Dermatoza okołoustna - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-10-10, 10:08   #1
dkorotk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2
Unhappy

Dermatoza okołoustna


Witam wszystkich. Od ok 4 miesiacy walcze z niezwykle upartą choroba, ktora zwie sie zapaleniem okołoustnym (dermatoza okolustna). Jej objawy polegaja na tym iz mam ok 1.5 razy wieksze usta (napuchnieta warga dolna i gorna), z czerwonymi plamkami na obrzezach. Wyglada to tak jakbym uzywal szminki, mimo tego iz nie jestem pania Probowalem juz lekow oparych na sterydzie HYDROCOTISON (stosowany 2 tygodnie) ale tylko zaostrzaly one objawy i nic nie pomagaly. Podobnie bylo w przypadku stosowania masci: METRODINAZOLU, tyle ze ona w zasadzie tylko delikatnie lagodzila objawy, ktore po przerwaniu smarownia (po ok 6 tygodniach) powrocily. Jezeli ktos mial podona chorobe i udalo mu sie ja wyleczyc, badz zna jakies leki bardzo prosze o pomoc.
dkorotk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-10, 10:22   #2
oliczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 402
Dot.: Dermatoza okołoustna

Zineryt, Zineryt i jeszcze raz Zineryt!!!
Też cierpie na zapalenie okołoustne i tylko Zineryt mi pomógł. To antybiotyk stosowany miejscowo, stosowany przez kika tygodniu zlikwiduje twój problem.
Nie stosuj sterdyów,bo zapalenie okołousten wychodzi właśnie przez nie.
Albo idź do MĄDREGO dermatloga, albo załatw recepte na Zineryt, bo metronidazol jest za słaby.
oliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-10, 10:42   #3
dkorotk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2
Dot.: Dermatoza okołoustna

Bardzo dziekuje, jeszcze dzisiaj sie postaram o ten lek. Czy ten Zimeryt jest w kremie czy w innej postaci ?
dkorotk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-10, 12:58   #4
oliczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 402
Dot.: Dermatoza okołoustna

To jest w postaci płynu. Są dwa pojemiczki które się ze sobą mieszają, i wychodzi taki płyn, którym smaruje się dermatoze. Pojemiczek jest bardzo poręczny i dobrze sie nim smaruje, bo on jest w kształcie jakby większego balsamu do ust.
oliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-16, 09:36   #5
czekoladka21
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka21
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12 861
GG do czekoladka21
Question Dermatoza Okołoustna-jaki Krem??

MAM DERMATOZE OKOŁOUSTNĄ SPOWODOWANĄ


STOSOWANIEM MASCI STERYDOWEJ.SMARUJE METRONIDAZOLEM,BRAŁAM DOUSTNIE TETRACYKLINE I JUZ TROSZKE ZALECZYŁAM.ALE SKÓRA W TYM MIEJSCU JEST MOCNO CZERWONA,SLYSZALAM ZE DOBRE SA KREMY NA NACZYNKA ALE NIE WIEM.DORADZCIE MI PROSZĘ!!

czekoladka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-18, 11:26   #6
berry
Raczkowanie
 
Avatar berry
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 109
Dot.: Dermatoza Okołoustna-jaki Krem??

hej, ja tez mam dermatoze, ale po odstawieniu tabletek anty Kiesys juz ja mialam, jak mialam przerwe w tabletkach i cos mi zaczelo wyskakiwac na brodzie i przy ustach. Glupia dermatolog na rejonie przepisala mi Elocom (masc sterydowa) i nie powiedziala ze nie mozna jej dlugo stosowac i smarowane syfy z czasem zamiast sie zmniejszac to sie roznosily.
Teraz po odstawieniu tez mam taki problem (pryszcze w okolicach brody, ust i nosa) ale juz sterydow nie uzywam. Lecze sie homeopatia i jest duzo lepiej, syfy nawiedzaja nie okresowo i wtedy uzywam Acnemycin.
Odnosnie kremu to na noc nic nie uzywam a na dzien Humektan (wpisz sobie w wyszukiwarke, np. google). Bo wyleczone miejsca zostaja zaczerwienione i przesuszone jakis czas.
Napisz mi cos wiecej o swojej dermatozie, bo malo jest informacji na jej temat i malo osob ja mialo (albo nie pisza o tym). U mnie to takie małe czerwone jakby grudki (bardzo czerwone czasem) i tak jakby sie zlewajace ze sobą na powierzchni.
Pozdrawiam!
berry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-19, 09:14   #7
czekoladka21
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka21
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12 861
GG do czekoladka21
Dot.: Dermatoza Okołoustna-jaki Krem??

