Tampony - wątek zbiorczy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-07-20, 19:51   #1
noana
Raczkowanie
 
Avatar noana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 300
Arrow

Tampony - wątek zbiorczy!


wyjezdzam na wakacje i chcialabym kupic tampony z aplikatorem. ostatnio mialam te tampaxy podrozne,ale sa do bani. deformuja sie, co je wyklucza.

niestety nie widzialam na polkach tamponow z aplikatorem innych firm. moze wy mi podpowiecie?
noana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-20, 21:14   #2
agulla
Zakorzenienie
 
Avatar agulla
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: BAJKOLANDIA ;]
Wiadomości: 6 870
Dot.: tampony z aplikatorem

ja rowniez nie zauważyłam innych z aplikatorem niz tampax. Tylko ze ja jestem z nich zadowolona pozdrawiam
agulla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-21, 08:50   #3
Anemon
Raczkowanie
 
Avatar Anemon
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 60
Dot.: tampony z aplikatorem

Ja też innych nie znam. Chyba musisz wziąc Tampax-y. Albo potrenować z OB .
__________________
"Ludzie i koty mają ze sobą coś wspólnego: nie potrafią żyć bez głaskania"
Anemon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-21, 08:55   #4
amistad.k.m.s
Zakorzenienie
 
Avatar amistad.k.m.s
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 827
Dot.: tampony z aplikatorem

Jakiś czas temu były na rynku O.B. z aplikatorem. Były dużo staranniej wykonane niż Tampaxy. Nie wiem czy są jeszcze na rynku. Zapytaj się w drogerii czy sprzedają je jeszcze.
amistad.k.m.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-21, 09:02   #5
konfitura
Wtajemniczenie
 
Avatar konfitura
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 2 555
Dot.: tampony z aplikatorem

Kiedyś były Bella z aplikatorem, używałam ich kilka lat temu, bo Tampaxy się "wyciągały" - z tym, że było to kilka lat temu i nie wiem czy nadal są produkowane.
__________________

konfitura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-21, 09:04   #6
konfitura
Wtajemniczenie
 
Avatar konfitura
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 2 555
Dot.: tampony z aplikatorem

http://www.bella.pl/index.php?o=1&group_id=34

Jednak są Najlepiej pytaj w aptekach.
__________________

konfitura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-21, 09:07   #7
młodaa
Wtajemniczenie
 
Avatar młodaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 2 362
Dot.: tampony z aplikatorem

Moze jednak zdecyduj sie na OB? nic sie z nimi nie dzieje podczas podrozy (przetestowalam), a zakladanie trwa pare sekund... moze dlatego ze ja aplikatora nie "rozszyfrowalam" a znam tylko Tampaxy

pozdrawiam
młodaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-07-21, 09:19   #8
konfitura
Wtajemniczenie
 
Avatar konfitura
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 2 555
Dot.: tampony z aplikatorem

Tampony z aplikatorem są wygodniejsze np. w podróży, są bardziej higieniczne. Np. nie wyobrażam sobie wymienić o.b. w lesie czy w pociągu - dotykać klamek, myć dłoni wodą z butelki czy przecierać je chusteczkami. W takich przypadkach tampony z aplikatorem są idealnym rozwiązaniem. Zamiast palca wsadza się czysty aplikator.
__________________

konfitura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-21, 09:22   #9
konfitura
Wtajemniczenie
 
Avatar konfitura
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 2 555
Dot.: tampony z aplikatorem

A oto cytat ze strony Belli:

Aplikator umożliwia dokładne i łatwe wprowadzenie tamponu w miejsce pożądane oraz służy do zachowania higieny podczas jego aplikowania.
Dzięki niemu tampon nie ma bezpośredniego kontaktu z dłońmi i dlatego znajdujące się na nich bakterie nie przedostaną się do wnętrza ciała kobiety.
__________________

konfitura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-21, 09:22   #10
mimbi
Zakorzenienie
 
