Mama oszczędza na mnie na każdym kroku - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-27, 15:58   #271
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Mama oszczędza na mnie na każdym kroku

Cytat:
Napisane przez Muszka Owocowka Pokaż wiadomość
Cena okularów zależy też od wady wzroku czy to tylko -/+ czy jakieś gorsze świństwo. Ja tam się nie znam na tych astygmatyzmach itd. bo sama nic nie mam, ale ostatnio koleżanka kupowała i dla niej najtańsze szkła kosztowały coś około tys zł. Więc tu nie ma co się zagłębiać w temat.

Nie wiem na ile można wierzyć autorce, ale z tego co napisała wynika, że cena tych okularów to były głównie "bajery" (właściwie to się zastanawiam jakie), więc to, że były potrzebne szkła za 1000 zł jest raczej mało prawdopodobne. I tak, są inne sklepy niż VE, w małych optykach można dostać ładne i nie jakieś badziewne oprawki za 100 zł.
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 16:07   #272
katepew
Rozeznanie
 
Avatar katepew
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 969
Dot.: Mama oszczędza na mnie na każdym kroku

Cytat:
Napisane przez _chocolate Pokaż wiadomość
ja mam dużą wadę i samo "spłaszczenie szkieł" (nie wiem jak to się nazywa) kosztowało dobre kilkaset zł. a to było dobre kilka lat temu.
A Autorka pisze, że jej siostra ma dużą wadę, więc matka też mogła wziąć te cieńsze szkła, żeby się z niej nie wyśmiewali w szkole, że ma "denka od jabola", wtedy by może nawet nie chciała nosić tych okularów, wiadomo jak takie dzieci cierpią i wszystko przeżywają.

w każdym razie dla mnie ten 1200 to normalna cena, nie szukałabym akurat w tym rozrzutności

Zgadzam się z Tobą w zupełności, a nie oszukujmy się na sprawach typu wzrok, ginekolog i dentysta nie powinno się oszczędzać nigdy...
tak jak mówiłam aparat na zęby to nie jest kwestia 100 zł tylko koło 2000 zł do tego dochodzą co miesięczne płatne wizyty.... więc to nie jest tania sprawa... A każdy się rzucił na te okulary jak dzik na żołędzie, bo takie drogie i w ogóle

Cytat:
3)piszesz, że może mama uwazala, ze jak załatwi wszystkie sprawy dzieciom to sobie cos kupi-ale przepraszam, spodnie nie są potrzebne? To jak już dostała aparat, ktory byl potrzebny to ma chodzic z golym tyłkiem?
a mama to nie kobieta, nie potrzebuje się ubrać Tym bardziej, że nie przesadzajmy że dziewczyna nie ma spodni, bo na pewno ma.... A tu zaraz wychodzi że jak rodzić nie ma na kolejne spodnie z rzędu to nie powinien w ogóle mieć dzieci
Jak dla mnie dziewczyna naciąga trochę fakty
Bo jeżeli faktycznie jest źle to tutaj tylko rozmowa pomoże i jeszcze raz rozmowa...

A co do tych luksusowych okularów, tyle mogą kosztować, moja koleżanka dała ostatnio coś koło tysiaka, i mimo że ma wadę - 2, a te bajery to typu filtr przeciw słoneczny i coś tam jeszcze żeby się obraz nie odbijała, nie wiem jak to się konkretnie nazywa, ale kto nosi okulary to wie o co chodzi, szczególnie jak się pisze przed komputerem, czy jedzie samochodem w słoneczny dzień... ale stwierdziła że woli tyle dać i mieć coś porządnego co będzie jej służyło długo i ułatwiało życie...
I podejrzewam że matka też tak mogła pomyśleć...
__________________
Taa bo uwierzę, że państwo nam nie przeszkadza, a spokojna przyszłość nas czeka
http://demotywatory.pl/3671712/Czasem-mam-wrazenie

http://www.youtube.com/watch?v=QUQsqBqxoR4 jest moc siedzi i nie chce wyjść

Edytowane przez katepew
Czas edycji: 2012-02-27 o 16:17
katepew jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 16:08   #273
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Mama oszczędza na mnie na każdym kroku

Cytat:
Napisane przez Lady in Blue Pokaż wiadomość
Moja wada to -3 i -3,5, mam także astygmatyzm, a za same szkła płaciłam 200 zł
Ja również w podobnej cenie szkła miałam, komplet. Szkieł, nie plastików. Do tego oprawki i tyle, cena nie była z kosmosu

Cytat:
Napisane przez _chocolate Pokaż wiadomość
ja mam dużą wadę i samo "spłaszczenie szkieł" (nie wiem jak to się nazywa) kosztowało dobre kilkaset zł. a to było dobre kilka lat temu.
A Autorka pisze, że jej siostra ma dużą wadę, więc matka też mogła wziąć te cieńsze szkła, żeby się z niej nie wyśmiewali w szkole, że ma "denka od jabola", wtedy by może nawet nie chciała nosić tych okularów, wiadomo jak takie dzieci cierpią i wszystko przeżywają.

w każdym razie dla mnie ten 1200 to normalna cena, nie szukałabym akurat w tym rozrzutności
Może spłaszczenie tyle kosztuje, ja spłaszczanych nie miałam nigdy, bo się nie przejmowałam Ale mój ojczym ma -7 około i ma chyba już od jakiegoś czasu spłaszczane, jednak ceny za takie przyjemności nie znam. A jak dużą wadę masz, mogę spytać?

