Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4 - Strona 45 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-11-02, 20:48   #1321
gaiete
Zadomowienie
 
Avatar gaiete
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 639
GG do gaiete
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

I smakuje Ci? Ja jeszcze nie znalazłam takiego, które byłoby warte uwagi za to piwa 0% są naprawdę fajne w tym roku
Cytat:
Napisane przez Margosia__ Pokaż wiadomość
Dlatego ja pijam bezalkoholowe

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
I smakuje Ci? Ja jeszcze nie znalazłam takiego, które byłoby warte uwagi za to piwa 0% są naprawdę fajne w tym roku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gaiete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-02, 21:03   #1322
Margosia__
Zakorzenienie
 
Avatar Margosia__
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków zazwyczaj :)
Wiadomości: 11 827
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez gaiete Pokaż wiadomość
I smakuje Ci? Ja jeszcze nie znalazłam takiego, które byłoby warte uwagi za to piwa 0% są naprawdę fajne w tym roku I smakuje Ci? Ja jeszcze nie znalazłam takiego, które byłoby warte uwagi za to piwa 0% są naprawdę fajne w tym roku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pijam tylko cin cina free
Smakuje nawet zastanawiałam się czy można wpaść w alkoholizm na bezalkoholowym



Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Duży

Mały
Margosia__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-02, 21:46   #1323
UltraMarryna
Zakorzenienie
 
Avatar UltraMarryna
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6 747
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Jak was czytam to mam wrażenie że jestem zła matką Nie waże swojego dziecka, nie odciągam nic z noska, kąpię co drugi dzień, położna żadna nie zawitała a ja się nie dopominam, dużo można by tu pisać.
Wiecie czym się nie mogę nacieszyć? Tym że mogę spać na brzuchu i w każdej innej dowolnej pozycji. Ooo jak wygodnie!
Cytat:
Napisane przez Margosia__ Pokaż wiadomość
Pijam tylko cin cina free
Smakuje nawet zastanawiałam się czy można wpaść w alkoholizm na bezalkoholowym



Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
Haha Pewnie że można! Tak samo jak można się wyleczyć za pomocą placebo. Tak że ostrożnie z tym winem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
UltraMarryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-02, 22:20   #1324
Margosia__
Zakorzenienie
 
Avatar Margosia__
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków zazwyczaj :)
Wiadomości: 11 827
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
Jak was czytam to mam wrażenie że jestem zła matką Nie waże swojego dziecka, nie odciągam nic z noska, kąpię co drugi dzień, położna żadna nie zawitała a ja się nie dopominam, dużo można by tu pisać.
Wiecie czym się nie mogę nacieszyć? Tym że mogę spać na brzuchu i w każdej innej dowolnej pozycji. Ooo jak wygodnie!
Haha Pewnie że można! Tak samo jak można się wyleczyć za pomocą placebo. Tak że ostrożnie z tym winem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To dobrze, że nie mam tego wina

Do mnie położna przyszła bo powiedziała, że skoro złożyłam deklaracje to musi przyjść (nie wiedziałam, że nie musze) a potem dzwoniła żeby umówić się na kolejne spotkanie ale jej podziękowalam

Nie widzę sensu

Pytała czy pokazać mi jak kąpać dzidziusia, ale nigdy nie kąpała w wiaderku

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Duży

Mały
Margosia__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-03, 06:41   #1325
gaiete
Zadomowienie
 
Avatar gaiete
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 639
GG do gaiete
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

