Trądzik - cz. 3 - Strona 177 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-09-03, 09:49   #5281
lazurrowaa
Zakorzenienie
 
Avatar lazurrowaa
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 6 091
Dot.: Trądzik - cz. 3

Cytat:
Napisane przez misiek098098 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich i prosze o pomoc.Mam problem z trądzikiem (pryszcze ropne itp) na policzku co ciekawe jednym i na czole.Walcze już ładnych pare lat ale bezskutecznie.Nie chce iść do lekarza bo wiem że to nie pomaga.Od jutra układam sobie specjalną diete.
2 Jabłka dziennie
0 Fast Food
0 Słodyczy
Butelka wody dziennie
Tabletki visaxinum
Drozdze w tabletkach i bratek do picia.
Jeżeli zna ktoś jeszcze jakieś pomysły to prosze o ich podanie.
Alkohol ? ? ?
I jak myć twarz najlepiej
butelka wody? ale jakiej pojemności ta butelka? coś mi się zdaję, że to za mało.


a w czasie używania kwasów trzeba koniecznie używać filtrów, dobrze mi się coś kojarzy?
__________________
cofanie się to najgorsze co możesz zrobić.


Niekorzystanie z życia jest jedną z form samobójstwa.

Nie jestem idealna, popełniam błędy, krzywdzę ludzi, ale kiedy mówię 'przepraszam' lub 'kocham' mówię serio.
lazurrowaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-03, 10:20   #5282
Caprice
Rozeznanie
 
Avatar Caprice
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Bielsko Biała/Kraków
Wiadomości: 722
Dot.: Trądzik - cz. 3

misiek098098 - dobry początek. co do visaxinum, moja dermatolog twierdziła, że one słabo działają jednocześnie polecając mi w zamian salfazin. z takich punktowych środków polecam pastę cynkową, kosztuje w aptece jakieś 2zł, a działa
co do mycia twarzy na pewno nie używać drogeryjnych żeli do cer trądzikowych, bo potrafią jeszcze więcej złego zrobić, czyli podrażnić, wysuszyć. osobiście polecam albo OCM (oczyszczanie olejami, ale z tym jest trochę zachodu), albo używanie mydeł Alepp - obecnie je stosuję i wg mnie świetnie oczyszczają, ale nie wysuszają. do tego jakiś lekki krem, który nie zapycha.

co do butelki wody - jeżeli ma 1l, to powinno pić się dwie dziennie. z własnego doświadczenia wiem, że najlepiej mieć ciągle napełnioną szklankę obok siebie w trakcie np. pracy przy komputrze, wtedy pijemy odruchowo nawet nie zwracając na to uwagi.

ze sposobów na trądzik mogę jeszcze polecić zieloną glinkę (np. tę z Dermaglin). dobrze działa na cerę

lazurrowaa - zgadza się, filtry obowiązkowe

sama przebyłam parę kuracji kwasami u dermatolog efekty dobre, ale krótkotrwałe. obecnie mam już podleczony trądzik, stosowałam 2 lata pigułki anty, teraz odstawiłam z 3 miesiące temu. mały kryzysik był, ale bałam się że będzie znacznie gorzej teraz zamówiłam BU tonik 10% i zobaczymy jakie będą efekty jak zacznę stosować.
__________________
wymiana - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=725918
Caprice jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-03, 10:28   #5283
stroffka
Przyczajenie
 
Avatar stroffka
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Warsaw.
Wiadomości: 10
Dot.: Trądzik - cz. 3

ja polecam na trądzik maść Dr Krauter, dostępna na allegro nie wiem jak z aptekami. ale dla mnie naprawdę rewelacja! leczyłam trądzik u lekarza kilka lat, na różne sposoby i dopiero jak kupiłam tę maść na własną rękę to sobie poradziłam z krostami
stroffka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-03, 10:48   #5284
włoczykijka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ze wsi
Wiadomości: 1 464
Dot.: Trądzik - cz. 3