W temacie mam do powiedzenia tylko tyle, że każdy wychowuje swoje dzieci jak mu się podoba, jak może i jak mu pasuje. Nie ma co na siebie "najeżdżać", bo ktoś inny daje swojemu dziecku 2 zł do szkoły, a ktoś nie daje. Widzę, że tworzą się tu obozy różnych idei, ale sprzeczki w tym temacie są moim zdaniem bezcelowe, bo każdy uważa inaczej i sądzi, że jego racja jest "mojsza". Jeśli ktoś chce wychowywać dziecko spełniając jego zachcianki i dając mu pieniądze do rozporządzania samodzielnego (czyt. kieszonkowe i takie tam) - proszę bardzo, jestem za. Jeśli ktoś chce jednak odwrotnie wychowywać - czemu by nie, jeśli ma takie zdanie i jemu to odpowiada
Sama zostałam wychowana w idei "spełniajmy marzenia" , a nie jestem rządna wyłudzania wszelkich pieniędzy z rodziców i dziadków, bo tylko to jest ważne. Szanuję ich, dziękuję im bardzo mocno, że pomagają mi finansowo, utrzymują mnie na studiach (mają taką możliwość, sami zaproponowali, dlatego to robią, nie zdzieram z nich ostatnich groszy na chleb), szanuję też pieniądze. Nie szastam nimi od tak, choć mogłabym, to fakt. Nie każdy musi wyrosnąć za skrajnego materialistę egoistę, niewdzięcznika.
__________________
Mydła, oleje, no poo

Edytowane przez Kretka666
Czas edycji: 2012-02-27 o 16:22
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 16:08   #274
nati__xxx
Wtajemniczenie
 
Avatar nati__xxx
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 2 211
GG do nati__xxx
Dot.: Mama oszczędza na mnie na każdym kroku

Cytat:
Napisane przez lutien Pokaż wiadomość
W moim wypadku jedynie spodnie z 1 firmy pasują. Kosztują 100zł w.... promocji
oj tam oj tam! już się nie tłumacz, rozrzutna jesteś, przecież zawsze można zarzucić płócienny worek i przewiązać kawałkiem sznurka! Będzie oryginalnie i eko!

BTW tego całego tematu - muszę dodać jeszcze od siebie jedno:
pracuję w sklepie z odzieżą dziecięcą - nie żadnym markowym, zwykły sklepik na ryneczku. Ceny średnie, nie tak wysokie jak w sieciówkach ale też nie tak nieskie jak np. "na kartonach".
Klientów mamy różnych, od młodych, "ustawionych" rodzin po "biedę" z okolicznych kamienic. I powiem wam jedno - często zdarza się tak, że przychodzi matka z 3 dzieci albo dziadkowie, widać że się nie przelewa, a raz na jakiś czas potrafią obkupić dzieci od stóp do głów, w to co sie dzieciom podoba, nie patrząc na cenę i nawet nie prosząc o symboliczne 2 złote "taniej". Często też przychodzą te "nowobogackie" mamusie, odstrojone od stóp do głów, a targują się o złotówkę do upadłego, albo nie chcą kupić dziecku to co jemu się podoba.
Nie wiem z czego to wynika, ale tak jak ktoś wcześniej wspomniał w wątku obecnie niektórzy rodzice jednak podchodzą bardziej egoistycznie do życia, swoich dzieci.
__________________
"Jeśli chcesz grać w piłkę, musisz myśleć jak piłka."

Edytowane przez nati__xxx
Czas edycji: 2012-02-27 o 16:19
nati__xxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 16:13   #275
wiolusia00
Zakorzenienie
 
Avatar wiolusia00
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 437
Dot.: Mama oszczędza na mnie na każdym kroku

Cytat:
Napisane przez _chocolate Pokaż wiadomość
ja mam dużą wadę i samo "spłaszczenie szkieł" (nie wiem jak to się nazywa) kosztowało dobre kilkaset zł. a to było dobre kilka lat temu.
A Autorka pisze, że jej siostra ma dużą wadę, więc matka też mogła wziąć te cieńsze szkła, żeby się z niej nie wyśmiewali w szkole, że ma "denka od jabola", wtedy by może nawet nie chciała nosić tych okularów, wiadomo jak takie dzieci cierpią i wszystko przeżywają.

w każdym razie dla mnie ten 1200 to normalna cena, nie szukałabym akurat w tym rozrzutności
Z okularów się mogą śmiać, ale jak autorka będzie chodzić w jednych spodniach aż w koncu je zniszczy do konca to juz nie będą się smiać ? Czy masz tylko jedną pare spodni w szafie?
wiolusia00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 16:18   #276
201605020943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 1 378
Dot.: Mama oszczędza na mnie na każdym kroku

Co do tych okularów, na które podobno każdy się rzucił - też się zdziwiłam czytając o tym, bo okulary nosiłam przez ponad 15 lat, bo od 6 roku życia - teraz kupuję soczewki - i nigdy tyle za okulary placić nie musiałam, a mama nie wybierała najtańszych oprawek. Sama ostatnio kupowałam okulary "po domu" (a oprawki też nie koszmarne, tylko ładne ) i zafundowałam sobie spłaszczanie szkieł (mam -10 na jedno oko), antyrefleksy, szkła plastikowe cylindryczne i zapłaciłam niecałe 600zł.

Więc naprawdę 1200zł to suma z kosmosu i nie dziwię się że wywołała takie poruszenie, bo to oznacza, ze problemem w rodzinie autorki wcale nie jest brak pieniędzy. Gdyby nie było pieniędzy na spodnie i podpaski, to i okulary trzeba by kupić tańsze.
201605020943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 16:20   #277
Muszka Owocowka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 477
Dot.: Mama oszczędza na mnie na każdym kroku

Cytat:
Napisane przez nati__xxx Pokaż wiadomość
oj tam oj tam! już się nie tłumacz, rozrzutna jesteś, przecież zawsze można zarzucić płócienny worek i przewiązać kawałkiem sznurka! Będzie oryginalnie i eko!
Aaaaaa chciałybyście się jeszcze modnie sznurkiem przewiązać!!! Za moich czasów nie było takich ekstrawaganckich pomysłów!!! Ma być luźno przyzwoicie
Muszka Owocowka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-27, 16:29   #278
ewka1987
Rozeznanie
 
Avatar ewka1987
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 681
Dot.: Mama oszczędza na mnie na każdym kroku

Cytat:
Napisane przez _chocolate Pokaż wiadomość
koło mnie w optyku 1000 to jest średnia cena za oprawki, tańsze są za 700, ładne i eleganckie ponad 1400
w vison express też przecież nie ma tak tanio
jak się ma dużą wadę, to ceny szkieł też bardzo bolą
okulary to droga impreza
moja mam ma -7 na jednym oku oraz -7,5 na drugim plus astygmatyzm i za okulary w Vision Express placiła około 700 zł. A oprawki wcale nie należały do tych najtańszych, więc naprawde nie wiem jaką wadę wzroku trzeba mieć aby zapłacić ponad 1000 zł u optyka. No chyba, że mówimy o oprawkach Ray Ban'a czy D&G to wtedy rzeczywiście trzeba tyle albo i więcej płacić
ewka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 16:31   #279
Hvid
Zakorzenienie
 
Avatar Hvid
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Mama oszczędza na mnie na każdym kroku

Cytat:
Napisane przez nati__xxx Pokaż wiadomość
oj tam oj tam! już się nie tłumacz, rozrzutna jesteś, przecież zawsze można zarzucić płócienny worek i przewiązać kawałkiem sznurka! Będzie oryginalnie i eko!

