Clostilbegyt Estrofem mite i Duphaston - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-08, 23:49   #91
Shanyah
Raczkowanie
 
Avatar Shanyah
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Mother Earth
Wiadomości: 145
Question Dot.: Clostilbegyt Estrofem mite i Duphaston

Witam Mam pytanie do dziewczyn, które brały Duphaston, żeby mieć dzidzie

Od którego dnia cyklu mam go zażywać, jeżeli owulacja występuje u mnie ok. 21 dc, natomiast mam krótką fazę lutealną (6-7 dni)?

Pan doktor, widząc moje wykresy cyklu, kazał mi brać go od 14 do 25 dc.

Na stronie 28dni.pl znalazłam znowu takie info:
W przypadku, gdy dochodzi do owulacji, ale występuje niewydolność ciałka żółtego, można wspomóc działanie ciałka żółtego przez dostarczenie dodatkowego analogu progesteronu (czyli Duphastonu) zaraz PO owulacji (przez okres 10 dni). Wspomaga to działanie naturalnego progesteronu wpisując się dobrze w naturalny przebieg cyklu miesiączkowego.

W praktyce (przy braku monitoringu USG), wobec niepewności czy owulacja nastąpiła w dniu skoku temperatury, zalecane jest podanie Duphastonu dwa dni po skoku.

Zastanawiam się jaki ma sens przyjmowanie Duphasonu na tydzień przed owulacją i czy przy okazji tego "wspomagania" jeszcze bardziej nie rozwalę sobie cyklu?
__________________

Są jeszcze matki kochające dzieci,
prawdziwi kapłani, szczerzy poeci,
Mądre księgi, otwarte dłonie- ubodzy w duchu i ogień wciąż płonie...
http://www.maska.eu
Shanyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-09, 08:56   #92
olivka_7
Zakorzenienie
 
Avatar olivka_7
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 5 592
Dot.: Clostilbegyt Estrofem mite i Duphaston

Myślę że jeśli masz zaufanie do lekarza powinnaś się na niego zdać. Choć generalnie duphaston bierze się własnie od owulacji- przynajmniej ja tak brałam. Ale możliwe że jak przy każdym leku różnie z tym jest. Może najlepiej porozmawiaj z lekarzem i zapytaj jak to jest z tym braniem duphastonu, od czego zależy moment w którym zaczyna się jego dawkowanie? Myślę że z chęcią rozwieje Twoje wątpliwości, bo internet jak sama się przekonałam to niezweryfikowane źródło informacji a w praktyce czasem wygląda to inaczej.
__________________
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
— Jan Paweł II (Karol Wojtyła)

Kornelcia

ZĘBALE

Edytowane przez olivka_7
Czas edycji: 2010-04-09 o 08:58
olivka_7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-09, 12:28   #93
Shanyah
Raczkowanie
 
Avatar Shanyah
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Mother Earth
Wiadomości: 145
Dot.: Clostilbegyt Estrofem mite i Duphaston

Dziękuję olivka za odpowiedź. Właśnie nie mam zaufania do tego lekarza, bo byłam u niego pierwszy raz (moja gin na urlopie do maja..). Jak patrzył na moje wykresy to miałam wrażenie, że ostatnio coś takiego na studiach widział - wszystko musiałam mu tłumaczyć co gdzie kiedy.
Skierował mnie na badanie prolaktyny, też bez żadnych wytycznych kiedy robić i jak sie przygotować.
Widzę olivka że masz spore doświadczenie w staraniach ja jestem dopiero na starcie, planuje od 5 miesięcy, ale póki co to zaczynają się schody...
__________________

Są jeszcze matki kochające dzieci,
prawdziwi kapłani, szczerzy poeci,
Mądre księgi, otwarte dłonie- ubodzy w duchu i ogień wciąż płonie...
http://www.maska.eu
Shanyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-09, 12:49   #94
olivka_7
Zakorzenienie
 
