technik dentystyczny:) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-20, 13:23   #1
0kasia10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: woj.śląskie
Wiadomości: 229

technik dentystyczny:)


Jak myślicie, czy na rynku jest miejsce dla następnego technika? Niestety zauważyłam coraz większe problemy w zdobyciu pracy w tym zawodzie..Jeżeli się mylę to mnie poprawcie..
Jak uważacie czy jest to dobry zawód, zakładając że lubi się wszelkie prace manualne?
0kasia10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-20, 14:33   #2
iloneczka1
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 453
Dot.: technik dentystyczny:)

Praca manualna pracy manualnej nie równa. W tej pracy masz do czynienia z żywym człowiekiem, jest to prawie zawod jak dentysty, ściąganie kamienia chociaż. Wskazana głównie wrazliwość na drugiego człowieka, podejście (zwłaszcza dzieci są trudnymi pacjentami), niewrażliwość natomiast na krew, tego typu widoki.
Jak chodzi o chłonnosć rynku pracy....zależy, czy jest się dobrym w tym zawodzie. Można wyjechać, wtedy znajomosć języka będzie się liczyć, specjalistycznego przede wszystkim, a i w Polsce wciąż otwierają się nowe prywatne firmy, gabinety.
__________________
Poszukujesz kota/psa? Nie zależy ci na rodowodzie? Nie kupuj w pseudohodowlach
Zajrzyj TU i TU
-----
Kotka Trufelka z białaczką, przygarnij..........

Edytowane przez iloneczka1
Czas edycji: 2010-02-20 o 14:36
iloneczka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-15, 12:54   #3
Ofca w Wielkim Miescie
Rozeznanie
 
Avatar Ofca w Wielkim Miescie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 509
Dot.: technik dentystyczny:)

Też myślę o zrobieniu technika dentystycznego (obok studiów), zastanawiam się czy ma to sens jeżeli nie mam znajomości wśród stomatologów czy ortodontów? Wiadomo że jeśli się jest bardzo dobrym to można znaleźć dobrą pracę ale najpierw ktoś musi Cię odkryć Też lubię wszelkie prace manualne, chciałam iść na kierunek artystyczny (chociaż ostatecznie nie poszłam). Wiadomo że lepiej mieć 2 fakultety niż jeden (szczególnie że studiuję administrację...), ale to też kosztuje i nie chciałabym zmarnować tylu pieniędzy na naukę i mojego czasu na coś, co i tak nic by mi później nie dało.
Ofca w Wielkim Miescie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-15, 16:10   #4
uroda19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1
Dot.: technik dentystyczny:)

Witam! Mój pierwszy post na forum .
Znajomości u techników i dentystów nie mają większego znaczenia. Jeśli będziesz dobra to otworzysz własną pracownie i ew. nabędziesz znajomości. Jeśli nie to zostaje ci praca u kogoś.
uroda19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-15, 16:27   #5
Ofca w Wielkim Miescie
Rozeznanie
 
Avatar Ofca w Wielkim Miescie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 509
Dot.: technik dentystyczny:)

Oczywiście ciężko mi jest się wypowiedzieć czy byłabym dobra, ale myślę że mam pewne predyspozycje manualne i lubię tworzyć
A czy ma znaczenie czy skończyłabym technika dziennie czy zaocznie i w jakim mieście? Bo zastanawiam się czy pozostać na dziennej administracji a technika zrobić zaocznie, czy lepiej skończyć studia zaocznie a technika dziennie?
Ofca w Wielkim Miescie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-04, 19:43   #6
aniqaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5
Dot.: technik dentystyczny:)

Postanowiłam podpiąć się pod ten wątek mimo że ostatni post dodany był dosyć dawno... w każdym bądź razie ja też mam zamiar startować na technika dentystycznego w Medycznym Studium Zawodowym im. Polskiego Czerwonego Krzyża w Poznaniu. Słyszał ktoś może o tej szkole? Wszelkie opinie byłyby bardzo pomocne
Na stronie tej szkoły znalazłam info że wcześniej będzie egzamin manualny. Czy któraś z was przechodziła przez coś takiego? Myślę że nie jestem kompletnym beztalenciem, jednak zastanawiam się czy bez wcześniejszego przygotowania dałabym radę...

Edytowane przez aniqaa
Czas edycji: 2013-07-04 o 19:52
aniqaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-14, 18:36   #7
livia277
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 24
Dot.: technik dentystyczny:)

Egzamin manualny? A po co? Bez sensu. Skoro dopiero masz się wdrażać i poznawać ten zawód to po co taki egzamin? Moja siostra od lutego poszła na ten kierunek, ale do Policealnej Szkoły OMEGA w Warszawie. Tam wystarczyło tylko złożyć komplet dokumentów. Póki co jest zadowolona z wyboru, bo jest tam wysoki poziom nauczania (zresztą zawsze ta szkoła cieszyła się dobrą opinią). Moja rada - zmień szkołę. Co do pytań autorki tematu to myślę, że technik dentystyczny to jeden z niewielu zawodów, w którym można łatwo znaleźć pracę - tak jest i na pewno będzie jeszcze bardzo dłuuuugo.
livia277 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-10, 11:41   #8
Pacynka
Rozeznanie
 
Avatar Pacynka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 997
Dot.: technik dentystyczny:)

Ale bzdury wypisujecie...

Po pierwsze technik dentystyczny nie ma styczności z pacjentem. To co wykonuje robi na zlecenie lekarza dentysty (protetyka lub ortodonty).

Z pracą w tym zawodzie jest bardzo ciężko, ponieważ obecnie rynek jest przesycony technikami dentystycznymi. W ostatnich latach powstało multum szkół, które niestety kształcą na bardzo niskim poziomie. Natomiast szkoła, o której pisze moja przedmówczyni pozostawia bardzo wiele do życzenia.
Tak samo z tym egzaminem manualnym. Śmieszne po prostu...
Po co egzamin manualny? A chociażby po to aby było wiadomo czy kandydat ma chociaż szansę na pracę w tym zawodzie. Aby w ogóle zacząć pracować to mimo skończonej szkoły trzeba się przyuczyć w pracowni najpierw żeby w ogóle umieć cokolwiek prawidłowo wykonywać.

Co do otwierania własnej pracowni to w dzisiejszych czasach życzę powodzenia. Nawet znajomości nie pomogą w pozyskaniu zleceń.

A zarobki, no cóż są poniżej średniej krajowej.

Taka jest niestety smutna prawda o tym zawodzie.

Jeśli ktoś mi nie wierzy że tak jest to proszę wybrać się na ten kierunek śmiało, a życie i tak zweryfikuje.

Powodzenia
Pacynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-17, 18:57   #9
Ew1500100900
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 1
Dot.: technik dentystyczny:)

Cześć, pozwolę sobie odświeżyć wątek.
Mimo wszelkich przeciwności chciałabym spróbować swoich sił jako technik dentystyczny. Moje pytanie brzmi:
Niestety przegapiłam termin składania papierów do szkoły medycznej, może ktoś z Was orientuje się czy istnieje we Wrocławiu szansa rozpoczęcia studiów/studium na tym kierunku od drugiego semestru? Którą szkołę we Wrocławiu polecacie?
Pozdrawiam!
Ew1500100900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-17 19:57:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:13.