Dodatki do drinków, syropy itp - gdzie? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-06, 14:16   #31
moniczkazg
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 14
Dot.: Dodatki do drinków, syropy itp - gdzie?

Polecam drinka o wdzięcznej nazwie Erotoman
Wódka, sok ananasowy, śmietanka, grenadina.
Smak nie do opisania, pije się jak soczek, więc ostrożnie
moniczkazg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-15, 12:00   #32
saasiek
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2
Dot.: Dodatki do drinków, syropy itp - gdzie?

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Nie znalazłam wątku na ten temat, więc zakładam

Czasem nachodzi mnie na drinkowanie, bo lubię i wolę to, niż jakieś wino nawet... No ale zwykle nie ma czasu lecieć do sklepu i kończy się na tym, że robimy wódkę z sokiem pomarańczowym czy coś innego, równie skomplikowanego

Teraz mam okazję do opijania i marzą mi się jakieś fajne, smaczne i ciekawe drinki. Poczytałam sobie przepisy, no i wychodzi na to, że muszę się zaopatrzyć w jakieś dodatki, nie ma siły

Nie wiecie czasem gdzie można kupić grenadinę, sok ananasowy czy syropy limonkowe, kokosowe...? Zdobędę to w jakimś sklepie, markecie? Są w sklepach internetowych, ale nie mam na to czasu

Pomóżcie, bo okazja do oblewania już jutro
Spróbuj drinka z dodatkiem syropów smakowych firmy GIFFARD.
Dostępne głównie przez internet, allegro, wiem że główny dystrybutor Drink Center, mieści się w okolicy Pucka, w każdym razie bardzo dobry kontakt a wybór : niesamowity: 64 smaki ! to na prawdę pełna paleta ! czego chcieć więcej ;-)
saasiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-16, 10:31   #33
_chocolate
Zakorzenienie
 
Avatar _chocolate
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 343
Dot.: Dodatki do drinków, syropy itp - gdzie?

Znacie jakieś proste przepisy na domowe drinki?
__________________



Edytowane przez _chocolate
Czas edycji: 2011-04-16 o 18:13
_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-05, 23:53   #34
magda j
Zakorzenienie
 
Avatar magda j
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 4 534
Dot.: Dodatki do drinków, syropy itp - gdzie?

Odkopuję, nie bijcie
Głupie pytanie: w jakim dziale mogę znaleźć te syropy Victoria's? Szukałam dzisiaj w tesco, na alkoholach nie ma, sokach też, panie z obsługi również nie potrafiły mi pomóc....
Może wycofali?
__________________



... all the world I've seen before me passing by...



.
magda j jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 00:28   #35
Alicja z Krainy Czarow
Raczkowanie
 
Avatar Alicja z Krainy Czarow
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 360
Dot.: Dodatki do drinków, syropy itp - gdzie?

te syropy sa w auchan( u mnie kolo piw zagranicznych na dziale z napojami- nie stoisko alkoholowe) i selgrosie. taniej oczywiscie w tym drugim ale nie kazdy ma karte. w tesco ich u siebie nie widzialam ale ja mam male tesco wielkosci lidla to moze tylko w wiekszych zamawiaja
Alicja z Krainy Czarow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 00:29   #36
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Dodatki do drinków, syropy itp - gdzie?

Grenadine tylko w Niemczech, ogolnie wiekszosc takich rzeczy tylko tam. Ale syropy kolorowe to ja kupuje te zwykle typu cymes czy paola i to do piwa zamiast malinowego, bo oklepany, o wiele lepszy jest kiwi.
Na allegro maja troche rzeczy z Niemiec czasem.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 11:00   #37
gaga87
Zakorzenienie
 
Avatar gaga87
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 9 298
Dot.: Dodatki do drinków, syropy itp - gdzie?

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
Grenadine tylko w Niemczech, ogolnie wiekszosc takich rzeczy tylko tam. Ale syropy kolorowe to ja kupuje te zwykle typu cymes czy paola i to do piwa zamiast malinowego, bo oklepany, o wiele lepszy jest kiwi.
Na allegro maja troche rzeczy z Niemiec czasem.
Kiwi do piwa? zaintrygowałaś mnie... mam syrop kiwi, który leży i nikt go nie chce pić, bo mało pijemy wody z sokiem muszę wypróbować
__________________


etorebkowy kod się zmył
gaga87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-24, 20:53   #38
truskaaaawka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 61
Dot.: Dodatki do drinków, syropy itp - gdzie?

