Na pograniczy ezoteryki -amulety - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-09-19, 17:53   #1
mandragona
Marudziara
 
Avatar mandragona
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Z Krainy Kota ...
Wiadomości: 9 061

Na pograniczy ezoteryki -amulety


Jeśli był już taki temat Proszę o przeniesienie Jednak poszukiwałam i nie znalazłam takiego tematu .

Tak jak w temacie wątku czy wierzycie w siłę amuletów, macie jakieś swoje amulety.

Amulet ma nas chronić, talizmany to przedmioty przynoszące szczęście. To podstawowa różnica, właściwy amulet należy wykonać samodzielnie w odpowiedniej porze dnia lub nocy. Amulet czy talizman trzeba poczuć.

Ja osobiście uwielbiam krzyż Ankh. Od zawsze interesowały mnie symbole, talizmany itd., wiec kiedy zobaczyłam go w sklepie, musiałam kupić.Nosiłam przez około rok i zauważyłam dużo pozytywnej energii. Nie wiem, czy to naprawdę moc Ankh, czy sama chciałam wierzyć, że działa.
__________________


mandragona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-19, 18:02   #2
Aninek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 8 516
GG do Aninek
Dot.: Na pograniczy ezoteryki -amulety

Cytat:
Napisane przez mandragona Pokaż wiadomość
Jeśli był już taki temat Proszę o przeniesienie Jednak poszukiwałam i nie znalazłam takiego tematu .

Tak jak w temacie wątku czy wierzycie w siłę amuletów, macie jakieś swoje amulety.

Amulet ma nas chronić, talizmany to przedmioty przynoszące szczęście. To podstawowa różnica, właściwy amulet należy wykonać samodzielnie w odpowiedniej porze dnia lub nocy. Amulet czy talizman trzeba poczuć.

Ja osobiście uwielbiam krzyż Ankh. Od zawsze interesowały mnie symbole, talizmany itd., wiec kiedy zobaczyłam go w sklepie, musiałam kupić.Nosiłam przez około rok i zauważyłam dużo pozytywnej energii. Nie wiem, czy to naprawdę moc Ankh, czy sama chciałam wierzyć, że działa.
Kiedyś miałam pierścień Atlantów,ale dopiero po jego wyrzuceniu zaczęło mi się wieść.Podobno dla osób wierzących wiara w takie amulety to grzech-osobiście (i nie tylko dlatego,że jestem wierząca) mam "swój"medalik,który zakładam w tych gorszych chwilach,czasem noszę krzyżyk.Żadnych innych "przyciągających szczęście".
Aninek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-19, 18:03   #3
illuvies
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2 798
Dot.: Na pograniczy ezoteryki -amulety

Cóż - na forach ezoterycznych można poczytać o co niektórych amuletach - dajmy na to, jakimś anielskim, czy pierścieniu Atlantów, który palił palec właścicielki.
Ja nie mam ani amuletu, ani talizmanu, ale przymierzam się do zrobienia takowego. Póki co ograniczam się do afirmacji Jam Jest i wizualizacji tarczy ochronnej, która miałaby mnie chronić przed wszystkimi świństwami typu złe myśli etc. Myślę nad naładowaniem pozytywną energią zegarka, który noszę zawsze wychodząc z domu.
illuvies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-19, 19:04   #4
Florecita
Raczkowanie
 
Avatar Florecita
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 83
Dot.: Na pograniczy ezoteryki -amulety

Hm, ja to tylko mam swój "szczęśliwy" wisiorek na egzminy
Ogólnie nie mam amuletów, ale przywiązuję raczej dużą wagę do przedmiotów, np. zawsze egzaminy piszę jednym długopisem itp
Mam tylko jeden taki wisiorek amulet (chyba) z jadeitu kupiony na Tajwanie czy w Szanghaju bynajmniej nie przeze mnie
Ale to się pewnie nie liczy
__________________
cała ja
Florecita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-19, 20:22   #5
illuvies
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2 798
Dot.: Na pograniczy ezoteryki -amulety

