Łazienka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-14, 10:38   #1
uaoo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 3 280

Łazienka


Nie wiem czy w dobrym miejscu napisałam, no ale..
Otóż mój problem to łazienka. Jest obrzydliwie mała, ma niecały metr szerokości i 1,5m długości, bez okna. Kibelek mam oddzielnie, nawet jak bym chciała, aby był razem to nie ma mowy, bo miejsca brak. Nie mam pojęcia, jak to zrobić, aby była funkcjonalna i ładna. Chciałabym, aby znalazło się tam jakieś miejsce na kosmetyki itp. jakieś półki albo coś w tym stylu. Może macie jakieś pomysły na tak małą łazienka? Ja już jestem załamana, szperałam w internecie, ale nie ma żadnych aranżacji na taką łazienkę.
__________________

L. - 10.2011
K. - 01.2016
F. - 11.2017
uaoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 20:58   #2
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Łazienka

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 22:21   #3
niut80
Zadomowienie
 
Avatar niut80
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 059
Dot.: Łazienka

.

Edytowane przez niut80
Czas edycji: 2018-09-02 o 20:56
niut80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-16, 10:14   #4
MarzenaRozmarzona
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 3
Dot.: Łazienka

Hmm a może zamiast całej kabiny po prostu brodzik? Czy zwyczajnie zrobić sobie wysoki próg z płytek i tak wydzielić miejsce na kąpiel? A szafka najlepiej mała, wisząca - zmieścisz tam drobiazgi no i pod umywalkę w sam raz. tutaj jest przykład takiej - u mnie sprawdza się super

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2022-07-29 o 15:04 Powód: link
MarzenaRozmarzona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-16, 21:08   #5
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Łazienka

Cytat:
Napisane przez uaoo Pokaż wiadomość
Nie wiem czy w dobrym miejscu napisałam, no ale..
Otóż mój problem to łazienka. Jest obrzydliwie mała, ma niecały metr szerokości i 1,5m długości, bez okna. Kibelek mam oddzielnie, nawet jak bym chciała, aby był razem to nie ma mowy, bo miejsca brak. Nie mam pojęcia, jak to zrobić, aby była funkcjonalna i ładna. Chciałabym, aby znalazło się tam jakieś miejsce na kosmetyki itp. jakieś półki albo coś w tym stylu. Może macie jakieś pomysły na tak małą łazienka? Ja już jestem załamana, szperałam w internecie, ale nie ma żadnych aranżacji na taką łazienkę.
Możesz wrzucić plan łazienki z dokładnymi wymiarami? Teraz to wróżenie z fusów, bo nie wiemy na której ścianie są drzwi, jakiej szerokości, gdzie instalacje, czy masz już pralkę i jakich wymiarów itd.
Od siebie proponuję dobrze zagospodarować przestrzeń pod umywalką jakąś szafką np. w taki sposób: http://www.ikeafans.com/images/wordp...se-cabinet.jpg Do tego zamiast zwykłego lustra płytka szafka z lustrem. Nad pralką również szafka, może być z lustrzanymi drzwiami, ewentualnie cała zabudowa pralki z półkami nad pralką zasłonięta lustrzanymi drzwiami, które sprawią, że łazienka będzie mniej klaustrofobiczna.
Moja siostra ma takie półki narożne. Są z pozoru maleńkie, ale można na nich zmieścić sporo rzeczy: http://livethemma.ikea.se/sites/live...ration_2_0.jpg

Znalazłam przykładową zabudowę nad umywalką z użyciem lustrzanych drzwi szafek: http://desmond.imageshack.us/Himg607...pg&res=landing
i druga z użyciem dużego dobrze doświetlonego lustra, które świetnie powiększa przestrzeń: http://3.bp.blogspot.com/-y-2Wk-ZWmK...h_kolorach.jpg

Edytowane przez Elfia4
Czas edycji: 2013-09-16 o 21:12
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-17, 14:31   #6
M Studio Urody
Przyczajenie
 
Avatar M Studio Urody
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 20
Dot.: Łazienka

Łazienka jest naprawdę mała, podziwiam. Ale nie ma co się załamywać. Załóżmy że drzwi są na tej węższej ścianie. Jeśli planujesz kapitalny remont to wybieraj kafelki małych rozmiarów najlepiej mozaika, jasna kolorystyka ten zabieg powiększy optycznie wnętrze . Podłoga jasna na rynku są piękne kafle podłużne imitujące drewno, nie są drogie i jeśli dobrze je ułożysz mogą poszerzy bądź wydłużyć łazienkę. Masz tam prysznic? WOW Nie kupuj kabiny prysznicowej z akrylowym brodzikiem. Poproś kafelkarza aby zrobił Ci taki brodzik a hydraulika aby zamontował Ci listwę odpływową. zamontuj kawałek szyby tak aby nie dzielić jeszcze przestrzeni. Jeśli nie ma miejsca na szybę to chociaż zasłona. Modne są prysznice bez zabezpieczenia ale to tylko ładnie wygląda a bałagan niemiłosierny.Jeśli chodzi o umywalkę wybierz podłużną zaoszczędzisz sporo miejsca. Szafka pod umywalką wąska ale dosyć długa i nad umywalką szafka z frontem lustrzanym. Może być Ci ciężko znaleźć takie wąskie meble ale na pewno zrobią Ci takie na zamówienie.
M Studio Urody jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-18, 20:45   #7
uaoo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 3 280
Dot.: Łazienka

