Makijaż, którego nie jesteśmy w stanie dostrzec. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-05, 19:50   #1
fantaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 34
Exclamation

Makijaż, którego nie jesteśmy w stanie dostrzec.


Dziewczyny, tyle się mówi o makijażu NUDE lub NO MAKE UP ale... tak naprawdę każdy jednak trochę widać
Ja mam 16 lat i teraz jakoś tak złapało mnie na taki zupełny no make up! Niestety jestem naturalnie blond, aktualnie ciemny blond. Mam jasną oprawę oczu i brwi, zaś same oczy duuże i wyraziste. Chciałabym uzyskać taki efekt jakbym naprawdę nie miała grama makijażu na twarzy, a równocześnie wyglądała ładnie.
Mam idealną cerę, myślałam nad jakimś matującym pudrem transparentnym (sprawdzał się u mnie Vipery i Rimmela), tuszem do rzęs (mam zielonego Rimmela i naprawdę efekt jest bardzo naturalny, podkręcam rzęsy zalotką lekko ) i może jakimś rozświetlaczem BEZ DROBINEK (znacie taki? i niedrogi? )

Muszę też użyć brązowej kredki do brwi... Natomiast myślę, że może się jakoś udać? Czy w ogóle jest możliwy taki makijaż którego naprawdę nie da się dostrzec?
fantaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 20:05   #2
estra
Rozeznanie
 
Avatar estra
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 757
Dot.: Makijaż, którego nie jesteśmy w stanie dostrzec.

Z daleka- tak. Z bardzo bliska niestety widać Chociaż ja używając kiedyś Inglota YSM i różu byłam notorycznie posądzana o brak makijażu. Czyli można Najbardziej naturalny efekt dają podkłady, BB, kremy tonujące zostawiające taki lekki glow, poświatę. Oczywiście wszystko bez drobinek. Pudru odbrobinę i powinno być dobrze.
__________________
Istniejemy, póki ktoś o nas pamięta.

natura!

Edytowane przez estra
Czas edycji: 2011-02-05 o 20:09
estra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 20:17   #3
fantaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 34
Dot.: Makijaż, którego nie jesteśmy w stanie dostrzec.

A czy jeśli używałabym samego pudru i np. kulek vollare (czytałam tutaj na wizażu poszukując rozświetlaczy) to widać byłoby że mam makijaż?
Podoba mi się coś takiego, ale czy one w ogóle są umalowane...?

Edytowane przez fantaaa
Czas edycji: 2011-02-06 o 10:52
fantaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 21:44   #4
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Makijaż, którego nie jesteśmy w stanie dostrzec.

Myślę że dla 'wprawnego' oka z bliska będzie raczej widać makijaż.
Choć faktycznie,kiedy malowałam się tylko pudrem mathattanu clearface,to tak jak estra byłam 'posądzana' o brak makijażu na twarzy
Najważniejsze to dobrać odpowiedni odcień.
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka



Edytowane przez Kachnaaaa
Czas edycji: 2011-02-05 o 21:45
Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 21:58   #5
Arrianna
Zakorzenienie
 
Avatar Arrianna
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 134
Dot.: Makijaż, którego nie jesteśmy w stanie dostrzec.

Dziewczyny mają rację - wprawne oko zauważy najmniejsze ilości makijażu ale nie ma co się tym przejmować
ja bym na twoim miejscu poszukała różu czy rozświetlacza w kremie czy płynie - dają dużo naturalniejsze wykończenie niż pudry
Arrianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 22:28   #6
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 25 002
Dot.: Makijaż, którego nie jesteśmy w stanie dostrzec.

wszystko zalezy od cery i produktow specjalnie dla niej dobranych. ja znam dwa podklady, ktore na mojej cerze daja calkowicie naturalny efekt jak bez makijazu, ale nie sa to produkty kryjace.

natomiast roz lub bronzer tez moze wygladac naturalnie, jesli wybiera sie matowe odcienie, do tego naturalnie komponujace sie z kolorem cery i nie przesadza sie z iloscia.

oczy raczej ciezko pomalowac tak, aby w ogole nie bylo widac. nawet podkreslenie oka tylko czarna kredka z reguly widac, ale sadze, ze gdyby ktos sie uparl, dalby rade.
MdM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-05, 23:41   #7
tranqil babe
Wtajemniczenie
 
Avatar tranqil babe
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 084
Dot.: Makijaż, którego nie jesteśmy w stanie dostrzec.

a ja tak serio sie pytam, po co chcesz używać pudru jak masz idealną cerę , nie rozumiem
zadaniem takiego makijażu jest stworzenie wygladu idealnego, wiec jak Ty masz idealna cerę bez niczego to chyba efekt juz jest osiągnięty?
__________________
wymianka
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post25485480
E.L.F, smashbox, minerały,soir de lune itp.


tranqil babe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-06, 00:28   #8
Arrianna
Zakorzenienie
 
Avatar Arrianna
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 134
Dot.: Makijaż, którego nie jesteśmy w stanie dostrzec.

