanej osoby?

Oj, okropnie brakuje... jak nigdy..
Ostatnio spotka³am siê z NIM, ¿eby wszystko wyja¶niæ. Prawie przez ca³± rozmowê marzy³am o tym ¿eby chocia¿ jeszcze raz mnie przytuli³, poca³owa³, choæby dotkn±³....
I wci±¿ nierealne wydawa³o mi siê, ¿e on ju¿ nie jest mój, ¿e ju¿ nigdy go nie dotknê ...
__________________

Siedzê i zastanawiam siê co robi pozosta³e 6 cudów ¶wiata


Blogujê:

WrzosowiskoMakeUp




gabka9 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-12-10, 21:21   #6
evilcia
Zadomowienie
 
Avatar evilcia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Z domu
Wiadomo¶ci: 1 877
Dot.: Dotyk to mi³o¶æ, czu³o¶æ, zaufanie i wzajemny szcunek.

Dotyk jest dla mnie bardzo istotny. Tak samo jak barwa g³osu czy buziak. Czasami mimo ¿e ca³y dzieñ jeste¶my razem, bo ¿adne z nas nie musi nigdzie jechaæ potrafiê co chwilê podej¶æ do T¯ta, przytuliæ siê, bo siê stêskni³am.

I podziwiam Wiza¿anki, które maj± T¯tów tak daleko od siebie..
evilcia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-12-10, 22:45   #7
martini.
Zakorzenienie
 
Avatar martini.
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomo¶ci: 7 911
Dot.: Dotyk to mi³o¶æ, czu³o¶æ, zaufanie i wzajemny szcunek.

Zgadzam siê w zupe³no¶ci.Czasem dotyk znaczy wiêcej ni¿ s³owa.

Kiedy¶ rozmawia³am z moim znajomym,który jest psychologiem,na temat "damsko-mêski".I pamiêtam,jak powiedzia³ mi,¿e najlepszym sposobem na sprawdzenie,czy facetowi zale¿y (chodzi mi tu szczególnie o pocz±tki,kiedy wszystko jest niepewne i tajemnicze) jest zobaczaczenie,czy On Ciê dotknie,albo chocia¿ bêdzie próbowa³ (pó¼no ju¿ jest wybaczcie,¿e nie potrafiê ja¶niej tego wyt³umaczyæ ale rozumiecie,prawda?).Bo powiedzieæ mo¿na wszystko.A dotyk jest nawi±zaniem intymnego kontaktu.
martini. jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2006-12-10, 23:04   #8
Kropeczkaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomo¶ci: 282
Dot.: Dotyk to mi³o¶æ, czu³o¶æ, zaufanie i wzajemny szcunek.

Taak.... wiemy dobrze o co Ci chodzi, Martini... zgadzam siê w zupelno¶ci z tym, co napisa³a¶.

Dla mnie bardzo wa¿ne jest to, ¿e nawet wtedy, kiedy mój ch³opak z kim¶ rozmawia a ja stoje obok, czêsto czujê jak g³adzi mnie po plecach... ³apie za rêkê... bardzo du¿o to dla mnie znaczy...
__________________
Welcome to my truth... I STILL LOVE!
Kropeczkaa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-12-10, 23:11   #9
Rozterka
Rozeznanie
 
Avatar Rozterka
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomo¶ci: 867
Dot.: Dotyk to mi³o¶æ, czu³o¶æ, zaufanie i wzajemny szcunek.

tak, dotyk jest bardzo wa¿ny i potrzebny Czasem zwyk³y gest- choæby mu¶niêcie d³oni, odgarniêcie kosmyka w³osów, mo¿e du¿o znaczyæ.
Ostatnio bardzo brakuje mi takiego zwyk³ego dotyku...
__________________
Rozterka

zapomniana...
Rozterka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-12-11, 06:47   #10
nri
Zadomowienie
 
Avatar nri
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomo¶ci: 1 687
Dot.: Dotyk to mi³o¶æ, czu³o¶æ, zaufanie i wzajemny szcunek.

wazny jest do momentu, w ktorym cos wnosi, jest szczery i wyraza uczucia; gorzej gdy w zwiazku zanika komunikacja miedzy partnerami i pozostaje sam dotyk, ktory staje sie rytualem na zasadzie "musze z nia/nim chodzic za reke na ulicy bo to przeciez moja/moj dziewczyna/chlopak"
__________________
Wymianka
nri jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-12-11, 13:48   #11
margo¶ka
Raczkowanie
 
Avatar margo¶ka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomo¶ci: 94
GG do margo¶ka
Post Dot.: Dotyk to mi³o¶æ, czu³o¶æ, zaufanie i wzajemny szcunek.