U mnie zaczelo sie prawdopodobnie od alergii albo opryszczki i lekarz rodzinny przepisal mi na to Cutivate.Nie mialam pojecia ze to masc sterydowa i smarowalam znikalo, znowu smarowalam i tak chyba przez 4 lata.W koncu powiedzialam sobie dosc, i poszlam do dermatologa. Zgrozo jak ta uslyszala o tej masci to az sie za glowe zlapala.Przepisala mi krem Metronodazol i doustnie Tetracykline,jeszcze taka zawiesina robiona ale ze 2 razy posmarowalam i myslalam ze mi skora splonie,wiec odstawilam. Po tygodniu leczenia wydawalo mi sie ze juz wyleczylam to swinstwo ale znowu mam wysyp i tak wkolko,jednego dnia mam gladka buzke to nastepnego koszmar.U mnie wystepuja takie male wypryski czerwone na brodzie, wokol ust i czesciowo na policzkach.Czasem sie zlewaja i wtedy jest taka jedna czerwona plama.Jak troszke podlecze to mam łuszczaca suche skore w tym miejscu, za tydzien ide do kontroli, zobaczymy co mi powie lekarka.
Mozesz powiedziec jakie leki homeopatyczne zazywasz?
czekoladka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-10-19, 10:32   #8
berry
Raczkowanie
 
Avatar berry
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 109
Dot.: Dermatoza Okołoustna-jaki Krem??

No to objawowo wygląda tak samo, z tym ze ja nie mam na policzkach, ale za to czasem jakies pojedyncze robia mi sie koło oczu (nieźle co?)

ja poszłam do homeopaty jako ostatniej deski ratunku, bo żaden dermatolog nie umiał pomóc (oprócz zapisywania antybiotyków doustych, które pomagały tylko na czas ich brania, a potem wszystko wracało). Pomyślałam ze nie chce wiecej antybiotyków, bo one nie likwiduja przyczyny, a tylko sam skutek. I trafiłam do homeopaty (klasycznego, tzn. ze przyjmuje sie tylko jeden lek na całokształt dolegliwości, po przeprowadzeniu 1,5 godzinnej rozmowy). I dostałam Folliculinum. Jest to wyciąg z pecherzyków Graafa i działa na cały układ hormonalny, który mam rozregulowany przez tabletki anty. Doktor powiedzial, ze nie jest to latwe i szybkie do leczenia, ale da się wyleczyć, trzeba tylko cierpliwości i nie załamywać sie jak leczenie bedzie przebiegac jak sinusoida (będa okresy lepsze i nawroty). organizm potrzebuje sporo czasu, aby dojsc do siebie po tych 8 latach, przez które trułam do tabletkami. Ale jak zaczynałam je brac to nikt mnie nie ostrzegał o ewentualnych skutkach ubocznych. Drugi raz bym nie zaczela w ogóle brac zadnych tabletek.
Ja widac przyczyna naszej derlatozy jest chyba troche inna, choc skutek na twarzy taki sam. Najwazniejsze to poznac przyczyne tej dolegliwosci i ją wyeliminować. Ja Ci polecam wybrac sie do dobrego homeopaty, ci lekarze lecza organizm jako całość, a nie tylko zaleczają dany objaw.
Ponizej wklejam Ci link do strony i forum, z której dowiedzialam sie o homeopatii i tam kludzie polecają dobrych homeopatów z roznych regionów Polski.
http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=19760
http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=23278
I odzywaj sie jak przebiega Twoje leczenie i jaki jest stan nbuzi. U mnie ostatnio troche sie poprawiło, smarowałam sobie Acnemycinem. Poza tym minął mi okres, być moze te wysypy związane są z cyklem?
berry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-19, 15:34   #9
Milka1981
Raczkowanie
 
Avatar Milka1981
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 86
Dot.: Dermatoza okołoustna

Oliczko, mam prosbe - napisz prosze ile razy dziennie stosowalas Zineryt i ile czasu trwalo leczenie. Czy rownoczesnie stosowalas jakies inne lekarstwa?
Milka1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-19, 20:08   #10
oliczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 402
Dot.: Dermatoza okołoustna

