Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach. - Strona 102 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-10-04, 12:37   #3031
Daffodilka
Zakorzenienie
 
Avatar Daffodilka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 14 042
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

Cytat:
Napisane przez Velvet Acid Kitty Pokaż wiadomość
Mnie wkurzają takie akcje tylko dla członków klubu itp.
Nie jestem żadnym członkiem klubu i nie chcę być i żałuję, że nie mogę skorzystać z promocji, bo chętnie bym skorzystała...

No trudno.
Velvet, ale przecież karta nic nie kosztuje - wyrób sobie i wszystkie promocje Twoje

Ja jeszcze w kwestii próbek. Poprosiłam wczoraj w Sephorze o próbkę klasycznej "Trucizny". Usłyszałam, że oryginalnych nie mają, a zrobić też nie mogą bo fiolek nie posiadają. Pani dość opryskliwie poradziła mi napsikać ile wlezie na rękę to na długo mi wystarczy. Niestety nie skorzystałam, bo nadgarski miałam już zajętę przez inne zapachy i nie miałoby to sensu. No i skończyło się jak zwykle na wąchaniu blotterka
Daffodilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-04, 12:56   #3032
Velvet Acid Kitty
Wtajemniczenie
 
Avatar Velvet Acid Kitty
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 811
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
A co w tym wkurzającego? Takie są zasady programów lojalnościowych.
Co w tym wkurzającego? To, że nie mogę uczestniczyć w tej promocji... Kiedyś one były dla wszystkich (i korzystałam) - teraz nie mogę.

Do klubu się nie zapiszę, taką mam zasadę i już.

Odnośnie próbek.
Daffi, z tego wniosek - bierz ze sobą swoje fiolki do Sephory
__________________

Velvet Acid Kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-04, 14:17   #3033
Tsukichan
Rozeznanie
 
Avatar Tsukichan
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 763
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
A co w tym wkurzającego? Takie są zasady programów lojalnościowych.

Oczywiście, ale prawdę mówiąc mnie denerwuje to, że w przypadku Sephory, jeśli się zapiszesz, do skrzynki pchają ci potem tony makulatury i śmieci, ofert z innych firm, którym oni udostepniają Twoje dane, że ja ich kartę sobie darowałam.
__________________
“It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.”
Tsukichan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-04, 14:22   #3034
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

Coś za coś, na tym polegają takie programy.
Ale jak się ma zasady "nie zapisuję się do klubów", to też nie powinno się mieć pretensji, że nie można korzystać z ich przywilejów.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-04, 14:32   #3035
kefirek_m
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 15
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

Cytat:
Napisane przez Tsukichan Pokaż wiadomość
Oczywiście, ale prawdę mówiąc mnie denerwuje to, że w przypadku Sephory, jeśli się zapiszesz, do skrzynki pchają ci potem tony makulatury i śmieci, ofert z innych firm, którym oni udostepniają Twoje dane, że ja ich kartę sobie darowałam.
Przy zakladaniu karty Sephory zaznaczylam opcje, ze nie chce dostawac od nich materialow promocujnych i tyle w tej kwestii
kefirek_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-04, 15:07   #3036
Hawa
Zakorzenienie
 
Avatar Hawa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 859
GG do Hawa
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

Nigdy nie kupowalam perfum w Sephorze, ale nie miałam problemu z otrzymaniem odlewki , gdy kupowałam jakieś żele pod prysznic i kolorówkę.
Mysle, ze dobrze mieć swoją fiolkę.
__________________
http://www.aspoleczna.pl
Mój blog

http://www.angtest.pl
Testy z angielskiego!

http://wojnowski.net.pl
Blog o Wordpresie
Hawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-04, 15:36   #3037
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

Cytat:
Napisane przez Hawa Pokaż wiadomość
Nigdy nie kupowalam perfum w Sephorze, ale nie miałam problemu z otrzymaniem odlewki , gdy kupowałam jakieś żele pod prysznic i kolorówkę.
Mysle, ze dobrze mieć swoją fiolkę.
Ja jestem wręcz zawsze zasypywana próbkami i innymi dżinksami, gdy kupuję w Sephorze (Galeria Dominikańska/Magnolia - Wrocław, Centrum Plaza - Rzeszów). Nie wiem, jak Bozię kocham, dlaczego, gdyż kupuję tam głównie pędzle i paletki do brwi i mój rachunek rzadko przekracza 100 zł

