Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia. - Strona 127 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-02-01, 06:32   #3781
Valtamerii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 1 943
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia.

Zakonna przepraszam ale zanim zaczniesz pisac, ze to bzdury poczytaj sobie ksiazki medyczne. Chocby Bilikiewicza Psychiatrie, anatomie oun, anatomie czynnosciowa itp
Psychiatria to dziedzina medycyny a ta jest nauka scisla.
Wg Ciebie jak to sie dzieje, ze np patrzac na placzace dziecko jest Ci smutno? Dlaczego psychopacie nie bedzie?
Bo ma nieuswiadomione leki z przeszlosci?
Podalam taki przyklad Bo akurat ten rodzaj zaburzenia jest dobrze zbadany rowniez czynnosciowo. Tak poddaje sie te osoby terapii. W wiekszosci przypadkow beda pochodzic z rodzin patologicznych. Wg naukowcow temperament, czyli pewna budowe mozgu dziedziczymy, charakter w 50 %, moze troche wiecej. Reszta to wychowanie.

Jest taka struktura jak jadro ogoniaste, ktore jest odpowiedzialne za naped, za dzialanie, automatyzmy, schematy myslenia. U nas pobudzenie dziala tu nadmiernie.
Ataki paniki sa powodowane przez zaburzenia w ukrwieniu np hipokampa.

Powtarzam, ze nie kwestionuje, ze komus terapia pomaga.
Ale ja pisze o naukowych aspektach.
Wiara ludziom tez pomaga I chwala za to.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Valtamerii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-01, 07:53   #3782
Flai
Raczkowanie
 
Avatar Flai
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 400
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia.

Valtamerii, to jak w takim razie wytłumaczysz fakt, że bez brania leków (co było głupotą), z mega wrażliwej i empatycznej osoby można zamienić się w osobę o słabych emocjach? Właśnie na skutek terapii i wydarzeń życiowych.
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=7UeH0...-03%20Odsapnij
Na poprawę humoru

Skoro można usuwać płody bo nie są jeszcze dziećmi to dlaczego nie można "usuwać" trzylatków? Przecież oni też nie są jeszcze dorośli.
Flai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-01, 08:00   #3783
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia.

Ale co ma psychopatia do nerwicy? Bo nie rozumiem co ma osobowość nieprawidłowa do nerwicy. Mieszasz różne rzeczy zupełnie od czapy.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-01, 08:23   #3784
Valtamerii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 1 943
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia.

Zakonna przeciez pisze, ze to przyklad. Uzylam takiego Bo latwo to sprawdzic. Nie chce tez pisac o konkretach Bo ktos moze sie obrazic a w nerwicy o to nie trudno.
Ale dalej nie odpowiedzialas na moje pytanie.
Ja nie kwestionuje, ze terapia moze komus pomoc. Dla mnie to jak z wiara. Ale Ty twierdzisz, ze zwykla fizjologia jest bzdura.
Tego znowu ja nie rozumiem.

Flai Co to sa slabe emocje?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Valtamerii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-01, 08:28   #3785
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia.

Ale to jest przykład kompletnie nieadekwatny. No ludzie kochani. Jak możesz udowadniać cokolwiek pisząc o czymś innym niż przedmiot dyskusji. Fizjologiczne objawy leku czy paniki czy natrectw leczy się lekami. Natomiast schematy postępowania prostuje się na terapii.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-01, 10:11   #3786
Flai
Raczkowanie
 
Avatar Flai
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 400
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia.

Nie wiem, takie ,,normalne"? Kiedy z osoby, która potrafi popłakać się na filmie, bo umiera najukochańszy bohater zmieniasz się w kogoś, kogo to ledwo rusza. Albo bardziej "nerwicowo". Kiedy jedno słowo wywołuje u ciebie potok natrętnych myśli i złości przez 2/3 dni, a potem słowa w ogóle na ciebie nie działają, bo są tylko dźwiękiem. Trudno to opisać.
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=7UeH0...-03%20Odsapnij
Na poprawę humoru

Skoro można usuwać płody bo nie są jeszcze dziećmi to dlaczego nie można "usuwać" trzylatków? Przecież oni też nie są jeszcze dorośli.
Flai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-01, 13:08   #3787
Valtamerii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 1 943
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia.

