Licea w Krakowie - które wybrać? WĄTEK ZBIORCZY - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-20, 09:42   #121
camiille
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 20
Exclamation VIII i VII liceum w Krakowie - opinie

Z egzaminow mam 158.2 ptk, liczylam na wiecej ale niestety sie nie udalo. Zlozylam podania do vii i viii lo w krakowie na profil biol-chem. Czy mam szanse sie dostac? Jak jest w tych szkolach? Oplaca sie tam isc? Bardzo prosze o opinie
camiille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-20, 11:42   #122
Suzen1998
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 2
LO Krakow? I, VIII, IV? Co polecacie?

Witam,
wiem, że już trochę na to późno, lecz wciąż mam wątpliwości co do wyboru liceum, a przede wszystkim czy się dostanę...
Interesuje mnie klasa biol-chem, a po uzyskaniu wyników z egzaminu wiem, że będę mieć ok 161 pt
Czy ktoś z Was orientuje się może, czy to wystarczy, aby dostać się do VIII, I lub IV?
Którą szkołę możecie mi polecić? Jaka w niej panuje atmosfera, poziom i jaki jest próg punktowy?

Edytowane przez Suzen1998
Czas edycji: 2014-06-20 o 11:47
Suzen1998 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-21, 18:12   #123
jackdanielsky
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 3
Dot.: Licea w Krakowie - które wybrać? WĄTEK ZBIORCZY

Ja tam ostatecznie złożyłam do VII, gdyż słyszałam, że tam jest najlepszy biochem w Krakowie Postanowiłam, że jeśli nie będzie mi leżał ten kierunek przepiszę się do I Lo na humana
Z egzaminów będę miała około 180-190 pkt, wiem, że dostałabym się wszędzie, lecz stwierdziłam, że nie warto iść do V, czy do II i skupiać się wyłącznie na nauce i nie mieć życia prywatnego. Ponadto słyszałam wiele opinii na temat tych szkół, nie wszystkie był dobre
Wolę iść do przeciętniaka i sobie dobrze radzić niż do Szkoły "olimpijczyków" i cały czas się uczyć ;p

A ktoś z was wybiera się do VII na biochem? ^^
jackdanielsky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-22, 17:34   #124
xGirlonfirex
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 2
Dot.: Licea w Krakowie - które wybrać? WĄTEK ZBIORCZY

Hej!
Z krakowskich liceów interesuje mnie tylko VII i XIII, ale nie wiem co wybrać, bo każdy doradza mi coś innego.
VII ma lepszy poziom, sądzę, że mam spore szansę się tam dostać, musiałabym tam dojeżdżać nieco ponad godzinę (2x autobus i tramwaj), nie ma tam języka hiszpańskiego którego się aktualnie uczę jako 2 języka, lepsze wyposażenie sal (nie ma to dla mnie większego znaczenia)
XIII wypada gorzej w rankingach, ale ma taki sam % zdawalności matur, dojazd to niecałe 40 min autobusem i tramwajem, ma basen i język hiszpański, wydaje mi się, że ma lepszą atmosferę.
Ogólnie to szukam szkoły która mnie dobrze przygotuje do matury i nie będę zmuszona do nadrabiania sama lub z korepetytorem. Ogólnie uczę się tak bez rewelacji (średnia 4.5). Od początku chciałam iść do XIII, ale wiem, że stać mnie na więcej i może powinnam iść do VII żeby nie zmarnować swojej szansy.
Co o tym myślicie? Powinnam iść do VII? Jest znaczna różnica między VII a XII?
xGirlonfirex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-23, 13:54   #125
jackdanielsky
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 3
Smile Dot.: Licea w Krakowie - które wybrać? WĄTEK ZBIORCZY

Jak dla mnie to różnica między tymi liceami jest
Z tego co słyszałam w VII panuje wspaniała atmosfera i ludzie są super
Zależy też, na jaki profil się wybierasz. A co do dojazdu to nie problem. Ja mieszkam 40km od Krakowa i dlatego postanowiłam się przeprowadzić do Bursy, z której mam 10-15 min drogi do szkoły, jak nie mniej
Ja osobiście wybrałam VII i jak na razie nie żałuję tego wyboru.