Avatar mimbi
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5 109
Dot.: tampony z aplikatorem

OB z aplikatorem dawno juz w aptekach nie widzialam, ale faktycznie byly lepsze niz Tampaxy, nawet wygladaly porzadniej.
mimbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-21, 09:28   #11
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: tampony z aplikatorem

Ja, podobnie jak konfitura, polecam bellę z aplikatorem. Nie dość, że lepsze niż tampax, to jeszcze trochę tańsze. Bywają w Geancie, no i w aptekach
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-07-21, 10:02   #12
klarnet
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 103
Dot.: tampony z aplikatorem

a ja polecam nowe tampaxy compaq.maja plastikowy,a nie tekturowy aplikator,wiec wchodza bardzo gladziutko.sliczne kolorowe opakowanka,male,wiec mieszcza sie do torebki i naprawde dobrze chronia.okej,moze sie troszke rozlaza przy wyciaganiu,ale tam i tak nie ma prawa nic zostac-gadalam o tym z ginka.w polsce z aplikatorem jest jeszcze bella,nie probowalam.ob nie ma od dawna i to chyba nie tylko u nas.
klarnet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-21, 13:08   #13
Wisnia
Wtajemniczenie
 
Avatar Wisnia
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: [SG]
Wiadomości: 2 518
GG do Wisnia
Dot.: tampony z aplikatorem

Cytat:
Napisane przez noana
wyjezdzam na wakacje i chcialabym kupic tampony z aplikatorem. ostatnio mialam te tampaxy podrozne,ale sa do bani. deformuja sie, co je wyklucza.

niestety nie widzialam na polkach tamponow z aplikatorem innych firm. moze wy mi podpowiecie?
koniecznie musza byc z aplikatorem? bo akurat taki wynalazek jest dla mnie troche bez sensu. a dobre tampony czyli np o.b. nie maja aplikatora. uzywanie ich jest proste, wiec mysle ze warto sie 'przestawic' ;-)
Wisnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-21, 13:48   #14
hybris
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 727
Dot.: tampony z aplikatorem

Cytat:
Napisane przez amistad.k.m.s
Jakiś czas temu były na rynku O.B. z aplikatorem. Były dużo staranniej wykonane niż Tampaxy. Nie wiem czy są jeszcze na rynku. Zapytaj się w drogerii czy sprzedają je jeszcze.
Niestety, OB z aplikatorem nie ma juz w Polsce od lat. Są natomias w Niemczech (a przynajmniej jakiś czas temu były i niekiedy molestowałam tę, czy inną koleżankę, by przywiozła zapasik), niekiedy również były dostępne na Allegro. Sama kiedyś robiłam wielką akcję poszukiwawczą, bo dla mnie one były najlepsze i koniec. Szkoda, że takie produkty znikają z rynku
hybris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-21, 13:54   #15
cassy
Raczkowanie
 
Avatar cassy
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 30
Dot.: tampony z aplikatorem

hey! Czytam tak wasze wypowiedzi i chciałam się zapytać czy z tamponami można się kąpać??? Wyjeżdżam na wakacje za granicę nad morze i nie chciałabym marnować ani jednego dnia wypoczynku w wodzie nie mam doświadczenia z tamponami, ale myślę że wygodniejsze będą z aplikatorem... doradźcie!!!
cassy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-21, 15:59   #16
konfitura
Wtajemniczenie
 
Avatar konfitura
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 2 555
Dot.: tampony z aplikatorem

Cassy, z tamponami można się kąpać. Dla mnie też wiele razy były ratunkiem (np. we Włoszech), ale właściwie stosuję wyłącznie tampony.
__________________

konfitura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-21, 18:06   #17
noana
Raczkowanie
 
Avatar noana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 300
Dot.: tampony z aplikatorem

to sprobuje poszukac belli. mowiac o zdeformowanych tampaksach mialam na mysli wlasnie te nowe. (oprocz tej jednej wady sa ok).