No to piona, bo ja też nie odciagam, kąpię co drugi dzień i nie miałam wizyty położnej ale z ciekawości zważyłam się sama a potem z dzieckiem na ręce, żeby mieć jakiś pogląd a u pediatry byłaś?
Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
Jak was czytam to mam wrażenie że jestem zła matką Nie waże swojego dziecka, nie odciągam nic z noska, kąpię co drugi dzień, położna żadna nie zawitała a ja się nie dopominam, dużo można by tu pisać.
Wiecie czym się nie mogę nacieszyć? Tym że mogę spać na brzuchu i w każdej innej dowolnej pozycji. Ooo jak wygodnie!
Haha Pewnie że można! Tak samo jak można się wyleczyć za pomocą placebo. Tak że ostrożnie z tym winem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No to piona, bo ja też nie odciagam, kąpię co drugi dzień i nie miałam wizyty położnej ale z ciekawości zważyłam się sama a potem z dzieckiem na ręce, żeby mieć jakiś pogląd a u pediatry byłaś?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gaiete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-03, 07:07   #1326
czubasek20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 328
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
Jak was czytam to mam wrażenie że jestem zła matką Nie waże swojego dziecka, nie odciągam nic z noska, kąpię co drugi dzień, położna żadna nie zawitała a ja się nie dopominam, dużo można by tu pisać.
Wiecie czym się nie mogę nacieszyć? Tym że mogę spać na brzuchu i w każdej innej dowolnej pozycji. Ooo jak wygodnie!
Haha Pewnie że można! Tak samo jak można się wyleczyć za pomocą placebo. Tak że ostrożnie z tym winem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tez nie odciagam nic z noska i kapie co drugi/trzeci dzień
Podejrzewam, że też jako ostatni zacznę rozszerzać dietę, bo leniwa jestem

Pisałam już, że uwielbiam te bezwiedne uśmiechy u małej po karmieniu

---------- Dopisano o 08:07 ---------- Poprzedni post napisano o 08:03 ----------

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Czubasek moja budzi sie z kupa, przebieram ja, przystawiam i ona juz robi nastepna. Za kazdym karmieniem. Jakbym 2 razy musiala przewijac w nocy to bylby luksus w moim wypadku

Laura w sumie racja ja mam tez mega niskie temperatury. Ciazowy wykres mam taki, ze wg wszystkich zasad niemozliwe zebym na nim zaszla w ciaze

A co za cechy on przejal po Tobie?

U mmie sie okazalo ze jednak smoczek w domu niepotrzebny.

Za to monitor maz zamontowal i odpala sie po 8 sek bez ruchu zamiast po 20 (testy na sucho). Takze chyba cos nie dziala

U nas też była taka masakra kupowa ale ostatnio się unormowało i robi dwa razy na dzien o normalnej porze także jest nadzieja
__________________
H
W
R


Nie ma stópki zbył małej, by nie mogła pozostawić śladu. Z
czubasek20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-03, 08:00   #1327
Margosia__
Zakorzenienie
 
Avatar Margosia__
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków zazwyczaj :)
Wiadomości: 11 827
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

U mnie wkładki laktacyjne idą jak woda. Kupuje je częściej niż pieluchy i mokre chusteczki

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Duży

Mały
Margosia__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-11-03, 08:25   #1328
EwelinciaLipiec
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 1 304
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez gaiete Pokaż wiadomość
No to piona, bo ja też nie odciagam, kąpię co drugi dzień i nie miałam wizyty położnej ale z ciekawości zważyłam się sama a potem z dzieckiem na ręce, żeby mieć jakiś pogląd a u pediatry byłaś? No to piona, bo ja też nie odciagam, kąpię co drugi dzień i nie miałam wizyty położnej ale z ciekawości zważyłam się sama a potem z dzieckiem na ręce, żeby mieć jakiś pogląd a u pediatry byłaś?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ufff ja póki co też nie odciagam a jak was wczoraj nadrabialam to stwierdziłam że chyba dziecko zaniedbuje. Kąpana jest co drugi dzień. Położna była, mówiła że co 2-3dni. Teraz będzie 3 dniowa przerwa bo Tatuś wczoraj na pępkowe pojechał 🍻
Do pediatry się wybieramy jakoś pod koniec tygodnia albo w przyszłym.
EwelinciaLipiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-03, 09:32   #1329
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

A ktoś kąpie codzennie?
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-03, 09:53   #1330
Margosia__
Zakorzenienie
 
Avatar Margosia__
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków zazwyczaj :)
Wiadomości: 11 827
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
A ktoś kąpie codzennie?
Ja czy to znaczy, że jestem wyrodna?

A tak serio to u nas w kąpieli Mała się ładnie wycisza i odgazowywuje

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Duży

Mały
Margosia__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-03, 10:30   #1331
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez Margosia__ Pokaż wiadomość
Ja czy to znaczy, że jestem wyrodna?

