Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL - Strona 50 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-07, 16:42   #1471
gorzka prawda
Zadomowienie
 
Avatar gorzka prawda
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 147
Dot.: Uwaga na TETRALYSAL!!!

Cytat:
Napisane przez maix Pokaż wiadomość
Nie wiem czy już ktoś to napisał, bo nie miałam czasu przeczytać uważnie całego wątku, ale ja mam BARDZO BARDZO ZŁE doświadczenia z tym lekiem moja córka gdy miała lat około 16 dostała od dermatologa receptę na ten lek i wiązała z nim bardzo wielkie nadzieje, choć trądzik miała bardzo słaby, ale wiadomo jak jest w tym wieku - dramaty z powodu każdego pryszcza. Zaczęła brać, chyba 2 razy dziennie, czuła się coraz gorzej. Trądzik nie schodził - ona słabła. Zrobiłyśmy wyniki, nic w nich nie wyszło, a ja jeszcze wtedy zupełnie nie kojarzyłam tego z Tetralysalem. Kazałam jej na wszelki wypadek odstawić ten antybiotyk, żeby zrobić kolejne wyniki bez wpływów żadnych leków, nie posłuchała i po kryjomu brała go dalej, bo wiadomo - pryszcze najważniejsze. Nie będę się rozpisywać, ale po 2 tygodniach córka trafiła do szpitala z ciężkim, toksycznym uszkodzeniem nerek, w stanie zagrożenia życia!!! Groził jej przeszczep nerek! Okazało się, że ma uczulenie na tetracyklinę, co podobno wcale nie jest takie rzadkie. Wyzdrowiała, ale uważajcie na siebie i nie lekceważcie złego samopoczucia po tym leku. To trucizna.
Bardzo współczuje i życzę córce dużo zdrowia.

Opisana przez Ciebie sytuacja może mieć miejcse w przypadku każdego innego nowego leku, który stosujemy. Nie możemy przewidzieć przecież reakcji naszego organizmu. I tak jak napisałaś należy uważnie obserwować reakcję na dany lek. Więc to na pewno nie jest trucizna. To lek, który wielu osobom pomógł.
Jeszcze chciałam wtrącić ogólną dygresję, że poza reakcją alergiczną tetralysal może spowodować utratę wzroku, notowano takie przypadki (jest wymienione na ulotce), a zapewne ze świeczką można szukać osób, które zbadały się w celu sprawdzenia czy nie są w grupie zwiększonego ryzyka.

Poza tym uważam, że 16 lat to nie jest odpowiedni okres na stosowanie tak silnego antybiotyku. Wiem jak wtedy ważny jest wygląd, ale zdrowie jeszcze ważniejsze. Trądzik z wiekiem mija. Jeżeli nie minie dopiero wówczas powinno rozważyć się poważniejsze metody leczenia (w tym tetralysal). Być może Ty i wiele osób się ze mną nie zgodzi, ale podkreślam, że to moje zdanie i ja tak uważam.
__________________
(...) prawda jest gorzka bez pociechy,
którą daje nadzieja (...)
Eduard Bass




Edytowane przez gorzka prawda
Czas edycji: 2010-02-07 o 16:47
gorzka prawda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-07, 18:57   #1472
dontknow
Zakorzenienie
 
Avatar dontknow
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zachód PL
Wiadomości: 5 302
GG do dontknow
Dot.: Uwaga na TETRALYSAL!!!

ja mam prawie 17 lat, biorę tetrę i nie narzekam^
nie wiem, co ma do wszystkiego wiek..
__________________
Aktualnie na SFD.
Ale jeszcze tu wrócę
dontknow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-07, 19:14   #1473
tavia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 22
Dot.: Uwaga na TETRALYSAL!!!

hmm ja mam 17 lat biore tetralysal 3 tydzien..ale czuje sie ok. nic nie zauwazylam..moze wzmozony apetyt...ale to tylko chyba sobie tak tlumacze;p
tavia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-07, 20:18   #1474
dontknow
Zakorzenienie
 
Avatar dontknow
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zachód PL
Wiadomości: 5 302
GG do dontknow
Dot.: Uwaga na TETRALYSAL!!!

ej, ja też miałam wzmożony apetyt! hahaha! może to nie przypadek jednak?
biorę już trzeci miesiąc. nie zauważyłam ŻADNYCH skutków ubocznych oprócz poprawy cery
__________________
Aktualnie na SFD.
Ale jeszcze tu wrócę
dontknow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-16, 14:35   #1475
kasiekasiek
Zadomowienie
 
Avatar kasiekasiek
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 431
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Witam
Niedawno wróciłam z wizyty i mojej pani dermatolog, która zaniepokojona stanem mojej cery przepisała mi właśnie Tetralysal. Powiem szczerze, że trochę się obawiam. Mam brać jedną tabletkę dziennie przez miesiąc. Dodatkowo do smarowania Differin i Brevoxyl. Jak działają te mazidła już wiem, bo stosowałam je, ale Tetralysal to dla mnie nowość. Sama już nie wiem co o tym myśleć. Widzę, że opinie są bardzo różne, ale chyba nie ma co sugerować się jakimiś rzadkimi przypadkami strasznie złego działania tylko spróbować. Mam nadzieję, że będzie okej.

mam jeszcze pytanie - czy Tetralysal powoduje u was takie same skutki uboczne jak "normalne" antybiotyki? Mam tu na myśli nudności, bóle brzucha itp. Bo ja zazwyczaj tak reaguję na antybiotyki.
__________________
17

