Zobaczcie jaki artykuł znalazłam :((( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-05-08, 12:40   #1
agateczka
BAN stały
 
Avatar agateczka
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 660
Exclamation

Zobaczcie jaki artykuł znalazłam :(((


Dziewczyny, aż zamarłam jak przeczytałam ten artykuł, a znalazłam go przypadkowo. Wiem, że niektóre kosmetyki nie zawsze nam służą dobrze w 100% na zdrowie ale z tego co czytam to wszystko szkodzi Ale przecież we wszystkim jest coś szkodliwego i nie uchronimy sie od złych czynników (tym sie pocieszam )
http://www.halat.pl/article.php?fs=kosmetyki.html
agateczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-08, 20:11   #2
vanilla_sky
Zakorzenienie
 
Avatar vanilla_sky
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 3 039
Dot.: Zobaczcie jaki artykuł znalazłam :(((

nie przeczytalam calego, ale ja ogolnie sceptycznie podchodze do takich rewelacji. co jakis czas wyskakuja z takim niespodziewanym odkryciem - ze noszenie stanikow sprzyja rakowi piersi, ze stosowanie antyperspirantow przyczynia sie do powstawania guzow na mozgu, ze slodziki powoduja alzheimera... i inne takie tam. prawda jest taka ze zycie jest bardzo krotkie.. i wszystko szkodzi...
ja sie nie martwie takimi glupotkami. mysle, ze jakos to bedzie. ciesze sie tym co moge, rowniez kosmetykami.
"zyc jest bardzo niezdrowo... kto zyje ten umiera"
vanilla_sky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-08, 21:01   #3
Infinity
Raczkowanie
 
Avatar Infinity
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 100
Dot.: Zobaczcie jaki artykuł znalazłam :(((

Zgadzam się z Vanilla Sky...Jakbyśmy przejmowały się wszystkim co właśnie odkryli naukowcy to pewnie nie dotykałabym niczego, bo telefon komórkowy powoduje zmiany w mózgu itp., a stosowanie niektórych preparatów na trądzik powoduje raka skóry. Liczę się z tym, że tak naprawdę dzisiaj nic nie gwarantuje zdrowia w 100% czasem coś może zaszkodzić, żeby mogło pomoc czemu innemu, ale nie zawsze te szkody powodują widoczne uszczerbki na zdrowiu. Coś tam się zawsze znajdzie, ostatnio wyczytałam, że moj ulubiony rozślwietlacz ma składniki rakotwórcze i że nadtlenek benzoilu (który stosowałam na krostki) też może przyczynić się do rozwoju komórek nowotworowych. Ale spaliny, które wdychamy też powodują jakies tam choroby, stres też....po prostu nie da się tego uniknąć, można ograniczyć, ale nie wyeliminować. Tak to już dzisiaj jest.
Pzdr
Kasia
Infinity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-09, 16:21   #4
Mariti
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 2 431
Dot.: Zobaczcie jaki artykuł znalazłam :(((

No a ja się nieżle zdołowałam, a nie przeczytałam całego.....Kurcze, wiem, że w dzisiejszych czasach niemal wszystko jest szkodliwe- powietrze , woda bo zanieczyszczone, żywność- bo nafaszerowana chemikaliami, komputery-bo coś tamn emitują i psują tez wzrok,leki-bo leczą i niszczą zarazem, ale jakoś mi to humoru nie poprawia
Mariti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-09, 17:54   #5
pysia_modnisa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 33
Dot.: Zobaczcie jaki artykuł znalazłam :(((

ja nie przeczytałam calego ale lekarze tez stwierdzili przynajmniej mój alelgolog ze jak sie duzo przebywa w poblizu jakies alergenu to sie człowiek uodparnia mysle ze tak samo jest z kosmetykami wyłaczając solarium wiecie z w Angli nazywaja je łuzkiem śmierci
pysia_modnisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-09, 21:16   #6
agusia_85
Zadomowienie
 
Avatar agusia_85
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 171
GG do agusia_85
Unhappy Dot.: Zobaczcie jaki artykuł znalazłam :(((

Ja słyszałam, że jeżeli kosmetyk składa się z więcej niż z 10-ciu składników, to jest do wyrzucenia, bo zawiera za dużo chemikaliów (opinia fachowca ). Do tej pory na razie spotkałam się tylko z dwoma takimi
agusia_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:15.