A tak serio to u nas w kąpieli Mała się ładnie wycisza i odgazowywuje

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
Haha no pewnie!
Nasza też w wanience zaciekawiona i spokojna ale jak tylko się ją wyjmie, zawinie ręcznik i przystąpi do pielęgnacji buzi to jest ryk na pół województwa. Jak ją czasem umywalce opłucze ze względu na przytłaczającą zawartość pieluchy to też jest zadowolona.

A co do odciągania też raczej nie robię tego dla sportu tylko jak dziecko ledwo oddycha to coś by się chciało zrobić jednak
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-03, 10:34   #1332
Laura Rose
Zakorzenienie
 
Avatar Laura Rose
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 7 488
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez Margosia__ Pokaż wiadomość
Ja czy to znaczy, że jestem wyrodna?

A tak serio to u nas w kąpieli Mała się ładnie wycisza i odgazowywuje

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
Nie, właśnie jesteś dobrą matką

Mam nadzieję, że to konkurs z nagrodami, bo moje dziecko kąpane jest codziennie, ważone, gdy jest okazja, (z durnej ciekawości, ale skoro dają za to punkty ), nosi eko pampki, spaceruje każdego dnia, ufajdane jest przebierane, a gdy nie może oddychać, odciągany ma nos, więc liczę na wysokie miejsce

A tak poważniej, chyba każda z nas reaguje na potrzeby swojego dziecka jak umie. Jak ma gorączkę, działa zamiast czekać, jak nie może oddychać, pomaga odetkać nos, jak męczy się z bólem, kombinuje, żeby pomóc. Kogoś dziwi codzienne kąpanie, innego odciąganie nosa, a mnie wybudzanie, ale każde dziecko jest inne, a każda z nas ma inne obawy i doświadczenia
__________________
I will go anywhere as long as it is forward.
Laura Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-03, 10:42   #1333
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

U nas jest problem z wybudzeniem mnie do karmienia
Edit - w nocy karmiąc czuję się jak te koty, które chyba chudziaszek wrzucała na fb
Laura które eko pampki macie? U nas z dostępnych stacjonarnie to są tylko te Bambiboo które mnie już wkurzają i pampers pure.

czubasek - dwie kupy na dzień o matko mam nadzieję, że kiedyś i ja tego uświadczę

Edytowane przez Fubizka
Czas edycji: 2019-11-03 o 10:45
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-03, 10:52   #1334
gaiete
Zadomowienie
 
Avatar gaiete
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 639
GG do gaiete
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Jak dla mnie nie chodzi o to, kto co robi, kto jest lepszy, gorszy, wyrodny czy nie... Po prostu jesli jesteś w grupie, gdzie 20 osób robi inaczej, niż Ty, miło jest usłyszeć, że znajdzie się mama, która robi tak samo. przynajmniej się nie zastanawiasz, czy z Tobą coś nie tak. I tyle, ja bym tego nie traktowała w kategorii jakiejkolwiek rywalizacji.

Robicie coś więcej z mlekiem poza karmieniem i zakrapianiem do oczu/noska? Wyczytałam, że jest dobre na skórne zmiany a u nas nadal ten trądzik i myślę, może jest szansa że pomoże? Podobno nawet można znaleźć przepisy na kosmetyki z mleka
Cytat:
Napisane przez Laura Rose Pokaż wiadomość
Nie, właśnie jesteś dobrą matką

Mam nadzieję, że to konkurs z nagrodami, bo moje dziecko kąpane jest codziennie, ważone, gdy jest okazja, (z durnej ciekawości, ale skoro dają za to punkty ), nosi eko pampki, spaceruje każdego dnia, ufajdane jest przebierane, a gdy nie może oddychać, odciągany ma nos, więc liczę na wysokie miejsce