Edytowane przez kasiekasiek
Czas edycji: 2010-02-16 o 14:38
kasiekasiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-16, 15:45   #1476
gorzka prawda
Zadomowienie
 
Avatar gorzka prawda
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 147
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Ja po tetralysalu miałam straszne bóle brzucha. Kup sobie jakieś leki osłonowe na żołądek.
__________________
(...) prawda jest gorzka bez pociechy,
którą daje nadzieja (...)
Eduard Bass



gorzka prawda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-16, 16:01   #1477
kasiekasiek
Zadomowienie
 
Avatar kasiekasiek
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 431
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez gorzka prawda Pokaż wiadomość
Ja po tetralysalu miałam straszne bóle brzucha. Kup sobie jakieś leki osłonowe na żołądek.

osłonowe obowiązkowo łykam. a jak efekty po kuracji? Tetralysal pomógł?
__________________
17
kasiekasiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-16, 16:32   #1478
gorzka prawda
Zadomowienie
 
Avatar gorzka prawda
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 147
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez kasiekasiek Pokaż wiadomość
osłonowe obowiązkowo łykam. a jak efekty po kuracji? Tetralysal pomógł?
To dobrze, że bierzesz coś osłonowo, jak masz tak ,,słaby" żołądek to uważaj i obserwuj czy nic się nie dzieje. A co do efektów terapii to ja jestem tym przypadkiem, któremu tetralysal skutecznie pomógł. Rok po skończeniu kuracji nie mam problemów z trądzikiem. Nie jest idealnie jak jakiś czas temu, bo ostatnio cera zaczęła mi się przetłuszczać i mam więcej zaskórników, ale nie mam pryszczy. A miałam takie bolące gule i ropne duże krosty, które schodziły długimi tygodniami.
Mam nadzieję, że Tobie również pomoże i to na długo. Niektórym nie pomaga, innym pomaga na krótko. Nie ma co się sugerować. Musisz sama sprawdzić. I na początku może być nieco gorzej (wysyp), ale to dobry znak świadczący o tym, że cera się oczyszcza. Tak więc cierpliwości i powodzenia.
__________________
(...) prawda jest gorzka bez pociechy,
którą daje nadzieja (...)
Eduard Bass



gorzka prawda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-16, 16:54   #1479
sloneczko42s
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 35
Dot.: Tetralysal

.

Edytowane przez sloneczko42s
Czas edycji: 2012-06-12 o 16:26
sloneczko42s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-16, 17:41   #1480
kasiekasiek
Zadomowienie
 
Avatar kasiekasiek
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 431
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez gorzka prawda Pokaż wiadomość
To dobrze, że bierzesz coś osłonowo, jak masz tak ,,słaby" żołądek to uważaj i obserwuj czy nic się nie dzieje. A co do efektów terapii to ja jestem tym przypadkiem, któremu tetralysal skutecznie pomógł. Rok po skończeniu kuracji nie mam problemów z trądzikiem. Nie jest idealnie jak jakiś czas temu, bo ostatnio cera zaczęła mi się przetłuszczać i mam więcej zaskórników, ale nie mam pryszczy. A miałam takie bolące gule i ropne duże krosty, które schodziły długimi tygodniami.
Mam nadzieję, że Tobie również pomoże i to na długo. Niektórym nie pomaga, innym pomaga na krótko. Nie ma co się sugerować. Musisz sama sprawdzić. I na początku może być nieco gorzej (wysyp), ale to dobry znak świadczący o tym, że cera się oczyszcza. Tak więc cierpliwości i powodzenia.
będę próbować, bo obecny stan mojej cery jest fatalny. dziękuję za odpowiedź.
__________________
17
kasiekasiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-16, 19:02   #1481
dontknow
Zakorzenienie
 
Avatar dontknow
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zachód PL
Wiadomości: 5 302
GG do dontknow
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

kasiekasiek - życzę powodzenia ;*
byłoby miło, gdybyś informowała nas o przebiegu twojej kuracji

u mnie mija już prawie trzeci miesiąc- w każdym bądź razie wzięłam już 5 opakowań i właśnie zaczęłam szóste.
jestem mega zadowolona z efektów, ale niestety z cery nie. brzmi dziwnie?
otóż chodzi mi o przebarwienia- mam straszne policzki pod tym względem i już nie mogę się doczekać mikrodermabrazji, na którą niewątpliwie się zapiszę.
poza tym jestem przed okresem, więc to oczywiste, że wyskoczyło mi coś tam koło brody, ale nie jest to tak duże i złośliwe (czy jak kto woli bolesne/widoczne), jak do tej pory.
jedyne co mnie denerwuje, to ogromna gula koło oka, której sama się zresztą nabawiłam. na długo zapamiętam, że ZASKÓRNIKÓW SIĘ NIE WYCISKA, bo może wyjść z tego niezły syf ;/
__________________
Aktualnie na SFD.
Ale jeszcze tu wrócę
dontknow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-16, 20:33   #1482
beatrise
Raczkowanie
 
Avatar beatrise
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 260
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

U mnie jak na razie bardzo wolno widać poprawę cery, ale różnie i na przemian to bywa. Raz jest że idzie ku lepszemu i stan mojej cery się polepsza, a raz moja twarz wygląda strasznie bo robi mi się pełno krostek, które mnie drażnią, a ja głupia nie mogę powstrzymać się żeby ich nie wycisnąć.