Chyba siem bardzom ładnie ubieram i Panie mnie lubiom
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-04, 15:57   #3038
beyza
Perfume Lover
 
Avatar beyza
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 3 650
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

Cytat:
Napisane przez kefirek_m Pokaż wiadomość
Przy zakladaniu karty Sephory zaznaczylam opcje, ze nie chce dostawac od nich materialow promocujnych i tyle w tej kwestii
U mnie to samo, wyłączając katalog Sephory, który wcisną raz na jakiś czas, ale to akurat zawsze z przyjemnością sobie człowiek przekartkuje. Nie mówiąc o tym, że karta Sephory to nie tylko promocje, ale i zbieranie punktów, dających rabaty, dzięki czemu nie trzeba czekać na ich decyzje o rzuceniu 20% off itd. (choć wolałabym, żeby ten program był równie hojny co ten z Bootsa 1 funt- 4 punkty )
__________________
[B]Z perfumami jest jak z alkoholem.
Liczy się tylko kolejna flaszka

WYMIANA: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1280992
beyza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-04, 16:12   #3039
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

Cytat:
Napisane przez Tsukichan Pokaż wiadomość
Oczywiście, ale prawdę mówiąc mnie denerwuje to, że w przypadku Sephory, jeśli się zapiszesz, do skrzynki pchają ci potem tony makulatury i śmieci, ofert z innych firm, którym oni udostepniają Twoje dane, że ja ich kartę sobie darowałam.
Cytat:
Napisane przez kefirek_m Pokaż wiadomość
Przy zakladaniu karty Sephory zaznaczylam opcje, ze nie chce dostawac od nich materialow promocujnych i tyle w tej kwestii
Ja także zaznaczyłam tą opcję, nie dostaję ani e-maili ani jakichkolwiek reklam na mój adres (nawet katalogów, nic, zupełnie), jedynie SMS o tego typu promocjach i jestem baaardzo zadowolona :P
__________________
Wymiana Maj
Szukam
Marei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-04, 16:39   #3040
Tsukichan
Rozeznanie
 
Avatar Tsukichan
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 763
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

Cytat:
Napisane przez kefirek_m Pokaż wiadomość
Przy zakladaniu karty Sephory zaznaczylam opcje, ze nie chce dostawac od nich materialow promocujnych i tyle w tej kwestii
Cytat:
Napisane przez Marei Pokaż wiadomość
Ja także zaznaczyłam tą opcję, nie dostaję ani e-maili ani jakichkolwiek reklam na mój adres (nawet katalogów, nic, zupełnie), jedynie SMS o tego typu promocjach i jestem baaardzo zadowolona :P

No widzicie, a moja siostra też zaznaczyła, że nie chce, a mimo to od tamtej pory ledwie może czasem znaleźć list w skrzynce pośród wszelakiego badziewia. I co może zrobić, pozwać ich do sądu, że przekazali jakiejś firmie jej dane?

A kart 'lojalnościowych' nie lubię, bo podświadomie zmuszają do zakupu wiekszej ilości towarów, niż się potrzebuje. A dwa, w Sephorze kupuję coś na rok, bo ceny mają jak z kosmosu, więc nawet -20% wychodzi często drożej jak we Francji, więc sprawa dla mnie rozwiązana
__________________
“It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.”
Tsukichan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-04, 16:48   #3041
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

Cytat:
Napisane przez Tsukichan Pokaż wiadomość
No widzicie, a moja siostra też zaznaczyła, że nie chce, a mimo to od tamtej pory ledwie może czasem znaleźć list w skrzynce pośród wszelakiego badziewia. I co może zrobić, pozwać ich do sądu, że przekazali jakiejś firmie jej dane?