A pytanie do was: Wybiera się ktoś może do internatu/bursy do Krakowa?
jackdanielsky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 17:42   #126
xGirlonfirex
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 2
Dot.: Licea w Krakowie - które wybrać? WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez jackdanielsky Pokaż wiadomość
Jak dla mnie to różnica między tymi liceami jest
Z tego co słyszałam w VII panuje wspaniała atmosfera i ludzie są super
Zależy też, na jaki profil się wybierasz. A co do dojazdu to nie problem. Ja mieszkam 40km od Krakowa i dlatego postanowiłam się przeprowadzić do Bursy, z której mam 10-15 min drogi do szkoły, jak nie mniej
Ja osobiście wybrałam VII i jak na razie nie żałuję tego wyboru.

A pytanie do was: Wybiera się ktoś może do internatu/bursy do Krakowa?
No cóż zobaczymy, bo żeby dostać się do VII musiałabym się mocno zmobilizować, a i tak mam sporo do powtórzenia przed egzaminami, dlatego właśnie wcześniej poszukałam szkoły żeby wiedzieć na co muszę się przygotować. Zobaczę ile punktów będę mieć i na co mi one pozwolą. Profil coś z geografią, biologią, angielskim lub historią. Jakiś nie humanistyczny i nie do końca ścisły. A mieszkać w bursie mi się zwyczajnie nie opłaca, bo mieszkam w Krakowie, ale daleko od centrum więc najbliższe liceum mam pół godziny autobusem od domu. Jednak chyba bardziej psychicznie przygotowuję się do XIII, bo nie wiem czy podołam nauce na bieżąco, do egzaminów i pewnie jakimś olimpiadom żeby mieć więcej punktów. Popytam jeszcze ludzi i poszukam opinii.
xGirlonfirex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-03, 19:58   #127
xeskaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 13
21 i 10 lo Kraków

Chcialabym wiedziec co sadzicie o tych szkołach zwlaszcza jeśli chodzi o 21, bo nie mogłam sie odnalezć na ich stronie. Jakie tam sa profile klas? Jakie jezyki do wyboru i jaka atmosfera panuje w szkole? Te pytania szczególne kieruje do absolwentow tych szkól, bo wydaje mi sie ze to wy bedziecie najbardziej zorientowani..tylko szczerze
xeskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-03, 20:54   #128
LadyBlood
Raczkowanie
 
Avatar LadyBlood
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 245
Dot.: 21 i 10 lo Kraków

O 21 nie słyszałam. Co do 10, chodziły tam moje 3 koleżanki. Chwaliły ludzi, nauczyciele też okej. Wiadomo różnie można trafić. Ale dużym minusem dla nich było to, że musiały chodzić, chyba w drugiej klasie do szkoły po południu. Szkoła ogromna, trochę przytłaczającą, dużo klas, więc tak musiało być, ale ogólnie wszystkie były zadowolone i szkołę wspominają dobrze.
__________________
"Wszyscy będziemy się śmiać z pozłacanych motyli"
LadyBlood jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-04, 14:25   #129
Ca_hir
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 8
Dot.: 21 i 10 lo Kraków

A mi zabrakło dokładnie 0,8 punktu aby dostać się do V LO...Jako drugą szkołę ustawiłem I i chyba do Jedynki pójdę. Ale może postaram się jeszcze w drugiej rekrutacji wziąć udział. Tylko mam pewne wątpliwości...Gdy 7 zaniosę papiery do I(oryginały), a potem 10 będę chciał wziąć udział w 2. do V to co? Też muszą być oryginały.
Ca_hir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-04, 20:07   #130
delilach
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 187
Dot.: 21 i 10 lo Kraków