A wiec rozmawialam z naszym etatowym psychologiem I mowi, ze byly badania ktore pokazuja, ze po dlugotrwalej terapii pojawiaja sie nowe polaczenia w mozgu. Ale tez nie u kazdego terapia ma jakikolwiek sens. We wspominanej psychopatii brak jest neuronow lustrzanych I terapia nic nie daje. W zaburzeniach lekowych predyspozycje beda zawsze ale nowe polaczenia pozwola na proby opanowania napadu lekowego.
Flai moja kolezanka coraz bardziej sie degraduje. Jest osoba bardzo znerwicowana, miala toksycznych rodzicow, jest coraz mniej zrownowazona I egoistyczna. Ostatnio stwierdzila, ze robi postepy Bo kiedys wszystko wywolywalo u niej placz a teraz nie. Teraz niestety wywoluje agresje. Wszystko bierze do siebie. Mam nadzieje, ze jestes na leczeniu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Valtamerii jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-02-01, 13:30   #3788
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia.

Artykuły, linki, źródła proszę o nowych strukturach w mozgu które powstały dzięki terapii.

wysłane telepatycznie
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-02, 00:33   #3789
Flai
Raczkowanie
 
Avatar Flai
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 400
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia.

Nie jestem, bo na razie zakończyłam leczenie, jestem w dobrym stanie i na nst. nie mam kasy. Dbam o innych ludzi i ich nie ranię, słowa innych nie wywołują u mnie agresji. Po tym "przeskoku" właśnie przestałam brać wszystko do siebie, wszystkie natrętne myśli z czasem zniknęły, stres także, a sam przeskok nastąpił na skutek terapii. Zaczęłam akceptować to jaka jestem i że inna nie będę. Nie jest tak, że totalnie nic nie czuję. Ruszają mnie prawdziwe fakty: kiedy sprawię problem/przykrość, zawalę egzamin czuję się źle, kiedy radość- dobrze. Nie ma za to tego wielkiego smutku i tęsknoty, który towarzyszył mi od nie pamiętam kiedy. Filmy i książki nie ruszają mnie, bo to fikcja i tego świata mi brakuje. :P No i tego stopnia empatii, który sprawiał, że nastrój zmieniał się jak w kalejdoskopie, bo wystarczyło wejść do pomieszczenia i człowiek przejmował emocje. Terapeutka stwierdziła, że po prostu przeszłam na "dorosły" sposób odczuwania. Pierwszy raz od dawna dostrzegam reakcje innych ludzi na moje słowa, czyny, ich wyrazy twarzy, a nie zamykam się w własnej głowie. Uwaga, właśnie czuję spokój. . Skąd anologia do twojej koleżanki? Napisałam w tym temacie, aby pokazać, że terapia również może zmienić "chemię" w mózgu w tym sensie, że zmienia nasze reakcje.
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=7UeH0...-03%20Odsapnij
Na poprawę humoru

Skoro można usuwać płody bo nie są jeszcze dziećmi to dlaczego nie można "usuwać" trzylatków? Przecież oni też nie są jeszcze dorośli.
Flai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-02, 05:52   #3790
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia.

To chyba raczej na odwrót. Czujesz się dobrze bo przepracowales rzeczy na terapii więc twój organizm nie szaleje. Chemia wrocila do normy A nie zmieniła się. Inny związek skutkowo przyczynowy

wysłane telepatycznie
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-02, 08:14   #3791
Valtamerii
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 1 943
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia.

Flai Bo moja kolezanka tez tak mowi I tak to zinterpretowalam ale na szczescie blednie
Zakonna ja juz Ciebie w ogole nie rozumiem Zapytalam sie psychologa klinicznego, czy sa jakiekolwiek podstawy zeby sadzic, ze terapia trwale pomaga, ona przedstawila argumenty, ze tak.
Jakich chcesz linkow? Na ten temat? Zacznij od zwyklych ksiazek medycznych a doniesien naukowych poszukaj na pubmedzie. Albo zapytaj sie swojego terapeuty lub psychiatry.
Swoja droga dalej nie odpowiedzialas jak wg Ciebie powstaja emocje, nie wiem lek, milosc, obsesje, czy lubiane schematy.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Valtamerii jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-02, 08:45   #3792
Flai
Raczkowanie
 
Avatar Flai
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 400
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia.

