Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-05-24, 08:46   #601
paolkalo1
Rozeznanie
 
Avatar paolkalo1
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 798
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

To zalezy od wynikow leczenia, ale na razie chodze wlasnie co 3 miesiace, od nastepnej wizyty zalezy czy uslysze ze dopiero za pol roku potem raz w roku i z tego co slyszalam od innych pacjentek profesora niektore przyjezdzaja juz tylko na kontrole raz na 2-3lata

Wysłane z mojego GT-S7560 przy użyciu Tapatalka
paolkalo1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-24, 11:09   #602
paulinkka
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinkka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: fathije
Wiadomości: 2 273
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

U mnie takie kolejki, że na NFZ raz na rok
paulinkka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-24, 11:17   #603
paolkalo1
Rozeznanie
 
Avatar paolkalo1
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 798
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Nie znalazlam lekarza na nfz ktory by mi odpowiadal... only prywatnie

Wysłane z mojego GT-S7560 przy użyciu Tapatalka
paolkalo1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-24, 21:56   #604
_Tajemnicza
Raczkowanie
 
Avatar _Tajemnicza
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Z daleka :)
Wiadomości: 248
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Ogólnie to jest tak,że wybrałam się do lekarza rodzinnego mówiąc , że podejrzewam problemy z tarczycą - miałam zrobione badanie z krwi samo TSH. Dostałam skierowanie do endokrynologa, poszłam na NFZ udało mi się załatwić wizytę. Ogólnie weszłam, Pani endo zapytała z czym przychodzę, powiedziałam popatrzyła wypisała tabletki powiedziała, kazała zrobić usg, i badania z krwi dostałam receptę do ręki i tyle.
_Tajemnicza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-25, 08:28   #605
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez _Tajemnicza Pokaż wiadomość
Ogólnie to jest tak,że wybrałam się do lekarza rodzinnego mówiąc , że podejrzewam problemy z tarczycą - miałam zrobione badanie z krwi samo TSH. Dostałam skierowanie do endokrynologa, poszłam na NFZ udało mi się załatwić wizytę. Ogólnie weszłam, Pani endo zapytała z czym przychodzę, powiedziałam popatrzyła wypisała tabletki powiedziała, kazała zrobić usg, i badania z krwi dostałam receptę do ręki i tyle.
Moim zdaniem poziom hormonu produkowanego przez przysadkę mózgową oraz objaw, jakim jest tycie, to za mało, by móc stwierdzić, że to niedoczynność tarczycy.
Choć oczywiście jest duża szansa, że to właśnie niedoczynność tarczycy jest tutaj problemem.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-26, 17:18   #606
lulumay
Przyczajenie
 
Avatar lulumay
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 4
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Hej dziewczyny! Wcześniej tylko Was podczytywałam, ale chętnie dołączę się do dyskusji. Myślę, że około pół roku temu zaczęłam czuć, że coś jest nie tak z moim samopoczuciem, ale, że dużo pracowałam, wszystko łatwo było zwalić na karb stresu. Kiedy miałam więcej czasu, żeby się zainteresować swoim zdrowiem, moje podejrzenia się potwierdziły.
Na początku zbadałam tylko TSH i prolaktynę. Prolaktyna wyszła ok., ale już TSH 4,6 (0,27 - 4,2) Ginekolog poradził mi, że powinnam to skonsultować z endokrynologiem, bo jak na mój wiek (32) i plany odnośnie posiadania dzieci, to jest niedobrze. Przed wizytą u endokrynologa zrobiłam jeszcze:
FT3 2,79 (2 - 4,40)
FT4 1,14 (0,93 - 1,70)
antyTPO 12,87 (norma do 34)
Endokrynolog zlecił mi jeszcze masę badań
USG tarczycy, wit. B12, antyTG i TRAB
i tu zaczną sie moje pytania do Was
Z tego co wiem badanie TRAB robi się bardziej w kierunku zespołu Graves-Basedova ( a temu towarzyszy nadczynność, a nie niedoczynność) Czy któraś z was miała zlecane to badanie? Poinformowałam lekarza, że moja babcia miała właśnie zespół G-B, ale i tak wydaje mi się dziwne, że mam to badać.
I druga sprawa, podczas USG okazało się, że mam kilka guzków wszystkie o. 2- 3 mm. Od lekarza wykonującego badanie dowiedziałam się tylko tyle, że mam iść z tymi wynikami do endokrynologa (jakbym na to sama nie wpadła ), ale mimo moich pytań nie wiele mi odpowiedział. Wyczytałam, że na biopsje kieruje się dopiero guzki powyżej 1cm. Czy któraś z Was ma z tym doświadczenie?
lulumay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-27, 17:07   #607
lilly1993
Przyczajenie
 