Słonko, jak miałam okropny wysyp, to stosowałam dwa razy dziennie. Wieczorem pod krem, a rano pod krem i makijaż.
A kiedy się podgoiło, to tylko na noc.
Tylko pamiętaj, żeby nawilżać/natłuszczać te miejsca, bo strasznie ci wyschną.
oliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-19, 20:10   #11
oliczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 402
Dot.: Dermatoza okołoustna

Aha, ile trwało leczenie? Nio kiedy miałam straszliwy wysyp, to leczenie trwało kilka dobrych tygodni. Chyba 6 albo 8.
Nie używałam żadnych innych lekarstw, tylko po posmarowaniu to co zwykle, krem, a na dzień krem+makijaż
oliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-20, 08:49   #12
czekoladka21
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka21
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 12 861
GG do czekoladka21
Dot.: Dermatoza Okołoustna-jaki Krem??

Ja też biore tabletki anty juz chyba od 5 lat. Od tego tez czasu mniej wiecej zaczely sie u mnie problemy ze skora, moze to rzeczywiscie wina tabletek. U mnie najgorzej wyglada to na brodzie,co chwila mam nowe krostki.A z tymi policzkami to nie zeby na calych,tylko od nosa w dol kolo ust wyglada to jakbym miala taka czerwona kreske i mam w tym miejscu naczynka widoczne,ale to tez efekt masci sterydowej ktora niszczy skore.Chyba sobie kupie krem Dermedic intensywnie nawilzajacy, on wlasnie jest na takie problemy jak nasze.Pozdrowionka!
czekoladka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-20, 10:08   #13
berry
Raczkowanie
 
Avatar berry
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 109
Dot.: Dermatoza Okołoustna-jaki Krem??

ano widzisz Czekoladka, jeśli bierzesz już tak długo tabletki to myślę ze to jest własnie przyczyna tej dermatozy. nawet Różański na swojej stronie o tym pisał. Tu o objawach:
http://luskiewnik.strefa.pl/acne/acne_symptom.html

a tu na końcu strony są właśnie przyczyny dermatozy:
http://luskiewnik.strefa.pl/acne/acne_ethiopat.html

Przerażające jest to że to nie poddaje sie leczeniu i moze trać kilka lat. Miejmy nadzieje ze nie zawsze tak jest i niedługo sie to u nas skończy. Choć u mnie to juz naprawde długo trwa, co nie jest optymistyczne
berry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-20, 11:36   #14
Milka1981
Raczkowanie
 
Avatar Milka1981
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 86
Dot.: Dermatoza okołoustna

Dzieki za odpowiedz! u mnie zapalenie okoloustne juz jest w zasadzie zaleczone. Ale pojawiaja sie jeszcze gorsze momenty. Zauwazylam, ze mimo smarowania sie kremem z filtrem bardzo niekorzystnie wplywa na cere w moim przypadku przebywanie na sloncu.
Milka1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-20, 12:11   #15
berry
Raczkowanie
 
Avatar berry
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 109
Dot.: Dermatoza okołoustna

Milka, a powiedz mi od czego Ty nabawiłaś się tej sermatozy i w jaki sposób przebuegało Twoje leczenie?
berry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-20, 12:12   #16
berry
Raczkowanie
 
Avatar berry
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 109
Dot.: Dermatoza okołoustna

Dermatozy a nie sermatozy)
berry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-20, 22:36   #17
Milka1981
Raczkowanie
 
Avatar Milka1981
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 86
Dot.: Dermatoza okołoustna

Dermatozy nabawilam sie poprzez stosownie Flucinaru (b. silny steryd) bardzo dlugi czas. Czysta glupota - nie wiedzialam ze to moze byc tak szkodliwe. Az w koncu zaczelam szukac informacji na ten temat i wybralam sie do dermatologa, ktory przepisal mi kolejny steryd, ale slaby. Jak sobie z tego zdalam sprawe to juz sie calkiem zalamalam i zaczelam uzywac Rozex (czyli metronidazol). Strasznie mnie jednak podraznial i od paru miesiecy uzywam metroruboril, ktory tez zawiera metronidazol, ale dziala b. lagodnie. Ostatnio wyjechalam no i zabralam ograniczony zestaw kosmetykow+duzo chodzilam po sloncu i znow krostki sie pokazaly - wokol ust i na policzkach. Mysle nad tym zeby rozprawic sie z nimi ostatecznie i zastosowac Zineryt. Najgorsze jest to ze nie znam dermatologa do ktorego mialabym zaufanie. Taka loteria troche a mnie cierpliwosc sie konczy. Poza tym choroba u mnie przebiega w miare lagodny sposob - nie wyglada to w kazdym razie drastycznie wiec na dermatologach robi przecietne wrazenie. Myslalam nad jakims dermatologiem estetycznym...
Milka1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-21, 07:39   #18
oliczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 402
Dot.: Dermatoza okołoustna

