Poczta polska - zagubiony list, sledzenie przesylki - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-26, 12:45   #31
manolita
Zakorzenienie
 
Avatar manolita
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: skądkolwiek
Wiadomości: 6 613
Dot.: Poczta polska - zagubiony list, sledzenie przesylki

Cytat:
Napisane przez michasia26 Pokaż wiadomość
Dzien dobry wszystkim!!

Mam problem z listem poleconym. Załatwiałam wizy przez biuro pośredniczące. Wysłałam im listem poleconym paszporty, które doszły na następny dzień. Biuro pośredniczące ów wizy załatwiło i pocztą polską nadało list polecony za potwierdzeniem odbioru w poniedziałek(20.03.2012). Do dziś dnia listu z paszportami nie ma a minęło już 5 dni. Biuro pośredniczące przesłalo mi nr. R, dzięki któremu można śledzić przesyłkę na necie. Po wpisaniu nr wyskakuje mi komunikat : brak przesyłki o danym numerze identyfikacyjnym. Na poczcie pani powiedziała mi, ze najprawdopodobniej przesyłka zginęła i, ze będę mogła złożyć reklamację po upływie 14 dni tylko, ze ja nie mam 14 dni!!! 6.03 mamy lot. W sumie zgubione zostały dwa paszporty(200PLN), dwie wizy do Chin o łącznej wartości 770PLN. Koszt wyjazdu, do którego skutku nie dojdzie to około 6000PLN. Pytanie mam: czy jest możliwe, ze przesyłka nie opuściła punktu, w którym została nadana? Czy jeżeli tam się zjawię to czy znajdzie się ktoś łaskawy i poszuka jej dla mnie?? Do wylotu mam jeszcze 7dni. Nie chcę odpuszczać bo za dużo mogę stracić a opcja 14-dniowa nie wchodzi w rachubę bo ten termin upływa za 8 dni POMOCY!!!!
Nie zazdroszczę Ci sytuacji w jakiej się znalazłaś
Przyciśnij Panią z poczty, niech poszuka dobrze.Nadawca niech sprawdzi czy dobrze zaadresował przesyłkę. Za dużo masz do stracenia , by ot tak czekać aż minie 14 dni, a potem kolejne 30 na odpowiedź.
__________________
będzie tak jak chcę
Matusio
Tomcio


mój blog http://umanolity.blogspot.com/
manolita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-26, 13:44   #32
mad86
Zakorzenienie
 
Avatar mad86
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 954
Dot.: Poczta polska - zagubiony list, sledzenie przesylki

Cytat:
Napisane przez michasia26 Pokaż wiadomość
Dzien dobry wszystkim!!

Mam problem z listem poleconym. Załatwiałam wizy przez biuro pośredniczące. Wysłałam im listem poleconym paszporty, które doszły na następny dzień. Biuro pośredniczące ów wizy załatwiło i pocztą polską nadało list polecony za potwierdzeniem odbioru w poniedziałek(20.03.2012). Do dziś dnia listu z paszportami nie ma a minęło już 5 dni. Biuro pośredniczące przesłalo mi nr. R, dzięki któremu można śledzić przesyłkę na necie. Po wpisaniu nr wyskakuje mi komunikat : brak przesyłki o danym numerze identyfikacyjnym. Na poczcie pani powiedziała mi, ze najprawdopodobniej przesyłka zginęła i, ze będę mogła złożyć reklamację po upływie 14 dni tylko, ze ja nie mam 14 dni!!! 6.03 mamy lot. W sumie zgubione zostały dwa paszporty(200PLN), dwie wizy do Chin o łącznej wartości 770PLN. Koszt wyjazdu, do którego skutku nie dojdzie to około 6000PLN. Pytanie mam: czy jest możliwe, ze przesyłka nie opuściła punktu, w którym została nadana? Czy jeżeli tam się zjawię to czy znajdzie się ktoś łaskawy i poszuka jej dla mnie?? Do wylotu mam jeszcze 7dni. Nie chcę odpuszczać bo za dużo mogę stracić a opcja 14-dniowa nie wchodzi w rachubę bo ten termin upływa za 8 dni POMOCY!!!!
moja kolezanka dzwonila kiedys do sortowni <chyba>i tam sprawdzala co z przesylka. Mozesz tez pojsc na ta poczte gdzie nadawana byla przesylka i sprawdzic kiedy od nich wyszla.
Moze ta babeczka z poczty byla jakas nieogarnieta, bo reklamacje moze zlozyc nadawca a nie Ty. Ten numer sledzenia nigdy mi nie dzialal, a sprawdzalam zarowno na paczkach,ktore sama nadalam jak i na tych ktore otrzymalam
Na pocieszenie powiem Ci, ze u mnie poczta ma jakies opoznienia i paczki dochodza po 7-10 dniach.
__________________
24.02- Jantar+pokrzywa
mad86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-26, 13:48   #33
_chocolate
Zakorzenienie
 
Avatar _chocolate
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 343
Dot.: Poczta polska - zagubiony list, sledzenie przesylki

Cytat:
Napisane przez michasia26 Pokaż wiadomość
Dzien dobry wszystkim!!