Cytat:
Napisane przez xeskaa Pokaż wiadomość
Chcialabym wiedziec co sadzicie o tych szkołach zwlaszcza jeśli chodzi o 21, bo nie mogłam sie odnalezć na ich stronie. Jakie tam sa profile klas? Jakie jezyki do wyboru i jaka atmosfera panuje w szkole? Te pytania szczególne kieruje do absolwentow tych szkól, bo wydaje mi sie ze to wy bedziecie najbardziej zorientowani..tylko szczerze
Co do X to szczerze odradzam. Do jej plusów można zaliczyć to, że jest w samym centrum i ma fajny dziedziniec na którym całkiem przyjemnie posiedzieć w lecie.

Minusów jest znacznie więcej. W tej szkole jest tłumiony wszelki indywidualizm a większość nauczycieli niestety kieruje się sympatiami a nie sprawiedliwością. Generalnie w szkole tej właściwie nie odbywają się żadne większe uroczystości. Dni świąteczne traktowane są jak wszystkie inne, zwyczajne dni. Brak tam jakiejkolwiek inicjatywy. W zimie przeraźliwie wieje z powodu tego, że cała szkoła jest przeszklona.
Nie polecam.

Jednak w porównaniu z XXI ma zdecydowanie lepszy poziom.
delilach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-04, 22:02   #131
xeskaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 13
Dot.: 21 i 10 lo Kraków

Cytat:
Napisane przez delilach Pokaż wiadomość
Co do X to szczerze odradzam. Do jej plusów można zaliczyć to, że jest w samym centrum i ma fajny dziedziniec na którym całkiem przyjemnie posiedzieć w lecie.

Minusów jest znacznie więcej. W tej szkole jest tłumiony wszelki indywidualizm a większość nauczycieli niestety kieruje się sympatiami a nie sprawiedliwością. Generalnie w szkole tej właściwie nie odbywają się żadne większe uroczystości. Dni świąteczne traktowane są jak wszystkie inne, zwyczajne dni. Brak tam jakiejkolwiek inicjatywy. W zimie przeraźliwie wieje z powodu tego, że cała szkoła jest przeszklona.
Nie polecam.

Jednak w porównaniu z XXI ma zdecydowanie lepszy poziom.
A wiesz coś na temat atmosfery w 21? Czy ludzie tam się faktycznie uczą, czy mają ze tak powiem "wywalone" i chodzą tylko dla samego bycia w tej szkole?
xeskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-05, 20:54   #132
delilach
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 187
Dot.: Licea w Krakowie - które wybrać? WĄTEK ZBIORCZY

Powiem tak, moja mama mówi, że jak ktoś chce się uczyć to nauczy się wszędzie. Ja mam chyba jedną koleżankę z XXI i generalnie ona tam jakoś szczególnie się nie natrudziła.

Jeżeli zależy ci tylko i wyłącznie na nauce to wybrałabym jednak X, sama zobacz na jakieś rankingi i na to jakie jest miejsce tych szkół względem siebie. Jeżeli natomiast nauka jest Ci obojętna albo sama znajdziesz w sobie motywację do tego żeby coś robić to śmiało wybierz XXI.

A nie bierzesz pod uwagę np XIII? Szkoła poziomem zbliżona do X, ale moi znajomi sobie chwalą. Na dodatek też jest w samym centrum
delilach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-31, 19:51   #133
DamnCold
Przyczajenie
 
Avatar DamnCold
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 5
Które liceum w Krakowie??

