maleńkie grudki na brodzie - ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-09-16, 17:15   #1
klaudynka4
Zakorzenienie
 
Avatar klaudynka4
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Wiadomości: 7 096
GG do klaudynka4 Send a message via Skype™ to klaudynka4

maleńkie grudki na brodzie - ?


Wiatm was dziewczyny Już od jakiegoś czasu zauważyłam na swojej brodzie mnóstwo maleńkich białych grudek. Często robią się z nich krostki..
Wczęsniej nie interesowałam się biochemią, a teraz zauważyłam, że w kremie tonującym którego używam jest Myristyl Myristate
I wcale nie jest pod koniec składu, tylko gdzieś tak w środku.
Czy to możliwe, że on mi tak zapycha pory do tego stopnia, że na brodzie mam taką "kaszkę"?
Raczej nie zdarza mi się używać specyfików z innymi składnikami, które należą do czołówki "zapychaczy"... Isopropyli się wystrzegam, a jestem narazie na takim etapie wtajemniczenia, że nie potrafię samodzielnie określić co mnie indywidualnie zapycha a co nie.
A chciałabym uniknąć długotrwałych poszukiwań, bo zaczęłam kurację Adapalenem i klindamycyną (differin+klindacin T, zam. z Dalacinem T) i nie chcę "zaprzepaścić" efektów eksperymentami.
Czy więc mam zaprzestać używania tego kremu?
__________________
Moja wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=878926
klaudynka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-16, 17:48   #2
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: maleńkie grudki na brodzie - ?

Cytat:
Napisane przez klaudynka4 Pokaż wiadomość
Wiatm was dziewczyny Już od jakiegoś czasu zauważyłam na swojej brodzie mnóstwo maleńkich białych grudek. Często robią się z nich krostki..
Wczęsniej nie interesowałam się biochemią, a teraz zauważyłam, że w kremie tonującym którego używam jest Myristyl Myristate
I wcale nie jest pod koniec składu, tylko gdzieś tak w środku.
Czy to możliwe, że on mi tak zapycha pory do tego stopnia, że na brodzie mam taką "kaszkę"?
Raczej nie zdarza mi się używać specyfików z innymi składnikami, które należą do czołówki "zapychaczy"... Isopropyli się wystrzegam, a jestem narazie na takim etapie wtajemniczenia, że nie potrafię samodzielnie określić co mnie indywidualnie zapycha a co nie.
A chciałabym uniknąć długotrwałych poszukiwań, bo zaczęłam kurację Adapalenem i klindamycyną (differin+klindacin T, zam. z Dalacinem T) i nie chcę "zaprzepaścić" efektów eksperymentami.
Czy więc mam zaprzestać używania tego kremu?
Te białe grudki to najprawdopodobniej zamknięte zaskórniki, ewentualnie kaszaki [dają się nadusić czy są twarde?]

Myristyl Myristrate to niestety znany na WIzaż zapychacz. Proponuje odstawić specyfik zawierający to to w składzie i obserwować cerę.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-16, 21:43   #3
klaudynka4
Zakorzenienie
 
Avatar klaudynka4
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Wiadomości: 7 096
GG do klaudynka4 Send a message via Skype™ to klaudynka4
Dot.: maleńkie grudki na brodzie - ?

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Te białe grudki to najprawdopodobniej zamknięte zaskórniki, ewentualnie kaszaki [dają się nadusić czy są twarde?]

Myristyl Myristrate to niestety znany na WIzaż zapychacz. Proponuje odstawić specyfik zawierający to to w składzie i obserwować cerę.
to na pewno nie kaszaki, bo kiedyś je miałam i wiem jak wyglądają
Cóż, chyba jednak tak zrobie... A czy jest wogóle taka możliwość, że ten składnik może kogoś nie zapychać, czy raczej wszystkich?
__________________
Moja wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=878926
klaudynka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-16, 21:52   #4
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: maleńkie grudki na brodzie - ?