Avatar lilly1993
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 22
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Witajcie stwierdziłam, że zgłosze sie do Wizażanek o pomoc a mianowicie bardzo prosze o interpretacje wyniku i podpowiedzenie co mam robic, mam 20 lat, zrobiłam badania ponieważ w mojej rodzinie czesto wystepuje niedoczynnośc tarczycy a od roku albo i dłużej wystepuja nastepujace objawy: włosy mam suche, bardziej niż zawsze mi wypadają, nie mam energii do życia, jestem cały czas zmeczona, i choc prowadze aktywny tryb życia i wiem, że nie jem za dużo (bo podliczam zjadane kalorie i sie kontroluje) w ostatnim czasie przytyłam, mam cały czas zimne dłonie i stopy, i zazwyczaj odczuwam chłód mimo, że jest ciepło
.
TSH wynik 3,12 wart.ref. 0,27-4,7 (ulU/ml)

z tego co wnioskuje to wynik jest w normie, jednak czytałam, że dla kobiet w moim wieku lepiej gdyby wynik był w granicach 1, czy to może byc początek niedoczynności tarczycy lub Hashimoto? Powinnam zgłosic sie do endokrynologa?
lilly1993 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-27, 19:59   #608
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez lilly1993 Pokaż wiadomość
Witajcie stwierdziłam, że zgłosze sie do Wizażanek o pomoc a mianowicie bardzo prosze o interpretacje wyniku i podpowiedzenie co mam robic, mam 20 lat, zrobiłam badania ponieważ w mojej rodzinie czesto wystepuje niedoczynnośc tarczycy a od roku albo i dłużej wystepuja nastepujace objawy: włosy mam suche, bardziej niż zawsze mi wypadają, nie mam energii do życia, jestem cały czas zmeczona, i choc prowadze aktywny tryb życia i wiem, że nie jem za dużo (bo podliczam zjadane kalorie i sie kontroluje) w ostatnim czasie przytyłam, mam cały czas zimne dłonie i stopy, i zazwyczaj odczuwam chłód mimo, że jest ciepło
.
TSH wynik 3,12 wart.ref. 0,27-4,7 (ulU/ml)

z tego co wnioskuje to wynik jest w normie, jednak czytałam, że dla kobiet w moim wieku lepiej gdyby wynik był w granicach 1, czy to może byc początek niedoczynności tarczycy lub Hashimoto? Powinnam zgłosic sie do endokrynologa?
Tak, przy tej wysokości TSH możliwa jest niedoczynność tarczycy. Zgłoś się do dobrego endokrynologa. On na pierwszej wizycie powinien dać Ci skierowanie przynajmniej na badania TSH, FT3, FT4 i aTPO.
Jeśli chcesz iść prywatnie do endokrynologa, to od razu zbadaj TSH (tak, jeszcze raz), FT3, FT4 i aTPO, a dopiero potem z wynikami idź do lekarza.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-28, 07:43   #609
lilly1993
Przyczajenie
 
Avatar lilly1993
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 22
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Dziekuje serdecznie za odpowiedź.
lilly1993 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-28, 10:17   #610
lulumay
Przyczajenie
 
