Jaki język obcy wybrać? - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-23, 14:36   #211
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: Dylemat: hiszpański/norweski/rosyjski

Cytat:
Napisane przez LilyAllen Pokaż wiadomość
Hiszpański ma może łatwe słownictwo (bo podobne do angielskiego) i banalną dla nas wymowę, jednak mało znam osób, które posługują się swobodnie tym językiem, nie kalecząc gramatyki.
To ja właśnie znam raczej osoby, które mówią poprawnie gramatycznie, ale mają problemy z wymową Tzn. niby poprawnie wymawiają, ale to tragicznie i bardzo sztucznie brzmi
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-24, 23:43   #212
kasia86bgo
Zakorzenienie
 
Avatar kasia86bgo
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: NO / PL
Wiadomości: 4 205
GG do kasia86bgo Send a message via Skype™ to kasia86bgo
Dot.: Dylemat: hiszpański/norweski/rosyjski

Norweski - nie jest az tak latwym jezykiem - jesli chodzi o gramatyke jest ciut pomieszana angielsko-niemiecka - ale wymowa ooooohoho nie jedemu ( np Mi ) sprawia problem. Sa dwie odmiany Norweskiego i MASE dialektow ( czasami moze sie zdarzyc zd norweg z polnocy nie rozumie ziomka z poludnia )

Oczywiscie bym polecila norweski - ale nad rosyjskim tez warto sie zastanowic ;-)


Kocham Cie Emilianku <3.
__________________
Miluś

http://suwaczki.maluchy.pl/li-65599.png
kasia86bgo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-26, 13:35   #213
alex24112
Zadomowienie
 
Avatar alex24112
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 135
Question Niemiecki vs hiszpański

Hej
Moje języki to angielski (B2) i francuski (A2). Na 50% będę studiowała filologię franc+ang (zależy czy się dostanę i czy wybiorę to czy dietetykę). Na licencjacie doszłabym do poziomu C1 z obu języków.
Uczyłam się tez kiedyś włoskiego, z którego nic nie umiem oprócz odmiany podstawowych czasowników i czytania. Uczyłam się też łaciny, ale to język martwy, więc nigdzie go nie zaliczam.

Po maturze oprócz powtarzania i ulepszania ang i franc (jeśli się nie zdecyduję na filologię to w grudniu chcę zdawać FCE a w czerwcu DELF A2) chciałabym zacząć 3 język. Wcześniej miałam dylemat między hiszpańskim a włoskim, ale dziewczyny mi doradziły i stwierdziłam, że zacznę hiszpański. Natomiast teraz czytam różne fora i wszędzie przyznają, że to niemiecki, obok angielskiego, jest najbardziej pożądanym na rynku pracy językiem.

I tu zaczynają się schody, bo nie wiem, czy wybrać hiszpański, czy niemiecki.

Hiszpański:
+ bardziej mi się podoba, zawsze chciałam się go nauczyć
+ więcej ludzi mówi po hiszpańsku
- przydałby mi się praktycznie tylko podczas podróży
+ myślę, że przyjemniej by mi się go uczyło
- wiem, że jeśli bym go nie używała (a na rynku pracy nie poszukuje się go prawie wcale) to szybko uciekłby mi z głowy

Niemiecki:
- nie jest aż tak ładny, a co za tym idzie nauka sprawiałaby mi mniej przyjemności, nigdy mnie z resztą aż tak do niego nie ciągnęło
+ to język sąsiadów, więc często się przydaje
+ jest pożądany na rynku pracy
+ jest więcej miejsc do nauki niemieckiego
- słówka mnie przerażają. moja bliska koleżanka kocha niemiecki, czasem czytała mi słówka i mam wrażenie, że jedno słowo niemieckie to w polskim całe zdanie
+ są szanse, że używałabym tego języka czasami w życiu

Co do obu języków to nie umiem nawet czytać, więc musiałabym prosić kogoś o pomoc/iść na wakacyjny kurs/iść do kogoś prywatnie na kilka lekcji zanim nie nauczę się czytać.