Czy jest możliwe by od tego leku bardzo psuły się zęby?
Przed kuracją byłam u dentysty na kontroli i było ok, a wczoraj ( po ok. 3 miesiącach kuracji ) okazało się, że mam do zrobienia trzy zęby SZOK
Dbałam o zęby więc nie ma tu mowy o jakimkolwiek zaniedbaniu i o złej higienie.
Zauważyłam też, żę szybko osadza mi się osad na zębach i mnie to wkurza. Bo ja zaraz albo lecę umyć zęby, albo łapię za nitkę dentystyczną ( oczywiście nie zawsze ) hehe to takie moje chyba małe zboczenie ))
__________________
Łódź - 23.05.2013r - Allergan Natrelle 340
beatrise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-16, 20:44   #1483
kasiekasiek
Zadomowienie
 
Avatar kasiekasiek
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 431
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez dontknow Pokaż wiadomość
kasiekasiek - życzę powodzenia ;*
byłoby miło, gdybyś informowała nas o przebiegu twojej kuracji
na pewno będę was informowała o przebiegu kuracji i mam nadzieję, że dołączę do grona wyleczonych i szczęśliwych

Mój trądzik obejmuje głównie czoło. Robią mi się często te okropne podskórne gule, dziwne krosty, wypryski, które nie dość, że strasznie bolą, to jeszcze strasznie długo się goją i pozostawiają trwałe blizny. Koszmar. W ogóle mam strasznie cienką, delikatną i co najgorsze przesuszoną skórę. Nie wyobrażam sobie co będzie jak zacznę stosować ten Differin, ale wierzę, że będzie okej. Postanowiłam, że: łykam tetralysal, nie wyciskam, smaruję regularnie Differinem i nawilżam! I nie mogę się poddać, bo naprawdę mam ogromne kompleksy na punkcie mojej cery. Nie raz zdarzało mi się płakać po spojrzeniu w lustro. Ech... Wiem, że dobrze to rozumiecie. Gdybym próbowała się ugiąć, to przywołajcie mnie do porządku, proszę Bywam strasznie niecierpliwa, więc potrzebna mi motywacja i mobilizacja.

Boję się tylko, że spodziewając się ładnej, czystej cery o wyrównanym kolorycie znacznie się przeliczę i rozczaruję. Ale czas pokaże. Mam nadzieję, że moja pani doktor wie co robi.
__________________
17
kasiekasiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-16, 20:56   #1484
gorzka prawda
Zadomowienie
 
Avatar gorzka prawda
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 147
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

beatrise co do tych zębów to miałam tak samo. Początkowo nie zauważałam związku z tetralysalem, aż dowiedziałam się tu na wątku, że na opakowaniu jest coś o zębach napisane. Mało tego ja po kilku miesiącach od zakończenia terapii zauważyłam, że zmienił mi się odcień zębów. Są bardziej żółte, niewiele bo o jeden ton, ale ja widzę różnicę i nic na to nie pomaga. Do tego ten osad. Jest nadal i to w chwilę po umyciu nawet gdy nic nie jem!
__________________
(...) prawda jest gorzka bez pociechy,
którą daje nadzieja (...)
Eduard Bass




Edytowane przez gorzka prawda
Czas edycji: 2010-02-16 o 20:58
gorzka prawda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-16, 21:10   #1485
beatrise
Raczkowanie
 
Avatar beatrise
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 260
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez gorzka prawda Pokaż wiadomość
beatrise co do tych zębów to miałam tak samo. Początkowo nie zauważałam związku z tetralysalem, aż dowiedziałam się tu na wątku, że na opakowaniu jest coś o zębach napisane. Mało tego ja po kilku miesiącach od zakończenia terapii zauważyłam, że zmienił mi się odcień zębów. Są bardziej żółte, niewiele bo o jeden ton, ale ja widzę różnicę i nic na to nie pomaga. Do tego ten osad. Jest nadal i to w chwilę po umyciu nawet gdy nic nie jem!
no to mnie pocieszyłaś ehh
Kurcze czy zawsze tak musi być, że jak na coś pomaga to od razu musi na coś szkodzić ;/
A jak przed kuracją wybielałam sobie zęby i na marne ehhh
No ale muszę zacisnąć zęby ( hehe ale to zabrzmiało ) i jakoś to przetrwać. Tylko aż strach pomysleć jak moje zęby będą wyglądać po zakończeniu kuracji jak już są kiepskie. No żeby się nie okazało, że jako młoda osoba będę musiała wszytskie zęby po wymieniać hehe
No teraz żartuję, ale jak na razie tylko to mi pozostało
__________________
Łódź - 23.05.2013r - Allergan Natrelle 340
beatrise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-16, 21:14   #1486
gorzka prawda
Zadomowienie
 
Avatar gorzka prawda
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 147
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Ja tam wole mieć żółte zęby i ładną buzię bez pryszczy
__________________
(...) prawda jest gorzka bez pociechy,
którą daje nadzieja (...)
Eduard Bass



gorzka prawda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-16, 21:22   #1487
beatrise
Raczkowanie
 
Avatar beatrise
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 260
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez gorzka prawda Pokaż wiadomość
Ja tam wole mieć żółte zęby i ładną buzię bez pryszczy
w 100 % się z Tobą zgadzam

A przecież zawsze ząbki można wybielić
__________________
Łódź - 23.05.2013r - Allergan Natrelle 340
beatrise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-16, 21:30   #1488
gorzka prawda
Zadomowienie
 