Ach. . .Przypomnia³ mi siê wczorajszy wieczór spêdzonym z moim T¿ Uwielbiam jak mnie przytula,bierze za rêke i. . . ca³ujê j± Lubi dotykaæ mojej twarzyDotyk dla mnie znaczy bardzo wiele,wiêcej ni¿ s³owa. . .
__________________
Ho voglia di ...

margo¶ka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2006-12-11, 14:39   #12
natali86
Zakorzenienie
 
Avatar natali86
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomo¶ci: 4 176
Send a message via Skype™ to natali86
Dot.: Dotyk to mi³o¶æ, czu³o¶æ, zaufanie i wzajemny szcunek.

Macie dziewczyny racjê Dotyk, ale taki najprostszy jest czyms niezastapionym. Potrafi wiele powiedzieæ. Najprostsze gesty s± najpiekniejsze i najcenniejsze S± dowodem na to ¿e jeszcze nam zalezy, ¿e kochamy i doceniamy blisko¶æ ukochanej osoby ....
__________________

Czemu ty siê z³a godzino z niepotrzebnym mieszasz lêkiem?
Jeste¶?
A wiêc musisz min±æ.
Miniesz?
A wiêc to jest piêkne.


"Inaczej serce ¿±da, inaczej my¶l s±dzi, inaczej ¶wiat spogl±da, inaczej los rz±dzi"

Jak zrozumieæ sens s³ów, które nie pad³y, ze strachu, ¿e mog± co¶ zepsuæ...?
natali86 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-12-11, 17:37   #13
0myszka0
Raczkowanie
 
Avatar 0myszka0
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomo¶ci: 323
Dot.: Dotyk to mi³o¶æ, czu³o¶æ, zaufanie i wzajemny szcunek.

Ukradkowy dotyk w restauracji, delikatne pog³askanie twarzy w towarzystwie. To wszystko po to, ¿eby wiedzieæ, jak bardzo kochamy i jak bardzo jeste¶my kochane!
Dotyk mo¿e powiedzieæ wiêcej ni¿ s³owa! Kiedy bierzesz drug± osobê za rêkê mówisz "jestem przy Tobie, nie bój siê". Kiedy kto¶ delikatnie g³aszcze Ciê po policzku, czujesz, jak przechodz± dreszcze, jak Ci jest dobrze. Bo dotyk potrafi naprawdê zdzia³aæ cuda.

Czasami jak jestem z moim T¯ zamykam oczy,czujê niesamowit± magiê dotyku. Te wspania³e chwile sa dla mnie niezapomnianym prze¿yciem.

Ciekawa jestem jak to jest z mêskiego punktu widzenia. Dla nich tak¿e dotyk jest taki wa¿ny? Jak wy my¶licie?
0myszka0 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-12-12, 08:11   #14
WujekZlyDotyk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Gdzie¶ w Polsce!
Wiadomo¶ci: 18
Dot.: Dotyk to mi³o¶æ, czu³o¶æ, zaufanie i wzajemny szcunek.

0myszka0 - Dziêki za poruszenie tego tematu. 'Dotknê³a¶' w³a¶nie genezy mojego nieco kontrowersyjnego nicka.
Cieszê siê Drogie Siostry, ¿e wszystkie macie takie zdanie w temacie, bo czasami zaczynam w±tpiæ czy 'tak' faktycznie jest. Nestety moje do¶wiadczenia czasami odbiegaj± od tego co jest tak oczywiste. Nie jestem w stanie poj±æ dziwnych reakcji na w³a¶nie ""przedmiotowy"" dotyk.
Jak to jest, kiedy na przyk³ad zauwa¿aj±c ¿e kobiecie jest ch³odno, czule okrywa³em j± pledem i wla¶nie wtedy spotka³em siê z bardzo delikatnie mówi±c ch³odnym traktowaniem? Taka sama reakcja by³a w momencie finezyjnego dotyku d³oni, mu¶niêcia jej w³osów, czy czu³ego chuchniêcia w jej w³osy. Wszystko co robi³em, aby okazaæ ¿e jestem opiekuñczy, czu³y, delikatny, daje kobiecie poczucie bespieczeñstwa, etc powodowa³o, ¿e Ona ze znacz±c± zawziêto¶ci± odwraca³a siê ode mnie??
Czy¿by nieporozumienie co do intencji? Dla kontrastu dodam, ¿e gdy ju¿ zapada³a w sen, wówczas 'dotyk' nie by³ ju¿ wcale taki z³y?! Poddawa³a siê moim czu³o¶ciom z zauwa¿aln± przyjemno¶ci±, a nawet, powiedzia³bym pewnego rodzaju têsknot± za takim dotykiem. Poprostu atmosfera robi³a siê ciep³a i mi³a. Zaznaczam, ¿e dopiero w momecie, kiedy jej ¶wiadomo¶æ odp³ywa³a ju¿ w objêcia Morfeusza. Mog³em godzinami spoczywaæ w tym stanie i przygl±daæ siê 'jak Jej dobrze'. Zapewne siê domy¶lacie jaka by³a reakcja w momecie gdy siê budzi³a. No coment.