Avatar lulumay
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 4
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Lilly, jak wybierasz się na NFZ, to w sumie jak masz możliwość finansową też zrób te badania przed wizytą, bo jak podliczysz ile czeka się średnio na państwową wizytę u endokrynologa, to pół roku będziesz czekała na wizytę, która skończy się na wypisaniu skierowania, a dopiero za następne kilka miesięcy diagnoza
lulumay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-28, 19:44   #611
Zonja
Przyczajenie
 
Avatar Zonja
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 27
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cześć
Czytam was od pewnego czasu i postanowiłam też coś napisać. Mam 19 lat i w lutym 2013 zaczęłam się odchudzać. Nie szło to jakoś super szybko ale przez rok udało mi się zrzucić 20 kg. Problemy zaczęły się zimą, gdyż chciałam zrzucić jeszcze parę kg (ważyłam 63kg przy 160 cm wzrostu) a waga stała w miejscu. Ogólnie pod koniec odchudzanie szło coraz gorzej, nie miałam siły żeby ćwiczyć, żeby utrzymać wagę musiałam jeść ok. 1200kcal i ćwiczyć godzinę dziennie, wtedy ani nie tyłam ani nie chudłam. Od lata było mi ciągle zimno ale zrzucałam to na to że schudłam i że to normalne. Zaczęły mi wypadać włosy. Nie była to raczej wina odżywiania bo jadłam mnóstwo warzyw i odżywiałam się zdrowo, dodatkowo brałam jakieś witaminy i magnez. W międzyczasie oddawałam krew i morfologia była ok. W lutym poszłam do rodzinnego i dostałam skierowanie na TSH które wyszło 6,53 (normy 0,510-4,300). Dostałam skierowanie do endokrynologa ale wiadomo jak długo się czeka, wizytę mam na początku czerwca. Ponad miesiąc temu gdy miałam bilans rodzinna stwierdziła wole. Przedwoczoraj robiłam badania krwi i wyszło mi coś takiego:
TSH 4,68 (0,510-4,300)
FT4 17,28 (12,0-22,0)
FT3 6,34 (3,1-6,8)
Niby hormony są ok, ale coś się dzieje. Ciągle mi zimno, mam zimne stopy i dłonie, włosy lecą garściami, skóra jest strasznie sucha, nie mam na nic siły i jestem zmęczona, ciągle boli mnie głowa, nie mogę się na niczym skupić i ciągle czegoś zapominam. Przestałam ćwiczyć i zaczęłam jeść trochę więcej więc przez kilka miesięcy ponad 10 kg wróciło. Wiecie może o co chodzi z tymi dziwnymi wynikami? Z góry dziękuję za odpowiedź
Zonja jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-28, 23:51   #612
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez Zonja Pokaż wiadomość
Cześć
Czytam was od pewnego czasu i postanowiłam też coś napisać. Mam 19 lat i w lutym 2013 zaczęłam się odchudzać. Nie szło to jakoś super szybko ale przez rok udało mi się zrzucić 20 kg. Problemy zaczęły się zimą, gdyż chciałam zrzucić jeszcze parę kg (ważyłam 63kg przy 160 cm wzrostu) a waga stała w miejscu. Ogólnie pod koniec odchudzanie szło coraz gorzej, nie miałam siły żeby ćwiczyć, żeby utrzymać wagę musiałam jeść ok. 1200kcal i ćwiczyć godzinę dziennie, wtedy ani nie tyłam ani nie chudłam. Od lata było mi ciągle zimno ale zrzucałam to na to że schudłam i że to normalne. Zaczęły mi wypadać włosy. Nie była to raczej wina odżywiania bo jadłam mnóstwo warzyw i odżywiałam się zdrowo, dodatkowo brałam jakieś witaminy i magnez. W międzyczasie oddawałam krew i morfologia była ok. W lutym poszłam do rodzinnego i dostałam skierowanie na TSH które wyszło 6,53 (normy 0,510-4,300). Dostałam skierowanie do endokrynologa ale wiadomo jak długo się czeka, wizytę mam na początku czerwca. Ponad miesiąc temu gdy miałam bilans rodzinna stwierdziła wole. Przedwoczoraj robiłam badania krwi i wyszło mi coś takiego:
TSH 4,68 (0,510-4,300)
FT4 17,28 (12,0-22,0)
FT3 6,34 (3,1-6,8)
Niby hormony są ok, ale coś się dzieje. Ciągle mi zimno, mam zimne stopy i dłonie, włosy lecą garściami, skóra jest strasznie sucha, nie mam na nic siły i jestem zmęczona, ciągle boli mnie głowa, nie mogę się na niczym skupić i ciągle czegoś zapominam. Przestałam ćwiczyć i zaczęłam jeść trochę więcej więc przez kilka miesięcy ponad 10 kg wróciło. Wiecie może o co chodzi z tymi dziwnymi wynikami? Z góry dziękuję za odpowiedź
Jeśli masz możliwość, to zrób prywatnie USG tarczycy i już z wynikiem idź do endokrynologa.