O napoju kiwi to wiem, że jest, ale syropu nie widziałam. Jak robię jakieś drinki to staram się łączyć różne smaki, np. bardzo lubię połączenie nektaru bananowego melly z biedronki z sokiem żurawinowym. Fajnie wychodzi z dużą ilością drobnego lodu. Często zamiast grenadine dodaję żurawinową paolę.
truskaaaawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-25, 02:50   #39
bezpaniki
Zadomowienie
 
Avatar bezpaniki
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: ŚwinkaMorska/Kraków
Wiadomości: 1 359
Dot.: Dodatki do drinków, syropy itp - gdzie?

Zawsze mam ten problem po przyjeździe do pl w odwiedziny - tutaj pracuje za barem, robię masę prostych, szybkich i smacznych drinków, a w pl ciężko zdobyć sok żurawinowy bez wyprawy do wielkiego marketu
Ale, z szerzej dostępnych produktów, polecam orzeźwiające mojito (|to piliśmy w czasie letnich upałów):
- biały rum
- limonki/sok z limonek
- cukier (powinien być brązowy bądź trzcinowy)
- świeża mięta (ja kupowałam 'krzaczki', można spróbować miętowy syrop, ale nie używałam żadnego krajowego, więc ciężko mi powiedzieć, czy będzie to miało odpowiedni, nie sztuczny smak).
- woda gazowana/zwykła
- lód (powinien być kruszony, będzie go potrzeba dużo, także najlepiej kupić lód w workach i poprosić kogoś o zbicie tego tłuczkiem :P )

- ewentualnie syropy smakowe (malina, porzeczka itp)

Kroimy limonki na ćwiartki, wyciskamy sok do szklanki (polecam pół limonki na drinka), dodajemy cukru (tu zależnie od preferencji, na oko dwie kostki/dwie male lyzeczki) i powinniśmy to razem skruszyć/zetrzeć. Następnie dodajemy lodu (jeśli kruszony, to 3/4 szklanki), dolewamy rumu (też zależnie od preferencji), i dodajemy listki mięty (około 8, polecam lekko je 'zmiąć' w dłoni, aby puściły sok), wszystko razem mieszamy (polecam włożyć małą łyżeczkę w środek drinka i ruszać nią w górę i w dół, wtedy wszystko ładnie miesza się z kruszonym lodem), dodajemy wodę, dosypujemy lodu i gotowe.
Ewentualne syropy dodałabym razem z rumem, tworząc wariacje smakowe.
W lecie, nasz kruszony lód był trochę niewypałem, bo temperatura w mieszkaniu bardzo szybko go rozpuściła, także czasami nawet nie warto się w to bawić
Słyszałam jeszcze o robieniu tego drinka z wódką/żubrówką zamiast rumu, też może wyjść ciekawie.

Kolejną, fajną rzeczą są drinki z szampanów/win musujących. Ja się właściwie na to przerzuciłam ostatnio.
I tutaj można dać się ponieść fantazji, ja używam w domu tanich bąbelków (takie igristoje byłoby super!), można dodawać syropów typu paola, też o każdym smaku, albo różnego rodzaju likiery (np. wspominana gdzieś Passoa) - dodawałabym pół miarki (ok 10, 15ml), jednak ostrzegam - takie drinki są bardzo zdradliwe, bo słodkie i przyjemne, ale bardzo szybko uderzają do głowy oraz mogą podrażniać żołądek, łatwo się nimi upić naprawdę i spędzić imprezę w toalecie.

Fajną rzeczą, której nie mogłam znaleźć w zwykłych sklepach nocnych, jest brzoskwiniowy schnapps (np. bardzo popularny Archers), nie wiem ile kosztuje w pl, ale jest świetny do różnych drinków, można go wymieszać z wódką, sokiem żurawinowym (takim z kartoniku) i pomarańczowym i uzyskać klasyczny sex on the beach, ja bardzo lubie połączenie tego z Malibu/kokosowym rumem i sokiem ananasowym lub bananowym, wychodzi bardzo egzotycznie Mozna go też użyć do tych musujących drinków, o których pisałam powyżej.
Jak już wspomniałam o Malibu, polecam do klasycznej wersji z mlekiem, dodać troche ananasowego soku (ewentualnie likieru) - bardzo fajne połączenie

A na koniec, a propos kawy, bardzo popularnym drinkiem w restauracjach po posiłku, jest esspresso martini - czarne esspresso plus wódka plus likier kawowy, podawane w typowych kieliszkach do martini.

Mam tego jeszcze trochę w głowie, jakby ktoś był zainteresowany
bezpaniki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-10, 08:52   #40
abrakatabra
Zakorzenienie
 
Avatar abrakatabra
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 767
Dot.: Dodatki do drinków, syropy itp - gdzie?

Dziewczyny, wiecie w jakich sklepach można znaleźć syropy Monin? Widziałam lata temu w Almie ale od dłuższego czasu nie ma
abrakatabra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:18.