Inna histiria, inny czas, inna kobieta dotyk ten sam. Kiedy parokrotnie zauwa¿y³em, ¿e Ona 'zamarza' pod wp³ywem dotyku (naprawde poczu³em jak zamra¿a siê od wewn±trz) Zapyta³em wporost: - Czy mój dotyk w jaki kolwiek sposób Ci przeszkadza, lub sobie tego nie ¿yczysz?
Uwaga! Odpowied¼: - Gdyby by³o tak jak mówisz, powiedza³abym Ci o tym.
I dalej Pani Lodu, wiec da³em sobie spokój z dotykiem.

My¶ê, ¿e wystarczy tych przyk³adów, choæ to nie wszystkie.

Zanim poddam siê Waszej krytyce, chcia³bym uprzedziæ dociekania na temat relacji miedzy mn± a kobiet±/ami o których wspomnia³em. W obu przypadkach zachodzi³a zale¿no¶æ T¯, a w jednym nawet próba reaktywacji.

Teraz Drogie Siostry - rozerwijcie mnie na strzepy i spalcie na stosie

pozdrawiam serdecznie
Dobry Wujek - Z³y Dotyk
WujekZlyDotyk jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-12-12, 15:07   #15
dioska
Rozeznanie
 
Avatar dioska
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 660
Dot.: Dotyk to mi³o¶æ, czu³o¶æ, zaufanie i wzajemny szcunek.

Cytat:
Napisane przez WujekZlyDotyk Poka¿ wiadomo¶æ
Nestety moje do¶wiadczenia czasami odbiegaj± od tego co jest tak oczywiste. Nie jestem w stanie poj±æ dziwnych reakcji na w³a¶nie ""przedmiotowy"" dotyk.
Jak to jest, kiedy na przyk³ad zauwa¿aj±c ¿e kobiecie jest ch³odno, czule okrywa³em j± pledem i wla¶nie wtedy spotka³em siê z bardzo delikatnie mówi±c ch³odnym traktowaniem? Taka sama reakcja by³a w momencie finezyjnego dotyku d³oni, mu¶niêcia jej w³osów, czy czu³ego chuchniêcia w jej w³osy. Wszystko co robi³em, aby okazaæ ¿e jestem opiekuñczy, czu³y, delikatny, daje kobiecie poczucie bespieczeñstwa, etc powodowa³o, ¿e Ona ze znacz±c± zawziêto¶ci± odwraca³a siê ode mnie??
Czy¿by nieporozumienie co do intencji? Dla kontrastu dodam, ¿e gdy ju¿ zapada³a w sen, wówczas 'dotyk' nie by³ ju¿ wcale taki z³y?! Poddawa³a siê moim czu³o¶ciom z zauwa¿aln± przyjemno¶ci±, a nawet, powiedzia³bym pewnego rodzaju têsknot± za takim dotykiem. Poprostu atmosfera robi³a siê ciep³a i mi³a. Zaznaczam, ¿e dopiero w momecie, kiedy jej ¶wiadomo¶æ odp³ywa³a ju¿ w objêcia Morfeusza. Mog³em godzinami spoczywaæ w tym stanie i przygl±daæ siê 'jak Jej dobrze'. Zapewne siê domy¶lacie jaka by³a reakcja w momecie gdy siê budzi³a. No coment.