Możliwe, że pół roku temu Twoja tarczyca przestała prawidłowo funkcjonować i stąd problemy, o których piszesz. USG tarczycy powinno sprawę wyjaśnić.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-30, 13:14   #613
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 746
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Kurcźe kobity źrobiłam wćxoraj TSH bo 3 miesiące minęły dodatkowo jestem ciągle spiąca wynik 2,330 To nieco ź wysoko, nie? Bo powinno byc ok 1. Biorę eutyrox raź 50 i na drugi dźien 75. Wieć jak mam teraź je brać tylko 75?
Byłabym dxiećxna źa pomoc
__________________
WALCZĘ O WŁOSY
dzamatasi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-30, 14:23   #614
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez dzamatasi Pokaż wiadomość
Kurcźe kobity źrobiłam wćxoraj TSH bo 3 miesiące minęły dodatkowo jestem ciągle spiąca wynik 2,330 To nieco ź wysoko, nie? Bo powinno byc ok 1. Biorę eutyrox raź 50 i na drugi dźien 75. Wieć jak mam teraź je brać tylko 75?
Byłabym dxiećxna źa pomoc
Zależy jak się czujesz, ale jak masz takie objawy, to rzeczywiście za wysoko. Ja przy TSH ok. 2 mam zwiększaną dawkę właśnie przez objawy. Ja bym chyba tak właśnie zrobiła, tzn. przeszła na 75 mg. A kiedy masz wizytę u endo.?
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-30, 15:21   #615
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 746
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
Zależy jak się czujesz, ale jak masz takie objawy, to rzeczywiście za wysoko. Ja przy TSH ok. 2 mam zwiększaną dawkę właśnie przez objawy. Ja bym chyba tak właśnie zrobiła, tzn. przeszła na 75 mg. A kiedy masz wizytę u endo.?
Bardźo Ci dźiekuje źa odp

Napisałam dźiś do endo, bo się emailowo kontaktujemy,ale odp jesźćźę nie otrźymałam. A ciekawa byłam jak inni robią.

Jesźcźe raź dźiekuję źa odp
__________________
WALCZĘ O WŁOSY
dzamatasi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-30, 19:29   #616
_Tajemnicza
Raczkowanie
 
Avatar _Tajemnicza
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Z daleka :)
Wiadomości: 248
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Hmmm Wy mówicie że 2 to już dużo, to jak to jest z tym, że ja mam powyżej 5? To bardzo źle?
_Tajemnicza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-30, 19:30   #617
b276cf7d045b24ab4154d1e231f6ab4a04fdd640
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 1 294
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez _Tajemnicza Pokaż wiadomość
Hmmm Wy mówicie że 2 to już dużo, to jak to jest z tym, że ja mam powyżej 5? To bardzo źle?
Ja miałam powyżej 5 i zostało wdrożone leczenie.
b276cf7d045b24ab4154d1e231f6ab4a04fdd640 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-30, 20:10   #618
paolkalo1
Rozeznanie
 
Avatar paolkalo1
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 798
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Norma norma, ale w zaleznosci od wieku przyjmuje sie dopuszczalne progi. To ze ma sie hormony "w normie" to nie znaczy ze nalezy sprawe zostawiac... a lepiej zmienic lekarza jesli mowi ze wszystko ok.


