Zgrubienie na brodawce - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-10, 08:34   #1
monika_wiss
Rozeznanie
 
Avatar monika_wiss
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 526

Zgrubienie na brodawce


Witam.

Wiem, ze najrzetelniejszym zrodlem informacji jest ginekolog i dlatego tez zamierzam sie do niego udac, niestety dopiero zaokolo 2 tygodnie (wyjechal i dzwonilam wczoraj sie umawialam).

Otoz, obecnie jestem przed okresem (mam generlanie co ok 34 dni, ale regularny) i jestem chora (zapalenie krtani). Wyczulam przez przypadek, ze po lewej stronie sutka mam pod skora jakby zgrubienie, mogloby sie wydawac, guzek. Tzn, przyzna,, ze nie wiem, czy to guzek czy nie. Nie jest 'przesuwalny' ale gdy wyczuwam, wydaje sie byc okragle i twardsze.
Czy moga to byc np powiekszone wezly chlonne spowodowane choroba?
monika_wiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-10, 08:50   #2
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Zgrubienie na brodawce

Cytat:
Napisane przez monika_wiss Pokaż wiadomość
Witam.

Wiem, ze najrzetelniejszym zrodlem informacji jest ginekolog i dlatego tez zamierzam sie do niego udac, niestety dopiero zaokolo 2 tygodnie (wyjechal i dzwonilam wczoraj sie umawialam).

Otoz, obecnie jestem przed okresem (mam generlanie co ok 34 dni, ale regularny) i jestem chora (zapalenie krtani). Wyczulam przez przypadek, ze po lewej stronie sutka mam pod skora jakby zgrubienie, mogloby sie wydawac, guzek. Tzn, przyzna,, ze nie wiem, czy to guzek czy nie. Nie jest 'przesuwalny' ale gdy wyczuwam, wydaje sie byc okragle i twardsze.
Czy moga to byc np powiekszone wezly chlonne spowodowane choroba?
Mogą
Skoro nie ma gina to może niech chociaż rodzinny to zobaczy?
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-10, 09:00   #3
monika_wiss
Rozeznanie
 
Avatar monika_wiss
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 526
Dot.: Zgrubienie na brodawce

No musze isc, tylko narazie niestety terminy pozajmowane. A ja sie (jak wszyscy pewnie) boje, że to guz.

EDIT: tylko wczoraj bylam u internistki i ona powiedziala, ze moze dac mi skierowanie na usg ale ona nie wie, moze byc wlokniak, moze byc po prostu przed okresem, niewiadomo.

A czy ktoras z Was miala tak przed okresem? Ze wyczuwala jakies 'guzki', ktore potem znikaly?

Edytowane przez monika_wiss
Czas edycji: 2009-11-10 o 09:10
monika_wiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-12, 18:23   #4
mykofenolan mofetilu
Zadomowienie
 
Avatar mykofenolan mofetilu
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 885
Dot.: Zgrubienie na brodawce

Cytat:
Napisane przez monika_wiss Pokaż wiadomość
No musze isc, tylko narazie niestety terminy pozajmowane. A ja sie (jak wszyscy pewnie) boje, że to guz.

EDIT: tylko wczoraj bylam u internistki i ona powiedziala, ze moze dac mi skierowanie na usg ale ona nie wie, moze byc wlokniak, moze byc po prostu przed okresem, niewiadomo.

A czy ktoras z Was miala tak przed okresem? Ze wyczuwala jakies 'guzki', ktore potem znikaly?
piersi należy badać w ciągu pierwszych 7 dniu nowego cyklu (czyli w sumie to podczas okresu, jak przestaną bolec, np.2 dnia), natomiast u młodych kobiet bardzo bardzo często zdarzają się takie, nazwijmy to "zastoje" w jakimś np. przypadkowym obszarze płacika gruczołu sutkowego. jest to związane z wahaniem hormonów związanym z normalnym (fizjologicznym) cyklem miesięcznym (estrogen, który tak jakby przygotowują organizm na owulację i w konsekwencji na dziecko, oraz progesteron, gdy nie dojdzie do zapłodnienia). jeśli teraz wyczuwasz guzek, to zbadaj się ponownie kiedy już dostaniesz okresu: guzek może zniknąć w tym lub w następnym cyklu. jeśli natomiast guzek utrzymuje się dłużej lub rośnie, konieczna może być wizyta u lekarza, jednak w młodym wieku najczęściej zdarzają się zmiany łagodne takie jak włókniaki lub włókniakogruczolaki. ale oczywiście bardzo bardzo ważna (i zupełnie uzasadniona) jest taka czujność, żeby nie przeoczyć lub nie zbagatelizować czegoś poważniejszego, zwłaszcza jeśli w rodzinie występowały jakieś czynniki ryzyka (np. rak piersi, także u ciotek i babć, lub jajnika). trzeba być dobrej myśli, jesteś młoda, możesz być prawie pewna, że to łagodne, ale leczenie i diagnozowanie przez internet to naprawdę zły pomysł, trzeba niestety odwiedzić lekarza. trzymaj się ciepło!!
mykofenolan mofetilu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-12, 19:59   #5
monika_wiss
Rozeznanie
 
Avatar monika_wiss
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 526
Dot.: Zgrubienie na brodawce

Witam! Dzięki za odpowiedź!

Ponieważ spóźnia mi się okres (biorę dwa antybiotyki na zapalenie krtani i gardła) to poszłam do lekarza i potem ginekologa (nie swojego co prawda), oboje powiedzieli mi, że to gruczoł, który powiększył się przed okresem i powinien po zniknąć. Nie wiem, czy jest możliwość odróżnić włokniaka od powiększonego gruczołu ale oczywiście, po tym jak tylko dostane okres będe sprawdzała ponownie i w przypadku, jeśli zostaną te 'guzki' pójdę na usg. Co prawda, w mojej rodzinie (odpukać) nikt nie chorował na raka piersi ani jajników, ale mimo to, jak mówicie, lepiej być czujnym.
monika_wiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:03.