Inna histiria, inny czas, inna kobieta dotyk ten sam. Kiedy parokrotnie zauwa¿y³em, ¿e Ona 'zamarza' pod wp³ywem dotyku (naprawde poczu³em jak zamra¿a siê od wewn±trz) Zapyta³em wporost: - Czy mój dotyk w jaki kolwiek sposób Ci przeszkadza, lub sobie tego nie ¿yczysz?
Uwaga! Odpowied¼: - Gdyby by³o tak jak mówisz, powiedza³abym Ci o tym.
I dalej Pani Lodu, wiec da³em sobie spokój z dotykiem.
Wiesz, wydaje mi siê to po prostu...dziwne. Wszystkie te gesty, o których piszesz, maj± ogromne znaczenie w moim zwi±zku i nie wyobra¿am sobie, ¿ebym "zamarza³a od wewn±trz" w momencie, kiedy mój T¯ mnie pie¶ci dotykiem czy chocia¿by kiedy mnie okrywa jak jest mi zimno. Wrêcz przeciwnie - takie malutkie gesty s± odzwierciedleniem czu³o¶ci, a tym samym i mi³o¶ci czy innego uczucia. Posunê³abym siê nawet do stweirdzenia, ¿e z regu³y to raczej kobiety s± z natury bardziej czu³e na takie gesty, a niektórzy faceci musz± w sobie tak± "umiejêtno¶æ" wykszta³ciæ, nauczyæ siê doceniaæ dotyk. Dlatego wydaje mi siê, ¿e albo trafi³e¶ na jakie¶ wyj±tkowe egzemplarze, albo co¶ by³o nie tak...Ale nie mnie to oceniaæ Je¶li mimo wszystko by³o/jest Ci dobrze z T¯, to znaczy, ¿e jako¶ sobie z tym poradzi³e¶.

Pozdrawiam.
__________________
- Myszo, jak ty s³odko wygl±dasz! Tak po domowemu, po mysiemu, tak futerkowato, tak pazurkowato. Jeste¶ urocza, kiedy siê ciskasz!
I razem zabrali siê do zbierania pot³uczonych talerzyków.
dioska jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-12-12, 17:47   #16
0myszka0
Raczkowanie
 
Avatar 0myszka0
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomo¶ci: 323
Dot.: Dotyk to mi³o¶æ, czu³o¶æ, zaufanie i wzajemny szcunek.

wujku z³y dotyk a mo¿e te kobiety maj± jekie¶ z³e wspomnienia co do "dotyku" mo¿e kto¶ je w jakim¶ stopniu skrzywdzi³ i dlatego s± tak zimne i niepotrafi± zaufaæ Twojemu dotykowi?
0myszka0 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-12-12, 19:30   #17
martini.
Zakorzenienie
 
Avatar martini.
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomo¶ci: 7 911
Dot.: Dotyk to mi³o¶æ, czu³o¶æ, zaufanie i wzajemny szcunek.

Cytat:
Napisane przez 0myszka0 Poka¿ wiadomo¶æ
wujku z³y dotyk a mo¿e te kobiety maj± jekie¶ z³e wspomnienia co do "dotyku" mo¿e kto¶ je w jakim¶ stopniu skrzywdzi³ i dlatego s± tak zimne i niepotrafi± zaufaæ Twojemu dotykowi?

Te¿ mi siê tak wydaje.Zw³aszcza,ze w pierwszym przypadku dzia³o siê tak wtedy,kiedy kobieta by³a "w pe³ni ¶wiadoma" .Wydaje mi siê,¿e to najzwyczajniejsza w ¶wiecie reakcja obronna.

A co do drugiej sytuacji,to idealny przyk³ad na to,¿e nasza cia³a potrafi± powiedzieæ wiêcej ni¿ s³owa.

martini. jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-12-12, 19:35   #18
martini.
Zakorzenienie
 
Avatar martini.
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomo¶ci: 7 911
Dot.: Dotyk to mi³o¶æ, czu³o¶æ, zaufanie i wzajemny szcunek.

Cytat:
Napisane przez WujekZlyDotyk Poka¿ wiadomo¶æ
Teraz Drogie Siostry - rozerwijcie mnie na strzepy i spalcie na stosie

pozdrawiam serdecznie
Dobry Wujek - Z³y Dotyk
Oj tam od razu na stosie! ¦wiêta id±,trzeba byæ mi³o¶ciwym,bo Miko³aj patrzy.
martini. jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-12-12, 19:55   #19
nietak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomo¶ci: 60
Dot.: Dotyk to mi³o¶æ, czu³o¶æ, zaufanie i wzajemny szcunek.