A kart 'lojalnościowych' nie lubię, bo podświadomie zmuszają do zakupu wiekszej ilości towarów, niż się potrzebuje. A dwa, w Sephorze kupuję coś na rok, bo ceny mają jak z kosmosu, więc nawet -20% wychodzi często drożej jak we Francji, więc sprawa dla mnie rozwiązana
A czy siostra próbowała wysłać im e-mail lub zadwonić na infolinie i powiedzieć, że chce zmienić deklaracje i zrezygnować z takich form powiadamiania o promocjach? Z jedną firmą tak mi się zdarzyło i musiałam tylko zanieść (by mieli mój podpis) do nich "pismo" gdzie tylko napisałam to co wcześniej i tyle, skończyło się.
__________________
Wymiana Maj
Szukam
Marei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-04, 16:54   #3042
cherry l
Zakorzenienie
 
Avatar cherry l
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 14 174
GG do cherry l
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

a mnie wkurza jak jestem w sephorze i ci barczyści ochroniarze łażą za mną jakbym coś zaraz ukraść miała :P
__________________
"If you want something you've never had,then you've got to do something you've never done "
"When somebody tells you "you can't" turn around and say "watch me"
"Never let the fear of striking out keep you from playing the game"
----> *mój postcrossingowy blog* <---



cherry l jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-04, 17:13   #3043
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Coś za coś, na tym polegają takie programy.
Ale jak się ma zasady "nie zapisuję się do klubów", to też nie powinno się mieć pretensji, że nie można korzystać z ich przywilejów.
nie potrafie sie nie zgodzic z powyzszym
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-05, 15:16   #3044
prowokatorka
Zadomowienie
 
Avatar prowokatorka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 538
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

Troszkę z innej strony.Mój mąż zwierzył mi się ostatnio że został zaatakowany na ulicy przez jakąś kobietę,która usiłowała mu wcisnąć jakieś bliżej niezidentyfikowane perfumy.Nie mógł się biedak odpędzić od niej .W końcu powiedział że żadnych podróbek nie będzie kupował ,i że jak będzie chciał sobie kupić jakiś zapach ,to pójdzie z żoną do perfumerii.Na co kobieta oburzona : że to nie są podróbki tylko rozlewane perfumy,odwróciła się na pięcie poszła dalej.[molestować innych].
__________________
[I][FONT=Garamond][SIZE=1][FONT=Franklin Gothic Medium]


Dafi {*} 22.06.2011 godz 20.
Na zawsze zostaniesz w moim sercu
Jodzi {*} 31.08.2013
Skarbeczku jesteś już w ptasim raju
prowokatorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-05, 15:31   #3045
gidran
Zadomowienie
 
Avatar gidran
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Zachodnia prowincja
Wiadomości: 1 364
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

Cytat:
Napisane przez prowokatorka Pokaż wiadomość
Troszkę z innej strony.Mój mąż zwierzył mi się ostatnio że został zaatakowany na ulicy przez jakąś kobietę,która usiłowała mu wcisnąć jakieś bliżej niezidentyfikowane perfumy.Nie mógł się biedak odpędzić od niej .W końcu powiedział że żadnych podróbek nie będzie kupował ,i że jak będzie chciał sobie kupić jakiś zapach ,to pójdzie z żoną do perfumerii.Na co kobieta oburzona : że to nie są podróbki tylko rozlewane perfumy,odwróciła się na pięcie poszła dalej.[molestować innych].
"Jak mi będzie potrzeba, to pójdę i sobie kupię" to najlepszy argument, którego zawsze używam w stosunku do natrętów . Co do bulwersujących zachowań w perfumeriach, to najbardziej mnie wkurza niekompetentna obsługa, która zamiast doradzić, wciska ludziom nowości, które mają się sprzedać w zaplanowanej ilości. Pamiętam jak kiedyś w Galerii Centrum sprzedawczyni doradzała pani podkład. Problem z tym, że zbliżała się zima, pani miała bardzo nieciekawą cerę, a ekspedientka jej wciskała jakiś strasznie drogi puder typu lajtowego i transparentnego. Nie wytrzymałam: podeszłam i wdałam się z nią w dyskusję (zwykle się tak nie wtrącam, ale naprawdę mnie ta sytuacja zirytowała). A na koniec poradziłam jej, że jest taka strona jak wizaż.pl i tam jej najlepiej doradzą . W zasadzie miło było, pani stwierdziła, że mam rację i wyszła nic nie kupiwszy, a sprzedawczyni była wkurzona, bo klientka naprawdę nie miała pojęcia i dałaby sobie wcisnąć wszystko.
A drugie co mnie wkurza, to niedyskretna ochrona. Ja rozumiem, że taka praca i ludzie kradną. Ale można by nie chodzić za klientem krok w krok i bacznie patrzeć na jego ręce.
gidran jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-05, 16:05   #3046
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

Historia z drogerii, ale nie mogę zaleźć odpowiedniego wątku a uważam że warta jest przeczytania.