Który język byście mi poleciły?
__________________
4 rok logopedii UW

Walczę z pcos, nt i io. Walczę o siebie!
alex24112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-26, 15:00   #214
rossettorosso
Rozeznanie
 
Avatar rossettorosso
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 697
Dot.: Niemiecki vs hiszpański

Wybierz język, który będzie Ci sprawiał przyjemność Jak sama piszesz, to właśnie hiszpański bardziej Ci się podoba - nauka nie będzie wtedy taka trudna. Do tego hiszpański jest bardzo popularny na całym świecie - jak dla mnie to ogromna zaleta.
__________________
"Ten czas przeminął i to, co do niego należało nie istnieje już"

~~~

Mój blog z kulturalnymi rozmaitościami
Mój blog z inspiracjami
Zupka
rossettorosso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-28, 21:27   #215
LilyAllen
Zadomowienie
 
Avatar LilyAllen
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Córdoba! <3
Wiadomości: 1 625
Dot.: Niemiecki vs hiszpański

Cytat:
Napisane przez alex24112 Pokaż wiadomość
Hej
Moje języki to angielski (B2) i francuski (A2). Na 50% będę studiowała filologię franc+ang (zależy czy się dostanę i czy wybiorę to czy dietetykę). Na licencjacie doszłabym do poziomu C1 z obu języków.
Uczyłam się tez kiedyś włoskiego, z którego nic nie umiem oprócz odmiany podstawowych czasowników i czytania. Uczyłam się też łaciny, ale to język martwy, więc nigdzie go nie zaliczam.

Po maturze oprócz powtarzania i ulepszania ang i franc (jeśli się nie zdecyduję na filologię to w grudniu chcę zdawać FCE a w czerwcu DELF A2) chciałabym zacząć 3 język. Wcześniej miałam dylemat między hiszpańskim a włoskim, ale dziewczyny mi doradziły i stwierdziłam, że zacznę hiszpański. Natomiast teraz czytam różne fora i wszędzie przyznają, że to niemiecki, obok angielskiego, jest najbardziej pożądanym na rynku pracy językiem.

I tu zaczynają się schody, bo nie wiem, czy wybrać hiszpański, czy niemiecki.

Hiszpański:
+ bardziej mi się podoba, zawsze chciałam się go nauczyć
+ więcej ludzi mówi po hiszpańsku
- przydałby mi się praktycznie tylko podczas podróży
+ myślę, że przyjemniej by mi się go uczyło
- wiem, że jeśli bym go nie używała (a na rynku pracy nie poszukuje się go prawie wcale) to szybko uciekłby mi z głowy

Niemiecki:
- nie jest aż tak ładny, a co za tym idzie nauka sprawiałaby mi mniej przyjemności, nigdy mnie z resztą aż tak do niego nie ciągnęło
+ to język sąsiadów, więc często się przydaje
+ jest pożądany na rynku pracy
+ jest więcej miejsc do nauki niemieckiego
- słówka mnie przerażają. moja bliska koleżanka kocha niemiecki, czasem czytała mi słówka i mam wrażenie, że jedno słowo niemieckie to w polskim całe zdanie
+ są szanse, że używałabym tego języka czasami w życiu

Co do obu języków to nie umiem nawet czytać, więc musiałabym prosić kogoś o pomoc/iść na wakacyjny kurs/iść do kogoś prywatnie na kilka lekcji zanim nie nauczę się czytać.

Który język byście mi poleciły?
OK, wypowiem się, bo akurat mam na poważnie do czynienia z obydwoma językami.

No więc tak: nie do końca rozumiem założenie, że hiszpańskiego miałabyś używać tylko w podróży. Dzięki podróżom pewnie nawiążesz jakieś znajomości i nigdy nie wiadomo, w czym jeszcze się przyda. Mówisz, że hiszpański Ci się podoba, ale przewidujesz, że przestaniesz go używać i przez to zapomnisz. Osoby, którym naprawdę podoba się jakiś język (np. ja ), same szukają z nim kontaktu i próbują go opanować tak dobrze, jak tylko są w stanie. Odnoszę wrażenie, że u Ciebie to troszkę kaprys.