Zakonna, trochę cię rozczaruję. Idąc na terapię chciałam pozbyć się lęku, stresu, objawów, a nie empatii i bycia wrażliwym człowiekiem. Psychodynamiczna to dla mnie było gadanie, podczas, gdy ze mną robiło się coraz gorzej. Pomogło usunięcie przyczyny, która tkwiła w rzeczywistości. To jaka teraz jestem, sprawia, że teraz nie mogę pisać opowiadań. Pomogła samodzielnie wykonana terapia Richardsa, nagrania z zaburzeni.pl, Magdy Szpilki, czytanie książek. Terapia z psychologiem to dla mnie pyrrusowe zwycięstwo. Jest konieczna, jeżeli ma się zaburzenia, ale według mnie to loteria.
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=7UeH0...-03%20Odsapnij
Na poprawę humoru

Skoro można usuwać płody bo nie są jeszcze dziećmi to dlaczego nie można "usuwać" trzylatków? Przecież oni też nie są jeszcze dorośli.

Edytowane przez Flai
Czas edycji: 2017-03-06 o 00:19
Flai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-02, 09:55   #3793
angellika
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 599
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia.

A ja tak z innej beczki... mam agorafobie nie wychodzę z domu od lat , tylko się zmuszam niemiłosiernie na wakacje,bo dzieciak musi moeć jakies wakacje z matką i ojcem a nie tylko tata, oczywiście wtedy jest picie alko albo tabletki uspokajające bo inaczej nie pojadę nie polecę( strach przed samolotem okropna) nie pojadę na terapie bo sie boję wychodzić, nie byłam u dentysty, nie byłam u gina nie byłam na jakichkolwiek badaniach od lat nie licząc rtg kręgosłupa bo już nie miałam siły, co robic? Jak to przejść? Jest coraz gorzej.Mam bardzo wyrozumiałego męża, praktycznie wszystko na jego głowie , chcę to zmienić bo już sama ze sobą nie wytrzymuje, czuję ze zycie przecieka mi przez palce, a tu ciągłe więzienie spowodowane moim problemem
angellika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-02, 10:52   #3794
Flai
Raczkowanie
 
Avatar Flai
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 400
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia.

Możesz spróbować dostać zdalną pracę w domu: transkryptora/korektora/ dawać korepetycję i znaleźć terapeutę, który udziela wizyt domowych. Także zamawiać, czytać książki o agrofobii.
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=7UeH0...-03%20Odsapnij
Na poprawę humoru

Skoro można usuwać płody bo nie są jeszcze dziećmi to dlaczego nie można "usuwać" trzylatków? Przecież oni też nie są jeszcze dorośli.
Flai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-02, 19:12   #3795
Takion94
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 814
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia.

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Byłeś u lekarza?
Nie byłem, bo mieszkam w niewielkiej miejscowości i nie chcę żeby się to wydało. Przez krótki okres czasu chodziłem do psychoterapeuty, ale strasznie się na nim zawiodłem i sobie odpuściłem.
Dodatkowo mój stan pogarsza się przez moich toksycznych rodziców. Ojciec ma problem z alkoholem przez co cała rodzina na tym cierpi. Mama przez prawie 23 lata nie powiedziała mi nic miłego. Zawsze widzi we mnie wady zero zalet. Na wieść o tym, że znalazłem pracę usłyszałem odpowiedź " Nie ciesz się tak, bo może się okazać, że jednak cię nie wezmą". Ciągle też czepia się do mojego wyglądu, ubioru, zachowania. Sam nie wiem dlaczego to robi? Leczy na mnie swoje kompleksy? Czy może ma problemy psychiczne(a na pewno ma) i dlatego wyżywa się na mnie?
Takion94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-02, 19:13   #3796
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia.

Cudów nie ma. Bez fachowej pomocy lepiej się nie poczujesz.

wysłane telepatycznie
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-03, 10:52   #3797
Flai
Raczkowanie
 
Avatar Flai
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 400
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia.