Ehh...no kocham po prostu takie sytuacje jaka mi się ostatnio zdarzyła, więc przyszłam się wam wyżalić Otóż gadam sobie z pewną dziewczyną(znamy się może jakieś parę godzin) i się pyta ,,czy mam jakąś alergię" ja na to że ,,hmm no nie wiem chyba nie, ale nie robiłam w sumie badań" a ona że ,, no mam taką kaszkę to może jestem na coś uczulona,może na gluten" a ja ,,no sama nie wiem,może po prostu to jeszcze trądzik". I tak gadałyśmy jeszcze chwilę i powiedziałam jej parę osobistych faktów,że 1) przez 1,5 roku nie miałam okresu(łącznie) , 2) że mam problemy z hormonami,brałam tabletki anty które nic na cerę nie zdziałały ale na wagę+10kg+ zawroty i bóle głowy. I w sumie poradziła mi żeby udała się do endokrynologa na badania- może się zapiszę, skoro z tymi hormonami u mnie tak kiepsko. Ale na Jowisza, czemu ludzie tak od razu wypytują cię o twoją cerę? Czy ja zapytałabym łysego - Panie,może stosował pan jakieś olejki na porost włosów? No nie zapytałabym, bo wiem, że to są prywatne (i drażliwe) sprawy ludzie...
Mam teraz cerę bez pryszczy, ale za to usianą taką ,,kaszką" - peeling z drogerii(nawet ten polecany z KWC, tzn kupiłam Perfecta Minerały morskie i krzemionka) czy maseczka z aspiryny - to nie działa, bo wydaje mi się, że cera jest jakby ,,głębiej" zanieczyszczona. Wiadomo, zaskórniki itd. I dlatego mam do was pytanie - co byście poradzili? Mikrodermabrazję czy jakiś peeling kawitacyjny u kosmetyczki, czy może samemu zamówić np. coś z kwasem na ZróbSobieKrem czy BU i próbować? Sama nie wiem naprawdę już co robić - jak syfów nie ma, to się czepiają z powodu ,,struktury' cery.
__________________
,,Legenda o smoku głosi,żeby nie zaspokajać głodu byle baranem."-Marek Kondrat
włoczykijka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-03, 13:50   #5285
stagy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4
Dot.: Trądzik - cz. 3

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Eh. Sama nie wiem co robić. Antyandrogenne - nie da się ukryć - cukierkami nie są. Zaczęłam zastanawiać się nad izo, nie wiem, już swoje lata mam, może trądzik nie wróciłby, albo wrócił w dużo mniejszym nasileniu? Tak... wiem. Nadzieja matką głupich.
niestety bardzo dobrze Cię rozumiem, ja też łapałam się każdej możliwości żeby choć na chwilę było lepiej i dwukrotna kuracja Izotekiem taką nadzieją była... byłam gotowa brac wszystko co tylko mogłoby pomóc i wszystko brałam aż dostałam wyniki ze stwierdzonymi strasznie podwyższonymi androgenami i dotarło do mnie (studiuje na uniwersytecie medycznym więc ogarniam trochę te leki od tej "drugiej strony"), że tak na prawdę to nie ma racjonalnego uzasadnienia.. i antyandrogenów już nawet nie brałam bo wiem, że nie można brać w nieskończonośc a działa tylko gdy się bierze..

Pewnie już przetrząsnęłaś internet, ale warto poczytać o tym, ilu osobom faktycznie Izotek nie pomógł bo to nie są pojedyńcze przypadki... szczególnie te z hormonami;/ bo to też nie jest cukierek mimo że dermatolodzy wychwalają pod niebiosa
stagy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-03, 18:01   #5286
magica
Wtajemniczenie
 
Avatar magica
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: mój własny świat
Wiadomości: 2 222
GG do magica
Dot.: Trądzik - cz. 3

