Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;) - Strona 160 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2022-04-25, 10:21   #4771
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

Cytat:
Napisane przez mikoma Pokaż wiadomość
Przyszłam was ostrzec. Jak macie dziecko w spacerówce i chcecie podnieść oparcie z leżenia do siedzenia, to patrzcie najpierw gdzie są łapki. Wczoraj przytrzasnęłam Helce palec nic się nie stało, ale takiego ryku jeszcze nie słyszałam, a byliśmy w restauracji, więc oczywiście sensacja
Ajć Ale zdarzyło mi się coś podobnego, też ku przestrodze napiszę. Spacerówka była płasko, ale starszy się obudził i chciałam ją podnieść. Nie zauważyłam, że główkę ma przy krawędzi siedziska i podczas podnoszenia zahaczył nią o stelaż wózka, gdzie akurat był jakiś nit

Swoją drogą właśnie się zastanawiam, czy nie wyciągnąć już spacerówki. Podczas tego weekendu młody nie chciał w ogóle leżeć w wózku na płasko Dziś pada więc spaceru raczej nie będzie, ale chcę sprawdzić czy jeszcze da się wozić w gondoli. Ale chyba znudziło mu się oglądanie jedynie nieba.

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-04-25, 10:54   #4772
jedytka1
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 1 510
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

U mnie jeszcze ładnie w gondoli śpi i nie narzeka więc niech leży w gondoli

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:54 ---------- Poprzedni post napisano o 10:51 ----------

Mikoma zapisujesz sobie w tej aplikacji ile mm wypija Twoje Helenka?
Ja tak karmie kp w nocy jeszcze i raz dziennie z obu piersi i wypija tak około 500ml. Dzis zmniejsze dawke kp ale zastanawiam sie czy nie za mało mm wypija
Odwiedzny problem czy dziecko sie najada
A jak Twoje drzemki w ciągu dnia? Udaje się jakoś ją uśpić?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jedytka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-04-25, 11:05   #4773
mikoma
Zakorzenienie
 
Avatar mikoma
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 4 043
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

Cytat:
Napisane przez jedytka1 Pokaż wiadomość
U mnie jeszcze ładnie w gondoli śpi i nie narzeka więc niech leży w gondoli

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:54 ---------- Poprzedni post napisano o 10:51 ----------

Mikoma zapisujesz sobie w tej aplikacji ile mm wypija Twoje Helenka?
Ja tak karmie kp w nocy jeszcze i raz dziennie z obu piersi i wypija tak około 500ml. Dzis zmniejsze dawke kp ale zastanawiam sie czy nie za mało mm wypija
Odwiedzny problem czy dziecko sie najada
A jak Twoje drzemki w ciągu dnia? Udaje się jakoś ją uśpić?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Teraz już nie zapisuję. Wcześniej miałam moment, że nie umiałam ocenić ile wypija, ale po kilku dniach zapisywania mniej więcej ogarniam. Teraz jej wychodzi około 900-1000 ml.

Jak chce to śpi, jak nie chce, to nie śpi aktualnie np śpi. Takiego klasycznego usypiania nie stosuję, u mnie się po prostu nie da. Jak nie chce jej się spać, to nie będzie spala i koniec. Pilnowanie okien aktywności nie działa. Ale już się przyzwyczaiłam. Teraz jest fajnie, bo dużo na macie spędza, dużo się sama zajmuje sobą, więc ten brak snu nie jest aż tak męczacy. I w nocy śpi całkiem nieźle, dzisiaj np miała jedną pobudkę o 4, a tak to spanie ciągiem od 20 do 8. Także już nawet nie narzekam.

---------- Dopisano o 10:05 ---------- Poprzedni post napisano o 10:04 ----------

Dobra, już nie śpi
mikoma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-04-25, 11:56   #4774
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

Ja przytrzasnelam palce Laurce palakiem do babybjorna, az sie z nia poplakalam.
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-04-25, 12:25   #4775
jedytka1
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 1 510
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

Cytat:
Napisane przez mikoma Pokaż wiadomość
Teraz już nie zapisuję. Wcześniej miałam moment, że nie umiałam ocenić ile wypija, ale po kilku dniach zapisywania mniej więcej ogarniam. Teraz jej wychodzi około 900-1000 ml.