Cytat:
Napisane przez Takion94 Pokaż wiadomość
. Przez krótki okres czasu chodziłem do psychoterapeuty, ale strasznie się na nim zawiodłem i sobie odpuściłem.
Dodatkowo mój stan pogarsza się przez moich toksycznych rodziców. Ojciec ma problem z alkoholem przez co cała rodzina na tym cierpi. Mama przez prawie 23 lata nie powiedziała mi nic miłego. Zawsze widzi we mnie wady zero zalet.
Myślę, że powinieneś się wyprowadzić. Nie ma osoby, która czuła by się dobrze w takim środowisku. Wyprowadzka i lekarz. Psychoterapia powinna dawać wsparcie i pomóc w tym.
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=7UeH0...-03%20Odsapnij
Na poprawę humoru

Skoro można usuwać płody bo nie są jeszcze dziećmi to dlaczego nie można "usuwać" trzylatków? Przecież oni też nie są jeszcze dorośli.
Flai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-03, 12:19   #3798
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 7 327
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia.

Hejka.

Mija miesiąc od łykania nowych leków i czuje się lepiej. Mam więcej energii i chęci do działania. Nie leżę już w łóżku, nie płaczę.Czasami mam ataki lęku przed zachorowaniem na nowotwór , dziwne pobolewania, ale staram się to olewać i nie wnikać.

Dużo oparcia daje mi mój partner, który dzielnie znosi moje nastroje.

Edytowane przez ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Czas edycji: 2017-02-03 o 12:22
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-05, 17:02   #3799
paskudas
Zadomowienie
 
Avatar paskudas
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 355
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia.

Hej0 dawno mnie tu nie było, mam nadzieję, że jest u Was coraz lepiej, powoli powoli ale do przodu!

ja na lekach jestem już ponad rok, aż nie wiem jak to zleciało! za dwa tygodnie idę do lekarza, mamy myśleć nad zmniejszeniem dawki

Chodziłam na terapię ale przestałam, terapeuta kolejny mi Totalnie nie podpasował, babka była straszna ale myślę, że jednak powinnam kontynuować terapię, bo czuję, że coś siedzi w głowie dalej.

Miałyście/mieliście tak, że co noc wam się śnią koszmary? ja mam tak od zawsze i prawie codziennie i to takiego no ostrego powiem kalibru!

Pozdrawiam współcierpiętnicy !
__________________
She believed she could....
paskudas jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-19, 19:15   #3800
emmenems
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 107
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia.

Jutro okaże się czy mam nową, inną pracę. Boję się.

Mam ochotę przerwać terapię. Coraz bardziej się męcze. Coraz więcej spalam się. Usmiecham sie a w środku umieram. Najgorzej wieczorem. Kupiłam ziołowe tabletki uspokojające ale figę dają. Gdy jestem na terapi dosłownie wyję z rozpaczy. Miałam nadzieje na wspolny weekend z ... Ale dostałam info, ze musi wyjechac na firmowe spotkanie. Świat mi się zawalil. Rozpłakałam w pracy. Tak wielka jest moja potrzeba aby ktoś mnie chciał. Tak wielkie, ze tego nie ogarniam. I zaczynam innym zatruwać tym życie. Wzbranialam sie wciąż przed zadzwonieniem do psychiatry. Jutro to w końcu zrobię bo walę głową w mur i widzę tylko ból.

Edytowane przez emmenems
Czas edycji: 2017-02-19 o 19:31
emmenems jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-19, 20:46   #3801
201705080934
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 635
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia.

Cytat:
Napisane przez emmenems Pokaż wiadomość
Jutro okaże się czy mam nową, inną pracę. Boję się.

Mam ochotę przerwać terapię. Coraz bardziej się męcze. Coraz więcej spalam się. Usmiecham sie a w środku umieram. Najgorzej wieczorem. Kupiłam ziołowe tabletki uspokojające ale figę dają. Gdy jestem na terapi dosłownie wyję z rozpaczy. Miałam nadzieje na wspolny weekend z ... Ale dostałam info, ze musi wyjechac na firmowe spotkanie. Świat mi się zawalil. Rozpłakałam w pracy. Tak wielka jest moja potrzeba aby ktoś mnie chciał. Tak wielkie, ze tego nie ogarniam. I zaczynam innym zatruwać tym życie. Wzbranialam sie wciąż przed zadzwonieniem do psychiatry. Jutro to w końcu zrobię bo walę głową w mur i widzę tylko ból.
Ale dlaczego chcesz przerwać terapię? Pomyśl sobie, że ten ból to jak podczas nastawiania złamanej ręki.

Edytowane przez 201705080934
Czas edycji: 2017-02-19 o 20:48
201705080934 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-19, 21:56   #3802
emmenems
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 107
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia.