A tak poważniej, chyba każda z nas reaguje na potrzeby swojego dziecka jak umie. Jak ma gorączkę, działa zamiast czekać, jak nie może oddychać, pomaga odetkać nos, jak męczy się z bólem, kombinuje, żeby pomóc. Kogoś dziwi codzienne kąpanie, innego odciąganie nosa, a mnie wybudzanie, ale każde dziecko jest inne, a każda z nas ma inne obawy i doświadczenia
Jak dla mnie nie chodzi o to, kto co robi, kto jest lepszy, gorszy, wyrodny czy nie... Po prostu jesli jesteś w grupie, gdzie 20 osób robi inaczej, niż Ty, miło jest usłyszeć, że znajdzie się mama, która robi tak samo. przynajmniej się nie zastanawiasz, czy z Tobą coś nie tak. I tyle, ja bym tego nie traktowała w kategorii jakiejkolwiek rywalizacji.

Robicie coś więcej z mlekiem poza karmieniem i zakrapianiem do oczu/noska? Wyczytałam, że jest dobre na skórne zmiany a u nas nadal ten trądzik i myślę, może jest szansa że pomoże? Podobno nawet można znaleźć przepisy na kosmetyki z mleka


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gaiete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-03, 11:02   #1335
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

gaiete kiedyś słyszałam, że można odsprzedać na czanym rynku kulturystom bo podobno jakieś odżywki z tego robią
A tak serio też chętnie się dowiem. Dzisiaj małej zakropliłam oczko bo też ciągle ma tam gluta.

A mrozicie pokarm na czarną godzinę? Nam zalecali nadmiary mrozić ale jakoś za leniwa jestem.
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-03, 11:10   #1336
Margosia__
Zakorzenienie
 
Avatar Margosia__
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków zazwyczaj :)
Wiadomości: 11 827
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
U nas jest problem z wybudzeniem mnie do karmienia
Edit - w nocy karmiąc czuję się jak te koty, które chyba chudziaszek wrzucała na fb
Laura które eko pampki macie? U nas z dostępnych stacjonarnie to są tylko te Bambiboo które mnie już wkurzają i pampers pure.

czubasek - dwie kupy na dzień o matko mam nadzieję, że kiedyś i ja tego uświadczę
Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
gaiete kiedyś słyszałam, że można odsprzedać na czanym rynku kulturystom bo podobno jakieś odżywki z tego robią
A tak serio też chętnie się dowiem. Dzisiaj małej zakropliłam oczko bo też ciągle ma tam gluta.

A mrozicie pokarm na czarną godzinę? Nam zalecali nadmiary mrozić ale jakoś za leniwa jestem.
Nie mroze ;-p jak będziemy potrzebować kupimy mm


A zdrowa rywalizacja nie jest zła
Z tym, że ja to wszystko traktuje z przymrużeniem oka

Bo tak naprawdę to jakie znaczenie ma ile razy w tygodniu dziecko się kąpie? ważne żeby brzydko nie pachniało

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Duży

Mały
Margosia__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-03, 11:13   #1337
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Hahahah
No właśnie żadnego nie ma, chyba, że brud w tych fałdkach już zalega
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-03, 11:21   #1338
alexxandra84
Zadomowienie
 
Avatar alexxandra84
 
Zarejestrowany: 2019-02
Lokalizacja: Mysłowice (śląskie)
Wiadomości: 1 041
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Bry dzień

Mówicie o kąpielach. Ja też kapie co dwa trzy dni a pierwszego dziennie kąpaliśmy z zegarkiem w ręku

Co do odciągania ja nie odciagam nawet nie czuję potrzeby bo cycki mam jak flaki aż się czasem dziwię że tam mała ma mleko

Kurcze marzę o spaniu dłużej niż godzinę hahha mała budzi się w nocy mega często .. teraz mój tz wziął ją na sposób kładzie na jego klacie brzuchem do siebie i tak śpią dwie godziny a mamusia odpoczywa czemu te dzieci nie wiedzą że noc jest od spania ?

