zmiana dawki tabletek anty, a wypadanie włosów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-24, 19:40   #1
truskawa20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 137

zmiana dawki tabletek anty, a wypadanie włosów


Od 3 lat biorę tabletki anty. Zaczęło się od Diane 35 ( 1 rok) , ponieważ miałam zaburzenia hormonalne i Diane było lekiem. Hormony wróciły do normy więc nie musiałam brać Diane, ale chciałam się zabezpieczyć i przepisano mi Yaz, Yaz brałam 1,5 roku, ale nie czułam się dobrze po nich i poprosiłam doktora o zmianę na jakieś lżejsze i faktycznie czuję się super, od października 2012 biorę Kontracept, który ma małą dawkę hormonów i od tego czasu straaaasznie wypadają mi włosy, obawiam się że znow mam zaburzenia hormonalne bo wtedy jak miałam to objawy były te same okrutne wypadanie włosów... czy jest możliwe, żeby po zmianie tabletek bez żadnych przerw włosy zaczęły mocno wypadać?
truskawa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-24, 20:33   #2
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: zmiana dawki tabletek anty, a wypadanie włosów

Cytat:
Napisane przez truskawa20 Pokaż wiadomość
Od 3 lat biorę tabletki anty. Zaczęło się od Diane 35 ( 1 rok) , ponieważ miałam zaburzenia hormonalne i Diane było lekiem. Hormony wróciły do normy więc nie musiałam brać Diane, ale chciałam się zabezpieczyć i przepisano mi Yaz, Yaz brałam 1,5 roku, ale nie czułam się dobrze po nich i poprosiłam doktora o zmianę na jakieś lżejsze i faktycznie czuję się super, od października 2012 biorę Kontracept, który ma małą dawkę hormonów i od tego czasu straaaasznie wypadają mi włosy, obawiam się że znow mam zaburzenia hormonalne bo wtedy jak miałam to objawy były te same okrutne wypadanie włosów... czy jest możliwe, żeby po zmianie tabletek bez żadnych przerw włosy zaczęły mocno wypadać?
Możliwe, że włosy zaczęły wypadać właśnie z powodu zmiany tabletek, zwłaszcza, jeśli Twoje wcześniejsze łysienie wynikało z nadmiaru androgenów. Diane-35, którą brałaś na początku jest bardzo antyandrogenna, Yaz, który brałaś później ma drospirenon, który ma lekkie działanie antyandrogenne, a teraz bierzesz Kontracept, który antyandrogenny nie jest.

Koniecznie zgłoś się do swojego lekarza i poinformuj go o problemie!
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:05.