Niemiecki - ja też nie czuję do niego pociągu, i mówię to po wielu latach nauki i kilku latach studiów. No cóż, nie do końca sama go wybrałam. Jeśli ma mi się kiedyś przydać, to OK, jeśli nie - trudno. Niestety, z własnej woli raczej się z nim "rekreacyjnie" nie stykam. I stąd wskazówka: jeśli z góry czujesz, że możesz się z czymś męczyć, to może tak być. A samo zapisanie na kurs nie nauczy Cię języka, potrzeba jeszcze dużo chęci i motywacji, ale to na pewno wiesz sama.

Odpowiedz sobie na pytanie: jaki masz cel w tej nauce? Trochę wychodzi tak, że chcesz się czegoś nauczyć, żeby się opłacało, ale przy tym boisz się, żeby nie nauczyć się czegoś "na próżno"...
LilyAllen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-28, 21:51   #216
la_tawiec
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 23
Dot.: Niemiecki vs hiszpański

LillyAllen prawi bardzo mądrze uczenie się języka to coś troszkę innego niż zgłebianie wszelkich innych dziedzin - bez prawdziwej miłości do konkretnego języka trudno będzie Ci się nim zachwycać, a to chyba najważniejsze w tej kwestii...
__________________
<ciach_reklama>
la_tawiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-29, 19:44   #217
alex24112
Zadomowienie
 
Avatar alex24112
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 135
Dot.: Niemiecki vs hiszpański

Hm, wyszło trochę dziwnie
Hiszpańskiego zawsze chciałam się nauczyć, więc to nie kaprys. Zawsze chciałam się też nauczyć francuskiego i teraz umiem się w nim dogadywać, co sprawia mi ogrom radości i tak samo byłoby z hiszpańskim, chociaż francuski bardziej mi się podoba.

I rozumiem o czym mówisz, bo miałam tak z włoskim. 3 lata chodziłam na lekcje i to tyle. Tylko na nie chodziłam. Nie wyniosłam po tych czasie nic oprócz jakichś podstawowych zwrotów, odmiany czasowników i umiejętności czytania. Pewnie ten niemiecki też pozostawałby mi trochę w głowie, ze słuchu (chociaż długość słów w niemieckim mnie przeraża), ale nie zaprzyjaźniłabym się z nim tak, żebym np. chodziła po domu i rozmawiała ze sobą, albo myślała po angielsku czy francusku.

Zaczęłam dziś z tym hiszpańskim trochę. I muszę przyznać, że jest piękny, więc po prostu przy nim zostanę. A może za kilka lat, albo gdzieś przypadkiem, dotknę niemieckiego.

Dziękuję bardzo za odpowiedzi
__________________
4 rok logopedii UW

Walczę z pcos, nt i io. Walczę o siebie!
alex24112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-29, 20:12   #218
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: Dylemat: hiszpański/norweski/rosyjski

Na moje na poziomie A1-A2 każdy język wydaje się być prosty, zwłaszcza hiszpański :P
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-29, 22:09   #219
Callitus
Zakorzenienie
 
Avatar Callitus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 461
Dot.: Niemiecki vs hiszpański

Powiem tak - kilka lat temu miałam podobny dylemat. I żałuję mojego wyboru, a wybrałam hiszpański. Cały czas jestem zakochana w tym języku i umiem go dobrze, jednak niestety, nie przyda się on do wielu rzeczy - współpracujemy raczej z naszymi sąsiadami. Nie wiem, jak wygląda sytuacja w innych województwach, ale bliskość Niemiec sprawia, że ten język jest wspominany w prawie każdym ogłoszeniu o pracę. Częściej spotykam się z włoskim i francuskim, niż hiszpańskim.

Niemniej jednak mnie oba języki bardzo się podobają i może z poczucia straconego czasu mam nieco więcej serca do niemieckiego. Skoro chcesz studiować języki, zdajesz sobie zapewne sprawę z tego, że ich nauka zajmuje sporo czasu. Zastanów się, czy warto tylko dlatego, że język jest piękny (bo temu nie przeczę, jednak to nieco za mało ).