Ja tak wogole melduje sie po wczorajszej wizycie u endo: ja schodze do 25 a maz zostaje przy 75 letroxu. Nastepna wizyta w sierpniu, a jak usg bedzie w porzadku to zobaczymy sie dopiero w lutym

Wysłane z mojego GT-S7560 przy użyciu Tapatalka
paolkalo1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-03, 18:27   #619
dominika4896
Raczkowanie
 
Avatar dominika4896
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 384
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Dziewczyny ręce mi opadają, mam TSH 3,92 i rodzinny nie chce dać mi skierowania... Teraz wszystko mam robić prywatnie przecież w Warszawie ja zbankrutuję
dominika4896 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-03, 18:29   #620
paolkalo1
Rozeznanie
 
Avatar paolkalo1
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 798
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Raz w roku mozesz zmienic rodzinnego

Wysłane z mojego GT-S7560 przy użyciu Tapatalka
paolkalo1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-03, 19:28   #621
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez paolkalo1 Pokaż wiadomość
Raz w roku mozesz zmienic rodzinnego

Wysłane z mojego GT-S7560 przy użyciu Tapatalka
2 razy w roku można zmienić, można co pół roku wypełnić deklarację w innej przychodni.

---------- Dopisano o 20:28 ---------- Poprzedni post napisano o 20:27 ----------

Cytat:
Napisane przez dominika4896 Pokaż wiadomość
Dziewczyny ręce mi opadają, mam TSH 3,92 i rodzinny nie chce dać mi skierowania... Teraz wszystko mam robić prywatnie przecież w Warszawie ja zbankrutuję
zmień lekarza, na prawdę. Jakby go kosztowało wystawienie skierowania
pffe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-03, 20:17   #622
paolkalo1
Rozeznanie
 
Avatar paolkalo1
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 798
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

2 razy? No to fajnie

Wysłane z mojego GT-S7560 przy użyciu Tapatalka
paolkalo1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-03, 21:10   #623
dominika4896
Raczkowanie
 
Avatar dominika4896
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 384
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
2 razy w roku można zmienić, można co pół roku wypełnić deklarację w innej przychodni.

---------- Dopisano o 20:28 ---------- Poprzedni post napisano o 20:27 ----------


zmień lekarza, na prawdę. Jakby go kosztowało wystawienie skierowania
Naprawdę już ręce mi opadają przez tą lekarkę, nie chciała dać skierowania na żelazo a od 6 lat mam anemie i co roku robię badania, więc poszłam prywatnie. Nie wiem jakim trzeba być, żeby bagatelizować taki wysoki wynik, jak ja mam 24 lata dopiero.
dominika4896 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-04, 13:02   #624
lulumay
Przyczajenie
 