Jak chce to śpi, jak nie chce, to nie śpi aktualnie np śpi. Takiego klasycznego usypiania nie stosuję, u mnie się po prostu nie da. Jak nie chce jej się spać, to nie będzie spala i koniec. Pilnowanie okien aktywności nie działa. Ale już się przyzwyczaiłam. Teraz jest fajnie, bo dużo na macie spędza, dużo się sama zajmuje sobą, więc ten brak snu nie jest aż tak męczacy. I w nocy śpi całkiem nieźle, dzisiaj np miała jedną pobudkę o 4, a tak to spanie ciągiem od 20 do 8. Także już nawet nie narzekam.

---------- Dopisano o 10:05 ---------- Poprzedni post napisano o 10:04 ----------

Dobra, już nie śpi
Oki dzięki za ifno

To chociaż Ci jako tako śpi w nocy, u mnie to dwoe pobódki obowiązkowo jak nie częściej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jedytka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-04-26, 05:53   #4776
aga019es
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2021-09
Wiadomości: 600
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

Mizerna pani, dużo zdrówka dla Was.
Kupy mamy 2-3 dziennie. Wcześniej była prawie po każdym karmieniu. Mała jest tylko kp.
Mikoma, jak w spacerowce? Podoba się? Starszego na tym etapie tez juz woziłam w spacerówce. Córka jeszcze spi na spacerach to jakoś mi nie jest śpieszno.
Poczekajcie na następny fotelik. Pewnie każda z nas mająca starsze dziecko walnęła głową o samochód, nie raz 🥺
Viva, czy ja dobrze rozumiem, twój na spacerach tak po prostu leżał w wózku??

Nie ogarniam ostatnio życia. Czy wasze dzieci też mimo tego że są mega śpiące nie mogą zasnąć? Moja ma już 2-3 godziny przerwy między drzemkami. Dochodzi do tego że zamiast łagodnie zasnąć to muszę bujać ją na rękach i to bardzo. Nic nie daje usypianie po 2 godzinach, jest to samo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aga019es jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-04-26, 07:04   #4777
jedytka1
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 1 510
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

U mnie za dnia godziny aktywności są rakie same i jakoś zasypia. Czasami jest bunt przy butelce je i je o nagle ryk jakby ją ze skóry obdzierano, po czym jak jej dsm butelke znów to w końcu się uspokaja i je dalej. Nie wiem czy to jest efekt odstawienia od piersi, pierś dostaje już na prawdę bardzo rzadko, myślałam że jej obojetne z czego je a może jednak nie i nie tylko dla mnie psychicznie to jest trudne.

Za to w nocy dramat mam ostatnio, nie da się odłożyć, dziś znów ze mną spała, po tym jak przeż 1.5h próbowałam ją odłożyć.. oczywiście ja się j tak nie wysypiam ale przynajmniej się przestaje rzucać i sapać zęby nie idą, przynajmniej nic nie widzę. Nie wiem czy to też przez to, że mało ma piersi nie wiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jedytka1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-04-26, 07:47   #4778
Lagun
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2021-06
Wiadomości: 771
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

Dzień dobry,

Przypominam o skoku rozwojowym w okolicach 22 tygodnia - tak dla otuchy
Sporo koleżanek narzeka na pogorszenie snu w tym okresie. A jak dochodzą do tego jeszcze zęby no to tylko się modlić.

Mały na dzisiaj szczepienie (ostatnia dawka 6w1 i rota brrr). Zaraz sobie strzelę kawkę i zaczynam dzień gdyż junior jeszcze śpi.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Lagun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-04-26, 08:15   #4779
mikoma
Zakorzenienie
 
Avatar mikoma
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 4 043
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

Jest zachwycona spacerówką, dobrze w niej widzi świat

---------- Dopisano o 07:11 ---------- Poprzedni post napisano o 07:10 ----------

Cytat:
Napisane przez Lagun Pokaż wiadomość
Dzień dobry,

Przypominam o skoku rozwojowym w okolicach 22 tygodnia - tak dla otuchy
Sporo koleżanek narzeka na pogorszenie snu w tym okresie. A jak dochodzą do tego jeszcze zęby no to tylko się modlić.