Cytat:
Napisane przez klaudynka4 Pokaż wiadomość
to na pewno nie kaszaki, bo kiedyś je miałam i wiem jak wyglądają
Cóż, chyba jednak tak zrobie... A czy jest wogóle taka możliwość, że ten składnik może kogoś nie zapychać, czy raczej wszystkich?
jest takz ze moze zupełnie nie zapychac - mi nie robi róznicy czy w skladzie jest MM. za to kapryle..brrrr! To naprawde indywidualna sprawa.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-16, 22:16   #5
klaudynka4
Zakorzenienie
 
Avatar klaudynka4
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Wiadomości: 7 096
GG do klaudynka4 Send a message via Skype™ to klaudynka4
Dot.: maleńkie grudki na brodzie - ?

A czy krem o takim składzie może zapychać? Pytam ogólnie, o składniki, które zapychają większość.

Aqua, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Caprylic/Capric Triglyceride, Dimethicone, Isononyl Isononanoate, PEG-20 Methyl Glucose Sesquistearate, Isopropyl Palmitate, Panthenol, Malphigia Punicifolia (Acerola) Fruit Extract, Glyceryl Polyacrylate, Methyl Gluceth-20, Tocopheryl Acetate, Methyl Glucose Sesquistearate, Ceteareth-20, Butylene Glycol, Soybean (Glycine Soja) Oil, Retinol, Carbomer, Tocopherol, Acacia Senegal Gum, Propylene Glycol Alginate, Methylparaben, Phenoxyethanol, Diazolidinyl Urea, Propylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Parfum, Limonene, Linalool, Citronellol, Alpha Isomethyl Ionone, Geraniol, Butylphenyl Methylpropional, Hydroxycitronellal, Citral, Benzyl Salicylate, CI 16035.

Moze to przez ten krem, jakiś podejrzany jest..
__________________
Moja wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=878926
klaudynka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-16, 22:26   #6
aneczka8
Zadomowienie
 
Avatar aneczka8
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 244
Dot.: maleńkie grudki na brodzie - ?

Caprylic/Capric Triglyceride- to jest straszny zapychacz unikam w kazdym kosmetyku.
aneczka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-16, 22:44   #7
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: maleńkie grudki na brodzie - ?

Ja po jednym posmarowaniu się takim kremem miałabym juz grudki na brodzie.
Oprócz Caprylic/Capric Triglyceride, które mnie masakrują, ma tez wiele innych zapychaczy.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-09-17, 10:15   #8
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: maleńkie grudki na brodzie - ?

Cytat:
Napisane przez klaudynka4 Pokaż wiadomość
A czy krem o takim składzie może zapychać? Pytam ogólnie, o składniki, które zapychają większość.

Aqua, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Caprylic/Capric Triglyceride, Dimethicone, Isononyl Isononanoate, PEG-20 Methyl Glucose Sesquistearate, Isopropyl Palmitate, Panthenol, Malphigia Punicifolia (Acerola) Fruit Extract, Glyceryl Polyacrylate, Methyl Gluceth-20, Tocopheryl Acetate, Methyl Glucose Sesquistearate, Ceteareth-20, Butylene Glycol, Soybean (Glycine Soja) Oil, Retinol, Carbomer, Tocopherol, Acacia Senegal Gum, Propylene Glycol Alginate, Methylparaben, Phenoxyethanol, Diazolidinyl Urea, Propylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Parfum, Limonene, Linalool, Citronellol, Alpha Isomethyl Ionone, Geraniol, Butylphenyl Methylpropional, Hydroxycitronellal, Citral, Benzyl Salicylate, CI 16035.

Moze to przez ten krem, jakiś podejrzany jest..
Ten krem jest bardzo podejrzany, moglabym sie przyczepis do pierwszych dwoch linijek skladu niemalże.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-17, 11:49   #9
nancy_y
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 19
Dot.: maleńkie grudki na brodzie - ?

