Problemy po odtawieniu pigułki (plus prośba do wrocławianek) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-12, 16:45   #1
pompea
Przyczajenie
 
Avatar pompea
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9

Problemy po odtawieniu pigułki (plus prośba do wrocławianek)


Witam!
Parę miesięcy temu odstawiłam pigułki, które brałam bardzo wiele lat. Niedługo potem pojawiły się problemy- straszne PMS, puchnięcie przed miesiączką i trądzik na brodzie (jestem już sporo po 30). Do pigułki nie mogę i nie zamierzam już wrócić, ale nie chcę też się męczyć. Czytałam, że ginekolodzy przepisują w takich wypadkach np. spironolakton- lek działający lekko antyandrogenowo (nie jest to hormon). Rozmawiałam o tym z moim ginekologiem, robił wielkie oczy, nie wiedział o czym mówię i w rezultacie nic mi nie pomógł. W związku z tym mam prośbę do dziewczyn z Wrocławia- czy możecie polecić dobrego lekarza, który pomógł wam przy podobnym problemie. Z góry bardzo dziękuję!
pompea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-12, 20:07   #2
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: Problemy po odtawieniu pigułki (plus prośba do wrocławianek)

Te objawy są niestety jak najbardziej normalne To są skutki brania hormonów, przechodziłam przez to samo. Pigułki odstawiłam 6 miesięcy temu, a dalej borykam się np. z trądzikiem takim dziwnym, pewnie wiesz o czym mówię
Ja bym bardziej postawiła na witaminy, dużo owoców, warzyw, ruch na świeżym powietrzu, zdrowy tryb życia, mało stresu U mnie to akurat przynosi jakiś efekt. Biorę też kwas foliowy, ale to z tego powodu, że staramy się o dziecko
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 09:29   #3
pompea
Przyczajenie
 
Avatar pompea
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9
Dot.: Problemy po odtawieniu pigułki (plus prośba do wrocławianek)

Przy trądziku wynikającym z nadwrażliwości na androgeny (męskie hormony) zdrowe odżywiania niewiele pomoże. Pomagają właśnie pigułki działające antyandrogenowo oraz inne leki o podobnym działaniu nie będące hormonami. W USA stosuje się wspomniany przeze mnie spironolakton powszechnie w leczeniu trądziku (na forum też kiedyś ten temat był wspomniany). U nas lekarze chyba mało wiedzą na ten temat. Dlatego poszukuję ginekologa, który byłby jednocześnie endokrynologiem.
pompea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-14, 12:50   #4
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: Problemy po odtawieniu pigułki (plus prośba do wrocławianek)

Rozumiem, poszukaj na portalach typu znany-lekarz, tam są opinie. Oraz na wizazu w wątku: kogo polecamy.
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-14 13:50:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:46.