Mały na dzisiaj szczepienie (ostatnia dawka 6w1 i rota brrr). Zaraz sobie strzelę kawkę i zaczynam dzień gdyż junior jeszcze śpi.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Helka wczoraj dostała aktualizację czipa Bexsero. Teraz jeszcze te kolejne meningokoki (zdecydowałam, że teraz dostanie, nie po roku) i nareszcie koniec czipów na ten rok. Aż z ciekawości sobie potem podsumuję ile nas kosztowała ta przyjemność wczoraj bexsero 420 zł

---------- Dopisano o 07:15 ---------- Poprzedni post napisano o 07:11 ----------

My dzisiaj lecimy odebrać paczki dla Bąbla. Zamówiłam jej hula kule i małpkę
mikoma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-04-26, 08:16   #4780
jedytka1
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 1 510
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

Cytat:
Napisane przez Lagun Pokaż wiadomość
Dzień dobry,

Przypominam o skoku rozwojowym w okolicach 22 tygodnia - tak dla otuchy
Sporo koleżanek narzeka na pogorszenie snu w tym okresie. A jak dochodzą do tego jeszcze zęby no to tylko się modlić.

Mały na dzisiaj szczepienie (ostatnia dawka 6w1 i rota brrr). Zaraz sobie strzelę kawkę i zaczynam dzień gdyż junior jeszcze śpi.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Kurczę to Emilka będzie miała 24 tydzien, jeszcze się nie umie sama obrócić na plecy co mnie stresuje to jeśli to skok to może mnie ktoregos dnia zaskoczy obrotem
Lagun zazdroszcze tego spania, że sama możesz poogarniać znaim dziecko wstanie. Z reguły budzik to moja córka więc ogarniam rano ją, siebie, śniadanie, kawa wszystko na speedzie aby zdążyć przed jej pierwszą drzemką bo czas tak szybko leci

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jedytka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-04-26, 08:46   #4781
Lagun
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2021-06
Wiadomości: 771
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

Cytat:
Napisane przez jedytka1 Pokaż wiadomość
Kurczę to Emilka będzie miała 24 tydzien, jeszcze się nie umie sama obrócić na plecy co mnie stresuje to jeśli to skok to może mnie ktoregos dnia zaskoczy obrotem
Lagun zazdroszcze tego spania, że sama możesz poogarniać znaim dziecko wstanie. Z reguły budzik to moja córka więc ogarniam rano ją, siebie, śniadanie, kawa wszystko na speedzie aby zdążyć przed jej pierwszą drzemką bo czas tak szybko leci

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Całkiem możliwe, trzymam kciuki za nowe umiejętności
No stress mama, daj jej chwilę - jesteście pod kontrolą fizjo i w razie czego będzie ćwiczone

Młody odsypia pogaduchy o 6-tej ewidentnie chciał spać, a włączyło mu się machanie łapami i świrowanie w łóżku.
Także to raczej przypadek bo wstaje ok. 8-ej, ale daje wypić kawę styranej matce



Cytat:
Napisane przez mikoma Pokaż wiadomość
Jest zachwycona spacerówką, dobrze w niej widzi świat

---------- Dopisano o 07:11 ---------- Poprzedni post napisano o 07:10 ----------

Helka wczoraj dostała aktualizację czipa Bexsero. Teraz jeszcze te kolejne meningokoki (zdecydowałam, że teraz dostanie, nie po roku) i nareszcie koniec czipów na ten rok. Aż z ciekawości sobie potem podsumuję ile nas kosztowała ta przyjemność wczoraj bexsero 420 zł

---------- Dopisano o 07:15 ---------- Poprzedni post napisano o 07:11 ----------

My dzisiaj lecimy odebrać paczki dla Bąbla. Zamówiłam jej hula kule i małpkę

Jak się czuje Helcia? Poszło bez problemu?
Ja zostawiłam meningo na później, dzisiaj pogadam z lekarką kiedy umówić szczepienia.
Nie liczyłam, ale ok. 1,5 k? Może trochę mniej bo wyrzuciłam ceny z pamięci haha