zwykle tampony ob tez oczywiscie biore,ale nie bede sobie wkladac brudnych paluchow w barowych kibelkach lub innych "ekstremalnych' warunkach. nie chce nabawic sie zadnego chorobska.

szkoda,ze ob nie maja aplikatora, bo sa to najlepsze tampony :-(
noana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-21, 18:16   #18
madziunia280
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 5
Dot.: tampony z aplikatorem

ja tam uzywam o.b tyle ze biore aplikator z tampax
madziunia280 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-22, 16:30   #19
klarnet
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 103
Dot.: tampony z aplikatorem

ob z aplikatorem istnieja faktycznie chyba tylko i wylacznie w niemczech w tym momencie.ale to nie jest tak,ze to sa takie same tampony jak te nasze ob tylko z aplikatorem.tampaxy bez tez inaczej wygladaja i raczej "puchna" wszerz,a nie wzdluz.te z aplikatorami po prostu sa inne.
klarnet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-07-22, 19:00   #20
cassy
Raczkowanie
 
Avatar cassy
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 30
Dot.: tampony z aplikatorem

Cytat:
Napisane przez konfitura
Cassy, z tamponami można się kąpać. Dla mnie też wiele razy były ratunkiem (np. we Włoszech), ale właściwie stosuję wyłącznie tampony.
Dzięki!!! Będę miała spokojne wakacje
cassy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-22, 23:05   #21
sloneczko_00
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 124
Dot.: tampony z aplikatorem

mam taka prosbe czy moglaby ktoras z Was wyjasnic mi co to sa te cale tampony z aplikatorem?
bo ja nie uzywalam tego nigdy (zreszta tampon mialam zalozony dwa razy w zyciu bo) i tak sie zastanawiam jak to dokladnie dziala
z gory dziekuje za odp

aaaa i jeszcze jedno: mam dosc obfite miesiaczki czy polecilybyscie mi tampony czy jednak podpaski?
sloneczko_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-23, 06:45   #22
sylwia18
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia18
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Weston-super-Mare
Wiadomości: 6 832
Dot.: tampony z aplikatorem

słoneczko 00 ja mam bardzo obfite miesiączki i tampony są idealnym rozwiązaniem bo czuję się 100 razy bardziej komfortowo niz z "pampersem" przy takim krwawieniu
co do tamponów z aplikatorami to nigdy takich nie uzywałam (od zawsze zwykłe) ale maja one takie "urządzenie" pomagające łatwiej umiescić tampon (dobre dla poczatkujących tamponiarek czyli dla ciebie też).
a czy przypadkiem tempony ob "moje pierwsze" (czy jakoś tak) nie maja aplikatora??? tak mi się zdawało jak je zobaczyłam...
__________________
A prayer for the wild at heart, kept in cages...
sylwia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-23, 08:56   #23
obca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 1 454
Smile Dot.: tampony z aplikatorem

noana: widzę że jesteś z Torunia więc napiszę Ci gdzie ja kupiłam tampony Belli z aplikatorem

jakiś czas temu były w aptece w Carefurze (ale ostatnio chyba już się skończyły) - i niedawno widziałam je w takim niedużym SAMIE na skarpie .. nie wiem dokładnie jak się ten sklep nazywa ale spróbuję opisać położenie
mieści się naprzeciwko takich murowanych sklepików pomiędzy kościołem a apteką Adoloran - dokładnie między drugim a trzecim przystankiem autobusowym 22 i 31 (licząc od pętli na skarpie..czyli między pierwszym a drugim przystankiem nie licząc początkowej pętli)..

jak będę miała chwilę postaram się tam zajrzeć i sprawdzić czy jeszcze są te tampony i jak dokładnie nazywa się ten sklep (ale to po weekendzie dopiero)
obca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-23, 09:22   #24
singielka1
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar singielka1
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 413
Dot.: tampony z aplikatorem

a jeśli chodzi o przeciekalność, to które polecacie? Bo ja zawsze się boje i mam wrażenie używając tamponów, że mam plame...
singielka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-23, 09:26   #25
Martek88
Zadomowienie
 
