Problematyczny wynajmujący - proszę o poradę - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-09-06, 22:09   #1
BreakIt
Raczkowanie
 
Avatar BreakIt
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 239

Problematyczny wynajmujący - proszę o poradę


Hej, mam pewien problem, może któraś z Was będzie w stanie mi coś pomóc/podpowiedzieć.
Dwa dni temu otrzymałam od własciciela mieszkania w którym wynajmuję pokój wypowiedzenie, swoją decyzję tłumaczył w tak głupi i bezsensowny sposób (oskarżajac mnie o rzeczy, ktorych nigdy nie zrobiłam/nie powiedziałam) - mniejsza o to, moje podejrzenie jest takie, ze chce mój pokój wynająć jako dwuosobowy, żeby dostawać za niego więcej pieniędzy. Jestem bardzo zdenerwowana, przez problemy w pracy i w życiu osobistym jest to dla mnie bardzo zły moment.
Mieszkam tutaj prawie 3 lata i przez ten czas przez mieszkanie (jest 5 pokojowe) przewinęło się naprawdę wiele osób i niejednokrotnie byłam świadkiem różnych krętackich zachowań, i mniejszych lub większych oszustw ze strony właściciela. Znam go na tyle, ze obawiam się że np. nie będzie chciał oddać mi kaucji, wiem też na pewno że nasza umowa najmu nie jest zarejestrowana nigdzie i że on nie odprowadza żadnego podatku od tego...czy ktoś mógłby mi doradzić, jakie miałabym opcje w przypadku gdy on chciałby robić mi jakieś problemy? Będę wdzięczna za każdą sugestię
pozdrawiam!
BreakIt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-07, 17:01   #2
c6b6756720a205d307becdde1d052a7f45362f96_64ed273165c68
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 647
Dot.: Problematyczny wynajmujący - proszę o poradę

Powiedz mu, że w takim razie kaucja niech będzie za ostatni miesiąc. Chyba, że kaucja jest większa. Jak nie będzie chciał zwrócić różnicy powiedz, że porobiłaś zdjęcia z mieszkania i zgłosisz do US nielegalny wynajem. Ogólnie jeśli nie podpisaliście umowy to niestety nie masz za wiele do powiedzenia w kwestii wyprowadzki, ale spróbuj się z nim dogadać, żebyś miała czas na znalezienie czegoś lepszego.
c6b6756720a205d307becdde1d052a7f45362f96_64ed273165c68 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-07, 18:04   #3
panna_indygo
Raczkowanie
 
Avatar panna_indygo
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 39
Dot.: Problematyczny wynajmujący - proszę o poradę

To jest dobra myśl z tą kaucją. Musisz być w rozmowach z nim stanowcza, żeby wiedział, że nie jesteś naiwną dziewczynką, która odda mu kaucję, hajs za następny miesiąc i jeszcze z dnia na dzień się spakuje i zostawi mu pokój. Niestety, brak umowy to utrudnia, ale on też pewnie się boi, że w końcu ktoś na niego nakabluje.
__________________
Nie chcę pod koniec życia stwierdzić, że przeżyłam tylko jego długość. Chcę przeżyć też pełną jego szerokość. - Diane Ackerman
panna_indygo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-10, 08:57   #4
Esia_90
Wtajemniczenie
 
Avatar Esia_90
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 568
Dot.: Problematyczny wynajmujący - proszę o poradę

Kaucja na poczet czynszu. Powiedz Panu, żeby nie dyskutował bo innaczej US naliczy Panu podatek i odsetki za 3 lata wynajmu. Do tego mandat i dochodzenie w sprawie pozostałych pokoi
__________________
Kocham książki
Esia_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-19, 07:50   #5
Ellen301
Raczkowanie
 
Avatar Ellen301
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 51
Dot.: Problematyczny wynajmujący - proszę o poradę

Myślę, że można by temu panu dość mocno zaszkodzić. Nawet jeśli ostatecznie US niczego by nie ustalił, to na pewno byłby wzywany na wyjaśnienie i najadłby się strachu. A odsetki za 3 lata to wyszłyby ładne.
Ellen301 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-25, 10:46   #6
BreakIt
Raczkowanie
 
Avatar BreakIt
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 239
Dot.: Problematyczny wynajmujący - proszę o poradę

dzieki dziewczyny dokladnie tak zrobilam z kaucja, na poczatku troche protestowal ale bylam stanowcza i chyba sie wystraszyl, bo teraz jest milutki jak kroliczek heheh
BreakIt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-28, 15:31   #7
panna_indygo
Raczkowanie
 
Avatar panna_indygo
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 39
Dot.: Problematyczny wynajmujący - proszę o poradę

No i bardzo dobrze zrobiłaś lokator też ma swoje prawa.
__________________
Nie chcę pod koniec życia stwierdzić, że przeżyłam tylko jego długość. Chcę przeżyć też pełną jego szerokość. - Diane Ackerman
panna_indygo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-09-28 16:31:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:12.