Avatar gorzka prawda
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 147
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez beatrise Pokaż wiadomość
w 100 % się z Tobą zgadzam

A przecież zawsze ząbki można wybielić
Ja kupiłam sobie pastę do zębów colgate total 12 zaawansowane czyszczenie. Wybielające w ogóle nie działają teraz na mnie, przed tetrą był po nich jakiś efekt. Za to ta, o której wspomniałam dobrze radzi sobie z tym osadem, bynajmniej u mnie. Mogę polecić.
__________________
(...) prawda jest gorzka bez pociechy,
którą daje nadzieja (...)
Eduard Bass



gorzka prawda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-18, 17:56   #1489
missaint
Przyczajenie
 
Avatar missaint
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

cześć,
mam pytanie odnośnie Tetralysalu. (Pewnie odpowiedź na nie gdzieś już na forum padła, ale przewertowałam prawie wszystko i nie mogę znaleźć, więc z góry przepraszam jeśli się powtarzam )

A mianowicie: skończyłam właśnie brać antybiotyk, a wiem, że podczas brania nie można się opalać. Może ktoś z Was wie po jakim czasie od odstawienia leku można np. przejść się na solarium?
(wiem, że to ma złe działanie na cerę, ale robię to bardzo sporadycznie i na bardzo krótko)

z góry dziękuję i pozdrawiam
missaint jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-18, 20:31   #1490
roksisia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 3
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

To może i ja wam opowiem moją historie z tym lekiem , jak i z tradzikiem . Mam 22 lata .

Nie mialam raczej problemow skornych , zaczely sie okolo pazdziernika ( dziwne ze po wizycie u kosmetyczki ale moze to przypadek ?!) . Poszłam do dermatologa z okolo 8 krostami na brodzie . Dermatolog przepisała mi wlasnie tetralysal i lek na grzywice ( nie pamietam teraz nazwy ) . I od 14 grudnia brałam tetre . Sytuacja wygladała coraz gorzej , na sylwestra byłam zalamana !!! Miałam ropne podskórne czerwone kropki , ktore co jakis czas wyrzucały rope , po czym chwila przerwy i znowu z tych samych miejsc , tradzik objal mi lewy policzek i czoło , nawet na dekoldzie wyskoczyły mi 2 .

Dodam ze dbam o diete , nie jem czekolady czy fast foodow . Uzywałam kosmetykow la roche posay ( toniku , zelu , wody temalnej , kremu effaclar K i i Duo , w tym podkładu maskujacego .

Wygladałam tak tragicznie ze z mama postanowilysmy zajac sie tym kompleksowo .

Na poczatku poszłam do lekarza medycyny estetycznej , do ktorego chodzimy na kwasy dla odswiezenia skory . Stwierdził ze jest to ostry stan trądziku . Powiedział ze mam przestać brac tetre i zrobić wymaz skórny na tlenowce i beztlenowce ( bo taki stan to moze byc nawet gronkowiec ) ! Zrobiłam te badania , zaplacilam za nie 72 zł .

Z wynikiem udałam się juz do prywatnego dermatologa w celu ratunku . Przepisał mi :
Orugal 100mg 1x 130zł
Unidox Solutab 100mg 1x 7 zł
Zineryt 45 zł ( zewnetrznie )

Oprocz tego co przepisał brałam witamine A+E , robiłam ziolowe parówki .

Co ciekawe powiedział ze mam odstawic kremy la roche posay . Miałam myc twarz rano i wieczorem zelem LRP i przemywać tonikiem . Plus woda termalna dla kojenia skory .

Po 2 tygodniach leku poszlam do doktora na mikrodermoblazje , ktora nie wygladala jak mikro medycyny estetycznej Bolało niesamowicie , zdzierał mi stropki ropne , jak i grodki . Ale wytrzymalam Po zabiegu z niektorych miejsc leciala mi krew , szczegolnie z policzka ktory trudniej sie goil od np brody .
Byłam zdziwiona ze nie zaproponowal mi mikro po skonczonej terapi . WG. doktora leki dzialaja coraz slabiej z czasem , a mikrodermoblazja oczysci mi skore i sprawi ze lek bedzie sie o wiele lepiej wchłaniał , co skroci czas kuracji ( zasugerował ze lepiej zaplacic 150zł za mikro niz truć sie lekami )

Byłam błam bardzo sceptycznie nastawiona , ale fakycznie , buzka po 6 dniach wyglada nastepujaco :
Mam 3 ropne krostki . TYLKO 3 !!!!!! Na brodzie czerwone przebaarwienia sa nadal , ale bledsze po mikro zdecydowanie . Wszystko tak jest wygojone , plaskie , niebolące Fakt ze bez pudru mineralnego wyglada to nadal kiepsko , ale tuszujac kropki mam gladka skore ... Wteszcie nie chodze z szalikiem ... Jestem Przeszczesliwa .
Fakt ze sporo wydałam , dr powiedzial ze jeszcze minimum 4 mikro zeby efekty byly naprawde zadowalajace . Ale powiedział też ze wiecej antybiotyku doustnego nie dostane tylko zewnetrzne .

Chciałam jeszcze dodać ze dr powiedział ze tetralisal nie mogl powodowac nasilenie objawow tradziku , powiedzial tylko ze tertra dla mnie to był za słaby , zle dobrany lek ... Szkoda ze zmarnowałam miesiac czasu chcac zaoszczedzic 80zł na wizycie prywatnej Nie musiala bym teraz tyle wydawac na mikro ... ( u mnie w miescie są 2 dobrzy dermatolodzy , polecani , i tylko prywatnie )

Jeszcze jedno dodam pytalam sie czy moge kupic jakis krem na przebarwienia , ale powiedział ze tego typu kremy na blizny bede uzywac ale 2 miesiace od poczatku kuracji , powiedzial ze by kolidowaly z leczeniem ...