Dotyk jest wa¿niejszy ni¿ s³owa.
Ale kiedy on g³adzi mnie np. palcem po policzku, albo trzyma za rêkê jednocze¶nie o czym¶ rozmawiaj±c to wogóle bajka
nietak jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2006-12-12, 22:03   #20
nri
Zadomowienie
 
Avatar nri
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomo¶ci: 1 687
Dot.: Dotyk to mi³o¶æ, czu³o¶æ, zaufanie i wzajemny szcunek.

Cytat:
Napisane przez martini. Poka¿ wiadomo¶æ
Te¿ mi siê tak wydaje.Zw³aszcza,ze w pierwszym przypadku dzia³o siê tak wtedy,kiedy kobieta by³a "w pe³ni ¶wiadoma" .Wydaje mi siê,¿e to najzwyczajniejsza w ¶wiecie reakcja obronna.

A co do drugiej sytuacji,to idealny przyk³ad na to,¿e nasza cia³a potrafi± powiedzieæ wiêcej ni¿ s³owa.

mi rowniez byc moze (niekoniecznie z powodu przykrych przezyc) dziewczyna boi sie dotyku; moim zdaniem nie powinienes z niego rezygnowac tylko okazywac jej jak najwiecej czulosci i powoli, stopniowo do niej przyzwyczajac az sie sama odblokuje
__________________
Wymianka
nri jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-12-13, 08:28   #21
Fioletto
Rozeznanie
 
Avatar Fioletto
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomo¶ci: 869
Dot.: Dotyk to mi³o¶æ, czu³o¶æ, zaufanie i wzajemny szcunek.

Cytat:
Napisane przez WujekZlyDotyk Poka¿ wiadomo¶æ
0 Nie jestem w stanie poj±æ dziwnych reakcji na w³a¶nie ""przedmiotowy"" dotyk.
Jak to jest, kiedy na przyk³ad zauwa¿aj±c ¿e kobiecie jest ch³odno, czule okrywa³em j± pledem i wla¶nie wtedy spotka³em siê z bardzo delikatnie mówi±c ch³odnym traktowaniem? Taka sama reakcja by³a w momencie finezyjnego dotyku d³oni, mu¶niêcia jej w³osów, czy czu³ego chuchniêcia w jej w³osy. Wszystko co robi³em, aby okazaæ ¿e jestem opiekuñczy, czu³y, delikatny, daje kobiecie poczucie bespieczeñstwa, etc powodowa³o, ¿e Ona ze znacz±c± zawziêto¶ci± odwraca³a siê ode mnie??
Czy¿by nieporozumienie co do intencji? Dla kontrastu dodam, ¿e gdy ju¿ zapada³a w sen, wówczas 'dotyk' nie by³ ju¿ wcale taki z³y?! Poddawa³a siê moim czu³o¶ciom z zauwa¿aln± przyjemno¶ci±, a nawet, powiedzia³bym pewnego rodzaju têsknot± za takim dotykiem. Poprostu atmosfera robi³a siê ciep³a i mi³a. Zaznaczam, ¿e dopiero w momecie, kiedy jej ¶wiadomo¶æ odp³ywa³a ju¿ w objêcia Morfeusza. Mog³em godzinami spoczywaæ w tym stanie i przygl±daæ siê 'jak Jej dobrze'. Zapewne siê domy¶lacie jaka by³a reakcja w momecie gdy siê budzi³a. No coment.
faktycznie, to dziwne i ... smutne. mam wra¿enie, ¿e obie te panie po prostu pod¶wiadomie bra³y Ciê na dystans- mimo ¿e ich usta mówi³y co innego. czasami taka postawa sygnalizuje, ¿e zwi±zek zmierza ku koñcowi, niestety. z jednej strony "wszystko jest OK, nic siê nie dzieje, o co Ci chodzi?", a wewn±trz "to nie jest TO, czujê siê nieswojo" (przy czym ten drugi komunikat mimowolnie manifestuje siê przez unikanie dotyku).
raczej chyba nie o obawê przed dotykiem jako takim chodzi (uraz, z³e do¶wiadczenia), bo we ¶nie- a wtedy to cz³owiek siê nie kontroluje- dotyk odbierany jest jako koj±cy, mi³y. dopiero po przebudzeniu.... przepraszam za niefortunny zwrot- ujawnia siê "Sprawca" tego dotyku, czyli Ty- i dopiero wtedy partnerka "ucieka".
dotyk ukochanego mê¿czyzny jest jak miód na duszê, jestem pewna, ¿e zdecydowana wiêkszo¶æ Wiza¿anek siê z tym zgodzi.nawet nie dotyk erotyczny, który wzbudza dodatkowo inne przyjemne doznania- ale w³a¶nie zwyk³e mu¶niêcie d³oni, dotkniêcie twarzy ramienia....hmmm... ja siê roztapiam jak mase³ko.... taki dotyk promieniuje ciep³em, pod warunkiem jednak, ¿e obu partnerów ³±czy blisko¶æ.
mam nadziejê, ¿e uda Ci siê nawi±zaæ tak± blisko¶æ z ukochan± kobiet±.
__________________
..nie ma mnie, wiêc nie w±tpiê.