Hej W tym roku kończę 3 gimnazjum i przez całe wakacje myślałam na jaki profil iść do liceum. Początkowo myślałam o biol-chem-mat, ale jednak zdecydowałam się mat-geo-ang, ponieważ zależy mi na angielskim. I teraz mam problem, ponieważ pójdę na 100% do Krakowa do Liceum, które ma dobry ten profil. Co sadzicie o I Lo (Nowodworek)? Czy polecacie jakieś inne? (z dostaniem się nie powinnam mieć problemu bo dobrze się uczę).
DamnCold jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-31, 20:43   #134
Ca_hir
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 8
Dot.: Licea w Krakowie - które wybrać? WĄTEK ZBIORCZY

Powie mi ktoś, o której jest rozpoczęcię w Nowodworku?
http://www.nowodworek.krakow.pl/inde...d=14&Itemid=17
Dobrze rozumiem, że msza o 8.00 i 0 9.15 w klasach. Czy trzeba iść na mszę?
Ca_hir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-01, 00:06   #135
69d5782cb96c44b77f6e0ec22c8f79bc60c635f6_65a5448a32992
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 9 276
Dot.: Licea w Krakowie - które wybrać? WĄTEK ZBIORCZY

o ile mi wiadomo, to nikt w kościele obecności nigdy nie sprawdzał ale może coś się zmieniło w ciągu ostatnich 4 lat
69d5782cb96c44b77f6e0ec22c8f79bc60c635f6_65a5448a32992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-01, 13:27   #136
2016070953
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 8 603
Dot.: Licea w Krakowie - które wybrać? WĄTEK ZBIORCZY

ludzie litosci!
2016070953 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-10, 15:10   #137
Kakashi_Hatake
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 1
Smile Jakie LO w Krakowie wybrać?

Wiem, że jeszcze wcześnie oraz zdaję sobie sprawę z istnienia dziesiątek takich pytań, ale tak będzie najprościej. Tak więc, chciałbym się czegoś od was dowiedzieć o Nowodworku, V LO, VI LO oraz o VIII LO. Przede wszystkim jestem ciekaw zeszłorocznych progów punktowych. Moglibyście także podzielić własnymi doświadczeniami etc.
Z góry dzięki
Aaaaa i ten no, chciałbym iść na biol-chem...
Kakashi_Hatake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-11, 17:02   #138
69d5782cb96c44b77f6e0ec22c8f79bc60c635f6_65a5448a32992
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 9 276
Dot.: Jakie LO w Krakowie wybrać?

proponuję najpierw przejrzeć ten wątek a progi punktowe można sobie samemu sprawdzić w internetach.
69d5782cb96c44b77f6e0ec22c8f79bc60c635f6_65a5448a32992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-12, 16:01   #139
askozaur
Przyczajenie
 
Avatar askozaur
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9
Dot.: Jakie LO w Krakowie wybrać?

Cytat:
Napisane przez Kakashi_Hatake Pokaż wiadomość
Wiem, że jeszcze wcześnie oraz zdaję sobie sprawę z istnienia dziesiątek takich pytań, ale tak będzie najprościej. Tak więc, chciałbym się czegoś od was dowiedzieć o Nowodworku, V LO, VI LO oraz o VIII LO. Przede wszystkim jestem ciekaw zeszłorocznych progów punktowych. Moglibyście także podzielić własnymi doświadczeniami etc.
Z góry dzięki
Aaaaa i ten no, chciałbym iść na biol-chem...
Ja mogę się wypowiedzieć na temat Nowodworka, jako obecna pierwszoklasistka Według mnie jest to najlepszy wybór, panuje świetna atmosfera, mamy ciekawe wydarzenia (za parę dni mamy Turniej Noworoczny), ale pomimo tego nauczyciele bardzo dobrze uczą

Jeżeli chodzi o progi punktowe, to do biol-chemu było 169 punktów, a do innych klas niższe (np. do mojej - mat-chemu był próg 159,2 punkta, co dla mnie było aż zadziwiające, a do mat-geo-ang 163 punkty).
askozaur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-24, 12:11   #140
Klaudiaaa11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21
LO XI lub XIII Kraków

Chciałabym pójść do którejś z tych szkół. Jeśli chodzi o XIII lo to na profil mat-geo, a jeśli chodzi o XI to profil to klasa bezpieczeństwa wewnętrznego.
Niestety, zawaliłam troche egzaminy i obawiam sie, ze moge sie nie dostac ;/
Jesli wiecie cos o tych szkolach, jaki byl prog punktowy w tamtym roku, jacy sa nauczyciele, atmosfera itp. to prosze o pomoc
Klaudiaaa11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-02, 19:53   #141
Alexandra_Larosa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 2
LO Kraków,biol-chem.