Moze komus pomoge . Sory ze tak dlugo heh.
roksisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-18, 23:28   #1491
goska87
Zadomowienie
 
Avatar goska87
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Toruń/Skce
Wiadomości: 1 355
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez roksisia Pokaż wiadomość
To może i ja wam opowiem moją historie z tym lekiem , jak i z tradzikiem . Mam 22 lata .

Nie mialam raczej problemow skornych , zaczely sie okolo pazdziernika ( dziwne ze po wizycie u kosmetyczki ale moze to przypadek ?!) . Poszłam do dermatologa z okolo 8 krostami na brodzie . Dermatolog przepisała mi wlasnie tetralysal i lek na grzywice ( nie pamietam teraz nazwy ) . I od 14 grudnia brałam tetre . Sytuacja wygladała coraz gorzej , na sylwestra byłam zalamana !!! Miałam ropne podskórne czerwone kropki , ktore co jakis czas wyrzucały rope , po czym chwila przerwy i znowu z tych samych miejsc , tradzik objal mi lewy policzek i czoło , nawet na dekoldzie wyskoczyły mi 2 .

Dodam ze dbam o diete , nie jem czekolady czy fast foodow . Uzywałam kosmetykow la roche posay ( toniku , zelu , wody temalnej , kremu effaclar K i i Duo , w tym podkładu maskujacego .

Wygladałam tak tragicznie ze z mama postanowilysmy zajac sie tym kompleksowo .

Na poczatku poszłam do lekarza medycyny estetycznej , do ktorego chodzimy na kwasy dla odswiezenia skory . Stwierdził ze jest to ostry stan trądziku . Powiedział ze mam przestać brac tetre i zrobić wymaz skórny na tlenowce i beztlenowce ( bo taki stan to moze byc nawet gronkowiec ) ! Zrobiłam te badania , zaplacilam za nie 72 zł .

Z wynikiem udałam się juz do prywatnego dermatologa w celu ratunku . Przepisał mi :
Orugal 100mg 1x 130zł
Unidox Solutab 100mg 1x 7 zł
Zineryt 45 zł ( zewnetrznie )

Oprocz tego co przepisał brałam witamine A+E , robiłam ziolowe parówki .

Co ciekawe powiedział ze mam odstawic kremy la roche posay . Miałam myc twarz rano i wieczorem zelem LRP i przemywać tonikiem . Plus woda termalna dla kojenia skory .

Po 2 tygodniach leku poszlam do doktora na mikrodermoblazje , ktora nie wygladala jak mikro medycyny estetycznej Bolało niesamowicie , zdzierał mi stropki ropne , jak i grodki . Ale wytrzymalam Po zabiegu z niektorych miejsc leciala mi krew , szczegolnie z policzka ktory trudniej sie goil od np brody .
Byłam zdziwiona ze nie zaproponowal mi mikro po skonczonej terapi . WG. doktora leki dzialaja coraz slabiej z czasem , a mikrodermoblazja oczysci mi skore i sprawi ze lek bedzie sie o wiele lepiej wchłaniał , co skroci czas kuracji ( zasugerował ze lepiej zaplacic 150zł za mikro niz truć sie lekami )

Byłam błam bardzo sceptycznie nastawiona , ale fakycznie , buzka po 6 dniach wyglada nastepujaco :
Mam 3 ropne krostki . TYLKO 3 !!!!!! Na brodzie czerwone przebaarwienia sa nadal , ale bledsze po mikro zdecydowanie . Wszystko tak jest wygojone , plaskie , niebolące Fakt ze bez pudru mineralnego wyglada to nadal kiepsko , ale tuszujac kropki mam gladka skore ... Wteszcie nie chodze z szalikiem ... Jestem Przeszczesliwa .
Fakt ze sporo wydałam , dr powiedzial ze jeszcze minimum 4 mikro zeby efekty byly naprawde zadowalajace . Ale powiedział też ze wiecej antybiotyku doustnego nie dostane tylko zewnetrzne .

Chciałam jeszcze dodać ze dr powiedział ze tetralisal nie mogl powodowac nasilenie objawow tradziku , powiedzial tylko ze tertra dla mnie to był za słaby , zle dobrany lek ... Szkoda ze zmarnowałam miesiac czasu chcac zaoszczedzic 80zł na wizycie prywatnej Nie musiala bym teraz tyle wydawac na mikro ... ( u mnie w miescie są 2 dobrzy dermatolodzy , polecani , i tylko prywatnie )

Jeszcze jedno dodam pytalam sie czy moge kupic jakis krem na przebarwienia , ale powiedział ze tego typu kremy na blizny bede uzywac ale 2 miesiace od poczatku kuracji , powiedzial ze by kolidowaly z leczeniem ...