Dziękuje bardzo za wszystkie pomysły. Nie mam planu ani zdjęć łazienki, ale właśnie jestem w trakcie remontu. Otóż zakupiłam dzisiaj 'zestaw' w której znajduje się umywalka z szafką, słupek oraz lustro. Nic więcej już się nie zmieści. Jeżeli chodzi o prysznic to mam w płytkach brodzik na szerokości łazienki, jak na razie mam zasłonkę, bo nigdzie nie mogłam dostać drzwiczek na taki wymiar, a bardzo chciałam szklane.. hmm.. ciekawe czy robią na zamówienie, chyba będę musiała się popytać. Teraz łazienka wydaję się jeszcze mniejsza.. ale muszę sobie jakoś poradzić.
__________________

L. - 10.2011
K. - 01.2016
F. - 11.2017
uaoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-25, 13:43   #8
imindesign
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6
Dot.: Łazienka

Moja łazienka też jest mikromała Ma 2x1,5, ale jakoś z tego wybrnęliśmy. Ważne, żeby jej niezabudowywać szafkami itp., bo jeszcze bardziej się zmniejszy, a w ich miejsce dać duże lustra. My mamy do samego sufitu.

Na moim blogu zamieściliśmy zdjęcia łazienki, może się jakoś zainspirujesz? Uwaga - jest bardzo minimalistyczna:
http://www***

pozdrawiam, powodzenia

Edytowane przez Elfia4
Czas edycji: 2013-09-25 o 16:28 Powód: usunięcie linku do strony autora wpisu
imindesign jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-09, 20:54   #9
julkasia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 17
Dot.: Łazienka

ja bym zrobiła kabinę ale taką ze skośną podłogą, bez brodzika - wtedy zawsze możesz drzwi od kabiny przymknąć i ci powiększa się przestrzeń łazienki, i półki albo szafki do samego sufitu, żebyś miała gdzie pomieścić wszystkie kosmetyki
julkasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-03, 22:52   #10
Kilimara
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 1
Dot.: Łazienka

Co do kabiny to mozna sprobowac dopasowac jakas niestandardowa, nie na planie kwadratu. xxx
Poszukaj sama albo skonsultuj sie z doradca w sklepie, na pewno znajda cos pasujacego

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2022-07-29 o 15:03 Powód: reklama
Kilimara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-05, 08:23   #11
tevarrena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 99
Dot.: Łazienka

My też będziemy mieć małą łazienkę, bardzo wąską i szczerze mówiąc już teraz przeraża mnie, że trzeba będzie to jakoś zorganizować. Myślimy o wannie narożnej z parawanem prysznicowym, takie 2 w 1, ale to na razie tylko mgliste plany ;-)) U nas jest jeszcze ten problem, że na wprost drzwi jest kibelek i będzie musiał tam być, bo tak idą rury...Zastanawiałam się też przez jakiś czas nad prysznicem bezbrodzikowym, ktoś ma? Sprawdza się to? Woda dobrze odpływa?
tevarrena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-23, 12:09   #12
gabza
Raczkowanie
 
Avatar gabza
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 75
Dot.: Łazienka

Hm... poprzeglądaj sobie zdjęcia małych łazienek na necie i może akurat znajdziesz jakąś podobną do Twojej i od razu będzie łatwiej coś z nią zrobić. Tu Ci podrzucam linka [xxx] masz sporo zdjęć, siadaj i przeglądaj

Edytowane przez Elfia4
Czas edycji: 2014-04-23 o 17:40 Powód: usuniecie linku
gabza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-24, 19:09   #13
czerwonapanienka
Zadomowienie
 
Avatar czerwonapanienka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 033
Dot.: Łazienka

Potrzebuję Waszej pomocy. Kupiliśmy mieszkanie i chcemy wymienić kafelki w łazience. Łazienka jest mała (jej wymiary to 2,10 x 1,70). Będzie w niej wanna narożna, wc, szafka ze zlewem i pralka. Teraz naszym największym dylematem są kafelki. Musimy powiększyć jakoś optycznie łazienkę więc odpadają ciemne kafelki. Przygotowaliśmy wstępną wizję lecz martwię się że jednakowy kolor kafelek na ścianie i podłodze będzie zbyt monotonny.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (107,2 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 10949728_844593425579855_548135393_n.jpg (101,8 KB, 22 załadowań)
czerwonapanienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-17, 09:31   #14
trams
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 90
Dot.: Łazienka