Cytat:
Napisane przez Florecita Pokaż wiadomość
Hm, ja to tylko mam swój "szczęśliwy" wisiorek na egzminy
Ogólnie nie mam amuletów, ale przywiązuję raczej dużą wagę do przedmiotów, np. zawsze egzaminy piszę jednym długopisem itp
Mam tylko jeden taki wisiorek amulet (chyba) z jadeitu kupiony na Tajwanie czy w Szanghaju bynajmniej nie przeze mnie
Ale to się pewnie nie liczy
Oczywiście, że się liczy, ale zawsze dobrze jest wymienić coś za coś, choćby grosik czy dobre słowo za prezent, żeby nie zaciągnąć długu karmicznego.
Poza tym, prezent niekoniecznie może być trafiony i współpracować z obdarowywanym - najlepiej amulet zrobić sobie samemu lub samemu wybrać, kierując się intuicją.
illuvies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-19, 20:46   #6
mandragona
Marudziara
 
Avatar mandragona
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Z Krainy Kota ...
Wiadomości: 9 061
Dot.: Na pograniczy ezoteryki -amulety

Cytat:
Napisane przez illuvies Pokaż wiadomość
Oczywiście, że się liczy, ale zawsze dobrze jest wymienić coś za coś, choćby grosik czy dobre słowo za prezent, żeby nie zaciągnąć długu karmicznego.
Poza tym, prezent niekoniecznie może być trafiony i współpracować z obdarowywanym - najlepiej amulet zrobić sobie samemu lub samemu wybrać, kierując się intuicją.
Oczywiście zgadzam się z wypowiedzią
__________________


mandragona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-19, 21:56   #7
kruczydło
Raczkowanie
 
Avatar kruczydło
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 417
Dot.: Na pograniczy ezoteryki -amulety

A ja nie mam żadnych amuletów ani talizmanów, właśnie dlatego, że jestem osobą wierzącą - i poddaję się Bożemu prowadzeniu (a przynajmniej staram się )

Widziałam kiedyś coś w rodzaju tablicy z wywieszonymi tego rodzaju rzeczami do kupienia (chyba w Kazimierzu Dolnym), najbardziej rozśmieszył mnie wisiorek "chroniący przed zabobonami"
kruczydło jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-19, 23:32   #8
Panna Wizażanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 93
Dot.: Na pograniczy ezoteryki -amulety

Osobiście nie bardzo wierzę w moc amuletów lub talizmanów, które można kupić w sklepach ezoterycznych. Co prawda, miałam styczność tylko z talizmanami przyciągającymi miłość. Najpierw przez długi czas nosiłam na szyi talizman w kształcie serca (również ze względu na jego walory estetyczne ), a teraz w torbie mam jakiś kamień przyciągający uczucie, także bardzo ładny. Obydwa talizmany otrzymałam w prezencie od taty - stałego bywalca sklepów ezoterycznych. I długo wierzyłam, że one naprawdę działają, ale prawdę powiedziawszy, żadnych pozytywnych zmian nie zaobserwowałam.

Wierzę natomiast w moc zwykłych przedmiotów, jeżeli tylko są one związane z jakimiś przyjemnymi zdarzeniami z mojego życia. Czasami mówię sobie: "to będzie mój talizman na szczęście" i faktycznie taki talizman działa dużo lepiej niż te profesjonalne.

Edytowane przez Panna Wizażanka
Czas edycji: 2009-09-19 o 23:32 Powód: literówka
Panna Wizażanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-20, 07:44   #9
illuvies
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2 798
Dot.: Na pograniczy ezoteryki -amulety

Cytat:
Napisane przez Panna Wizażanka Pokaż wiadomość
Wierzę natomiast w moc zwykłych przedmiotów, jeżeli tylko są one związane z jakimiś przyjemnymi zdarzeniami z mojego życia. Czasami mówię sobie: "to będzie mój talizman na szczęście" i faktycznie taki talizman działa dużo lepiej niż te profesjonalne.
I o to właśnie chodzi.
illuvies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-20, 12:12   #10
angela0033
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Nieziemska kraina :)
Wiadomości: 1 264
Dot.: Na pograniczy ezoteryki -amulety

hm... ja nie mam talizmanów i nawet w to nie wierzę
choć kiedyś czytałam w gazecie,że pewna kobieta dostała pierścionek z jakimś tam kamieniem w środku. Pierścionek był przekazywany z pokolenia na pokolenie i ta kobieta,która go dostała miala później samego pecha.Gdy zdjęła ten pierścionek,zaniosła go gdzieś,gdzie go oczyścili ze złych mocy okazało się,że pierwsza właścicielka owego pierścionka rozwiodła się z mężem,stracila dziecko i ciągle się kłóciła.
Ta wróżka,która oczyszczała ten pierscionek powiedziała,że kamień znajdujący się w pierścionku wypełniony był nieszczęściem i złymi mocami pochodzącymi od pierwszej właścicielki

więc,może to i prawda
__________________
pod innym nickiem...
angela0033 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-20, 13:24   #11
Immaginary
Zadomowienie
 