BTW tego całego tematu - muszę dodać jeszcze od siebie jedno:
pracuję w sklepie z odzieżą dziecięcą - nie żadnym markowym, zwykły sklepik na ryneczku. Ceny średnie, nie tak wysokie jak w sieciówkach ale też nie tak nieskie jak np. "na kartonach".
Klientów mamy różnych, od młodych, "ustawionych" rodzin po "biedę" z okolicznych kamienic. I powiem wam jedno - często zdarza się tak, że przychodzi matka z 3 dzieci albo dziadkowie, widać że się nie przelewa, a raz na jakiś czas potrafią obkupić dzieci od stóp do głów, w to co sie dzieciom podoba, nie patrząc na cenę i nawet nie prosząc o symboliczne 2 złote "taniej". Często też przychodzą te "nowobogackie" mamusie, odstrojone od stóp do głów, a targują się o złotówkę do upadłego, albo nie chcą kupić dziecku to co jemu się podoba.
Nie wiem z czego to wynika, ale tak jak ktoś wcześniej wspomniał w wątku obecnie niektórzy rodzice jednak podchodzą bardziej egoistycznie do życia, swoich dzieci.
A ci, którzy sami robią ubrania dla swoich dzieci, bo chcą, żeby miały coś wyjątkowego, też są egoistami?
Hvid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 16:44   #280
nati__xxx
Wtajemniczenie
 
Avatar nati__xxx
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 2 211
GG do nati__xxx
Dot.: Mama oszczędza na mnie na każdym kroku

Cytat:
Napisane przez Hvid Pokaż wiadomość
A ci, którzy sami robią ubrania dla swoich dzieci, bo chcą, żeby miały coś wyjątkowego, też są egoistami?
Tak, czepiajmy się szczegółów, jak zwykle
Mówię tylko co zaobserwowałam, co zdarza się dość często bo oczywiście tak wiele osób samemu szyje sobie/dzieciom ubrania
__________________
"Jeśli chcesz grać w piłkę, musisz myśleć jak piłka."
nati__xxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 16:46   #281
katepew
Rozeznanie
 
Avatar katepew
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 969
Dot.: Mama oszczędza na mnie na każdym kroku

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość

W temacie mam do powiedzenia tylko tyle, że każdy wychowuje swoje dzieci jak mu się podoba, jak może i jak mu pasuje. Nie ma co na siebie "najeżdżać", bo ktoś inny daje swojemu dziecku 2 zł do szkoły, a ktoś nie daje. Widzę, że tworzą się tu obozy różnych idei, ale sprzeczki w tym temacie są moim zdaniem bezcelowe, bo każdy uważa inaczej i sądzi, że jego racja jest "mojsza". Jeśli ktoś chce wychowywać dziecko spełniając jego zachcianki i dając mu pieniądze do rozporządzania samodzielnego (czyt. kieszonkowe i takie tam) - proszę bardzo, jestem za. Jeśli ktoś chce jednak odwrotnie wychowywać - czemu by nie, jeśli ma takie zdanie i jemu to odpowiada
Sama zostałam wychowana w idei "spełniajmy marzenia" , a nie jestem rządna wyłudzania wszelkich pieniędzy z rodziców i dziadków, bo tylko to jest ważne. Szanuję ich, dziękuję im bardzo mocno, że pomagają mi finansowo, utrzymują mnie na studiach (mają taką możliwość, sami zaproponowali, dlatego to robią, nie zdzieram z nich ostatnich groszy na chleb), szanuję też pieniądze. Nie szastam nimi od tak, choć mogłabym, to fakt. Nie każdy musi wyrosnąć za skrajnego materialistę egoistę, niewdzięcznika.

O chwała wreszcie głos rozsądku
__________________
Taa bo uwierzę, że państwo nam nie przeszkadza, a spokojna przyszłość nas czeka
http://demotywatory.pl/3671712/Czasem-mam-wrazenie

http://www.youtube.com/watch?v=QUQsqBqxoR4 jest moc siedzi i nie chce wyjść
katepew jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-27, 16:52   #282
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Mama oszczędza na mnie na każdym kroku

Cytat:
Napisane przez agniesikk Pokaż wiadomość
Tak, zdziwiłabyś się, ile jest osób, które mimo kieszonkowego i tak mają wszystko ekstra kupowane

Skoro autorka nie ma kieszonkowego, to niech o tym pogada z matką, niech zapyta, jak ma się uczyć gospodarowania pieniędzmi, skoro ich nie ma, zamiast psioczyć i wszystko wyliczać.
Wybacz niedyskretne pytanie, jakie jest twoje kieszonkowe?
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 16:56   #283
_chocolate
Zakorzenienie
 
Avatar _chocolate
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 343
Dot.: Mama oszczędza na mnie na każdym kroku

Cytat:
Napisane przez wiolusia00 Pokaż wiadomość
Z okularów się mogą śmiać, ale jak autorka będzie chodzić w jednych spodniach aż w koncu je zniszczy do konca to juz nie będą się smiać ? Czy masz tylko jedną pare spodni w szafie?
Jakby nie patrzeć, nie wiemy, ile par spodni ma siostra Autorki , a trzeba też brać pod uwagę, że Autorka może wyolbrzymiać, co jest normalne w tym wieku.

Ile kosztował aparat Autorki? Ona ma aparat, siostra okulary, obie mają potrzeby medyczne zaspokojone - pod tym kątem jest po równo.
__________________


_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 16:59   #284
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Mama oszczędza na mnie na każdym kroku

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;32571306]No litości.

Ja nie wiem, skąd roszczenia bierzesz, bo normalny dzieciak w podstawówce to nie dostaje codziennie kasy. Matka daje sok/herbatę z domu (a tak, herbatę też, wielu nie stać na codzienny sok), kanapki czy owoca a chusteczki w kieszeń (a i tak najczęściej dzieciaki smarkają w rękaw ).