Mam problem z listem poleconym. Załatwiałam wizy przez biuro pośredniczące. Wysłałam im listem poleconym paszporty, które doszły na następny dzień. Biuro pośredniczące ów wizy załatwiło i pocztą polską nadało list polecony za potwierdzeniem odbioru w poniedziałek(20.03.2012). Do dziś dnia listu z paszportami nie ma a minęło już 5 dni. Biuro pośredniczące przesłalo mi nr. R, dzięki któremu można śledzić przesyłkę na necie. Po wpisaniu nr wyskakuje mi komunikat : brak przesyłki o danym numerze identyfikacyjnym. Na poczcie pani powiedziała mi, ze najprawdopodobniej przesyłka zginęła i, ze będę mogła złożyć reklamację po upływie 14 dni tylko, ze ja nie mam 14 dni!!! 6.03 mamy lot. W sumie zgubione zostały dwa paszporty(200PLN), dwie wizy do Chin o łącznej wartości 770PLN. Koszt wyjazdu, do którego skutku nie dojdzie to około 6000PLN. Pytanie mam: czy jest możliwe, ze przesyłka nie opuściła punktu, w którym została nadana? Czy jeżeli tam się zjawię to czy znajdzie się ktoś łaskawy i poszuka jej dla mnie?? Do wylotu mam jeszcze 7dni. Nie chcę odpuszczać bo za dużo mogę stracić a opcja 14-dniowa nie wchodzi w rachubę bo ten termin upływa za 8 dni POMOCY!!!!
20. marca jeszcze nie było, ale rozumiem, że chodzi Ci o luty. 5 dni to trochę krótko, jest jeszcze szansa, że przesyłka dojdzie.
Ważne dokumenty lepiej przesyłać kurierem, nie wiem, dlaczego wysłali Ci paszporty zwykłym listem polską pocztą, która wiadomo jaką ma opinię!
Jeśli przesyłka zaginęła, to na sortowni, bardzo mało prawdopodobne, że na placówce.
Zadzwoń jeszcze do tego biura, niech sprawdzą, czy adres jest poprawny.
__________________


_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 21:23   #34
Magda9876
Rozeznanie
 
Avatar Magda9876
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 548
GG do Magda9876 Send a message via Skype™ to Magda9876
Dot.: Poczta polska - zagubiony list, sledzenie przesylki

I to jest przestroga dla każdego, że paszportu NIGDY nie wysyła się pocztą. Lepiej chyba zapłacić te 35zł za kuriera i mieć pewność. W życiu bym się nie zdobyła na takie ryzyko żeby paszport wysyłać listem.
Magda9876 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-12, 13:24   #35
Deborah100
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 827
Dot.: Poczta polska - zagubiony list, sledzenie przesylki

Mam pytanie- czy jest jakiś wzór podania o możliwość odbierania przesyłek innym osobom? Tak jakby upoważnienie?
Kolejne pytanie: Czy możliwe jest przetrzymanie przesyłki na poczcie dłużej niż 14 dni?
Jestem teraz poza domem i wiem, że na pewno mam już 2 awiza ale nie jestem pewna jak długo jeszcze będą na poczcie. Chcę zadzwonić do placówki i dogadać się z babkami aby poczekały do następnego tygodnia- wtedy też wracam.
Deborah100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-12, 15:44   #36
Klementyna12
Zadomowienie
 
Avatar Klementyna12
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 197
Dot.: Poczta polska - zagubiony list, sledzenie przesylki

Mam pytanie związane z reklamacją listu poleconego. Kupiłam coś na allegro i niestety nie dotarło do mnie. Cóż , zdarza się. Nadawca zgłosił reklamację na poczcie. Dostałam od niego maila , że w razie uznania reklamacji zwróci mi kwotę, ale bez kosztów przesyłki. Czy poczta zwraca również te koszty wysłania? Wydaje mi się, że powinnam dostać kwotę wysyłki również.
Poza tym wydaje mi się , że ta przesyłka wogóle nie została wysłana, bo sprzedawca nagle dostał w 1 miesiącu mnóstwo negatywów od osób, które nie dostały towaru ale to już inna historia
Klementyna12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-12, 16:02   #37
manolita
Zakorzenienie
 
Avatar manolita
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: skądkolwiek
Wiadomości: 6 613
Dot.: Poczta polska - zagubiony list, sledzenie przesylki

Cytat:
Napisane przez Klementyna12 Pokaż wiadomość
Mam pytanie związane z reklamacją listu poleconego. Kupiłam coś na allegro i niestety nie dotarło do mnie. Cóż , zdarza się. Nadawca zgłosił reklamację na poczcie. Dostałam od niego maila , że w razie uznania reklamacji zwróci mi kwotę, ale bez kosztów przesyłki. Czy poczta zwraca również te koszty wysłania? Wydaje mi się, że powinnam dostać kwotę wysyłki również.
Poza tym wydaje mi się , że ta przesyłka wogóle nie została wysłana, bo sprzedawca nagle dostał w 1 miesiącu mnóstwo negatywów od osób, które nie dostały towaru ale to już inna historia
... powinien zwrócić Ci całą kwotę jaką zapłaciłaś za transakcję, czyli również za przesyłkę. Przecież to nie Twoja / ani jego/ wina ,że przesyłka zaginęła. Swoją drogą kwota nadania przesyłki zostanie mu zwrócona przez pocztę, więc nie rozumiem dlaczego chce potrącić ją Tobie.
__________________
będzie tak jak chcę
Matusio
Tomcio


mój blog http://umanolity.blogspot.com/
manolita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:45.