koszt pielęgnacji cery problematycznej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-06-08, 22:52   #1
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262

koszt pielęgnacji cery problematycznej


Po kolejnej wycieczce do apteki zaczęłam się zastanawiać, ile łącznie miesięcznie wydaję na pielegnację mojej tlustej, trądzikowej, nadwrażliwej, alergicznej, z rumieniem i sklonnością do zapychania skóry. Co tu dużo mówić... sporo, zwłaszcza biorąc pod uwage to, że jako studentce wszystkie te kosmetyki fundują rodzice...

Zeszły miesiąc - kupiłam Differin i Zineryt (ok.90zł)

Dzisiaj - Rosex, Acnederm, Dalacin T i Duac (145zł)

Dodatkowe wydatki comiesięczne - żele, kremy, toniki, płyny micelarne, szampony do ŁZS (oczywiście także bardzo "tanie"), żele do mycia i balsamy do skóry alergicznej (również "tanie"). Celowo pomijam kosmetyki kolorowe, itp. jako te, których nie kupuję w kółko ani nie potrzebuję do normalnego funkcjonowania. Mozna się załamać

A jak to wygląda u was?
rocki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-09, 08:00   #2
allmode
Wtajemniczenie
 
Avatar allmode
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 736
Dot.: koszt pielęgnacji cery problematycznej

Używasz tch specyfików jednocześnie? Bo wydaje mi się, że jest ich troszkę za dużo i za szybko je zmieniasz. Każda cera musi mieć czas, żeby się przyzwyczaić do kosmetyku - i wtedy możesz zobaczysz, czy faktycznie działa. Alergiczna buzia nie lubi częstych zmian - wiem coś o tym. No i używając wielu kosmetyków ciężko znaleźć winowajcę.
Ja mam bardzo mało specyfików do pielęgnacji twarzy - i mimo, że mam skórę bardzo delikatną i alergiczną udało mi się znaleźć kosmetyki, które jej nie podrażniają. Nie tylko apteczne środki są dobre - ale niewątpliwie są drogie.
Może ograniczenie ilości kosmetyków będzie dobrym pomysłem?
A byłaś u dermatologa?
allmode jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-09, 09:05   #3
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: koszt pielęgnacji cery problematycznej

Na samym początku maja dostałam Differin i Zineryt. Miały więc 5 tygodni, żeby zadziałać... a nie zadziałały nawet w minimalnym stopniu dlatego dermatolog mi zmieniła całkiem pielęgnację (to wszystko są leki na receptę). Znam zasadę jak najmniejszej ilości kosmetyków. No ale żel do twarzy, potem tonik albo micel, a rano jeszcze krem i dochodzą kolejne koszty.
Wiem, że nie tylko apteczne kosmetyki są dobre, bo filtry Avenu mnie uczulily i zapchały wszystkie pory, jakie są na twarzy, a teraz mam zwykły krem Daxa do cery naczynkowej i bardzo go sobie chwalę

Edytowane przez rocki
Czas edycji: 2012-10-23 o 11:46
rocki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-09, 11:52   #4
mila17
Zakorzenienie
 
Avatar mila17
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 355
Dot.: koszt pielęgnacji cery problematycznej

U mnie koszt leczenia to co miesiąc od ok. 160 do ok. 300zł. (liczę razem leki i prywatne wizyty). Wiadomo raz mnie, raz więcej. Dodatkowo jeszcze kosmetyki- tutaj różnie bo raz potrzebuję tylko czegoś do lekkiego nawilżenia itd., innym razem kupuję filt, więc też trochę na to idzie.

Teraz już moja cera jest już jakby "po", więc leki dermatologiczne póki co odstawione, ale czekają mnie jeszcze glikole (jeden juz miałam) każdy po 150zł.

Podsumowując na moją cerę idzie dośc dużo kasy, ale jak mus to mus
Teraz coś się pogorszyła, więc szukam czegoś niezapychającego do nawilżenia to pewnie też się trochę wykosztuję.
ale co zrobić taka cera
mila17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-09, 13:13   #5
confused
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 229
Dot.: koszt pielęgnacji cery problematycznej

To ja może z ciekawości zrobię kosztorys:

żel do mycia ok. 10 zł
termalka Iwostinu ok. 20 zł
filtr ok. 50 zł
Vitella Ictamo ok. 10 zł
Diroseal ok. 60 zł
tonik aspirynowy hmmm ok. 5 zł
serum z witaminą C z BU 15 zł
oliwka HiPP ok. 10 zł


No, ale to są te kosmetyki, które używam i wiadomo, ze nie wszystko muszę kupić co miesiąc No, więc w sumie w miesiąciu przeznaczam na to około 70 zł (filtr i zawsze coś się skończy). Myślę, że to i tak dużo patrząc na to, że się jeszcze uczę i będę zarabiać jak dobrze pójdzie dopiero za 8 lat...

Cerę mam naczynkową z rumieniem (!) i na tym opieram się pielngnując ją. Strefa T zanieczyszczona, z zaskórnikami, wiec stąd tonik aspirynowy, który radzi sobie z tym

Może jakieś sugestie co do mojej pielngnacji?
confused jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:45.