Avatar lulumay
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 4
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Ja mam nadzieję, że takie zachowanie wynika z jakiś limitów NFZetu ( tak samo jak terminy wizyt ) choć to i tak nie mieści się w głowie wolę myśleć, że to jest wina systemu a nie ignorancji lekarza Niestety taki lekarz powinien przypłacić swoją postawę brakiem pacjentów...ale tu się koło zamyka. Bo pacjenci i tak będą chodzić do tych "kiepskich" lekarzy, skoro do dobrych trzeba czekać ruski rok. Mnie też trochę dziwi inna sytuacja. Leczenie mojej niedoczynności rozpoczęło się dopiero po napomknięciach na temat tego, że zamierzam starać się o dziecko. I usłyszałam, że w takiej sytuacji wyniki nie są dobre, bo normy są inne. Ale gdyby nie to, to byśmy tylko obserwowali i nic z tym nie robili. Tylko nie każdy ma obowiązek powiadamiania lekarza na temat swoich planów macierzyńskich i nie każda ciąża jest planowana. Więc należy zakładać, że każda kobieta w wieku "rozrodczym" z objawami niedoczynności i niedobrymi wynikami w każdej chwili może zajść w ciąże i mieć problemy z tym związane, albo rok nieskutecznie starać się o dziecko nie wiedząc skąd wynikają niepowodzenia!
lulumay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-04, 14:39   #625
Lubell
Raczkowanie
 
Avatar Lubell
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 470
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Hej dziewczyny,
Zwracam się do Was z pytaniem.

Na nieodczynność choruje od 2011r zaczynałam od dawki 50 teraz doszłam do 125 (od pół roku). Robiłam badania na przeciwciała antyTPO i antyTG i wyszło w normie więc endokrynolog odrzuciła Hashimoto. W USG w lewym płacie mam niewielki guzek, podobno już nie rośnie.
Od paru dni (jakos ok tygodnia) czuję się tak jakby "przeziębiona" czyli boli mnie głowa, jestem rozdrażniona a do tego odczuwam okropny ucisk w gardle jakby coś mi tam utkneło(dzisiaj rano płakałam jedząc owsianke bo prawie nie chciała przejść przez gardło...) , do tego dochodzi chrypka. Byłam u lekarza bo myślałam, że to coś z migdałami ale wszystko ok, stanu zapalnego jako tako nie ma - odesłano mnie z niczym i kazano brać witamine C -.-. Dzisiaj dopiero mnie olśniło, że może to tarczyca. Czy w ciągu ok 1,5 tygodnia jest możliwe takie nagłe pogorszenie się samopoczucia w związku z niedoczynnością? TSH kontrolowałam ok 2 miesiące temu (po rozpoczęciu kuracji 125 euthyroxem) i było w normie. Jutro wybiorę się znowu zrobić wynik ale zastanawiam się czy to możliwe?
Pamiętam, że wyryto u mnie niedoczynność własnie kiedy zgłosiłam się do lekarza z tym uciskiem w gardle.
__________________
When life gives you lemons add vodka.
Lubell jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-04, 14:47   #626
Ineczka33
Wtajemniczenie
 
Avatar Ineczka33
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 067
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez Lubell Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,
Zwracam się do Was z pytaniem.

Na nieodczynność choruje od 2011r zaczynałam od dawki 50 teraz doszłam do 125 (od pół roku). Robiłam badania na przeciwciała antyTPO i antyTG i wyszło w normie więc endokrynolog odrzuciła Hashimoto. W USG w lewym płacie mam niewielki guzek, podobno już nie rośnie.
Od paru dni (jakos ok tygodnia) czuję się tak jakby "przeziębiona" czyli boli mnie głowa, jestem rozdrażniona a do tego odczuwam okropny ucisk w gardle jakby coś mi tam utkneło(dzisiaj rano płakałam jedząc owsianke bo prawie nie chciała przejść przez gardło...) , do tego dochodzi chrypka. Byłam u lekarza bo myślałam, że to coś z migdałami ale wszystko ok, stanu zapalnego jako tako nie ma - odesłano mnie z niczym i kazano brać witamine C -.-. Dzisiaj dopiero mnie olśniło, że może to tarczyca. Czy w ciągu ok 1,5 tygodnia jest możliwe takie nagłe pogorszenie się samopoczucia w związku z niedoczynnością? TSH kontrolowałam ok 2 miesiące temu (po rozpoczęciu kuracji 125 euthyroxem) i było w normie. Jutro wybiorę się znowu zrobić wynik ale zastanawiam się czy to możliwe?
Pamiętam, że wyryto u mnie niedoczynność własnie kiedy zgłosiłam się do lekarza z tym uciskiem w gardle.
Onjaw ucisku w gardle miałam zanim poszłam pierwszy raz do endokrynologa. Małą tabletkę, którą połknęłam czułam kilka godzin - jej drogę przez przełyk. Bolało bardzo. Mój endo powiedział, że to od tarczycy. Drugi raz taki objaw miałam, kiedy przez dłuższy czas nie brałam Euthyroxu. Teraz, kiedy znowu biorę regularnie - problem ucisku w gardle zniknął. Może potrzebujesz większej dawki leku?
Częste przeziębienia są normą przy niedoczynności, może po prostu jesteś podziębiona?
__________________
Życie na czas?
Czas na życie!
Ineczka33 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-04, 14:59   #627
Lubell
Raczkowanie
 