Avatar Immaginary
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Poznań/Kielce
Wiadomości: 1 270
Dot.: Na pograniczy ezoteryki -amulety

Bardziej niż mistycznemu działaniu amuletów, ufam potędze podświadomości. Sądzę, że człowiekowi, który nie wierzy w siebie i swoje możliwości, nie pomogą nawet najdroższe i najbardziej wyszukane talizmany świata. To wszystko leży w naszym umyśle, jeśli uwierzysz, że szczęście przyniesie Ci najzwyklejsza muszelka odnaleziona na plaży, to tak będzie
A czy wiara w amulety jest grzechem? Teoretycznie tak, bo wychodzi na to, że bardziej niż Bogu ufamy kawałkowi kamienia na rzemyku. Tak ciężko nam uwierzyć w modlitwę i własny umysł, że wolimy zainwestować w zimny przedmiot, który rzekomo sprowadzi na nas istny urodzaj szczęścia. Dziwne, ale typowo ludzkie
__________________
Poszukuję odlewek!
Dark Extacy, Chocolovers i Angel Violette
Immaginary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-20, 15:05   #12
psiri
Raczkowanie
 
Avatar psiri
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Grecja
Wiadomości: 166
Dot.: Na pograniczy ezoteryki -amulety

Ja bardzo chętnie noszę różne amulety, ale na stałe noszę tylko pierścień z runami (pierścień Atlantów mam ale niestety po odchudzaniu spada mi z palca i nie da się go nosić:P).
Z wisiorków uwielbiam nosić wilczy krzyż ( połączenie młota tora i krzyżem celtyckim) - ma chronić i dodawać poczucia bezpieczeństwa. Nie jestem wierząca więc z tym problemu akurat nie mam. Nawet kiedyś zajmowałam się wróżeniem z tarota




Cytat:
Napisane przez mandragona Pokaż wiadomość
Jeśli był już taki temat Proszę o przeniesienie Jednak poszukiwałam i nie znalazłam takiego tematu .

Tak jak w temacie wątku czy wierzycie w siłę amuletów, macie jakieś swoje amulety.

Amulet ma nas chronić, talizmany to przedmioty przynoszące szczęście. To podstawowa różnica, właściwy amulet należy wykonać samodzielnie w odpowiedniej porze dnia lub nocy. Amulet czy talizman trzeba poczuć.

Ja osobiście uwielbiam krzyż Ankh. Od zawsze interesowały mnie symbole, talizmany itd., wiec kiedy zobaczyłam go w sklepie, musiałam kupić.Nosiłam przez około rok i zauważyłam dużo pozytywnej energii. Nie wiem, czy to naprawdę moc Ankh, czy sama chciałam wierzyć, że działa.
psiri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-02, 15:10   #13
Krol Poniatowski
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 41
Dot.: Na pograniczy ezoteryki -amulety

A co myślicie na temat monety jako talizmanu?
Na rynku można znaleźć "numizmat na szczęście" - potrójny na dodatek.
Na jednej monecie znajdują się 3 symbole szczęścia - czterolistna koniczynka, słoń, podkowa.
__________________
Nikt by nie pamiętał o dobrym Samarytaninie, gdyby miał tylko dobre intencje. By przejść do historii, musiał mieć też pieniądze.
Krol Poniatowski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-02, 15:56   #14
angela0033
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Nieziemska kraina :)
Wiadomości: 1 264
Dot.: Na pograniczy ezoteryki -amulety

ja osobiście nie wierzę w takie talizmany.Co ma się stać to i tak się stanie
__________________
pod innym nickiem...
angela0033 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-02, 16:06   #15
gsk
Zakorzenienie
 
Avatar gsk
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Beldżja
Wiadomości: 4 203
GG do gsk
Dot.: Na pograniczy ezoteryki -amulety

Ja też nie wierze w żadne z takich rzeczy. Moja babcia za to przeciwnie. Jak wachadełko jej mówi żeby nie brała leków to nie bierze, a potem sie dziwi czemu sie beznadziejnie czuje :/
gsk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-02, 16:52   #16
illuvies
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2 798
Dot.: Na pograniczy ezoteryki -amulety