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
alexxandra84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-03, 11:29   #1339
Margosia__
Zakorzenienie
 
Avatar Margosia__
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków zazwyczaj :)
Wiadomości: 11 827
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez alexxandra84 Pokaż wiadomość
Bry dzień

Mówicie o kąpielach. Ja też kapie co dwa trzy dni a pierwszego dziennie kąpaliśmy z zegarkiem w ręku

Co do odciągania ja nie odciagam nawet nie czuję potrzeby bo cycki mam jak flaki aż się czasem dziwię że tam mała ma mleko

Kurcze marzę o spaniu dłużej niż godzinę hahha mała budzi się w nocy mega często .. teraz mój tz wziął ją na sposób kładzie na jego klacie brzuchem do siebie i tak śpią dwie godziny a mamusia odpoczywa czemu te dzieci nie wiedzą że noc jest od spania ?

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
A powiedziałaś Jej?

Alexandra i oboje dzieci żyją i mają się dobrze, mimo, że taka różnica w kąpielach?

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Duży

Mały
Margosia__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-03, 11:33   #1340
alexxandra84
Zadomowienie
 
Avatar alexxandra84
 
Zarejestrowany: 2019-02
Lokalizacja: Mysłowice (śląskie)
Wiadomości: 1 041
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Cytat:
Napisane przez Margosia__ Pokaż wiadomość
A powiedziałaś Jej?

Alexandra i oboje dzieci żyją i mają się dobrze, mimo, że taka różnica w kąpielach?

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
Hahha powiem Ci że sama jestem w szoku ale oboje mają się dobrze przy najstarszym miałam wrażenie że jak go nie okapie to on będzie źle spał taki sciorany mlekiem itp i w takiej świadomości żyłam jednak co kolejne dziecko tym inne podejście. Przykład kolejny jak najstarszy pojadl a nie spał to siedziałam przy nim bo Jezu co jak coś się stanie
Mała jak zje a nie śpi idzie na łóżko albo do wózka i dopóki nie płaczę to se leży oczywiście zaglądam do niej ale wykorzystuje ten moment na wszystko inne i też żyje i masie dobrze

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
alexxandra84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-03, 11:43   #1341
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Moja nie ma funkcji niespania i niepłakania
Co robię nie tak?

Teraz położyłam ją na brzuchu i kurde siedzę i pilnuję bo ta kluska dźwiga głowę i przestawia ją popisując się a potem walnie twarzą w koc i nie może podnieść.
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-03, 11:53   #1342
alexxandra84
Zadomowienie
 
Avatar alexxandra84
 
Zarejestrowany: 2019-02
Lokalizacja: Mysłowice (śląskie)
Wiadomości: 1 041
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Moja nie ma funkcji niespania i niepłakania

Co robię nie tak?



Teraz położyłam ją na brzuchu i kurde siedzę i pilnuję bo ta kluska dźwiga głowę i przestawia ją popisując się a potem walnie twarzą w koc i nie może podnieść.
Moje pierworodne też nie miało. Co więcej przez długi czas miało za dzień noc a w dzień i tak spało po kilkanaście min. Malutka mimo że źle śpi w nocy to w dzień nie narzekam nie mam na co... Płacze naprawdę rzadko chyba że ciężko kupka idzie albo za długo już leży sama.

Fubizka nie masz co szukać winy w sobie bo te małe szkraby mają swoje charakterki po prostu
Przy trzecim mega luźno podchodzę do wszystkiego a przy synach mega się spinalam

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
alexxandra84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-03, 11:56   #1343
Margosia__
Zakorzenienie
 
Avatar Margosia__
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków zazwyczaj :)
Wiadomości: 11 827
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez alexxandra84 Pokaż wiadomość
Hahha powiem Ci że sama jestem w szoku ale oboje mają się dobrze przy najstarszym miałam wrażenie że jak go nie okapie to on będzie źle spał taki sciorany mlekiem itp i w takiej świadomości żyłam jednak co kolejne dziecko tym inne podejście. Przykład kolejny jak najstarszy pojadl a nie spał to siedziałam przy nim bo Jezu co jak coś się stanie
Mała jak zje a nie śpi idzie na łóżko albo do wózka i dopóki nie płaczę to se leży oczywiście zaglądam do niej ale wykorzystuje ten moment na wszystko inne i też żyje i masie dobrze

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
Hahahahah
Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Moja nie ma funkcji niespania i niepłakania
Co robię nie tak?