Co do drugiego - nie wygłupiaj się nawet. Z jakiej racji matka, która ciężko pracuje, nie może sobie kupić lepszego kosmetyku? A może ja zbieram kasę na dobre perfumy, na przykład, przez pół roku - i co, córce też będę musiała takie kupić?

[B]Niestety, rodzic nie jest równy z dzieckiem - nie mylić z brakiem szacunku Jest takie ładne powiedzenie: co wolno wojewodzie, to nie szlachcie na zagrodzie. Tyczy się to i kasy, i wydatków, i wychodzenia na imprezy, i tego, co wolno starszym i młodszym. Wiadomo, że nie rzecz w tym, że ja sobie kupię wypas za 300zł a dziecku najtańsze tenisówki, ALE nie widzę powodu, by za każdym razem patrzeć czy dziecko aby na tym samym poziomie, co ja. Tym bardziej, że ja mogę sobie już pozwolić na luksus nieulegania modzie, a nastolatki jak chorągiewki

W liceum kupowałam kosmetyki constance carroll (nie wiem, czy ktoś je jeszcze pamięta), jak większość moich koleżanek. Tanie i ok, a nikt nie lazł do matki z roszczeniem: daj na lepsze, bo ty masz lepsze. Chybaby rodzic śmiechem zabił Zaczęłam zarabiać, kupowałam rimmela, CZASEM teraz coś droższego kupię.



Brawo.





Bella w Biedronce 6zł/20 sztuk, rewelacyjne, cieniutkie, trzymające się podpaski NIE plastikowe. Oszczędzam i nie uważam, że to śmieszne. Wiesz, na takie podejście to polecam założenie rodziny, dziecko + milion problemów na głowie, również finansowych - i nieco się zmieni



A ja od 8 lat obserwuję jak dzieci i młodzież gimnazjalna przynoszą termosy



Ja to zrobiłam RAZ. Miałam 11 lat, do dzisiaj pamiętam, no ale dziecko ma prawo do błędów



No i nikt się nie odniósł do mojego: a może matka schudła, przytyła, cokolwiek - i posiadane kiecki nie pasują, zwyczajnie? Ale nieeeee, to tylko autorka ma prawo przytyć, schudnąć i MUSI mieć spodnie nowe.






A wiesz, że niekoniecznie? Mnie w ogóle dziwi, jak można tak jednostronnie myśleć

Może były dodatkowe wydatki (o których autorka wcale nie musi wiedzieć), może bardzo długo zbierali na ten aparat, może to był dla nich ogromny wydatek, może pożyczyli - cokolwiek. I ja niczego dziwnego nie widzę w tym, że potem trzeba pasa zacisnąć.

Wzięłam na raty laptopa - i dopóki go nie spłacę, też nie mogę sobie pozwolić na jakieś szaleństwa extra, czyli: chodzę w tym, co mam. No trudno, w życiu trzeba dokonywać wyborów.

---------- Dopisano o 22:20 ---------- Poprzedni post napisano o 22:16 ----------

Autorko, nawiasem mówiąc średnia 4,25 nie jest jakimś super osiągnięciem.[/QUOTE]

ja wolę wersję co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie, ale na tym wątku to chyba ryzykowne powiedzenie
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 17:01   #285
Hvid
Zakorzenienie
 
Avatar Hvid
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Mama oszczędza na mnie na każdym kroku

Cytat:
Napisane przez nati__xxx Pokaż wiadomość
Tak, czepiajmy się szczegółów, jak zwykle
Mówię tylko co zaobserwowałam, co zdarza się dość często bo oczywiście tak wiele osób samemu szyje sobie/dzieciom ubrania
Ja szukam w lumpeksach głównie ciekawych włóczek. Czasem też kupuję coś, co mi się spodoba i przerabiam. Nie twierdzę, że wiele osób szyje dzieciom ubrania. Dzięki za odpowiedz.
Hvid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 17:08   #286
katepew
Rozeznanie
 
Avatar katepew
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 969
Dot.: Mama oszczędza na mnie na każdym kroku

Cytat:
Napisane przez _chocolate Pokaż wiadomość
Jakby nie patrzeć, nie wiemy, ile par spodni ma siostra Autorki , a trzeba też brać pod uwagę, że Autorka może wyolbrzymiać, co jest normalne w tym wieku.

Ile kosztował aparat Autorki? Ona ma aparat, siostra okulary, obie mają potrzeby medyczne zaspokojone - pod tym kątem jest po równo.
No właśnie
Bo tu już wychodzi patologiczny obraz rodziny, jak to nie które określiły a swoja droga co według was jest patologią ?
to że może w rodzinie jest 5 dzieci i czasami na luksusy nie ma zbyt dużo pieniędzy, ale jest szacunek i miłość? czy może rodzina bogata gdzie tatuś zdradza mamusie, albo i na odwrót a dziecko traktuje się przedmiotowo, dając kasę na wszystko bo aby tylko się go pozbyć?

Dla mnie to zawsze ważne było wychowanie nie ważne czy się ma kasę czy nie, bo najważniejsze to jest żeby przekazać dziecku jakieś wartości.
__________________
Taa bo uwierzę, że państwo nam nie przeszkadza, a spokojna przyszłość nas czeka
http://demotywatory.pl/3671712/Czasem-mam-wrazenie

http://www.youtube.com/watch?v=QUQsqBqxoR4 jest moc siedzi i nie chce wyjść

Edytowane przez katepew
Czas edycji: 2012-02-27 o 17:19
katepew jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 17:09   #287
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Mama oszczędza na mnie na każdym kroku

Cytat:
jak Hultaj i Szajajaba wiedzą swoje, że na pewno masz milion bluzek w szafie, twoja średnia nie jest rewelacyjna itd.
No i co Ci przeszkadza, że aż 2 czy 3 osoby nie uważają, że obowiązkiem rodzica jest za przeproszeniem wyzłacać tyłek dziecku.
Po 2gie nie bądź złośliwa, bo ja zwyczajnie nie uważam, żeby na podstawie lektury tego wątku można było snuć wizje, jak jest rzeczywiście w przypadku autorki i jej problemu, a do takich ''mama mnie mniej kocha'' niekoniecznie podchodzę od razu kompletnie bezkrytycznie. A tak nawiasem mowiąc to w mojej opinii średnia 4,25 szału nie robi, no ale mniejsza.