.... Das also war des Pudels Kern!








Fioletto jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-12-13, 09:07   #22
Miska82
Raczkowanie
 
Avatar Miska82
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Rzeszów :)
Wiadomo¶ci: 67
Dot.: Dotyk to mi³o¶æ, czu³o¶æ, zaufanie i wzajemny szcunek.

Dotyk jest bardzo wa¿ny, zarówno dla mnie jak i mojego T¯-ta .
Mój T¯ twierdzi, ¿e to jest w pewnym sensie takie upewnienie siê, ¿e jestem gdzie¶ w pobli¿u. A ja uwielbiam te mu¶niêcia
Miska82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-12-14, 18:01   #23
WujekZlyDotyk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Gdzie¶ w Polsce!
Wiadomo¶ci: 18
Thumbs up Dot.: Dotyk to mi³o¶æ, czu³o¶æ, zaufanie i wzajemny szcunek.

Cytat:
Napisane przez dioska Poka¿ wiadomo¶æ
... Dlatego wydaje mi siê, ¿e albo trafi³e¶ na jakie¶ wyj±tkowe egzemplarze, albo co¶ by³o nie tak...
Wed³ug mnie ka¿da kobieta jest wyj±tkowa. Miedzy innymi w tym tkwi esencja kobieco¶ci. Nikt nie jest bez skazy, dlatego otwarto¶æ potrafi wiele pomóc pod warunkiem, ¿e jest z obu stron. Dziêki za ciekawy post.

Cytat:
Napisane przez 0myszka0 Poka¿ wiadomo¶æ
... mo¿e te kobiety maj± jekie¶ z³e wspomnienia co do "dotyku" mo¿e kto¶ je w jakim¶ stopniu skrzywdzi³ i dlatego s± tak zimne i niepotrafi± zaufaæ Twojemu dotykowi?
To czywi¶cie wielce prawdopodobne, ja bym rozszerzy³ Twój pogl±d o wspomnienia wynikaj±ce nie tylko z dotyku. Dziêki

Cytat:
Napisane przez martini. Poka¿ wiadomo¶æ
... wtedy,kiedy kobieta by³a "w pe³ni ¶wiadoma" .Wydaje mi siê,¿e to najzwyczajniejsza w ¶wiecie reakcja obronna.

A co do drugiej sytuacji,to idealny przyk³ad na to,¿e nasza cia³a potrafi± powiedzieæ wiêcej ni¿ s³owa...
W³a¶nie - obronna. Jak siê dowiedzieæ jaki s± powody jesli czuje brak otwarto¶ci z Jej strony? thx

Cytat:
Napisane przez nietak Poka¿ wiadomo¶æ
Dotyk jest wa¿niejszy ni¿ s³owa.
Ale kiedy on g³adzi mnie np. palcem po policzku, albo trzyma za rêkê jednocze¶nie o czym¶ rozmawiaj±c to wogóle bajka
Nic dodaæ nic uj±c.