__________________
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.
Callitus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-30, 14:12   #220
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: Dylemat: hiszpański/norweski/rosyjski

Cytat:
Napisane przez tamtaglista Pokaż wiadomość
Na moje na poziomie A1-A2 każdy język wydaje się być prosty, zwłaszcza hiszpański :P
Oj, nie każdy, nieraz właśnie początki są najtrudniejsze Ale w hiszpańskim faktycznie tak jest, że na początku wydaje się bardzo łatwy
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-30, 20:20   #221
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: Dylemat: hiszpański/norweski/rosyjski

Wydaje mi się, że to kwestia fonetyki :P
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-01, 12:51   #222
alex24112
Zadomowienie
 
Avatar alex24112
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 135
Dot.: Niemiecki vs hiszpański

Mieszkam w mazowieckim i tu też najczęściej poszukiwani są ludzie z angielskim i niemieckim.
Kuurde, teraz to już nie wiem co robić bo może powinnam odświeżyć sobie ten włoski i jego się uczyć.
__________________
4 rok logopedii UW

Walczę z pcos, nt i io. Walczę o siebie!
alex24112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 12:29   #223
Futbolowa
Zakorzenienie
 
Avatar Futbolowa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Miasto Bandyckiej Miłości
Wiadomości: 10 172
GG do Futbolowa
Dot.: Niemiecki vs hiszpański

Polecam lekturę: http://agnieszkadrummer.wordpress.co...czy-niemiecki/
Futbolowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 12:39   #224
201609062117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 648
Dot.: Niemiecki vs hiszpański

Cytat:
Napisane przez Futbolowa Pokaż wiadomość
spodobało mi się stwierdzenie, że niemiecki z angielskim to klucz do Europy a angielski z hiszpańskim i portugalskim to klucz do Ameryki. Może lekkie uproszenie, ale coś w tym jest

Ja angielski znam na w miarę sensownym poziomie i uczę się niemieckiego, co prawda zrywami i staram się wygospodarować jeszcze jedną godzinę w tygodniu na zajęcia, hiszpański poczeka jeszcze z rok, dwa.
201609062117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-04, 22:28   #225
LilyAllen
Zadomowienie
 
Avatar LilyAllen
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Córdoba! <3
Wiadomości: 1 625
Dot.: Niemiecki vs hiszpański

Cytat:
Napisane przez Futbolowa Pokaż wiadomość
Ciekawy tekst. Racja, niemiecki jest dużo bardziej "opłacalny", jednak jeśli komuś bardzo się nie podoba, a i bez niego może jakoś przetrwać, to trudno jest się go nauczyć. Tak jak w sumie każdego innego języka, z którym nam ogólnie nie po drodze.

Ja sama chyba nie jestem do końca obiektywna, skoro znam oba: hiszpański uszczęśliwia mnie każdego dnia, ale w razie czego może to niemiecki będzie ratował mi życie.

Autorko, pomyśl dobrze, co, jak i po co, a najlepiej to naucz się obu.
LilyAllen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-06, 15:26   #226
95aga95
Zadomowienie
 
Avatar 95aga95
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 197
Dot.: Niemiecki vs hiszpański

Cytat:
Napisane przez alex24112 Pokaż wiadomość
Hej
Moje języki to angielski (B2) i francuski (A2). Na 50% będę studiowała filologię franc+ang (zależy czy się dostanę i czy wybiorę to czy dietetykę). Na licencjacie doszłabym do poziomu C1 z obu języków.