Cytat:
No jakby nie patrzeć na forum sama biedota, a wręcz granica ubóstwa to że na internet macie to naprawdę cud.
Przy dzisiejszym rynku pracy obyś nie miała racji, po drugie, dobrze, że nawiązujesz. Współcześnie sama tylko technologia powoduje, że dzieci np. kosztują miesięcznie rodziców jeszcze kartę czy abonament za komórkę i abonament za internet, to tak spokojnie potrafi kształtować się w okolicy powiedzmy 70 zł, dodajmy do tego stówę na drugie śniadania, miesięcznie masz 170, w skali roku 2040zł.
Jedna śmiem twierdzić zupełnie przeciętna a nawet i może lepiej jak przeciętna niestety miesięczna pensja na same tylko dla dziecka przekąski, smsy i przeglądanie sieci. To jest wg Ciebie tak mało, że taka pogardliwa jesteś?

Cytat:
"dzieci są najważniejsze", "lepiej sobie nie kupić, a kupić dziecku". Zawsze zapominali o sobie, ale o mnie i bracie zawsze pamiętali, raczej nie mieliśmy nic odmawiane. I NIE- nie byliśmy bogaci. Rodzice bardzo się starali żeby było normalnie, niczego nie brakowało.
I właśnie- bardzo się STARALI... mam wrażenie że dzisiejsi rodzice zapominają że trzeba się starać, właśnie dla dziecka. Najlepiej zrzucić wszystko na biedę, "a bo nie ma pracy w dzisiejszych czasach, tak więc córko nie dam ci na podpaski". Dla mnie to nie do pomyślenia.
Żeby to jeszcze była pewność, że dziecko będzie miłe grzeczne uczynne i pracowite. ;-)
Powiedz mi, jak kochające nastoletnie niech będzie, bo juz rozumne, dziecko może pozwolić na to, żeby rodzic sobie sępił na wszystkim i tak przez lata, byle tylko móc spełniać zachcianki dziecka? Może, bo fajnie jest dostawać, z dawaniem jest gorzej.

Cytat:
no ale sorry jeśli damy wykorzystywać się za 4-5zł/h
Nie każdy ma mozliwość kapryszenia na rynku pracy, niestety.

Cytat:
Nie chce mi się szukać, ale z tego co pamiętam to autorka pisała, że dość trudno na nią dostać spodnie trudno dostać, bo jest wysoka i chuda. I ja też jestem osobą wysoką i nie noszę rozmiaru 38, więc też nie znajdę na siebie spodni za 40 czy 50 zł, a tym bardziej nie znajdę w SH, nie ma takiej opcji.
akurat jeśli chodzi o SH to ''urok'' takich sklepów moim zdaniem polega na tym, że na ciuchy się trafia, a nie na tym, że są i czekają we wszystckih rozmiarach.


Cytat:
Okulary za 1200 zł to też jest DUŻO ZA DUŻO i człowiek, który rzekomo nie ma pieniędzy nie wydaje na nie aż tyle, bo tak jak już ktoś wcześniej napisał- nawet z plastikowymi szkłami, antyrefleksem i czymś tam dla astygmatyków to jest koszt max 500 zł. A autorka sama napisała, że ta cena wynikała głównie z "bajerów", więc wcale nie był to aż tak niezbędny wydatek.
Cytat:
Wcześniej pisałam-kupowałam okulary, też miałam szkła plastikowe, z antyrefleksem i jeszcze szkła dla astygmatyków, a oprawek nie wybierałam tych najtańszych i zapłaciłam 300 zł i to już wydawało mi się bardzo dużo
no widzisz jedna z drugą, a dla mnie lepiej mieć fajniejsze porządniejsze i nawet niech będzie z bajerami okulary za 1200 niż wydawać tyle samo rocznie kasy na napoje. Kwestia priorytetów.

Cytat:
Ach i żadna z Was nie chciała wyglądać modnie bo miała idealnie poukładane w głowie.
no nie trafiłaś, ja akurat o to nie dbałam a kierowanie się modą, rzecz gustu.

Cytat:
Szaja - to przejdź się po SH i poszukaj fajnych ciuchów w rozmiarze >44. Gwarantuję ci, że zmienisz zdanie
gwarantuję Ci, że są a może powinnam powiedzieć, że się trafiają (i ja akurat w ogóle dośc rzadko chodzę w ogóle po sklepach) oraz jeszcze dochodzi wspólcześnie jedna fajna rzecz, mianowicie używane ciuchy czy nawet i nowe ale tansze, bo z 2 ręki spokojnie można kupić na portalach aukcyjnych.

Cytat:
"ja zarabiam, to ja decyduję, czy kupię jej coś, czy nie. A jak gówniara podskakuje to niech idzie do roboty". Faktycznie, bardzo wychowawcze
szczerze? jak pyskuje to moim zdaniem na pewno. nie ma to jak pyskate wyszczekane krnąbrne i jeszcze może leniwe dziecko i postawa roszczeniowa.

Cytat:
Niektórzy traktują dzieci jak skutek uboczny uprawiania seksu. Zrobiłam, trudno, niech się teraz męczy jako i ja się męczę cały swój nędzny żywot Plus jeszcze słynna mentalność pt. ja zarabiam, ja rządzę, a ty morda w kubeł i nie plumkaj.
no ''przykro mi'', ja uważam, że z młodych osób czy nawet jeszcze dzieci, które wcześniej uczone są dyscypliny, pracowitości i że zarabiać pieniądze to nie jest kara (bo takie mam wrażenie, że jak czytam ten wątek) to potem wyrastają obrotni, zaradni i pracowici ludzie, a nie za przeproszeniem niedojdy, które wszystko dostają od rodziców a potem ''sobie nie radzą''.

a propos dzinsów, ja chce sobie kupić nowe i ogólnie przymierzam się do ceny 5 czy 6 dych z wysyłką.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2012-02-27 o 17:14
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 17:28   #288
wiolusia00
Zakorzenienie
 
Avatar wiolusia00
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 437
Dot.: Mama oszczędza na mnie na każdym kroku

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
No i co Ci przeszkadza, że aż 2 czy 3 osoby nie uważają, że obowiązkiem rodzica jest za przeproszeniem wyzłacać tyłek dziecku.
Po 2gie nie bądź złośliwa, bo ja zwyczajnie nie uważam, żeby na podstawie lektury tego wątku można było snuć wizje, jak jest rzeczywiście w przypadku autorki i jej problemu, a do takich ''mama mnie mniej kocha'' niekoniecznie podchodzę od razu kompletnie bezkrytycznie. A tak nawiasem mowiąc to w mojej opinii średnia 4,25 szału nie robi, no ale mniejsza.