Cytat:
Napisane przez włoczykijka Pokaż wiadomość
Ehh...no kocham po prostu takie sytuacje jaka mi się ostatnio zdarzyła, więc przyszłam się wam wyżalić Otóż gadam sobie z pewną dziewczyną(znamy się może jakieś parę godzin) i się pyta ,,czy mam jakąś alergię" ja na to że ,,hmm no nie wiem chyba nie, ale nie robiłam w sumie badań" a ona że ,, no mam taką kaszkę to może jestem na coś uczulona,może na gluten" a ja ,,no sama nie wiem,może po prostu to jeszcze trądzik". I tak gadałyśmy jeszcze chwilę i powiedziałam jej parę osobistych faktów,że 1) przez 1,5 roku nie miałam okresu(łącznie) , 2) że mam problemy z hormonami,brałam tabletki anty które nic na cerę nie zdziałały ale na wagę+10kg+ zawroty i bóle głowy. I w sumie poradziła mi żeby udała się do endokrynologa na badania- może się zapiszę, skoro z tymi hormonami u mnie tak kiepsko. Ale na Jowisza, czemu ludzie tak od razu wypytują cię o twoją cerę? Czy ja zapytałabym łysego - Panie,może stosował pan jakieś olejki na porost włosów? No nie zapytałabym, bo wiem, że to są prywatne (i drażliwe) sprawy ludzie...
Mam teraz cerę bez pryszczy, ale za to usianą taką ,,kaszką" - peeling z drogerii(nawet ten polecany z KWC, tzn kupiłam Perfecta Minerały morskie i krzemionka) czy maseczka z aspiryny - to nie działa, bo wydaje mi się, że cera jest jakby ,,głębiej" zanieczyszczona. Wiadomo, zaskórniki itd. I dlatego mam do was pytanie - co byście poradzili? Mikrodermabrazję czy jakiś peeling kawitacyjny u kosmetyczki, czy może samemu zamówić np. coś z kwasem na ZróbSobieKrem czy BU i próbować? Sama nie wiem naprawdę już co robić - jak syfów nie ma, to się czepiają z powodu ,,struktury' cery.
MAm identyczny stan cery...syfy wyskakują rzadko, za to dużo takich podskórnych zanieczyszczeń...kwasy pomagają doraznie. gdyby nie to, byłoby już naprawdę super. bo przebarwienia mocno mi zbledły
__________________
http://pustamiska.pl/

JESTEŚ PIĘKNIEJSZA NIŻ CI SIĘ WYDAJE-klik

to słowo(nie "te słowo")
bynajmniej=wcale, w ogóle
magica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-03, 18:27   #5287
włoczykijka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ze wsi
Wiadomości: 1 464
Dot.: Trądzik - cz. 3

Cytat:
Napisane przez magica Pokaż wiadomość
MAm identyczny stan cery...syfy wyskakują rzadko, za to dużo takich podskórnych zanieczyszczeń...kwasy pomagają doraznie. gdyby nie to, byłoby już naprawdę super. bo przebarwienia mocno mi zbledły
No właśnieaprawdę czemu cera nie może być po prostu ,,równa" na powierzchni. Z tym, że u mnie to trwa od zawsze, jakieś 8 lat - więc nie wiem czy to dieta, czy hormony czy co Nie wiem co mam z tym zrobić - zamówię chyba póki co kwas glikolowy i korund, może się trochę poprawi.
__________________
,,Legenda o smoku głosi,żeby nie zaspokajać głodu byle baranem."-Marek Kondrat
włoczykijka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-03, 20:28   #5288
magne
Zadomowienie
 
Avatar magne
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 201
Dot.: Trądzik - cz. 3

Cytat:
Napisane przez włoczykijka Pokaż wiadomość
No właśnieaprawdę czemu cera nie może być po prostu ,,równa" na powierzchni. Z tym, że u mnie to trwa od zawsze, jakieś 8 lat - więc nie wiem czy to dieta, czy hormony czy co Nie wiem co mam z tym zrobić - zamówię chyba póki co kwas glikolowy i korund, może się trochę poprawi.
a może powinnaś jednak testy alergiczne zrobić? Może coś z jedzenia Cię uczula.
magne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-03, 23:10   #5289
włoczykijka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ze wsi
Wiadomości: 1 464
Dot.: Trądzik - cz. 3