Teraz położyłam ją na brzuchu i kurde siedzę i pilnuję bo ta kluska dźwiga głowę i przestawia ją popisując się a potem walnie twarzą w koc i nie może podnieść.
Jesteś mama jedynaczki masz czas się nią zajmować jak nie śpi

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 13:56 ---------- Poprzedni post napisano o 13:54 ----------

Mój Średni jest nauczony i jak Mała zaczyna marudzić i pada najmądrzejsze pytanie "chyba jest glodna?" Odpowiada; "dzieci czasem płaczą wiesz?"

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Duży

Mały
Margosia__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-03, 12:03   #1344
EwelinciaLipiec
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 1 304
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez Margosia__ Pokaż wiadomość
Pijam tylko cin cina free
Smakuje nawet zastanawiałam się czy można wpaść w alkoholizm na bezalkoholowym



Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
Oooo tak. Cin cin jest kozak. Po lampce pojechałam na porodowke swoją drogą 😂 takiego miałam smaka i nie dane mi było skończyć 🤪
EwelinciaLipiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-03, 12:03   #1345
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez alexxandra84 Pokaż wiadomość
Moje pierworodne też nie miało. Co więcej przez długi czas miało za dzień noc a w dzień i tak spało po kilkanaście min. Malutka mimo że źle śpi w nocy to w dzień nie narzekam nie mam na co... Płacze naprawdę rzadko chyba że ciężko kupka idzie albo za długo już leży sama.

Fubizka nie masz co szukać winy w sobie bo te małe szkraby mają swoje charakterki po prostu
Przy trzecim mega luźno podchodzę do wszystkiego a przy synach mega się spinalam

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
U mnie aż tak źle nie jest, potrafi spać po 1,5h. Czasami nawet i 2-2,5 ale to wyjątkowe sytuacje. Ale jak się obudzi to prawie zawsze jest ryk, kopanie i ogólna szamotanina.
No ale charakterek ma, już to widać mimo że to taka kulka na razie. No ale w sumie jak ma nie mieć przy takich rodzicach

Margosia - i młoda robi wszystko, żeby jedynaczką pozostać
Albo raczej - chyba nie jest taka zła tylko matka ma wytrzymałość minus milion

Ale GDYBYM kiedykolwiek miała drugie o podobnym stopniu intensywności to by mi na pewno mnóstwo rozważań odpadło, nawet mi się przypomniało że po zastrzyku dali mi dziecko w pionie w drugiej dobie do trzymania to nie umiałam jej trzymać Łeb latał na wszystkie strony i wołałam o pomoc, dopiero mi pokazali, że ten łebek trzeba też trzymać. No co, wszędzie mówili, że noworodki nie trzymają głowy kurde!!!
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-03, 12:22   #1346
czubasek20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 328
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez gaiete Pokaż wiadomość
Jak dla mnie nie chodzi o to, kto co robi, kto jest lepszy, gorszy, wyrodny czy nie... Po prostu jesli jesteś w grupie, gdzie 20 osób robi inaczej, niż Ty, miło jest usłyszeć, że znajdzie się mama, która robi tak samo. przynajmniej się nie zastanawiasz, czy z Tobą coś nie tak. I tyle, ja bym tego nie traktowała w kategorii jakiejkolwiek rywalizacji.

Robicie coś więcej z mlekiem poza karmieniem i zakrapianiem do oczu/noska? Wyczytałam, że jest dobre na skórne zmiany a u nas nadal ten trądzik i myślę, może jest szansa że pomoże? Podobno nawet można znaleźć przepisy na kosmetyki z mleka
Jak dla mnie nie chodzi o to, kto co robi, kto jest lepszy, gorszy, wyrodny czy nie... Po prostu jesli jesteś w grupie, gdzie 20 osób robi inaczej, niż Ty, miło jest usłyszeć, że znajdzie się mama, która robi tak samo. przynajmniej się nie zastanawiasz, czy z Tobą coś nie tak. I tyle, ja bym tego nie traktowała w kategorii jakiejkolwiek rywalizacji.