Uczyłam się tez kiedyś włoskiego, z którego nic nie umiem oprócz odmiany podstawowych czasowników i czytania. Uczyłam się też łaciny, ale to język martwy, więc nigdzie go nie zaliczam.

Po maturze oprócz powtarzania i ulepszania ang i franc (jeśli się nie zdecyduję na filologię to w grudniu chcę zdawać FCE a w czerwcu DELF A2) chciałabym zacząć 3 język. Wcześniej miałam dylemat między hiszpańskim a włoskim, ale dziewczyny mi doradziły i stwierdziłam, że zacznę hiszpański. Natomiast teraz czytam różne fora i wszędzie przyznają, że to niemiecki, obok angielskiego, jest najbardziej pożądanym na rynku pracy językiem.

I tu zaczynają się schody, bo nie wiem, czy wybrać hiszpański, czy niemiecki.

Hiszpański:
+ bardziej mi się podoba, zawsze chciałam się go nauczyć
+ więcej ludzi mówi po hiszpańsku
- przydałby mi się praktycznie tylko podczas podróży
+ myślę, że przyjemniej by mi się go uczyło
- wiem, że jeśli bym go nie używała (a na rynku pracy nie poszukuje się go prawie wcale) to szybko uciekłby mi z głowy

Niemiecki:
- nie jest aż tak ładny, a co za tym idzie nauka sprawiałaby mi mniej przyjemności, nigdy mnie z resztą aż tak do niego nie ciągnęło
+ to język sąsiadów, więc często się przydaje
+ jest pożądany na rynku pracy
+ jest więcej miejsc do nauki niemieckiego
- słówka mnie przerażają. moja bliska koleżanka kocha niemiecki, czasem czytała mi słówka i mam wrażenie, że jedno słowo niemieckie to w polskim całe zdanie
+ są szanse, że używałabym tego języka czasami w życiu

Co do obu języków to nie umiem nawet czytać, więc musiałabym prosić kogoś o pomoc/iść na wakacyjny kurs/iść do kogoś prywatnie na kilka lekcji zanim nie nauczę się czytać.

Który język byście mi poleciły?
angielski pożądany? każdy mówi po angielsku
im rzadziej spotykany język tym większe możliwości na dobrą pracę
__________________
14.08.2010 - Mój Najwspanialszy

Wymienię

Odpisz u mnie, ja u Ciebie
95aga95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-06, 17:21   #227
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Niemiecki vs hiszpański

Cytat:
Napisane przez 95aga95 Pokaż wiadomość
angielski pożądany? każdy mówi po angielsku
im rzadziej spotykany język tym większe możliwości na dobrą pracę
Zgadzam się, że każdy mówi po angielsku. Angielski stał się niejako obligatoryjny, więc wymaganie jego znajomości jest właściwie oczywiste.

Jako osoba, która za rok kończy studia przeglądam czasem oferty pracy. Znam zarówno hiszpański, jak i niemiecki. I powiem ci, że ze świecą szukać ofert pracy z wymaganiem języka hiszpańskiego. Za to w moim regionie szanse na dobrą pracę bez znajomości niemieckiego są niemal zerowe.

Hiszpański jest piękny, sama się w nim zakochałam. Ale niemiecki nie jest zły, jest tylko demonizowany. Niemiecka gramatyka jest w gruncie rzeczy bardzo prosta, śmiem twierdzić, że łatwiejsza, niż zaawansowana gramatyka hiszpańska.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 19:50   #228
Lizzie0
Rozeznanie
 
Avatar Lizzie0
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 596
Dot.: Jakich języków warto się uczyć?

Na pewno warto znać te powszechne języki jak angielski czy niemiecki, choć osobiście nie przepadam za nimi Poza tymi oczywistymi to według mnie warto uczyć się francuskiego, hiszpańskiego, być może też rosyjskiego i włoskiego. Z tych bardziej unikatowych to nie wiem jakie zapotrzebowanie jest na nie
Lizzie0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-09, 23:17   #229
Une fille polonaise
Raczkowanie
 
Avatar Une fille polonaise
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 107
Dot.: Jakich języków warto się uczyć?

Witam