Cytat:
Napisane przez tranqil babe Pokaż wiadomość
a ja tak serio sie pytam, po co chcesz używać pudru jak masz idealną cerę , nie rozumiem
zadaniem takiego makijażu jest stworzenie wygladu idealnego, wiec jak Ty masz idealna cerę bez niczego to chyba efekt juz jest osiągnięty?
Też mnie to trochę zdziwiło. A jeszcze co do oczu to polecam nie robić kreski na powiekach a na górnej lini wodnej i to brązową kredką. Tak samo ciemno brązowa mascara może wygladać naturalniej niż czarna
Arrianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 08:29   #9
fantaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 34
Dot.: Makijaż, którego nie jesteśmy w stanie dostrzec.

Bo mimo, że jest idealna to po jakimś czasie się świeci, a z pudrem czuję się lepiej.
No właśnie oko ciężko umalować, ale pomysł z brązową kredką na linii wodnej u góry brzmi ciekawie! Niestety zawsze widać pomalowane rzęsy, a może by tak henna na brwi - brązowa i czarna na rzęsy?

---------- Dopisano o 09:29 ---------- Poprzedni post napisano o 09:26 ----------

Ps. A czy ta 2 i 3 dziewczyna są umalowane?
fantaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 08:49   #10
roxanaL
Raczkowanie
 
Avatar roxanaL
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 309
Dot.: Makijaż, którego nie jesteśmy w stanie dostrzec.

nie rozumiem po co się upierać przy tym, żeby makijażu nie było widać?
ładnie wytuszowane rzęski czy delikatny rumieniec różem i tak jest widoczny dopiero z bliska, a mogę się założyć, że np. 90 % facetów w ogóle nie orientuje się kiedy kobieta jest delikatnie umalowana, przeważnie myślą, że naturalnie jest piękna a inna kobieta i tak zauważy czy jest puder...
roxanaL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 09:12   #11
fantaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 34
Dot.: Makijaż, którego nie jesteśmy w stanie dostrzec.

No moja koleżanka używała podkładu tuszu i różu i była nazywana tapeciarą chociaż to wszystko wyglądało bardzo naturalnie, chłopaki widać nie są tak głupi.
fantaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-06, 10:24   #12
roxanaL
Raczkowanie
 
Avatar roxanaL
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 309
Dot.: Makijaż, którego nie jesteśmy w stanie dostrzec.

Cytat:
Napisane przez fantaaa Pokaż wiadomość
No moja koleżanka używała podkładu tuszu i różu i była nazywana tapeciarą chociaż to wszystko wyglądało bardzo naturalnie, chłopaki widać nie są tak głupi.
wszystko bowiem trzeba używać z umiarem, podkład musi być idealnie dobrany i nałożony, żeby nie kończył się na żuchwie, różem łatwo zrobić sobie pućki, a jeśli np. blondynka wymaluje rzęsy czarnym pogrubiającym tuszem, to nie ma innej opcji - każdy zauważy taki makijaż
roxanaL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 10:49   #13
fantaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 34
Dot.: Makijaż, którego nie jesteśmy w stanie dostrzec.

A więc myślicisz, że taki makijaż kiedy usilnie upieram się że ma go być w ogóle nie widać nie jest w ogóle sensowny?
W takim razie czego powinnam używać?
fantaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 11:40   #14
estra
Rozeznanie
 
Avatar estra
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 757
Dot.: Makijaż, którego nie jesteśmy w stanie dostrzec.

Ale jeżeli dobrze czujesz się z pudrem to go używaj Ja lubię naturalny makijaż, ale przecież nic się nie stanie jak pomaluję usta szminką.
Blondynki (wiem to z autopsji) dobrze wyglądają z brązowym tuszem do rzęs. Możesz też je przyciemnić henną- wtedy nie będzie ich musiała malować.
Ja jestem za tym, że jeżeli masz idealną cerę to nie używaj podkładów, pudrów kryjących i tego typu produktów. Jest to w Twoim przypadku niepotrzebne. Brązową kredką też można zrobić takie cuda, że nie będzie jej widać. Ja kiedyś malowałam na górnej lini rzęs i fragmentarycznie na dolnej powiece, tylko tak gdzie rosną rzęsy. Dobrze wyglądają lekko zaróżowione policzki. Najlepszy jest róż bez drobinek, np. okrągły Inglota, albo Wibo za ok. 10 zł.