W ostatnią niedzielę byłam świadkiem wyczynów pary w średnim wieku. Pan podwinął nogawki spodni i testował balsamy wcierając sobie po kolej rożne produkty w łydki i poniżej kolan. Natomiast jego towarzyszka otwierała kosmetyki jeden po drugim i wąchała oraz smarowała sobie ręce aż po łokcie.

Gdybym tego osobiście nie widziała trudno byłoby mi w takie zachowanie uwierzyć.
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-05, 16:10   #3047
prowokatorka
Zadomowienie
 
Avatar prowokatorka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 538
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

Cytat:
Napisane przez gidran Pokaż wiadomość
"Jak mi będzie potrzeba, to pójdę i sobie kupię" to najlepszy argument, którego zawsze używam w stosunku do natrętów . Co do bulwersujących zachowań w perfumeriach, to najbardziej mnie wkurza niekompetentna obsługa, która zamiast doradzić, wciska ludziom nowości, które mają się sprzedać w zaplanowanej ilości. Pamiętam jak kiedyś w Galerii Centrum sprzedawczyni doradzała pani podkład. Problem z tym, że zbliżała się zima, pani miała bardzo nieciekawą cerę, a ekspedientka jej wciskała jakiś strasznie drogi puder typu lajtowego i transparentnego. Nie wytrzymałam: podeszłam i wdałam się z nią w dyskusję (zwykle się tak nie wtrącam, ale naprawdę mnie ta sytuacja zirytowała). A na koniec poradziłam jej, że jest taka strona jak wizaż.pl i tam jej najlepiej doradzą . W zasadzie miło było, pani stwierdziła, że mam rację i wyszła nic nie kupiwszy, a sprzedawczyni była wkurzona, bo klientka naprawdę nie miała pojęcia i dałaby sobie wcisnąć wszystko.
A drugie co mnie wkurza, to niedyskretna ochrona. Ja rozumiem, że taka praca i ludzie kradną. Ale można by nie chodzić za klientem krok w krok i bacznie patrzeć na jego ręce.
Zresztą wszystkie produkty są zakodowane,więc w razie kradzieży będzie pikać bramka.A ochrona niech stoi blisko bramek ,bo tam jest ich miejsce a nie patrzenie ludziom na zasobność portfela.Bo niestety tacy i tacy się zdarzają.[Stoi taki przy kasie ,i gapi się jak sroka w kość]

---------- Dopisano o 17:10 ---------- Poprzedni post napisano o 17:09 ----------

Cytat:
Napisane przez amber2046 Pokaż wiadomość
Historia z drogerii, ale nie mogę zaleźć odpowiedniego wątku a uważam że warta jest przeczytania.

W ostatnią niedzielę byłam świadkiem wyczynów pary w średnim wieku. Pan podwinął nogawki spodni i testował balsamy wcierając sobie po kolej rożne produkty w łydki i poniżej kolan. Natomiast jego towarzyszka otwierała kosmetyki jeden po drugim i wąchała oraz smarowała sobie ręce aż po łokcie.

Gdybym tego osobiście nie widziała trudno byłoby mi w takie zachowanie uwierzyć.
Nie no rozbawiłaś mnie do łez
__________________
[I][FONT=Garamond][SIZE=1][FONT=Franklin Gothic Medium]


Dafi {*} 22.06.2011 godz 20.
Na zawsze zostaniesz w moim sercu
Jodzi {*} 31.08.2013
Skarbeczku jesteś już w ptasim raju
prowokatorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-05, 16:41   #3048
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

Cytat:
Napisane przez prowokatorka Pokaż wiadomość
Zresztą wszystkie produkty są zakodowane,więc w razie kradzieży będzie pikać bramka.A ochrona niech stoi blisko bramek ,bo tam jest ich miejsce a nie patrzenie ludziom na zasobność portfela.Bo niestety tacy i tacy się zdarzają.[Stoi taki przy kasie ,i gapi się jak sroka w kość]

(...)
Też nie lubię natrętnych ochroniarzy, ale niestety takie proste to nie jest.
Odpowienio skonstruowane opakowanie - np. kilkanaście warstw folii aluminiowej i nie zabrzęczy.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-05, 16:54   #3049
cherry l
Zakorzenienie
 