Avatar Lubell
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 470
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez Ineczka33 Pokaż wiadomość
Onjaw ucisku w gardle miałam zanim poszłam pierwszy raz do endokrynologa. Małą tabletkę, którą połknęłam czułam kilka godzin - jej drogę przez przełyk. Bolało bardzo. Mój endo powiedział, że to od tarczycy. Drugi raz taki objaw miałam, kiedy przez dłuższy czas nie brałam Euthyroxu. Teraz, kiedy znowu biorę regularnie - problem ucisku w gardle zniknął. Może potrzebujesz większej dawki leku?
Częste przeziębienia są normą przy niedoczynności, może po prostu jesteś podziębiona?
Jutro pójde na badania TSH to się wszystko okaże ale to uczucie ścisku jest okropne... Mam ochotę płakać przy jedzeniu czegokolwiek.
__________________
When life gives you lemons add vodka.
Lubell jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-05, 20:44   #628
wiolusia00
Zakorzenienie
 
Avatar wiolusia00
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 437
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Hej dziewczyny,
Przepraszam, że wtrące się wam w temat. Mam zdiagnozowana niedoczynność, ale badania są z przed 3 lat i musze zrobić nowy komplet badań, bo nie miałam dopasowanego leczenia.
Czy jest tu jakaś wrocławianka, która jest w stanie polecić mi jakieś labolatorium, w którym zrobię w miarę tanio komplet badań tarczycy?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
wiolusia00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-06, 07:58   #629
yourheroin1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 4
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez yourheroin1 Pokaż wiadomość
Witam wszystkie wizazyski ) Licze na wasza pomoc...

Mam 21 lat i już nie mam sily zyc... Jestem notorycznie zmeczona, rozdrażniona, a dodatkowo mam okropne problemy z koncentracja oraz pamiecia (mam między innymi wrazenie ze mimo sporych umiejetnosci polonistycznych zapominam znaczenie podstawowych slow, nawet gdy mowie ciagiem i nikt mi nie przeszkadza zapominam o czym mowilam). Moja waga równiez pozostawia wiele do zyczenia, nigdy nie mialam predyspozycji do tycia, cala moja rodzina to chudzielce, do okolo 1,5roku temu rowniez do nich nalezalam... Tyję, mimo braku zmiany nawyków żywieniowych. Dodam również, że posiadam ciągle podwyższone cisnienie, trace wlosy garsciami... Kolezanka powiedziala mi bym przebadala sie w kierunku tarczycy. Udalam sie wiec do lekarza rodzinnego ktory zlecil badanie TSH.
W dniu 05.05.2014 poziom TSH wynosil 4,16 [norma 0,27-4,2] więc dostałam skierowanie do endokrynologa, w zasadie nie z powodu wyniku , bo lekarz oczywiscie stwierdzil ze wszystko jest w normie ... ale z powodu samych objawow.
Endokrynolog zlecil ponowne badanie TSH, ft4, poziom wapnia oraz AntyTPO (o ile dobrze pamietam). Dnia 12.05.2014 czyli dokladnie tydzien po wczesniejszym badaniu poziom TSH wyniosl juz 2,54 ale z racji innego labolatorium normy 0,3-4,9. Reszty wynikow niestety nie mam przy sobie ale zostala mi przekazana informacja ze mieszcza sie w normie.