Moze komus pomoge . Sory ze tak dlugo heh.
Cieszę się, że udało Ci się wygrać z trądzikiem

To, że kremy są drogie i z apteki wcale nie oznaczają, że są dobre. Czasami Ziaja za 5 zł potrafi zdziałać więcej niż vichy za 50zł. Przeważnie płaci się za markę, a nie skuteczność
Z tego co powszechnie dziewczyny mówią tetra może spowodować nasilenie trądziku (wysyp) w którym cera się oczyszcza, a na efekty czeka się właśnie mies. - 1,5.
A co do prywatnych lekarzy, niestety lepiej o człowieka zadbają niż publiczni. Tak już jest i raczej w tej kwestii się w najbliższej przyszłości nie zmieni

Raport z mojego stanu cery: jestem najprawdopodobniej przed okresem (znaczy nie najprawdopodobniej, tylko na pewno jestem ), dlatego dorobiłam się: jednego na czole (samym środeczku ) ale dobrze że mam grzywke , dwa małe "bliźniacze" między wargą a nosem (prawie zwalczone), dwa na brodzie i jeden na płatku ucha ( z czym, że ten jest największy i najbardziej boli) Wszystko to bolące czerwonawe gule, z którymi mam nadzieję się uporać Duac-iem do końca weekendu
__________________
"Hard to find how I feel, especially when your smothering me.
Hard to find how I feel, please someone help me.
Hard to find how I feel, controlling me every step of the way."


13.09.2008r. --> Jestem posiadaczką prawa jazdy
goska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-19, 11:12   #1492
kasiekasiek
Zadomowienie
 
Avatar kasiekasiek
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 431
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Tetralysalu dzień 4. (+ Differin i Brevoxyl)
Jest źle, ale nie z powodu antybiotyku na pewno, raczej maści i moje łapki są przyczyną Naczytałam się różnych opinii i trochę zwątpiłam w sens tego wszystkiego. (bo leki albo nie działają, albo trądzik wraca zaraz po odstawieniu ze zdwojoną siłą....). Ale nie będę mięczakiem - jak nie będę nic robić w tym kierunku, to na pewno trądzik sam się nie wyleczy. Trzymajcie kciuki.

Skutków ubocznych dzięki Bogu narazie nie odnotowałam i mam nadzieję, że tak pozostanie już do końca. Biorę osłonowe. I tylko apetyt mam jakiś większy... :P
__________________
17
kasiekasiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-19, 11:32   #1493
goska87
Zadomowienie
 
Avatar goska87
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Toruń/Skce
Wiadomości: 1 355
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez kasiekasiek Pokaż wiadomość
Tetralysalu dzień 4. (+ Differin i Brevoxyl)
Jest źle, ale nie z powodu antybiotyku na pewno, raczej maści i moje łapki są przyczyną Naczytałam się różnych opinii i trochę zwątpiłam w sens tego wszystkiego. (bo leki albo nie działają, albo trądzik wraca zaraz po odstawieniu ze zdwojoną siłą....). Ale nie będę mięczakiem - jak nie będę nic robić w tym kierunku, to na pewno trądzik sam się nie wyleczy. Trzymajcie kciuki.

Skutków ubocznych dzięki Bogu narazie nie odnotowałam i mam nadzieję, że tak pozostanie już do końca. Biorę osłonowe. I tylko apetyt mam jakiś większy... :P
To wiedzę, że trzymasz się tych opinii, a nie opinii, że tetra pomogła i wyleczyła "na zawsze"?
__________________
"Hard to find how I feel, especially when your smothering me.
Hard to find how I feel, please someone help me.
Hard to find how I feel, controlling me every step of the way."


13.09.2008r. --> Jestem posiadaczką prawa jazdy
goska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-19, 11:57   #1494
kasiekasiek
Zadomowienie
 
Avatar kasiekasiek
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 431
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez goska87 Pokaż wiadomość
To wiedzę, że trzymasz się tych opinii, a nie opinii, że tetra pomogła i wyleczyła "na zawsze"?
Szczerze mówiąc to staram się nie trzymać się ani jednych ani drugich. Ale ufam mojej pani dermatolog. Lekarstwa na różne osoby inaczej działają, ale wierzę, że mi Tetralysal pomoże Poza tym kiedyś jak brałam antybiotyk na zapalenie zatok to też naczytałam się różnych opinii o skutkach ubocznych, że aż sie leczyć odechciewało. Rozum zwyciężył - fakt, antybiotyk był mocny, ale brałam osłonowe, wyleczył mnie a i skutków ubocznych nie było.
__________________
17
kasiekasiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-19, 15:02   #1495
dontknow
Zakorzenienie
 
Avatar dontknow
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zachód PL
Wiadomości: 5 302
GG do dontknow
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez roksisia Pokaż wiadomość
To może i ja wam opowiem moją historie z tym lekiem , jak i z tradzikiem . Mam 22 lata .

Nie mialam raczej problemow skornych , zaczely sie okolo pazdziernika ( dziwne ze po wizycie u kosmetyczki ale moze to przypadek ?!) . Poszłam do dermatologa z okolo 8 krostami na brodzie . Dermatolog przepisała mi wlasnie tetralysal i lek na grzywice ( nie pamietam teraz nazwy ) . I od 14 grudnia brałam tetre . Sytuacja wygladała coraz gorzej , na sylwestra byłam zalamana !!! Miałam ropne podskórne czerwone kropki , ktore co jakis czas wyrzucały rope , po czym chwila przerwy i znowu z tych samych miejsc , tradzik objal mi lewy policzek i czoło , nawet na dekoldzie wyskoczyły mi 2 .

Dodam ze dbam o diete , nie jem czekolady czy fast foodow . Uzywałam kosmetykow la roche posay ( toniku , zelu , wody temalnej , kremu effaclar K i i Duo , w tym podkładu maskujacego .