Kończę w tym roku gimnazjum i jak wiele osób na tym forum zastanawiam się nad wyborem szkoły. Mam kilka typów, ale ciągle nie mogę się zdecydować. Mam nadzieje,że pomożecie mi podjąć decyzję,doradzicie.Dodam, że wybieram się na biol-chem. I tu pojawiają się pytania dotyczące poszczególnych szkół:
II LO im. Jana III Sobieskiego- czy wybierając tą szkołę są szanse na życie towarzyskie czy może trzeba tylko siedzieć i zakuwać? Nauczyciele bardzo cisną? A jaka jest atmosfera?
VI LO im. Adama Mickiewicza- mówi się,że to szkoła dobra językowo a jak u niej z biol- chemem? Jaka tu jest atmosfera?
VII LO im Zofii Nałkowskiej-czy w tej szkole mają dobry biol-chem?
VIII LO im. Stanisława Wyspiańskiego- czy idąc tutaj będę miała chwilę na życie towarzyskie, jakieś sporty poza szkołą?


Z góry dziękuję każdemu kto choć trochę pomoże mi w podjęciu decyzji.
PS Jeśli ktoś zna progi punktowe do wyżej wymienionych szkół to miło by było jakby podał, bo niestety nie na każdej stronie szkoły są podane.
Alexandra_Larosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-20, 15:06   #142
Suzanah99
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 3
Dot.: Licea w Krakowie - które wybrać? WĄTEK ZBIORCZY

Hej, tez kończę właśnie trezcia klasę gimnazjum i zastanawiam sie nad wyborem liceum. Konkretnie rozważań II LO i VIII LO. Które byście mi polecili i dlaczego? Aa, wybieram sie na mat geo wos, w dwójce prawdopodobnie klasa ekonomiczno menedżerska. Bardzo przydałyby mi sie Wasze zdania o nauczycielach tych przedmiotów w II LO. Z góry dziekuje za pomoc<3
Suzanah99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-15, 18:47   #143
itsinsanitystuffx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 19
XX czy VI LO w Krakowie-które wybrać?

Cześć wszystkim.Nadeszła pora,żeby wybrać liceum.Od dłuższego czasu waham się między tymi dwoma. Z jednej strony VI jest bardziej prestiżowa,lecz ponoć straciła już swój poziom,poza tym nie wiem dlaczego,ale jakoś mnie zniechęca.Natomiast XX mimo,że oficjalnie w rankingach nie powala,to wywarła na mnie pozytywne wrażenie.Zależy mi na humanistycznych profilach,głównie na historii,WOS-ie,ale także geografii.z góry dziękuje za pomoc i opinie o liceach
itsinsanitystuffx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-17, 19:08   #144
Klaudiaaa11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21
Dot.: XX czy VI LO w Krakowie-które wybrać?