Cytat:
Napisane przez Rany Koguta Pokaż wiadomość
Ale dlaczego chcesz przerwać terapię? Pomyśl sobie, że ten ból to jak podczas nastawiania złamanej ręki.
Te nastawianie ręki trwa od 3 miesięcy...
emmenems jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-19, 22:05   #3803
ludacris
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 10
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia.

Choruje rowniez na depresje
W maju poszlam do psychiatry. Przepisal.leki.czulam sie super.odstawilam leki w sierpniu. Wszystko bylo nadal super az do tego miesiaca.znowu zyc mi sie odechciewa,czuje sie okropnie,widze potwora w lustrze.krzywdze ludzi i udaje ze mnie to nie obchodzi
W srode znowu mam wizyte:< nienawidze tej cholernej depresji.mam ochote umrzec a niie potrafie sobie pomoc zeby to zakonczyc.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ludacris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-20, 13:21   #3804
kasienkakaktusek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 11
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia.

Hej wszystkim

Być może też powinnam dołączyć do waszego grona - mam wrażenie ze mam nerwice i nie umiem sobie samej poradzic, zastanawiam sie nad psychiatrą, ale najpierw poczekam na skończenie diagnozy ze strony fizycznej, gdyz moze problemy hormonalne i niedobory są przyczyną w jakims stopniu moich problemów.

Jak radzicie sobie z pracą/uczelnia/itp.? Ja od 3 miesiecy mam nową pracę, na początku było kiepsko, ogólnie mam wrażenie ze nie trafilam w zawód, do tego za mało wiary w siebie i problemy z szefem zrobiły swoje. Ostatnie kilka tygodni jest koszmarne - ciągłe mdłości, nic prawie nie jem, bóle, biegunki. Schudłam juz 5 kg. Najgorzej jest rano, te ataki Co i rusz przez to wszystko nie idę do pracy, mówię że źle sie czuję czy inne, bo nie daję rady. Tygodniowe wolne ostatnio "przywróciło" mnie do życia w pracy na 1 dzień - kolejnego dnia wszystko już wróciło. Zaczyna mi być wszystko jedno co sobie pomyslą o mnie w pracy (chociaz raz w tygodniu zostaje w domu zamiast iśc do pracy bo nie wyrabiam), stresuje mnie utrata pracy jedynie w związku z finansami, nie chcę prosić rodziców o pomoc w pieniądzach

Teraz wystarczy już zwykła myśl stresogenna, i wszystkie objawy pojawią się po 5 minutach pamięć zerowa, koncentracja zerowa do tego.

Nikomu o tym nie mowie, bo mało kto zrozumie, wstydzę się, że 25 letnia kobieta, a banalne wyjście do pracy powoduje takie rzeczy. Nie wiem jak dlugo tak pociągne.

Pomóżcie, szukam jakiś rad, wsparcia.

Edytowane przez kasienkakaktusek
Czas edycji: 2017-02-20 o 13:23
kasienkakaktusek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-20, 19:10   #3805
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia.

Cytat:
Napisane przez emmenems Pokaż wiadomość
Te nastawianie ręki trwa od 3 miesięcy...
Ja efekty zaczęłam dostrzegać po pół roku.
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-21, 10:57   #3806
emmenems
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 107
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia.

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Ja efekty zaczęłam dostrzegać po pół roku.
Na terapii jestem już... 1,5 roku jeśli dobrze liczę ... Bywało gorzej i lepiej, a od tych miesięcy jest tylko zjazd w dół.

Dostałam nową pracę. Lepszą, bez nocek, z wolnymi niedzielami, z lepszą pensją. Prawie w moim zawodzie.
emmenems jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-22, 00:00   #3807
sovianka
Rozeznanie
 
Avatar sovianka
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 995
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia.