Czy krem o takim składzie może zapychać?

Purified Water, Glycine Soja Oil, Cetearyl Alcohol, Ceteareth-20, Ardtium Lappa, Calendula Officinalis, Citrus Limonum, Humulus Lupulus, Hypericum Perforatum, Salvia Officinalis, Saponaria Officinalis, Methyl Polymethacrylate, Cucumis Sativus Fruit, Sodium Polyacrylate, Isopropyl Alcohol, Zinc PCA, Triclosan, Allantoin, Panthenol, Silica, Ethylhexyl Methoxycinnamate, PEG-26, Lauramide DEA, Lactic Acid, Sulfur, Phenoxyethanol, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, EDTA, DMDM Hydantoin, Fragrance

Z góry dziękuję za odpowiedź
nancy_y jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-17, 14:36   #10
klaudynka4
Zakorzenienie
 
Avatar klaudynka4
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Wiadomości: 7 096
GG do klaudynka4 Send a message via Skype™ to klaudynka4
Dot.: maleńkie grudki na brodzie - ?

Cytat:
Napisane przez nancy_y Pokaż wiadomość
Czy krem o takim składzie może zapychać?

Purified Water, Glycine Soja Oil, Cetearyl Alcohol, Ceteareth-20, Ardtium Lappa, Calendula Officinalis, Citrus Limonum, Humulus Lupulus, Hypericum Perforatum, Salvia Officinalis, Saponaria Officinalis, Methyl Polymethacrylate, Cucumis Sativus Fruit, Sodium Polyacrylate, Isopropyl Alcohol, Zinc PCA, Triclosan, Allantoin, Panthenol, Silica, Ethylhexyl Methoxycinnamate, PEG-26, Lauramide DEA, Lactic Acid, Sulfur, Phenoxyethanol, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, EDTA, DMDM Hydantoin, Fragrance

Z góry dziękuję za odpowiedź
Te dwa składniki mi się nie podobają... A reszta być może w porządku, ja sie nie znam jeszcze tak do końca
Jeżeli się nie mylę, to krem całkiem w porządku. Popatrz tylko na skład tego kremu który wyżej podałam , ile on zawiera zapychaczy
__________________
Moja wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=878926
klaudynka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-17, 14:47   #11
klaudynka4
Zakorzenienie
 
Avatar klaudynka4
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Wiadomości: 7 096
GG do klaudynka4 Send a message via Skype™ to klaudynka4
Dot.: maleńkie grudki na brodzie - ?

Aha, tak na marginesie, czy żel do twarzy albo mleczko do demakijażu może zapychać? Niżej podaję skład żelu, którego używam i mleczka.
Wydaje mi się, że żel jest całkiem ok Na pewno dobrze, że nie zawiera SLS

Żel : aqua, cocamidopropyl betaine, betaine, glycerin, hydroxyethylcellulose, ppg-26-buteth-26, peg-40 hydrogenated castor oil, coco- glucoside, disodium edta, butyl methoxydibenzoylmethane, ethylhexyl methoxycinnamate, ethylhexyl salicylate, hydrolyzed rice protein, vaccinium myrtillus extract, saccharum officinarum (sugar cane)acer saccharinum (sugar maple) extract, citrus medica limonum (lemon) extract, citrus aurantium dulcis extract, phenoxyethanol, methyodibromo glutanonitrile, parfum, buthylphenyl methylpropional, benzyl salicylate, hexyl cinnamal, ci 17200.

Mleczko :
Aqua, Isopropyl Palmitate (to mi sie baardzo nie podoba), Glycerin Peg-100 Stearate, Glyceryl Stearate, Tocopherol Butyrosperum Parkii, Carbomer, Cetyl Alcohol, Disodium Cocoamphodiacetate, Helianthus Annus, Panthenol, Ribes Nigrum, Rosa Canina, Sodium Hydroxide, Xanthan Gum, Sodium Methylparaben, Chlorhexidine Digluconate, Quaternium-15, Parfum (B3654/3)
__________________
Moja wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=878926
klaudynka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-17, 15:48   #12
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: maleńkie grudki na brodzie - ?