Cytat:
Napisane przez gsk Pokaż wiadomość
Ja też nie wierze w żadne z takich rzeczy. Moja babcia za to przeciwnie. Jak wachadełko jej mówi żeby nie brała leków to nie bierze, a potem sie dziwi czemu sie beznadziejnie czuje :/
Nie można zastępować wróżby lekami, co najwyżej, jeśli wahadełko coś jej tam pokazuje, skonsultować je jeszcze raz z lekarzem, ale nie wolno przerywać konwencjonalnego leczenia, nawet podczas leczenia metodami alternatywnymi. Dobrze by było, jakby babcia trafiła do jakiegoś konkretnego radiestety, który by jej to wytłumaczył.

Cytat:
Napisane przez Krol Poniatowski Pokaż wiadomość
A co myślicie na temat monety jako talizmanu?
Na rynku można znaleźć "numizmat na szczęście" - potrójny na dodatek.
Na jednej monecie znajdują się 3 symbole szczęścia - czterolistna koniczynka, słoń, podkowa.
Sam symbol może być silny, ale tak naprawdę często nie wiadomo, co ten symbol do końca oznacza. Na rynku są różne pierdółki na szczęście, zdrowie, pieniądze, miłość, a zdarzają się na nich takie pomieszania z poplątaniem, nawiązania do najróżniejszych wierzeń, religii, które razem nie mają większego sensu, tylko wyglądają "mistycznie".
A to - czterolistna koniczyna, słoń, podkowa... Cóż, jeśli ktoś w to wierzy. Moja koleżanka zawsze rysowała na klasówkach takie koniczyny, nic jej nie dawały. A podkowa, żeby przynosiła szczęście, musi być schowana przed ludzkim wzrokiem, co by nie zabrał tegoż szczęścia (tak postąpiła Gospodyni w "Weselu").
illuvies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-05, 09:50   #17
Krol Poniatowski
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 41
Dot.: Na pograniczy ezoteryki -amulety

Cytat:
Napisane przez illuvies Pokaż wiadomość
Sam symbol może być silny, ale tak naprawdę często nie wiadomo, co ten symbol do końca oznacza. Na rynku są różne pierdółki na szczęście, zdrowie, pieniądze, miłość, a zdarzają się na nich takie pomieszania z poplątaniem, nawiązania do najróżniejszych wierzeń, religii, które razem nie mają większego sensu, tylko wyglądają "mistycznie".
A to - czterolistna koniczyna, słoń, podkowa... Cóż, jeśli ktoś w to wierzy. Moja koleżanka zawsze rysowała na klasówkach takie koniczyny, nic jej nie dawały. A podkowa, żeby przynosiła szczęście, musi być schowana przed ludzkim wzrokiem, co by nie zabrał tegoż szczęścia (tak postąpiła Gospodyni w "Weselu").
Wniosek z tego płynie, że jedyne co nam może szczęście przynieś to słonik .
Hm to co piszesz o podkowie jest ciekawe, ponieważ często ludzie wieszają je na domach. Myślę, że to zależy od regionalnych wierzeń.
__________________
Nikt by nie pamiętał o dobrym Samarytaninie, gdyby miał tylko dobre intencje. By przejść do historii, musiał mieć też pieniądze.
Krol Poniatowski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-09, 15:57   #18
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Na pograniczy ezoteryki -amulety

Cytat:
Napisane przez Aninek Pokaż wiadomość
Kiedyś miałam pierścień Atlantów,ale dopiero po jego wyrzuceniu zaczęło mi się wieść.Podobno dla osób wierzących wiara w takie amulety to grzech-osobiście (i nie tylko dlatego,że jestem wierząca) mam "swój"medalik,który zakładam w tych gorszych chwilach,czasem noszę krzyżyk.Żadnych innych "przyciągających szczęście".
no coś ty ANINEK.
ja nosze od jakiegoś czasu i dochodze do wniosku,że to jest to

posiadam również piramidę
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-09, 18:19   #19
Immaginary
Zadomowienie
 
Avatar Immaginary
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Poznań/Kielce
Wiadomości: 1 270
Dot.: Na pograniczy ezoteryki -amulety