Nie wiem już sama co mam o tym myśleć, czy to jakiś błąd w wynikach, czy co się ze mna dzieje. Dodam, że zostało mi również zlecone USG tarczycy jednak termin jest dopiero na 5 czerwca. Endokrynolog do której trafiłam nie emanuje dobrem i checia niesienia pomocy. Odnioslam wrazenie ze uwaza ze opycham sie, nie ruszam sie, a szukam problemu nie w sobie tylko w zmyslonych chorobach i zawracam jej tylek Dlatego liczę na waszą pomoc. Czy moje wyniki są powodem do niepokoju? Oczywsiscie w miare rozsadku zalezy mi na czasie bo takie zycie mnie wykancza... Zastanawiam sie nad zroobieniem prywatnie tego usg, jednak nie jestem fanka wydawania kasy bez powodu i na zas (studencka kieszen ), jednak jezeli moje wyniki moga wskazywac na taka koneicznosc... Chcialabym poznac rowniez wasze doswiadczenia, poniewaz wiaodmo jak to jest z tymi lekarzami... Jeden powie ze jestes chory, a drugi ze zdrowy (podejrzewam ze nie wtbralabym sie tak szybko do endokrynologa gdybym nie przeczytala ze 4,16 to nie jest dobry wynik) dlatego wole wiedziec co wiedza weterani w dziedzinie problemow tarczycowych Pozdrawiam i z gorty dziekuje za wszystkie odpowiedzi
Witam ponownie,
Znów muszę się Was poradzić Jestem już po USG i nawet po wizycie u endo, może zbiorę wszystkie wyniki w jedno miejsce:

TSH 4,16 [norma 0,27-4,2] [05.05.2014]

[12.05.2014]
TSH 2,53 [0,35-4,94]
FT4 1,02 [0,7-1,48]
anty-TPO 22,3 [0-35]

TSH 2,89 [ norma 0,27-4,2] [19.05.2014]

Wynik USG:Tarczyca niejednorodna z obszarami o obniżonej echogeniczności bez ewidentnych zmian ogniskowych. Lewy płat 16x15x49, prawy 18x15x49mm. Cieśń 4mm. Do przodu od cieśni węzły chłonne hipoechogeniczne ze szczątkowymi zatokami tłuszczowymi 6x3mm.


Lekarz stwierdził, że tarczyca jest niepokojąca ale ogólnie na razie wsystko jest ok i nie trzeba nic w tym kierunku robić. Jak będzie gorzej dopiero wtedy będzie trzeba się tym zainteresować. Na moje pytanie, czemu tak źle się czuję i mam niepokojące objawy, które można związać z chorą tarczycą, odpowiedział, że objawy odczuwa się przy TSH 10, więc to niemożliwe żebym źle się czuła z tego powodu. Nie wiem czy mam przestać moją przygodę z tym lekarzem, czy szukać porady u kogoś innego (gdy weszłam do niego, nawet nie zapytał jak się ma moje samopoczucie, po prostu spojrzał na wyniki i wydał wyrok), ale ja poprostu chciałabym się wreszcie poczuć dobrze.. Nie wiem też czy winy mam szukać gdzie indziej, skoro tarczycową sytuację mam zamkniętą...
A wy co sądzicie odnośnie mojej sytuacji?
Pozdrawiam
yourheroin1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-06, 08:32   #630
paolkalo1
Rozeznanie
 
Avatar paolkalo1
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 798
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Moj profesor by juz korygowal tsh, zmien lekarza bo co to xa stwierdzenie ze objawy odczuwa sie przy 10...

Wysłane z mojego GT-S7560 przy użyciu Tapatalka
paolkalo1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-12 13:00:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:18.