Avatar olivka_7
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 5 592
Dot.: Clostilbegyt Estrofem mite i Duphaston

To życzę duużo cierpliwości bo warto Ja właśnie jestem w trakcie 36 tyg, ale swoje przeszłam 2 lata starań, mnóstwo badań i wylanych łez- ale nie żałuję ani jednej.
Trzymam kciuki żeby szybko się udało
__________________
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
— Jan Paweł II (Karol Wojtyła)

Kornelcia

ZĘBALE
olivka_7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-12, 14:45   #95
evelina2222
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3
Dot.: Clostilbegyt Estrofem mite i Duphaston

Dziękuję wam bardzo za słowa pociechy,poroniłam jeden raz w 14tyg, mam niedomogę progesteronową tak stwierdził lekarz po wszystkich badaniach i obserwacjach, teraz biorę clostilbegyt od 6 do 10 dnia cyklu po 1 tabl dziennie, do tego witaminę A + E 2 razy po 1 i Wiesiołek 3 razy po 2 tabl, to jest pierwszy cykl leczenia, na początku źle się czułam teraz, teraz już ok, potem mam przyjmować luteinę, ale dopiero jak nie będzie już śluzu przez 7 dni, prowadzę obserwacje metodą naprotechnologii. Lekarz powiedział, że jak się za wcześnie bierze luteinę to jajeczko obumrze i nic z tego nie będzie. Ale jeśli chodzi o śluz płodny to widzę ogromną poprawę. Pozdrawiam wszystkich! Jeszcze raz dzięki!
evelina2222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-25, 10:50   #96
sweetanioleczek88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Lubsko
Wiadomości: 1
Dot.: Clostilbegyt Estrofem mite i Duphaston

Witam! dołączam so grona starajacych sie o dzidzie. W związku z moimi ciągłymi problemami(rozregulowane cykle,zapalenie jajnika,torbiel)lekarz zalecil mi Duphaston.Miałam brać 5 dni 2*2 tabletki na wywołnie miesiączki po czymś co bylo w terminie miesiączki a wogóle na nią nie wygladało. W kazdym razie po tych 5 dniach mialam tylko 2 dni plamienia brazowego i bole jak na okres. zastanawiam sie czy mam to uznac za miesiaczke czy czekac dalej(minelo już 12 dni od skonczenia tabletek, a okres mial sie pojawic w przeciagu 14 dni) Czy ktos moze mi pomóc bo zaczelam sie sama gubic we wlasnym cyklu. OD 16 DNIA POWINNAM ZNOWU ZACZAC BRAC DUPHASTON A JA NIE UMIEM OKRESLIC PIERWSZEGO DNIA zapomnialam dodac ze od skonczenia tabletek ciagle mam uplawy brazowe a te dwa dni co opisalam poprostu troszke bardziej sie wyróznialy od reszty.
czy ktoś umie to wszystko rozgryżć jestem juz zalamana tym wszystkim tak bardzo pragne dziecka a ciagle cos sie dzieje;(
sweetanioleczek88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-01, 20:38   #97
Ewelinkja3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 5
Cool Dot.: Clostilbegyt Estrofem mite i Duphaston

przez kilka miesiecy nie mialam okresu od zawzemialam baardzo nieregularny. badania usg i hormonow wyszły mi dobrze lekarz zdziwiony baaaardzo mial zagadke... przepisał mi na wywołanie przez 5 dni po 3tabl duphaston od 5 dniacyklu biore przez 10 dni estrofem nastepnie przez 5 dni duphaston 2 razy dziennie i czekam na miesiaczke... i mam tak postepowac do wybrania lekow....
Ewelinkja3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-02, 12:36   #98
Beata_1984
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6
Dot.: Clostilbegyt Estrofem mite i Duphaston