Polecacie hula kulę? Właśnie szukam jakichś nowości dla tego mojego smyka.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Lagun jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-04-26, 08:49   #4782
Olga_1988
Rozeznanie
 
Avatar Olga_1988
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 644
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

Cytat:
Napisane przez jedytka1 Pokaż wiadomość
Kurczę to Emilka będzie miała 24 tydzien, jeszcze się nie umie sama obrócić na plecy co mnie stresuje to jeśli to skok to może mnie ktoregos dnia zaskoczy obrotem
Lagun zazdroszcze tego spania, że sama możesz poogarniać znaim dziecko wstanie. Z reguły budzik to moja córka więc ogarniam rano ją, siebie, śniadanie, kawa wszystko na speedzie aby zdążyć przed jej pierwszą drzemką bo czas tak szybko leci

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na obroty na plecy ma jeszcze czas. Spokojnie. To jest trudniejsza sztuka mój też się nie przewraca z brzucha na plecy.

U nas dzisiaj pobudka o 4.30 jedziemy zaraz do fizjo, wymęczy się to może będzie spał.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Olga_1988
Czas edycji: 2022-04-26 o 08:50
Olga_1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-04-26, 09:22   #4783
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

U nas ten skok juz trwa tydzien i jest tragedia, pani w zlobku nawet narzeka. do tego mamy adaptacje w drugim zlobku, Mala pokasluje i ma gluta i dzis sie obudzila o 4 i spiewala poltorej godziny. Zjadla i dalej impreza, potem nie mogla dobrze zasnac, ja dzis kawe dozylnie i praca...

---------- Dopisano o 10:22 ---------- Poprzedni post napisano o 10:21 ----------

Cytat:
Napisane przez Olga_1988 Pokaż wiadomość
Na obroty na plecy ma jeszcze czas. Spokojnie. To jest trudniejsza sztuka mój też się nie przewraca z brzucha na plecy.

U nas dzisiaj pobudka o 4.30 jedziemy zaraz do fizjo, wymęczy się to może będzie spał.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moja sie przewroci z brzucha na plecy ale z placow na brzuch srednio. Jest na boku i tyle.
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-04-26, 09:38   #4784
aga019es
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2021-09
Wiadomości: 600
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

Moja potrafi tylko obrót przez jedną rękę na brzuch. Ćwiczymy druga stronę. Z brzucha na plecy to późniejsza umiejętność.
My właśnie po hexacimie. Za miesiąc szczepnie dwoje dzieci na meingokoki na razy. Nie wiem czy to dobra decyzja. Ale jakoś to może przeżyjemy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:38 ---------- Poprzedni post napisano o 08:38 ----------

Opiumalfa ty jeszcze do pracy, współczuję

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aga019es jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-04-26, 09:50   #4785
b2d301b4c170eaf9b1364445e8ddaa8145214528_6583800237796
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 925
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

Jeju spanie w dzień to u nas horror. Czasem potrafi i dokazywać 6 godzin. Ledwo patrzy, ale nie zaśnie. Próbuje wszystkiego, ale pod tym kątem jest ciężko. Ratują mnie spacery, bo wtedy super śpi.

My nadal w gondoli, lecz zostały ostatnie wolne milimetry jednak dopóki tak wiaterek powiewa wolę go potrzymać jeszcze w głębokim. Poza tym to dla mnie duży przeskok - z bobaska na spacerówkę. Jakoś gondola daje mi poczucie, że jest jeszcze taki malutki kupujecie wkładki do spacerowki? Zastanawiam się nad wkładką z Beztroski - można zamówić wg własnego projektu dostosowana do wózka. I chyba się przydaje, nie?

Co do kup to u nas sporo, bo kilka dziennie. Poza tym nadal ulewa. Chyba w czwartek pójdę z nim do lekarza (chce jeszcze zaobserwować przyrost wagi po tygodniu).

Wy kończycie już szczepienia a my jeszcze ani jednego....