Wygladałam tak tragicznie ze z mama postanowilysmy zajac sie tym kompleksowo .

Na poczatku poszłam do lekarza medycyny estetycznej , do ktorego chodzimy na kwasy dla odswiezenia skory . Stwierdził ze jest to ostry stan trądziku . Powiedział ze mam przestać brac tetre i zrobić wymaz skórny na tlenowce i beztlenowce ( bo taki stan to moze byc nawet gronkowiec ) ! Zrobiłam te badania , zaplacilam za nie 72 zł .

Z wynikiem udałam się juz do prywatnego dermatologa w celu ratunku . Przepisał mi :
Orugal 100mg 1x 130zł
Unidox Solutab 100mg 1x 7 zł
Zineryt 45 zł ( zewnetrznie )

Oprocz tego co przepisał brałam witamine A+E , robiłam ziolowe parówki .

Co ciekawe powiedział ze mam odstawic kremy la roche posay . Miałam myc twarz rano i wieczorem zelem LRP i przemywać tonikiem . Plus woda termalna dla kojenia skory .

Po 2 tygodniach leku poszlam do doktora na mikrodermoblazje , ktora nie wygladala jak mikro medycyny estetycznej Bolało niesamowicie , zdzierał mi stropki ropne , jak i grodki . Ale wytrzymalam Po zabiegu z niektorych miejsc leciala mi krew , szczegolnie z policzka ktory trudniej sie goil od np brody .
Byłam zdziwiona ze nie zaproponowal mi mikro po skonczonej terapi . WG. doktora leki dzialaja coraz slabiej z czasem , a mikrodermoblazja oczysci mi skore i sprawi ze lek bedzie sie o wiele lepiej wchłaniał , co skroci czas kuracji ( zasugerował ze lepiej zaplacic 150zł za mikro niz truć sie lekami )

Byłam błam bardzo sceptycznie nastawiona , ale fakycznie , buzka po 6 dniach wyglada nastepujaco :
Mam 3 ropne krostki . TYLKO 3 !!!!!! Na brodzie czerwone przebaarwienia sa nadal , ale bledsze po mikro zdecydowanie . Wszystko tak jest wygojone , plaskie , niebolące Fakt ze bez pudru mineralnego wyglada to nadal kiepsko , ale tuszujac kropki mam gladka skore ... Wteszcie nie chodze z szalikiem ... Jestem Przeszczesliwa .
Fakt ze sporo wydałam , dr powiedzial ze jeszcze minimum 4 mikro zeby efekty byly naprawde zadowalajace . Ale powiedział też ze wiecej antybiotyku doustnego nie dostane tylko zewnetrzne .

Chciałam jeszcze dodać ze dr powiedział ze tetralisal nie mogl powodowac nasilenie objawow tradziku , powiedzial tylko ze tertra dla mnie to był za słaby , zle dobrany lek ... Szkoda ze zmarnowałam miesiac czasu chcac zaoszczedzic 80zł na wizycie prywatnej Nie musiala bym teraz tyle wydawac na mikro ... ( u mnie w miescie są 2 dobrzy dermatolodzy , polecani , i tylko prywatnie )

Jeszcze jedno dodam pytalam sie czy moge kupic jakis krem na przebarwienia , ale powiedział ze tego typu kremy na blizny bede uzywac ale 2 miesiace od poczatku kuracji , powiedzial ze by kolidowaly z leczeniem ...

Moze komus pomoge . Sory ze tak dlugo heh.
z tego co wywnioskowałam: robiłaś mikro mając stany zapalne?
gdzieś czytałam, że nie można mieć pryszczy przy zabiegu i derma też mi to zawsze mówi.. więc jak to jest?^
__________________
Aktualnie na SFD.
Ale jeszcze tu wrócę
dontknow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-19, 15:20   #1496
Nester
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 39
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Nie rezygnujcie z Tetry tak szybko jeśli wam nie szkodzi ! Mnie wyleczyła z beznadziejnego przypadku, miałem ogromne gule, przez swoją głupote doprowadziłem się do takiego stanu. Teraz mam gładziutką twarz i dzięki żelom Neostarty, już po 2miesiącach stosowania pozbyłem się w 75% przebarwień i drobnych blizn a dalej się nimi smaruje więc będzie jeszcze lepiej. Teraz nie mogę się napatrzeć na buźke w lusterku, aż uśmiech mi nie schodzi z twarzy Także nie poddawajcie się tak szybko.
Nester jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-19, 15:46   #1497
kasiekasiek
Zadomowienie
 
Avatar kasiekasiek
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 431
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez Nester Pokaż wiadomość
Nie rezygnujcie z Tetry tak szybko jeśli wam nie szkodzi ! Mnie wyleczyła z beznadziejnego przypadku, miałem ogromne gule, przez swoją głupote doprowadziłem się do takiego stanu. Teraz mam gładziutką twarz i dzięki żelom Neostarty, już po 2miesiącach stosowania pozbyłem się w 75% przebarwień i drobnych blizn a dalej się nimi smaruje więc będzie jeszcze lepiej. Teraz nie mogę się napatrzeć na buźke w lusterku, aż uśmiech mi nie schodzi z twarzy Także nie poddawajcie się tak szybko.
jaki cudowny powiew optymizmu! Dzięki za motywację. a jak długo brałeś Tetralysal?
__________________
17
kasiekasiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-19, 18:02   #1498
dontknow
Zakorzenienie
 