Ja dermatozy nabawiłam sie między innymi dzięki dermatologowi. Przepisał mi sterydy do smarowania na twarz gdy miałam stan zapalny. Poźniej tak to się skończyło.
Trafiłam później do innego dermatologa, który na dermatoze przepisał mi maść znów ze sterydami. Masakra.
Później wreszcie trafiłam do kochanej pani dermatolog, która przepisała mi Zineryt i dzięki temu wszystko mi pięknie zeszło. Oczywiście czasem wyjdzie mi jakieś maleńka chrostka (plamka), ale zaraz ja traktuję Zinerytem i jest ok.
oliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-31, 12:13   #19
womynrulz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4
Dot.: Dermatoza okołoustna

hej, wiem, ze to bylo dawno, ale ja wlasnie cierpie na ta dermatoze mam nadzieje, ze ktos mi pomoze.. sluchajcie, duzo o tym czytalam i ludzie roznie to opisuja, u mnie to wyglada dokadnie tak jak na tych zdjeciach: http://www.dermnetnz.org/acne/perioral-dermatitis.html jesli udalo Wam sie wyleczyc cos takiego to bardzo prosze o porade, czegu uzywaliscie?? ja nie wiem skad sie to wzielo u mnie, nagle sie pojawilo kolo nosa a po tym jak uzywalam masci ze sterydami od dermatologa, rozsypalo mi sie na brode i wokol ust;/ jestem przerazona, prosze o pomoc, najwyrazniej lekarze nie maja pojecia co to, dopiero wczoraj znalazlam te zdjecia na internecie i dowiedziaam sie, ze nei wolno stosowac sterydow;/ pomozcie
womynrulz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-08, 16:43   #20
dkwr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2
Dot.: Dermatoza okołoustna

Hej.Ja tez mam to od 1.5 roku tzn juz mi zniklo do konca.Ale mialam ropne krosty w okolo ust nosa i czasem wychodzily przy oczach.1.5 tyg temu poszlam do super dermatolog która przepisala mi : tabletki Tetrysal, Tabletki Xyzal, Krem Laticort i Zoxiderm Wszystko zeszlo w oka mgnieniu po 1.5 tygodnia mam super piekna cere moze komus to pomoze.
dkwr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 20:19   #21
womynrulz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4
Dot.: Dermatoza okołoustna

no tak, ja laticortu tez uzywalam i po tygodniu mialam super poprawe, ale to jest steryd i kiedy przestalam tego uzywac, wszystko powrocilo i wygladalo jeszcze gorzej;/ dkwr, Ty juz skonczylas uzywac tego wszystkiego?? i nie mialas nawrotu?? ja teraz uzywam aknemycinu i srednio mi to pomaga;/ dalej stosuje steryd lacoid clero i po tym mi schodzi, tylko ze jak odstawiam to wraca. masakra.
womynrulz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-12, 20:54   #22
dkwr
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 2
Dot.: Dermatoza okołoustna

Mi nic nie wrocilo, ale uzywam tego raz na tydzien sobie smaruje.najlepiej na ot pomaga solarium jak nie uzywalam zadnych kremow ani nic , solarium wysuszalo i tak to leczylam zanim nie bylam czarna do przesady ehhe
dkwr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-15, 16:29   #23
panto
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1
Dot.: Dermatoza okołoustna