U nas na tapecie aktualnie plany wakacyjne. Ni cholery nie możemy się zdecydować czy Bałtyk czy Turcja. Wszystko ma swoje plusy i minusy i tak się glowimy

Dziewczyny, które poszukują krzesełka do karmienia widziałyście polecajke na ogólnej grupie listopadówek na fb? Chyba zdecydujemy się na haucka. Z tym, że myślałam że fotelik będzie tańszy 🤨 przekonały mnie realne zdjęcia, opinie dziewczyn. Po majówce zamówimy, bo w piątek wyjeżdżamy, więc nie chce się martwić o ewentualnego kuriera.

Co do zabawek ostatnio przeglądałam profil na IG Pani Basi i chyba zrobię samoróbki. Obecnie hitem u nas jest butelka coca coli

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
b2d301b4c170eaf9b1364445e8ddaa8145214528_6583800237796 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-04-26, 11:36   #4786
jedytka1
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 1 510
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

Oj źle napisałam vhodziło mi o obroty na brzuch, nieprzytomna chodze.

Na basen jakie pampersy? Czy coś w rosmanie znajde?

My chcemy na weekend do gdańska wykorzystać bon turystyczny i oczywiscie z bonem oferta w hotelach inna, oczywiście drozsza... ehhh

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:36 ---------- Poprzedni post napisano o 11:31 ----------

Odnośnie szczepień to nam zostało ostatnie bexero, ja szczepiłam 3+1 oraz nimenrix 2+1
Szczepilyscie w ogole na nimenrix tez?

Mikoma mega drogo u Ciebir z tym bexero, ja coś kojarze ze placiłam jakies 350, troche taniej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jedytka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-04-26, 11:41   #4787
b2d301b4c170eaf9b1364445e8ddaa8145214528_6583800237796
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 925
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

Jedytka jeszcze nie korzystałam, ale czytałam i pani ze szkoły pływania mówiła, że z rossa są okej niedawno były w promce i przegapiłam.

Jakie chamstwo z tym bonem. Jak byliśmy w Toruniu to było to jako metoda płatności i cena taka sama. Szukam czegoś nad morzem i kurcze słabo jest, bo mam za dużo wymagań chce blisko morza, z własną łazienka i aneksem kuchennym. I warunki jak nie w PRL. Jakby się dało bonem płacić to ideolo. I żeby to nie byla maluteńka wioska. 🧐
Patrzyłam też na Chorwację, ale ceny spore i jestem w kropce.
A tak poza tym kocham Gdańsk 🥰

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
b2d301b4c170eaf9b1364445e8ddaa8145214528_6583800237796 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-04-26, 12:05   #4788
jedytka1
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 1 510
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

[1=b2d301b4c170eaf9b136444 5e8ddaa8145214528_6583800 237796;89198345]Jedytka jeszcze nie korzystałam, ale czytałam i pani ze szkoły pływania mówiła, że z rossa są okej niedawno były w promce i przegapiłam.

Jakie chamstwo z tym bonem. Jak byliśmy w Toruniu to było to jako metoda płatności i cena taka sama. Szukam czegoś nad morzem i kurcze słabo jest, bo mam za dużo wymagań chce blisko morza, z własną łazienka i aneksem kuchennym. I warunki jak nie w PRL. Jakby się dało bonem płacić to ideolo. I żeby to nie byla maluteńka wioska. 🧐
Patrzyłam też na Chorwację, ale ceny spore i jestem w kropce.
A tak poza tym kocham Gdańsk 🥰

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]To muszę wybrać się do rosmana po to i zakupic stroje kąpielowe

No chamstwo troche i jeszcze Pani do mnie że śniadanie za free, no szkoda tylko że na bookingu ze śniadaniem taniej wychodziło o 50zł więc jakie za darmo xd

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jedytka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-04-26, 12:08   #4789
Lagun
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2021-06
Wiadomości: 771
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

Ja polecam happy nappy duo - pieluszkę neoprenową. Ale to w przypadku regularnego korzystania z basenu bo jednak trochę kosztuje. Ale sprawdza nam się i właśnie kupuję większy rozmiar bo są mocno dopasowane i młodego ledwo wcisnęłam ostatnio.

Z rosska są jak najbardziej ok - mam paczkę z darów losu. No, ale nie wiem jak sprawdzają się samodzielnie bo Leo jest zawsze ogacony w neopren.