Cytat:
Napisane przez magne Pokaż wiadomość
a może powinnaś jednak testy alergiczne zrobić? Może coś z jedzenia Cię uczula.
No w sumie, ale zastanawiam się czy w mojej sytuacji lepiej iść do alergolog czy może endokrynolog? Czasem to jestem ciemna jak noc listopadowa
__________________
,,Legenda o smoku głosi,żeby nie zaspokajać głodu byle baranem."-Marek Kondrat
włoczykijka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-04, 11:36   #5290
201607180946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 6 408
Dot.: Trądzik - cz. 3

Cytat:
Napisane przez włoczykijka Pokaż wiadomość
Ehh...no kocham po prostu takie sytuacje jaka mi się ostatnio zdarzyła, więc przyszłam się wam wyżalić Otóż gadam sobie z pewną dziewczyną(znamy się może jakieś parę godzin) i się pyta ,,czy mam jakąś alergię" ja na to że ,,hmm no nie wiem chyba nie, ale nie robiłam w sumie badań" a ona że ,, no mam taką kaszkę to może jestem na coś uczulona,może na gluten" a ja ,,no sama nie wiem,może po prostu to jeszcze trądzik". I tak gadałyśmy jeszcze chwilę i powiedziałam jej parę osobistych faktów,że 1) przez 1,5 roku nie miałam okresu(łącznie) , 2) że mam problemy z hormonami,brałam tabletki anty które nic na cerę nie zdziałały ale na wagę+10kg+ zawroty i bóle głowy. I w sumie poradziła mi żeby udała się do endokrynologa na badania- może się zapiszę, skoro z tymi hormonami u mnie tak kiepsko. Ale na Jowisza, czemu ludzie tak od razu wypytują cię o twoją cerę? Czy ja zapytałabym łysego - Panie,może stosował pan jakieś olejki na porost włosów? No nie zapytałabym, bo wiem, że to są prywatne (i drażliwe) sprawy ludzie...
Mam teraz cerę bez pryszczy, ale za to usianą taką ,,kaszką" - peeling z drogerii(nawet ten polecany z KWC, tzn kupiłam Perfecta Minerały morskie i krzemionka) czy maseczka z aspiryny - to nie działa, bo wydaje mi się, że cera jest jakby ,,głębiej" zanieczyszczona. Wiadomo, zaskórniki itd. I dlatego mam do was pytanie - co byście poradzili? Mikrodermabrazję czy jakiś peeling kawitacyjny u kosmetyczki, czy może samemu zamówić np. coś z kwasem na ZróbSobieKrem czy BU i próbować? Sama nie wiem naprawdę już co robić - jak syfów nie ma, to się czepiają z powodu ,,struktury' cery.
Jeśli nie masz problemów z naczynkami to polecam tonik BHA/AHA 10% z BU, jest bardzo mocny, szybko widać efekty, bardzo ładnie wygładza cerę, nawet mój TŻ zauważył Cera mocno się po nim łuszczy, po żadnym produkcie z kwasami nie miałam takiej wylinki.
201607180946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-04, 12:30   #5291
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: Trądzik - cz. 3

Peeling kawitacyjny jest za słaby... Mi nic nie dał.
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-04, 13:32   #5292
magica
Wtajemniczenie
 
Avatar magica
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: mój własny świat
Wiadomości: 2 222
GG do magica
Dot.: Trądzik - cz. 3

Co do kwasów to ja również polecam, bo to jak na razie jedyny mój sposób, żeby wygładzić cerę i usunąc te zanieczyszczenia...ale to jest dorazny sposób, bo po jakimś czasie niestosowania kwasów wszystko wraca do normy. Trzeba by znaleźć przyczynę gdzies głebiej...
__________________
http://pustamiska.pl/

JESTEŚ PIĘKNIEJSZA NIŻ CI SIĘ WYDAJE-klik

to słowo(nie "te słowo")
bynajmniej=wcale, w ogóle
magica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-04, 16:24   #5293
włoczykijka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ze wsi
Wiadomości: 1 464
Dot.: Trądzik - cz. 3