Oczywiście nauka języków obcych to dziś konieczność, która może okazać się bardzo przyjemna. Angielski jak na razie numerem 1, więc na początku przygody z językami, trzeba zadbać o to, by dobrze posługiwać się tym językiem, a dalej...hmm... osobiście studiuję język francuski i arabski. Uważam, że znając dobrze te języki mam spore szanase, by związać moją przyszłość właśnie z tymi jęzkami w pracy- jako wykładowca, tłumacz, korepetytor etc. Warto wybrać takie języki, którymi posługuje się mało osób, a jednocześnie są one dość 'pożądane'... Jednak wszystko zależy od tego, jaki jest cel nauki języków. Życzę Wam wszystkim powodzenia w nauce języków i zachęcam do poświęcenia...hmmm... nie takiej małej ilości czasu na naukę, gdyż, jak u Dantego, tak i z językami- trud się opłaca
Une fille polonaise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-10, 07:12   #230
zuzia_zuzia
Raczkowanie
 
Avatar zuzia_zuzia
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 359
Dot.: Jakich języków warto się uczyć?

Zgadzam sie w 101% z Une fille polonaise!
Dodam tylko, bo wlasnie po przeczytaniu tego nasunela mi sie taka mysl...
Nie rozumiem ludzi, ktorzy mowia, ze nie bede sie uczyc angielskiego, niemieckiego czy innych "standardowych" jezykow "bo nie lubia", "bo nie sa przydatne". Pomijam juz fakt, ze moim zdanie to kompletna bzdura. Nie wiem po prostu, jakim cudem chca sie uczyc jakiegokolwiek innego, "oryginalnego" jezyka, nie znajac tamtych? Do wielu jezykow nie ma ksiazek, podrecznikow, czy jakichkolwiek innych materialow po polsku. A przynajmniej "dobrych" materialow. No i trzeba siegac po obcojezyczne (wiem z doswiqadczenia...).
__________________
http://www.next-stop-adventure.com

اذا ضحك لك الزمان فكن على حذر... لأن الزمان لا يضحك طويلا
zuzia_zuzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-10, 07:53   #231
alex24112
Zadomowienie
 
Avatar alex24112
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 135
Dot.: Niemiecki vs hiszpański

Pisząc o tej pożądalności języka angielskiego miałam na myśli właśnie to, że zawsze jest w wymaganiach stawianych przez pracodawcę źle się wysłowiłam.
__________________
4 rok logopedii UW

Walczę z pcos, nt i io. Walczę o siebie!
alex24112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-27, 07:08   #232
tanathalie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Udine
Wiadomości: 6
Dot.: Jakich języków warto się uczyć?

Cytat:
Napisane przez zuzia_zuzia Pokaż wiadomość
Zgadzam sie w 101% z Une fille polonaise!
Dodam tylko, bo wlasnie po przeczytaniu tego nasunela mi sie taka mysl...
Nie rozumiem ludzi, ktorzy mowia, ze nie bede sie uczyc angielskiego, niemieckiego czy innych "standardowych" jezykow "bo nie lubia", "bo nie sa przydatne". Pomijam juz fakt, ze moim zdanie to kompletna bzdura. Nie wiem po prostu, jakim cudem chca sie uczyc jakiegokolwiek innego, "oryginalnego" jezyka, nie znajac tamtych? Do wielu jezykow nie ma ksiazek, podrecznikow, czy jakichkolwiek innych materialow po polsku. A przynajmniej "dobrych" materialow. No i trzeba siegac po obcojezyczne (wiem z doswiqadczenia...).
Może być wiele powodów takiej decyzji, pasja, sposób na życie... jeśli ktoś marzy o tym, żeby być tłumaczem japońskiego czy arabskiego (pracę i to o wiele lepiej płatną od tłumacza np. francuskiego znajdzie bez problemu) i decyduje się na poświęcenie całej energii i czasu tylko na to to...w czym problem? Angielski faktycznie, chociaż bazę należy znać, ale jeśli ktoś się decyduje na szlifowanie innych języków bo wiąże z nimi przyszłość czy cokolwiek, no to ok, jego sprawa! Ja trochę żałuję, że nauczyłam się wielu "Standardowych" języków (ale niemieckiego nie ruszę!) i trochę żałuję, że nie zainwestowałam w coś ciekawszego. Pozdrawiam!
xxxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2014-07-14 o 09:06 Powód: reklama
tanathalie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-28, 07:10   #233
zuzia_zuzia
Raczkowanie
 
Avatar zuzia_zuzia
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 359
Dot.: Jakich języków warto się uczyć?

Cytat:
Napisane przez tanathalie Pokaż wiadomość
Może być wiele powodów takiej decyzji, pasja, sposób na życie... jeśli ktoś marzy o tym, żeby być tłumaczem japońskiego czy arabskiego (pracę i to o wiele lepiej płatną od tłumacza np. francuskiego znajdzie bez problemu) i decyduje się na poświęcenie całej energii i czasu tylko na to to...w czym problem? Angielski faktycznie, chociaż bazę należy znać, ale jeśli ktoś się decyduje na szlifowanie innych języków bo wiąże z nimi przyszłość czy cokolwiek, no to ok, jego sprawa! Ja trochę żałuję, że nauczyłam się wielu "Standardowych" języków (ale niemieckiego nie ruszę!) i trochę żałuję, że nie zainwestowałam w coś ciekawszego. Pozdrawiam!
xxxx

Oczywiscie, masz racje, ja obecnie cala swoja energie wkladam w nauke ORYGINALNYCH jezykow, ktorych nauka jest moja pasja, po prostu sprawia mi przyjemnosc.
Chodzilo mi raczej o to, ze z doswiadczenia wiem, ze ktos, kto posluguje sie tylko jezykiem polskim i nagle decyduje sie uczyc - przykladowo (o tym po prostu co nieco wiem) - arabskiego czy jakiegos afrykanskiego jezyka, to ma problem. Do wielu jezykow nie ma po prostu podrecznikow/materialow do nauki po polsku! I jak z takich angielsko-, niemiecko- czy np francuskojezycznych ma korzystac ktos, kto nawet podstawowej wiedzy o tych jezykach nie ma...?
__________________
http://www.next-stop-adventure.com

اذا ضحك لك الزمان فكن على حذر... لأن الزمان لا يضحك طويلا

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2014-07-14 o 09:06 Powód: reklama cytat
zuzia_zuzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-28, 08:35   #234
tarka12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 138
Dot.: Jakich języków warto się uczyć?

Cytat:
Napisane przez zuzia_zuzia Pokaż wiadomość
Nie rozumiem ludzi, ktorzy mowia, ze nie bede sie uczyc angielskiego, niemieckiego czy innych "standardowych" jezykow "bo nie lubia", "bo nie sa przydatne". Pomijam juz fakt, ze moim zdanie to kompletna bzdura.
To oczywista bzdura - oczywiście można dzisiaj przeżyć bez znajomości angielskiego, ale...
tarka12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 14:35   #235
201606201259
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 217
Dot.: Niemiecki vs hiszpański

Mam podobny dylemat. Mój angielski jest tylko na poziomie średniozaawansowanym,ale już mam go dość.

Myślałam nad nauką nowego języka:
-niemiecki byłby dla mnie lepszą alternatywą dlatego,że mam rodzinę w DE, poza tym do granicy mam okolo 100km.

-nigdy nie myślałam nad językiem hiszpańskim,ostatnio coś we mnie drgnęło, sama nie wiem co

A może odświeżyć zapomniany i zaniedbany francuski A może dać sobie spokój i nie wymyślać...
201606201259 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-01, 17:50   #236
Little Lion Girl
Przyczajenie
 
Avatar Little Lion Girl
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 23
GG do Little Lion Girl
Dot.: Niemiecki vs hiszpański