Zgadzam sie z tym, że mężczyźnie trudno zauważyć delikatny makijaż. Czasami mój kolega mówi "ale ona ma tego talku na twarzy". Wprawne oko kobiety zauważy każdy puder, podkład, czy róż
__________________
Istniejemy, póki ktoś o nas pamięta.

natura!
estra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 12:10   #15
cosma
Zakorzenienie
 
Avatar cosma
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 5 880
Dot.: Makijaż, którego nie jesteśmy w stanie dostrzec.

Cytat:
Napisane przez fantaaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, tyle się mówi o makijażu NUDE lub NO MAKE UP ale... tak naprawdę każdy jednak trochę widać
Ja mam 16 lat i teraz jakoś tak złapało mnie na taki zupełny no make up! Niestety jestem naturalnie blond, aktualnie ciemny blond. Mam jasną oprawę oczu i brwi, zaś same oczy duuże i wyraziste. Chciałabym uzyskać taki efekt jakbym naprawdę nie miała grama makijażu na twarzy, a równocześnie wyglądała ładnie.
Mam idealną cerę, myślałam nad jakimś matującym pudrem transparentnym (sprawdzał się u mnie Vipery i Rimmela), tuszem do rzęs (mam zielonego Rimmela i naprawdę efekt jest bardzo naturalny, podkręcam rzęsy zalotką lekko ) i może jakimś rozświetlaczem BEZ DROBINEK (znacie taki? i niedrogi? )

?
Jak masz ładną cerę to po co ci puder? I tak puder położony na twarz bez podkładu nie utrzyma ci się,bardzo szybko się zetrze. To samo dotyczy różu i rozświetlacza, musi być pod to coś położone -baza czy fluid.
Jak chcesz makijaż, którego nie widać to nałóż tylko tusz na rzęsy i usta pociągnij bezbarwnym błyszczykiem.
cosma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 13:22   #16
zyga74
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 36
Dot.: Makijaż, którego nie jesteśmy w stanie dostrzec.

Może spróbuj podkładu mineralnego, pyłkowego? Twarz się nie świeci, buzia gładko wygląda i jest efekt jak bez makijażu. MI poleciła wizażystka taki podkład pudrowy mineralne, do tego specjalny pędzel i jestem zadowolona z efektu, bo też chciałam efekt makijażu bez makijażu
zyga74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 13:26   #17
Arrianna
Zakorzenienie
 
Avatar Arrianna
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 134
Dot.: Makijaż, którego nie jesteśmy w stanie dostrzec.

Cytat:
Napisane przez cosma Pokaż wiadomość
Jak masz ładną cerę to po co ci puder? I tak puder położony na twarz bez podkładu nie utrzyma ci się,bardzo szybko się zetrze. To samo dotyczy różu i rozświetlacza, musi być pod to coś położone -baza czy fluid.
Jak chcesz makijaż, którego nie widać to nałóż tylko tusz na rzęsy i usta pociągnij bezbarwnym błyszczykiem.
Puder to fakt, się zetrze w ciągu dnia ale jako róż można użyć jakiegoś staina i dopiero to przypudrować - będzie się trzymać cały dzień i wygląda mega naturalnie
Arrianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 13:34   #18
71f1a49ccdda6499050838d6b2ef76d32f6aae36_5f5aaff1a659f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 5 922
Dot.: Makijaż, którego nie jesteśmy w stanie dostrzec.

Jezeli masz idealną cerę(zazdroszczę!) to rzeczywiście puder jest zbędny, jeśli chcesz go używać, by się buzia nie świeciła.
Wtedy najlepszym rozwiązaniem jest po prostu krem matujący.
71f1a49ccdda6499050838d6b2ef76d32f6aae36_5f5aaff1a659f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 21:43   #19
maszToCoChcesz
Zakorzenienie
 
Avatar maszToCoChcesz
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: podlasie
Wiadomości: 4 220
Dot.: Makijaż, którego nie jesteśmy w stanie dostrzec.

w sumie jeśli nie chcesz, żeby był w nawet najmniejszym stopniu widoczny, to może w ogóle go olej?
__________________
it's a fool's game
maszToCoChcesz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-10, 20:44   #20
Ivi 1988
Zakorzenienie
 
Avatar Ivi 1988
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: domek dla lalek
Wiadomości: 5 393
Dot.: Makijaż, którego nie jesteśmy w stanie dostrzec.

Cytat:
Napisane przez estra Pokaż wiadomość
Zgadzam sie z tym, że mężczyźnie trudno zauważyć delikatny makijaż. Czasami mój kolega mówi "ale ona ma tego talku na twarzy".
Chyba nie zrozumialam dobrze tego przeslania o facetach i ich dostrzeganiu makijazu
__________________
Maybe you don't need whole world to love you, you know
Maybe you just need one person


Cytat:
Napisane przez Lisbeth Pokaż wiadomość
Nie ma żadnej "roli kobiety". Jest tylko to, w co sama się pakujesz.
Skoro umie, to niech robi sam.
Ivi 1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:15.