Przy dzisiejszym rynku pracy obyś nie miała racji, po drugie, dobrze, że nawiązujesz. Współcześnie sama tylko technologia powoduje, że dzieci np. kosztują miesięcznie rodziców jeszcze kartę czy abonament za komórkę i abonament za internet, to tak spokojnie potrafi kształtować się w okolicy powiedzmy 70 zł, dodajmy do tego stówę na drugie śniadania, miesięcznie masz 170, w skali roku 2040zł.
Jedna śmiem twierdzić zupełnie przeciętna a nawet i może lepiej jak przeciętna niestety miesięczna pensja na same tylko dla dziecka przekąski, smsy i przeglądanie sieci. To jest wg Ciebie tak mało, że taka pogardliwa jesteś?

Żeby to jeszcze była pewność, że dziecko będzie miłe grzeczne uczynne i pracowite. ;-)
Powiedz mi, jak kochające nastoletnie niech będzie, bo juz rozumne, dziecko może pozwolić na to, żeby rodzic sobie sępił na wszystkim i tak przez lata, byle tylko móc spełniać zachcianki dziecka? Może, bo fajnie jest dostawać, z dawaniem jest gorzej.

Nie każdy ma mozliwość kapryszenia na rynku pracy, niestety.

akurat jeśli chodzi o SH to ''urok'' takich sklepów moim zdaniem polega na tym, że na ciuchy się trafia, a nie na tym, że są i czekają we wszystckih rozmiarach.


no widzisz jedna z drugą, a dla mnie lepiej mieć fajniejsze porządniejsze i nawet niech będzie z bajerami okulary za 1200 niż wydawać tyle samo rocznie kasy na napoje. Kwestia priorytetów.

no nie trafiłaś, ja akurat o to nie dbałam a kierowanie się modą, rzecz gustu.

gwarantuję Ci, że są a może powinnam powiedzieć, że się trafiają (i ja akurat w ogóle dośc rzadko chodzę w ogóle po sklepach) oraz jeszcze dochodzi wspólcześnie jedna fajna rzecz, mianowicie używane ciuchy czy nawet i nowe ale tansze, bo z 2 ręki spokojnie można kupić na portalach aukcyjnych.

szczerze? jak pyskuje to moim zdaniem na pewno. nie ma to jak pyskate wyszczekane krnąbrne i jeszcze może leniwe dziecko i postawa roszczeniowa.

no ''przykro mi'', ja uważam, że z młodych osób czy nawet jeszcze dzieci, które wcześniej uczone są dyscypliny, pracowitości i że zarabiać pieniądze to nie jest kara (bo takie mam wrażenie, że jak czytam ten wątek) to potem wyrastają obrotni, zaradni i pracowici ludzie, a nie za przeproszeniem niedojdy, które wszystko dostają od rodziców a potem ''sobie nie radzą''.

a propos dzinsów, ja chce sobie kupić nowe i ogólnie przymierzam się do ceny 5 czy 6 dych z wysyłką.
Nie chodzi o to, tylko o takie podstawowe potrzeby jak spodnie czy buty na wf o których autorka wspominała.

Albo sie w ogóle nie trafi. To że Ty trafiasz na jakies ubrania w swoim rozmiarze to nie znaczy, że każdy człowiek trafi na ubranie dla siebie w SH. Nawet gdyby tam siedział cały miesiąc i szukał.

No chyba trochę przesadzasz. Znam osobe, ktora nie pracowala w liceum (czy to liceum czy weekendy) i całe studia dostawała pieniądze na zycie i uwierz-na pewno sobie tysiąc razy lepiej teraz radzi niż inne osoby, które niby były wychowane w dyscyplinie i pracowitości
wiolusia00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 17:31   #289
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Mama oszczędza na mnie na każdym kroku

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość

no widzisz jedna z drugą, a dla mnie lepiej mieć fajniejsze porządniejsze i nawet niech będzie z bajerami okulary za 1200 niż wydawać tyle samo rocznie kasy na napoje. Kwestia priorytetów.


a propos dzinsów, ja chce sobie kupić nowe i ogólnie przymierzam się do ceny 5 czy 6 dych z wysyłką.
Dokładnie, kwestia priorytetów, tylko ja nie mówię o napojach, ale o koniecznej potrzebie, jaką są spodnie co by z gołą dupą nie latać, o ile oczywiście te spodnie rzeczywiście były jej niezbędne. I powtarzam po raz ostatni- LEPSZE okulary można kupić za 500 zł, niekoniecznie za 1200.

I też jest mi ciężko uwierzyć, że w dobie dzisiejszego wyboru i możliwości (zakupy przez internet) dosyć dziwne jest, żeby mieć problem z doborem odpowiedniego rozmiaru, to co miały dzieciaki za PRL powiedzieć? Wtedy to dopiero nic nie było, a jakoś się żyło.

Edytowane przez 20160901857
Czas edycji: 2012-02-27 o 17:34
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-27, 17:33   #290
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Mama oszczędza na mnie na każdym kroku

Cytat:
Napisane przez _chocolate Pokaż wiadomość
ja mam dużą wadę i samo "spłaszczenie szkieł" (nie wiem jak to się nazywa) kosztowało dobre kilkaset zł. a to było dobre kilka lat temu.
A Autorka pisze, że jej siostra ma dużą wadę, więc matka też mogła wziąć te cieńsze szkła, żeby się z niej nie wyśmiewali w szkole, że ma "denka od jabola", wtedy by może nawet nie chciała nosić tych okularów, wiadomo jak takie dzieci cierpią i wszystko przeżywają.

w każdym razie dla mnie ten 1200 to normalna cena, nie szukałabym akurat w tym rozrzutności
Mój TŻ ma ogromną wadę... I w VE jak poszłam się zapytać to mi zaśpiewali 1200 zł. W normalnym optyku połowę tego kosztują....
Cytat:
Napisane przez katepew Pokaż wiadomość
Tak czytam wątek i mi się słabo po prostu robi...
Bo według niektórych to tylko ludzie bogaci powinni mieć dzieci, tylko raczej jest odwrotnie No mniejsza o większe...
No niestety.
Dzieci powinni mieć ludzie, których na to stać, ot co.
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 17:39   #291
wiolusia00
Zakorzenienie
 
Avatar wiolusia00
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 437
Dot.: Mama oszczędza na mnie na każdym kroku

Cytat:
Napisane przez nouvelle90 Pokaż wiadomość
Dokładnie, kwestia priorytetów, tylko ja nie mówię o napojach, ale o koniecznej potrzebie, jaką są spodnie co by z gołą dupą nie latać, o ile oczywiście te spodnie rzeczywiście były jej niezbędne. I powtarzam po raz ostatni- LEPSZE okulary można kupić za 500 zł, niekoniecznie za 1200.