Cytat:
Napisane przez TmargoT Pokaż wiadomość
no coś ty ANINEK.
ja nosze od jakiegoś czasu i dochodze do wniosku,że to jest to

posiadam również piramidę
A to nie jest przypadkiem kwestia wiary w szczęście?
Ja, będąc jeszcze małym gżdylem, wmawiałam sobie konsekwentnie, że szczęście przyniesie mi niewielki brelok w kształcie słonia, zakupiony za 4 zł w kiosku. I rzeczywiście, przez kilka miesięcy, dopóki go nie zgubiłam, powodziło mi się znakomicie
Teraz, kiedy jestem już starą krową ciężko jest mi powtórzyć tamto rewelacyjne zagranie, bo już brak tej dziecięcej wyobraźni i wiary w cuda
__________________
Poszukuję odlewek!
Dark Extacy, Chocolovers i Angel Violette

Edytowane przez Immaginary
Czas edycji: 2009-10-09 o 18:21
Immaginary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-09, 20:34   #20
illuvies
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 2 798
Dot.: Na pograniczy ezoteryki -amulety

Cytat:
Napisane przez Immaginary Pokaż wiadomość
A to nie jest przypadkiem kwestia wiary w szczęście?
Ja, będąc jeszcze małym gżdylem, wmawiałam sobie konsekwentnie, że szczęście przyniesie mi niewielki brelok w kształcie słonia, zakupiony za 4 zł w kiosku. I rzeczywiście, przez kilka miesięcy, dopóki go nie zgubiłam, powodziło mi się znakomicie
Teraz, kiedy jestem już starą krową ciężko jest mi powtórzyć tamto rewelacyjne zagranie, bo już brak tej dziecięcej wyobraźni i wiary w cuda
Po części wiara w szczęście, po części sądzę, że faktycznie działają. Nie wiem czy pisałam w tym wątku o tym, ale niektórych ludzi pierścień Atlantów parzył.
illuvies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-10, 17:01   #21
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Na pograniczy ezoteryki -amulety

nie wiem,czy to kwestia wiary,czy nie.
wiem tylko,że działa.
wiem również,że musi być wyważony na + i -
bez znalezienia + wahadełkiem i - nie ma szans na powodzenie.
widziałam na własne oczy i przekonałam się na własnej skórze co potrafi zdziałać taki pierscień bez odpowiednich przygotowań noszony tylko jako zwykłą birzuterię.

w tym pierścieniu chodzi o konkretny wzór,ktory równiez musi odpowiadać standartom.
na gwiazdkę planuję sobie zrobić taki pierścień ze zlota
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-08, 16:04   #22
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Na pograniczy ezoteryki -amulety

Mam pytanie odnosnie amuletu.
Nosze na szyi od pewnego czasu dziwna rzecz (jak mniemam jest to cos z rodzaju amuletow) jest to okragla blaszka koloru zlota a na niej wyryte sa 4 literki - bodajze A G L A czytajac po kolei, tworza one tak jakby kwadrat posrodku nich znajduje sie okrag przez jego srodek przechodza linie tworzace jakby ''szachownice'' z wyzej wymienionych przeze mnie liter. Czy ktos sie orientuje do czego konkretnie odnosi sie ten ''medalik'' ?
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-08, 16:42   #23
lotta6
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 3 737
Dot.: Na pograniczy ezoteryki -amulety

Cytat:
Napisane przez Immaginary Pokaż wiadomość
Bardziej niż mistycznemu działaniu amuletów, ufam potędze podświadomości. Sądzę, że człowiekowi, który nie wierzy w siebie i swoje możliwości, nie pomogą nawet najdroższe i najbardziej wyszukane talizmany świata. To wszystko leży w naszym umyśle, jeśli uwierzysz, że szczęście przyniesie Ci najzwyklejsza muszelka odnaleziona na plaży, to tak będzie
A czy wiara w amulety jest grzechem? Teoretycznie tak, bo wychodzi na to, że bardziej niż Bogu ufamy kawałkowi kamienia na rzemyku. Tak ciężko nam uwierzyć w modlitwę i własny umysł, że wolimy zainwestować w zimny przedmiot, który rzekomo sprowadzi na nas istny urodzaj szczęścia. Dziwne, ale typowo ludzkie
Cos w tym jest.
Tylko wez czlowieku odczuwaj wdziecznosc jak masz fatalny dzien
lotta6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:44.