Avatar cherry l
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 14 174
GG do cherry l
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

najgorzej jest jak sie ma te naście lat,wtedy to patrzą na człowieka w stylu ' o ten to na bank cos chce ukraść ' :/
__________________
"If you want something you've never had,then you've got to do something you've never done "
"When somebody tells you "you can't" turn around and say "watch me"
"Never let the fear of striking out keep you from playing the game"
----> *mój postcrossingowy blog* <---



cherry l jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-05, 16:54   #3050
gidran
Zadomowienie
 
Avatar gidran
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Zachodnia prowincja
Wiadomości: 1 364
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Też nie lubię natrętnych ochroniarzy, ale niestety takie proste to nie jest.
Odpowienio skonstruowane opakowanie - np. kilkanaście warstw folii aluminiowej i nie zabrzęczy.
Dzięki za podpowiedź . A tak na serio, to ciekawa jestem jakim sposobem można w miarę dyskretnie zawinąć pudełko w te kilkanaście warstw szeleszczącej folii (no może są jacyś biegli w operowaniu takim narzędziem zbrodni). Ja myślałam, że oni raczej testerów pilnują (poznaję po wzmożonej czujności w przypadku zainteresowania zapachem z testera i po tym, że często ich na półkach brakuje).
gidran jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-05, 18:08   #3051
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

Cytat:
Napisane przez gidran Pokaż wiadomość
Dzięki za podpowiedź . A tak na serio, to ciekawa jestem jakim sposobem można w miarę dyskretnie zawinąć pudełko w te kilkanaście warstw szeleszczącej folii (no może są jacyś biegli w operowaniu takim narzędziem zbrodni). Ja myślałam, że oni raczej testerów pilnują (poznaję po wzmożonej czujności w przypadku zainteresowania zapachem z testera i po tym, że często ich na półkach brakuje).
hmm... są sposoby, by ukraść, nawet bez folii, wystarczy powoli przejść do bramek, te zapikają, dać nogę i tyle klienta widzieli... folia też jest, są sposoby na to, tak naprawdę, nie jest się w stanie upilnować doświadczonego złodzieja, są ludzie którzy żyją z takich kradzieży, można u nich zamawiać dany towar. Pracuję w ekskluzywnym salonie, ale nie perfumerii, najczęściej kradną nie nastolatki, nie ludzie wyglądający "biednie", tylko Ci, którzy wyglądają "normalnie" "przeciętnie" lub czasem też "bogato".
__________________
Wymiana Maj
Szukam
Marei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-06, 18:05   #3052
Lucy1111
Zakorzenienie
 
Avatar Lucy1111
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Bdg
Wiadomości: 6 276
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

A mnie zbulwersowało zachowanie, ale nie klienta, a personelu w sklepie Sephora w Bydgoszczy. Mianowicie.... Chciałam kupić dla mnie perfumy. Wybrałam DKNY 30ml w cenie 129zł (taka cena widniała na listwie, pod flakonem, dokladnie sprawdziłam), a przy kasie okazało się, że cena jest wyższa i muszę zapłacić 159zł!! Pracuję w handlu i wiem, że MAM prawo do kupna tego produktu w niższej cenie, jeżeli błąd jest po stronie sklepu (w tym wypadku był, bo ceny zostały źle nałożone). Kierowniczka, która ze mną rozmawiała, za nic w świecie nie chciała pójść mi na rękę. Tłumaczyla się ogromem asortymentu w sklepie i nie możnością sprawdzenia wszystkiego przed otwarciem sklepu. ALE CO MNIE, KLIENTA TO OBCHODZI?!! To się nazywa nabijanie klienta w butelkę i łamanie praw konsumenta!! Już więcej mnie tam nie zobaczą.
Lucy1111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-06, 18:25   #3053
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

Cytat:
Napisane przez gidran Pokaż wiadomość
Dzięki za podpowiedź . A tak na serio, to ciekawa jestem jakim sposobem można w miarę dyskretnie zawinąć pudełko w te kilkanaście warstw szeleszczącej folii (no może są jacyś biegli w operowaniu takim narzędziem zbrodni). Ja myślałam, że oni raczej testerów pilnują (poznaję po wzmożonej czujności w przypadku zainteresowania zapachem z testera i po tym, że często ich na półkach brakuje).
Wcześniej przygotować sobie pudełko ciut większe w odpowiednim kształcie owinięte folią a w sklepie tylko wrzucić do niego dyskretnie to co trzeba Nie takie fajne rzeczy widziałam.