I też jest mi ciężko uwierzyć, że w dobie dzisiejszego wyboru i możliwości (zakupy przez internet) dosyć dziwne jest, żeby mieć problem z doborem odpowiedniego rozmiaru, to co miały dzieciaki za PRL powiedzieć? Wtedy to dopiero nic nie było, a jakoś się żyło.
Z tym rozmiarem to była rozmowa na temat SH.
wiolusia00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 17:44   #292
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Mama oszczędza na mnie na każdym kroku

Cytat:
Napisane przez wiolusia00 Pokaż wiadomość
Z tym rozmiarem to była rozmowa na temat SH.
Ale autorka chyba stwierdziła, że w ogóle ma problem z dobraniem rozmiaru, a to jest już naprawdę mało prawdopodobne
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 17:45   #293
wiolusia00
Zakorzenienie
 
Avatar wiolusia00
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 437
Dot.: Mama oszczędza na mnie na każdym kroku

Cytat:
Napisane przez nouvelle90 Pokaż wiadomość
Ale autorka chyba stwierdziła, że w ogóle ma problem z dobraniem rozmiaru, a to jest już naprawdę mało prawdopodobne
Ale tu już pare osób mówiło-tak samo jak i ja, że ja na siebie spodni za 40-50 zł nie znajdę. Więc ja nawet gdybym bardzo chciała to muszę kupować za około 100 zł. Więc to była kwestia taka jak tutaj napisała.
wiolusia00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 17:51   #294
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Mama oszczędza na mnie na każdym kroku

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
akurat jeśli chodzi o SH to ''urok'' takich sklepów moim zdaniem polega na tym, że na ciuchy się trafia, a nie na tym, że są i czekają we wszystckih rozmiarach.
No czyli generalnie można nie trafić.
Zwłaszcza w mniejszych miastach.
Teraz jest lepiej, ale jeszcze 2 lata temu w sh było zwyczajne dziadostwo(z moich doświadczeń).
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 17:52   #295
adzia2223
Zadomowienie
 
Avatar adzia2223
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 057
Dot.: Mama oszczędza na mnie na każdym kroku

To ja się wypowiem z perspektywy (jeszcze) nastolatki.

Chodzę do 2klasy LO, dostaję jakieś tam kieszonkowe a na takie większe wydatki to proszę rodziców o kasę. I to proszę tylko wtedy kiedy czegoś na prawdę potrzebuję, na kaprysy mam kieszonkowe. Nie przyszłoby mi do głowy rozliczać rodziców z tego, co sobie kupują(oczywiście dopóki nie chodzę goła i bosa). Zarobili to niech wydają na co chcą.
Trochę mnie przeraża ile ludzie z LO wydają na kanapki czy picie w sklepiku szkolnym, ja zawsze wszystko brałam z domu(ostatnio nawet sobie kubek termiczny na herbatę kupiłam, a co, taki bajerancki, z Biedronki). I zgadzam się, że takie dawanie codziennie po 2zł dziecku to jest z perspektywy czasu spory wydatek.
Co do podpasek, to już inna historia i to do tego dość dziwna. Matka kupuje sobie lepsze i trzyma w ukryciu a córce kupuje gorsze Nie prościej byłoby, gdyby wszyscy korzystali z jednych?

Swoją drogą ten wątek natchnął mnie żeby w końcu zacząć udzielać korepetycji(już tak rok czasu się do tego zabieram), miałabym swoje własne pieniądze, bo jakoś tak ciągle brać od rodziców to mi trochę głupio.
__________________

adzia2223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 18:06   #296
GagaFace
Zadomowienie
 
Avatar GagaFace
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1 262
Dot.: Mama oszczędza na mnie na każdym kroku

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;32572683]Nie. Zwyczajnie można nie mieć kasy na codzienne dawanie pieniędzy na soczek.

Nawiasem mówiąc, soczek za 2zł pojemności 0,33 - dziecko wypije na jednej przerwie a gdzie reszta czasu? No to zaraz okaże się, że ma mieć na 3 soczki :d[/QUOTE]

Soczek o pojemności 0,33 można zastąpić wodą mineralną
Ta sama cena a pojemność 3 razy większa

Cytat:
Napisane przez wiolusia00 Pokaż wiadomość
No to zdziwisz się-tak, kupują (i ja także nieraz) gorącą herbatę. A przynajmniej w jednej mojej szkole jak i drugiej.


Kłaniam się nisko.
Sama jeszcze rok temu w technikum rozpieszczałam się kubkiem gorącej herbaty. Prosto z "magicznej maszyny".
Jeśli dobrze pamiętam kosztowała niecałe 2zł.

Cytat:
Napisane przez BajaderkowaBaba Pokaż wiadomość
Jak Was tak czytam, to zdaje się, że część z Was chodziła tylko w powyciąganych workach i od 7 roku życia zarabiała na siebie Ach i żadna z Was nie chciała wyglądać modnie bo miała idealnie poukładane w głowie.
Teraz tę zresztą nie kupujecie pasujących ciuchów tylko to co popadnie w SH, byle taniej.


Trzeba dzieciom stawiać granicę, ale też nie ubierać jak 50-letnią stateczną kobietę, żeby czasem w dupie się nie poprzewracało

I pomyśleć, że na plotkowym jest wątek o kupowaniu pierwszych kosmetyków gdzie użytkowniczki gratulują autorce wątku zainteresowania potrzebami dziecka.

A autorka wątku nadal milczy, choć jest full wątpliwości!
Mnie też się tak wydaje.