Witam, jestem tu nowa i mam pytanie na temat CLO. Staramy sie z meżem o dzidzie juz od roku. Wczoraj lekarz przepisał mi CLO i mam zaczac od 5 dc do 9dc i przyjść znowu do niego dzien lub dwa dni przed kolejnym @. Piszecie ze macie robione USG w miedzy czasie, wiec nie wiem czy moj lekarz dobrze robi. Czy w takim razie będe musiała kupic testy owulacyjne aby wiedziec dokładnie kiedy bedzie. Proszę o odp.
Beata_1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-05, 19:52   #99
GALA1102
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 3
Dot.: Clostilbegyt Estrofem mite i Duphaston

Witam!
Ja biorę CLO pierwszy raz. Od 5 do 9 dc, dziś była przedostatnia tabletka. Gin stwierdził u mnie cykle bezowulacyjne i tylko to przepisał. Nie kazał mi już przychodzić na USG i po prostu kazał starać się 14 dc. Nie wiem czy to dobrze. Zamówiłam testy owulacyjne, ale myślę, że on powinien mnie na wizytę umówić. Powiedział tylko, że jak będzie trzeba powtórzyć to w następnym cyklu to wypisze receptę. Sama nie wiem co myśleć. Czytając te posty już zupełnie tracę nadzieję, bo nie jestem przekonana co do skuteczności tego leku, no i nie mam żadnych innych, a bardzo boję się poronienia, bo to by mnie załamało zupełnie. Współczuję dziewczynom, które to przeżyły i gratuluję wytrwałości w dalszych staraniach. Dobrze,że się nie poddajecie. Ja nie wiem czy byłabym taka silna. Nie staramy się długo o dzidzię, bo w zasadzie od 2-3 miesięcy przestaliśmy tak bardzo uważać, bo czas najwyższy na dzidzię. Mam prawie 28 lat. Nie przyszło mi nigdy do głowy, że mogę nie mieć owulacji, chociaż teraz tak sobie myślę, że jakiś czas już nie zaobserwowałam objawów dni płodnych, chociaż zawsze mam silne bóle brzucha w terminie jajeczkowania. Więc też nie rozumiem dlaczego, skoro nie jajeczkuję? Ale jestem pewna, że jeszcze kilka miesięcy temu owulacja na pewno była. Nie wiem co robić. Kiedy dokładnie się starać? Czy ten 14 dzień jest OK? Mam cykle 29-30 dni. Pozdrawiam Was kochane i życzę wytrwałości i wiary. Wam i sobie...
GALA1102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-10, 18:57   #100
sufkas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1
Dot.: Clostilbegyt Estrofem mite i Duphaston

Witam wszystkie dziewczyny, jestem tu nowa ( to mój 1 dzień ) i w razie co proszę o pomoc gdyby mi coś nie wychodziło.
Weszłam na ten wątek ponieważ dostałam od ginekologa-endokrynologa tabletki ESTOFEM ulotka lekko przerażająca ale mnie nie zraża mam w końcu swoj cel -DZIECKO
Zacznę od tego, że bardzo długo staraliśmy się o dziecko. Kiedy w grudniu 2009r zobaczylam 2 kreski nie wierzylam. Na testy wydalam fortunę co miesiąc robiłam z nadzieją że w końcu zobaczę te 2 kreski. I nagle cud myślę sobie wspaniały prezent na świeta. Długo sie nie cieszyliśmy 21.XII krwawienie- szpital- badania -beta HCG zamiast rosnąć spadło o połowę wynik...niestety- poronienie.W wigilię zabieg i do domu( 1 ciąża)Już po wyjściu wykryto toksoplazmozę, po wielu miesiącach i przejściach, załamaniach (temat na oddzielny wątek)Teraz w końcu możemy się starać ale okazalo się, że mam za mało estrogenów i dostałam lek ESTOFEM co o tym sądzicie, co się z Wami działo po tym leku czy komuś pomogł? Co wasi lekarze mówili na temat tego leku?Ja tylko wiem, że mogę mocno krwawić.Brać między - dniem cyklu i w następnym mieszkaniu spotkać sie z ginem. Jeśli ktoś może odpoweiedzieć mi to bardzo proszę
POZDRAWIAM
sufkas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-19, 09:08   #101
evelina2222
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3
Dot.: Clostilbegyt Estrofem mite i Duphaston