Lucy1111 - jasne, że miałaś rację. W której Sephorze?
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-06, 18:38   #3054
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

Cytat:
Napisane przez Marei Pokaż wiadomość
Pracuję w ekskluzywnym salonie, ale nie perfumerii, najczęściej kradną nie nastolatki, nie ludzie wyglądający "biednie", tylko Ci, którzy wyglądają "normalnie" "przeciętnie" lub czasem też "bogato".
Ja pracuję w księgarni i dokładnie tak jest! I mówię wam, ludzie sa w tym tak wprawieni, że naprawdę nie łażąc za każdym krok w krok i nie patrząc mu na ręce nie da się przeszkodzić mu w kradzieży.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-06, 19:14   #3055
Lucy1111
Zakorzenienie
 
Avatar Lucy1111
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Bdg
Wiadomości: 6 276
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Wcześniej przygotować sobie pudełko ciut większe w odpowiednim kształcie owinięte folią a w sklepie tylko wrzucić do niego dyskretnie to co trzeba Nie takie fajne rzeczy widziałam.

Lucy1111 - jasne, że miałaś rację. W której Sephorze?
W Focusie.

---------- Dopisano o 20:14 ---------- Poprzedni post napisano o 20:09 ----------

Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Ja pracuję w księgarni i dokładnie tak jest! I mówię wam, ludzie sa w tym tak wprawieni, że naprawdę nie łażąc za każdym krok w krok i nie patrząc mu na ręce nie da się przeszkodzić mu w kradzieży.
W moim sklepie znalazłyśmy klips z wyciętym(!!!!) kawałkiem spodni. Złodzieje mnożą się jak grzyby po deszczu... Nie mają żadnych skrupułów w dokonywaniu kradzieży. Nie boją się monitoringu, ochrony... . I tak jak któraś z Was napisała - kradną najczęściej ludzie "przy kasie" i najmniej wyróżniający się z tłumu.
Lucy1111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-06, 21:08   #3056
piroksena
Zadomowienie
 
Avatar piroksena
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Puszka Pandory
Wiadomości: 1 507
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

No no - jakie sposoby Ja choćbym to wszystko na glanc przygotowane miała to by mnie i tak maksymalna nerwówka zdradziła, więc cóż - do nabywania pozostało mi allegro. Bo też te ceny w Polsce! Rosną i rosną, a ludziskom też by się marzyły luksusowe produkty, a co!


Ja, mieszkając jakiś czas w Anglii, wielokrotnie byłam świadkiem jak tamtejsze nastolatki (no, niestety - akurat widziałam tylko tę grupę wiekową) bez większych przygotowawczych zabiegów oraz jakiejkolwiej żenady masowo zrywały w "accesorises" z biżuterii opakowania i sru wszystko do otwartej torby. Robiły to szybko, sprawnie i bez zająknięcia. Przyznaję, że patrzyłam na te akcje z lekkim podziwem


Do klubu Sephory zdaje się że należę, mam jakieś smsy może 2 razy w roku o oromocjach, ale kupuję tam tak znikomą ilość asortymentu że chyba mnie wykreślono jako jednostkę mało żyzną.
__________________

piroksena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-06, 22:21   #3057
ewikk
Rozeznanie
 
Avatar ewikk
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 749
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

Cytat:
Napisane przez Lucy1111 Pokaż wiadomość
Pracuję w handlu i wiem, że MAM prawo do kupna tego produktu w niższej cenie, jeżeli błąd jest po stronie sklepu (w tym wypadku był, bo ceny zostały źle nałożone).
ja miałam dzisiaj podobną sytuację w sephorze- wypatrzyłam moje ukochane huile lotus w cenie 90zł(normalnie jest 185zł) samotne na półce. W te pędy je zgarnęłam- pani w kasie 'bipneło" 185zł. Ja, że cena była 90zł. Pani wzięła huile i karteczke z ceną i poszła do kierowniczki- pokonwersowały i w końcu przysżła i nabiła 90zł Nie wiem czy mieli faktycznie taką promocję, czy to ich pomyłka, ale jestem mega zadowolona, bo już mi się kończył, a nawet na allegro chodzi za circa 160zł z przesyłką co mnie bardzo studziło w zapale. Pierwszą buteleczkę tez dorwałam na allegro za 50zl używaną, bo mnie jednak nie stać na tak drogie kosmetyki(swoją drogą baaardzo wydajny jest) więc dzisiejszy dzień zaliczam do strasznie udanych
__________________
Koty. Koty są miłe.
T. Pratchett
ewikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-06, 22:57   #3058
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