Arbuzik, losowanie tendencyjne - Turcja
Chyba, że kochasz Bałtyk i ewentualna niepogoda nie jest dla was problemem. Ja np. kocham bałtyckie plaże zimą
Latem polecam Litwę

Też chcę porobić trochę zabawek sensorycznych, szukam właśnie inspiracji.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Lagun jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-04-26, 12:36   #4790
b2d301b4c170eaf9b1364445e8ddaa8145214528_6583800237796
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 925
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

Cytat:
Napisane przez jedytka1 Pokaż wiadomość
To muszę wybrać się do rosmana po to i zakupic stroje kąpielowe

No chamstwo troche i jeszcze Pani do mnie że śniadanie za free, no szkoda tylko że na bookingu ze śniadaniem taniej wychodziło o 50zł więc jakie za darmo xd

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jakie 🤬🤬🤬
Cytat:
Napisane przez Lagun Pokaż wiadomość
Ja polecam happy nappy duo - pieluszkę neoprenową. Ale to w przypadku regularnego korzystania z basenu bo jednak trochę kosztuje. Ale sprawdza nam się i właśnie kupuję większy rozmiar bo są mocno dopasowane i młodego ledwo wcisnęłam ostatnio.

Z rosska są jak najbardziej ok - mam paczkę z darów losu. No, ale nie wiem jak sprawdzają się samodzielnie bo Leo jest zawsze ogacony w neopren.

Arbuzik, losowanie tendencyjne - Turcja
Chyba, że kochasz Bałtyk i ewentualna niepogoda nie jest dla was problemem. Ja np. kocham bałtyckie plaże zimą
Latem polecam Litwę

Też chcę porobić trochę zabawek sensorycznych, szukam właśnie inspiracji.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Muszę wypróbować najpierw basen, jak załapie to pomyśle o tej pieluszce.

Turcji boję się trochę z powodu lotu i całej tej organizacji gadżetów dziecięcych. Poza tym musielibysmy kupić wózek, bo nie chciałabym swojego nadawać jako bagaż. A teraz jeszcze strajki na lotnisku w Warszawie zresztą co do zagranicy to czekam na wizytę w poradni szczepień u pediatry. Bo nie wiem jak z takimi wyjazdami jak on jest na nic nie szczepiony, czy dla niego bezpieczne.
Polskie morze kocham każda pora roku ☺ my byśmy chcieli jechać przed sezonem w czerwcu, więc wystarczy mi 20 stopni i trochę słońca. I tak z tak maluchem byśmy się nie prazyli na słońcu non stop.
Kiedyś byłam zima w mrozy -17 w Gdyni i molo w Orłowie wyglądało tak

Jak chcesz popatrzeć na pomysły na zabawki sensoryczne to mam zrzuty ciekawych z IG. Mogę ci wrzucić na nasza grupe na fb

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
b2d301b4c170eaf9b1364445e8ddaa8145214528_6583800237796 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-04-26, 13:21   #4791
mikoma
Zakorzenienie
 
Avatar mikoma
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 4 043
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

Cytat:
Napisane przez jedytka1 Pokaż wiadomość
Oj źle napisałam vhodziło mi o obroty na brzuch, nieprzytomna chodze.

Na basen jakie pampersy? Czy coś w rosmanie znajde?

My chcemy na weekend do gdańska wykorzystać bon turystyczny i oczywiscie z bonem oferta w hotelach inna, oczywiście drozsza... ehhh

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:36 ---------- Poprzedni post napisano o 11:31 ----------

Odnośnie szczepień to nam zostało ostatnie bexero, ja szczepiłam 3+1 oraz nimenrix 2+1
Szczepilyscie w ogole na nimenrix tez?