Avatar dontknow
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: zachód PL
Wiadomości: 5 302
GG do dontknow
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez Nester Pokaż wiadomość
Nie rezygnujcie z Tetry tak szybko jeśli wam nie szkodzi ! Mnie wyleczyła z beznadziejnego przypadku, miałem ogromne gule, przez swoją głupote doprowadziłem się do takiego stanu. Teraz mam gładziutką twarz i dzięki żelom Neostarty, już po 2miesiącach stosowania pozbyłem się w 75% przebarwień i drobnych blizn a dalej się nimi smaruje więc będzie jeszcze lepiej. Teraz nie mogę się napatrzeć na buźke w lusterku, aż uśmiech mi nie schodzi z twarzy Także nie poddawajcie się tak szybko.
co do tego to się zgadzam.
ja na początku byłam załamana stanem swojej cery. bo naprawdę się pogorszyło i wychodzi na to, że należałam do tej pechowej grupy ludzi, którzy zaczynają kurację od wysypu ;(
ale teraz jest na pewno o wiele lepiej, więc opłacało mi się kontynuować pomimo zgrzytów i łez- a tego było naprawdę dużo w tamtym okresie.
akurat dzisiaj to mam lekkie załamanie, bo stan cery pogorszył się- mam kilka nowych pryszczy przedokresowych i o dziwo (!) wyskakują mi one tuż przy ustach.. nie mam pojęcia dlaczego akurat tam, skoro najwięcej problemu sprawiały mi kiedyś policzki.
ech..
__________________
Aktualnie na SFD.
Ale jeszcze tu wrócę
dontknow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-19, 18:06   #1499
Nester
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 39
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez kasiekasiek Pokaż wiadomość
jaki cudowny powiew optymizmu! Dzięki za motywację. a jak długo brałeś Tetralysal?
równe 6 miesięcy, na początku było lekkie pogorszenie (jak można to tak nazwać, bo wtedy stan był dramatyczny i tak ), ale później nastąpiła poprawa. Przez ten czas starałem się nie patrzyć w lustrerko, żeby się nie dołować tym widokiem i jakoś to leciało, aż w końcu się przełamałem tak po 4miesiącach i stwierdziłem, że jest nieźle i zabrałem się za przebarwienia i blizny.

Dużo wyniosłem z tej przygody z trądzikiem, przede wszystkim nauczyła mnie pokory oraz odnalazłem się w świecie kosmetyków: testowałem wiele różnych, żeby dopomóc leczeniu i pare na stałe zagościło na mojej półce w łazience. Kolekcja jest niezła, że nie jedna dziewczyna jak to widzi wszystko u mnie, nie chce uwierzyć, że to moje, ale + za to łapie
Nester jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-19, 18:49   #1500
kasiekasiek
Zadomowienie
 
Avatar kasiekasiek
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 431
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez Nester Pokaż wiadomość
równe 6 miesięcy, na początku było lekkie pogorszenie (jak można to tak nazwać, bo wtedy stan był dramatyczny i tak ), ale później nastąpiła poprawa. Przez ten czas starałem się nie patrzyć w lustrerko, żeby się nie dołować tym widokiem i jakoś to leciało, aż w końcu się przełamałem tak po 4miesiącach i stwierdziłem, że jest nieźle i zabrałem się za przebarwienia i blizny.

Dużo wyniosłem z tej przygody z trądzikiem, przede wszystkim nauczyła mnie pokory oraz odnalazłem się w świecie kosmetyków: testowałem wiele różnych, żeby dopomóc leczeniu i pare na stałe zagościło na mojej półce w łazience. Kolekcja jest niezła, że nie jedna dziewczyna jak to widzi wszystko u mnie, nie chce uwierzyć, że to moje, ale + za to łapie
Ja też unikam lusterka. Po pierwsze dlatego, że nie znoszę patrzeć na stan mojej cery, a po drugie dlatego, że jak tylko zasiadam przy lusterku, to moje ręce wędrują do twarzy i rozpoczynają pogarszanie jej stanu, chcąc wyciskać, drapać i skubać wszystko co mozliwe.
I nawet jak nastapi wysyp, to chyba nie będzie tragedii, bo...tragedia już jest. Może być tylko lepiej i tego się trzymam

Cytat:
Napisane przez dontknow Pokaż wiadomość
co do tego to się zgadzam.
ja na początku byłam załamana stanem swojej cery. bo naprawdę się pogorszyło i wychodzi na to, że należałam do tej pechowej grupy ludzi, którzy zaczynają kurację od wysypu ;(
ale teraz jest na pewno o wiele lepiej, więc opłacało mi się kontynuować pomimo zgrzytów i łez- a tego było naprawdę dużo w tamtym okresie.
akurat dzisiaj to mam lekkie załamanie, bo stan cery pogorszył się- mam kilka nowych pryszczy przedokresowych i o dziwo (!) wyskakują mi one tuż przy ustach.. nie mam pojęcia dlaczego akurat tam, skoro najwięcej problemu sprawiały mi kiedyś policzki.
ech..
przegnać lekkie załamanie i to już! Cera przed okresem reaguje różnie, nie ma powodu do paniki. Może wypryski przy ustach oznaczają, że Tetra działa i oczyszcza Ci całą buźkę, hm? Tego się trzymajmy. Będzie lepiej. Warto na to czekać.
__________________
17

Edytowane przez kasiekasiek
Czas edycji: 2010-02-19 o 18:53
kasiekasiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-17 23:30:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:32.