Cytat:
Napisane przez piroksena Pokaż wiadomość

Ja, mieszkając jakiś czas w Anglii, wielokrotnie byłam świadkiem jak tamtejsze nastolatki (no, niestety - akurat widziałam tylko tę grupę wiekową) bez większych przygotowawczych zabiegów oraz jakiejkolwiej żenady masowo zrywały w "accesorises" z biżuterii opakowania i sru wszystko do otwartej torby. Robiły to szybko, sprawnie i bez zająknięcia. Przyznaję, że patrzyłam na te akcje z lekkim podziwem
A ochrona doskonale ignoruje te akcje. Kiedyś włączyła mi się bramka przy wyjściu z perfumerii (ekspedientka nie rozmagnesowała tego czegoś), wyje, postałam, pokręciłam się, grzecznie zaczekałam na ochronę. Guzik - po 10 minutach poszłam, jak nie to nie.

A wyspiarska młodzież to temat na osobną rozprawkę....Ja się ich normalnie boję Nie mam na myśli młodzieży "normalnej" , tylko pozostałe 80% społeczeństwa

Edytowane przez anka_res
Czas edycji: 2009-10-06 o 23:27
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-06, 23:15   #3059
piroksena
Zadomowienie
 
Avatar piroksena
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Puszka Pandory
Wiadomości: 1 507
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

Cytat:
Napisane przez anka_res Pokaż wiadomość
A ochrona doskonale ignuruje te akcje. Kiedyś włączyła mi się bramka przy wyjściu z perfumerii (ekspedientka nie rozmagnesowała tego czegoś), wyje, postałam, pokręciłam się, grzecznie zaczekałam na ochronę. Guzik - po 10 minutach poszłam, jak nie to nie.

A wyspiarska młodzież to temat na osobną rozprawkę....Ja się ich normalnie boję Nie mam na myśli młodzieży "normalnej" , tylko pozostałe 80% społeczeństwa
A ta nasza ochrona węszy, tropi, śledzi, wybebesza plecaki i torby... chyba tylko spektakularnych pościgów za klientem-rabusiem im w tym żywocie dżastusa brakuje

No tak, stałam pamiętam jak słup soli - chyba nawet bardziej się od tych dziewczyn bojąc o to, że je w końcu złapią, bo to trwało i trwało haha - a eskpedientki (kilka!), ochrona (2 czy 3 facetów) buzie w ciup, oczy w sufit... schock. Nie wiesz czemu tam tak jest?
__________________

piroksena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-06, 23:36   #3060
anka_res
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: RzeszUFF
Wiadomości: 7 528
Dot.: Zachowania, które bulwersują Was w perfumeriach.

Ponieważ do niedawna (nie wiem jak tam jest w UK, ale w Irlandii niezbyt różowo) sprzedawało się wszystko i w każdych ilościach i szefostwu mniej więcej wisiało, czy coś tam zostanie ukradzione, czy nie. Bo za ukradziony towar nie potrąca się z pensji personelu. Bo ogólnie etos pracy jest żaden (Matulu..mogłabym o tym tydzień, więc nawet nie zaczynam). Bo większość towaru kosztuje grosze w hurcie i nie jest żadnym kosztem dla sklepu (koszt to płace i głównie wynajem**), te dziewczyny de facto nie zmniejszają im sprzedaży, bo i tak niczego by nie kupiły, a tylko sprzedaż się liczy. Towar jest zwykle ... bezwartościowy (w senie tani dla sklepu) w zasadzie, cała produkcja odbywa się wiadomo gdzie. Co innego perfumy

**Dlaczego tak sądzę o strukturze kosztów: Robiłam tutaj kilka lat temu kosztorysy i kontrolę kosztów dla małej sieci restauracji i kawiarni i nikt by mi nie uwierzył, jaki odsetek ceny gotowego produktu wynoszą składniki produkcji Fakt, że kawiarnie to nie sklepy, ale jakiś związek musi być.

Edytowane przez anka_res
Czas edycji: 2009-10-06 o 23:42
anka_res jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-02-18 23:15:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:17.