Wczoraj w nocy po wielkim dyskutowaniu z sobą samą stwierdziłam, że struktury skóry póki co nie mam jak zmienić za pomocą zabiegów czy czegoś podobnego, bo mnie nie stać. Do lekarza też za bardzo nie mam jak iść, bo same badania+wizyta i później kolejne wizyty= dużo kasy.Moja kumpela mnie pocieszyła, że ona na to nie zwróciła w ogóle uwagi i żebym się nie przejmowała gadaniem tej kobiety - może i ma rację, ale ona trądziku nie miała nigdy Spróbuję powalczyć za pomocą kwasu glikolowego, może trochę się polepszy. No i kupię też oleje organiczne: lniany(do mycia twarzy), z pestek dyni i z pachnotki(na zmianę zamiast kremu na noc), bo ostatnio zupełnie odstawiłam wszelkie maście czy kremy nawilżające. I w sumie jest ok, widać skóra tak naprawdę na to nie reagowała(?) - teraz tylko pytanie jak zareaguje na oleje.
__________________
,,Legenda o smoku głosi,żeby nie zaspokajać głodu byle baranem."-Marek Kondrat
włoczykijka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-04, 16:28   #5294
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Trądzik - cz. 3

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-20, 20:47   #5295
Poolla
Raczkowanie
 
Avatar Poolla
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Rzeszów(okolice)
Wiadomości: 44
GG do Poolla
Dot.: Trądzik - cz. 3

Dziewczyny słyszłąm ze cynk w tabletkach pomaga, dlatego kupiłam i zazywam już 3 dni ale to troche za mało aby stwierdzic czy pomaga, dam wam znac za jakies 2 tyg , trzymajcie się
__________________
Mówi się, że potrzeba tylko jednej minuty, żeby kogoś zauważyć, jednej godziny, żeby go ocenić i jednego dnia, żeby polubić, ale całego życia, by go później zapomnieć.
Poolla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-20, 20:53   #5296
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Trądzik - cz. 3

heloł, przecież jest 4 część
rardzę zerknąć kilka postów wyżej
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-27, 22:29   #5297
Pola1974
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 321
Dot.: Trądzik - cz. 3

Link do strony z najskuteczniejszym żelem na trądzik:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post38892600
Pola1974 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-19, 20:27   #5298
LucasTaylor
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 45
Dot.: Trądzik - cz. 3

Hey. Na mnie nie działa nic , zetrę czasem skórę kwasem albo ,,Atredermem'' to bedzie dobrze na tydzien i potem balas.

- Z tego względu pytam. Słyszałem o wymazach z pryszcza , czy ktoś w taki sposób robiąc wymaz jakie tam są bakterie wyleczył się??

Czy to kolejny mit , jak leczenie sie laserem itp itd....

ps. czytałem gdzies ze to ma sens , a z kolei pytałem z rok temu lekarza to mówił że zawsze wychodzą te same bakterie i że to oszukiwanie pacjenta .....
LucasTaylor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-23, 15:43   #5299
0efbae24da12a699834954c027e5d090e58ae2c3_63d9ab944c685
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 916
Dot.: Trądzik - cz. 3

Dołączam się do Was, bo mam fioła na punkcie moich pryszczoli.
Niestety podejrzewam, że w większości przez hormony - co mam stwierdzone.
0efbae24da12a699834954c027e5d090e58ae2c3_63d9ab944c685 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-23, 23:52   #5300
Lirriel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Zabierzów
Wiadomości: 1 751
Dot.: Trądzik - cz. 3

Nowa część wątku jest tutaj:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=642256&page=21

I jak masz stwierdzony trądzik hormonalny to przynajmniej możesz to leczyć, to lepsza sytuacja niż większości z nas, którym rzekomo nic nie dolega albo dolega coś, czego nie da się sensownie leczyć...

Z nowymi postami przenieś się do podlinkowanej części wątku.

EDIT: widzę, że już sama znalazłaś
Lirriel jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:26.