Witam! zmagam sie z dermatoza juz prawie 3 miesiace.. na poczatku zmiany mialam tylko na brodzie i wygladaly jak alergia.. stosowalam Protopic, wszystko ladnie zeszlo, ale po tyg wrocilo ze zwiekszona sila.. pozniej mialam Elocom- rowniez zniknelo i po kilku dniach wrocilo.. Pozniej mialam Metronidazol - bylo tylko po nim gorzej, wieksze zaczerwienienie.. Nastepnie zmiany pojawily sie pod nosem i utworzyly taki okrag wokol ust.. Teraz od kilku dni stosuje Zineryt, jest znaczna poprawa, jest to antybiotyk, ale stosuje sie go min 2 miesiace.. Przemywam twarz 2 razy dziennie zimna woda(ostatnio mineralna) bez zadnych detergentow tylko czysta woda, nie stosuje zadnych masci - podobno tluste masci moga pogorszyc sprawe tak jak i sterydy czy protopic, tam gdzie nie mam zmian stosuje Physiogel krem(bardzo delikatny hipoalergiczny krem) nie robie makijazu.. U mnie prawdopodobnie przyczyna byla nadmierna dbalosc o zeby.. stosowalam pasty w duzych ilosciach i czesto, plukanki, zele... i stad tak podrazniona skora.. teraz mam paste bez fluoru, uzywam w malych ilosciach, a czasami myje tylko sama szczoteczka.. trzeba tez uwazac na nadmierne naslonecznienie czy wiatr.. do ciala stosuje bardzo delikatne kosmetyki w malych ilosciach, ostatnio kupilam tez proszek do prania hipoalergiczny(dla dzieci) by nie podrazniac skory ubraniami.. podobno trzeba tutaj uzbroic sie w cierpliwosc i pozytywne nastawienie
panto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-16, 20:12   #24
womynrulz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4
Dot.: Dermatoza okołoustna

jak narazie mi wszystko przeszlo, nie stosuje nic i nic nie wraca, mam nadzieje, ze tak pozostanie oto czego uzywalam, moze Wam sie to przyda: na poczatku stosowalam rzadko i w b. malej ilosci lacoid clero i masc aknemycin(lacoid clero to steryd, musialam go stopniowo odlozyc bo gdybym zrobila to od razu mogloby sie zrobic jeszcze gorzej - sterydow absolutnie nie mozna uzywac a juz w ogole na twarzy), nastepnie stopniowo odkladalam lacoid clero i leczylam sie samym aknemycinem, ku mojemu zdziwieniu wszysko mi po nim przeszlo i to nawet dosc szybko, takze polecam aknemycin no i tez stosowalam tzw. kuracje zero - mylam twarz tylko szarym mydlem i rzadko uzywalam kremu, no i pasta bez fluoru, nie wiem czy to ma jakies znaczenie bo teraz powrocilam do wszystkich kosmetykow i jak narazie nic sie nie dzieje
womynrulz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-01, 14:29   #25
Aleksandra1212
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3
Dot.: Dermatoza okołoustna

Cytat:
Napisane przez oliczka Pokaż wiadomość
Zineryt, Zineryt i jeszcze raz Zineryt!!!
Też cierpie na zapalenie okołoustne i tylko Zineryt mi pomógł. To antybiotyk stosowany miejscowo, stosowany przez kika tygodniu zlikwiduje twój problem.
Nie stosuj sterdyów,bo zapalenie okołousten wychodzi właśnie przez nie.
Albo idź do MĄDREGO dermatloga, albo załatw recepte na Zineryt, bo metronidazol jest za słaby.
Ja też zmagam się już trzy m-ce z tą dermatozą, na początku chciałam sobie sama z tym poradzić, stosowałam też maść sterydową flucinar, co okazało się totalną pomyłką. Chwilowo pomogło na początku i potem znów to samo tylko więcej. W końcu wybrałam się do dermatologa i dostałamROZEX który mi nic nie pomaga , wręcz przeciwnie powodował większy wysyp i większe swędzenie, na co Pani doktor kazała NAWILŻAĆ !???. Pani doktor stwierdziła ża leczenie to trwa bardzo długo i na efekty trzeba poczekać, a na moje argumenty że po Rozexie pojawiło się tych krostek więcej że pon tygodniu stosowania może tak być. I na moją prośbę przepisała mi DUAC One Daily Gel. Prosiłam o Zineryt, ale powiedziała ze tym nie leczy. Czy ktoś miał ten DUAC i czy on coś pomoże , bo nie chcę znowu wydawać pieniędzy i wyrzucić masć, poza tym to swędzenie w trakcie stosowania masci mnie dobija.
Aleksandra1212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-25, 16:26   #26
martiniątko
Zadomowienie
 
Avatar martiniątko
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 166
Dot.: Dermatoza okołoustna

Ja mam od długiego czasu trądzik głównie na brodzie i wokół ust. Moje zmiany nie wyglądają jednak tak, jak na zdjęciach, bardziej jak zwykły trądzik, dlatego nawet się za bardzo nad tym nie zastanawiałam. Stosuje maść sterydową ale wyłącznie na dłoniach, bo tam mam egzemę, nie przenoszę jej raczej dłońmi na twarz. Czy wy używałyście sterydów na twarz i od tego ta dermatoza powstała, czy może od wchłaniania sterydów do ogólnego obiegu może to przejść na twarz?
martiniątko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 16:56   #27
bodyshake
Raczkowanie
 