Robicie coś więcej z mlekiem poza karmieniem i zakrapianiem do oczu/noska? Wyczytałam, że jest dobre na skórne zmiany a u nas nadal ten trądzik i myślę, może jest szansa że pomoże? Podobno nawet można znaleźć przepisy na kosmetyki z mleka


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja odciagam i mrozem albo (może wydawać się dziwne) daje W. do picia, bo sam się dopomina. Dziś rano przyniósł mi laktatori kazał zrobić mleczko

Cytat:
Napisane przez alexxandra84 Pokaż wiadomość
Hahha powiem Ci że sama jestem w szoku ale oboje mają się dobrze przy najstarszym miałam wrażenie że jak go nie okapie to on będzie źle spał taki sciorany mlekiem itp i w takiej świadomości żyłam jednak co kolejne dziecko tym inne podejście. Przykład kolejny jak najstarszy pojadl a nie spał to siedziałam przy nim bo Jezu co jak coś się stanie
Mała jak zje a nie śpi idzie na łóżko albo do wózka i dopóki nie płaczę to se leży oczywiście zaglądam do niej ale wykorzystuje ten moment na wszystko inne i też żyje i masie dobrze

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
My też najstarsza kapialismy codziennie jednak przy kolejnym dziecku jest większy luz i mniejsza spina chociaż znak osoby które i przy pierwszym mają luźne podejście a przy kolejnym spinka jak cholewka


Cytat:
Napisane przez Margosia__ Pokaż wiadomość
HahahahahJesteś mama jedynaczki masz czas się nią zajmować jak nie śpi

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 13:56 ---------- Poprzedni post napisano o 13:54 ----------

Mój Średni jest nauczony i jak Mała zaczyna marudzić i pada najmądrzejsze pytanie "chyba jest glodna?" Odpowiada; "dzieci czasem płaczą wiesz?"

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka

Średni mądry chłopak
__________________
H
W
R


Nie ma stópki zbył małej, by nie mogła pozostawić śladu. Z
czubasek20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-03, 13:47   #1347
tija93
Zakorzenienie
 
Avatar tija93
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Bydgoszcz/Wschowa
Wiadomości: 8 042
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.4

Fubizka jestem z Tobą całym sercem! Ta moja mała pchla nie ma cierpliwości za grosz! Wstanie, z 20min fajnie fajnie i potem płacz. Olaboga ja chcę spać i nie mogę zasnąć! I tak wyje dopóki nie zaśnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.08.2016
tija93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-03, 14:08   #1348
seesunrise
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 281
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez gaiete Pokaż wiadomość
Mój brat miał miesiąc, jak pojechaliśmy w góry całą rodziną, 350km od domu. Jechaliśmy po prostu późnym wieczorem, więc całą drogę spał, chyba z jedną przerwą na karmienie to chyba zależy od dziecka, musisz zobaczyć czy lubi jeździć.

Malo się udzielam, bo spadł mi telefon, poszła cała szybka i dotyk raz działa, raz nie. Muszę kupić nowy Mój brat miał miesiąc, jak pojechaliśmy w góry całą rodziną, 350km od domu. Jechaliśmy po prostu późnym wieczorem, więc całą drogę spał, chyba z jedną przerwą na karmienie to chyba zależy od dziecka, musisz zobaczyć czy lubi jeździć.

Malo się udzielam, bo spadł mi telefon, poszła cała szybka i dotyk raz działa, raz nie. Muszę kupić nowy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Cytat:
Napisane przez Margosia__ Pokaż wiadomość
Ja bylam po chłopców jak Mała miała 7 dni 300km do Mamusi mojej teraz w pt jedziemy znowu na długi weekend, na święta jeżdżę co roku.

I jeżdżę sama z 3 dzieci... także ja nie widzę żadnych przeszkód


Jak średni miał 1.5 miesiąca to byliśmy nad morzem jakieś 800 km.