Też miałam taki dylemat jak wybierałam drugi język na studiach- jak to mówię: w przypływie ambicji wybrałam niemiecki- wiem, że mi się przyda... na razie jestem na poziomie A2, a mam ambicje, żeby do stycznia przeskoczyć 2 poziomy.
Hiszpańskiego i tak się nauczę- dla własnej satysfakcji
__________________
A to, o czym oni ośmielają się marzyć, ty miej śmiałość czynić
Little Lion Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-03, 00:12   #237
slodko_gorzka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 9
Francuski czy włoski?

Cześć dziewczyny
Ostatnio zastanawiałam się nad podjęciem nauki dodatkowego języka. Intensywnie myślę nad dwoma - francuskim i włoskim. Włoskiego nie znam w ogóle, a francuskiego miałam okazję się uczyć, ale za wiele nie pamiętam. I teraz mam pytanie - czy przypomnieć sobie francuski i zacząć się go uczyć na poważnie, czy rozpocząć od postaw naukę włoskiego. Poza tym, mam możliwość aplikowania na kurs (jeszcze pozostaje kwestia tego czy się dostanę) który kończy się egzaminem. Francuski b1, a włoski b2. Z którego są bardziej realne szanse, że opanuję dany język na przyzwoitym dość poziomie?
slodko_gorzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-03, 01:17   #238
Maboroshi
Raczkowanie
 
Avatar Maboroshi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Jastrzębie
Wiadomości: 56
Dot.: Francuski czy włoski?

Cytat:
Napisane przez slodko_gorzka Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny
Ostatnio zastanawiałam się nad podjęciem nauki dodatkowego języka. Intensywnie myślę nad dwoma - francuskim i włoskim. Włoskiego nie znam w ogóle, a francuskiego miałam okazję się uczyć, ale za wiele nie pamiętam. I teraz mam pytanie - czy przypomnieć sobie francuski i zacząć się go uczyć na poważnie, czy rozpocząć od postaw naukę włoskiego. Poza tym, mam możliwość aplikowania na kurs (jeszcze pozostaje kwestia tego czy się dostanę) który kończy się egzaminem. Francuski b1, a włoski b2. Z którego są bardziej realne szanse, że opanuję dany język na przyzwoitym dość poziomie?
Jeśli włoskiego nie znasz wcale to nie wiem jak miałabyś sobie radzić na kursie B2.
__________________
You have no responsibility to live up to what other people think you ought to accomplish. I have no responsibility to be like they expect me to be. It's their mistake, not my failing.
Maboroshi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-03, 08:15   #239
Aulnay
Raczkowanie
 
Avatar Aulnay
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 216
Dot.: Francuski czy włoski?

To zależy kiedy ten kurs się zaczyna i ile trwa - bo rozumiem, że chcesz zacząć się uczyć jeszcze przed kursem, a egzamin na wskazanym poziomie to dopiero po jakimś czasie?
Na opanowanie gramatyki i słownictwa do poziomu B1 może wystarczyć kilka miesięcy - podejrzewam że jest to możliwe w przypadku obu tych języków, mi się udało z francuskim, który jest uważany za trudniejszy.
No i jako wielka fanka francuskiego właśnie ten język bym Ci polecała, ale chyba powinnaś najpierw sprecyzować, po co Ci znajomość kolejnego języka, wtedy wybór będzie łatwiejszy
Aulnay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-03, 08:44   #240
djura
Przyczajenie
 
Avatar djura
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 23
Dot.: Francuski czy włoski?

Jeśli z francuskiego miałaś już jakieś podstawy to w trakcie kursu łatwiej sobie przypomnisz
Chociaż tak z drugiej strony, to włoski ma chyba łatwiejszą wymowę i znajomi, którzy się go uczyli chwalili sobie, że łatwo się go uczy.
djura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-12-03 09:52:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:50.