Cytat:
Napisane przez klaudynka4 Pokaż wiadomość
Aha, tak na marginesie, czy żel do twarzy albo mleczko do demakijażu może zapychać? Niżej podaję skład żelu, którego używam i mleczka.
Wydaje mi się, że żel jest całkiem ok Na pewno dobrze, że nie zawiera SLS

Żel : aqua, cocamidopropyl betaine, betaine, glycerin, hydroxyethylcellulose, ppg-26-buteth-26, peg-40 hydrogenated castor oil, coco- glucoside, disodium edta, butyl methoxydibenzoylmethane, ethylhexyl methoxycinnamate, ethylhexyl salicylate, hydrolyzed rice protein, vaccinium myrtillus extract, saccharum officinarum (sugar cane)acer saccharinum (sugar maple) extract, citrus medica limonum (lemon) extract, citrus aurantium dulcis extract, phenoxyethanol, methyodibromo glutanonitrile, parfum, buthylphenyl methylpropional, benzyl salicylate, hexyl cinnamal, ci 17200.

Mleczko : Aqua, Isopropyl Palmitate (to mi sie baardzo nie podoba), Glycerin Peg-100 Stearate, Glyceryl Stearate, Tocopherol Butyrosperum Parkii, Carbomer, Cetyl Alcohol, Disodium Cocoamphodiacetate, Helianthus Annus, Panthenol, Ribes Nigrum, Rosa Canina, Sodium Hydroxide, Xanthan Gum, Sodium Methylparaben, Chlorhexidine Digluconate, Quaternium-15, Parfum (B3654/3)

Mleczka i żele do mycia buzi też mogą zapychać. W żelu mogą [ale nie muszą] zapychac: gliceryna i hydrogenated castrol oil. W mleczku - skłądnik który wyrózniłaś a dodatkowo cetyl alcohol.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-17, 19:10   #13
klaudynka4
Zakorzenienie
 
Avatar klaudynka4
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Wiadomości: 7 096
GG do klaudynka4 Send a message via Skype™ to klaudynka4
Dot.: maleńkie grudki na brodzie - ?

W każdym razie dziękuję Chyba sie przerzucę na inne mleczko
__________________
Moja wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=878926
klaudynka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-17, 20:17   #14
Dalissime'80
Raczkowanie
 
Avatar Dalissime'80
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 207
Dot.: maleńkie grudki na brodzie - ?

No właśnie, poruszona została rzecz, która zawsze wzbudzała we mnie wątpliwości. Czy mleczko o paskudnym składzie zmywane zaraz po użyciu może zapchać pory?
Dalissime'80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-17, 20:35   #15
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: maleńkie grudki na brodzie - ?

Cytat:
Napisane przez Dalissime'80 Pokaż wiadomość
No właśnie, poruszona została rzecz, która zawsze wzbudzała we mnie wątpliwości. Czy mleczko o paskudnym składzie zmywane zaraz po użyciu może zapchać pory?
Jestem żywym przykładłądem na to, że mleczko może zapychać. Też się zastanawiaqm, w koncu kontakt ze skórą króciutki, a jednak.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-17, 20:52   #16
klaudynka4
Zakorzenienie
 
Avatar klaudynka4
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Wiadomości: 7 096
GG do klaudynka4 Send a message via Skype™ to klaudynka4
Dot.: maleńkie grudki na brodzie - ?

W sumie jak ściera się mleczko z twarzy to trochę wsiąka w skórę..
Z resztą tak samo jak tonik... chociaż to mam wątpliwości, czy toniki mogą zapychać? Tak na chłopski rozum, to chyba nie, bo to sama woda prawie, ale w sumie... Nie znam sie na tym
__________________
Moja wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=878926
klaudynka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:49.