Ale nikt nie pomyśli o tym że każdy przypadek, powinien być rozpatrywany pojedynczo. Bo w rodzinie to zależy od wielu czynników.
M.in od tego ile rodzice zarabiają i jak dysponują pieniędzmi.
No ale .. Tyle historyjek z życia wyciągniętych się tu przewineło.
Szkoda że nikt nie napisał o tym że autorka traktowana jest cholernie niesprawiedliwie.
Tekst jej siostry który brzmiał - " ja mam 50 zł za friko a ty musisz zapracować". Jest niczym zadziwiającym

I kolejny żenujący moim skromnym zdaniem tekst.

Średnia 4, 25 jest autorko niczym szczególnym .
No przecież teraz to nie jest jakieś mega extra wielkie osiągnięcie.
__________________
Sztywny moralny kodeks z dala od chorych podniet.


GagaFace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 18:11   #297
201607111050
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 904
Dot.: Mama oszczędza na mnie na każdym kroku

Cytat:
Napisane przez adzia2223 Pokaż wiadomość
Co do podpasek, to już inna historia i to do tego dość dziwna. Matka kupuje sobie lepsze i trzyma w ukryciu a córce kupuje gorsze Nie prościej byłoby, gdyby wszyscy korzystali z jednych?
W ogóle tak rozkminiam te podpaski Może mama ma obfite miesiączki i zużywa hurtowe ilości jakichś mega chłonnych olłejsów (a skubane są drogie) a córa nie narzeka więc kupuje jej tańsze (nie markowe )?
201607111050 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 18:14   #298
adzia2223
Zadomowienie
 
Avatar adzia2223
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 1 057
Dot.: Mama oszczędza na mnie na każdym kroku

Cytat:
Napisane przez oh! Pokaż wiadomość
W ogóle tak rozkminiam te podpaski Może mama ma obfite miesiączki i zużywa hurtowe ilości jakichś mega chłonnych olłejsów (a skubane są drogie) a córa nie narzeka więc kupuje jej tańsze (nie markowe )?
No w sumie to jest jakieś wytłumaczenie
__________________

adzia2223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 18:40   #299
yoona
Zakorzenienie
 
Avatar yoona
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 9 032
Dot.: Mama oszczędza na mnie na każdym kroku

Cytat:
Napisane przez Muszka Owocowka Pokaż wiadomość

Szajajaba - to co mi napisałaś o podpaskach to naprawde jest szczyt wszystkiego TAK napewno zbankrutuję kupując podpaski always 5 zł/10sztuk, a nie bella 6zł/20sztuk (tez używam ich i są fajne ale to nie o to chodzi w tym wątku)
Jak nie stać was na to żeby dziecku dawać codziennie 2 zł do szkoły to lepiej nie róbcie sobie dzieci
Jak nie macie warunków do wychowywania dziecka i żeby jego potrzeby były spełnione - to w normalnych krajach takie dzieci się rodzicom zabiera. W Polsce to jeszcze nie działa jak powinno, a warunki w domach dziecka są niewiele lepsze niż w domach rodzinnych... .
powalilas mnie tym, ile Ty masz lat, 15? nie zawsze zycie sie nam uklada tak, jakbysmy chcieli i TAK, czasem trzeba oszczedzac nawet na drobiazgach. to tak Ci napisze w ramach oświecenia.

wychodzi na to, ze jak nie stac cie na spelnianie wszystkich zachcianek dziecka i dawanie mu CONAJMNIEJ 5zł dziennie na batona i sok, lub tez kiedy wolisz przeznaczyc te 100 na cos innego, to ci powinni dziecko zabrac, patologia jedna!
__________________
Adoptuj Uszate Serduszko!
Klik!

Blogowy świat





Edytowane przez yoona
Czas edycji: 2012-02-27 o 18:42
yoona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 18:46   #300
lutien
Wtajemniczenie
 
Avatar lutien
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 319
Dot.: Mama oszczędza na mnie na każdym kroku

Cytat:
Napisane przez Muszka Owocowka Pokaż wiadomość
Aaaaaa chciałybyście się jeszcze modnie sznurkiem przewiązać!!! Za moich czasów nie było takich ekstrawaganckich pomysłów!!! Ma być luźno przyzwoicie
A potem wrzucasz na wieszak na wizażu kilka propozycji, bo nie wiesz, jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną i zgadnij, jaką odpowiesz uzyskasz (tak, tak usłyszałam, że wszystko jest nie takie i muszę sobie nowe kupić)

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
gwarantuję Ci, że są a może powinnam powiedzieć, że się trafiają (i ja akurat w ogóle dośc rzadko chodzę w ogóle po sklepach) oraz jeszcze dochodzi wspólcześnie jedna fajna rzecz, mianowicie używane ciuchy czy nawet i nowe ale tansze, bo z 2 ręki spokojnie można kupić na portalach aukcyjnych.
Orientowałaś się za ile chodzą na allegro fajne używane ciuchy w dużych rozmiarach? A jak ktoś nie ma kasy to ciężko zaryzykować kupno używki za 40-50zł, która może nie leżeć totalnie.

Cytat:
Napisane przez nouvelle90 Pokaż wiadomość
I też jest mi ciężko uwierzyć, że w dobie dzisiejszego wyboru i możliwości (zakupy przez internet) dosyć dziwne jest, żeby mieć problem z doborem odpowiedniego rozmiaru, to co miały dzieciaki za PRL powiedzieć? Wtedy to dopiero nic nie było, a jakoś się żyło.
Szukałam jeansów swego czasu i zależało mi na tym, żeby były porządne. Obeszłam wszystkie sklepy z jeansami firmowymi i w ŻADNYM nie było mojego rozmiaru (do 44 mieli). Dlatego kupuję tylko w Camaieu te za 100zł (akurat mają często promocje portków).

Cytat:
Napisane przez nouvelle90 Pokaż wiadomość
Ale autorka chyba stwierdziła, że w ogóle ma problem z dobraniem rozmiaru, a to jest już naprawdę mało prawdopodobne
Tak? Teściowa na stopę rozmiar 34. Myślisz, że nie ma problemu ze znalezieniem nie-dziecięcych modeli butów?


Co do samego wątku to dopiszę jedynie to, że największym problemem jest to, że matka autorki wątku ma w jej potrzeby. Obojętnie czy są błahe czy nie, to są to problemy jej córki! Rodzic nie jest od spełniania każdej zachcianki, ale powinien wytłumaczyć dziecku czemu nie może jej spełnić.
__________________
"Kiedy decydujesz się na dziecko,
zgadzasz się, że od tej chwili
twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem."
(Katharine Hadley )




lutien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-30 00:47:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:14.