wynajęcie mieszkania na 3 miesiące? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-08, 13:56   #1
kasiabasiazosia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 134

wynajęcie mieszkania na 3 miesiące?


hej
mam trochę dziwne pytanie,niby proste,ale chcę wiedzie jak to jest w praktyce.
Czy jest możliwość wynajęcia mieszkania na 2-3 miesiące, chodzi mi o wakacje, w jednym dużych miast Polski. Czy coś takiego da się realnie znaleźć?

z góry dzięki za pomoc
kasiabasiazosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-08, 14:11   #2
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: wynajęcie mieszkania na 3 miesiące?

Cytat:
Napisane przez kasiabasiazosia Pokaż wiadomość
hej
mam trochę dziwne pytanie,niby proste,ale chcę wiedzie jak to jest w praktyce.
Czy jest możliwość wynajęcia mieszkania na 2-3 miesiące, chodzi mi o wakacje, w jednym dużych miast Polski. Czy coś takiego da się realnie znaleźć?

z góry dzięki za pomoc
Nie powinno być problemu. Niektóre mieszkania studenckie nie są wynajmowane całorocznie tylko na rok akademicki (ale wtedy trzeba się liczyć z pokazywaniem mieszkania w trakcie pobytu ); czasem studenci patrzą podnająć coś co wynajęli na cały rok. Możesz też po prostu coś wynająć z rozsądnym terminem wypowiedzenia (nie trzy miesiące ) i gdy przyjdzie odpowiednia pora zrezygnować.

Jednak polecam też przyjrzeć się... akademikom. W moim płaciłam mniej niż 400 zł za miesiąc w wakacje, łazienka wspólna na dwa pokoje 2-osobowe a że latem były raczej pustki to nie musiałam dopłacać za drugą osobę (mieszkałam sama), w drugim pokoju lokatorzy byli chyba tylko przez tydzień. Zależy na ile osób potrzebujesz takie mieszkanie, ale przelicz czy akademik nie będzie bardziej opłacalny.
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-08, 14:12   #3
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: wynajęcie mieszkania na 3 miesiące?

Jeżeli znajdziesz mieszkanie, że właściciel się zgodzi to jak najbardziej się da. Piszesz, że to jest większe miasto więc i pewnie akademickie, często na gumtree ludzie wrzucają ogłoszenia, że wynajmą pokój na okres wakacji. Wilk syty i owca cała
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-08, 14:16   #4
kasiabasiazosia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 134
Dot.: wynajęcie mieszkania na 3 miesiące?

Cytat:
Napisane przez Krolowa Julianna Pokaż wiadomość
Nie powinno być problemu. Niektóre mieszkania studenckie nie są wynajmowane całorocznie tylko na rok akademicki (ale wtedy trzeba się liczyć z pokazywaniem mieszkania w trakcie pobytu ); czasem studenci patrzą podnająć coś co wynajęli na cały rok. Możesz też po prostu coś wynająć z rozsądnym terminem wypowiedzenia (nie trzy miesiące ) i gdy przyjdzie odpowiednia pora zrezygnować.

Jednak polecam też przyjrzeć się... akademikom. W moim płaciłam mniej niż 400 zł za miesiąc w wakacje, łazienka wspólna na dwa pokoje 2-osobowe a że latem były raczej pustki to nie musiałam dopłacać za drugą osobę (mieszkałam sama), w drugim pokoju lokatorzy byli chyba tylko przez tydzień. Zależy na ile osób potrzebujesz takie mieszkanie, ale przelicz czy akademik nie będzie bardziej opłacalny.
ohh dzięki

jade tam sama, na miejscu,mam znajomych,ale to pary,więc raczej się do nich nie podłączę, a nie wiem,czy chciałabym też mieszkać z zupełnie nieznajomą osoba,ale może się przyjrzę akademikom bliżej,moze akurat cos się znajdzie.

---------- Dopisano o 15:16 ---------- Poprzedni post napisano o 15:15 ----------

Cytat:
Napisane przez maacieek Pokaż wiadomość
Jeżeli znajdziesz mieszkanie, że właściciel się zgodzi to jak najbardziej się da. Piszesz, że to jest większe miasto więc i pewnie akademickie, często na gumtree ludzie wrzucają ogłoszenia, że wynajmą pokój na okres wakacji. Wilk syty i owca cała
właśnie chciałam się dowiedzieć,czy w praktyce coś takiego się dzieje,ale faktycznie studenci na wakacje wyjeżdżają,więc może
kasiabasiazosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-08, 14:20   #5
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: wynajęcie mieszkania na 3 miesiące?

Cytat:
Napisane przez kasiabasiazosia Pokaż wiadomość
ohh dzięki

jade tam sama, na miejscu,mam znajomych,ale to pary,więc raczej się do nich nie podłączę, a nie wiem,czy chciałabym też mieszkać z zupełnie nieznajomą osoba,ale może się przyjrzę akademikom bliżej,moze akurat cos się znajdzie.

---------- Dopisano o 15:16 ---------- Poprzedni post napisano o 15:15 ----------



właśnie chciałam się dowiedzieć,czy w praktyce coś takiego się dzieje,ale faktycznie studenci na wakacje wyjeżdżają,więc może
Tym bardziej próbuj z akademikami skoro jedziesz sama
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-08, 14:39   #6
charsi
Zadomowienie
 
Avatar charsi
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 508
Dot.: wynajęcie mieszkania na 3 miesiące?

wakacje to dobry okres, kiedy studenci opuszczają mieszkania szczególnie w dużym mieście akademickim nie powinno być problemu.
__________________
Cytat:
Wydawało nam się, że mamy wielkie problemy. Skąd mieliśmy wiedzieć, że jesteśmy szczęśliwi?
charsi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-08, 15:14   #7
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: wynajęcie mieszkania na 3 miesiące?

sporo studentów przetrzymuje mieszkania na następny rok akademicki i szuka kogoś, komu podnajmie pokój/mieszkanie. więc tak - da się znaleźć.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-08, 17:05   #8
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: wynajęcie mieszkania na 3 miesiące?

na wakacje to łatwizna, studenci wyprowadzaja sie w czerwcu, wprowadzaja w pazdzierniku, do tej pory stoja puste
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-08 18:05:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:01.