Mikoma mega drogo u Ciebir z tym bexero, ja coś kojarze ze placiłam jakies 350, troche taniej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, teraz właśnie będzie ten Nimenrix.
mikoma jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-04-26, 15:47   #4792
aga019es
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2021-09
Wiadomości: 600
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

My zdecydowaliśmy się na koniec czerwca jechać nad polskie morze. Nie wyobrażam sobie ciągnąć tyłu rzeczy ze sobą do samolotu. Dojazd na lotnisko, później do hotelu. To nie dla mnie
Bierzemy domek, mamy aneks kuchenny, podobnie jak w zeszłym roku. Śniadania w domu, obiady gdzieś. Rosół czy pomidorowa dla starszego zawsze można kupić. Nie wyobrażam sobie ze mój 3 latek czekałby do 9 aż podadzą mu śniadanie 🤣 no i rd będzie na tapecie, a z moim małym alergikiem muszę uważać.
Pamiętajcie o strojach UV dla maluszków. W tamtym roku mój i bratanek byli jedynymi na plaży w tych strojach. Reszta nago bądź w samych majtkach 🤦☠♀️
Arbuzik, wkłada do spacerówki to super sprawa. Dziecko je czasem w wózku, jak usnie to się poci. Nie trzeba prac wtedy wszystkiego. Polecam
Czy tylko u nas czopek wywołuje . Za każdym razem muszę młodej dawać syrop

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aga019es jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-04-26, 16:43   #4793
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

Cytat:
Napisane przez aga019es Pokaż wiadomość
Poczekajcie na następny fotelik. Pewnie każda z nas mająca starsze dziecko walnęła głową o samochód, nie raz
O rany, tak! Ostatni raz w niedzielę Ale tylko się podrapał po głowie
Cytat:
Napisane przez aga019es Pokaż wiadomość
Viva, czy ja dobrze rozumiem, twój na spacerach tak po prostu leżał w wózku??
Yyy no tak, da się w gondoli inaczej? Stękał, wiercił się, ale w pozycji leżącej Za ciasno ma na obroty


Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-04-26, 18:15   #4794
Lagun
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2021-06
Wiadomości: 771
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

Arbuzik, wrzucisz proszę pomysły na fb?
Jak Kordi jeszcze nieszczepiony to chyba bym się wstrzymała z zagranicznymi wojażami, ale pogadacie z pediatrą co i jak.

Bałtyk zimą jest niesamowity, zgadzam się. I dopiero wtedy czuję moc tej przestrzeni
Latem nie dla mnie, ale rozumiem zajawkowiczów całorocznych.

Kostiumy i ubranka uv koniecznie. Ja mam zajoba na temat ochrony przed poparzeniami posłoneczymi, jest to jeden z tematów gdzie nie uznaję żadnych kompromisów. Skóra dziecięca ma być chroniona na 300%.

U mnie gondola też na wylocie, a jeszcze nie chcę - lubię ją. W ogóle to muszę się rozejrzeć za trójkołówką.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Lagun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-04-26, 19:56   #4795
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

Aż mi się przypomniało, jak starszy miał niecały rok i przyjechaliśmy w jakiś letni dzień do teściowej. Był posmarowany kremem, ale spędził już tego dnia trochę na słońcu, więc postanowiłam, że teraz tylko w cieniu. Prawnuczka teściowej pluskała się w baseniku stojącym w słońcu, była w samych majtkach (niecałe 2 lata miała). Teściowa mojego starszego chciała też wsadzić do basenu, ale powiedziałam, że tylko wtedy, jak przestawią basen do cienia. Teściową to zdziwiło. Powiedziałam, że mimo kremu nie chcę aby przebywał na słońcu, już na dziś starczy. I wtedy zapytała: "A czemu go smarujesz?"

Kiedyś totalnie nie zwracano na to uwagi... A teściowej błyskotliwie odpowiedziałam: "Bo jest niemowlakiem" wiem, jestem wredna

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-04-26, 20:43   #4796
Olga_1988
Rozeznanie
 
Avatar Olga_1988
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 644
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

Ja dzisiaj byłam ze Starszakiem u dentysty na przeglądzie, moja babcia była wielce zdziwiona po co z nim jadę, jak się nie skarży że coś go boli

Ja nie wiem co zrobimy z urlopem, może nad jezioro gdzieś jakieś pojedziemy. Nad morze mamy daleko i nie uśmiecha mi się tyle godzin jechać. W zeszłym roku byliśmy w czerwcu i to był super termin, pogoda fajna nam się trafiła i ludzi mało jeszcze. Teraz też bym chyba tak chciała celować na czerwiec i jeszcze z raz we wrześniu na kilka dni wyskoczyć gdzieś.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Olga_1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-04-26, 21:49   #4797
aga019es
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2021-09
Wiadomości: 600
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
O rany, tak! Ostatni raz w niedzielę Ale tylko się podrapał po głowie