Smoczka nie używamy

Ja pieluche tez musze w nocy zmienić mimo, że nie ma kupy bo jak nie zmienię to przesika sika baaaaaardzo dużo

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
Dzięki, to pewnie będziemy próbować, na razie krótkie trasy po pół godziny w jedną stronę znosi dobrze (śpi ), zobaczymy jak będzie w grudniu

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
A ktoś kąpie codzennie?
Ja co drugi dzień, ale podobają nam się te kąpiele, mały jest zrelaksowany, potem dobrze śpi, zastanawiam się czy by nie kąpać go częściej

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
U mnie aż tak źle nie jest, potrafi spać po 1,5h. Czasami nawet i 2-2,5 ale to wyjątkowe sytuacje. Ale jak się obudzi to prawie zawsze jest ryk, kopanie i ogólna szamotanina.
No ale charakterek ma, już to widać mimo że to taka kulka na razie. No ale w sumie jak ma nie mieć przy takich rodzicach

Margosia - i młoda robi wszystko, żeby jedynaczką pozostać
Albo raczej - chyba nie jest taka zła tylko matka ma wytrzymałość minus milion

Ale GDYBYM kiedykolwiek miała drugie o podobnym stopniu intensywności to by mi na pewno mnóstwo rozważań odpadło, nawet mi się przypomniało że po zastrzyku dali mi dziecko w pionie w drugiej dobie do trzymania to nie umiałam jej trzymać Łeb latał na wszystkie strony i wołałam o pomoc, dopiero mi pokazali, że ten łebek trzeba też trzymać. No co, wszędzie mówili, że noworodki nie trzymają głowy kurde!!!
Ja też się zdziwiłam z tą głową, on tak nagle nią rzucał i czasem dziobie
seesunrise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-03, 14:13   #1349
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez tija93 Pokaż wiadomość
Fubizka jestem z Tobą całym sercem! Ta moja mała pchla nie ma cierpliwości za grosz! Wstanie, z 20min fajnie fajnie i potem płacz. Olaboga ja chcę spać i nie mogę zasnąć! I tak wyje dopóki nie zaśnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No, współczuję Fajnie jak raz na tydzień ma chwilę aktywności bez ryku Na przewijaku powiesiłam karuzelę z mobilami kontrasowymi i zaczęła na to trochę patrzeć podczas przewijania i już dwa razy nie było histerii przy pieluszce. Zobaczymy czy to przypadek czy rzeczywiście coś daje.
I ta niecierpliwość - dokładnie. Obudzi się, wezmę ją na ręce i jak nie zdążę wydobyć cyca w 5 sekund to jest rozpacz jakby klęskę głodu przeżywała I nakarm potem takiego histeryka.
Cytat:
Napisane przez seesunrise Pokaż wiadomość
Dzięki, to pewnie będziemy próbować, na razie krótkie trasy po pół godziny w jedną stronę znosi dobrze (śpi ), zobaczymy jak będzie w grudniu



Ja co drugi dzień, ale podobają nam się te kąpiele, mały jest zrelaksowany, potem dobrze śpi, zastanawiam się czy by nie kąpać go częściej



Ja też się zdziwiłam z tą głową, on tak nagle nią rzucał i czasem dziobie
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-03, 14:17   #1350
tija93
Zakorzenienie
 
Avatar tija93
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Bydgoszcz/Wschowa
Wiadomości: 8 042
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.4

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
No, współczuję Fajnie jak raz na tydzień ma chwilę aktywności bez ryku Na przewijaku powiesiłam karuzelę z mobilami kontrasowymi i zaczęła na to trochę patrzeć podczas przewijania i już dwa razy nie było histerii przy pieluszce. Zobaczymy czy to przypadek czy rzeczywiście coś daje.
I ta niecierpliwość - dokładnie. Obudzi się, wezmę ją na ręce i jak nie zdążę wydobyć cyca w 5 sekund to jest rozpacz jakby klęskę głodu przeżywała I nakarm potem takiego histeryka.
Muszę przyznać, że Ola te pierwsze pół godziny po obudzeniu jest spoko. Patrzy się, można ją na chwilę zostawić itp. Ale jak mija te pół godziny to równia pochyla. I ta pipka mała nie zaśnie ot tak na cycku! Trzeba nosić, bujac, lulac i szumiec. Podejrzewam, że to zmęczenie i jej nerw z tego powodu. Liczę, że im będzie starsza tym dłużej będzie fajna po obudzeniu. Bo nie zniose wiecznie placzacego dzieciaka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.08.2016
tija93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-02 13:59:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:21.