Witam. Cieszę się, że tu trafiłam. Dzisiaj dotarło do mnie (zastanawiam się dlaczego tak późno, skoro teraz wydaje mi się to tak oczywiste), że cierpię na nerwicę lękową.
Męczy mnie to, przeraża, jest straszne, ciągle boję się, że coś może stać się moim bliskim, nie zdawałam sobie sprawy, że to może być to, tłumaczyłam sobie, że to jest jakieś "przeczucie" i że muszę mieć rękę na pulsie. Kiedy słyszę dźwięk telefonu, boję się, że ktoś dzwoni, żeby poinformować mnie o jakiejś tragedii. Kiedy kładę się spać o niczym innym nie potrafię myśleć. Może to wydawać się głupie, ale nasłuchuje, czy w pokoju obok słychać oddechy, albo jakikolwiek ruch mojej mamy, świadczący o tym, że żyje. Pisząc to czuję się trochę idiotycznie.
Kiedyś, jakieś 3,5 roku temu zgłosiłam się do lekarza rodzinnego z nietypowymi objawami (jak to ja nazwałam) "drętwienia czaszki". Lekarz zachodził w głowę co mi może dolegać, spojrzał na mój dekolt, który był pokryty czerwonymi planami i od razu stwierdził, że to nerwica. Przepisał mi hydroksyzynę i na tym się temat skończył.
Nie wiem co robić, chciałabym sobie poradzić z tym sama, ale nie wiem czy dam radę.
sovianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-22, 00:10   #3808
201705080934
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 635
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia.

Cytat:
Napisane przez emmenems Pokaż wiadomość
Na terapii jestem już... 1,5 roku jeśli dobrze liczę ... Bywało gorzej i lepiej, a od tych miesięcy jest tylko zjazd w dół.

Dostałam nową pracę. Lepszą, bez nocek, z wolnymi niedzielami, z lepszą pensją. Prawie w moim zawodzie.
Ja też mniej więcej tyle. Ledwie wychodzę z bardzo głębokiego doła. To wciąż jest "nastawianie ręki". Kolejne fragmenty siebie ustawiasz. Boli, ale nie ma innej drogi.
Tak sobie powtarzam, bo na pewno nie chcę wracać do tego, co było w czasie największego kryzysu (przed terapią) i mam świadomość, że idę do przodu.
Nie my pierwsze, nie ostatnie. Terapia boli, jeśli jest sensownie prowadzona. Niestety, nie o to chodzi, żeby nas ktoś głaskał po głowie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
201705080934 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-22, 00:52   #3809
kora8888
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 31
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia.

Cytat:
Napisane przez sovianka Pokaż wiadomość
Witam. Cieszę się, że tu trafiłam. Dzisiaj dotarło do mnie (zastanawiam się dlaczego tak późno, skoro teraz wydaje mi się to tak oczywiste), że cierpię na nerwicę lękową.
Męczy mnie to, przeraża, jest straszne, ciągle boję się, że coś może stać się moim bliskim, nie zdawałam sobie sprawy, że to może być to, tłumaczyłam sobie, że to jest jakieś "przeczucie" i że muszę mieć rękę na pulsie. Kiedy słyszę dźwięk telefonu, boję się, że ktoś dzwoni, żeby poinformować mnie o jakiejś tragedii. Kiedy kładę się spać o niczym innym nie potrafię myśleć. Może to wydawać się głupie, ale nasłuchuje, czy w pokoju obok słychać oddechy, albo jakikolwiek ruch mojej mamy, świadczący o tym, że żyje. Pisząc to czuję się trochę idiotycznie.
Kiedyś, jakieś 3,5 roku temu zgłosiłam się do lekarza rodzinnego z nietypowymi objawami (jak to ja nazwałam) "drętwienia czaszki". Lekarz zachodził w głowę co mi może dolegać, spojrzał na mój dekolt, który był pokryty czerwonymi planami i od razu stwierdził, że to nerwica. Przepisał mi hydroksyzynę i na tym się temat skończył.
Nie wiem co robić, chciałabym sobie poradzić z tym sama, ale nie wiem czy dam radę.
Hej 😊 Hydroxyzina jest dobra doraznie.
Musisz koniecznie iść do psychiatry i terapeuty, będzie Ci się żyło dużo lepiej (szczególnie jeśli chodzi o terapie )


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kora8888 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-22, 07:41   #3810
sovianka
Rozeznanie
 
Avatar sovianka
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 995
Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia.

Cytat:
Napisane przez kora8888 Pokaż wiadomość
Hej 😊 Hydroxyzina jest dobra doraznie.
Musisz koniecznie iść do psychiatry i terapeuty, będzie Ci się żyło dużo lepiej (szczególnie jeśli chodzi o terapie )


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Nawet nie wiem jak się do tego wszystkiego zabrać, jak znaleźć dobrego terapeutę, nie wiem czy finansowo też sobie poradzę
sovianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-13 10:17:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:30.