Avatar Martek88
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 701
Dot.: tampony z aplikatorem

Ja tez mam czasami takie wrazenie, czesto mylne. Jak sie bardzo boje, ze tampon mi przecieknie to uzywam dodatkowo cienkiej wkladki i po klopocie
Martek88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-23, 11:33   #26
sylwia18
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia18
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Weston-super-Mare
Wiadomości: 6 832
Dot.: tampony z aplikatorem

ja zawsze używam wkładki a co do wrażenia przeciekania to jest dla mnie bez porównania z podpaskami- wtedy to dosłownie jestem pewna że mam plamę mimo że jej nie matampony powodują że w ogóle zapominam o okresie, chyba najlepsza rzecz jaką wymyślono dziewczyny na prawdę radzę wam spróbować bo byłoby szkoda żebyście się z tymi "pampersami" całe życie męczyły, tym bardziej że młode jesteśmy i wygoda jest bardzo ważna jak macie trudności z zakładaniem to spróbujcie z najmniejszym tamponem- ja tak zrobiłam i później już poszło jak z płatka.
__________________
A prayer for the wild at heart, kept in cages...
sylwia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-23, 15:08   #27
konfitura
Wtajemniczenie
 
Avatar konfitura
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 2 555
Dot.: tampony z aplikatorem

Najprościej rzecz ujmując aplikator eliminuje wkładanie palca czyli jest higienicznym rozwiązaniem. Aplikator stanowią dwie tekturowe lub - ostatnio w Tampaxach - plastikowe rurki zachodzące na siebie. Na końcu rurki o większej średnicy znajduje się tampon (tylko wystaje końcówka) i tą stroną wprowadza się go aż do miejsca żłobień aplikatora (w ten sposób mamy pewność, że aplikator znajduje się dostatecznie głęboko - wtedy go nie czujemy). Długość ta odpowiada długości palca. W celu wypchnięcia tampona z aplikatora wciska się węższą rurkę w tę szerszą i wyjmuje złożony aplikator - tampon zostaje w przystani
Rany, ale opis mi wyszedł
Dla kobiet z obfitszym krwawieniem tampony są dobrym rozwiązaniem, tylko trzeba dobrać odpowiedni dla siebie rozmiar (za mały trzeba będzie szybko zmieniać, za duży będzie wychodził z oporem, bo nie będzie nasączony). Trzeba pamiętać o Zespole Wstrząsu Toksycznego - jest on łączony z używaniem zbyt dużych tamponów.
Polecam te ze skręconymi rowkami (nie wiem czy oprócz o.b. jakaś firma ma je w ofercie), bo rzeczywiście stanowią dobrą ochronę przed przeciekaniem.
Sama mam bardzo skąpe miesiączki (od pigułek) i używam najmniejszych tamponów, a mimo to czasami przeciekają, więc stosowanie wkładek jest dobrym rozwiązaniem.
__________________

konfitura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-23, 15:41   #28
noana
Raczkowanie
 
Avatar noana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 300
Dot.: tampony z aplikatorem

obca, dzieki za info. jutro pojde do carefoura, a ten sam to pewnie torimpex(mieszkam w tych okolicach jutro bede szukac, w pon wyjezdzam wczesnie rano.
noana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-23, 15:56   #29
obca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 1 454
Smile Dot.: tampony z aplikatorem

sam nazywa się "RYWAL" i obok niego jest wieżowiec z adresem Ligii Polskiej 14 (jakoś tak)

przejeżdżałam dziś obok i rzuciłam okiem na napisy
obca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-23, 18:19   #30
noana
Raczkowanie
 
Avatar noana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 300
Dot.: tampony z aplikatorem

rywal to wlasnie torimpex ;-) w kazdym razie dzieki za info.
noana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-02-16 19:14:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:22.