Jeśli zalezy Ci na humanistycznych profilach to wybierz XX
VI jest szkola jezykowa. Wos, geografia na kiepskim poziomie, a o przedmiotach scisłych juz nawet nie wspomnę
Klaudiaaa11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-17, 19:49   #145
itsinsanitystuffx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 19
Dot.: XX czy VI LO w Krakowie-które wybrać?

dziękuję,zresztą skłaniałam się ku XX i złożyłam właśnie tam
itsinsanitystuffx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-03, 14:40   #146
itsinsanitystuffx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 19
spróbować w II turze rekrutacji czy zostać?-liceum

zacznę od tego,że sądziłam,że egzaminy gimnazjalny poszły mi duuużo gorzej.dlatego wybrałam liceum,które sądziłam,że jest na dobrym poziomie,miało sporo dobrych opinii-XX LO w Krakowie.jednak dziś okazało się,że na oddziale,do którego składałam przyjmowali osoby od 50 punktów(!),a ja miałam ponad trzykrotnie więcej.wiedziałam,że próg nie będzie zbyt wysoki,ale obstawiałam koło 120-130 pkt.do tego znalazłam rankingi(wiem,że trochę za późno,teraz żałuję),w którym to LO znajduję się dość nisko...dlatego zastanawiam się czy lepiej tam pozostać i być pewnym,że jestem gdzieś przyjęta,czy próbować szczęścia w II turze rekrutacji w V lub IV LO w Krakowie,o ile je przeprowadzą?wiem,że między V a XX jest ogroomna przepaść,dlatego myślicie że 164 pkt wystarczą,by się dostać do klasy humanistycznej w dodatkowej rekrutacji?i co Wy byście zrobiły na moim miejscu? z góry dziękuję za rady.
itsinsanitystuffx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-03, 15:15   #147
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: spróbować w II turze rekrutacji czy zostać?-liceum

Eee...jakim cudem nie zauważyłaś przez tyle czasu tak drastycznej różnicy? Nie rozmawiałaś o szkołach ze znajomymi? Nie wierzę...
Ja na Twoim miejscu teraz DOKŁADNIE przeszukałabym rankingi, fora, informatory itp. i wybrała grupę szkół może nie z TOP5, bo tam pewnie miejsc nie będzie, ale naprawdę dobrych i robiła wszystko, żeby z obecnej uciec. Nie trudno wyobrazić sobie poziom klasy z progiem 50.
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-03, 18:16   #148
itsinsanitystuffx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 19
Dot.: spróbować w II turze rekrutacji czy zostać?-liceum

nie miałam jak z nimi rozmawiać,bo jestem z kompletnie innego miasta,jakieś 200 km od Krakowa,teraz się przeprowadzamy,więc dopiero teraz będę żyć w tym mieście.sprawdzałam opinie o tej szkole i były dobre,w tamtym roku próg do klas wynosił właśnie około 130 pkt,więc nie wiem co się stało...wybrałam właśnie kilka i zamierzam w następnym tygodniu do nich pojechać i się dopytać,ale zastanawiam się czy mogę wziąć udział w rekrutacji dodatkowej,jeśli wcześniej do nich nie składałam? wiem,że powinnam pytać w sekretariacie,ale obecnie nie mam możliwości,telefonu nikt nie odbiera,a może ktoś tutaj był w podobnej sytuacji...
itsinsanitystuffx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-03, 18:51   #149
Leseratte93
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1 484
Dot.: spróbować w II turze rekrutacji czy zostać?-liceum

Niż demograficzny i biorą wszystkich jak leci.
Leseratte93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-03, 19:06   #150
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: spróbować w II turze rekrutacji czy zostać?-liceum

Cytat:
Napisane przez Leseratte93 Pokaż wiadomość
Niż demograficzny i biorą wszystkich jak leci.
Na uczelniach i owszem, ale nie w szkołach średnich. Tam dla odmiany ceni się minimalizm, żeby bron Boże niepełnych (czyt. nieupchanych do przesady) klas nie prowadzić
Proponuję poszukać na stronie kuratorium, a najlepiej do nich zadzwonić. Rekrutacja uzupełniająca to często wolna amerykanka.
Na pocieszenie, jeśli masz 164/200 i dopiero się sprowadzasz do miasta, to jakaś przyzwoita szkoła się "zlituje nad biedną owieczką". Owieczki z taką punktacją za często bezpańskie nie chodzą
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-06-15 11:47:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:09.