Witam dziewczyny, już dawno tu nie pisałam, mam niedomogę progesteronową, też brałam clo, ale powiem wam, że jest to lek tylko na kilka m-cy ponieważ powoduje że potem nie ma śluzu płodnego, i trzeba robić przerwy w jego braniu, albo wspomagać się np. wiesiołkiem i siemiem lnianym a także dużo wody pić, ja uregulowałam swoją fazę luteinową z 7-8 na 14 dniowa, brałam wit a+e, wiesiołek 3*2 do owulacji, magne b6 2* 2, wit B6 3 *1, omega 3 1000 - 1 tabl, wit E 200mg na dobe do owulacji, po owulacji bierze się dufaston, luteinę, lub pregnyl w zastrzykach(co 2 dzień 1/2 amp , 4 razy) te leki może zlecic tylko lekarz. żeby wiedzieć kiedy jest owulacja najlepiej obserwować temp, jeśli jest wzrost do37 przez 3 dni po 14 dniu cyklu znaczy że była owulacja, jak mierzyć i jakie są zasady znajdziecie w internecie, jeśli weżmie sie luteinę czy dufaston za wcześnie jajeczko obumrze, musi być po owulacji zeby zacząć brać. Można też obserwować śluz, jak jest sucho przez 3 dni po dniach płodnych, znaczy że jest już po owulacji. Niektórym kobietom kiedy pęcherzyk nie pęka podają pregnyl jednorazowo większej dawce.
Zeby wiedzieć kiedy się starać trzeba się obserwować, żaden gin tego za was nie zrobi, temp wzrasta i śluz jest płodny czyli przeźroczysty, rozciągliwy i jest ślisko!!! wtedy działamy. Nie za często raz dziennie lub raz na dwa dni wystarczy, ale zanim nastąpią dni płodne należy się powstrzymać ok tyg przed owulacją przerwa. Ja niestety poroniłam, ale mam nadal nadzieję że się uda i wam tego życzę. Pozdrawiam
evelina2222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-14, 20:19   #102
werbi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1
Dot.: Clostilbegyt Estrofem mite i Duphaston

Cytat:
Napisane przez reno6 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam brac clo od 1 do 5dc, estrofem od 5 do 25dc i duphaston od 16 do 25dc. Czy któraś z Was brała tak długo estrofem ????????? I czy odrzucenie tych dwóch leków w 25dc nie spowoduje poronienia ???????

Od 2,5 roku staram sie zajsc w ciążę , jestem w trakcie 16d.c.i zaczelam brac duphaston,moj lekarz przepisal mi dodatkowo luteine ktora w przypadku zajscia w ciaze po pierwszym cyklu ma utrzymac płód i do 20tym mam brac ja.Posiada ona estrogeron potrzebny do donoszenia dzidziusia...Wiec dziewczynki trzymajcie kciuki za moje dwie kreski w nastepnym tyg.i od siebie zycze wam tego samego.
werbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-18, 18:58   #103
zosia111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1
Dot.: Clostilbegyt Estrofem mite i Duphaston

Czołem dziewczyny. Czytam tutaj na tamat Waszych starań i staram się jakoś trzymać. My staramy się od 1,5 roku. Aktualnie po badaniu drożności- na szczęście z tym jest ok. Ale mam pytanie, czy udało sie którejś z Was zajść w ciążę mając mięśniaki i niedoczynność. czy można wtedy stosować clostibegyt??? Niestey borykam sie z tymi przypadłościami. Pocieszcie mnie proszę Zastanawiam sie nad inseminacją bo czas biegnie...
zosia111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:08.