Yyy no tak, da się w gondoli inaczej? Stękał, wiercił się, ale w pozycji leżącej Za ciasno ma na obroty


Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka
Moja mimo że w gondoli potrafi trochę poleżeć to góra 15 minut. Nauczyłam się spacerować z nią w porze spania. Pamiętam jak starszak tylko oczy otwierał to w ryk, on w ogóle nie lubił leżeć wózku. Dla mnie to abstrakcja spacer z nie śpiącym dzieckiem w gondoli

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
aga019es jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-04-27, 06:39   #4798
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

Cytat:
Napisane przez aga019es Pokaż wiadomość
Moja mimo że w gondoli potrafi trochę poleżeć to góra 15 minut. Nauczyłam się spacerować z nią w porze spania. Pamiętam jak starszak tylko oczy otwierał to w ryk, on w ogóle nie lubił leżeć wózku. Dla mnie to abstrakcja spacer z nie śpiącym dzieckiem w gondoli

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale ja od zawsze wychodzę na spacer w porze drzemki, inaczej się nie da, nie poleży w wózku po prostu leżąc. Ale ostatnio mimo że pora na spanie, to młody nie zasypia. Dlatego myślę o spacerówce, jak już nie śpi, to chociaż świat pooglada i może nie będzie się drzeć.

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-04-27, 07:30   #4799
jedytka1
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2021-08
Wiadomości: 1 510
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

Ja też na spacer tylko w porze drzemki wychodzę a jak się obudzi wcześniej i nie jest jeszcze głodna to sobie leży i ogląda wszystko, u mnie jeszcze jej to nie przeszkadza

Jee wczoraj zaskoczyła i w koncu obróciła się sama na brzuszek, nawet kilka razy, na razie jednostronnie ale mam nadzieję że i przez drugi bok będzie umiała. I za stopy zaczęła się łapać chyba faktycznie update się jej wgrał
Ale dalej spać nie chce w łóżeczku a wczoraj wpadła w taki ryk że nie dało się jej uspokoic, dopiero cyc dał radę a i tak przy nim cała się trzęsła. Ehhh


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
jedytka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-04-27, 08:52   #4800
mikoma
Zakorzenienie
 
Avatar mikoma
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 4 043
Dot.: Listopadówki 2021! cz. II - czas się rozpakować!;)

Cytat:
Napisane przez Lagun Pokaż wiadomość
Arbuzik, wrzucisz proszę pomysły na fb?
Jak Kordi jeszcze nieszczepiony to chyba bym się wstrzymała z zagranicznymi wojażami, ale pogadacie z pediatrą co i jak.

Bałtyk zimą jest niesamowity, zgadzam się. I dopiero wtedy czuję moc tej przestrzeni
Latem nie dla mnie, ale rozumiem zajawkowiczów całorocznych.

Kostiumy i ubranka uv koniecznie. Ja mam zajoba na temat ochrony przed poparzeniami posłoneczymi, jest to jeden z tematów gdzie nie uznaję żadnych kompromisów. Skóra dziecięca ma być chroniona na 300%.

U mnie gondola też na wylocie, a jeszcze nie chcę - lubię ją. W ogóle to muszę się rozejrzeć za trójkołówką.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
A to byś się z moim mężem dogadala. Typ urodzony i wychowany w kraju śródziemnomorskim, w pełni słońca, a na plaży w Hiszpanii w sierpniu siedział w długim rękawie i pod parasolem, bo też ma zajoba na tym punkcie jak ostatnio wspomniałam, że dostaniemy dla młodej basen kulkowy i chyba go wystawie na taras, żeby tam w nim siedziała jak będzie cieplej (nie mam pomysłu jak ją wtedy trzymać na zewnątrz, żeby było bezpiecznie) to pierwsze reakcja to oczywiście, że trzeba w cieniu tak jakbym nie wiedziała ja lubię słońce, ale też zawsze wysmarowana jestem i nie mam parcia na żadną "zdrową" opaleniznę.
mikoma jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-05-06 22:31:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:13.