Avatar bodyshake
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 74
Dot.: Dermatoza okołoustna

Dziewczyny jak Wasze leczenie dermatozy?jestem ciekawa czy leki Wam pomogly
Ja chyba tez mam dermatoze...
Czerwone krostki pojawiaja mi sie co jakis czas,taki wysyp na raz jedna przy drugiej...rano bledna...3 dni mam spokoj kolejne 4 sie mecze...uzywam masci hydrocortisonum 0,5% poprawa jest na jakais czas ale teraz juz wiem dlaczego...to masc sterydowanie powinnam jej uzywac i tego wlasnie zaprzestaje.Dzis dzwonilam do lekarza to mnie moze przyjac za tydzien w srode superco ja mam zrobic do tego czasu...aha i co najlepsze mieszkam w Uk,wiec pewnie mnie odesla do domu z...Paracetamolem..sory ale tak juz mialam nie razA tu dostac sie do specjalisty to isntne pieklodzownilam dzis do dermatologa to mi powiedzieli ,ze musze miec skierowanie...
Chcialam dodac,ze nie mam pojecia skad mi sie to wzielonigdy wczesniej nie mialam problemow ze skora...nie uzywalam zadnych lekow na tradzik...tab.anty biore od 7 lat i mialam zmiane z Cilestu na Yasmin wlasnie jakies 3 lata temu hmmm moze od tych tablet musze dokladnie sie dowiedziec daty zmiany tab.anty moze to ma zwiazek...nie wiem

Pozdrawiam i mam nadzieje,ze wy TO pokonalyscie

Edytowane przez bodyshake
Czas edycji: 2012-01-10 o 16:59
bodyshake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-26, 15:11   #28
tuchacha
Przyczajenie
 
Avatar tuchacha
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 8
Dot.: Dermatoza okołoustna

Witam. Męczę się z tym od roku. Mnie też niedouczona dermatolog dawała maści sterydowe Elocom, Cutivate i rozniosło mi się po calej twarzy. Teraz mam antybiotyk doustnie Unidox i na to krem Rozex ale to po kilku dniach. Jestem załamana. Wstydzę się gdziekolwiek wyjść. Da się to całkowicie wyleczyć? I jak pielęgnować taka skórę? Dermatolog kazała mi myć samą wodą, albo emulsjami cetaphil keidy są strasznie drogie może macie jakieś sprawdzone preparaty? Mam niedojrzałą cerę i jak będę myła samą wodą to dostanę zaskórników (wiem bo już tak próbowałam). Pomóżcie...
__________________
Kobieta nie marzy o księciu z bajki tylko o tym żeby się najeść i nie przytyć
tuchacha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-26, 16:03   #29
cyvetta
Raczkowanie
 
Avatar cyvetta
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Sanok/Rzeszów/NL
Wiadomości: 80
Dot.: Dermatoza okołoustna

Witam! Niestety też mam zapalenie okołustne- wynik zbytniego nawilżania, kolorówki i wszystkiego co holenderskie Od początku stycznia stosuję Tetralysal i Klindacin T - leczenie niestety długotrwałe i jak narazie zauważam minimalną poprawę. Dermatolog poleciła mi też kosmetyki z Biodermy Sebium - niestety żelu do mycia twarzy nie udało mi się dostać i stosuję z Iwostinu. Stosuję również maseczki z glinki żółtej i zielonej a do tego zmiany w odżywianiu. Mam nadzieję, że za kilka miesięcy mój wygląd ulegnie poprawie. Najgorsze są przebarwienia skóry i zastanawiam się już jak będę z nimi walczyła:/
cyvetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 22:35   #30
tuchacha
Przyczajenie
 
Avatar tuchacha
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 8
Dot.: Dermatoza okołoustna

Jestem po kuracji antybiotykowej - pomogła o tyle, że nie wyskakują mi kolejne zmiany na skórze. Natomiast na leczenie tych co już są polecam galaretkę aloesową firmy Forever. 3 tyg., a różnica kolosalna. Zostało mi tylko kilka czerwonych placków - wszystko się wygoiło.
__________________
Kobieta nie marzy o księciu z bajki tylko o tym żeby się najeść i nie przytyć
tuchacha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-03-07 23:09:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:50.