A czy ktoś ma biale płytki w łazience? Bardoz mi się podobają ale nie wiem czy brać czy nie........ Czy takie płytki mogą być praktyczne?
trams jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-17, 10:29   #15
filip_turajczyk
Przyczajenie
 
Avatar filip_turajczyk
 
Zarejestrowany: 2016-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 6
Dot.: Łazienka

Ja bym wcale nie decydował się na kabinę prysznicową, bo wbrew pozorom zajmuje więcej miejsca niż wanna. Wanna jest dłuższa, ale wąska, a prysznic ma jednak swoją średnicę i zajmuje więcej miejsca niż się wydaje. Pomyśl też o czymś, co by rozwiązałoby problem mokrej podłogi. Polecam matę antypoślizgową xxx Jeśli chodzi o płytki to ja mam białe i nie narzekam. Nie mówiąc o tym, że powiększają optycznie wnętrze, co dość istotne przy małej łazience. Do tego duże lustro, które jeszcze bardziej powiększy łazienkę i jakaś szafeczka. Jak nie masz gdzie chować kosmetyków to może pomyśl by część z nich trzymać gdzie indziej. Moja dziewczyna część trzyma w szafce w sypialni (te różne kolorowe mazidła). Mała łazienka to wcale nie taki koszmar. Mało kto może się pochwalić na prawdę dużą, a jednak te łazienki wyglądają bardzo dobrze i są funkcjonalne.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-05-17 o 11:25 Powód: Link.
filip_turajczyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-29, 13:46   #16
Eveen
Rozeznanie
 
Avatar Eveen
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 512
Dot.: Łazienka

Przy małej łazience to jedyne co mi przychodzi na myśl to wszystko co jest podwieszane. Kabina, podwieszana półka z lustrem na kosmetyki, gdzieś tam jeszcze wieszaki... Co do koloru to pamiętaj, ze jak dodasz na jednej ścianie która jest w głębi łazienki ciemniejszy kolor to wizualnie niby mamy wrażenie, że czujemy jeszcze większy dystans. Poza tym jeszcze lustra są spoko.
Eveen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-18, 07:27   #17
ForumowiczkaPL
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 4
Dot.: Łazienka

Cześć, zdecydowanie ciężko jest zaaranżować małą łazienkę. Ale moi rodzice również nie mają dużego metrażu i poradziłam im, by [link] posiadała półeczki. Tam mieszczą się wszystkie niezbędne kosmetyki. Dodatkowo wc podtynkowe, żeby toaleta nie zabierała dużo miejsca Pozdrawiam!

---------- Dopisano o 07:26 ---------- Poprzedni post napisano o 07:24 ----------

Bardzo ładna ta łazienka !

---------- Dopisano o 07:27 ---------- Poprzedni post napisano o 07:26 ----------

Cytat:
Napisane przez julkasia Pokaż wiadomość
ja bym zrobiła kabinę ale taką ze skośną podłogą, bez brodzika - wtedy zawsze możesz drzwi od kabiny przymknąć i ci powiększa się przestrzeń łazienki, i półki albo szafki do samego sufitu, żebyś miała gdzie pomieścić wszystkie kosmetyki
Bardzo fajny pomysł!

Edytowane przez Mijanou
Czas edycji: 2022-10-18 o 19:57
ForumowiczkaPL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-24, 15:58   #18
olacracov
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 8
Dot.: Łazienka

Jestem tego samego zdania co porzednicy. Zmiany w łazience to zawsze spore wyzwanie, szczególnie w dzisiejszych czasach gdy wybór produktów mamy tak duży. Jeśli podobają wam się tradycyjne białe kafelki, można poszukać glazury w nietypowej formie. Mogą to być prostokątne płytki lub wąskie paski, sprawdzające się właśnie w wąskich łazienkach. Jeżeli powiesimy na ścianie jakieś duże lustro to zwiększymy optycznie pomieszczenie. Wszystko będzie sprowadzało się do tego ile chcemy przeznaczyć na ten cel i jaki poziom wykończenia nas interesuje. W pierwszej kolejności zobaczcie co oferuje sklep z płytkami xxxx w internecie. Przekonamy się o tym jak wygląda definicja nowocześnie urządzonej łazienki.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2024-04-05 o 12:25 Powód: link reklamowy i zmiana treści po edycji post
olacracov jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-25, 06:03   #19
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Łazienka

Cytat:
Napisane przez olacracov Pokaż wiadomość
W małej łazience to rzeczywiście może być z deka problem. Nie ma możliwości jakiejś przebudowy?
To jest wątek prawie sprzed dekady. Autorka już dawno może mieszkać gdzie indziej i raczej na pewno jest już po remoncie łazienki.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-11-25 07:03:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:23.