Cytat:
Napisane przez nri Poka¿ wiadomo¶æ
mi rowniez byc moze (niekoniecznie z powodu przykrych przezyc) dziewczyna boi sie dotyku; moim zdaniem nie powinienes z niego rezygnowac tylko okazywac jej jak najwiecej czulosci i powoli, stopniowo do niej przyzwyczajac az sie sama odblokuje
Postaram siê, jednak z wielkim wyczuciem wyprzedzaj±c moment w którym nastêpije blokada i wtedy delikatnie 'odpu¶ciæ'. (o ile bedzie jeszcze okazja ku temu) Dziêkujê bardzo

Cytat:
Napisane przez Fioletto Poka¿ wiadomo¶æ
faktycznie, to dziwne i ... smutne. mam wra¿enie, ¿e obie te panie po prostu pod¶wiadomie bra³y Ciê na dystans- mimo ¿e ich usta mówi³y co innego. czasami taka postawa sygnalizuje, ¿e zwi±zek zmierza ku koñcowi, niestety. z jednej strony "wszystko jest OK, nic siê nie dzieje, o co Ci chodzi?", a wewn±trz "to nie jest TO, czujê siê nieswojo" (przy czym ten drugi komunikat mimowolnie manifestuje siê przez unikanie dotyku).
raczej chyba nie o obawê przed dotykiem jako takim chodzi (uraz, z³e do¶wiadczenia),
...

mam nadziejê, ¿e uda Ci siê nawi±zaæ tak± blisko¶æ z ukochan± kobiet±.
Nie cytujê ca³o¶ci, ale zgadzam sie w 100%. Dziêki za dobre ¿yczenie.

Cytat:
Napisane przez Miska82 Poka¿ wiadomo¶æ
...
Mój T¯ twierdzi, ¿e to jest w pewnym sensie takie upewnienie siê, ¿e jestem gdzie¶ w pobli¿u. A ja uwielbiam te mu¶niêcia...
Rewelka, cieszê siê ¿e s± na ¶wiecie prawdziwi faceci.


Dziêkujê Wam za konstruktywne wypowiedzi. Utwierdzaj± mnie ¿e raczej nie pope³niam b³êdu urzywaj±c mi³ego dotyku, jednak powinienem byæ bardziej uwa¿ny, a przede wszystkim spokojny i cierpliwy. O ile bedzie jeszcze ku temu okacja.

dla Was i

Wujo
WujekZlyDotyk jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-12-14, 20:14   #24
dioska
Rozeznanie
 
Avatar dioska
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 660
Dot.: Dotyk to mi³o¶æ, czu³o¶æ, zaufanie i wzajemny szcunek.

Cytat:
Napisane przez WujekZlyDotyk Poka¿ wiadomo¶æ
Wed³ug mnie ka¿da kobieta jest wyj±tkowa. Miedzy innymi w tym tkwi esencja kobieco¶ci. Nikt nie jest bez skazy, dlatego otwarto¶æ potrafi wiele pomóc pod warunkiem, ¿e jest z obu stron. Dziêki za ciekawy post.

Dziêkujê Wam za konstruktywne wypowiedzi. Utwierdzaj± mnie ¿e raczej nie pope³niam b³êdu urzywaj±c mi³ego dotyku, jednak powinienem byæ bardziej uwa¿ny, a przede wszystkim spokojny i cierpliwy. O ile bedzie jeszcze ku temu okacja.

dla Was i

Wujo
Dok³adnie tak - cierpliwo¶æ, spokój, a do tego otwarto¶æ i chêæ zrozumienia drugiej strony. Jestem pewna, ¿e w zwi±zku bez ograniczeñ, tajemnic i ¶wie¿ych z³ych wspomnieñ dotyk musi sprawiaæ niesamowit± przyjemno¶æ.

¯yczê powodzenia
__________________
- Myszo, jak ty s³odko wygl±dasz! Tak po domowemu, po mysiemu, tak futerkowato, tak pazurkowato. Jeste¶ urocza, kiedy siê ciskasz!
I razem zabrali siê do zbierania pot³uczonych talerzyków.
dioska jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2006-12-15, 21:48   #25
Kropeczkaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomo¶ci: 282
Dot.: Dotyk to mi³o¶æ, czu³o¶æ, zaufanie i wzajemny szcunek.

Tak czytaj±c to wszystko po raz kolejny przypomnia³o mi siê dzisiejsze popo³udnie z moim Radkiem...

Ja siedzia³am na ³awce a on sta³ przy mnie... "przygarnia³" mnie jedn± rêk±, a drug± g³aska³ delikatnie po twarzy, w³osach... przy tym tak czule na mnie patrzy³... przez ca³y czas....
ZOBACZY£AM MI£O¦Æ
__________________
Welcome to my truth... I STILL LOVE!
Kropeczkaa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Intymnie


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:05.